הידית האחרונה שעשיתי השבת

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
tutisdog
הגורו הגדול
הידית האחרונה שעשיתי השבת

הודעה על ידי tutisdog » 17:38 ,20 דצמבר 2008, ש'

להב של HELLE הנורווגי , קנוי מוכן כמובן , ידית מקרן , גארד מארד (ארד עם ניקל לשעבר מדליית זכרון) עם ספייסרים מעור , את הגארד עשיתי ארוך במיוחד בשביל האצבעות שלי .
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 18:06 ,20 דצמבר 2008, ש'

אני בטוח שעבדת מהר כדי להרכיב הכל ולראות מה יוצא מזה.

יש לפעמים את הפיתוי שלא לגעת באנטלר ולהשאיר אותו כמו שהוא פן יתקלקל ויהרס הכל. תאמין לי שאין דבר שאי אפשר לתקן וכל קלקול אפשר למנוע עם תכנון מוקדם

וגם הלהב לא יושב טוב עד הסוף בבולסטר.

הקונצפט שלך מאד יפה אבל נראה לי שחטאת בחיפזון יתר.

עכשיו סדר את הלהב במקום, תעדן את הקוים ושהידית תזרום עם צורת הלהב. אתה תמצא גם שאפילו אצבעות ענקיות מסתדרות עם גארד מינימאלי. גארדים יחסית גדולים הם לפגיונות וסכינים מיעדים לילדים בצופים.

חג אורים שמח ותזהרו מאכילת יותר מידי סופגניות מעופרת יצוקה :twisted:

דוד

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 20:36 ,20 דצמבר 2008, ש'

לא יודע אם יש מצב לתקן, אולי באמת לקצר את הגארד אבל רציתי שהוא יהיה בולט מעל גב הסכין ובולט מתחת ללהב ולא ו דווקא שייצא כמו הסכיני פוקו למיניהם. הקרן די שמנה ולדעתי יש גבול גם עד כמה אתה יכול להתאימה מבלי להגיע ללב הקרן שהוא כבר מרקם שונה והרבה יותר רך.

הלהב לא יושב עד הסוף וזה בגלל ניסיונות התיקון האין סופיים שעשיתי בזוית האנטלר והכל בכדי לשמור על ידית מעוגלת ולא ישרה בהמשך הלהב , אבל זה 1-1.5 מ"מ בחלקו התחתון כך שאני פחות מרגיש נורא עם זה כי לאחר קיצור ושיוף האנטלר יש גבול לאורך על מנת שרק האנטלר ישמש כידית ולא כתוספת לגארד , ובגלל זה גם עשיתי גארד בולט
אני מאד אוהב ידיות מעוגלות , ואני אוהב את התחושה של הידית כשהיא יושבת בתוך כף היד , הטאנג של הסכין היה כל כך ארוך ובגלל שהאנטלר לא היה ארוך מידי לא רציתי טאנג קצר בפנים הקרן . וגם עכשיו הוא בערך חצי מאורכו והוא מגיע עד לחלק שבו הקרן מתעגלת.

מה שכן אני חושב שאולי באמת אקצר את הגארד שיתאים יותר לאורכו בחלקו העליון שמעל גב הלהב. כך שיראה קצת יותר סימטרי. אבל סה"כ לא רע לפחות בעיניי, בשביל ניסיון שני של שימוש בקרן .

מעבר לזה גם אם ארצה עכשיו להוציא את הלהב מהקרן איך אני עושה זאת לאחר שכבר הדבק התייבש??? ודרך אגב לא מיהרתי לשום מקום אלא מרב ניסיונות התאמה זאת התוצאה.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 23:52 ,20 דצמבר 2008, ש'

או קיי- בוא נראה מה עושים:

א'-אפשר לבשל את הידית לכמה דקות עד שהאפוסי מתרכך. זאת פרוצדורה מקובלת ותקינה בהחלט.

ב'- אין צורת בטנג לכל אורך הידית. 50-60 ממ זה אורך סביר.

ג'- נכון שהמרקם בתוך האנטלר קצת ספוגי. אפשר לעשות אימפרגנציה בעזרת סופר גלו, וגם זה דבר מקובל ולגיטימי.

ד' כדי שהגארד ישב במקום בלי לזוז בזמן שעובדים על ההמשך , אפשר גם להדביק אותו בסופר גלו. הכי חשוב הוא בזמן ההדבקה של כל הידית שהכל יהיה תפוש היטב בלי אפשרות לזוז, וזה כולל את הלהב והידית ביחד. לא מספיק לשים קלמרה רק על הידית אלא גם על הלהב, ולא, בועות אויר שבאפוקסי ידחפו בקלות את הלהב החוצה . "אין חכם כבעל ביזיון" :wink:

יש לך שם עיצוב יפה וחומרים מעולים.

חג שמח

דוד

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים