Victorinox SwissCard

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
SAAM007
תושב קבע בפורום
Victorinox SwissCard

הודעה על ידי SAAM007 » 14:41 ,15 דצמבר 2008, ב'

לאחר שבשבוע שעבר הגיע לידיי הדגם האחרון שהיה חסר לי (Dr. SwissCard) החלטתי לכתוב קצת על הדגמים השונים של ה- SwissCard.

מהו SwissCard ?
ה- SwissCard היינו multitool של חברת Victorinox שגודלו הוא כשל כרטיס אשראי ובו מגוון של כלים.
הרעיון של ליצור סכין/אולר בגודל של כרטיס אשראי היה קיים הרבה לפני ה SwissCard של Victorinox והרעיון ליצור multitool בגודל של כרטיס אשראי אינו רעיון מקורי של חברת Victorinox אלא של חברת ToolLogic שכבר בשנת 1995 יצרה כרטיסים כאלה ומגוון המוצרים של החברה באותה תקופה סבבו סביב "הרעיון החדשני" של multitool בגודל כרטיס אשראי.
בשנת 1997 Victorinox החלה ביצור של ה SwissCard.

תמונה

הדגמים השונים

בתחילת דרכו של ה SwissCard היה רק דגם אחד ובשילוב צבעים יחיד – אפור ואדום.
(בתמונה – SwissCard (Gen 1))
מאוחר יותר החלו להיכנס צבעים שונים (אטומים ושקופים) ושינויים קלים ב SwissCard ("הכנף" שנפתח לצורך הוצאת המספריים שודרג ומכיל מד זווית, הסימון על "הכנף" שונה והלוגו על "הכנף" נעלם)
גם דגמים שונים של SwissCard החלו לצוץ כאשר כל דגם בעל כלים יחודיים לו.

עד היום היו 8 גרסאות שונות של SwissCard.

SwissCard classic – הדגם המקורי של ה SwissCard. דגם זה עבר שלושה "עדכוני גירסה".
הדור הראשון החל בשנת 1997 ועודכן אחרי זמן קצת מאוד. דגם זה יוצר רק בשילוב הצבעים אפור/אדום. כמו כן בגירסה זאת המספריים של מחוברות באמצעות בורג.
הדור השני (המוכר ביותר מבין מגוון ה SwissCard) החזיק עד שנה שעברה – בדור זה כבר נתן למצוא את ה SwissCard במגוון צבעים וקומבינציות.
הדור השלישי והמעודכן ביותר (החל מ 2008) איבד את ה"כנף" של המספריים (ואת מד הזווית שבו).

SwissCard Quattro - שמו נגזר מהכלי הייחודי בו (באותה תקופה) - כלי בעל 4 מברגים שונים. דגם זה שווק בעיקר לשוק הפרסומים (כרטיסים עם פרסומות עליהם).

SwissCard Lite – הדגם החדש ביותר מבין ה SwissCards – החל משנת 2005. שמו נגזר מפנס ה Led הקיים בו.

SwissCard Money Clip – זהה ל SwissCard Classic הדור השני פרט שהוא בעל קליפס לכסף במקום פצירת ציפורניים.

SwissCard Visor – זהה ל SwissCard Classic הדור השני פרט שהוא בעל קליפס גדול במקום פצירה לציפורניים. (לא דגם פופולארי במיוחד).

SwissCard Dr – הדגם הנדיר ביותר מבין ה SwissCards השונים. בעל זוג כלים יחודי – Caliper וסרגל של 25mm בצידו השני של פצירת הציפורניים (כלים 15 ו- 16 בתמונה שבהמשך). הרבה פרטים על הכרטיס הנ"ל לא ידועים. אני מסיק שהוא יוצר בסביבות שנת 1998 מכיוון שההדפס על הכרטיס מכיל את הלוגי של Victorinox על ה"כנף" (שקיים רק בדור הראשון של ה SwissCard Classic) אך בעל מד זווית בגב ה"כנף" (שקיים רק בדור השני של ה SwissCard).

תמונה

הכלים השונים

לכל דגם מה- SwissCard יש כלים שונים ובשביל לעשות סדר בבלאגן כתבתי את זה בטבלה נוחה.

תמונה

תמונה

אני מחפש SwissCard Quattro בצבע אדום שקוף (Ruby) בשביל להחליף את השחור שברשותי. אז אם יש לכם אחד להחלפה / למכירה אנא צרו עימי קשר.
נערך לאחרונה על ידי SAAM007 ב 0:29 ,16 דצמבר 2008, ג', נערך פעם 1 בסך הכל.
[url=http://victorinox.saam007.com/gallery.php]תמונות מאוסף ה Victorinox שלי[/url]

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:12 ,15 דצמבר 2008, ב'

הסבר נהדר, למדתי דבר או שניים.
אני נושא עליי 2 סוויס-קארדים בארנק דרך קבע. האחד מהדור הראשון (המילים סוויס קארד על ה"כנף" אך ללא לוגו) ואחד הכולל מגדלת ופנס.
לא היה לי מושג שקיימים בהם כמה מהכלים שציינת בתמונה, כמו הקליפר 8O
אגב, 4 המברגים-עובדים נהדר, ואפילו ניתן להפעיל עליהם כח.
הסכין הקטנה שלו שימשה אותי רבות בהסרת מדבקות משמשת המכונית שלי, כולל מדבקות של טסט ישנות.
כלי נהדר ומומלץ בחום-השלמה נהדרת למולטיטול בגודל "טבעי".
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 18:43 ,15 דצמבר 2008, ב'

ל SAAM007 אחלה עבודה בהסבר עשית עבודה נהדרת :wink:

מוטי לזר
אביר האפל

כל הכבוד

הודעה על ידי מוטי לזר » 19:00 ,15 דצמבר 2008, ב'

כל הכבוד על ההשקעה ,ועל המידע שחשפת.

כי התחום אכן פחות ידוע בד"כ.

פרסם תגובה