מחפש המלצות לגרזן

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
spartanjon13
נושא - כלים
מחפש המלצות לגרזן

הודעה על ידי spartanjon13 » 17:54 ,27 פברואר 2014, ה'

אני מחפש המלצות לקניית גרזן מונובלוק בעל שימוש בשטח [חטיבת עץ בעיקר] - אבל מספיק יעיל לשימוש "טקטי". מעדיף בלי ספייק אבל לא מחייב. טווח מחירים עד 1000 ש"ח, כמובן בהתאם לאיכות, לשימוש ולגודל - ייתכנו תוספות מחיר אפשריות. הכי חשוב שיהיה נוח לאחיזה, עשוי כולו חתיכה אחת, והפלדה שלו מאיכות גבוהה.

מכיר ומנוסה בגרזנים של rmj tactical, ממש לא מרוצה מהמחירים שלהם. היכרות אישית עם jenny wren spike, החזקתי גם את הברזרקר שלהם - הג'ני וורן קטן מדי והברזרקר לא פחות ממדהים אבל אני לא משלם 550 דולר שאין לי על גרזן שאני ממש לא בטוח שהוא הכי טוב שיש. אני מחפש משהו בקטגוריית הגודל של הברזרקר.

עזרה תתקבל בברכה.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

Re: מחפש המלצות לגרזן

הודעה על ידי omery » 0:56 ,28 פברואר 2014, ו'

מהמצאי שלנו http://www.knife.co.il/index.php/%D7%97 ... D7%9D-Axes

ממליץ על ספייק של קונדור
440C מחושל ביד
יכול לשמש לחיטוב ולטקטי
עומד היטב בתקציב שלך, אך אינו מונובלוק, למרות שמחוזק היטב בפינים ומלמעלה

למונובלוק יש את ה-TRT של קונדור, יותר טקטי וחילוץ אשר לחטיבה
ואת הגרזן של לנסקי שגם הוא חתיכה אחת ויותר מסיבי מה-TRT וגדול יותר
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 8:00 ,28 פברואר 2014, ו'

spartanjon13 כתב:אני מחפש המלצות לקניית גרזן מונובלוק בעל שימוש בשטח [חטיבת עץ בעיקר] - אבל מספיק יעיל לשימוש "טקטי". מעדיף בלי ספייק אבל לא מחייב. טווח מחירים עד 1000 ש"ח, כמובן בהתאם לאיכות, לשימוש ולגודל - ייתכנו תוספות מחיר אפשריות. הכי חשוב שיהיה נוח לאחיזה, עשוי כולו חתיכה אחת, והפלדה שלו מאיכות גבוהה.

מכיר ומנוסה בגרזנים של rmj tactical, ממש לא מרוצה מהמחירים שלהם. היכרות אישית עם jenny wren spike, החזקתי גם את הברזרקר שלהם - הג'ני וורן קטן מדי והברזרקר לא פחות ממדהים אבל אני לא משלם 550 דולר שאין לי על גרזן שאני ממש לא בטוח שהוא הכי טוב שיש. אני מחפש משהו בקטגוריית הגודל של הברזרקר.

עזרה תתקבל בברכה.
אני מכיר את האיסטווינג, לא יודע מי מייבא אותם לארץ אבל לשגיא ביאליק יש כמה חתיכות, אחת יעודית לביקוע.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 17:58 ,28 פברואר 2014, ו'

במונובלוק, בהתחשב בתמורה מול שקל/דולר - אין מתחרה לאסטווינג (Estwing).
מסתובבים בארץ פה ושם גרזני מונובלוק קטנים של קרשאו, טובים מאד ויש גם העתקים רוסיים.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

spartanjon13
נושא - כלים

הודעה על ידי spartanjon13 » 12:17 ,3 מרץ 2014, ב'

היי, תודה על המשוב המהיר.

במידה ואני מעוניין בקרשאו/אסטווינג, איך אני קונה אותם? אפשר להזמין דרך "סכינים למבינים"?

ואם למישהו יש בארץ למכירה - איך אני יוצר איתו קשר?

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 15:34 ,3 מרץ 2014, ב'

spartanjon13 כתב:היי, תודה על המשוב המהיר.

