ניקוי BUCK

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
rono
חדש בפורום
ניקוי BUCK

הודעה על ידי rono » 22:46 ,13 ינואר 2010, ד'

שלום לכולם. יש לי סכין באק שעם הזמן ציפוי הזהב שלה עבר קורוזיה והוא מתחיל לאבד את זה.. במילים אחרות הוא הופך לטורקיז.

אשמח אם מישהו יוכל להדריך אותי איך לנקות את הטורקיז ולשמור על שאר הציפוי כדי שבעתיד הקורוזיה לא תאכל את כולו. תודה

איך אני מוסיף תמונה כדי שתראו את הסכין?

Zoro
תושב קבע בפורום

חומרים משמרים + מדריך להעלת תמונות באתר

הודעה על ידי Zoro » 23:27 ,13 ינואר 2010, ד'

1.איך להסיר? אני לא יודע וגם אני אשמח לשמוע על פתרונות מהמומחים כאן.
2.לאחר שתסיר את הקורוזיה\חלודה.. ישנם מוצרים שמקנים סוג של אטימה ובכך מונעים מעבר של אויר או לחות אל האזור המטופל-בשם tuf cloth או Renaissance Wax.
שאיתם אתה מושח את הלהב ו\או את הסכין עצמה ובכך משמר את הפריט לעוד תקופה.. עד הטיפול הבא.
3.כדי להוסיף תמונות..
מדריך קצר:
אתה צריך לפתוח חשבון באחד מאתרי שיתוף התמונות כגון:
www.photobucket.com
לאחר מכן אתה מעלה תמונות מהמחשב לאתר וממנו דרך לינק שינתן לך לאחר כל תמונה שתעלה תוכל לשים את הלינק כאן ובכך "למשוך" את התמונה מאתר התמונות לכאן.
זוהר (Baz)
חמוש תמידית
whatcha gonna do when you play with danger (Alice Cooper)o
zbazkan@gmail.com

יובל
אגדת הפורום

Re: ניקוי BUCK

הודעה על ידי יובל » 10:20 ,14 ינואר 2010, ה'

rono כתב:סכין באק שעם הזמן ציפוי הזהב שלה עבר קורוזיה והוא מתחיל לאבד את זה.. במילים אחרות הוא הופך לטורקיז.
אולי אני טועה, אבל לפי מה שידוע לי, ציפוי זהב לא עובר קורוזיה. זהב הוא חומר אינרטי (לא מגיב לחימצון או בכלל).

אולי הציפוי עשוי מחומר אחר.

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 12:23 ,14 ינואר 2010, ה'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 15:49 ,6 פברואר 2012, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:00 ,14 ינואר 2010, ה'

אני אישית עובר עם צמר פלדה בעדינות על מנת לא להשאיר שריטות . ולרוב זה מספיק.

זה לא ציפוי זהב , אלא לרוב זה פליז ויש אחלה חומר שנקרא BRASSO. והוא מגיע גם בצורה של מטלית ספוגה בחומר וגם בבקבוק עם נוזל , אתה יכול למצוא את זה כמעט בכל חנות שמוכרת חומרי ניקוי או אפילו במקום כמו הום סנטר.
שמים קצת מהחומר על מטלית מורחים על החלק הדרוש ניקוי , ומסירים את הכל עם מטלית נקיה, מה שכן, רצוי לעבור היטב עם מטלית נקיה שוב פעם בכדי לוודא שלא נשאר שום דבר מחומר הניקוי. הברסו עושה עבודה מצויינת וזה מניסיון אישי יותר מדי גדול בניקוי של חלקי נחושת ופליז ביאכטות וסירות .

כמו שאמר ניק , אפשר גם עם מטלית טבולה בחומץ או במיץ לימון יעשה בהחלט את העבודה , אני עשיתי ניקוי להרבה כלי נחושת ופליז עם מטלית עם לימון, רק שוב חייבים אח"כ לייבש היטב .

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 19:26 ,14 ינואר 2010, ה'

אני הגעתי לתוצאות מצויינות על פגיון פלמ"ח עם פוליש עדין לרכב, המשחה נקראת "NO.7" (זה שם החברה דומני, לך תבין...) ראה מידע כאן, עם תוצאות נהדרות.
לדעתי מומלץ לרסס שכבה של לכה שקופה למניעת מגע עם אוויר אחרי הפוליש.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 20:20 ,14 ינואר 2010, ה'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 15:49 ,6 פברואר 2012, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.

rono
חדש בפורום

הודעה על ידי rono » 20:44 ,14 ינואר 2010, ה'

תודה על כל העצות, אני מניח שזה לא ציפוי זהב אלא אחד מהמרכיבים האחרים שציינתם, קל יותר להסביר ככה בלי תמונה. אני אשמח לעלות תמונה. רק דרך האתר photobucket אפשר לעשות את זה? אי אפשר לצרף לאתר הזה את התמונה משולחן העבודה שלי?

smile2life
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי smile2life » 14:26 ,24 ינואר 2010, א'

מה עם חומר הברקה לכלי כסף של הסבתא הפולניה.... מניח שבכל חנות חומרי ניקוי אפשר למצוא משהו....
ניתן ליצור קשר באמצעות טופס צור קשר: http://knife.co.il/index.php?option=com ... &Itemid=64

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 17:20 ,24 ינואר 2010, א'

מה שיובל אמר נכון, באק משתמשים לרוב בנחושת לגארדים ולידיות, זהב לא תמצא שם לא במחיר כזה.
מה גם שזהב באמת לא מחליד, נחושת לעומת זאת מקבלת קורוזיה, אבל לפני שתשתמש בברזלית או מברשת פלדה תזכור שנחושת היא מתכת רכה ולכן תווצרנה לך שריטות.

הצעה קטנה, סוג של תרופת סבתא לנקיון כלי נחושת, קח חצי לימון ותמרח על הקורוזיה, יווצר לך כמו כתם כהה אותו שפשף עם סקוץ' רגיל מיד לאחר הלימון.

רק לא לתקוף אותי זה עובד על כלי נחושת... אני מקווה שזה יעזור

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים