קווים מנחים לפורום קנייה ומכירה.

פורום ייעודי לקנייה ומכירה של סכינים בין חברי הפורום.
חוקי הפורום
ההודעות בפורם הינן חינם.
השימוש לסוחרים בפורום אסור והוא מיועד לאספנים המעוניינים למכור סכינים במסגרת תחביב ולא יותר מ-6 פריטים בשנה.
האחריות במסגרת מכירה הינה על המוכר. מוכר שמוכר סכינים או ציוד אחר בפורום ימכור רק לבגירים מעל גיל 18, המוכר מתחייב כי יבדוק באמצעות סריקת ת.ז של המוכר או צילום מסמך מזהה רשמי, קודם למסירת הממכר לקונה או לשליחתו.
תהנו, מקווה כי תרוו נחת מהמערכת. הנהלת האתר.
פרסם תגובה
ברווז
מנהל אתר
קווים מנחים לפורום קנייה ומכירה.

הודעה על ידי ברווז » 0:36 ,13 מרץ 2009, ו'

לאחרונה היה "בום" ענקי בכמות המכירות (ואולי גם הקניות- מי יודע...) שעוברות דרך האתר.
כרגע אין נוסח אחיד ומוסכם למודעות מכירה- כל אחד רושם את מה שהוא מוצא לנכון, מה שמשאיר לעיתים קונים פוטנצייאלים "בחושך" לגבי מידע שעשוי להיות חשוב, ולעיתים קריטי לקבלת ההחלטה- כמו המחיר, לדוגמא. דיי בולט גם חוסר במידע טכני כגון פגמים כלשהם, גודל המוצר, ועוד.
אולי הגיע הזמן לנסח כמה קווים מנחים לניסוח הודעות מכירה?
הצעות יתקבלו בברכה.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 15:02 ,13 מרץ 2009, ו'

ברווז
אני מניח שאתה לא מתכוון לפורמט קבוע:יש מי שמצרף תמונות ויש מאותגרים דיגיטלית (כמוני...)יש מי שמצרף לינק, ושם יש כבר תמונה ומפרט טכני, ויש מי שלא.יש מי שמוכר סכין סדרתי, מוכר ומודרני, שהכל יודעים מהו,ויש מי ששולף שבריה מייצור ביתי שנלקחה שלל במלחמת הקוממיות.יש הנוטים לניסוחים רזים,שריריים ותכליתיים-כמו רס"ר מרינס בן לאמא סקוטית ואבא גרמני-ויש בעלי יכולות ורבליות יותר מתקדמות.
אפילו ה"פגמים" כפופים לטעם:אני יודע ממפגשים איתכם שיש פה אספנים חמורי סבר שאצלם שריטה מיקרוסקופית מקדיחה את התבשיל (אני מקווה שאתה לא כזה...)ואחרים שלא יסכימו לקבל סכין שלא נשרט,שופשף וספג זיעה של הבעלים הראשון וקיבל "אופי".
דומה שהצורך במחיר הוא המכנה המשותף-וגם זה אם לא בחרת לערוך "מכרז"=הצעה להציע הצעות!
אדרבא-איך נראית לך המודעה האידיאלית?
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 19:14 ,13 מרץ 2009, ו'

אני דווקא כן מתכוון לפורמט קבוע, בהחלט.
תמונות או לינק אינם חובה, אם כי הן רצויות מאד.
באשר לפגמים, זה בדיוק הקטע- ולכן יש לציין "שריטה מיקרוסקופית באיזור X" או "הולחם מחדש אחרי הטלה גרועה" לצד הקיצוני יותר של הסקאלה.

וגם לגבי מכרז, יש השגה אחת או שתיים. ברגע שאדם פרטי עושה מכרז למכירת סכין, מן הראוי שיציין את מחיר השוק שלה, ו\או את תקרת המחיר שלה.

איך נראית המודעה האידאלית?

"נושא-למכירה פריט X"
מודעה עצמה:"למכירה פריט X בהתאם לחוקי האתר והמדינה, לבגירים מעל 18 בלבד.
הפריט הוא X של חברת Y והוא בערך בגיל Z.
הכנס סיפור שעומד מאחורי המוצר, אם יש, כאן.
מידות X.X על Y.Y על Z.Z, מצורפת תמונה עם סרגל להמחשה.

פגום בחלק הזה והזה, או הערות נוספות- במידה ויש פגם.
לא פגום כלל, חדש מהקופסא- במידה ואכן זה כך.

מכיר מבוקש ופרטי התקשרות.
הגבלות התקשרות למיניהן."

זה עדיין לא אידאלי, אבל המטרה היא להגיע למצב שבו הקונה הפוטנצייאלי יידע בדיוק לאן הוא מכניס עצמו עוד לפני שהוא שוחח עם המוכר בפעם הראשונה, או כמו שאומרים- שקיפות.
אני יודע מניסיון אישי שכשאני עובר על גליון של "לוח קוקוס" של המכוניות, אני מדלג על אלה שלא מציגים מחיר. אני משוכנע שגם פה זה קורה, ואתם מפסידים קונה פוטנצייאלי.
המחיר זו נקודה שאני חושב שצריך להתעקש עליה.
מה עוד?

רוחו_של_TC
אביר האפל

הודעה על ידי רוחו_של_TC » 20:42 ,13 מרץ 2009, ו'

vini vidi vadis
נערך לאחרונה על ידי רוחו_של_TC ב 13:35 ,3 מאי 2009, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

Guest

הודעה על ידי Guest » 22:04 ,13 מרץ 2009, ו'

שלום לכולם

עניין חשוב נוסף שיש להדגישו, פורום קניה מכירה אינה מיועד לסוחרים, לא לכאלה המזדהים כסוחרים ולא לכאלה "שמוכרים את כל האוסף שלהם" 8 פעמים בשנה.

אני מזמן הורתי לברווז למחוק מכירות של סוחרים מאחר והפורום ניתן כשירות לגולשים ולא כאכסנייה לכל מיני סוחרים שמעוניים לייצר רווח מהאתר.

שימו לב לעניין הזה בבקשה,

חוץ הזה תהנו.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 22:06 ,13 מרץ 2009, ו'

רוחו של TC
אני מוכן להניח שלא יזיק לי לשפר את היכולות הדיגיטליות שלי-ולא רק בגלל הפורום-אבל עד היום לא התפניתי לעשות כן,וכשכתבתי פעם ש"גזור והדבק" זו אפליקצית המחשב הכי מתקדמת שאני מוכשר לה-לא התלוצצתי! אני מסוגל לכוון את הטלפון נייד שלי לעבר האובייקט וללחוץ על כפתור המצלמה,אבל מה עושים מכאן ואילך, כדי שהתמונה המטושטשת תעבור מהטלפון אל ההודעה באתר-אין לי שמץ מושג! הסבר מהיר בז'רגון של גיקים לא ממש יעזור-אני מניח שאני צריך שמישהו ייקח אותי ביד,יסביר וידגים לי 5-6 פעמים איך עושים את זה,ואז אתחיל לתרגל בעצמי.ככה גם למדתי לגלוש באינטרנט או לשלוח מיילים (או לנהוג במכונית או לרכוב על אופניים...).

בעסקאות שהיו עד היום פתרתי זאת ע"י כך שהשבתי להמוני מסרים פרטיים לגבי פגמים ,שריטות,השחזות לא מקוריות וקופסאות.נפגשתי עם אנשים ונתתי להם למשש,ואפילו שלחתי בדואר עם אופציה להחזרה.נכון שהדבר דרש השקעת זמן לא מבוטלת.נכון גם שפספסתי כנראה לא מעט ,ובטח חלק מ-18הסכינים שלא נמכרו עדיין היו נמכרים אם היו תמונות.
בקיצור-ההפסד כולו שלי,והרבה סכינים משובחים עוד מחפשים בית,אבל האם זו סיבה להוציא את המודעות מחוץ לגדר?!
נערך לאחרונה על ידי דובון ב 1:30 ,14 מרץ 2009, ש', נערך 2 פעמים בסך הכל.

רוחו_של_TC
אביר האפל

הודעה על ידי רוחו_של_TC » 22:23 ,13 מרץ 2009, ו'

vini vidi vadis
נערך לאחרונה על ידי רוחו_של_TC ב 13:35 ,3 מאי 2009, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 22:56 ,13 מרץ 2009, ו'

בחפץ לב-ואעשה זאת תמציתי ועממי-צריך להבדיל בין פרסום מסחרי של עסק על פעילות במהלך עסקיו הרגיל לבין פרסום אקראי/אגבי של חובבים העושים עסקה מזדמנת (אני מניח שמי שקונה סטוקים ועזבונות ,וזה למעשה משלח ידו העיקרי למכור סכינים משומשים משתייך לקטגוריה הראשונה).בשני המקרים תחול למיטב הבנתי החובה לפעול בתום לב במשא ומתן לקראת ביצוע העסקה/כריתת החוזה ,אולם על הסוחר תחול מערכת נוספת של דינים,למשל בכל הנוגע לסעדים שניתן לקבל כלפיו (למשל חוק הגנת הצרכן). לעולם חלה גם על הקונה חובת זהירות ("ייזהר הקונה")שכן הכרזות מפליגות המקובלות בפרסומת ("הסכין הכי חד בעולם","הסכין הכי חזק בארץ")לא ייתפסו כהתחייבות שזה כך ,אלא זו רק "הגזמה מסחרית" מקובלת,ותום לב אין פירושו שהמוכר חושף את כל האינטרסים שלו בביצוע העסקה.
שאלות ספציפיות?

רוחו_של_TC
אביר האפל

הודעה על ידי רוחו_של_TC » 23:20 ,13 מרץ 2009, ו'

vini vidi vadis
נערך לאחרונה על ידי רוחו_של_TC ב 13:36 ,3 מאי 2009, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 23:31 ,13 מרץ 2009, ו'

המודעה היא בעצם "הזמנה" לחוזה מכר שפרטיו נקובים במודעה.תום הלב-בעיקרו של דבר-מלבד האיסור לרמות ולהטעות-כולל גם גילוי כל הפרטים המהותיים ומתן הזדמנות הוגנת לבדיקה.על מהם פרטים מהותיים או מהי ההזדמנות ההוגנת מתרחשות לא מעט מחלוקות כי ל"סבירות" יש כל מיני הגדרות וגישות.
הסעד העיקרי הוא השבה וביטול העסקה.ניתן כמובן לפסוק גם פיצויים (הם יכולים להיות משולמים גם מרצון ע"י סוחר המבקש להמנע מעימותים), אבל להערכתי אם אין המדובר בהטעיה בוטה או בפריטים אספניים יקרים במיוחד, בתי המשפט לא ישושו להתעסק בזה,שכן ההשבה מבטלת את הפגיעה הכלכלית,ועם תסכולים למדנו כולנו לחיות.

רוחו_של_TC
אביר האפל

הודעה על ידי רוחו_של_TC » 23:47 ,13 מרץ 2009, ו'

vini vidi vadis

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 23:54 ,13 מרץ 2009, ו'

עסקת אקראי אינה חייבת במס.
תזכור גם שקודם כל צריך שיהיה רווח! אני מקווה שאחרים כאן יותר מוצלחים ממני כי אני (בגלל נטרול דמי משלוח ומכס וכן שערי המט"ח בעת הקניה) מוכר בקביעות בהפסד נומינלי נכבד.אצל יצרן תמיד יש רווח כי עלויות הייצור,אני מניח,פחותות לעולם ממחיר המוצר.
לגבי השאלה מתי עסקאות אקראיות הופכות למשלח יד-זו שאלה מעורבת-כמותית ואיכותית:כמה שעות בשבוע? כמה עסקאות? כמה זמן זה נמשך? האם אתה מחזיק מחסן,משרד,עובדים?אלו עוד משרות יש לך בחייך? וכיו"ב.ייעוץ קונקרטי יינתן ע"י רו"ח,יועץ מס או עו"ד שהתמחותו בכך.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 23:58 ,13 מרץ 2009, ו'

זו מודעה שאתה לא יודע מה אתה קונה?מין הגרלה?אולי תקבל קיסם אזניים ואולי יהלום?זה סוג של משחק הימור
או שלא הבנתי

רוחו_של_TC
אביר האפל

הודעה על ידי רוחו_של_TC » 0:15 ,14 מרץ 2009, ש'

vini vidi vadis

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 0:27 ,14 מרץ 2009, ש'

הייתי אומר שזה גימיק פרסומי לחובבי ההרפתקאות.כמו הסוחר בשוק באיסטנבול או בבוכרה שמושך אותך לחנות,מוזג לך תה,ומחפש לך משהו שתקנה-אם לא שטיח אז את הכיור או הכלב.זו לא רמאות,אבל גם לא פרסום שמרני.
אתה מכוון למשהו ספציפי בשאלות?

רוחו_של_TC
אביר האפל

הודעה על ידי רוחו_של_TC » 0:44 ,14 מרץ 2009, ש'

vini vidi vadis
נערך לאחרונה על ידי רוחו_של_TC ב 13:35 ,3 מאי 2009, א', נערך 3 פעמים בסך הכל.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 0:57 ,14 מרץ 2009, ש'

ראשית לכל-שאלות טובות!
לפני שאזוז הצידה,ואפנה מקום ל-600 החברים שעוד לא נכנסו.אשאלך לדעתךלגבי המיקרוטק הסגול האוטומטי-הפריט היחיד עד כה שהצעתי למכרז:
תארתי הדגם וציינתי שהוא חדש באריזתו עם הניירת.
צרפתי לינק לאתר של סכיני קסטום שבו מכרו סכין נדיר זה לפני מספר שנים ב-300 דולר לערך.
ביקשתי שהמעוניינים יציעו את ההצעה הכי טובה שלהם מעל "מחיר שמור"
בסדר או לא?!

נ.ב. הסכין נמכר-אל תציעו הצעות.נראה לי שהקונה הגאה לא יוותר עליו בקלות

רוחו_של_TC
אביר האפל

הודעה על ידי רוחו_של_TC » 1:12 ,14 מרץ 2009, ש'

vini vidi vadis
נערך לאחרונה על ידי רוחו_של_TC ב 13:34 ,3 מאי 2009, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 9:00 ,14 מרץ 2009, ש'

TC, דובון- סליחה שאני מפר לרגע את ההגמוניה שלכם.

אני בודק ומחפש באינטרנט כל מיני דברים (לאו דווקא סכינים) והמודעות או הפרסומים שאני מעדיף הם כאלו שמפרידים ומספקים: מפרידים בין נתונים ועובדות לחוות דעת וביקורות, מספקים את מיטב ומירב המידע בחלק הראשון, ואם אפשר אז גם קצת מהחלק השני.

דוגמא: ציוד צילום ואופטיקת שדה אני תמיד בודק ב- B&H. בכל דף מוצר יש תיאור טכני מלא עד כמה שניתן. במקרה שלנו שם טיפוס הכלי או קבוצת השיוך, ממדים (אורך, רוחב, עובי להב וניצב ומשקל), חומרים, בדגש על חומר הלהב, אם לא פריט סדרתי-תעשייתי נתוני עיבוד או טיפול תרמי כלשהם יכולים רק להוסיף. ציון האם חדש או משומש, ואם משומש אז סוג של דירוג מצב (ברווז- ניתן לפרסם סרגל דפקטים- שריטה מיקרוסקופית מורידה דירוג מ- א+ ל- א', ריתוך חוד שבור והשחזה מחודשת בזווית חדשה מורידה לדירוג ד'...) כל מידע נוסף- גלגולו מפה לשם,, סקירת תהליך הייצור, רומנסה על חיי האציל מתקופת הבארוק שנשא אותו בגאון... זה בנפרד.
בתנאים אלו לקונה המיועד יש מידע די ברור איזה חתול יש בשק, והמוכר מחויב לפרסם רק פרטים כלליים שאינם מחייבים אותו "להתפשט" בציבור. סעיף הדפקטים הכללי יוריד את שוחרי השלמות מהמודעות עם דירוג ב' ומטה, ויעודד את המתעניינים לברר מהו הפגם הדומיננטי.

רוחו_של_TC
אביר האפל

הודעה על ידי רוחו_של_TC » 10:25 ,14 מרץ 2009, ש'

vini vidi vadis
נערך לאחרונה על ידי רוחו_של_TC ב 13:34 ,3 מאי 2009, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 12:40 ,14 מרץ 2009, ש'

רעי
כמו שבטח הבחנת כבר אמש אותתי בבירור שאני רוצה לזוז הצידה ולפנות הבמה לאחרים.רק רציתי "להוריד" את ברווז משאיפתו לסטנדרטיזציה במודעות,ומצאתי עצמי נסחף לחילופי פוסטים עם TC ,הנשענים יותר על הכשרתי המשפטית ,ופחות על היותי מוכר מזדמן- ברבעון האחרון -של רוב האוסף שלי,אשר נבנה באהבה ובעמל.

מכל מקום אני מבקש להצטרף אליך בגישה של "דו"ח דפקטים סכמטי" ולא פירוט דקדקני של עורך טכני מיומן עם זכוכית מגדלת של שען שוויצרי.
פשוט בא להקיא מ"שריטה מיקרוסקופית בגודל --- במיקום---.שפשוף עמום בגודל--- במיקום---.נקודה זעירה דמויית חלודה...

באמת אנשים-אני משורר-לא רסטורטור במוזיאון השעונים הלאומי במינכן!!

גם ככה יגיע מישהו שייטען שהלהב לא מאוזן,הצבע לא אחיד או שיש משהו נוצץ מתחת לליינר!

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 15:14 ,14 מרץ 2009, ש'

רוחו_של_TC כתב:-
1)האם הכרחי להציג תמונה של הפריט עצמו? או שמספיק להציג קישור לספק שמחזיק בפריטים דומים?

2)- האם חשוב להדגיש לא רק את מעלותיו של הפריט, כי אם גם את מגרעותיו ופגמיו (באם ישנן כאלה)?

3)- האם חשוב לנקוב במחיר הפריט בגוף המודעה? והאם המנעות מנקיבת מחיר מהווה "אינדיקציה שלילית" (מחיר סמוי מניח מחירים שאינם שווים לכל נפש - ואף אחד לא אוהב "לצאת פראייר")?

4)- מה הוא "גבול הטעם הטוב" מבחינת נפח המודעות (מספר הפריטים העומדים למכירה) אותן מפרסם "אדם פרטי" בפרק זמן נתון? - והאם ראוי כלל לפעול לדיכוי תופעות "מוגזמות" בהקשר זה?

5)- האם נכון למנוע פעילות של סוכנים או סוחרים באופן גורף? או אולי יש לחייב אותם לתרום אחוז מסוים מערך העיסקה לקהילה למשל? (תרומה לקהילה יכולה להיות אגב לגופים שונים כמובן, אבל טעונה הוכחה דוגמת חשבונית מס / קבלה על תרומה.)

ועוד כמה שאלות שלא עולות בראשי כרגע, אבל מן הסתם יתעוררו בהמשך.... :arrow:
אנסה להגיב לשאלות ולטענות הללו אחת אחת:
1)לדעתי ניתן לשים תמונה שהולכת לאיזו שהיא חנות בסופו של דבר, או לאתר היצרן, אך רק במקרים בהם הסכין הנמכרת היא חדשה מהאריזה ללא שימוש ופגמים. יותר נח ומקצר את הבבל"ת של להתחיל לערוך ולצלם.

2)הפריט נמכר עם יתרונותיו ועם חסרונותיו. אם מדובר על סכין יפנית, כולנו יודעים ומכירים מה החסרונות שלה. אם מדובר על סכין סדרתית, החסרונות שלה יכולים להיות שהלהב לא מתים לעבודה מסוג X. אם מדברים על סכין קוסטום- זה כבר עולם שלם ורחב מאד של יתרונות וחסרונות אפשריים.
באשר לפגמים, אם הם קיימים מן הראוי לציינם. ראו נא את איביי- אם הפריט שונה במעט, ממש ממש מעט, מן המצב שהוא צויין במודעה, הקונה רשאי לקבל כל כספו בחזרה, וזה נאכף. תאר לעצמך את הביעוס שתקבל כשתלך לקנות ממישהו במקום רחוק איזה מטיל זהב וקיבלת זהב של שוטים? אני הייתי מאד מתבעס מנסיעה ארוכה רק כדי לגלות שהפריט במצב גרוע.

3)מחיר אמור להופיע במודעה. הרבה אנשים מדלגים על מודעות ללא מחיר. אני בינהם. מודה.
מחיר הוא חלק מאקט המכירה. לכן הוא גם אמור להופיע שם. אני חושב שבעתיד אני אתחיל להתעקש על ציון מחיר, אני רואה שזה מתחיל להיות יותר חשוב ממה שסברתי בתחילה.
רוחו של, לא הבנתי את האנקדוטה של מחיר לא שווה לכל נפש- תוכל לפרט קצת לעומק? :wink:
תודה!

4)גבול הטעם הטוב. זה נושא שאני לא ממש רוצה לגעת בו.
אני אבאס פה הרבה אנשים...
כמה עסקאות ובאיזה היקף נחשבות מבחינת החוק בארץ לעסק, ולא לעסקה מזדמנת? מי מהמשפטנים שלנו יוכל לעזור ולשפוך אור על הנושא?

5)כמו שכבר הבהרתי בעבר, כרגע אין לאתר שום אופי מסחרי. לכן גם אין בו מסחר און ליין, ולכן גם סוחרים לא פועלים פה , לפחות לא בגלוי. יש מחשבות על התמסחרות, אבל הן רחוקות מביצוע. כשזה יגיע, רעיון התרומה שלך ,רוחו של, נשמע רעיון מדהים ויפה, שבהחלט שווה לשקול באופן רציני.

דובון,
מדוע רצית להוריד אותי מרעיון הסטאנדארטיזצייה?

drorhermesh
נושא - כלים

מחשבות בנושא המכירות

הודעה על ידי drorhermesh » 16:24 ,14 מרץ 2009, ש'

1. לגבי נושא הטעם הטוב, זהו מונח כללי וטוב שכך. יש חוקים (ויתקן אותי דובון אם אני טועה) שנועדו כהגדרת מסגרת - מסגרת אותה יפרש השופט עבור עסקה מסויימת בזמן מסוים. ספר החוקים פשוט יגדל יותר מדי אם ננסה לפרט בו כל מקרה אפשרי, ובמילא יופיע מחר מקרה חדש. גם פה הרעיון הוא לפעול לפי נורמות חברתיות ומה ש"מרגיש נכון". עומר וברווז הם השופטים שמפעם לפעם יצרו תקדימים חדשים כדי לכוון את הטעם הטוב של הקבוצה.
2. לגבי סטרדנטיזציה של מודעות, ככל אני חושב שאין לזה מקום פה. זו לא חנות ואף לא אתר מכירות. יש חן והנאה בכך שכל אחד יכול לרשום ביד חופשית הצעה למכירה. מכאן העסקה נמשכת במסר פרטי או בטלפון כאשר חברי הפורום מוסיפים הזהרות והמלצות על המוצר - כמו קהל בשוק הוירטואלי. במצב זה כוחות השוק קובעים מי יצליח ומודעות מפורטות ויפות יותר ימכרו (גם אני מתעלם ממי שלא שם מחיר).
3. באם הולחט ליצור סטנדרט, יש לזכור שאנשים נוטים לעצלנות. אם יוגדר מסך בו אתה מכניס את הפרטים לשדות מסודרים, מעלים תמונות בלחיצת כפתור ומקלים לבסוף מודעה בפורמט קבוע - הרי שיווצר סטנדרט. אם תינתן המלצה כללית למבנה הרי שאו שברווז יאלץ לרדוף אחר כל מודעה ולנדנד עד שהניסוח יתאים, או שהנושא יתפוגג וישכח תוך מספר ימים.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 19:27 ,14 מרץ 2009, ש'

יש לי שאלה והיא מעניינת, האם פריט שנקנה ולא שומש מעולם אבל הוצא מהאריזה ומדי פעם רק ראה אור יום כאשר רצו להציץ בו, האם הוא ייחשב פריט חדש או פריט יד שנייה.
אני עושה השוואה למשמל עם רכב, מהרגע שנקנה בחברה יש לו מחיר חדש, איך שהוא ראה כביש גם אם זה רק 100 מטר עד לחניה שלי בבית ערכו כבר השתנה. גם אם הוא לא נסע את אותם 100 מטרים בעצמו אלא על גבי גרר.

האם אתם רואים זאת כדבר תקף גם עבור פריטים כגון סכינים ובעצם עבור כל פריט אחר?

לגבי סגנון המודעות, אני חושב שיש צורך לא מבוטל לרשום מחיר וכל מיני פרטים שעלולים להשפיע על המכירה בין אם פרטים של דפקט מסוים במוצר בין אם חדש ובין אם משומש, רצוי בהחלט תמונה של הפריט עצמו כי אם אכן הפריט אינו חדש ואינו יצא מהאריזה שלו האם לא יכול להיות מצב שבו יקראו לו חדש אבל בעצם הוא בינתים קיבל איזה דפקט שהמוכר רוצה להשמיט או לחילופין לא טופל לעולם וקיבל קצת סימני החלדה אבל הרי הפריט הוא חדש מעולם לא שומש ובעצם הוא לא?

אני חושב ששקיפות באתר לגבי מכירה וקנייה של מוצר היא די רצויה כמובן שמחיר ותמונה שיצוינו אף יותר לגבי מחיר שווה נפש או לא זה בעיה שתלויה כבר במוכר , אם הוא ימכור בגלל מחיר מופרז או לא זה בעייתו, הרי בעיני אחד מחיר הוא מופרז ובעיני השני הוא מחיר שווה, מה שכן שאלה שעלתה לי לא פעם בראש היא האם פריט בן 15 שנים צריך לקחת בחשבון מחיר שיכלול את עלות המשלוח ואת עלות המע"מ הרי אנו כאן לא סוחרים שמחפשים לעשות רווח נטו מכל מכירה. אלא אם כן אני טועה בגדול.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 21:05 ,14 מרץ 2009, ש'

דרור ,
הרעיון של יצירת הודעה ב-2 מילים וקליק עם מסך ייעודי, זה דווקא רעיון לא רע בכלל- סטנדרטיזצייה כמעט מוחלטת.
אבל דיי רחוק ממימוש. כמו שנכתב פה, אנחנו עדיין לא מערכת מסחרית.
נכון, אני מסכים שיש איזה שהוא קסם בזה שכל אחד יכול לכתוב מה שעולה על רוחו, הרי אנחנו לא חנות, אבל לכל כלי יש כללי שימוש, ואני לא חושב שראוי לחרוג מאיזה סטנדרט הגיוני פה. הכלי הזה נועד לשמש את כולנו, ומודעות של "למכירה! פנו בפרטי" לא תורמת הרבה לאף אחד.
אני חושב שיש לנסח מערכת כללים מנחים, ולא "חוקים" בנושא.
כללים מנחים הם לא בחזקת חובה אך עוזרים לאנשים לנסח מודעה ביותר בהירות וקלות.
למרות שאני חושב שציון המחיר צריך להיות חוק של ממש.

איך נראית מודעה טובה בעינכם? מה צריך להדגיש ואיפה ניתן "לחפף"?

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 23:39 ,14 מרץ 2009, ש'

ברווז
מצאתי הגדרות רשמיות לתיאור מצב של סכינים-ממנו נגזר גם מחירם.ההגדרות נראות לי מוצלחות ואפשר-אם רוצים-לאמץ אותן.עבור אלו שאינם שולטים ברמה גבוהה באנגלית ,אולי כדאי לתרגמם גם לעברית ולרוסית.זה יוכל להיות בסיס לתקשורת קונסטרוקטיבית.
מה דעתכם?
NEW-Never sold to a customer and never used. New as shipped by the manufacturer or distributor with all original packing (box, sheath, etc.) and instructions. Knives or any merchandise sold as "New" must be eligible for full warranty service from the officially authorized importer, distributor, or factory in the USA. New is what most knife stores sell and they are generally current production knives.

For years the standard for knife collectors has been the National Knife Collectors Association grading, established in 1973. Basically it is a sound grading standard, but as collecting has advanced many dealers adapted additional descriptions, and the overall collecting field has changed, to the point that many dealers feel there should be a more detailed grading system. The basic grading standards have been left intact, but what follows is a clarification and enhancement of those standards, and also the reasons for the revisions.

Cracks. One important exception: Cracks will occur in mint knives. If it is mint for everything except a crack, the knife is still mint-–it is only mint with a crack. This should downgrade the value approximately 10% on most knives.

New Category:
PRISTINE MINT-The coin world would call this MS-63-65, the ultimate in quality and condition–not just mint, but mint plus something, good fit, no specks on a very old knife, etc. Suffice to say there are very, very few of these out there. Perfect plus.

MINT- The standard mint, unsharpened, never used, and never carried extensively.
Revision: Almost any knife made prior to World War II is going to have some rust specks here and there. If you only wait for mint New York Knife Company knives with no rust specks, for instance, you are going to get very few. Some knives that were mint in 1970 have now been in storage for 30 years–and they are starting to show some neglect spots here and there as well. I look for this to get worse in the future, since few collectors pay the attention they should to the maintenance of knives in their collection–and at that point the value of even rarer pristine mint knives will increase. Important exception: Case knives still must have no rust to be mint. An old Case knife with a rust speck is not a mint knife. Case collectors are stricter in their grading than other knife collectors.

Near Mint: Nothing wrong with the knife, sharpened but no blade wear, some original polish still visible, carry scratches on the outside, walks and talks, no deep rust pits, full blades. (A mint knife that has rusted and been cleaned back to near perfect shape is near mint.)

Excellent: 5-10% blade wear, blades snap, some tarnish, and light pitting possible. A good solid lightly used knife. On a multi-blade knife, some of the smaller blades may still be near mint. Tang mark clear. Master blade not over 10% short.

Very Good: More blade wear than excellent, 15-25% wear, some blades may be slow, stamping readable but faint, some distinct cracks but no chips out of handle that have not been repaired. Blades still sound but may be slow. Some rust pitting and tarnish. Master blade may be short.

Good: NKCA standards refer to this as Fair, which I always confused with poor. Simply Good is worse than Very good. 25%-50% blade wear, maybe a chip missing, replaced handles or blade is evident, but still able to identify maker, still useable as a working knife. Blades may be very slow. Deep pits and rust. Still has all the blades, even though worn and short.

Poor: Blades over 50% gone, usually short, handle may be chipped, one blade broken, blades lazy, tang mark just barely readable. Still useable for parts.

Junk: (Not priced–no one I know collects them, but you do see them traded for $1.00-$10.00 each) Blades broken, one handle missing, all that is useable is bolsters, liners, and back spring. Maybe an old name or style.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 19:26 ,15 מרץ 2009, א'

לדעתי זה רעיון לא רע בכלל לאמץ את המושגים הללו ולתרגמם . ואולי אף להפוך אותם לנושא דביק בתחילת פורום המכירה.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 21:33 ,15 מרץ 2009, א'

לקחתי על עצמי את משימת התרגום.
שימו לב, שחלק מהניסוחים המופיעים פה הם בעלי נימה "אישית" ולא ניסוח מקצועי כזה או אחר.
כשאסיים, אעלה את המילון המתורגם, באמת כ"דביק" בפורום הקנייה \ מכירה, כפי שטוטיסדוג הציע.

אצטט לרגע משהו ברשותכם:
" Important exception: Case knives still must have no rust to be mint. An old Case knife with a rust speck is not a mint knife. Case collectors are stricter in their grading than other knife collectors. "
האם מדובר בסכינים של חברת CASE או בסכינים לתצוגה? מי יכול לעזור ולשפוך אור על הנושא?
אולי סער?
תודה.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 22:26 ,15 מרץ 2009, א'

אולרים של חברת CASE

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 23:02 ,15 מרץ 2009, א'

תודה דובון על התיקון(גם-אך לא רק...).
המאמר תורגם ונשלח כדביק בפורום הקנייה והמכירה,
עם קרדיט לך ולטוטיסדוג. :arrow:

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 0:28 ,16 מרץ 2009, ב'

אני לא מגיע לי הקרדיט, דובון הוא בעל הקרדיט, זה שהביא את הדברים, אני רק אמרתי אחלה רעיון :lol:

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 11:22 ,16 מרץ 2009, ב'

ברווז ועומר,

איך המודעות מכירה שאני הייתי מפרסם? האם הן עמדו בסטנדרטים של האתר והפורום? מה היה צריך להוסיף ומה היה צריך להוריד? אני מחכה לביקורת מכם!!! זאת שאוכל לדעת כיצד לנהוג להבא, במידה וייתעורר אצלי צורך למכור דבר-מה מהאוסף שלי.
Crocodile Dandy said: That's a knife!

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 2 אורחים