ואם למישהו יש בארץ למכירה - איך אני יוצר איתו קשר?
פנה ל"סכינים של שגיא ביאליק" בפייסבוק. יש לו אסטווינג אחד או שניים, חדשים.
כאן באתר תוכל להשיג גרזני קונדור, קרשאו לדעתי כבר לא משווקים את הגרזן, יש רק מיד שנייה, באקראי.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

rgrifat
אביר האפל

הודעה על ידי rgrifat » 16:26 ,3 מרץ 2014, ב'

עצה: אני מעדיף גרזן עם ידית נפרדת שיהיה אפשר להחליף במקרה ותישבר.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 17:30 ,3 מרץ 2014, ב'

rgrifat כתב:עצה: אני מעדיף גרזן עם ידית נפרדת שיהיה אפשר להחליף במקרה ותישבר.
אלו שתי אסכולות שונות. בגרזן מונובלוק בשימוש רגיל אין מה שיישבר. הגריפ עצמו מתבלה ואפשר להחליף אותו.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

spartanjon13
נושא - כלים

הודעה על ידי spartanjon13 » 20:43 ,3 מרץ 2014, ב'

תודה על ההסבר.

לטעמי כלים של one piece הינם אמינים יותר, אבל זה קשור בעיקר לעומס המופעל על הכלי.

כשאלה, מהם היתרונות שבשימוש בידיות עץ, מעבר למשקל? עושה רושם שהם מתבלים בקלות רבה.

rgrifat
אביר האפל

הודעה על ידי rgrifat » 13:59 ,4 מרץ 2014, ג'

אני אוהב את ידית העץ בגלל המרקם, האחיזה שניתן להתאימה אישית בקלות באמצעות שופין או נייר לטש, והצורה האותנטית. אישית לא השתמשתי בגרזן מונובלוק אז לא אוכל לתת את דעתי.
בנוסף אני מעדיף ראש גרזן מפלדת פחמן, ועדיף בחישול, לא חושב שניתן לייצר כך גרזן מונובלוק, נכון?
לגבי העמידות, אם זה עץ טוב ושמורכב נכון זה יתן לך שנים ארוכות של שימושיות, בתנאי ששומרים על העץ, מונובלוק לא צריך טיפול. הגרזנים הכי נחשבים למיטב ידיעתי הם GRANSFORS BRUKS ו- WETTERLINGS, שניהם עם ידית עץ.
לסיכום יש בזה המון טעם אישי, כמו שאמר סער, אסכולות.
אני אוהב לגלף ידיות "ולתלות" עליהן ראשים (גרזנים, פטישים ואדזה). בקרוב אפרסם תהליך של ידית גרזן שגילפתי מענף אלון ללא שימוש בכלים ממונעים.
ושאלה ברשותך ספארטאןג'ון: מה זה "שימוש טקטי"?

spartanjon13
נושא - כלים

הודעה על ידי spartanjon13 » 1:24 ,5 מרץ 2014, ד'

אחיזה טובה אפשר ליצור באמצעות איזולירבנד וחוט מצנח. לא צריך ידית בשביל זה - למרות שאני מסכים שידית עץ יפה הרבה יותר מברזל מכוער.

אין לי מושג לגבי מונובלוק מפלדות פחמן, אבל אני יודע שkbar עושים את זה עם סכינים והולך להם לא רע...

אני מנסה להבין בשיא הרצינות את יתרונותיהן של ידיות עץ.

כלים טקטיים מיועדים לשימוש מסוים אך מסוגלים לתפקד גם בשימושים נוספים. אני מעדיף כלי רב תכליתי במקום מספר כלים שעושים עבודות חופפות.

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 8:21 ,5 מרץ 2014, ד'

Spartanjon13, לפני שאגיב, אני חייב לציין שאני לא חסיד של גרזנים ״טאקטיים״ (מה זה בכלל?), ואני אוהב ידיות עץ. לעיתים נדירות מאוד יוצא לי לעבוד עם מיקרטה, וגם זה לפי בקשת הלקוח.
ועכשיו לנקודת מבט שלי:

אישית, אני חושב שאם זה עובד בשבילך- מי אני שאגיד לא? אם מונובלוק זה מה שמדבר אליך- בבקשה. אם גרזן פיסקרס עם ידית פלסטיק מתאים לך יותר- גם טוב. שאלת את דעת חברי הפורום- כנראה שיש פה יותר אוהבי ידיות עץ, שזה די צפוי, כי זאת קלאסיקה. בסופו של דבר זוהי העדפה אישית, אני אוהב את התחושה של העץ ביד, יש לו מגע ״חם״ יותר מידית גומי או פלסטיק.
לצערי לא אוכל להמליץ על מונובלוק טוב, כי אין לי נסיון עם אחד כזה. מה שכן, במידה ולא תמצא את אשר חיפשת- ישנן חלופות רבות לשימושים מגוונים. מה גם, שבטווח המחירים שציינת אפשר להזמין גרזן נהדר בעבודת יד, יחיד במינו. אם תרצה- אוכל להמליץ לך על נפח שמתעסק בזה, ועושה עבודה מצויינת.

תודה על הדיון המעניין!

spartanjon13
נושא - כלים

הודעה על ידי spartanjon13 » 10:49 ,5 מרץ 2014, ד'

כלי "טקטי" אמור לחקות כלים צבאיים בשעת הצורך. סכין מתקפלת במקום bayonet, וכן הלאה.

הרבה כאן אומרים שידיות עץ פשוט יפות ונוחות יותר. השאלה שלי אם הן מחזיקות מעמד בעבודה קשה?

אין לי בעיה להזמין מהאינטרנט, אבל לא יעצרו לי אותו במכס? והאם גם אתה ממליץ על אסטווינג?

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 12:31 ,5 מרץ 2014, ד'

גם בימי הביניים יצרו גרזני מונובלוק בחישול - אבל גרזני קרב (אם תרצו "טקטיים" של התקופה). עניין של עלות מול תועלת.
גרזני המונובלוק המודניים כמו אסטווינג וRMJ מיוצרים בחישול מכאני לתבנית. (die forge).
פות"ש - המלצתי לך על אסטווינג חדש שנמצא כאן בארץ לרכישה מיידית במחיר יותר מסביר. כל הזמנה של כלי מקביל תעלה יותר.

אדזה (adze) = קרדום.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

rgrifat
אביר האפל

הודעה על ידי rgrifat » 10:24 ,10 מרץ 2014, ב'

אחיזה טובה מנסיוני זה לא רק משטח מחוספס עם מקדם חיכוך גבוה, אלא גם קוים (contour) של הידית שמקשים על החלקת היד באחיזות שונות (קרוב לראש, באמצע או בקצה) במיוחד בעבודה ממושכת בתוספת זיעה כך שלא תצטרך לכווץ חזק את כף היד. בשבילי זה חלק מאתגר ביצירת ידית לגרזן.

sagiBialik

הודעה על ידי sagiBialik » 8:14 ,12 מרץ 2014, ד'

cinzar כתב:אל תדאג להזמנה דרך האינטרנט. אפשר להזמין בשבילך ויגיע עד לפתח הבית שלך עם התחייבות למחיר זול לפחות ב- 20% מבחנות כאן באתר
דווקא בנושא הזה, חבל שאתה מתחייב מהר מידי..... (כי אתה טועה ומטעה)
בגרזנים, מצ'אטות, חברת מורה וחברת קונדור, מחירי החנות מעולים!
גרזן כבד, ולכן המשלוח עליו יקר, בגלל גודלו, הוא ישלח בחברות כמו DHL, שגובות גם הן כסף ומע"מ (על כל סכום!).
גרזן של 60 דולר בחו"ל, הופך בקלות לגרזן של 350 שקל בארץ....
עדיף לשלם 400 ₪ בארץ ולחסוך את ההמתנה והתשלומים המעצבנים.

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 15:28 ,13 מרץ 2014, ה'

תמונה

יש לגרזן אחלה פוזה.
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

חיימון
אביר האפל

הודעה על ידי חיימון » 4:09 ,15 מרץ 2014, ש'

בניו יורק יש כמה פאבים שבהם עושים תחרות של הדבקת גמדים על קיר.

על הקיר יש מזרונים עם ציפוי לבד, ואת הגמדים מלבישים בגד עם וולקרו, וזורקים אותם על הקיר.

מנצח הצמד זורק/גמד שהגמד שלו נתפס הכי הרבה זמן על הקיר.

אני לא חושב שזה יכול לעבוד טוב אם זורקים גמד עם גרזן, אפילו גרזן קטנטן כמו בתמונה, אבל כרגיל, אולי אני טועה
המציאות היא הזיה שנגרמת בגלל חוסר של אלכוהול בדם

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים