האם ניתן להשתמש בדרמל/משחזת ציר לעבודות של משחזת שולחן...

פורום זה הינו עבורכם- היוצרים הישראליים.
פרסם תגובה
galzi1
חדש בפורום
האם ניתן להשתמש בדרמל/משחזת ציר לעבודות של משחזת שולחן...

הודעה על ידי galzi1 » 22:43 ,31 ינואר 2012, ג'

רק יותר לאט ובקנה מידה יותר קטן? פשוט אני קצר בתקציב, וחשבתי לקנות דרמל או משחזת ציר, מה שייתן לי כמה כלים בבת אחת כמו חיתוך השחזה וליטוש ויוכל לחסוך לי הרבה בלאגן. (אני ממש חדש בתחום, כרגע רק מתכנן, ועוד אין ברשותי שום כלי חשמלי מלבד מקדחה ):)

lerman
אגדת הפורום

Re: האם ניתן להשתמש בדרמל/משחזת ציר לעבודות של משחזת שולחן..

הודעה על ידי lerman » 23:07 ,31 ינואר 2012, ג'

לדעתי, חבל להשקיע בדרמל, אומנם כלי חביב אבל כל כך כללי שבסופו של דבר הוא לא מבצע שום פעולה כמו שצריך, אני לא רואה איך תצליח לעשות איתו את הזוית של הלהב, בנוסף מהר מאוד תראה שבמהירות שיגמרו לך אביזרים כמו דיסקיות לחיתוך מתכת והעלות שלהן לא חסכת הרבה בסופו של דבר, לדעתי אם אתה דל תקציב תשקיע בפצירות ושופינים איכותיים במגוון צורות, גסות ועדינות, רמות שונות של נייר ליטוש ונייר מים, ועוד כמה כלים ידניים בסיסיים.
עם הרבה סבלנות תוכל להכין סכין רק עם פצירות ונייר ליטוש פחות או יותר.

yontam
אגדת הפורום

הודעה על ידי yontam » 23:18 ,31 ינואר 2012, ג'

אני מסכים עם לרמן ב100%
אין טעם להשקיע בכלים חשמליים כל עוד אתה מייצר סכינים בשביל הכיף ככה שאין לחץ של זמן
וגם
כשאני עובד עם כלים ידניים אני מצליח להגיע רמות מאוד גבוהות של דיוק כי אפשר לעבוד לאט לאט ולשים לב להתקדמות
בעוד שעם כלים חשמליים הרבה יותר קשה לשלוט ביד לא מיומנת בעבודה עם כלים חשמליים כמו שלי

lerman
אגדת הפורום

הודעה על ידי lerman » 23:46 ,31 ינואר 2012, ג'

כן, לדעתי באופן כללי נכון יותר להתחיל ללמוד לעבוד עם כלים ידניים, אי אפשר להחליף מיומנות בכלים ידניים.
אני מוצא את עצמי חוזר תמיד לפצירות, אין כלי שאני מרגיש יותר ביטחון איתו.

ataleph
אביר האפל

הודעה על ידי ataleph » 16:09 ,1 פברואר 2012, ד'

לא מסכים 100% !
דרמל הינו כלי איכותי וורסטילי ושימושי מאוד גם עבור סכינאי מתחיל. את כל הידיות (עץ\מיקרטה\קרן) של הסכינים שלי עשיתי עם דרמל (לרוב בעזרת תוספת 115 ועוד כמה תוספות). גם את הגריינד אפשר להשחיז עם המכשיר אם כי עדיך לעשות זאת על גלגל משחזת או כלים אוטומטיים אחרים. כמובן שהכל אפשר לעשות עם פצירות וכלים ידניים אחרים אבל צריך לדעת איפה זה באמת נחוץ ותורם לאיכות הסופית ואיפה זה סתם בזבוז זמן. גימור סופי עושים רק עם כלים ידניים.
למה דרמל ולא כלי יעודי לכל מטרה? בדיוק מסיבת התקציב המוגבל של סכינאי מתחיל והורסטיליות של המכשיר. עם הזמן משתדרגים אבל גם אז דרמל או מכשיר דומה עוזר בהרבה דברים.
לגבי דיסקיות לחיתוך פלדה - מסכים עם לרמן שהן נגמרות מהר, אבל חבילה של 10 דיסקיות יכולה להספיק למינימום 2-3 סכינים. עדיף כמובן לחתוך עם משחזת זווית.
דרך אגב תקנה ישר עם הציר הגמיש. לא עשיתי זאת ואני מצטער כי הציר בנפרד עולה יקר.

lerman
אגדת הפורום

הודעה על ידי lerman » 16:55 ,1 פברואר 2012, ד'

כן, זה כנראה עניין של העדפה אישית, יש לי דרמל עם מאריך גמיש, הוא שימושי מאוד להרבה דברים, אבל נדיר מאוד שאני בוחר להשתמש בו בהכנת סכין (גם כשלא היו לי כמעט כלים), כנראה שאתה יותר מתורגל ממני על הדרמל אז זה מרגיש לך טבעי, אני סומך יותר על הפצירות, אבל זה רק אני.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 21:34 ,1 פברואר 2012, ד'

לצערי אני לא יכול לומר האם דרמל יהיה נוח או לא, כי אני עם הדרמל שהיה לי הייתי משתמש לסוג אחר של עבודות שונות ( בניית דגמים מעץ וכמה נסיונות בודדים של תכשיטים מכסף), וזה היה לרוב עבודה קצרה על מנת לשייף ולהחליק פינות שקשה להגיע עם נייר לטש או אם שופין, אבל מה שכן אני מסכים שרצוי לקנות את הדרמל עם המאריך הגמיש. לדעתי כל אחד צריך למצוא לעצמו את הכלים שהוא יכול לעבוד איתם והכי נוח לו איתם. אני למשל את הסכינים שעשיתי, חתכתי ונתתי את הגריינד הראשוני עם משחזת זוית, אני לא יכול לומר שהעבודות שלי היו נראות טוב מאוד, היתה בהם איזו גסות מסויימת, אבל ככה רכשתי קצת מיומנות והבנה שיש כלים שאין להם תחליף כמו שלייף, ואם אפשר גם מקדחת עמוד או כרסומת קטנה שיהיה אפשר לקבל קצת יותר אופציות. אבל זה שוב הופך להיות עסק יקר במקצת ליצרן חובב ומתחיל, אני תומך בלנסות כל מיני כלים, ואכן כמו שאמר לרמן שווה מאוד לקנות סט טוב של פצירות, ולא פחות חשוב לסדר שולחן עבודה נוח ויציב.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 23:00 ,1 פברואר 2012, ד'

הי
מדובר בכלי זול
אני קניתי לפני שנתיים אחד והאמת שלא עשיתי בו שימוש רב
לדעתי יש כלי יותר חשובים כמו שלייף, מסור סרט, משחזת
יש בהיפר רוזנפלד די זולים
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

galzi1
חדש בפורום

הודעה על ידי galzi1 » 0:13 ,2 פברואר 2012, ה'

תודה לכל מי שענה.
כרגע אני לא ממש יודע מה אני אעשה כאשר ארצה לייצר סכינים בעצמי, דבר שיקרה כנראה רק עוד כמה שבועות, וכרגע אני יכול להתאמן קצת עם פצירות וכאלה על חרבות שקניתי מזמן בשוק ושהקהו אותן כדי שיעברו במכס...
עוד שאלה, החומר שממנו עשויים הגריינדים במשחזות, למשל במשחזת שולחן, זה אלומיניום אוקסיד?

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים