Condor Kumunga - רשמים ראשונים (זהירות: צילומים סלולאריים)

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
stifa
מבין בסכינים
Condor Kumunga - רשמים ראשונים (זהירות: צילומים סלולאריים)

הודעה על ידי stifa » 1:18 ,15 אוקטובר 2011, ש'

ראשית , התנצלות - כן, אני יודע שצילומים בטלפון סלולארי לא ראויים למאכל אדם , אבל זה מה שהיה לי , הכלב אכל לי את המחברת וכו'. אני מבטיח להשתדל לנסות שימוש במצלמה אמיתית בפעם הבאה . (וגם לצלם יותר באותה הזדמנות).
קניתי את הקונדור לפני כשבועיים בחנות "סכינים למבינים" כשעדיין לא היה לי ברור למה אני צריך סכין כל-כך גדולה , אבל ממש רציתי אחת כזאת . המחיר - 139 ש"ח מאוד עזר בתהליך הרכישה . היום אני לא מבין איך הסתדרתי בלי סכין כזאת .
קצת על הסכין (שבינתיים ירדה מהמלאי של החנות) : אחת מסכיני המחנאות של קונדור , מתוך סדרת "מפלצות הקולנוע היפני" : רודאן (5.25") , ואראן (8" , עדיין לא הגיעה לארץ) , והקומונגה , על-שם מפלצת-עכביש ענק , בעלת להב באורך 10 אינטש. שלושת הסכינים חולקות את אותה ידית העשויה יציקת פלסטיק ועיצוב להב דומה , כשהשוני מתבטא באורך הלהב . עובי הלהב בשלושת הדגמים הוא כ-4.75 מ"מ , בעל השחזת convex ומצופה בצבע אפוקסי שחור . משקל הקומונגה הוא כ-500 גר' - בהחלט לא נורא לסכין בגודל כזה .
כשבוחנים את הסכין מקרוב, מייד מבחינים באיכות הגימור שהיא , אם נאמר בעדינות - "בסדר"... על הידית היו סימני חיבורי תבנית היציקה , שבנקודה מסויימת בquillon (מה המילה העברית?) ממש יצרו איזור חד ולא נעים . שום דבר שלא יכול לרדת בעזרת סכין חד ונייר לטש . ההשחזה נראית כלא אחידה וחדות הלהב היא בינונית - שוב, 5 דקות עבודה (על ספל קפה הפוך במקרה שלי) והסכין חדה מספיק לטעמי .
מצד שני , במחיר המגוחך של הסכין , מקבלים נרתיק עור מעולה , שכשלעצמו שווה יותר ממחיר הסכין . צריך לזכור שסכין בעלת אותם מימדים ותכונות , מיצרן סדרתי כמו Cold Steel או Ka Bar תעלה פי 3-4 לפחות , וסכין בעלת גימור מושלם תעלה פי 12 ומעלה .

המשימה הראשונה של הקומונגה (שלא צולמה) היתה עשיית מקל הליכה מענף בעובי של כ-3 ס"מ ובאורך שך כ-150 ס"מ . הענף היה עדיין מחובר לגזע (מת) ובעל זרדים רבים . פחות מדקת עבודה ועותק ממטהו של משה רבינו היה בידי . Piece of cake (עוגת דבש , לכבוד החגים) .
הלאה למשימה קצת יותר קשה - חיטוב גזע מת בעובי 10 ס"מ בערך . כאן העבודה לקחה כבר כ-7 דקות מתנשפות , וגם הגזע (לא יודע מאיזה סוג עץ - לא אורן) שכב לו במקומו לפחות מהקיץ שעבר (למעלה משנה וחצי) והפך לעץ יבש , דחוס וקשה מאוד .

תמונה

בהשוואה ל-BK2 , שהיא סכין קצרה בהרבה אך כבדה מהקומונגה , העבודה היתה הרבה יותר קלה ויותר מדוייקת : בגלל עובייה , ה-BK2 מייצרת שבבים גדולים מאוד ואילו הקומונגה חותכת יותר ומאפשרת "עיצוב" של מקום החיטוב . (נשמע פלצני משהו , לא?)
כדי להשלים את העסק , אי אפשר בלי Batoning (יש להגות במבטא אמריקאי דרומי כבד , רצוי תוך לגימת בירה) . יש מילה עברית נורמלית ל"להרביץ לחתיכת עץ עם סכין ומקל" ? היות וחטבתי חלק ארוך מדי של הגזע , לא פיצלתי אותו במרכזו אלא במרחק כ-2 ס"מ מהקליפה .

תמונה

הסכין קיבלה בשמחה מכות נמרצות על ראשה ופיצלה את הגזע לחתיכות שימושיות . ניסיתי גם לפצל את הגזע במרכזו אך בגלל אורכו וקושיו של העץ הצלחתי לעשות זאת לאורך כ-30 ס"מ לפני שנגמרו לי הסבלנות , הכוח ואור היום . עם זאת לא ראיתי שום עיקום בלהב והצלחתי לחלץ את הסכין מהגזע ללא מאמץ מיוחד .

תמונה

לא נראו שום השפעות על חוד הלהב מלבד סימני שימוש וירידת צבע הציפוי , אך זה קורה ברוב הסכינים בעלות ציפוי כזה .גם כמה מכות שהסכין חטפה על קצה ידית הפלסטיק לא השאירו שום סימן. לכל אורך העבודה הסכין "התנהגה" בצורה נשלטת ונותנת ביטחון באחיזה ובהנפה .
לסיכום ראשוני - כיף גדול . הסכין עושה בקלות מה שמצפים מסכין גדולה . הקומונגה מצויינת למתחילים (כמוני...) או לכל מי שלא מעוניין להוציא אלפי שקלים על סכין שתראה שימוש בתדירות נמוכה יחסית .

תודה ולהתראות,
stifa .
"לכל אחד יש מנייה" - מיילו מיינדרביינדר

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

Re: Condor Kumunga - רשמים ראשונים (זהירות: צילומים סלולאריי

הודעה על ידי omery » 17:06 ,15 אוקטובר 2011, ש'

הי נעם
דווקא הטלפון שלך הפתיע
התמונות באיכות טובה
עמר
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 17:40 ,15 אוקטובר 2011, ש'

תמונה של הנדן? ומה מצב החזקת החוד של הסכין?
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 17:56 ,15 אוקטובר 2011, ש'

Melkor כתב:תמונה של הנדן? ומה מצב החזקת החוד של הסכין?
לא ראיתי תמונה של הנדן, אז מדובר בנדן עור פרה עבה

תלחץ כדי לראות תמונה בגודל מלא

הוא כן ענה ביחס לאחזקת להב
אומר שמעבר לסריטות בציפוי לא ראה נזק ללהב
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

stifa
מבין בסכינים

הודעה על ידי stifa » 19:26 ,15 אוקטובר 2011, ש'

omery כתב:הי נעם
דווקא הטלפון שלך הפתיע
התמונות באיכות טובה
עמר
וזה כמובן בזכות הצלם , לא הטלפון :)

ransuru
חדש בפורום

הודעה על ידי ransuru » 6:52 ,16 אוקטובר 2011, א'

תודה רבה על הביקורת.

גם אני קניתי קומונגה והיא מאוד קלה ביד והידית לאחר עבודה עם נייר זכוכית מאוד נעימה עם או בלי כפפות. האורך הוא בהחלט מעולה לעבודה בעץ והלהב הבנתי מחושל ל RC 53-54 וזו הסיבה שהלהב קשוח יותר במקום הסכינים הקשות יותר שמאבדות מהלהב שלהם בכל פעם שהם נתקעות במשהו.

תודה
שרון

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 13:02 ,16 אוקטובר 2011, א'

בהחלט ביקורת מושקעת

אותי מעניין הידית כי היא ניראת ידית שמנה שמיועדת לבעלי ידיים גדולות

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 15:33 ,16 אוקטובר 2011, א'

שלומי

הידית של הקומונגה/רודן אכן שמנה ומיועדת ליד בינונית-גדולה- בכל מקרה עבורי היא עבה ממש.... :)

יש להם סדרה של סכינים שנקראים Jungle Bowie וסכיני שטח בשמות שונים שבהם חומר הידית (פוליאטילן יצוק וגמיש) דומה אך האחיזה/גריפ (לדעתי) טוב יותר בגלל חיספוס מובנה שיש בידית, ראה למשל בסכינים אלה:

יש לסכין זו גרסה בידית HARD WOOD:

ידית דומה, אך עם גארד יש בסכין ההרים כאן:

ידית נוחה מאוד יש גם בספייד בואי:

חג סוכות שמח!
עומר יעבץ
מנהל האתר

stifa
מבין בסכינים

הודעה על ידי stifa » 19:06 ,16 אוקטובר 2011, א'

הידית עבה אך עבורי היא נוחה (כפות הידיים שלי גדולות למדי -נכונות באופן פרופורציוני לשאר הגוף... אני משתמש בכפפות אופניים במידה לארג׳) . ידית היא עניין אישי מאוד וקראתי שדווקא הצורה של הידית היא גורם מרתיע לאנשים מסויימים. ניסיתי מספר סכינים בחנות, וגם ה-Speed Bowie הייתה נוחה לי מאוד. הידית של ה-Hudson Bay , מצד שני, הייתה לי ממש לא נוחה , עניין אישי...

dudi
חדש בפורום

הודעה על ידי dudi » 21:04 ,28 נובמבר 2011, ב'

תודה על השיתוף!
הגודל של הסכין קצת קשה לעיכול. אישית היא גדולה מדי בשבילי. כמה שאלות לי אליך :)
מאיפה קנית את הBK2? כמה זמן עד שקיבלת את ההזמנה?
כמה זמן לקח להזמנה מהחנות של האתר להגיע אליך ליד?

stifa
מבין בסכינים

הודעה על ידי stifa » 14:58 ,2 דצמבר 2011, ו'

dudi כתב:תודה על השיתוף!
הגודל של הסכין קצת קשה לעיכול. אישית היא גדולה מדי בשבילי. כמה שאלות לי אליך :)
מאיפה קנית את הBK2? כמה זמן עד שקיבלת את ההזמנה?
כמה זמן לקח להזמנה מהחנות של האתר להגיע אליך ליד?
גם אני בהתחלה חשבתי שהיא גדולה מדי ...

את ה-BK2 קניתי משומשת כחדשה (מרופא עם טסט לשנה :) ) מחבר ב-Bladeforums . המשלוח הגיע תוך 10 ימים בערך ללא בעיות מיוחדות מצד מכס וכו' .

Tattanka
חדש בפורום

הודעה על ידי Tattanka » 16:27 ,24 דצמבר 2011, ש'

יש מילה עברית נורמלית ל"להרביץ לחתיכת עץ עם סכין ומקל" ?
חהחה... אני מבצע את הפעולה הזו לפחות פעם - פעמיים ביום ותמיד מהדהדת לי המילה "לפצלח"... נשמע כמו שילוב של לפצל, לפצפץ ולפלח (מלשון פילוח, פלחים)... מה אתה אומר?

חוץ מזה אני משתמש באחותה הקטנה, הרודאן, על בסיס יומי והיא נפלאה בעיני. אני יכול לכתוב עליה המון אבל אני רק אומר שביחס ל BK2 הציפוי אפוקסי שלה לוקח בגדול מבינת עמידות לאורך זמן.

Tattanka
חדש בפורום

הודעה על ידי Tattanka » 16:28 ,24 דצמבר 2011, ש'

אשתי אגב טוענת שזה "לבקע" (אני שונא שהיא צודקת)

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 17:21 ,24 דצמבר 2011, ש'

Tattanka כתב:אשתי אגב טוענת שזה "לבקע" (אני שונא שהיא צודקת)
צודקת!!! :idea:
"לפצלח" לא בעיברית....
נשים תמיד צודקות 8O
עומר יעבץ
מנהל האתר

stifa
מבין בסכינים

הודעה על ידי stifa » 23:56 ,24 דצמבר 2011, ש'

"לבקע" זה לא "לגרום להרנייה" ? :)
omery כתב:
Tattanka כתב:אשתי אגב טוענת שזה "לבקע" (אני שונא שהיא צודקת)
צודקת!!! :idea:
"לפצלח" לא בעיברית....
נשים תמיד צודקות 8O
הייתי מגדיר זאת כך : נשים תמיד חושבות שהן צודקות , ולרוב הן צודקות גם בזה שהן צודקות .

nir92009
אביר האפל

הודעה על ידי nir92009 » 20:57 ,31 דצמבר 2011, ש'

ועם לא תסכים עם אישה שהיא צודקת
.
.
.
.
.
.
.היא בכל זאת תגרום לך להגיד שהיא צודקת :)
''אפילו אם אתה יודע אלף דברים, אל תתבייש לשאול את זה שיודע דבר אחד''

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד