סכין שף ראשונה בתקציב של כ350- 450 ש"ח

פורום מטבח ובישול הוא פורום המטבח של סכינים למבינים.
מטרת הפורום היא להכנס לעולם המרתק של המטבח והבישול מבלי לאבד את נקודת המבט של סכינים למבינים, הפלדות, הסכינים, כלי ההשחזה ועובודת היד המיוחדות של גולשי אתר סכינים למבינים.
הפורום מיועד לכל גולשינו וגולשותינו, אנא הכנסו והוסיפו תכנים.
חוקי הפורום
על הפורום חלים חוקי האתר ככל שהם מופיעים באתר זה
פרסם תגובה
alexnoj
סכין שף ראשונה בתקציב של כ350- 450 ש"ח

הודעה על ידי alexnoj » 19:59 ,19 ינואר 2014, א'

הבנתי שהסכינים של ZWILLING מומלצים, מחנות היבואן שלהם בנווה צדק, אבל
שמעתי גם על חברה בשם "mora" שמספר אנשים המליצו אליה, ונתנו עדויות שהן יותר טובות מצווילינג.

אני אשמח להמלצה ספציפית של דגם שכדאי לרכוש.

alexnoj

Re: סכין שף ראשונה בתקציב של כ350- 450 ש"ח

הודעה על ידי alexnoj » 20:26 ,19 ינואר 2014, א'

טעיתי בפורום.
אשמח אם תעבירו לפורום הרלוונטי.

תודה

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 22:40 ,19 ינואר 2014, א'

שמע, מורה לא רעות בכלל. פלדה בסדר גמור, מחזיקה חוד סביר, גמישה (אלי אוהב להדגים את הכיפוף של סכין פילוט).
החסרונות- *לטעמי* ידית לא כל כך נוחה (אני אישית מעדיף ידיות קטנות יותר). הלהב מעולה, אבל הידית מאוד מקלקלת.
למרות שPESEL בזמנו עשה מודיפיקציה לסכין שף של מורה ועשה לה ידית מגניבה ביותר, ויצאה פשוט בובה של סכין!
http://www.knife.co.il/phpbb3/viewtopic ... ora#p19407

בגדול היא שווה את המחיר שלה. לא פחות וגם לא יותר.

בלי קשר, אני אישית מאוד התלהבתי מהסנטוקו של אופינל (כן, יש חיה כזאת). כדאי מאוד להעיף מבט. יש אותה אצל תומר מור.

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 8:31 ,20 ינואר 2014, ב'

במחיר שציינת ניתן להזמין סכין מיפן ברמה די גבוהה. היא לא תיהיה מאיזה יצרן בעל שם אבל היא תיהיה מצויינת.
אם יש לך בעיה עם לשמור על סכין שלא תחליד אל תקשיב לעצתי. הם משתמשים בפלדות פחמן בדרך כלל.

alexnoj

הודעה על ידי alexnoj » 10:31 ,20 ינואר 2014, ב'

אני לא רוצה להתעסק עם מודינג של הסקיןף מעדיף לקבל סכין מוכנה לשימוש.
ממבט על התמונות שלה באמת הידית ניראת קצת לא בסדר.
לכן אני אוותר על הסכינים של MORA.

בדבר סכינים יפניות, זאת תהיה הסכין הראשונה שלי לכן אני חושב שהיה לי קשה לשמור על הסכין מקרוזיה.
- זה קשה לשמור על הסכין היפנית מפני קרוזיה?

מה אתם אומרים על הסכינים של ZWILLING ?יש המלצה על דגם ספציפי כלשהו?

תודה

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 10:48 ,20 ינואר 2014, ב'

לא מכיר ספציפית דגמים של זווילינג. אבל הן נחשבות סכינים טובות מאוד. אם זה לשימוש כללי במטבח תבחר את הדקה ביותר :)
מבחינת הגנה מחלודה כל מה שאתה צריך לעשות הוא לשטוף את הסכין טוב לאחר השימוש ולייבש אותה לגמרי (לגמרי!) זה לוקח בדיוק 5 שניות יותר ממה שתעשה עם סכין אלחלד.

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 11:54 ,20 ינואר 2014, ב'

sprite2k כתב:במחיר שציינת ניתן להזמין סכין מיפן ברמה די גבוהה. היא לא תיהיה מאיזה יצרן בעל שם אבל היא תיהיה מצויינת.
אם יש לך בעיה עם לשמור על סכין שלא תחליד אל תקשיב לעצתי. הם משתמשים בפלדות פחמן בדרך כלל.
מחזק את דברי גיא, מניסיון, פשוט מעולות.
רק להקפיד שתהייה יבשה.

alexnoj

הודעה על ידי alexnoj » 13:01 ,20 ינואר 2014, ב'

אני אשמח ללינק לאתר אינטרנט שאפשר לרכוש ממנו סכין יפנית עם משלוח לישראל.
-

*אם משהו כאן כן מכיר את הסכינים של זווילינג אז אני אני אשמח להמלצה על דגם*

תודה רבה

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 13:26 ,20 ינואר 2014, ב'

http://tojiro.net/en/

הם מוכרים גם באי ביי וכו'

זוויילינג לא מכיר דגם ספציפי
MORA - אולי כדאי שתיתן לה צ'אנס :) הם עושים סכינים נפלאות.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 20:35 ,20 ינואר 2014, ב'

אני דווקא לא ממליץ למתחיל (וגם לא לרוב המשתמשים) על סכין מטבח מחלידה.
ראה כאן
http://www.lublinsky.co.il/category.asp
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

coldstorm
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי coldstorm » 21:57 ,20 ינואר 2014, ב'

מנסיון אישי של השנים האחרונות, הסדרות המחושלות של צווילינג מעולות. נוחות לשימוש, מאוזנות נכון ושומרות על חדות לאורך זמן. יש להם כרגע סכין שף מסדרת טווין קוזין במחיר מצחיק של 285 שקלים וסכין שף מסדרת מיאבי (הסדרה היפנית ) ב- 390 שקלים. אל תקנה מסדרת טווין פולאקס, זאת סדרה מוטבעת בינונית למדי, ובטח לא מסדרת צווילינג סטייל - חבל על הכסף, הלהב לא שומר על חדות. ההמלצה, כרגיל, היא להגיע לחנות ולהתנסות בסכין. הסכין הכי טובה לא תעזור לך אם הידית קטנה/גדולה מדי או סתם לא נוחה.
http://www.skm.e-shops.co.il/

alexnoj

הודעה על ידי alexnoj » 22:42 ,20 ינואר 2014, ב'

סער כתב:אני דווקא לא ממליץ למתחיל (וגם לא לרוב המשתמשים) על סכין מטבח מחלידה.
ראה כאן
אשמח מאד לשמוע למה אתה חושב ככה?
coldstorm כתב:מנסיון אישי של השנים האחרונות, הסדרות המחושלות של צווילינג מעולות. נוחות לשימוש, מאוזנות נכון ושומרות על חדות לאורך זמן. יש להם כרגע סכין שף מסדרת טווין קוזין במחיר מצחיק של 285 שקלים וסכין שף מסדרת מיאבי (הסדרה היפנית ) ב- 390 שקלים. אל תקנה מסדרת טווין פולאקס, זאת סדרה מוטבעת בינונית למדי, ובטח לא מסדרת צווילינג סטייל - חבל על הכסף, הלהב לא שומר על חדות. ההמלצה, כרגיל, היא להגיע לחנות ולהתנסות בסכין. הסכין הכי טובה לא תעזור לך אם הידית קטנה/גדולה מדי או סתם לא נוחה.
http://www.skm.e-shops.co.il/
האמת שהלכתי לחנות, והיא פשוט היית מפוצצת, אז אמרתי שאני אלך אגיע כבר אחר-כך.
נערך לאחרונה על ידי alexnoj ב 22:59 ,20 ינואר 2014, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 22:57 ,20 ינואר 2014, ב'

מנסיון שלי- גם הרבה אנשים שיודעים להשתמש בסכינים- לא יודעים לטפל בסכינים שלהם. למתחילים יש נטייה להזניח את הסכין. שוב, אני כמובן מדבר מצורה מאוד מכלילה, אבל אני מתייחס לרוב.
בדיוק היום קיבלתי הזמנה לסכין. אני מתמצת לכם את השיחה:
- תעשה לי סכין יפה ושימושית.
- לאילו שימושים?
- אני לא מבין הרבה בסכינים, אבל חשוב לי שתהיה יפה ועד 500 ש"ח.
- הבנתי. קרבון או אלחלד?
- מה ההבדל?
- הבנתי, אלחלד.

גם אני הייתי ממליץ להתחיל באלחלד כסכין מטבח. החשיפה לחומצות שבירקות ובבשר תשאיר את חותמה על להב קרבון.
אני אישית מאוד אוהב את זה, ובכוונה לא מוריד את הסימנים וכתמי החמצון מהלהב שלי. כמובן שאני לא מביא אותו להחלדה, אבל לפחות רואים שהיא עובדת.
יש כאלה שיודעים להעריך את זה, ויש כאלה שזה די דוחה אותם.
Make your choice.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 23:33 ,20 ינואר 2014, ב'

A1exnoj כתב:
ראה כאן

.
ניק הסביר את זה יפה מאד. אין כיום, בעידן של פלדות מתקדמות, צורך ממשי בסכין מטבח מפלדת פחמן (מחלידה). צריך להקפיד הקפדה יתרה על האחזקה שלהן - לא מסכים עם הקביעה של "לשטוף לייבש וזהו" - מאד תלוי כמה פטינה הסכין פיתחה, באיזה איזור של הארץ גרים (לח יותר או פחות), כמה המטבח מאוורר, איפה מחזיקים את הסכין - במגרה, בבלוק או על מגנט, כמה היא רחוקה מהכיור או מהכיריים ועוד. סכין כזו גם מגיבה לפעמים בריאקציה עם מזונות שונים וגורמת לטעם לוואי או לריח לא נעים - מקומי, נעלם, אבל עשוי להרתיע. לפעמים היא פשוט לא אסתטית.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 7:43 ,21 ינואר 2014, ג'

סער כתב:
A1exnoj כתב:
ראה כאן

.
ניק הסביר את זה יפה מאד. אין כיום, בעידן של פלדות מתקדמות, צורך ממשי בסכין מטבח מפלדת פחמן (מחלידה). צריך להקפיד הקפדה יתרה על האחזקה שלהן - לא מסכים עם הקביעה של "לשטוף לייבש וזהו" - מאד תלוי כמה פטינה הסכין פיתחה, באיזה איזור של הארץ גרים (לח יותר או פחות), כמה המטבח מאוורר, איפה מחזיקים את הסכין - במגרה, בבלוק או על מגנט, כמה היא רחוקה מהכיור או מהכיריים ועוד. סכין כזו גם מגיבה לפעמים בריאקציה עם מזונות שונים וגורמת לטעם לוואי או לריח לא נעים - מקומי, נעלם, אבל עשוי להרתיע. לפעמים היא פשוט לא אסתטית.
סער אני משתמש בשנתיים האחרונות+- בעיקר בסכיני קרבון שהכנתי לעבודה במטבח, ומעולם לא נזדקקתי לעשות משהו מעבר ללשטוף ולייבש.
אני מסכים שהרבה יותר נוח לא לחשוב על זה בכלל ושהסכין תשאר יפה ומבריקה לאורך זמן.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 8:14 ,21 ינואר 2014, ג'

שלום לכולם,

אני אגש לעניין מזווית קצת שונה-
החלטת להוציא על סכין שף ראשונה כ- 400 ש"ח.
להלן המלצתי לעסקה שתאפשר מיצוי של הכסף בצורה טובה, ועדיין תיתן בידך סכין שף.

בתור בעליהן הגאה של כ- 8 סכיני שף שונות וטבח חובב אך נמרץ, אני יכול להגיד שיש מגוון גדול ושונות רבה בתוך הקטגוריה שנקראת "סכין שף"- מכלים קטנים ודקים יחסית של "6 על ידית קטנה שיתאימו לבחורות מבוהלות, ועד מאכלת מפלצתית של "12 המאפשרת לרב-טבחים אסיאתי לפלח טונה אדומה בוגרת לשניים באיבחה אחת. גם בצורה, ברוחב הלהב, בעוביו, בחומרי הידית וצורתה, ועוד פרטים רבים, יש הבדלים מאוד גדולים בקטגוריה.
הסיבה העיקרית להבדלים היא הצרכים השונים- הן הארגונומיים מצד המשתמש וטכניקת העבודה שלו, והן מצד המזון המעובד.

לשימוש כללי הייתי נצמד לדגם האירופי הסטנדרטי- להב "8 (20 ס"מ בערך), אלחלד, השחזה דו-צדדית ולא יפנית, משהו שבאופן אינטואיטיבי יהיה קל לעבוד איתו. המלצה על דגם ספציפי- אני חושב שסכין שף מוטבע של ויקטורינוקס בסביבות 200 ש"ח יעשה יופי של עבודה. גם סכיני השף המוטבעים של דיק מסדרת pro-dynamic יעשו את העבודה בערך באותו מחיר- עניין של הבדלים בעיצוב הידית.
אז מה עושים בשאר הכסף?
אפשר לעשות שני דגברים שימושיים מאוד:
1. השלמת סכינים למטבח- אני הייתי מוסיף לסכין השף עוד סכין פירוק טובה (להב דק, צר וגמיש), וסכין קילוף/טורנה טובה. שני הפריטים ביחד מתכנסים ב- 100 ש"ח נוספים די בקלות.
2. אבן מים יפנית סינתטית קומבינציה 800/8000 או 1000/6000 בעלות שבין 100 ל- 200 ש" (תלוי איך קונים- בארץ או באינטרנט) תאפשר לתחזק את סכין השף היטב לאורך שנים, ומהווה נכס רב-ערך לבעליה.

סט של סכין שף, שני סכיני עזר ואבן השחזה איכותית הם בעיני מיצוי טוב בהרבה של הכסף לשף המתחיל מאשר סכין מפוצצת אחת (ושוב- בסביבות 400-500 ש"ח לא בדיוק מגשימים פנטזיות ארוטיות בתחום הסכינים, בשביל זה צריך לטפס לפחות לגלובל הבסיסית, ומשם בדהירה מזרחה לכל מיני פלדות אקזוטיות שנחבטו ביד-אומן יפני צמחוני, נצר לשושלת מחשלים ששורשיה בתור הקרטיקון התחתון, עם ידיות מעץ "אגרוף הקוף השחור" שנכחד לא מזמן ביערות הגשם של רואנדה ונרתיק עור צבי)

בהצלחה

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 8:21 ,21 ינואר 2014, ג'

רעי כתב:שלום לכולם,

אני אגש לעניין מזווית קצת שונה-
החלטת להוציא על סכין שף ראשונה כ- 400 ש"ח.
להלן המלצתי לעסקה שתאפשר מיצוי של הכסף בצורה טובה, ועדיין תיתן בידך סכין שף.

בתור בעליהן הגאה של כ- 8 סכיני שף שונות וטבח חובב אך נמרץ, אני יכול להגיד שיש מגוון גדול ושונות רבה בתוך הקטגוריה שנקראת "סכין שף"- מכלים קטנים ודקים יחסית של "6 על ידית קטנה שיתאימו לבחורות מבוהלות, ועד מאכלת מפלצתית של "12 המאפשרת לרב-טבחים אסיאתי לפלח טונה אדומה בוגרת לשניים באיבחה אחת. גם בצורה, ברוחב הלהב, בעוביו, בחומרי הידית וצורתה, ועוד פרטים רבים, יש הבדלים מאוד גדולים בקטגוריה.
הסיבה העיקרית להבדלים היא הצרכים השונים- הן הארגונומיים מצד המשתמש וטכניקת העבודה שלו, והן מצד המזון המעובד.

לשימוש כללי הייתי נצמד לדגם האירופי הסטנדרטי- להב "8 (20 ס"מ בערך), אלחלד, השחזה דו-צדדית ולא יפנית, משהו שבאופן אינטואיטיבי יהיה קל לעבוד איתו. המלצה על דגם ספציפי- אני חושב שסכין שף מוטבע של ויקטורינוקס בסביבות 200 ש"ח יעשה יופי של עבודה. גם סכיני השף המוטבעים של דיק מסדרת pro-dynamic יעשו את העבודה בערך באותו מחיר- עניין של הבדלים בעיצוב הידית.
אז מה עושים בשאר הכסף?
אפשר לעשות שני דגברים שימושיים מאוד:
1. השלמת סכינים למטבח- אני הייתי מוסיף לסכין השף עוד סכין פירוק טובה (להב דק, צר וגמיש), וסכין קילוף/טורנה טובה. שני הפריטים ביחד מתכנסים ב- 100 ש"ח נוספים די בקלות.
2. אבן מים יפנית סינתטית קומבינציה 800/8000 או 1000/6000 בעלות שבין 100 ל- 200 ש" (תלוי איך קונים- בארץ או באינטרנט) תאפשר לתחזק את סכין השף היטב לאורך שנים, ומהווה נכס רב-ערך לבעליה.

סט של סכין שף, שני סכיני עזר ואבן השחזה איכותית הם בעיני מיצוי טוב בהרבה של הכסף לשף המתחיל מאשר סכין מפוצצת אחת (ושוב- בסביבות 400-500 ש"ח לא בדיוק מגשימים פנטזיות ארוטיות בתחום הסכינים, בשביל זה צריך לטפס לפחות לגלובל הבסיסית, ומשם בדהירה מזרחה לכל מיני פלדות אקזוטיות שנחבטו ביד-אומן יפני צמחוני, נצר לשושלת מחשלים ששורשיה בתור הקרטיקון התחתון, עם ידיות מעץ "אגרוף הקוף השחור" שנכחד לא מזמן ביערות הגשם של רואנדה ונרתיק עור צבי)

בהצלחה
אהבתי מאוד את התגובה :D
ובמחשבה לאחור מסכים איתך ב100%.

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 8:42 ,21 ינואר 2014, ג'

סער כתב:
A1exnoj כתב:
ראה כאן

.
סער, עם כל הכבוד למתכות המתקדמות,
כשזה מגיע להשחזה והחזקת חוד, פלדת קרבון עושה בחצי מחיר וברבע זמן השקעה (השחזה) את מה שה"פלדות המתוחכמות" עושות.

וחלודה...כן זה דורש תשומת לב ולורב האנשים זה לא מתאים.

stifa
מבין בסכינים

הודעה על ידי stifa » 21:35 ,21 ינואר 2014, ג'

שלום אלכס וברוך הבא ,

מכיוון שציינת שמדובר בסכין שף ראשונה , ארשה לעצמי להמליץ לך לצפות וללמוד על טכניקות חיתוך שונות , מיו-טיוב כמו זה למשל
http://youtu.be/cV0c7qiNjuI
או מטבחים מנוסים באופן אישי , ואז לנסות סכינים שונות בחנויות - והכי טוב , לשאול סכין/ים במידת האפשר ולעבוד איתן במטבח הפרטי . כך אתה יכול להגיע להעדפה האישית שלך לגבי גודל, משקל, וצורה .
אני מעדיף סכין שתהיה כבדה מספיק כדי להשתמש בכח המשיכה ופחות בכח הזרוע . סכיני צוילינג יתנו לך תמורה טובה, ודאי בסכום שציינת, ושווה לבדוק גם את ווסטהוף (Wusthof) וויקטורינוקס ועוד חברות.

בהצלחה !
"לכל אחד יש מנייה" - מיילו מיינדרביינדר

alexnoj

הודעה על ידי alexnoj » 8:29 ,22 ינואר 2014, ד'

עשיתי סיבוב אתמול וקניתי לבסוף את ניובי ב-400 ש"ח.
היא היית לי הכי נוחה, משקל, ואחיזה. בדקתי מספר סכינים.
אולי בעתיד ארכוש סכין כבדה.
( כדאי לרכוש את המשחיז שלהם ב90 ש"ח?)
אשמח המלצה לקרש חיתוך לא יקר, כי לדעתי שלי לא כל כך טוב כי כניסיתי לחתוך הסכין פשוט חדרה לתוך הלוח.

היבואן גם נותן אחריות במידה ולא מרוצים יש החזר כספי לא משנה מה הסיבה. פעם הראשונה אני שומע דבר כזה בארץ. - זה כתוב על הקבלה.

היבואן גם אמר בצורה חד משמעית לא לשלוח את הסכין שלהם להשחזה מקצועית.
נשמע מוזר

הסכין חותכת בצורה מעולה, אתמול נסיתי לחתוך איתה דברים קשים היא חתכה אותם כמו חמאה.
אבל נגיד כשניסיתי לחתוך תפוח אדמה לאורך שלו הרגשתי קושי דיי רב, אולי בגלל שאני חותך בצורה לא נכונה.
כי כשחתכתי לרוחב הוא נחתך כמו חמאה רכה.

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 10:35 ,22 ינואר 2014, ד'

להערכתי היבואן אמר לך להמנע מלשלוח את הסכינים להשחזה מקצועית מהסיבות הבאות:

1. אין הרבה ידע בתחום (בארץ) וחלק מהמשחיזים עלולים להשחיז לא נכון (ויש דבר כזה) ולפגוע בלהב; הוא פשוט רצה לחסוך ממך את אי הנעימות בזה.
ו/או
2. הוא רצה שתקנה את המשחיז שלו.

במקרה של סכיני מטבח:
אם יש לך זמן ורצון, תלמד להשחיז עם אבני מים יפניות, זו הדרך הכי יעילה להשחזת סכין בצורה שתפיק ממנה את המירב.

או שתקנה משחיז בסגנון הטריאנגל של ספיידרקו - קל ללמוד, נוח לשימוש ומתאים גם ללהבים גדולים.

alexnoj

הודעה על ידי alexnoj » 11:05 ,22 ינואר 2014, ד'

אני אשמח המלצה לאבן אחת כזאת מאיביי, אני אולי ארכוש במשכורת הקרובה.

תודה רבה לכם על העזרה אני מאד מבסוט מהסכין

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 14:54 ,22 ינואר 2014, ד'

A1exnoj כתב:עשיתי סיבוב אתמול וקניתי לבסוף את ניובי ב-400 ש"ח.
אשמח המלצה לקרש חיתוך לא יקר, כי לדעתי שלי לא כל כך טוב כי כניסיתי לחתוך הסכין פשוט חדרה לתוך הלוח.

היבואן גם נותן אחריות במידה ולא מרוצים יש החזר כספי לא משנה מה הסיבה. פעם הראשונה אני שומע דבר כזה בארץ. - זה כתוב על הקבלה.

נשמע מוזר

הסכין חותכת בצורה מעולה, אתמול נסיתי לחתוך איתה דברים קשים היא חתכה אותם כמו חמאה.
אבל נגיד כשניסיתי לחתוך תפוח אדמה לאורך שלו הרגשתי קושי דיי רב, אולי בגלל שאני חותך בצורה לא נכונה.
העניין עם התפוחי אדמה הפך ליהיות אחד המבחנים הרציניים של סכינים ברמה מאוד גבוהה.
וזה כבר קשור לגיאומטריה של הסכין ולא לחדות שלה. סכינים שמושחזות ישר לגמרי (flat grind) יוצרות שטח שהתפו"א נדבק אליו ומונע מעבר חלק. הסכינים הכי טובות בעולם מושחזות עם קימור קל ביותר וכך תפו"א ואוכלים אחרים לא נדבקים.
סרטון שמדגים את זה יפה: http://www.youtube.com/watch?v=E7XTGYY4yE0 יש לו סדרה של סרטונים שממשיכה להדגים את זה עם עוד סכינים.

alexnoj

הודעה על ידי alexnoj » 15:20 ,22 ינואר 2014, ד'

^ מעניין

כי באמת כשאתמול בדקתי אותה אז נדבק לי מזון על הסכין במיוחד תפוח אדמה.

מה אתם אומרים על קרש חיתוך מבמבוק?
http://www.simhim.com/bucher.html
נערך לאחרונה על ידי alexnoj ב 19:58 ,22 ינואר 2014, ד', נערך פעם 1 בסך הכל.

alexnoj

הודעה על ידי alexnoj » 17:51 ,22 ינואר 2014, ד'

sprite2k כתב:
A1exnoj כתב:עשיתי סיבוב אתמול וקניתי לבסוף את ניובי ב-400 ש"ח.

נשמע מוזר

העניין עם התפוחי אדמה הפך ליהיות אחד המבחנים הרציניים של סכינים ברמה מאוד גבוהה.
וזה כבר קשור לגיאומטריה של הסכין ולא לחדות שלה. סכינים שמושחזות ישר לגמרי (flat grind) יוצרות שטח שהתפו"א נדבק אליו ומונע מעבר חלק. הסכינים הכי טובות בעולם מושחזות עם קימור קל ביותר וכך תפו"א ואוכלים אחרים לא נדבקים.
סרטון שמדגים את זה יפה: http://www.youtube.com/watch?v=E7XTGYY4yE0 יש לו סדרה של סרטונים שממשיכה להדגים את זה עם עוד סכינים.
יש טכניקה להתמודד עם זה? שהאוכל לא ידבק?

חיימון
אביר האפל

הודעה על ידי חיימון » 18:18 ,22 ינואר 2014, ד'

Nik88 כתב:מאוד התלהבתי מהסנטוקו של אופינל (כן, יש חיה כזאת). כדאי מאוד להעיף מבט. יש אותה אצל תומר מור.
יש לך תמונה או לינק שאפשר לראות את המנטוקו של אופינל ?
המציאות היא הזיה שנגרמת בגלל חוסר של אלכוהול בדם

alexnoj

הודעה על ידי alexnoj » 19:42 ,22 ינואר 2014, ד'

שאלה קצת מוזרה,
אבל מדוע צד אחד של הסכין מלוטש יותר\חד יותר מהשני?

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 21:09 ,22 ינואר 2014, ד'

A1exnoj כתב:שאלה קצת מוזרה,
אבל מדוע צד אחד של הסכין מלוטש יותר\חד יותר מהשני?
תעלה תמונה שנוכל להבין על מה אתה מדבר... נשמע משונה.
ולעניין עם ההדבקות של התפו"א. אין ממש טכניקה להתגבר על זה אבל אפשר, אפילו בהשחזה ידנית, להפוך את הסכין ליהיות טיפה קמורה ולהקטין את מידת ההדבקות.

alexnoj

הודעה על ידי alexnoj » 23:55 ,22 ינואר 2014, ד'

זה הצד החד https://drive.google.com/file/d/0B2casy ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B2casy ... sp=sharing
וזה הצד הפחות חד עד בכלל

בצד של הלוגו של מיאבי הליטוש\חידוד הוא ברמה של 2MM ובצד השני זה טיפה פחות מ1MM

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 9:06 ,23 ינואר 2014, ה'

חחח רק עכשיו הבנתי למה אתה מתכוון.
זה לא הופך את הסכין ללא חדה :D, בעצם אין פה קשר לחדות.
זאת גיאומטריה שהיא נפוצה במטבח היפני של השחזה חוד, 30/70 משחיזים בצד ימין של הסכין 70 % ובצד שמאל 30% באותה זווית. (זה לימניים לשמאליים ההפך).
זה הופך את החיתוך של חתיכות דקות ואחידות לקל יותר...

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 9:10 ,23 ינואר 2014, ה'

השחזה לא סימטרית, מעיין צ'יזל גרינד.
יש לי את זה גם בפולדר של אמרסון, ה-CQC7.

alexnoj

הודעה על ידי alexnoj » 9:58 ,23 ינואר 2014, ה'

תודה D:

היום אני אלך לדרום העיר אקנה כיסוי לסכין וקרש חיתוך מבמבוק (:

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 14:19 ,23 ינואר 2014, ה'

Shrubbery כתב:השחזה לא סימטרית, מעיין צ'יזל גרינד.
יש לי את זה גם בפולדר של אמרסון, ה-CQC7.
דווקא לא צ'יזל גריינד. פשוט השחזה לא סימטרית. מאוד נפוץ.
תחפשו 70/30 sharpening

alexnoj

הודעה על ידי alexnoj » 21:50 ,26 ינואר 2014, א'

יכול להיות מקרה שבו סכין חדשה מגיע לא כל כך מושחזת?
אני לוקח את המילים שלי בחזרה כשאמרתי שהיא חותכת כמו חמאה.

היא חותכת טוב מאד, אבל כן צריך להפעיל לחץ. - גם בחיתוך מבחן העגבנייה.
מבחינת חדות אני חושב שהייתי נותן לה7 בערך

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 21:53 ,26 ינואר 2014, א'

A1exnoj כתב:יכול להיות מקרה שבו סכין חדשה מגיע לא כל כך מושחזת?
אני לוקח את המילים שלי בחזרה כשאמרתי שהיא חותכת כמו חמאה.

היא חותכת טוב מאד, אבל כן צריך להפעיל לחץ. - גם בחיתוך מבחן העגבנייה.
מבחינת חדות אני חושב שהייתי נותן לה7 בערך
יכול ליהיות מאוד.
סכינים במחירים כאלה בדרך כלל באות עם השחזה סבירה+-.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 22:41 ,26 ינואר 2014, א'

אחחחח, לו רק היו מקשיבים לעצתי הטובה...

ההשחזות של הסכינים הללו בחנות הן "השחזות מכונה" בזווית של איזה 20 מעלות מכל צד, שמעלתן הגדולה היא שהן ללא שאריות גרד. החיתוך המדהים שלהן בהתחלה מבוסס על שינון עדין- שינון שנמרח ונעלם אחרי שימוש קצר.
הטיפול האישי שלי להשחזות בתולין אלו הוא הורדת זווית ההשחזה (המתבטאת בהרחבת פס ההשחזה בשני הצדדים), שינוי בלתי נמנע של הגיאומטריה למעט קמורה (convex)- כי אני לא מכונה... וליטוש עד 6000 המלווה ב-stropping על עור עם פסטה ירוקה. הלהב נראה מבריק כמו מראה, מגלח שיער ללא מאמץ, וירקות מתפרקים מולו לקוביות מהפחד.

אם אתה גר כאן בסביבה אתה מוזמן לראות איך מטפלים יפה בסכין כזו.

ומילה של טעם אישי- לא אוהב את סכיני השף עם הלהבים הדקים האלו, הכל עדין גמיש ושביר מדי.

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 9:04 ,28 ינואר 2014, ג'

רעי אני דווקא מוותר על השלב האחרון עם העור... הלהב חלק מידי לטעמי.

alexnoj
חדש בפורום

הודעה על ידי alexnoj » 22:05 ,1 מרץ 2014, ש'

מה אתם אומרים על האבן הזאת?
http://www.ebay.com/itm/221253049751?ss ... 1423.l2649

השומר זווית הזה מיועד להשחזה 50\50?
http://www.ebay.com/itm/130816021718?ss ... 1423.l2649

תודה!

amir.frenkel
חדש בפורום

הודעה על ידי amir.frenkel » 10:40 ,2 מרץ 2014, א'

סוף הדרך של אבן.
מומלץ.

alexnoj
חדש בפורום

הודעה על ידי alexnoj » 12:22 ,2 מרץ 2014, א'

amir.frenkel כתב:סוף הדרך של אבן.
מומלץ.
מעולה נזמין כשנגיע הבית (:

איך אתם עושים פוליש לסכין? מפריע לי שיש סריטות על הסכין P:

- יצא לי לקרוא מספר פוסטים ואמרו שצריך להשתמש במשחה ירוקה, מה שמה? את הפעולה עצמה עם איזו מטלית צריך לעשות?
אני עוד כמה זמן אהיה באזור אלנבי אז יש לי אפשרות לרכוש בחנויות לציוד צורפים.

amir.frenkel
חדש בפורום

הודעה על ידי amir.frenkel » 20:31 ,3 מרץ 2014, ב'

אני מניח שאתה מתכוון ל"פסטה לליטוש"
תציץ פה:
http://cohen-mashiach.com/metal/index.php?page=11

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 21:43 ,3 מרץ 2014, ב'

alexnoj כתב:
amir.frenkel כתב:סוף הדרך של אבן.
מומלץ.
מעולה נזמין כשנגיע הבית (:

איך אתם עושים פוליש לסכין? מפריע לי שיש סריטות על הסכין P:

- יצא לי לקרוא מספר פוסטים ואמרו שצריך להשתמש במשחה ירוקה, מה שמה? את הפעולה עצמה עם איזו מטלית צריך לעשות?
אני עוד כמה זמן אהיה באזור אלנבי אז יש לי אפשרות לרכוש בחנויות לציוד צורפים.
האבן סבבה, והקומבינציה טובה לסכיני מטבח.
"המשחה" הירוקה היא למעשה שעווה המכילה אבקה של חומרים קשים, הצבע של השוועה מסמן את סוג החומר הקשה. במקרה של שעווה ירוקה מדובר בתחמוצת הכרום. בעבודה ידנית זה לא יעלים את השריטות, אלא יעדן אותן, זה יתן לה גימור של מראה - אבל אל תשתשמש יותר מידי אחרת זה יפגע לך בחוד. בכדי "להעלים" שריטות אתה צריך מיכשור כמו גלגלי לטש (עם אותה שעווה) למהירות .

alexnoj
חדש בפורום

הודעה על ידי alexnoj » 22:04 ,3 מרץ 2014, ב'

האבן הוזמנה (:

מה בדבר השומר זווית הוא מתאים?
עם המשחה אפשר להשתמש בכל מטלית או שצריך משהו ספציפי?
גם כן, מה בערך עלות המשחה?

תודה :D

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 22:34 ,3 מרץ 2014, ב'

שומר הזוית מתאים,

עם הפסטה אפשר להשתמש גם על דף - לא מומלץ, מאחר ולא תנצל אותה כמו שצריך.
זה כמו לצבוע קיר עם מטפחת במקום עם מברשת.

לצורך העניין יש פלטות עץ עם עור עליהן שמיועדות לנושא, לא כל עור מתאים.

alexnoj
חדש בפורום

הודעה על ידי alexnoj » 22:54 ,3 מרץ 2014, ב'

Shrubbery כתב:שומר הזוית מתאים,

עם הפסטה אפשר להשתמש גם על דף - לא מומלץ, מאחר ולא תנצל אותה כמו שצריך.
זה כמו לצבוע קיר עם מטפחת במקום עם מברשת.

לצורך העניין יש פלטות עץ עם עור עליהן שמיועדות לנושא, לא כל עור מתאים.
מה מחיר פלטת עור כזאת?

alexnoj
חדש בפורום

הודעה על ידי alexnoj » 12:50 ,22 מרץ 2014, ש'

קבלתי את הסכין(TOJIRO DP) אחרי שבוע וחצי. מאד מרוצה.
את השומר זווית\אבן השחזה אחרי שבוע.

תודה לכולם.

Abig
חדש בפורום

הודעה על ידי Abig » 23:18 ,25 מרץ 2014, ג'

שלום לכולם,
אם אפשר אנצל את השרשור לשאלה של מתחילים, אני גם בעניין של לקנות סכין ראשונה בתקציב דומה לפותח השרשור, רציתי לקבל חוות דעת על העסקה הבאה: http://www.sk-m.co.il/Product/3-knives- ... f-sharpner http://www.sk-m.co.il/Product/3-knives- ... f-sharpner
אפשר גם להשיג אותה המחיר יותר זול עם קופון, האם יש עסקה עדיפה בתקציב הזה?
תודה

amir.frenkel
חדש בפורום

הודעה על ידי amir.frenkel » 13:32 ,26 מרץ 2014, ד'

הסכינים טובות.
לגבי מחירים, מבצעים וקופונים, חפש פורום צרכנות.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forum ... forumid=66

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 18:26 ,26 מרץ 2014, ד'

Abig כתב:שלום לכולם,
אם אפשר אנצל את השרשור לשאלה של מתחילים, אני גם בעניין של לקנות סכין ראשונה בתקציב דומה לפותח השרשור, רציתי לקבל חוות דעת על העסקה הבאה: http://www.sk-m.co.il/Product/3-knives- ... f-sharpner http://www.sk-m.co.il/Product/3-knives- ... f-sharpner
תודה
נראה אחלה, את המשחיז אתה יכול לזרוק :wink: אבל אני משוחד

alexnoj
חדש בפורום

הודעה על ידי alexnoj » 23:19 ,26 מרץ 2014, ד'

Abig כתב:שלום לכולם,
תודה
אם אני לא טועה ראיתי היום שמוכרים את הסט הזה ב225 בערך באתר קופונים YNET.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד