סכינים של 200$ וצפונה - לשטח או לארון התצוגה?

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
Melkor
אביר האפל
סכינים של 200$ וצפונה - לשטח או לארון התצוגה?

הודעה על ידי Melkor » 11:22 ,22 מרץ 2014, ש'

לאחר שחבר טוב (לא אספן ולא מבין הרבה, אבל איש הישרדות ושטח מדופלם) ביקש ממני למצוא לו סכין שטח טוב "all around" כזה בתקציב של 200-250 דולר, התחלתי לחשוב על הנושא. בביקור בחנות סכינים (אצל מושון) דיברנו על כמה פריטים שהיו לו שם, וגם הוא וגם עוד בחור שהיה נוכח אמרו (נראה לי שדיברנו על ה cold steel nachez bowie) שפשוט חבל להוציא סכין כזה לשטח, למרות שבמקור (או לפחות לפי הסרטונים של לין תומפסון) הוא נועד לזה.

הסכין היקר ביותר בו השתמשתי בשטח הוא cold steel recon scout. עלה לי 100$ באמאזון והביאו לי מארה"ב. בשאר הפעמים השתמשתי בסכינים ששווים 400 ש"ח גג או במצ'טות וגרזנים (שקניתי בהום סנטר, סליחה על חוסר הפרסטיז'ה).
מצד שני, אפשר לראות בהרבה מקומות אנשי שטח שעובדים עם BUSSE, fallkniven, ושאר מותגים יקרים מאוד, שלא לדבר על כל מיני קאסטומים במאות דולרים.

במה אתם משתמשים? אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

Nik88

Re: סכינים של 200$ וצפונה - לשטח או לארון התצוגה?

הודעה על ידי Nik88 » 15:18 ,22 מרץ 2014, ש'

יש ויש. אני לא רואה שום סיבה לא להשתמש בסכין, אם היא באמת סכין. השאלה כמה תקציב אתה מוכן להשקיע בה. אולי הדוגמה לא כל כך ישירה, אבל Mazeratti אפורה שמסתובבת מדי פעם בקרית ביאליק- לא באמת נוסעת פה 250 קמ"ש. היא עושה את אותה העבודה כמו סיוויק, עם הרבה יותר פוזה. כמובן, פוטנציאל יש לה מפה ועד להודעה חדשה, אבל מה כבר יש לעשות עם רכב כזה בארץ?

אותו דבר הסכינים, נהדרות ככל שיהיו. את רוב העבודות אפשר לעשות עם פולטאנג איכותי ולא יקר במיוחד, או עם אותה ה- Mora companion ודומות לה.

זאת הסכין שלי, פשוטה, מכוערת, עם כתמי חמצון, אבל עובדת נהדר. עוד לא מצאתי משהו שאי אפשר לעשות איתה:
תלחץ כדי לראות תמונה בגודל מלא

אין לי שום בעיה אם מישהו מוציא 500 דולר על סכין ואז שוחט לה את הצורה. שיעשה מה שבא לו עם הכסף שלו. בסופו של דבר זה בעיקר פוזה.

lerman
אגדת הפורום

הודעה על ידי lerman » 16:44 ,22 מרץ 2014, ש'

יצא לי לעבוד עם סכינים של 1000ש"ח בערך, אבל כיום אני עובד בעיקר עם סכינים פשוטות, בין אם אופינל או ספיידרקו פשוטה זה לא עובר את ה400ש"ח, אבל זה כשמדובר בשימוש נטו, בעיניי סכינים יכולות להיות גם תכשיט ויצירת אומנות והערך המוסף הוא הסיבה לשלם מחיר יותר גבוהה ממה שתהיה מוכן לשלם אם אתה קונה רק "כלי".
אחד הדברים שיותר משמחים אותי זה לראות אנשים משתמשים בסכינים שאני עשיתי, ואני יכול להעיד שזה קורה לא מעט, אנשים קנו ממני סכינים גם ב 2000ש"ח ויותר ומשתמשים בהן, בעייני זה מדהים, אבל אני לא הייתי יכול להרשות לעצמי :D

סמל אישי של המשתמש
EitamSil
מכור לסכינים

הודעה על ידי EitamSil » 18:18 ,22 מרץ 2014, ש'

היום משלמים הרבה על עיצוב וחומרים .
מזה , נובע בעיקר המחיר הגבוה .
בשבילי , אם סכין עשויה בצורה שהיא יעילה לשימוש , חומרים טובים ואיכות טובה - כדאי להשתמש בה .
כמובן שלא תקח לשטח סכין ב1000 דולר ומעלה ותשחט איתה גזעים . היא לא מיודעת לזה ברוב המקרים .
אבל שמע , יצא לי לשמע על המון אנשים שמשתמשים בהינדרר / סטריידר ועוד כמה , בצורה קשה יחסית שטח.
כמו שניק אמר , ברור שיש פוזה אבל גם יש איכות כמעט תמיד .
יש המון אנשים שהEDC שלהם [בחו"ל בעיקר] כולה מעלה 600 דולר בקלות ומגיע אפילו ל3000 דולר [ויש יותר מזה] במקרים של Tom Mayo , Todd Rexford וכולי...
לי אישית , אם סכין נוחה , לא עלתה לי מחיר הזוי מדי ואני יודע שתביא לי תמורה איכותית אז בכיף אני אשתמש בה .
יש סכינים שאתה פשוט יותר מייעד בשביל שטח לפי דעתך . זה הכל עניין של דעה אישית לדעתי.
בין 200 ל400 דולר אפשר למצוא מוצרים מדהימים ושימושיים [לדעתי, אני בטוח שיש פה הרבה שחולקים על דעתי] שאם היה לי , אז בכיף.
אבל חשוב לזכור שעם כל הפיתוח היום , אפשר למצוא מוצרים מדהימים במחירים זולים , לדוגמא ESEE.
אז עם כל החפירה סיימתי , מקווה ששרדתם . :lol:

sab13
חדש בפורום

הודעה על ידי sab13 » 19:02 ,22 מרץ 2014, ש'

ממש לא ענין של פוזה. בשביל לעשות פוזה עם כל כלי, הצד שעליו נעשית הפוזה צריך להיות מסוגל להעריך את הכלי.

לפחות אצלי, רוב האנשים לא מבינים בכלל למה אני צריך סכין (בדר"כ צודקים, כמעט הכל אפשר לעשות עם אולר של ויקטורינוקס).
אם בשביל הרושם, אני מעדיף להביא את המצ'טה שקניתי בבוליביה בחמישה ש"ח, אבל אני מעדיף את אחת משלוש סכיני ה-BUSSE שלי (אלא שאני משתמש בהן), פשוט כי יותר כיף לי לעבוד איתן. את מה שאני עושה איתן אני יכול לעשות עם כל סכין כמעט , אבל ככה זה יותר כיף.

אגב שלוש הסכינים נעות בטווח של 200-500$, אז כן, משתמשים בהן.

ניק, אם נחזור לכלי רכב הדוגמא שלך צריכה להיות השוואה בין הסיוויק לג'יפ מרצדס. נכון שהג'יפ לא מממש את כל הפוטנציאל (אגב, גם הסיווק לא), אבל הדרך עם המרצדס יותר מהנה. :wink:

lerman
אגדת הפורום

הודעה על ידי lerman » 20:16 ,22 מרץ 2014, ש'

אני מאוד מסכים עם הגישה שלך SUB13, אין ספק שרובנו לא מביאים את הכלים שלנו לעשירית מגבול היכולת שלהם ואנחנו ללא ספק לא באמת צריכים אותם ויכולים להסתדר לרוב אם אולר פשוט.
איך שאני רואה את זה מדובר במותרות, כמו הרבה דברים בחיים שלנו שאנחנו לא "חייבים", אנחנו גם לא "חייבים" מוסיקה, יצירות ספרותיות, ציורים, ארכיטקטורה וכ"ו... אבל אנחנו בכל זאת צורכים אותם באופן יומיומי

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 22:30 ,22 מרץ 2014, ש'

lerman כתב:אני מאוד מסכים עם הגישה שלך SUB13, אין ספק שרובנו לא מביאים את הכלים שלנו לעשירית מגבול היכולת שלהם ואנחנו ללא ספק לא באמת צריכים אותם ויכולים להסתדר לרוב אם אולר פשוט.
איך שאני רואה את זה מדובר במותרות, כמו הרבה דברים בחיים שלנו שאנחנו לא "חייבים", אנחנו גם לא "חייבים" מוסיקה, יצירות ספרותיות, ציורים, ארכיטקטורה וכ"ו... אבל אנחנו בכל זאת צורכים אותם באופן יומיומי
מתחבר לגישה,
אז, כן אפשר להשתמש, לא חייבים להתעלל וב-99% מהפעמים לא צריכים להביא סכינים לרמות שבהן בא לידי ביטוי בפער בין CPM3V ל-440C (חומר למחשבה - האם במצבים הנדירים, שלרובנו לא יקרו, בהם הפער בא לידי ביטוי לא נצטער שלא השקענו בסכין עם הפלדה האיכותית יותר?)
וכן, בנושא הביצועים הכסף לא תמיד מהווה פונקציה, קרי, רוב הדברים שהינדרר עושה גם אנלן יכולה לעשות.

עם זאת, אין לי שום בעיה להוציא busse לשטח, (כמה שטח אני כבר רואה.... :wink: גיא תארגן איזה טיול!)

sagiBialik

הודעה על ידי sagiBialik » 23:03 ,22 מרץ 2014, ש'

שטח קל וטיולים קצרצרים: מורה קאסטום של ניק קורצקי.
שטח בינוני של יומיים: אונטריו אפגן או קאסטום של גיא גיטליס.
שטח קשה של כמה ימים: מתקפלת של גנזו, גרזן קטן של איסטוינג
ובוסי קומבט עצבנית ( כל כלי לייעוד שלו ).
מצד שני, יש לי סכינים שיכאב לי הלב אפילו אם יקבלו שריטה.

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 23:20 ,22 מרץ 2014, ש'

sagiBialik כתב:שטח קל וטיולים קצרצרים: מורה קאסטום של ניק קורצקי.
על איזו בוסי אתה מדבר? כי אם יש גרזן אז אין צורך בבוסי הגדולות...
Shrubbery כתב:
מתחבר לגישה,
אז, כן אפשר להשתמש, לא חייבים להתעלל וב-99% מהפעמים לא צריכים להביא סכינים לרמות שבהן בא לידי ביטוי בפער בין CPM3V ל-440C (חומר למחשבה - האם במצבים הנדירים, שלרובנו לא יקרו, בהם הפער בא לידי ביטוי לא נצטער שלא השקענו בסכין עם הפלדה האיכותית יותר?)
וכן, בנושא הביצועים הכסף לא תמיד מהווה פונקציה, קרי, רוב הדברים שהינדרר עושה גם אנלן יכולה לעשות.

עם זאת, אין לי שום בעיה להוציא busse לשטח, (כמה שטח אני כבר רואה.... :wink: גיא תארגן איזה טיול!)
דוגרי זה נטו עניין של בלאי. בסופו של דבר פלדה איכותית יותר מחזיקה יותר זמן מפלדה פחות איכותית, גם בטיפול ושימור נכונים.
אבל זה לא משמעותי, לפחות לא בכמות השימוש שלי.

גיא - מצטרף לקריאה לארגון טיול. מוכן לעזור לארגן :P
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 7:43 ,23 מרץ 2014, א'

יש לבוסי ולחברות אחרות דגמים של סכינים בעלי יכולות דומות לגרזן, (קח בחשבון שרוב הגרזנים מחוסמים לרמה נמוכה יותר של קשיות עקב אופי העבודה שלהם) ובמקרה כזה המאפיינים של פלדה מורכבת יותר בא לידי ביטוי.

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 9:15 ,23 מרץ 2014, א'

sagiBialik כתב:שטח קל וטיולים קצרצרים: מורה קאסטום של ניק קורצקי.
בשטח קשה אמיתי אין לך צורך בסכין גדולה, כי הוא בדרך כלל יהיה שטח ללא עצים בכלל. (ע"ע מדבר)
בשטח שמצריך אותך בכמויות עיבוד עץ גדולות אני מסכים שצריך כלי מסיבי ואיכותי למטרה.
ובחיים לא הייתי לוקח מתקפלת לשימוש מסיבי אמיתי, פשוט מיותר לקחת כל כך הרבה דברים.
גרזן שמושחז נכון (אני לא מתכוון לכמה הוא חד אלא לגאומטריה שלו) יעשה עבודה טובה יותר מכל סכין בטווח המשקל שלו.
דוגמא לגרזן חד ומושחז נכון תראה בסרטון הזה :) ניק יעשה כבר סרטון של איך הוא עובד כשיש לו ידית ועל דברים יותר "מאיימים" משיערות ברגליים.

sab13
חדש בפורום

הודעה על ידי sab13 » 17:28 ,23 מרץ 2014, א'

Shrubbery כתב:יש לבוסי ולחברות אחרות דגמים של סכינים בעלי יכולות דומות לגרזן, (קח בחשבון שרוב הגרזנים מחוסמים לרמה נמוכה יותר של קשיות עקב אופי העבודה שלהם) ובמקרה כזה המאפיינים של פלדה מורכבת יותר בא לידי ביטוי.
נכון, כזו.
ואחרי הכנת עצים למדורה היא היתה מספיק חדה כדי להכין סלט :mrgreen:

תמונה

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 20:16 ,23 מרץ 2014, א'

sab13 כתב:
Shrubbery כתב:יש לבוסי ולחברות אחרות דגמים של סכינים בעלי יכולות דומות לגרזן, (קח בחשבון שרוב הגרזנים מחוסמים לרמה נמוכה יותר של קשיות עקב אופי העבודה שלהם) ובמקרה כזה המאפיינים של פלדה מורכבת יותר בא לידי ביטוי.
נכון, כזו.

תמונה
זו דווקא לא דוגמא ליכולות מוגזמות :) טריוויאלי לחלוטין.

rgrifat
אביר האפל

הודעה על ידי rgrifat » 11:17 ,24 מרץ 2014, ב'

הכל יחסי גיא, הכל יחסי.

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 11:50 ,24 מרץ 2014, ב'

sab13 כתב:
נכון, כזו.

תמונה
זו אחת מדגמי ה-BM?

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 13:25 ,24 מרץ 2014, ב'

rgrifat כתב:הכל יחסי גיא, הכל יחסי.
מסכים. ואנחנו מתייחסים לסכינים בטווח של 200$ וצפונה.
אני חושב שזה טריוויאלי לטווח הזה. :)

סמל אישי של המשתמש
EitamSil
מכור לסכינים

הודעה על ידי EitamSil » 13:43 ,24 מרץ 2014, ב'

Shrubbery כתב:
sab13 כתב:
נכון, כזו.

תמונה
זו אחת מדגמי ה-BM?
לא , זה אופינל 7.

sab13
חדש בפורום

הודעה על ידי sab13 » 17:44 ,24 מרץ 2014, ב'

זו אחת מדגמי ה-BM?[/quote]

לא, אחת מסדרת לב פלדה NMFSHCG

עוז
חדש בפורום

הודעה על ידי עוז » 2:32 ,3 אוגוסט 2014, א'

לצערי במדינת ישראל אתה לא יכול להשתמש יותר מידי .לא עם עשר דולר. וגם לא עם 200 דולר.

מני
חדש בפורום

הודעה על ידי מני » 3:34 ,9 ינואר 2015, ו'

אחד הסכינים היום יומיים שלי הוא של Chriss Reeve ואני מתמוגג ממנו. הוא נראה עדיין חדש למרות שאני משתמש בו די הרבה. סכין שאני משתמש בו גם הרבה הוא הSpiderco Air הפלדה שלו לא פחות ממדהימה M4 והלהב מחזיק יותר מכל להב אחר שראיתי.
אני שומר על החפצים שלי ולהרגיש משהו איכותי ואמנותי זו חוויה אחרת. זה לא שספיידרקו רגיל לא יעשה את העבודה, אבל יש משהו מיוחד במשהו סופר איכותי.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 15:58 ,9 ינואר 2015, ו'

אין ספק שכלי אכותי יחזיק זמן ותהנה ממנו לאורך ימים ושנים
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד