קרשאו אאוט-קאסט (KERSHAW OUT CAST)

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
ברווז
מנהל אתר
קרשאו אאוט-קאסט (KERSHAW OUT CAST)

הודעה על ידי ברווז » 18:23 ,25 אוגוסט 2008, ב'

חיכיתי זמן רב להזדמנות לעשות את הביקורת הזו. אקדים ואומר שאני מאד אהבתי את הסכין הנ"ל מהרגע ששמתי עליה את עיניי בפעם הראשונה.
תמונה
אינני יודע אם רואים זאת היטב בתמונה, אך הידית עשוייה מפלסטיק שבקצהו הוא דמוי "סנפירים" רכים.

נתחיל?- אז ככה:
יום שישי האחרון יצאתי לשטח. כולי שמח וטוב לב, בלי לחשוב פעמיים לקחתי את הנ"ל איתי. כשבחנתי אותה בחנות, שמתי לב למספר תכונות שעניינו אותי בהתאם לאופי השימוש:
-פלדת D1 איכותית
ה"סנפירים" הרכים שהזכרתי, שנראו מיועדים לשימוש ארוך ומאומץ
העיקול בבטן הסכין, למשימות של מאצ'טה
המשקל...האיזון...הצורה...
נכון, רואים שזו האצ'ט, ולא מאצ'טה, אבל חשבתי שההבדל זניח, ושאבדוק את זה בתנאי שטח.
אז בדקתי.
כל היתרונות שראיתי בה, הפכו לחסרונות בשטח.
נתחיל מנרתיק הקיידקס- הממזר לא מאפשר תלייה נוחה מהחגורה. התלי שלו גבוה מידיי והידית נתקעת ללובש בצלעות. לא נעים. למזלי מצאתי 2 דקות לפני הלבישה שרוך נעל פשוט. שיפצור קטן ו-וואלה! הסכין תלוייה מהחגורה בגובה נסבל.
הניסיון הראשון היה להשתמש בה כמאצ'טה. אחרי הכל-היא מזכירה מאד בצורתה מאצ'טה 12" בשילוב כלשהוא עם קוקרי. פה נכנס לעניין הנקודה, שהיא לא מאצ'טה אלא האצ'ט. האצ'ט כידוע אוהב לקצץ, אך לא יעיל מי יודע מה בטיפול בצימחייה עבותה וטיפוסית לארצנו(צמחייה קשה מידיי).מאצ'טה היא לא. או אז גם גיליתי שהידית עם הסנפירים, פטנט כה מגניב, היה לא נוח בעליל- הידית העבירה את המכות היטב לתוך היד שלי. בשימוש מאומץ זה עלול להיות בעייתי ומעייף.
אך כשניסיתי להשתמש בה לקיצוץ- איזה אושר :D ...יצרתי שיפוד עץ (לתליית מטרה להטלות...אני שובב, אני יודע... :wink: ) תוך שניות בלי מאמץ. גם כח החדירה שלה לתוך ענפים קשים (כנגד משטח קשיח כקונטרה) הוא פנומנאלי. שם גם האימפקט מהמכה מתקזז - אין את ההתנגדות הקפיצית של הענפים הגמישים והמעצבנים בהנפה כמו מאצ'טה.
אקצר ואומר: אם אתם מחפשים האצ'ט למשימות מחנאות, כולל יכולות חפירה( מעולם לא ניסיתי לעשות זאת עם סכין, אך הלהב הרחב שלה עונה כנראה על הדרישה), הסכין הזו נהדרת. אך סכין לשימוש כללי בטיולים? לא נראה לי. יש טובות ממנה.

משקל: 7. לא הכי קלה בעולם, לא מגושמת מדיי מנגד.
גודל: 7. לא נוח להסתובב עימה על הגוף, אך בתוך תיק אין בעייה.
יכולות: 6. ציפיתי לכלי יותר רב-גוני, אך קיבלתי בדיוק מה שקניתי-האצ'ט נטו.
פראקטיות: 7. כתוספת לסכין רב-גונית יותר, היא נהדרת. אך לא ניתן להסתפק בה בלבד.
נוחות: 7. ידית מעוצבת בחכמה גם לגדולי מימדים כמותי, סנפירים יעילים(בשימוש נכון... :wink: ),אך נשיאה מאד לא נוחה ומסורבלת.
ציון סופי(לא משוקלל) - 6.
אם הייתי צריך לשרוד בטבע, סביר שהייתי זורק את המשקל המיותר הזה לטובת משהוא קל מעט יותר ושאינו מצריך מאמץ או זהירות בנשיאתו. כמובן שאם אין ברירה וזו ההאצ'ט היחידה בסביבה, אני אשמח- אבל אדע לא לנסות להשתמש בה כמאצ'טה :x .
חבל, האמת. כל כך יפה, וכל כך טיפשה... :lol:
קרשו, עם כל הצער, בזמן האחרון התחילו לאכזב אותי.
החל מהכשל הקרב בליינר של ה-LEEK האהובה עליי, תוך תכנון לקוי משהוא ב-WHIRLWIND, וכלה באאוטקאסט המאכזבת בשטח.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 19:05 ,25 אוגוסט 2008, ב'

התבאסתי לשמוע על הביקורת מכיוון שזה אחד הדגמים של קרשאו שכן רציתי מתישהוא בעתיד, למרות שקרשאו כבר אכזבו אותי עם הדגם סטורם טנטו, ראיתי משהו דומה לאאוטקאסט אצל ספידרקו גם משהו שהייתי רוצה כל עוד זה לא ספיידרקו סיני.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 23:07 ,25 אוגוסט 2008, ב'

זה לא בדיוק מבחן, יותר חוויה אישית. מה לגבי ביצועי להב נטו - כמות חיתוכים, קלות חיתוך, שמירת חוד. ראיתי אותה פיזית ואני מסכים לגמרי לגבי הנדן, אם כי הוא מודורלי ונראה לי מותאם יותר לנשיאה כחלק ממערכת ציוד, למשל מחובר בתחתית של תרמיל-יום.
אגב, האצ'ט = גרזן קטן...

יש לספיידרקו דגם דומה שמיוצר בארבעה גדלים לשימושים שונים והוא מיוצר באיטליה במיוחד.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 17:21 ,26 אוגוסט 2008, ג'

זו אינה בדיוק חווייה אישית, רוב הנתונים פה נאספו בעת שימוש, תוך מתן תשומת לב ליתרונות וחסרונות שונים בצורה חסרת פניות וללא משוא פנים. בעיני מדובר על מבחן רלוונטי, והציונים הוגנים והולמים את התפקוד והמטלות שלהם היא שימשה.
נכון שלא העמסתי עליה מטלות והתעללויות, אבל... אני לא קרמיט, YOU KNOW...אין לי מאחורי שנים של ניסיון בתנאי שטח וידע מההכרח מה יעיל ומה לא.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 23:27 ,26 אוגוסט 2008, ג'

אני לא קרמיט, YOU KNOW.[quote][/quote]

אז תשאיל אותה לקרמיט ליומיומיים ונראה תגובה. :twisted:
קודם שלו ואחר כך שלך כשתראה את הסכין :D

תם

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד