סכין ראשונה (באמצע התהליך)

פורום זה הינו עבורכם- היוצרים הישראליים.
פרסם תגובה
g3trans
חדש בפורום
סכין ראשונה (באמצע התהליך)

הודעה על ידי g3trans » 10:35 ,31 יולי 2016, א'

סוף סוף מצאתי זמן לנסות להכין סכין,
היא לא נראית מאוד מקצועית, ויש לי שאלות / תהיות

- התחלתי ממקל מתכת כמו שרואים בתמונה השלישית, אפילו טיפה יותר עבה (פי אחד וחצי בערך)
- חסר לי לשייף עוד ולהגיע לחוד שמיש
- חסר לי להרכיב ידית
- חסר לי לחסם אותה

1) השתמשתי ברצועת שיוף, אני לא יודע מה הגסות שלה אך במקום בו אני עובד אני לא בטוח שיש רצועות אחרות יותר / פחות גסות. היה לי המון חומר להוריד והשיוף היה איטי.
האם כדאי לי לקנות רצועות גסות יותר וגסות פחות על מנת להמשיך עם השיוף? או לעבור לאבנים על מנת לסיים את החדות של הלהב?
היא לא יצאה "שטוחה", אני חושב שבגלל שהשיוף נעשה עם רצועה הרצועה נוטה לעטוף את הסכין כששייפתי את מרכז הסכין (להוריד את השכבה החיצונית של המתכת), בגלל שבנפחות יש איזורים יותר שקועים בסוף הורדתי את זה עם נגיעות של מסור מעגלי.

2) האם עלי להכין פטיש שטוח על מנת שהסכין תצא שטוחה יותר? זה יקל על השיוף אם כל הסכין תתחיל באותו העובי. משהו בסגנון של התמונה הרביעית?

אשמח לעיצות בנוגע להכל

תלחץ כדי לראות תמונה בגודל מלא

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

Re: סכין ראשונה (באמצע התהליך)

הודעה על ידי omery » 17:21 ,31 יולי 2016, א'

שלום לך ותודה שאתה משתף.

לדעתי, התכנון של הלהב בעיייתי.

הלהב נראה בצילום עבה מאוד (7-8 מ"מ), והפאזה נותנת זווית חדה מאוד מה שיתן לך להב שיהיה קשה להגיע איתו לחוד שיחזיק וגם יהפוך לקהה מהר מאוד. זה מיותר הסכין תהיה כבדה ולא תחדור טוב עץ. מציע לך למצוא מטיל של 3-5 מ"מ לכל היותר, לדעתי אין צורך ביותר.

שולח לך צורות להבים מקובלות:

וגם זה:

מצ"ב צורות של גריינדים מוכרים, שני השמאליים הם הצורות המוכרות והיעילות ביותר, FLAT ו-CONVEX.

מציע שתתחיל בהורדת החומר למעלה יותר, כדי לייצר פאזה נוחה יותר עבודה.

נראה שעשית FALSE EDGE למעלה, נראה מיותר לדעתי.

ביחס ללהב, הפלדה נראית חלודה ומלאה שקעים, או שלא רואים טוב בצילום.

אולי כדאי לשקול להשתמש בחומר גלם אחר, או להוריד חומר עד שתגיע לפלדה נקייה.

ביחס לגאומטריה של הלהב, לדעתי הלהב עגול מידי, שווה אולי לישר, על מנת שהסכין תהיה שימושית יותר.

מקווה שתבין שהערותיי מיועדות לסייע לך ולא חס וחלילה להעביר ביקורת.
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 17:34 ,31 יולי 2016, א'

אחרי הכל לא דיברתי איתך על הטיפול התרמי
יש מאמר יפה בעניין של בועז שדמות, עם הצעות טובות.
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

g3trans
חדש בפורום

הודעה על ידי g3trans » 9:18 ,1 אוגוסט 2016, ב'

תודה על העיצות,

באמת התחלתי ממטיל עבה מאוד והיה לי מאוד קשה להוריד חומר. אולי הייתי צריך להמשיך להוריד חומר עם הפטיש לפני שעברתי להשחזה.

אני לא כיוונתי לשום צורה ספציפית, סתם עשיתי מה שייצא, יותר לכיוון ה-"Straight" מהאפשרויות מלמטה.

החלקים השחורים בגוף הלהב הם חלקים שנשארו שקועים ולכן נשארו עם הציפוי החלודתי מהחימום של הנפחות, על הרוב עברתי עם מסור מעגלי כדי להוריד אותו אבל לא היה לי זמן ונאלצי לא לסיים.

אתה אומר שבגלל שהסכין יצאה עבה מאוד יהיה קשה לשמור על חוד?

אני רוצה להפוך אותה לדקה יותר אבל אני לא יודע ממש איך, הרצועת שיוף שאיתה עבדתי לא נראית לי גסה מספיק. אני יכול להחזיר את הסכין לנפחות, או להתחיל אחת חדשה ולהרביץ לה עד שהיא דקה יותר. אני מניח שזה יהיה הפיתרון הכי פשוט.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 10:27 ,1 אוגוסט 2016, ב'

חסר לך המון מידע

אתה לא ברמה המאפשרת חישול בחום

מציע את הספר הזה:

Wayne Goddard's $50 Knife Shop, Revised https://www.amazon.com/dp/0896892956/re ... Nxb4S2ZNFX
עומר יעבץ
מנהל האתר

g3trans
חדש בפורום

הודעה על ידי g3trans » 12:41 ,1 אוגוסט 2016, ב'

אני לא בטוח שאנחנו מדברים אחד עם השני,
אני לעולם לא ביקשתי עיצות לגבי חיסום בחום, שאלתי שאלות מאוד ספציפיות, שאני לא אמור להצטרך לקרוא ספר על מנת למצוא להן את התשובה.

תודה בכל מקרה

המשך שבוע נעים

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 13:38 ,1 אוגוסט 2016, ב'

לשיקולך.

אני חושב שהספר הזה מאוד יסייע לך, לא צריך להיעלב, רק ניסיתי לעזור.

ולשאלתך, עובי מוגזם אכן מקשה על בניית פאזה נוחה ללהב.

את החורים כדאי לשייף החוצה.

בהצלחה, שתף את התמונות לאחר שתסיים.
עומר יעבץ
מנהל האתר

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים