אופינל

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
tutisdog
הגורו הגדול
אופינל

הודעה על ידי tutisdog » 13:04 ,28 פברואר 2009, ש'

שלום למומחים

יש לי אופינל מס 8 להב קארבון ,עד לפני כחודש , הוא היה בשימוש תדיר, לפני כחודש נתתי לו לנוח קצת , היום כשהוצאתי אותו שוב לשימוש , שמתי לב שמאד קשה לי לפתוח את הלהב ואני ממש צריך להיעזר במעט כוח על מנת לפתוח אותו, יש לציין שאין חלודה בכלל, והאולר טופל , שימון בסיסי להב וציר.
שימנתי את הלהב ואת הציר שוב , אבל גם לאחר כעשרים דקות של פתיחה וסגירה עדיין קשה לפתוח את הלהב.
מה יכולה להיות הסיבה לכך, עלתה מחשבה אולי קצת דבילית אבל מכיוון שקר כאן מאד משהו כמו 8 מעלות , האם יכול להיות שהידית שהיא מעץ התכווצה מהקור ולוחצת קצת על הלהב?? אין חלודה האולר נקי כמו חדש גם באיזור הציר, יש למישהו רעיון איך לפתור את התעלומה על מנת שהאולר יפתח בצורה חלקה כמו שהיה , האם הרעיון של הקור יכול להשפיע ??

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 13:33 ,28 פברואר 2009, ש'

העץ לא התכווץ מהקור אלא כנראה התנפח מהלחות וזאת תופעה ידועה באופינלים.

אין בזה שום נזק חוץ ממתרד מינורי

דוד

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 14:03 ,28 פברואר 2009, ש'

יש מה לעשות כנגד זה, אולי כדאי לי לאחסן אותו בצורה מסוימת? יש משהו שבכלל ניתן לעשות??
כי זה לא כל כך מינורי אני דווקא אוהב להשתמש באולר אבל זה ממש מציק כאשר הוא קשה לפתיחה

דרך אגב דוד לא שכחתי אותך עם האולר לקראת המשכורת הקרובה והראשונה מזה שנה האולר יצא אלייך בדואר

מוטי לזר
אביר האפל

הצעה

הודעה על ידי מוטי לזר » 14:19 ,28 פברואר 2009, ש'

הנשים משתמשות בקרם לחות נגד יובש,-שאל את אשתך..
אני מציע שתשים את הקונטרה הגברית - קרם יובש- נגד הלחות, שיעזור לאופינל,
אופציה נוספת שלח אותו לסופ"ש בערד.. :lol:

EliranD
אביר האפל

הודעה על ידי EliranD » 15:11 ,28 פברואר 2009, ש'

:lol: :lol:

שלח לי אותו ליומיים הוא חוזר לך חדש. :D
האמתי שזה קורה המון אחרי שאתה משחיז עם מיים בגלל שעץ מתנפח.
תן לו כמה ימים וזה עובר לו.
בתודה,
אלירן דהן.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 15:27 ,28 פברואר 2009, ש'

אנשים
האם השיקול דלעיל מקרין גם על שרשור האולרים המסורתיים-להמנע מידיות עץ שמתנפחות-או שיש עצים של יצרנים מסויימים שמטופלים נגד ספיגת מים והתנפחות?
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 16:01 ,28 פברואר 2009, ש'

הבעיה חריפה במיוחד באופינל כי סיבוב הלהב נעשה בין שתי לחיים מעץ כאשר הן די לחוצות עליו על ידי הטבעת הפנימית

יש לי אולר "עגלונים" כזה שלא ננעל מ"סוורד" הניו זילנדי, ששם הלהב די דלדל ואין שם שום בעיה.

באולרים עם ידית עץ אבל ליינר ממתכת אין כל בעיה כמובן.

הבעיות עם האופינל הן בדרך כלל כאשר מאד לח בחורף (כשיש גשם) ובחודשים הלחים של קיץ א"י מצוי, יולי ואוגוסט.

פעם קניתי הרימה של אופינלים בתחנת הרכבת של ציריך (צריך להביא משהו לילדים חוץ מוויסקי, לא?). ביובש של שוויץ הם זזו חלק כמו מרגרינה. הגיעו לארץ, נתקעו כולם.

דוד

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 22:26 ,28 פברואר 2009, ש'

נראה לי להבא אני מאחסן אותו בשקית עם קצת אורז שיספוג את הלחות :wink: כמו מלחייה :lol:

אני אנסה ל"ייבש" את הידית , אשייף אותה קצת ואז אשים קצת שמן טיק שיאטום בשאיפה שזה יעזור לעתיד.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים