קונה: קשת מצולבת+חצים

פורום ייעודי לקנייה ומכירה של סכינים בין חברי הפורום.
חוקי הפורום
ההודעות בפורם הינן חינם.
השימוש לסוחרים בפורום אסור והוא מיועד לאספנים המעוניינים למכור סכינים במסגרת תחביב ולא יותר מ-6 פריטים בשנה.
האחריות במסגרת מכירה הינה על המוכר. מוכר שמוכר סכינים או ציוד אחר בפורום ימכור רק לבגירים מעל גיל 18, המוכר מתחייב כי יבדוק באמצעות סריקת ת.ז של המוכר או צילום מסמך מזהה רשמי, קודם למסירת הממכר לקונה או לשליחתו.
תהנו, מקווה כי תרוו נחת מהמערכת. הנהלת האתר.
פרסם תגובה
Evil_smith
תושב קבע בפורום
קונה: קשת מצולבת+חצים

הודעה על ידי Evil_smith » 23:59 ,16 יולי 2008, ד'

שלום לכולם!
אני לא אספן מקצועי..אבל אני מחפש כלים למיניהם ,כרגע משהו מושך אותי לקשת מצולבת..מכל סוג שהוא, עדיף עם חצים כמובן!
תודה לכל מי שמוכר/עוזר.
נערך לאחרונה על ידי Evil_smith ב 18:08 ,31 יולי 2008, ה', נערך פעם 1 בסך הכל.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 8:33 ,17 יולי 2008, ה'

אם הינך חושב על ללכת לצוד עם הקשת המוצלבת , אז תחשוב פעמיים , לגבי חוקיות הנושא והיכן ניתן לירות עם דבר כזה אני חושב שרק במטווחים מורשים . תבדוק את הנושא לפני שאתה מוציא הרבה כסף כדי שלא יילך לאיבוד סתם. (כוונה יוחרם בלי כוונה כי לא נזהרת)

המחירים של הקשתות המוצלבות די גבוהים וניתן למצוא באתר יד 2 ובאתר winwin כמה חברה שמפרסמים. כמו כן יש חנות בנהריה ברחוב הרצל נקראת אמריקה למטייל או משהו כזה , שמוכרת רובי קשת ואקדחי קשת, החל מ900 ש"ח בערך.

שוב תבדוק את נושא החוקיות והיכן ניתן ירות בזה, כי אני לא חושב שמותר לך להשתמש בזה בכל מקום, בדומה לקשתות הרגילות שבהם מותר לטווח רק במטווחים שמאשפרים לקשתים לירות.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:46 ,17 יולי 2008, ה'

אני לא משוכנע שמותר להשתמש בזה כלל, כולל במטווחי חיצים רשמיים.
אולי במטווחי נשק חם.
בכל מקרה אני לא ממליץ על קשת מוצלבת. כלי מסורבל ולא נוח לטעינה.

ובכלל- אנא, ספר לנו קצת על עצמך-גיל, מהיכן בארץ...
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Evil_smith
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי Evil_smith » 20:44 ,17 יולי 2008, ה'

קודם כל שלום לכולכם ותודה על התגובה המהירה!
אני בן 20, ממושב בן שמן במרכז הארץ, מתעניין בכלי נשק מכל סוג ושימוש בהם.רק לאחרונה גיליתי שקיימת קהילה גדולה כל כך של אנשים שמקדישים כל כך הרבה זמן לנושא.. :wink:
לגבי הקשת המצולבת, אני מעוניין באחזקתה ולא בשימוש כזה או אחר בה(כמובן שיהיה נחמד לנסות אותה בגינה 8) ) אני יודע שזה נשק מסורבל ובעייתי..אבל אני מעוניין באחת, עדיף היסטורית ולא חדשה.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 23:58 ,17 יולי 2008, ה'

קשת-צלב היסטורית כזו (?):
http://school.ghs.edu/Shakespeare%2006/ ... ossbow.jpg

תכין קופה קטנה. רפליקה היסטורית מדוייקת כזו עולה כמה מאות $ (יותר בכיוון 700-600) לפני הייבוא, וזו קשת "חלשה", עם ארכוף, לדריכה באמצעות הרגל, חגורה וקרס (או ידיים בכפפות). ככל שהקשת חזקה יותר, מתקן הדריכה שלה מורכב ומסורבל יותר וכך גם המחיר.
על קשת-צלב היסטורית אירופית אין מה לדבר. מעולם לא נתקלתי באחת כזו למכירה להוציא במספר מצומצם של מכירות פומביות אולטרה-יוקרתיות = מדובר על כמה עשרות אלפי $.

לגבי חוקיות: עד כמה שאני יודע, קשת או קשת-צלובה לא מוגדרים ע"י החוק כנשק ולפיכך אין שום הגבלה על ירי בהם. עם זאת, יש את עניין המטרה הכשרה וההגיון הבריא - מי שיערוך מטווח, למשל, בגן ציבורי בלב העיר שלא יתפלא אם יבלה לילה או יותר במעצר ומאוחר יותר יקבל כתב אישום עסיסי. מאד מקובל היום לעשות מטווחי קשתות במסגרת ימי כיף וגיבוש של מקומות עבודה, רובם מתבצעים בטבע אחרי נקיטת צעדי בטיחות, לאו דווקא במטווח מוגדר.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 1:02 ,18 יולי 2008, ו'

Evil_smith כתב:קודם כל שלום לכולכם ותודה על התגובה המהירה!
אני בן 20, ממושב בן שמן במרכז הארץ, מתעניין בכלי נשק מכל סוג ושימוש בהם.רק לאחרונה גיליתי שקיימת קהילה גדולה כל כך של אנשים שמקדישים כל כך הרבה זמן לנושא.. :wink:
לגבי הקשת המצולבת, אני מעוניין באחזקתה ולא בשימוש כזה או אחר בה(כמובן שיהיה נחמד לנסות אותה בגינה 8) ) אני יודע שזה נשק מסורבל ובעייתי..אבל אני מעוניין באחת, עדיף היסטורית ולא חדשה.
בן-שמן?? יער הקופים שם באזור. יהיה לך על מה להתאמן!!! :twisted:

בהצלחה

דוד

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 9:00 ,18 יולי 2008, ו'

אישית הייתי מציע לך להזהר עם צורות דיבור כמו כלי משחית... זה עלול להיות באוחריך בעסקאות בעתיד עם אספנים, אגב אני מציע לך לבדוק לגבי EBAY אמנם רבים לא שולחים לארץ את הקשתות אבל נפלתי כבר על כמה שכן רכשו משם בעיקר לדיג (קשת 100LBS או 80LBS) והמחירים ממש סבירים. מהנסיון שלי בארץ רובם אפילו לא בודקים בן כמה אתה או מי אתה באמת אבל המחירים בעייתים.

Evil_smith
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי Evil_smith » 14:42 ,18 יולי 2008, ו'

שוב תודה על התגובות!
אני חושב שאני אוותר הפעם על קשת מצולבת.. :cry:
וכן..המונח "כלי משחית" קצת נוראי, אבל לא התכוונתי לכך ברצינות. אני לא מתכוון לנסות שום נשק לשום מטרה פרט לקישוט החדר שלי! ( למרות שהרעיון על פארק הקופים די מושך :twisted: סתם סתם..)

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 15:45 ,18 יולי 2008, ו'

כל עוד לא תצוד בעלי חיים :wink:
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 10:40 ,19 יולי 2008, ש'

tutisdog כתב:כל עוד לא תצוד בעלי חיים :wink:
ואם הם מקלקר???? :D

Evil_smith
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי Evil_smith » 21:10 ,19 יולי 2008, ש'

אם אני אשב בגינה ואכין חיות מקלקר יאשפזו אותי :/ או שאולי יאשפזו אותי אחרי שאני ארה עליהם חצים :S

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים