כידון A.K

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
golani_2
תושב קבע בפורום
כידון A.K

הודעה על ידי golani_2 » 16:59 ,11 ספטמבר 2012, ג'

שלום רב,

חזרתי עכשיו מטיול, בין היתר בהונגריה. הלכתי לשוק פשפשים שם ציפיתי למצוא הרים של ציוד צבאי ממלחה"ע השנייה ומתקופת נפילת הגוש וכמובן שלל כידונים סכינים וכו'.

התאכזבתי קשות. מרבית הדוכנים שכבר הכילו ציוד בסגנון היו רפרודוקציות וחיקויים. למעשה הפריט המעניין היחיד שנתקלתי בו היה הכידון (תמונות מצורפות) קלאצ'ניקוב שקניתי בסוף. לא היה טעם לדלות פרטים מהמוכרת שכן האנגלית שלה הייתה רצוצה והמידע על הפריטים שבבעלותה חלקי ביותר (היא רק ידעה להגיד שזה Aka bayonet, את זה כבר ידעתי...).

היות והמחיר היה נראה לי נמוך (התחיל ב150~ נקנה ב115~) החלטתי לקנות גם על עיוור.

הסכין סה"כ עושה רושם של מצב טוב, חצי מהעץ מסביב לכפתור השחרור שבור והלהב קהה, אבל כאמור מעבר לכך עושה רושם לא רע.

הייתי שמח לעזרת המומחים באיסוף עוד פרטים (האם הכידון הונגרי, רוסי או אחר? הערכת תקופה אם אפשר, סוג- אם יש הבדל בכלל 74/47 וכו' וסתם בשביל הספורט- האם העסקה אכן טובה כמו שחשבתי :) )

מצורפות שתי תמונות בסיסיות, אם יש צורך באחרות/נוספות/מקומות ספציפיים אנא אמרו.

ערב טוב :)

תמונה

Uploaded with ImageShack.us
תמונה

Pesel

Re: כידון A.K

הודעה על ידי Pesel » 9:46 ,12 ספטמבר 2012, ד'

מדובר בכידון AK74 רומני או הונגרי, ההבדלים מינוריים צבע ידית וצורת מתלה לחגורה. (תמונה כהה ולא רואים מתלה)
הידית אמורה להיות מבקלית (סוג של פלסטיק) ולא מעץ.
עסקה לא רעה, כידונים אלה במצב מושלם נמכרים בארץ סביב 200-250 ש"ח.
אכן יש הבדל בין AK-74 תמונה עליונה לAK-47 תמונה תחתונה
תמונה

תמונה
אתה מחפש פרטים או פריטים? :D

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 10:52 ,12 ספטמבר 2012, ד'

תודה רבה :)

האם יש הבדל בין כידון AKM לכידון AK-47? ממעט חיפושים ברשת התמונות הדומות ביותר שמצאתי היה מסומנות ככידון AKM.

מוסיף עוד תמונות בתקווה שהן ברורות/בהירות מספיק כדי לזהות גוונים.

בתמונה האחרונה צילמתי גם את הרצועות שעל הכידון. למיטב הבנתי הרצועה העליונה צריכה להתחבר לצד השני של הניצב, הרצועה התחתונה יוצרת לולאה ולכן אני מניח שהיא נועדה להיות המתלה לחגורה.
אם זה עוזר בזיהוי אשמח :)

נ.ב
לא אתנגד גם לעוד פריטים, במיוחד במחירים כאלה :P

תמונה

תמונה

תמונה

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 12:53 ,12 ספטמבר 2012, ד'

אכן הונגרי דגם 1963.
http://www.bayonet.lv/ru/articles/Hungary/AKM.htm
לפי מיטב הבנתי אין הבדל בין כידון AKM ל AK-74 (דגם 47 נראה שונה לגמרה).

נ.ב. יש לי כמה פריטים למכירה, במחירים בין 200 ל 600 ש"ח

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 13:50 ,12 ספטמבר 2012, ד'

אז אני לא מופתע שקניתי כידון הונגרי בהונגריה...:) (וכן, התכוונתי ל74 ולא ל47...)

תודה רבה על היעילות והזריזות. גיליתי גם שה"מגן" מסביב לכפתור השחרור לא באמת שבור כמו שחשבתי, אלא אמור להיות רק חצי ואצלי הוא פשוט מעט מתקלף.

אשמח לשמוע על הפריטים שיש לך למכירה והיכן אתה ממוקם :D

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 14:42 ,12 ספטמבר 2012, ד'

זה בסדר, כידונים זו תשוקה ישנה שלי.
אני מחיפה.
אגיע הביתה, אעשה צילומים ואפתח שרשור מתאים.
כרגע יש:
AK-74 רוסי
תמונה
מאוזר טורקי דגם 1935
תמונה
מאוזר אירני דגם 1929
תמונה
CETME ספרדי דגם 1969
תמונה

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 19:11 ,12 ספטמבר 2012, ד'

אשמח לראות את הרשימה המלאה...אולי אחרי שהכידון הזה ימוצא אתעניין בנוספים :)

אגב, היות וזה הכידון הראשון שלי- טיפים מיוחדים לאחזקה?

שמתי לב- גם בתמונות וגם בדוכנים בארץ שכל הלהבים של הכידונים שוחים בגריז (לא שמן, אשכרה גריז או משהו דומה) האם זה הכרח? האם זה קשור לסוג הפלדה או שמא זה בכלל קשור לעובדה שהנדן ממתכת ולמנוע חיכוך של השניים?

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 0:26 ,13 ספטמבר 2012, ה'

כרגע זה הרשימה המלאה.
אם יתחשק לך משהו, צור קשר, נדבר.

שימון קל יספיק, גריז זה בשביל אחסון לפרקי זמן ארוכים.

hanman
חדש בפורום

הודעה על ידי hanman » 23:50 ,17 אוקטובר 2012, ד'

לילה טוב.הכידון שרכשת אכן הונגרי ,מתאים לקאלאצ' המקומי ,מוכר כמודל 1974.בכללי יש יותר מ80 כידונים שונים לקלאצ' ואם נכנסים לוריאנטים שונים מכל דגם(כגון סטיה בצבע או יצרן שונה מאותה המדינה) אז יש הרבה יותר.רוב הגוש המזרחי יצר כידונים לקלאצ' ויש גם ויאטנמי,מצרי וקוריאני.יש לי מספר כידונים למכירה.אם אתה עדיין מעונין אתה מוזמן ליצור קשר.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 9:15 ,18 אוקטובר 2012, ה'

שאלה חצי OT: באיזה שוק פשפשים בהונגריה ביקרת?
אני שואל מכיוון שמן הסתם היית בבודפשט, יש שם שני שווקי פשפשים עיקריים - אחד בעיר עצמה בצמוד לפארק הגדול (ליגט, מזכיר את גני יהושע) שיש בו בעיקר דוכני יד 2 והשני (אצ'רי) הפחות ידוע והרבה יותר מעניין ומקצועי, מדרום-מזרח לעיר ולא פשוט להגיע אליו.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 9:27 ,18 אוקטובר 2012, ה'

סער כתב:שאלה חצי OT: באיזה שוק פשפשים בהונגריה ביקרת?
אני שואל מכיוון שמן הסתם היית בבודפשט, יש שם שני שווקי פשפשים עיקריים - אחד בעיר עצמה בצמוד לפארק הגדול (ליגט, מזכיר את גני יהושע) שיש בו בעיקר דוכני יד 2 והשני (אצ'רי) הפחות ידוע והרבה יותר מעניין ומקצועי, מדרום-מזרח לעיר ולא פשוט להגיע אליו.
לזה שמדרום-מזרח לעיר. לקחתי טראם ואז אוטובוס. אאז"נ כל העסק לקח 45~ דקות.

האמת שהשוק איכזב קצת, כמו שאמרתי, ציפיתי להרבה יותר שאריות של מלחה"ע השנייה והמלחמה הקרה. המעט שהיה היה ריפרודוקציות והעתקים של פאנבויז נאציים. כאמור הדוכן הזה הוא היחיד שמכר סכינים נורמליות (היו כמה שמכרו איכות נמוכה תיירותי כזה).
כן היו פנינים לתחביבים אחרים (חברה שלי, צלמת סמי מקצועית, מצאה דוכן שמכר מצלמות מהמאה ה19 במצב מעולה ב200~ ש"ח. גם המוכרים חביבים ברובם ואלה המקצועיים מסבירים הרבה ומדגימים).

ברטרו אני מייחס את זה לכך שבאנו באמצע שבוע, הבנתי שביום ראשון הרבה יותר טוב שם, אבל בכל מקרה לא הייתי באיזור ביום ראשון אז אני לא מרגיש החמצה.

בשוק הגדול-מקורה בתוך העיר מוכרים בדיוק אותם דברים כמו בחנויות פופ לתיירים, רק בתצורת באסטה.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 10:11 ,18 אוקטובר 2012, ה'

אוקיי, אז אכן היית באצ'רי. באמצע השבוע אין מה לחפש שם ועיקר הפעילות בשבת-ראשון (חלק מבעלי החנויות/דוכנים שם מפעילים עסקים במהלך השבוע במקום אחר). הסר דאגה מלבך - אין "הרים" של ציוד צבאי בהונגריה, או בכל מדינה מרכז-אירופית אחרת. הציוד נרכש מזמן ע"י סוחרי מיליטריה וניתן למצוא אותו בעיקר בתערוכות של יומיים-שלושה. יש חנויות מיליטריה מתמחות כולל אחת טובה בבודפשט. אצ'רי הוא גן עדן לציידי עתיקות וכמו כל שוק פשפשים אחר המצאי הוא עניין של תזמון. בסו"ש נפתחים ברחבה המרכזית דוכנים של סוחרים המתמחים כל אחד במשהו אחר, ברמה הראשונית של מיון הזבל ואצלם אפשר למצוא מציאות של ממש, בייחוד ברמה הנמוכה ביותר, אלה ששמים רק שמיכה על הקרקע. השוק המקורה של מרכז העיר שהוא פנינה ארכיטקטונית לא קשור בכלל לענייננו ומומלץ בגלל המבנה עצמו ובגלל שוק האוכל הצבעוני והנקי שבקומת הכניסה. בקומה העליונה באמת יש בעיקר דוכני אוכל מוכן, מזכרות ועבודות עממיות. אגב, במרחק יריקה מהשוק המקורה (מזרחה שתיים-שלוש חנויות, באותו רחוב) יש חנות מיליטריה ונשק עתיק בשם פניקס, סחורה ומחירי פרימיום.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 18:02 ,18 אוקטובר 2012, ה'

סער כתב: אגב, במרחק יריקה מהשוק המקורה (מזרחה שתיים-שלוש חנויות, באותו רחוב) יש חנות מיליטריה ונשק עתיק בשם פניקס, סחורה ומחירי פרימיום.
טוב, זה כבר לא עוזר לי :(

אבל טוב לדעת, מי יודע מתי נשוב :)

Boazam
חדש בפורום

הודעה על ידי Boazam » 22:50 ,18 אוקטובר 2012, ה'

שלום,

אהבתי את השירשור, ואחד הכידונים נראה מאוד דומה לכידון שיש לי (של המאוזר התורכי) אבל עדיין קצת שונה.
האם זה גם של מאוזר?

תלחץ כדי לראות תמונה בגודל מלא

תודה,

בועז

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 23:05 ,18 אוקטובר 2012, ה'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 22:44 ,24 אוגוסט 2014, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

Boazam
חדש בפורום

הודעה על ידי Boazam » 19:44 ,19 אוקטובר 2012, ו'

תודה ניק

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 19:59 ,19 אוקטובר 2012, ו'

:D

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים