בחירת סכין הישרדות

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
matanleiba11
תושב קבע בפורום
בחירת סכין הישרדות

הודעה על ידי matanleiba11 » 13:41 ,4 אפריל 2013, ה'

היי כולם,
אני יוצא לטיול עם אבא שלי ואני מחפש סכין שתעלה 200 שקל שלא יעבור את ה220 התלבטתי בין קונדור רודן http://www.knife.co.il/index.php/%D7%97 ... ODAN-KNIFE
לבין המורה 2000http://www.knife.co.il/index.php/%D7%97%D7%A0% ... knive-2000

בנוסך לכך מישהו יודע איפה אפשר למצוא אבן משחזת(מים)? ועוד שאלה כל אבן משחזת היא אבן מים או שזה שני דברים שונים.

תודה מראש
מתן

matanleiba11
תושב קבע בפורום

Re: בחירת סכין הישרדות

הודעה על ידי matanleiba11 » 14:50 ,4 אפריל 2013, ה'

רצוי שהסכין תיהיה חדה RAZOR SHARP לא מחייב, חשוב מאוד שתעמוד בלחצים ותיהיה חזקה ועמידה! מי עדיפה לדעתכם?

סמל אישי של המשתמש
sharp
חדש בפורום

הודעה על ידי sharp » 14:56 ,4 אפריל 2013, ה'

לדעתי הצנועה רק אתה יכול לדעת מה מתאים לך באמת
במיוחד שיש לך שתי אופציות טובות כאלה
מה שנשאר לך זה לקבל היתרשמויות כאלה ואחרות
המורה סכין מעולה ועל זה אין עוררין
אני אישית הייתי לוקח את הקונדור לא בגלל שהיא טובה יותר או פחות
היא פשוט מסיבית יותר ולדעתי בעלת ספקטרום אופציות רחב יותר בשימוש אים לא מפריע לך קצת משקל
שוב זו דעתי מניסיוני האישי בבושקראפט וקמפינג
המציאות היא מורה אכזרית
מתחילה בניסיון ואז מעבירה שיעור

סמל אישי של המשתמש
nikrex16
אביר האפל

הודעה על ידי nikrex16 » 17:00 ,4 אפריל 2013, ה'

לי יש את ה2000 והיא מאוד מאוד מאוד חדה אבל לא תעמוד בלחצים מוגזמים כי היא לא מיועדת לזה היא מיועדת לעבודה של סכין ולא של גרזן או מסור .
אני לא יודע עד כמה קונדור טובים בהשחזה אבל אני בטוח שהרודאן תיהיה הרבה יותר חזקה מהמורה.
גם אל תשכח שלמורה יש פלדת אל-חלד שדורשת פחות טיפול ולרודאן יש פלדת פחמן שדורשת שימון כל כמה זמן, וניגוב(עם שימון) אחרי כל מגע עם מים.
"!I got a Kershaw neatly tucked inside my waist"

סמל אישי של המשתמש
EitamSil
מכור לסכינים

הודעה על ידי EitamSil » 18:25 ,4 אפריל 2013, ה'

יש לי נסיון עם שתיהם ולכל אחד יש יתרון .
המורה מושחזת מושלם והיא חותכת מעולה אך היא לא תעמוד בכוחות גדולים .
לעומתה , הרודאן עבה ומסיבית אבל היא מושחזת בצורה זוועתית [לדעתי] והיא לא תחתוך בצורה יעילה כמו המורה .

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 20:35 ,4 אפריל 2013, ה'

הי שתיהם מצויינות! בחירה מצויינת.

הרודן עבה יותר ומתאימה לעבודה אגרסיבית יותר (גם תצורת החורפה מתאימה לחיטוב יותר)
ברמת מחיר זו יש לחשוב על הוארן והקומונגה, האחיות הארוכות של הרודן

המורה FORCE - פורס - מאוד עמידה - סנדוויק 12C27 בכל זאת, גמישה וחזקה
ה-2000 היא סכין חדה אך אינה ביסודה מיועדת לחיטוב גס, היא סכין לשימוש כללי עם גרינד סקנדינבי - כמו הסיגנל והפורסט שכרגע אינן במלאי.
ניתן לחשוב גם על המורה מספר 3, לאוהבי המראה הקלאסי.

ברמת מחיר זו גם הטריפלקס (פלדת שכבות) תתאים היא סכין מעולה וגמישה, אך מקבלת פטינה בגלל פלדת הפחמן

הצעה נוספת ברמות מחיר זו היא האימקסה ג'ונגל ווריאור (יש שני דגמים פול טאנג), אם כי אינה טובה לדעתי כמו המורה והקונדור.
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

סמל אישי של המשתמש
nikrex16
אביר האפל

הודעה על ידי nikrex16 » 21:29 ,4 אפריל 2013, ה'

לדעתי כסכין הישרדות(סכין שאתה סומך עליה עם החיים שלך) לא הייתי קונה אף אחת מהן אבל אם אתה מחפש משהו רציני בתקציב של עד 200 שקל לך על המשפחה של הRODAN VARAN והKUMUNGA(למרות שלדעתי היא מחטב כבד יותר מאשר סכין) רק אל תשכח שצריך לשמן אותן .
ועוד משהו קטן לדעתי בטיול בארץ יספיק לך אולר שווייצרי .

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 23:05 ,4 אפריל 2013, ה'

nikrex16 כתב:ועוד משהו קטן לדעתי בטיול בארץ יספיק לך אולר שווייצרי .
:!: :!: :!: :!: :!:
+100500

bushcraft
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי bushcraft » 23:17 ,4 אפריל 2013, ה'

שלום מתן
אין ברשותי את הרודאן אך בחנתי אותה מקרוב בידי ויש ברשותי מס סכיני מורה.
לדעתי עדיף להתחיל בסכין קטנה נוחה ואמינה כמו המורה. קל להשחיז אותה והיא שימושית וחזקה למדי.
אני העברתי מאמצים קשים מאוד על סכיני המורה והן עמדו בהם. אבל זה לא גרזן!
הקונדור רודאן הווארן והקומנגה הן, כמעט, גרזן אבל מגושמות מאוד ויהיה לך מאוד, מאוד קשה להשחיז לרמה טובה.
המלצתי: לך על מורה לא שמעתי שמישהו התאכזב מהן.
בכל מקרה שיהי כיף ושמח בטבע, כמו שכתבו לפניי כל סכין תספיק וכל אחת מהן תהיה לך חוויה.

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 23:37 ,4 אפריל 2013, ה'

Pesel כתב:
+100500
מסכים ולא מסכים.
למה מסכים? המטייל הישראלי הממוצע (הדגש על "ממוצע") מביא איתו לטיולים יותר ממה שיש לו בבית. ואל תתווכחו, אוהלים, מזרונים מתנפחים, מטבח שלם ואחותו, סירים, מחבטות וכו,- אני רואה את זה בכל פעם, בכל רחבי הארץ. אני מדגיש, מטייל "ממוצע", כן? אין שום סיבה שבעולם לבוא לטיול שכזה עם סכין מפלצתית כמו הקונדורים לסוגיהם, שהם סוגיה בפני עצמה. לחתוך- הם לא חותכים. לגלף? לא כ-זה. לבקע עצים? כן, אבל כמה כבר יוצא לכם לבקע עצים? עם כל הכבוד, יצא לי לשפצר קונדור כזאת לפני שבוע, ומה אני אגיד לכם? חיסום על הפנים, אפשר להשחיז בלי מאמץ עם פצירה. גיאומטריית להב של גרזן, וזה בעצם השימוש היחידי שלה- לבקע עצים. למטייל "הממוצע" אין שום צורך בסכין כזאת, חוץ מלסחוב אותה ולגרום לסבא פרויד להיות גאה. המבין יבין.

למה לא מסכים? כי בכל זאת יש פה מעט אנשים שיודעים להעריך היזרקות באיזה חור הרחק מציוויליזציה. רחוק מהאוטו, כאשר אתה צריך לסחוב עליך את הכל 10-15 ק''מ ביום- ואז אתה מצמצם מה שרק אפשר, וגם את מה שלא. ואז סכין כזאת היא בהחלט שימושית- הקמת מחסה, הכנת עצים למדורה, אפילו לערבב קפה, למה לא.

אבל מאחר ורוב ה"שורדים" כאן משתייכים לאותה הקבוצה הראשונה- לדעתי אין שום הצדקה לילד בן 14 עם רודאנים וואראנים לסוגיהם.

כאן אני רוצה לציין לשבח סכין שכולם נרתעים ממנה, אבל אני מת עליה מבחינת מחיר\תמורה- והיא מורה 511. מכוערת לאללה, אבל עושה יופי של עבודה תמורת פחות מעלות שתי מנות שווארמה. ידית בלתי ניתנת להשמדה, להב קרבון מעולה, בקיצור סכין כיפית. אז מי שצריך סכין לעבודה ולא ל-show off- לדעתי זאת הסכין הנכונה לקנות.
לעצלנים יש את 546, אותה גברת באל-חלד :)

גאד, יש לך תקציב של 200 ש''ח? תקנה ארבע 511, ותהיה מאושר.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 10:48 ,5 אפריל 2013, ו'

:mrgreen:
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

stifa
מבין בסכינים

הודעה על ידי stifa » 14:44 ,5 אפריל 2013, ו'

צריך לזכור גם שהידית של המורה וזו של הרודאן/ואראן/קומונגה שונות מאוד זו מזו בגודלן ובצורתן .
שאלה נוספת היא מה נכלל אצלך בהגדרה "הישרדות" , באיזה אופי טיול מדובר ובאיזה איזור ?
אני מעדיף סכין בעלת להב קבוע על פני אולר/מולטי טול , ולעניות דעתי משהו בסדר גודל של המורה (לי יש את הסיגנל שהיא מעט גדולה יותר) מספק ברוב המקרים. אם רוצים להתכונן למשהו יותר heavy duty, הואראן היא פשרה טובה מבחינת גודל/משקל .
אבן משחזת ניתן לרכוש באייס ובחניות המתמחות בסכינים והשחזה (לובלינסקי וכו') . כל השחזה על אבן זקוקה לסוג של סיכוך . בהשחזה עם אבן מים משרים את כל האבן במים לפני ההשחזה ובנוסף דואגים להרטיב תוך כדי . המים יוצרים סוג של משחה ע"ג האבן ומשחה זו היא למעשה החומר האברסיבי . באבן שמן פשוט משמנים את פני האבן בשמן מתאים כדי לא לסתום את נקבוביות האבן בחלקיקי המתכת וכדי לשמור על טמפרטורה נמוכה בנקודת המגע של האבן והלהב .
"לכל אחד יש מנייה" - מיילו מיינדרביינדר

סמל אישי של המשתמש
EitamSil
מכור לסכינים

הודעה על ידי EitamSil » 15:38 ,5 אפריל 2013, ו'

Nik88 כתב:
Pesel כתב:
+100500
מסכים ולא מסכים.
למה מסכים? המטייל הישראלי הממוצע (הדגש על "ממוצע") מביא איתו לטיולים יותר ממה שיש לו בבית. ואל תתווכחו, אוהלים, מזרונים מתנפחים, מטבח שלם ואחותו, סירים, מחבטות וכו,- אני רואה את זה בכל פעם, בכל רחבי הארץ. אני מדגיש, מטייל "ממוצע", כן? אין שום סיבה שבעולם לבוא לטיול שכזה עם סכין מפלצתית כמו הקונדורים לסוגיהם, שהם סוגיה בפני עצמה. לחתוך- הם לא חותכים. לגלף? לא כ-זה. לבקע עצים? כן, אבל כמה כבר יוצא לכם לבקע עצים? עם כל הכבוד, יצא לי לשפצר קונדור כזאת לפני שבוע, ומה אני אגיד לכם? חיסום על הפנים, אפשר להשחיז בלי מאמץ עם פצירה. גיאומטריית להב של גרזן, וזה בעצם השימוש היחידי שלה- לבקע עצים. למטייל "הממוצע" אין שום צורך בסכין כזאת, חוץ מלסחוב אותה ולגרום לסבא פרויד להיות גאה. המבין יבין.

למה לא מסכים? כי בכל זאת יש פה מעט אנשים שיודעים להעריך היזרקות באיזה חור הרחק מציוויליזציה. רחוק מהאוטו, כאשר אתה צריך לסחוב עליך את הכל 10-15 ק''מ ביום- ואז אתה מצמצם מה שרק אפשר, וגם את מה שלא. ואז סכין כזאת היא בהחלט שימושית- הקמת מחסה, הכנת עצים למדורה, אפילו לערבב קפה, למה לא.

אבל מאחר ורוב ה"שורדים" כאן משתייכים לאותה הקבוצה הראשונה- לדעתי אין שום הצדקה לילד בן 14 עם רודאנים וואראנים לסוגיהם.

כאן אני רוצה לציין לשבח סכין שכולם נרתעים ממנה, אבל אני מת עליה מבחינת מחיר\תמורה- והיא מורה 511. מכוערת לאללה, אבל עושה יופי של עבודה תמורת פחות מעלות שתי מנות שווארמה. ידית בלתי ניתנת להשמדה, להב קרבון מעולה, בקיצור סכין כיפית. אז מי שצריך סכין לעבודה ולא ל-show off- לדעתי זאת הסכין הנכונה לקנות.
לעצלנים יש את 546, אותה גברת באל-חלד :)

גאד, יש לך תקציב של 200 ש''ח? תקנה ארבע 511, ותהיה מאושר.
אני לא חושב שהסכמתי עם תגובות עד כדי כך בעבר ....
הרודאן זוועתית לדעתי האישית למה היא לא כלכך חותכת . היא מתנהגת כמו גרזן .

matanleiba11
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי matanleiba11 » 18:28 ,6 אפריל 2013, ש'

בנוסף לכך מישהו יודע איפה אפשר למצוא אבן משחזת(מים)? ועוד שאלה כל אבן משחזת היא אבן מים או שזה שני דברים שונים?

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 22:43 ,6 אפריל 2013, ש'

matanleiba11 כתב:בנוסף לכך מישהו יודע איפה אפשר למצוא אבן משחזת(מים)? ועוד שאלה כל אבן משחזת היא אבן מים או שזה שני דברים שונים?
לנו יש אבני השחזה של ארקנזס תחת לנסקי
בהם ניתן להשתמש או עם שמן או עם מים
עניין של העדפה
עומר יעבץ
מנהל האתר

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 22:50 ,6 אפריל 2013, ש'

ביחס לרודן
לא מסכים לתיאור זוועתית בכל הכבוד
הסכין טובה ונותנת תמורה טובה לכסף (פחות מ-200 ש"ח) ונרתיק עור
ניתן להשחיזה לרמה טובה יותר, קונדור גם משפרים את ההשחזה כל הזמן

יש לקונדור מספר דגמים מקבילים במחיר דומה כמו הג'ונגל בואי 2 וסדרת הבייסיק
סכינים לא עבות מידי שנוחות להשחזה ועבודה

קנדור היא לא מורה, זה סגנון אחר של סכין והכל נגמר בסוף בהעדפה האישית ומה נעים לך
עומר יעבץ
מנהל האתר

סמל אישי של המשתמש
EitamSil
מכור לסכינים

הודעה על ידי EitamSil » 20:59 ,7 אפריל 2013, א'

omery כתב:
ביחס לרודן

קנדור היא לא מורה, זה סגנון אחר של סכין והכל נגמר בסוף בהעדפה האישית ומה נעים לך
אני מבין אותך ומסכים איתך אבל התיאור שלה בכל מקום הוא כ"סכין מחנה" אז לדעתי הוא צריך גם לעבוד מספיק טוב בשביל מקל נוצות מסכן .
אישית החוויה עם קונדור לא מדהימה , זול אבל לא שווה את המחיר לדעתי .
מורה עושה את העבודה לדעתי יותר טוב :)

bushcraft
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי bushcraft » 10:53 ,8 אפריל 2013, ב'

omery כתב:
ביחס לרודן

עמר
אני, לא התכוונתי לקטול את הרודן או משהוא של קונדור. אני אפילו שוקל ברצינות לרכוש אחת (אני צריך להשתפר מאוד בהשחזה בשביל זה). אבל לסכין טיולים למתחילים עדיף משהוא פשוט וטוב. המורות יבצעו את כל המשימות בצורה טובה מאוד ואם ברצונו להתאמן בביקוע עצים (טכניקה שאני לא נזקקתי לה מעולם בישראל) או אז כדאי לו לרכוש גרזן או סכין כמו הרודן. לשאר הדברים 511 או כל מורה אחרת יתאימו וספיקו.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 11:39 ,10 אפריל 2013, ד'

מה שנכון נכון
מורה סכין מצויינת
עומר יעבץ
מנהל האתר

R.G

הודעה על ידי R.G » 11:06 ,12 אפריל 2013, ו'

מניסיון מפסח האחרון - 6 ימים במדבר - אוהלים כמובן
בליווי שני סכיני קונדור , אחת BK7 , גרזן פיסקאר X7 ולדרמן MUT
אני אצטט את אחד החברים בקבוצת הג'יפים " הקונדורים האלה הם פלאח מתכת גדול וחסר שימוש "
IMHO

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 13:15 ,12 אפריל 2013, ו'

R.G כתב:מניסיון מפסח האחרון - 6 ימים במדבר - אוהלים כמובן
בליווי שני סכיני קונדור , אחת BK7 , גרזן פיסקאר X7 ולדרמן MUT
אני אצטט את אחד החברים בקבוצת הג'יפים " הקונדורים האלה הם פלאח מתכת גדול וחסר שימוש "
IMHO
הי רון

כמה הערות, בלי להתווכח עם החברים מהחוג שזכאים לדעתם
הקוקרי של קונדור (מחטב לא סכין) זוכה לביקורות מצוינות למול קוקרי של אונטריו שעולה פי 4 ממנו
הוא מחטב שימושי, לא בטוח לשימוש במדבר בטח שימושי לסביבות עם צמחים

ההדסון ביי של קונדור (בואי גדולה - לא סכין עבודה קטנה) עברה ניסוי של גיא סרוסי מומחה הישרדות הביקורות היו מצויינות

ראה דיון שלו בהחזקת מספר שימושים לסכינים
לקונדור יש סכינים קטנות בהרבה והרבה יותר שימושיות לשימוש שדאי עדין
עומר יעבץ
מנהל האתר

stifa
מבין בסכינים

הודעה על ידי stifa » 15:40 ,12 אפריל 2013, ו'

כל השרשור מזכיר לי קצת את המיקסר שיש לי במטבח .
(מנהל פורום מטבח או לא ? :D )
פיליפס בן 21 שנה , קצת מקרטע וחורק .
הייתי מאוד שמח לקיצ'נאייד אדום בוהק על השיש , אבל :
1. אין לי כסף לקיצ'נאייד
2. אין לי מקום על השיש
3. אני משתמש במיקסר 5-6 פעמים בשנה מקסימום , כל פעם כחצי שעה , לפיכך ראה סעיפים 1-2 .
4. בהתאם לכתוב בסעיף 3, הפיליפס מתפקד מצויין , למרות היותו קצת מקרטע וחורק .

ובחזרה לנושא המקורי :
לקחת את הקומונגה שלי למדבר יהיה שימושי בדיוק כמו לקחת למדבר את מיקסר הפיליפס. הסאפיאן לעומת זאת היא סכין רב שימושית , גם למדבר והיא אופציה מצויינת למורה (שתיהן מתחרות אצלי על תואר הסכין החדה ביותר על השולחן) , גם בהתחשב בתקציב המבוקש , וגם הודות לסקס-אפיל המיוחד שלה .

R.G

הודעה על ידי R.G » 16:21 ,12 אפריל 2013, ו'

נחמד , תמסרו לכל החובבים ביוטיוב שהכלים נמצאים בפורום למכירה ;-)
ועכשיו לנושא שלנו
בתקציב נמוך הייתי מטייל עם לדרמן וזהו
בישראל במשך 20 שנה בהן אני מטייל ( המון ) לא נתקלתי במצבי השרדות בהן לא היה מענה לאולר וויקטורינוקס פשוט
אבל ... יצאתי לטייל עם כלים שחשבתי שיגרמו לי הנאה בלבקע בולי אקליפטוס מהצפון , בלהכין חנית לבן שלי ביחד איתו בלטפל במדורה ולחתוך צינור מים שהתפוצץ ברכב ועוד , לכל אלו גם ספידרקו / מורה בשילוב גרזן יעשו את העבודה אבל בפחות כייף ( אני בעליה של מסעדה ואין לי צורך בקיצנאייד בבית , ואני מכין ארוחות גורמה בבית ...מקווה שעניתי על הצורך בקיצנאייד )
הקונדור איכזבו בכל פעם שיצאו מהנדן המדהים שלהן , הבי קי 7 לא ! הספידרקו אנדורה שקבוע עלי לא איכזב וכך גם לא הפיקסר ששבר משטחי עץ בקלילות ואף שימש כפטיש לעט צורך
לבשר השתמשתי בצווילינג אם זה מעניין מישהו בכלל
עד 200 שח הייתי קונה לדרמן וסכין סטיינליס פשוטה שתיזרק אחרי 5 טיולים
אגב טילתי ככה הרבה עד לפני מספר שנים
בסיכומו של דבר הכל צעצועים למבוגרים שהמטרה בהם היא הנאה , להישרדות תיקח טלפון נייד ופרטנר לדרך ;-)
Imho

stifa
מבין בסכינים

הודעה על ידי stifa » 17:39 ,12 אפריל 2013, ו'

R.G כתב:נחמד , תמסרו לכל החובבים ביוטיוב שהכלים נמצאים בפורום למכירה ;-)
ועכשיו לנושא שלנו
בתקציב נמוך הייתי מטייל עם לדרמן וזהו
בישראל במשך 20 שנה בהן אני מטייל ( המון ) לא נתקלתי במצבי השרדות בהן לא היה מענה לאולר וויקטורינוקס פשוט
אבל ... יצאתי לטייל עם כלים שחשבתי שיגרמו לי הנאה בלבקע בולי אקליפטוס מהצפון , בלהכין חנית לבן שלי ביחד איתו בלטפל במדורה ולחתוך צינור מים שהתפוצץ ברכב ועוד , לכל אלו גם ספידרקו / מורה בשילוב גרזן יעשו את העבודה אבל בפחות כייף ( אני בעליה של מסעדה ואין לי צורך בקיצנאייד בבית , ואני מכין ארוחות גורמה בבית ...מקווה שעניתי על הצורך בקיצנאייד )
הקונדור איכזבו בכל פעם שיצאו מהנדן המדהים שלהן , הבי קי 7 לא ! הספידרקו אנדורה שקבוע עלי לא איכזב וכך גם לא הפיקסר ששבר משטחי עץ בקלילות ואף שימש כפטיש לעט צורך
לבשר השתמשתי בצווילינג אם זה מעניין מישהו בכלל
עד 200 שח הייתי קונה לדרמן וסכין סטיינליס פשוטה שתיזרק אחרי 5 טיולים
אגב טילתי ככה הרבה עד לפני מספר שנים
בסיכומו של דבר הכל צעצועים למבוגרים שהמטרה בהם היא הנאה , להישרדות תיקח טלפון נייד ופרטנר לדרך ;-)
Imho
רק לא טלפון נייד של פרטנר :D
הכל נכון במידה סובייקטיבית כזו או אחרת... אין ספק שהBK7 טובה יותר מהואראן , היא גם עולה פי 4 ויותר ממנה (בארץ) ולא ממש נכנסת בתקציב של השואל . אני משתדל להפיק הנאה מכל סכין שיש לי (כמעט כולן מוגדרות כbudget) , כל סכין בהקשר הנכון לה - לא אשתמש בסאפיאן למה שאשתמש בקומונגה וההפך . השאלה היא מה עושים כשמוגבלים לנשיאת סכין אחת (ואני מבין את ההעדפה לסכין ע"פ מולטיטול/אולר) בתקציב מוגבל.

נ.ב. יש הנחה במסעדה למי שחותך את האנטרקוט עם BK2 ? :wink:

סמל אישי של המשתמש
nikrex16
אביר האפל

הודעה על ידי nikrex16 » 19:34 ,12 אפריל 2013, ו'

ואם אתה רוצה משהו חזק יותר מאולר שווייצרי רגיל לך על הוויקטורינוקסים הננעלים עם עדיפות לאלה שיש להם את הפתיחה ביד אחת,למרות שהן משוננות השינון שלהן מאוד עדין ולא אגרסיבי כשהוא "נושך" כמו שינונים רגילים

R.G

הודעה על ידי R.G » 22:01 ,12 אפריל 2013, ו'

לפני שבוע כמעט הוספתי לי Bk2
מדליקה לאללה !!! והרבה יותר מרשימה מה 7 אבל החלטתי לפנק בקאסטום על פי דרישה שלי לבסוף
לגבי ההנחה תביא את הBk למסעדה ונדבר
היא לא תעבור את הגשר של האנטריקוט !!!:-)

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד