פתיחה וחיתוך קרטונים

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
biggz
חדש בפורום
פתיחה וחיתוך קרטונים

הודעה על ידי biggz » 12:46 ,18 יוני 2008, ד'

שלום
האם יש איזו צורת להב ו/או ידית מסוימת שתהיה אידיאלית לפתיחה וחיתוך קרטונים? חשבתי שלצורך פתיחת הקרטון, להב בצורת קרמביט יהיה טוב, מכיוון שהשפיץ מכופף כלפי פנים וכך מוגבר החיכוך על הסלוטייפ, מבלי לפגוע בהכרח בקרטון עצמו. לגבי חיתוך קרטונים, חשבתי יותר בכיוון של טנטו, כי השפיץ שלו, על פי רוב, יותר חזק מאשר שאר תצורות הלהב, וכך אין סכנה שישבר כשצריך לחתוך חתיכה מאמצע קרטון.
מה דעתכם?

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 17:28 ,18 יוני 2008, ד'

מאחד שעובד בפתיחת קרטונים של סחורה בחנות לפרנסתו...
תצורה שנקראת SHEEP FOOT בעיניי היא האידאלית לסכין עבודה למחסן.
הקצה המעוגל של הלהב יכול להיכנס בין הסחורה לניילון ולחתוך רק את הניילון בלי לפגוע בסחורה(טוב לסחורה, טוב מאד למחסנאי, מעולה לסכין... :wink: )
אבל אנו מדברים על קרטון ולא ניילון.

קרטון הוא אחד החומרים המזיקים ביותר ללהב. חומר מפלדה פחמנית עדיף למטרה זו עקב יכולת שמירת חוד מעולה.

בנוסף, לצורת SHEEP FOOT(שתיקרא מעתה SF...קצר יותר...)בדגמים מסויימים יש שפיץ יעיל ונוח לשימוש עם קרטונים. גם לחיתוך הדבק בלבד וגם לחיתוך הקרטון עצמו, כאולר לצורת SF יש תנוחת אחיזה הטבעית ביותר שראיתי(שוב-באולרים.אני לא מדבר על להבים קבועים כמו של רנדל המוטים בזווית).

קרמביט מיועד יותר להיות התקפי, ולא לשימוש על קרטון. אולי אם תתקוף את הקרטון, הוא יהיה נוח... :wink: אבל אני לא רואה איך קרמביט מותאם לעבודה משרדית.
החדירה תהיה קלה לתוך הקרטון, אבל תנועות המשיכה יהוו בעייה-תהיה לו תיאורטית נטייה טבעית "לצאת" כלפי מעלה והחוצה מהחומר הנחתך. עוד נקודה היא מוגבלות יחסית של שטח החיתוך-ישנה נקודה אחת שבה רוב החיתוכים יתרכזו, ושם הלהב יישחק יותר. כמובן שלמי שיודע להשחיז כמו שצריך אין עם זה בעייה...ולמי שאוהב להשחיז זה אפילו ייתרון :lol: .
לפחות ככה אני רואה את זה.
למען גילוי נאות, מעולם לא יצא לי אפילו להחזיק קרמביט ביד, כך שיכול להיות שדיברתי שטויות פה...אשמח לתיקונים, הערות והארות.

אני הולך להמליץ על 2 סכינים.
הראשונה, קניתי כסכין עבודה ייעודית למחסן.
השנייה קניתי במיוחד עבור קרטונים. זו התגלתה כחצי טעות, עקב צורת הלהב הלא נוחה למטרה זו.

LEEK של קרשו- צורת SF שעברה שינוי קל ונותנת להב שטוח לכל אורכו ושפיץ יעיל מאד. חיסרון-כליינר לוק היא מאבדת את כושר הנעילה שלה עם הזמן(אני התחלתי "לפחד" אחרי כשנה).

השנייה היא אולר דו-להבי קלאסי של בוקר, נתתי עליו ביקורת איפה שהוא פה בפורום- חפש שירשורים עם המילה "פאטינה".

דיון מעניין, אשמח לשמוע עוד דעות ממכם ולפתח את הנושא.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 17:33 ,18 יוני 2008, ד'

ברווז ראיתי שכתבת שקרטון זה אחד הדברים המזיקים ללהב, לא ידעתי שעד כדי כך ומה הסיבה אם תוכל להסביר בבקשה
תודה :lol:

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 18:07 ,18 יוני 2008, ד'

לפי מה שאני יודע קרטון הוא כמעט הכי גרוע
אך כל ה"נייר" על מיניו מזיק.
אם אני לא טועה עקב החיספוס הגדול שלו

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 20:02 ,18 יוני 2008, ד'

מה ההבדל בינהם?
כי אני לא ממש הבחנתי ואני מאמין שיש 8O

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:11 ,18 יוני 2008, ד'

מצטרף לשאלה של TS.
אני לא מבחין בהבדל 8O
אגב גם ניילון לא ידידותי במיוחד לסכינים :?

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 20:42 ,18 יוני 2008, ד'

תודה על ההסבר על הקרטונים TC , לגבי ההבדל בין הלהבים זה שם לצורה של להב שעוד לא נתקלתי למרות שהוא נראה כמו SHEEPSFOOT רואים הבדל קטן בין הלהבים הזוית נראית פחות חדה מה-SHEEPSFOOT אבל לא ידעתי שזה נקרא בשם אחר. חשבתי שכל אלה שמסתיימים בירידה לכיוון הצד החד של הלהב נקראים SF

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 21:07 ,18 יוני 2008, ד'

זה הכל? 8O
אז מה הטעם בשמות שונים?
כמו שי DL רגיל
וDL סטיישן

אז למה לא
SF כהה
וSF חד?

תם

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 22:25 ,18 יוני 2008, ד'

TC_Blades כתב:נכון. צוקד 100% - זה כמו F-4 ו F-16I שניהם טסים מעל למהירות הקול ושניהם מסוגלים לירות טילים.....
תמונה

תמונה

כן אבל תראה את ההבדל פה

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 5:59 ,19 יוני 2008, ה'

קודם כל- אני היתי מחפש משהו עם להב קצר, אפילו קצר מאוד. הרבה מהחיתוך ייעשה עם קצה הסכין, ואתה רוצה שליטה.
שנית בעניין הקרמביט- לי יש אולר עם להב כפוף לפנים, והוא מאוד נוח לשימושים האלו של פתיחת קרטונים וחיתוכם. יש לו נטיה להישאר בתוך החומר ולא לברוח החוצה כמו להבים ישרים או כפופים לאחור.
נקודה נוספת היא שינון- לקרטון יש מבנה כיווני, שלא פעם מסיט את הלהב בחיתוכים אלכסוניים. להב משונן מאפשר חיתוך-ניסור בחיתוכים האלכסוניים, עם חלק זה קשה יותר.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 8:40 ,19 יוני 2008, ה'

בהחלט SF ומשונן יועיל, אני הייתי משתמש בספיידרקו מרינר שהיה לי , להב קצת ארוך אבל עשה את העבודה מצויין למרות שבאמת עדיף להב קצר ליותר שליטה ופחות סיכוי לפגוע בסחורה הארוזה . חוץ מזה יש סכינים במיוחד לעבודות אלה ורק לקרטונים עם להב קצר וידית נוחה לאחיזה ושליטה מירבית, ולרוב זה שווה את ההשקעה למי שעובד עם קרטונים או במחסן, לדעתי לא מזיק להחזיק עוד סכין יעודי לעבודה מסויימת בנוסף לאיזה אולר נחמד בכיס :wink:

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:10 ,19 יוני 2008, ה'

TC_Blades כתב:נו? אחד קצת יותר כהא והשני קצת יותר מוחדד.... 8O
:lol:

לא צריך להב קצר במיוחד, אבל נכון-להב ארוך רק מציק.
אם כבר מדברים. בקטגוריית "סכיני עבודה איכות נמוכה כגון סכין יפני פשוט" יש גם סכין שנראית ייעודית לחבלים ולקרטונים- מעין GUT-HOOK עם חידוד עד השפיץ כולל.
אחלה כלי, אבל אני עדיין מעדיף משהוא שעולה קצת יותר מ-10 אגורות...

דוגמא ללהב כזה.

yaron_iron
חדש בפורום

סכען

הודעה על ידי yaron_iron » 10:44 ,24 יוני 2008, ג'

קיבלתי במתנה סכין מתקפלת כאשר ראש הסכין בעצם להב כפול מתחלף בצורת טרפז שבעצם מדובר על סכין יפנית...
מאוד נחמד ראיתי גם בחנויות נדמה לי ריקושט שמוכרים גם מולטי טול בעל פטנט כזה בדיוק.

Guest

הודעה על ידי Guest » 12:09 ,24 יוני 2008, ג'

רעי כתב:קודם כל- אני היתי מחפש משהו עם להב קצר, אפילו קצר מאוד. הרבה מהחיתוך ייעשה עם קצה הסכין, ואתה רוצה שליטה.
שנית בעניין הקרמביט- לי יש אולר עם להב כפוף לפנים, והוא מאוד נוח לשימושים האלו של פתיחת קרטונים וחיתוכם. יש לו נטיה להישאר בתוך החומר ולא לברוח החוצה כמו להבים ישרים או כפופים לאחור.
נקודה נוספת היא שינון- לקרטון יש מבנה כיווני, שלא פעם מסיט את הלהב בחיתוכים אלכסוניים. להב משונן מאפשר חיתוך-ניסור בחיתוכים האלכסוניים, עם חלק זה קשה יותר.
רב העבודה באמת עם השפיץ, יש לי רסקיו H1 של ספיידרקו שאני משתמש לפתיחת קרטונים

רוב העבודה עם השפיץבאמת - והוא די נוטה להתכהות עקב כך.

לניילון עדיף להב משונן

על כל אלה - יפאנית תעשה את העבודה וגם בזול.... :wink:

ברווז
מנהל אתר

Re: סכען

הודעה על ידי ברווז » 17:12 ,24 יוני 2008, ג'

yaron_iron כתב:קיבלתי במתנה סכין מתקפלת כאשר ראש הסכין בעצם להב כפול מתחלף בצורת טרפז שבעצם מדובר על סכין יפנית...
מאוד נחמד ראיתי גם בחנויות נדמה לי ריקושט שמוכרים גם מולטי טול בעל פטנט כזה בדיוק.
במחיר מופקע, מן הסתם- סכין כזו יש בהרבה מאד חנויות כלים, כולל באייס\הום-סנטר\שז"ר\ועוד ועוד.
כלי עבודה קונים בחנות כלי עבודה.
אגב.
אפרופו סכינים שהם כלי עבודה-
לחברת CK יש ליין מעניין מאד של סכינים שונות ומשונות. יצא לי לעיין בפלאייר שלהם, ולראות במו עיניי סכין דמויית באק קלאסי מתקפל(110 הדגם, מהזיכרון...).

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 18:08 ,24 יוני 2008, ג'

ברווז כתב:
TC_Blades כתב:נו? אחד קצת יותר כהא והשני קצת יותר מוחדד.... 8O
:lol:

לא צריך להב קצר במיוחד, אבל נכון-להב ארוך רק מציק.
אם כבר מדברים. בקטגוריית "סכיני עבודה איכות נמוכה כגון סכין יפני פשוט" יש גם סכין שנראית ייעודית לחבלים ולקרטונים- מעין GUT-HOOK עם חידוד עד השפיץ כולל.
אחלה כלי, אבל אני עדיין מעדיף משהוא שעולה קצת יותר מ-10 אגורות...

דוגמא ללהב כזה.
יש לי כזה כלי בבית והוא נקנה ככלי לחיתוך שטיחים.
אחלה כלי דרך אגב

ברווז
מנהל אתר

Re: סכען

הודעה על ידי ברווז » 20:42 ,26 יוני 2008, ה'

ברווז כתב:[חברת CK יש ליין מעניין מאד של סכינים שונות ומשונות. יצא לי לעיין בפלאייר שלהם, ולראות במו עיניי סכין דמויית באק קלאסי מתקפל(110 הדגם, מהזיכרון...).
עדכון.
נראה שהסכינים שלהם מיוצרות בסין... 8O :? \
עדיין זה לא עצר אותי מלקנות אחת. במחיר שלה זה היה פשע לעזוב אותה בחנות...
90 אחוז מהסממנים שצועקים סיני מופיעים על הסכין הזו.
ורוב הליין של מוצרי חיתוך של החברה כבר בוטל.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד