הורדת השחמה?

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
שלומי
בלייד ראנר
הורדת השחמה?

הודעה על ידי שלומי » 11:10 ,8 אפריל 2009, ד'

לפני ליל הסדר יש לי קושייה :lol:

הורדת השחמה מלהב או מקליפס של ספיידרקו
במה כרוך??????
איזה חומרים ?
מה החסרונות ללהב פחמני בלי השחמה כגון הריקון סקאוט?
ושוב חג שמח וכשר :wink:

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:35 ,8 אפריל 2009, ד'

תם, מה הוא אומר? - שיוף עם נייר לטש, הדרך הקשה.
רשע, מה הוא אומר? - תן לי את הסכין ואעשה זאת עבורך.
שאינו יודע לשאול, מה הוא אומר? - יש מספיק כלי לטש שמתחברים למברגה.
וחכם, מה הוא אומר? - בשביל מה לך להוריד את ההשחמה מהמפעל, יש לה סיבה טובה להיות שם!

להב פחמני בלי השחמה, פגיע יותר לחלודה. ההשחמה מונעת גישה לאוויר לרוב שטח הלהב ומגינה עליו מחלודה. להבים סטיינלס פשוט נראים יותר יפים עם השחמה, או שצריך שלא יבריקו, ולכן מושחרים, אין בזה צורך ממשי.

באשר לשיטות, כמו שציינתי: נייר לטש עדין (אולי אפילו נייר מים), וקצת בופינג בסוף להעלמת השריטות וקבלת ברק נחמד, או דפציר (ציר עם ראשי נייר לטש המתחבר למקדחה) שעושה את העבודה במהירות נהדרת, אבל לא עדין מספיק כדי לעשות את זה "נקי" לגמרי. ממליץ להתחיל איתו, לעבור לשיוף עדין, ואז בופינג.

תמיד ישנה אופצייה להשתמש בחומצה להסרת צבע, אבל זה פשוט לא מומלץ. עבודה עם חומרים מסוכנים היא לא בריאה ועדיף להשאיר אותה לאנשים שעברו הדרכות בשימוש בהם ומשתמשים בהם על בסיס קבוע.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 19:02 ,8 אפריל 2009, ד'

אוקי ומה זה החומצה להורדת צבע הזאת האם יש לה שם?
ואם היא עצמה יכולה לפגוע במתכת עצמה?

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 19:23 ,8 אפריל 2009, ד'

האמת היא שהתקלת אותי, אני יודע שהיא קיימת עבור הורדת צבע ממוצרי עץ (ראיתי את זה בתוך סניף של אחד מרשתות הקנה ובנה בתור פירסומת פנימית) ועבור הורדת צבע ממכוניות (בתוכניות רכב אמריקאיות), אף פעם לא חשבתי לברר איך קוראים לחומצה הזו.
לא יזיק לקפוץ לאחת הרשתות ולשאול אם יש להם.
וגם זו לא דרך קלה במיוחד, עדיין תצטרך לשפשף ולשייף.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 21:14 ,8 אפריל 2009, ד'

אני זוכר שראיתי בגוגל שמכניסים את הלהב לחומר נוזלי כולשהו
וכל ההשחמה מתקלפת לבד אחרי זמן ממושך בנוזל אבל זה היה לפני כמה חודשים ולא מצאתי את הלינק שוב :cry:

מוטי לזר
אביר האפל

למה

הודעה על ידי מוטי לזר » 11:18 ,9 אפריל 2009, ה'

הי שלומי
אשאל שוב את השאלה למה?

(ובאמת מתוך הומור רעות וחיבה, חלילה לא מתוך זלזול או לגלוג - ונא להתיחס לכל הערותי והתיחסותי בהתאם - בכדי שלא אצטרך להתנצל.. :) ).
ואפרט,
גם אני איני אוהב בד"כ את ציפוי הטפלון שייש על סכינים (או ההשחמה ) לדוגמא- סכין מהממת שעיצב פלטונן לצבא הפיני - שברשותי (J.P. PELTONEN דגם 10470 של פיסקרס).
הסכין מעוצבת מהמם ואיכותית ביותר- אך הציפוי נראה לי לא מתאים,
במקום להוריד, אני משאיר כמו שזה, עובד בלי חשש וכשזה ירד, ירד, וגם עם מהשחזה יהיו שריטות- אז אשאיר איך שזה - ולא אנקה את השאר,
כך גם בסכינים של קא-בר , המשטה ודגם נוסף שייש לי שמושחרונראה לי גם "מטופלן", ומצופה, וכשאתה משחיז, או עובד בחומרים קשים -יורד או משתנה צבעו של הציפוי ,
במקור- הייתי מעדיף פלדת פחמון חשופה, אך מאחר וזה מה יש עם זה אני חי וומשאיר איך שזה,
כי מדובר בכלי עבודה, וכמו בפלייר או קטר שיורד הציפוי מהידית אני לא הולך ומתעסק בקוסמטיקה, אלא בפרקטיקה, שיעבוד הכי טוב, ו-נקודה.
לגבי מה קורה בלי הציפוי- הציפוי יוצר שכבת שיתוך מלאכותית שמונעת התפתחות שיתוך נוסף, ע"י מיסוך מהחמצן שבאויר, או במקרה של הטפלון -ממש בידוד עצבני גם מחומצות ושאר מזיקים.
ובלעדיו- צריך לשים לב ולנקות ולייבש.ולשמן קלות - אני לעיתים אפילו לא משמן אם זה יבש ונשמר יבש.
ואם לשמן שמן סיליקון מעולה למטרה.
לגבי ההסרה יש חומצות שונות שיכולות לפגוע בחומרי הידית - אם מחלחלות לתוכה , ושאר "הזקות" למינהו- אני לא הייתי הולך על זה, מקסימום - מכנית כמו שהציע ברווז, לאט ובעדינות ,אך שוב אחזור להתחלה- לא שווה, להתעסק עם זה !!

למדתי רבות מהסכיני מהמזרח ויוצריהם, פשוט, פרקטי, ועובד!. ואם עובד לא נוגעים, עד שמתקלקל- ואז מתקנים אם צריך - (בד"כ לא).
ויש לי מספר דוגמאות המוכיח את ההעניין .
אתה מוזמן לראות להוכח ולהשתכנע בתאוריה שפיתחתי... :wink: .

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 14:39 ,9 אפריל 2009, ה'

מוטי ידידי דבר ראשון חג שמח
אם לא נצחק ונספר צחוקים איך נהנה :lol:

השאלה שלי הופנתה באמת בקשר ללהבים אבל אני רוצה להוריד
את ההשחמה מהקליפס של הספיידרקו שלי
בקשר ללהבים ביררתי על איזה חומר שאבי המליץ לי מין ספרי אבל
אני ינסה את זה קודם על להב שהוא לא פחמני
ונחזיר לכם תשובה :wink:

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 17:08 ,9 אפריל 2009, ה'

בצבא הייתי עושה את זה בדרך מאוד פשוטה, ברזלית (כמו זו של הכלים- הכי זולה) וספירט לבן.
תשרה את הברזלית בספירט ועד כמה שזה נשמע רע- תתחיל לשפשף.

מה שכן זה באמת יגרום לך לחלודה על הקליפס בצבא כדי להתגבר על זה היינו משתמשים בשמן של ימ"ח לא זוכר עכשיו את המספר או פשוט וזלין מיד לאחר ההורדה

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 17:22 ,9 אפריל 2009, ה'

אני בדעה של מוטי בקשר לזה , למה להוריד מה שקיים, אבל אם כבר החלטת לנסות , אולי באמת רצוי את הדרך הקצת יותר קשה ברזלית או נייר שיוף עדין ויללא לעבודה. :lol:

אני מכיר את החומר שציינת שלומי לגבי הורדה של צבע , שכחתי את שמו, ניתן להשיגו בהום סנטר, אבל רצוי לך לעבוד עם כפפות גומי , בחוץ או במקום מאוד מאוורר ואפילו כמו שאני עושה עם מסיכה לאף ולפה עם פילטר. האדים שלו ממש לא בריאים ומעבר לתחושה שמרגישים ללא מסיכה שהיא מחנק קל זה פשוט לא נעים ולא רצוי מבחינה בריאותית.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 18:33 ,9 אפריל 2009, ה'

צודק ביותר tutisdog אני בהחלט יזהר

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:42 ,9 אפריל 2009, ה'

אני את החומר הזה המסיר צבע ניסיתי על המיכל דלק של האופנוע הקודם שלי, זה הוריד הכל ללא בעיה אבל מה , הוא פשוט חנק אותי גם בחוץ ולכן שמתי את המסיכה, חומר ממש חזק שמסיר צבע מצויין ומזיק לפלסטיק ואני חושב שגם מזיק לגומי. אז באמת צריך לבדוק שהוא לא ישפיע על חומרים לא מתכתיים בסכין שלך במיוחד בידית של הRECON

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 18:50 ,9 אפריל 2009, ה'

אני ינסה את זה קודם על אחת מהסכיני מאוולה המושחמות שלי עליהם לא ירדו לי דמעות

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 21:14 ,9 אפריל 2009, ה'

ואני מרשה לעצמי להצטרף לחגיגה:

א)- השחמה היא לא צבע במובן העממי של המושג אלא ציפוי שבדומה לאנודיז באלומיניום, מעבה את שכבת החימצון הטבעי של הפלדה - אצלי ב"שופ" עושים את זה כל יום על תבניות יציקה בעזרת שעוות "אנטילווה" -אל תחפשו "בהומסנטר" ואל תבקשו ממני "קצת לראות מה זה" - אין סיכוי, החומר מסוכן ורעיל אם משתמשים בו לא נכון לא אקח על עצמי את האחריות שנתתי דבר כזה למישהו. יש חומרים אחרים להשחמה שאפשר להשיג בחנויות מקצועיות.

ב) מסיר הצבע הוא לא חומצה אלא ממיס אורגני רב עוצמה ממשפחת ה"ליזולים" למיניהם - תזהרו שלא לגעת בזה ולא במשהו דומה: אם במקרה בזמן השימוש מרגישים כאילו היד קופאת, אז זה כבר מאוחר וקיבלתם ממש כוויה בעור.כמה טיפות מוקרוסקופיות בעור הפנים ולא תוכלו להתגלח שבועים. אם אני זוכר נכון, ל"דלק" יש חומר שנקרה CLENSEOL והוא בדיוק לזה: משאיר אחריו ברזל חשוף ואם מכניסים את היד משאיר עצמות חשופות. תפקידו בחים להמיס כל חומר אורגני שהוא פוגש כולל פלסטיק וגומי.ברררררררר!!!!!!

ג) טפלון הוא ציפוי אורגני שנראה לי לא יורד עם ממיס הצבע. העובי שלו על פני הפלדה הוא של מולקולות בודדות וככה הוא נצמד בחוזק רב. קשה להסיר בברזלית/צמר פלדה. אפשר במברשת פלדה מסתובבת.

אבל בשביל מה!!!????

ד) מוטי , יש לך את הסכין של פלטונן? יא-אללה 8O

דוד

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 22:31 ,9 אפריל 2009, ה'

אני שנייה משנה את נושא השירשור

מוטי הפלטונן הסכין שהתכוונת ההית ממליץ עליה לשטח?
חשבתי להשיג את הדגם עם הלהב הקצר

מוטי לזר
אביר האפל

הודעה על ידי מוטי לזר » 7:08 ,11 אפריל 2009, ש'

כתבה על הסכין
http://www.canit.se/~griffon/knives/m95 ... o_m95.html

וסרטון

http://www.youtube.com/watch?v=jr3l4FimYLQ

הסכין אכן מעולה, ורכשתי אותה מחבר בעמותה(אנקה) בשם גוסטב נורדסטרום פיני שמשרת בכוח האום שגר פה וגם חבר בעמותה .ומידי פעם מביא איתו מפינלנד סכינים כאלה כי פלטונן חבר שלו.
לגבי השטח - אני מעדיף להבים קצת יותר גדולות שיכולות לשמש גם לחיטוב, אך היתרון הגדול שלה, קלה קומפקטית ונדן מאוד רב שימושי מעבר לסכין מעולה.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד