קניית קוקרי בהודו/נפאל

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
coldstorm
תושב קבע בפורום
קניית קוקרי בהודו/נפאל

הודעה על ידי coldstorm » 15:28 ,29 ינואר 2007, ב'

קודם כל שלום לכולם.
אני אוסף סכינים מגיל צעיר, אם כי בשנים האחרונות קניתי מעט(הכלכלה, הכלכלה). הצטרפתי לאתר לא מזמן וזה הנושא הראשון שאני מפרסם.

ולענייננו - חבר טוב שלי נוסע למזרח ורציתי שיביא לי קוקרי. האם יש המלצות איפה לקנות? האם יש להשיג סכין סביר או שהכל איכות נמוכה לתיירים? כל מידע רלוונטי יתקבל בברכה.
בתודה

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 9:40 ,30 ינואר 2007, ג'

ניתן להשיג אחד סביר, אבל צריך לדעת מה מחפשים.
יש באתר מצגת על סכיני הקוקרי, ממנה ניתן ללמוד הרבה על הנושא.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

קרמיט
אביר האפל

קניית קוקרי בנפאל

הודעה על ידי קרמיט » 11:00 ,30 ינואר 2007, ג'

שלום Coldstorm,
אני לא ממליץ לקנות קוקרי עתיק בנפאל, אם אתה לא מבין. המצגת באתר (נכתבה ע"י ארצי שהוא המומחה בתחום בהא הידיעה) היא מצויינת, אבל זה לא מדריך לקניית פריט אספני. באופן עקרוני כדי להיות מסוגל לקנות פריט אספני צריך לקרוא הרבה (וכאן המצגת עוזרת, אבל לא ניתן להסתפק בזה), ומה שלא פחות חשוב לרכוש נסיון ממשי. כלומר: לראות הרבה קוקרים (או כל פריט אחר שבתחום התעניינותך), לגעת פיזית בפריטים ולהתחיל להכיר - חייב להיות חיבור ממשי בין יידע תיאורטי ליידע מעשי מהשטח.

בכל זאת אתה יכול לבקש שיקנו לך קוקרי טוב בנפאל, גם אם השליח לא מבין בתחום, אם מענין אותך קוקרי חדש וטוב לעבודה (ולא פריט עתיק). בנפאל ישנם לא מעט יצרנים מעולים (בצד לא מעט יצרנים פחות טובים אשר מייצרים פריטים לתיירים ופחות לשימוש) אשר מייצרים קוקרים ברמה גבוהה מאוד שנועדו לשימוש מקומי (ערובה לאיכות).
להלן מספר שמות:
1. חברת Tora מייצרת קוקרים מעולים.
2. ישנם נפחים שהם מסטרים בייצור קוקרי (Kami בשפה המקומית) אשר מייצרים קוקרים מוציינים לעבודה. להלן שמות:
1. Nara Bihwakarma, מאסטר שהוא דור חמישי של יצרני קוקרי.משפחה עם עבר של למעלה מ200 שנה בייצור קוקרי.
2. Lal Bahadur Biswakarma - מאזור Kabhre.
3. Kesar Lal Bishwakaram - גם הוא מאזור Kabhre.
4 . Kumar Bishwakarama - מהחלק המזרחי של נפאל.
5. Sanu Bishwakarama - מהחלק המזרחי של נפאל.
6. Sher Bahadur Bishwakarama - מהחלק המזרחי של נפאל.
7. Prakash Bishwakarama - אזור Kabhre
8. Dilip Bishwakarama - מהחלק המזרחי של נפאל.
9. Bhotey Bishwakarama - אזור Kabhre
10. Ramsharan Biswakarama - מהחלק המזרחי של נפאל.
11. MuraliDhar Bishwakarama - מ Bhaktapur
12. Raju Rasaili - מ Dharan

מקווה שעזרתי ושוב, אם אתה (או מי שקונה) לא מבין בתחום אני לא ממליץ לנסות לקנות קוקרי עתיק. סיכוי גבוהה לשגיעות וטעויות ושתקנה זיוף ולא פריט אותנטי. המלצה שלי לקנות קוקרי טוב (מודרני, אבל באיכות גבוהה) לעבודה, מיצרן טוב. פריט שתהנה ממנו וסיכוי גבוהה שגם תקבל מה שאתה חושב חושב שאתה מקבל, ולא יוליכו אותך שולל.

בהצלחה,
רם

coldstorm
תושב קבע בפורום

תודה על התשובות

הודעה על ידי coldstorm » 17:46 ,30 ינואר 2007, ג'

בהנחה שאני אבקש ממנו קוקרי מודרני, כמה צריך לעלות? האם בכל חנות סבירה לציוד עבודה/טיולים אפשר להשיג קוקרי ? יש עוד חברות מסחריות מומלצות חוץ מ-TORA?

בתודה

קרמיט
אביר האפל

מחירים

הודעה על ידי קרמיט » 18:34 ,30 ינואר 2007, ג'

Tora היא חברה שמייצרת קוקרים באיכות גבוה מאוד והמחירים בהתאם. 30 פאונד וצפונה.
בכל מקרה חברות מסחריות ומקומות משופעי תיירים יהיו יקרים (עשרות ומאות דולרים), הקוקרים לא בהכרך יהיו תיירותיים. תמצא בחנויות תיירים גם קוקרים טובים מאוד, אבל המחירים יהיו גבוהים. אם תחפש את היצרנים המקומיים (ראה רשימה קודמת), תוכל למצוא קוקרים טובים ובמחירים מקומים + (הרי אתה תייר ולכן תתבקש לשלם יותר ממקומי).
באשר לאיך לבדוק? שוב, אי אפשר ללמוד שחיה בהתכתבות. אם אתה לא יודע לזהות קוקרי טוב אי אפשר ללמד בהתכתבות. בכל זאת אם תחפש את היצרנים המייצרים לשוק המקומי, סיכוי גבוה שתקבל מוצר טוב מכוון שהם מייצרים ליין אחד לשימוש מקומי.

רם

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים