סכין ראשונה

פורום זה הינו עבורכם- היוצרים הישראליים.
פרסם תגובה
aviv01
חדש בפורום
סכין ראשונה

הודעה על ידי aviv01 » 19:16 ,9 יולי 2014, ד'

שלום לכולם, אני בונה כרגע את הסכין הראשונה שלי ויש לי כמה שאלות:
1. ניסיתי כבר פעמיים לרכך את הפלדה על ידי חימום אבל בשתי הפעמים למרות שהשתמשתי בגחלים וגריל גז הפלדה לא הופכת להיות בצבע אדום. מישהו יודע איך עושים את זה נכון?
2.אני רוצה סכין בסגנון של סכין רמבו. איך מסרטטים את זה?

Nik88

Re: סכין ראשונה

הודעה על ידי Nik88 » 19:46 ,9 יולי 2014, ד'

עם עפרון.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 0:32 ,10 יולי 2014, ה'

aviv01 כתב:שלום לכולם, אני בונה כרגע את הסכין הראשונה שלי ויש לי כמה שאלות:
1. ניסיתי כבר פעמיים לרכך את הפלדה על ידי חימום אבל בשתי הפעמים למרות שהשתמשתי בגחלים וגריל גז הפלדה לא הופכת להיות בצבע אדום. מישהו יודע איך עושים את זה נכון?
שלום
שים לב לעצות כאן
http://www.instructables.com/id/How-to-Build-a-Knife/

דוגמאות לשרטוטים
https://www.google.co.il/search?q=RAMBO ... ch&imgdii=_

לדעתי אתה מקדים את המאוחר, עליך ללמוד על סוגי פלדות, לבחור את הסוג המתאים (אולי להתחיל מלהב מוכן וקודם לבנות ידית/ניצב ונרתיק), יתכן שהפלדה בה בחרת כלל אינה מתאימה לחישול בטמפרטורה ביתית. יש פלדות שנוח לחשל אותם וניתן לעשות זאת בטמפרטורה נמוכה יחסית שאפשרית באמצעים ביתיים כגון ברנר ותנור פשוט שאפשר לבנות בבית, למשל O1.

תקרא בפורום כאן , יש הרבה דיונים בעניין, חפש דיונים על סכין ראשונה, יש עשרות כאלה.
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 7:25 ,10 יולי 2014, ה'

omery כתב:
aviv01 כתב:שלום לכולם, אני בונה כרגע את הסכין הראשונה שלי ויש לי כמה שאלות:
שלום
שים לב לעצות כאן
http://www.instructables.com/id/How-to-Build-a-Knife/

דוגמאות לשרטוטים
https://www.google.co.il/search?q=RAMBO ... ch&imgdii=_

לדעתי אתה מקדים את המאוחר, עליך ללמוד על סוגי פלדות, לבחור את הסוג המתאים (אולי להתחיל מלהב מוכן וקודם לבנות ידית/ניצב ונרתיק), יתכן שהפלדה בה בחרת כלל אינה מתאימה לחישול בטמפרטורה ביתית. יש פלדות שנוח לחשל אותם וניתן לעשות זאת בטמפרטורה נמוכה יחסית שאפשרית באמצעים ביתיים כגון ברנר ותנור פשוט שאפשר לבנות בבית, למשל O1.

תקרא בפורום כאן , יש הרבה דיונים בעניין, חפש דיונים על סכין ראשונה, יש עשרות כאלה.
הוא לא מחשל בכלל. הוא מנסה לרכך את הפלדה בעזרת חום- הרפייה.
ברנר זה ממש לא טמפרטורה נמוכה. מלבנות ידית ולתפור נדן הוא לא ילמד כלום על התעסקות בפלדה והוא ממש לא קופץ מעל הפופיק.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 9:05 ,10 יולי 2014, ה'

אני מתייחס לטקסט ולמה שנכתב... יש מעט מידע.
לא הבנתי מהטקסט שמנסה להרפות, אם כן איזו פלדה, לא כתוב, ולכך התייחסתי.
אני מבין שמאוד חשוב לך להיות ציני ולהראות שאני טועה. לא לא מסכים איתך, בניית ידית ותפירת נרתיק מלמדים הרבה מי שמתחיל לראשונה, ברור שזה אינה עבודה על פלדה, אבל אולי שווה להתחיל לאט, זה הכל.
ביחס לברנר, ביחס לטמפרטורה נכון, ביחס לאמצעי אכן פשוט.
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 10:25 ,10 יולי 2014, ה'

omery כתב:אני מתייחס לטקסט ולמה שנכתב... יש מעט מידע.
לא הבנתי מהטקסט שמנסה להרפות, אם כן איזו פלדה, לא כתוב, ולכך התייחסתי.
אני מבין שמאוד חשוב לך להיות ציני ולהראות שאני טועה. לא לא מסכים איתך, בניית ידית ותפירת נרתיק מלמדים הרבה מי שמתחיל לראשונה, ברור שזה אינה עבודה על פלדה, אבל אולי שווה להתחיל לאט, זה הכל.
ביחס לברנר, ביחס לטמפרטורה נכון, ביחס לאמצעי אכן פשוט.
המשפט הראשון שהוא רשם זה שהוא מנסה לרכך את הפלדה.
לא חשוב לי ליהיות ציני ולא חשוב לי להראות שאתה טועה. פשוט זה קצת לא הגיוני לתת טיפים למשהו מתחיל כשאין לך כמעט נסיון אם בכלל.
ובקשר לברנר בתור אמצעי פשוט, לי יש סדנא לייצור סכינים ועדיין אין לי ברנר. ברנר דורש גם מיכל גז, גם מיכל חמצן וגם ידית וראש שהכל ביחד היא השקעה ראשונית של מעל 2000 ש"ח. (למיכלים בגודל הגיוני)

aviv01
חדש בפורום

הודעה על ידי aviv01 » 10:58 ,10 יולי 2014, ה'

תודה לעוזרים. התכוונתי שאני לא מתליח לעשות הרפיה לפלדה - שהיא תהיה רכה יותר. הפלדה שאני משתמש בה היא פלדת קרבון ולפי מה שהבנתי אפשר להרפות ולחסם אותה באמצעים ביתיים

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 13:02 ,10 יולי 2014, ה'

אתה יכול. ואתה לא חייב לחמם אותה עד שהיא תיהיה אדומה. אם זו אכן פלדת קרבון פשוט שים אותה בתוך גחלים בלי מפוח ובלי כלום ותשאיר אותה שם ללילה. בבוקר הפלדה תיהיה רכה מאוד.

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 0:02 ,11 יולי 2014, ו'

omery כתב: יש פלדות שנוח לחשל אותם וניתן לעשות זאת בטמפרטורה נמוכה יחסית שאפשרית באמצעים ביתיים כגון ברנר ותנור פשוט שאפשר לבנות בבית, למשל O1.
נכון ולא נכון. O1 אכן פלדה "סלחנית" יותר לאי-דיוקים מינוריים בטיפול הטרמי, אבל ברנר הוא אמצעי מאוד לא פשוט, ובטח שלא למתחילים. בחיסום עם ברנר קשה מאוד לשמור על חימום אחיד ולהמנע מחימום יתר. רק אחרי מספר די רב של להבים מתחילים לקלוט את העקרון, וגם אז צריך להיות מאוד מאוד זהיר שלא לחמם יותר מדי.
omery כתב:לא הבנתי מהטקסט שמנסה להרפות
הבחור כתב שהוא מנסה לרכך את הפלדה. מסכים עם גיא, לא חייבים להביא את הפלדה להיות אדומה. מספיק לחמם אותה לטמפרטורה מסויימת (תלוי בפלדה) ואז לקרר קירור איטי. אל תשכח, יש גם פלדות שמתחסמות באוויר.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 10:49 ,11 יולי 2014, ו'

תודה על ההסבר :-)
עומר יעבץ
מנהל האתר

aviv01
חדש בפורום

הודעה על ידי aviv01 » 23:10 ,26 יולי 2014, ש'

שלום שוב, הלהב יצאה לי ממש דקה ויש לי כמה שאלות.
1. האם זה בסדר ואחרי החיסום היא תהיה עמידה או שהיא עלולה להשבר בקלות?
2. עם מה מומלץ להשחיז את הלהב?
תודה לעוזרים.

aviv01
חדש בפורום

הודעה על ידי aviv01 » 12:47 ,30 יולי 2014, ד'

סיימתי כמעט את הלהב אבל הדבר היחיד שחסר לי הוא החיסום שלה. ניסיתי כבר שלוש פעמים והלהב כהרגלה לא שינתה את צבעה לכתום ובגלל זה הלהב לא עברה את המבחן שעושים עם השופין כדי לבדוק האם היא חוסמה. יש מישהו באזור המרכז שיוכל לעשות לי חיסום ביתי בתשלום?

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד