אחזקת אולר/מולטיטול (MULTI-TOOL) ע"י קטין

הפורום מיועד לרכז שאלות בעניין מכס, אחזקה כשרה, והתנהלות למול מוסדות במדינה וביחס למה שחוקי ומה שאינו חוקי.
חוקי הפורום
יש להדגיש: אין בעצות או בחומר המפורסם באתר או בפורום כדי להוות בסיס משפטי עובדתי או אחר כלשהו להסתמך עליו כיעוץ משפטי פרטני; הכל בבחינת חומר כללי שאין להשתמש בו כיעוץ משפטי, אלא כבסיס למחשבה על פי בקשת הנמען או הגולש. כל המסתמך על האמור לעיל, בלא שקיבל יעוץ משפטי מעו"ד המומחה בתחום החוק הרלוונטי או מעמיל מכס, נוטל על עצמו את כל האחריות למעשיו ואין עליו להלין אלא על עצמו.
פרסם תגובה
UrobrouS
חדש בפורום
אחזקת אולר/מולטיטול (MULTI-TOOL) ע"י קטין

הודעה על ידי UrobrouS » 1:22 ,22 פברואר 2014, ש'

משתמש חדש D:

אני כרגע קטין ואני בן 16 וחצי.
אתמול קיבלתי במתנה מולטיטול/אולר (לא בטוח בהגדרה) בעל שש פונקציות שהן:
1. פלאייר
2. סכין עם להב שחד רק מצד אחד, באורך של קצת יותר מאגודל, רוחב של בערך חצי זרת בנקודה הרחבה ביותר
3. פנס לד
4. מסור (בעל פרמטרים דומים לאלו של הסכין)
5. פותחן בקבוקי בירה (לא שותה אז כנראה לא אגע בזה)
6. מברג צלב

מצרף גם לינק עם התמונה של האולר:

http://www.stav-ltd.co.il/item.asp?code ... 1&stav=242

עכשיו לפי מה שאני הבנתי מכמה אנשים שונים שאני מכיר, כשזה נוגע לאולרים, החוק אומר שאסור לבנים להחזיק כאלה מחוץ לבית בלי קשר לשימוש או לנסיבות, ולבנות מותר לצורכי הגנה עצמית ולא יותר מארבע "אצבעות" (מה זה ?).

אז הנה השאלות שלי:

1. מותר לי לשאת על גופי את האולר שתארתי ומתואר גם כן בתמונה שבלינק לפי החוק, ברחוב ?
2. אותוד בר כמו שאלה מס. 1 אבל בנוגע לקניונים, בצפר, כ"ד.
3. מה זה "אצבע" בהקשר של אולר?
4. מה ההגדרה של אולר או מולטיטול בחוק?

אם אפשר גם לתת אולי איזה לינק שמקשר למקור מידע משפטי עדכני ותקף זה יהיה נהדר.

תודה מראש.

Shrubbery

Re: אחזקת אולר/מולטיטול (MULTI-TOOL) ע"י קטין

הודעה על ידי Shrubbery » 8:16 ,22 פברואר 2014, ש'

בתמצית:
במוסדות ציבוריים (כולל בית ספר) אסור נקודה.
ברחוב מעל 10 ס"מ (4 אצבעות זה מונח שלא תופס - כ"א יש אצבע בגודל אחר, זה משהו שהשתרש אבל לא מדויק) ו/או בעל נעילה טקטית - אסור (או שתיתן סיבה טובה ממש), ז"א שאם יש לך להב באורך 4 ס"מ אבל עם נעילה טקטית - זה אסור...אלא אם הצלחת להוכיח כי מדובר בנשיאה "כשרה".מה זה "כשר"...לא יודע.
בנות/בנים - אין הבדל.
מולטיטול - יש להב אז החוק תופס כלפיו.

UrobrouS
חדש בפורום

הודעה על ידי UrobrouS » 11:15 ,22 פברואר 2014, ש'

סבבה, ענית על רוב השאלות שלי.
עכשיו:

1. מה זה נעילה טקטית?
2. מה ההגדרה של האולר שלי? - זה אולר או מולטיטול?

איתי
אביר האפל

הודעה על ידי איתי » 13:57 ,22 פברואר 2014, ש'

UrobrouS כתב:סבבה, ענית על רוב השאלות שלי.
עכשיו:

1. מה זה נעילה טקטית?
לגבי 1:אני לא יודע מה זה נעילה טקטית אבל החוק תקף על כל נעילה,כלומר שאולר שוויצרי (מהדגמים הקטנים) הם חוקיים בגלל זהם לא ננעלים אולם הדגמים הגדולים שצריך ל"נטרל" מנגנון כלשהו בשביל לסגור את הלהב לא חוקיים לנשיאה יום-יומית בכלל שהם ננעלים.אם הלהב שלך ננעל אז הוא לא חוקי לנשיאה יום-יומית אלא אם זה מטרה כשרה כלומר אתה נושא את הכלי מתוקף עבודתך כחשמאלי,נגר,מתנדב בכיבוי אש/מד"א וכאלה.
לגבי 2:אני הבדל מבחינת החוק אם הסכין שהיא מתחת ל10 ס"מ ולא ננעלת היא רק סכין או חלק מאולר שוויצרי/בסגנון שוויצרי או אם היא חלק ממולטיטול/פלאייר משולב,אך אם הלהב הוא מעל 10 ס"מ או ננעל אז זה נכנס לקטגוריה של סכין.

נ"ב- אם אתה חוזר/הולך לטיול ויש עלייך סכין (מעל 10 ס"מ ו/או ננעל) אז זה נחשב מטרה כשרה.
בחיים תעשה חיים, כי בחיים לא תצא מהחיים בחיים!!!

sagiBialik

הודעה על ידי sagiBialik » 14:20 ,22 פברואר 2014, ש'

בואו נעשה סדר.
סכין בהגדרת החוק הוא כל חפץ שיכול לחתוך
או לדקור.
סכין אסור לנשיאה הוא כל סכין שאורך הלהב עולה על 10 סנטימטר
ושלהבו ננעל או קבוע.
בכל מקרה של נשיאת סכין יש להוכיח מטרה כשרה.
כלומר שהסכין משמשת את עיסוקו של נושא הסכין.
בחצרו הפרטית ( בביתו ), יכול אדם להחזיק איזו סכין שירצה.
ברחוב :
להב שאינו ננעל, שאורכו מתחת לעשרה סמ ושהוכחה מטרה כשרה.
כל דבר אחר, יכול להתפרש ע״י שוטר באופן פלילי.
גם ברכב, מומלץ להחזיק סכין רק בתא המטען ובתוך קופסת כלים.
אני ממליץ מראש לאספנים להצטרף לעמותת אנק״ה על מנת שיוכלו להציג תעודה
כשהם מניידים סכינים.
לגבי הנער ששאל על המולטיטול - אם הכלי אינו דרוש לך לעבודתך ( ואתה תלמיד ),
להסתובב איתו בבית הספר, קולנוע, קניון, מסעדה, חוף וכדומה זאת עבירה על החוק.
והגנה עצמית זה הדבר הכי מסוכן להגיד לשוטר, מאחר וזה מכניס אותך להגדרת ״ דוקרן ״,
כלומר, אדם בעל פוטנציאל לשימוש אלים בסכין.
בנוסף, אסור באיסור חמור להסתובב עם אגרופן, סכין קפיצי
וסכין פרפרית בלי קשר לגודלן.

חיימון
אביר האפל

הודעה על ידי חיימון » 19:03 ,22 פברואר 2014, ש'

למה דווקא סכין קפיצית אגרופן ופרפר אסורים בלי קשר לפרמטרים שהגדירו לכל סכין ?

במה הם נחשבים למסוכנים יותר, מאשר למשל, סכין שף ?
המציאות היא הזיה שנגרמת בגלל חוסר של אלכוהול בדם

sab13
חדש בפורום

הודעה על ידי sab13 » 20:15 ,22 פברואר 2014, ש'

חיימון כתב:למה דווקא סכין קפיצית אגרופן ופרפר אסורים בלי קשר לפרמטרים שהגדירו לכל סכין ?

במה הם נחשבים למסוכנים יותר, מאשר למשל, סכין שף ?
לא מסוכנים יותר, אבל כלים "התקפיים" במהות.
החוק נותן (יותר מדי) שיקול דעת לשוטרים לגבי מה זה מטרה כשרה.

אפשר בכל מיני דרכים להצדיק נשיאה של סכין שף (חזרתי מקורס בישול), הרבה יותר מסובך להצדיק נשיאה של כלי התקפי.

UrobrouS - במציאות היום בישראל , עדיף שלא תסתובב עם סכין בכלל, גם לא אולר. בניגוד לרוב חברי הפורום, רוב השוטרים לא מכירים את החוק ואם עבר עליהם יום קשה יעצרו אותך או סתם יחרימו לך את הסכין. גם אם בסוף זה יגמר בכלום, מדובר בבזבוז זמן וכסף.

חיימון
אביר האפל

הודעה על ידי חיימון » 21:55 ,22 פברואר 2014, ש'

"התקפיים" ?

למה הכוונה ב"התקפיים" ?

אדם יכול להיות תוקפני או מיושב בדעתו, אבל סכין זה רק כלי.

האם רובה הוא יותר "התקפי" מאקדח ?
המציאות היא הזיה שנגרמת בגלל חוסר של אלכוהול בדם

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 22:24 ,22 פברואר 2014, ש'

שגיא ואיתי סליחה שאני אומר, וזה לא בכדי להעליב, אבל יש לי תיקון קל שהוא לפי לדעתי ולמיטב הבנתי של החוק.
ראו מה שכתבתי בירוק.
sagiBialik כתב:בואו נעשה סדר.
סכין בהגדרת החוק הוא כל חפץ שיכול לחתוך
או לדקור.
סכין אסור לנשיאה הוא כל סכין שאורך הלהב עולה על 10 סנטימטר
ושלהבו ננעל או קבוע.
בכל מקרה של נשיאת סכין יש להוכיח מטרה כשרה ---> תיקון קל: במקרה שהסכין הוא ננעל או קבוע והלהב אורכו מעל 10 ס"מ
כלומר שהסכין משמשת את עיסוקו של נושא הסכין.
בחצרו הפרטית ( בביתו ), יכול אדם להחזיק איזו סכין שירצה.
ברחוב :
להב שאינו ננעל, שאורכו מתחת לעשרה סמ ושהוכחה מטרה כשרה. --> תיקון קל: "חזקה שהוא למטרה כשרה"
כל דבר אחר, יכול להתפרש ע״י שוטר באופן פלילי. ---> זה בלי קשר עם הסכין נחשב חוקי לנשיאה או לא
גם ברכב, מומלץ להחזיק סכין רק בתא המטען ובתוך קופסת כלים.
אני ממליץ מראש לאספנים להצטרף לעמותת אנק״ה על מנת שיוכלו להציג תעודה
כשהם מניידים סכינים. --> זה יכול בהחלט לעזור אבל לרוב זה רק לאחר שתגיע כבר לחוקר לאחר שעיכבו אותך, רוב שוטרי הסיור = בור ועם הארץ עם מנת משכל של פיסטוק ומחשבה אוטומטית שכולם פושעים.
לגבי הנער ששאל על המולטיטול - אם הכלי אינו דרוש לך לעבודתך ( ואתה תלמיד ),
להסתובב איתו בבית הספר, קולנוע, קניון, מסעדה, חוף וכדומה זאת עבירה על החוק.
והגנה עצמית זה הדבר הכי מסוכן להגיד לשוטר, מאחר וזה מכניס אותך להגדרת ״ דוקרן ״,
כלומר, אדם בעל פוטנציאל לשימוש אלים בסכין.
בנוסף, אסור באיסור חמור להסתובב עם אגרופן, סכין קפיצי
וסכין פרפרית בלי קשר לגודלן.
איתי כתב:
UrobrouS כתב:סבבה, ענית על רוב השאלות שלי.
עכשיו:

1. מה זה נעילה טקטית?
לגבי 1:אני לא יודע מה זה נעילה טקטית אבל החוק תקף על כל נעילה,כלומר שאולר שוויצרי (מהדגמים הקטנים) הם חוקיים בגלל זהם לא ננעלים אולם הדגמים הגדולים שצריך ל"נטרל" מנגנון כלשהו בשביל לסגור את הלהב לא חוקיים לנשיאה יום-יומית בכלל שהם ננעלים.אם הלהב שלך ננעל אז הוא לא חוקי לנשיאה יום-יומית אלא אם זה מטרה כשרה כלומר אתה נושא את הכלי מתוקף עבודתך כחשמאלי,נגר,מתנדב בכיבוי אש/מד"א וכאלה. --> למיטב ידיעתי וניסיוני גם אם תהיה נגר או חשמלאי או כל בעל מקצוע אחר, אף לא שוטר אחד יקבל את טענתך לנשיאה כשרה של אולר בעל נעילה או סכין בעל להב קבוע מעל 10 ס"מ אורך של להב. אולי יוותרו לך אם אתה מתנדב של מד"א/כיבוי אש/משטרה.
לגבי 2:אני הבדל מבחינת החוק אם הסכין שהיא מתחת ל10 ס"מ ולא ננעלת היא רק סכין או חלק מאולר שוויצרי/בסגנון שוויצרי או אם היא חלק ממולטיטול/פלאייר משולב,אך אם הלהב הוא מעל 10 ס"מ או ננעל אז זה נכנס לקטגוריה של סכין.

נ"ב- אם אתה חוזר/הולך לטיול ויש עלייך סכין (מעל 10 ס"מ ו/או ננעל) אז זה נחשב מטרה כשרה. ---> תלוי מי השוטר, רובם דבילים ולא מזיז להם בגרוש אם אתה בטיול שדה עם משפחה או חברים או עם ביה"ס, בודדים יקבלו את טענתך ולא יעשו כלום, ולכן ההמלצה שלי היא גם לטיול שדה של ביה"ס עדיף לקחת משהו שהוא מוגדר כחוקי לנשיאה.
מה שאני חושב, וזה מניסיון כואב שיש לי ממנו עד היום טעם צורם בגרון, ולאחר שקרו עוד כמה מקרים דומים לחברי הפורום, עדיף להיות חכם מאשר צודק, תריץ חיפוש בפורום על בעיות שהיו כאן לחברי הפורום בעבר ותבין למה עדיף לחשוב פעמיים.

במדינה שלנו אין לנו עסק עם שוטרים שחושבים, יש לנו עסק עם משטרה שרק רוצה לתת דוחות ולפתוח תיקים כמה שיותר, כי המערכת שלהם שעושה בדיקה סטטיסטית לגבי הפשיעה בארץ, היא אחד מהגורמים לכך שיש לנו שוטרים רפי שכל, ומהערכת הזו מציגה תוצאות טובות של ירידה בפשיעה בגלל כמות של תיקים ודוחות שניתנים, ולא עפ"י האיכות של כל דוח או תיק שנפתח, מוצדק או לא מוצדק. ולכן הם ברוב הזמן מתנהגים כך. מן הסתם זה אחד הגורמים שמשפיעים על החלטת שלל שוטר סיור לעכב או לא לעכב אותך, המוח הוא לא הצד החזק של הסיור.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

sab13
חדש בפורום

הודעה על ידי sab13 » 22:36 ,22 פברואר 2014, ש'

חיימון כתב:"התקפיים" ?

למה הכוונה ב"התקפיים" ?

ברור שהכל בסופו של דבר זה פרשנות ואין ספק שברובה היא דבילית, אני רק מציע נקודת מבט.
לצורך העניין זה כמו החוק שאוסר על גידול של כלבים מגזעים מסויימים.
אמסטף נחשב יותר תוקפן מגולדן רטריוור, למרות שסטטיסטית הסיכוי לקבל נשיכה מגולדן גבוה יותר.
סכין קפיצית, פרפר וכד' נחשבת התקפית יותר מאולר, למרות שרוב הסיכוי להידקר ע"י סכין מטבח או מברג.

הפרשנות של החוק היא הרבה פעמים - מה שהמחוקקים לא מבינים כנראה לא צריך להיות חוקי

rgrifat
אביר האפל

הודעה על ידי rgrifat » 11:41 ,23 פברואר 2014, א'

sab13 כתב:
חיימון כתב:"התקפיים" ?

למה הכוונה ב"התקפיים" ?

ברור שהכל בסופו של דבר זה פרשנות ואין ספק שברובה היא דבילית, אני רק מציע נקודת מבט.
לצורך העניין זה כמו החוק שאוסר על גידול של כלבים מגזעים מסויימים.
אמסטף נחשב יותר תוקפן מגולדן רטריוור, למרות שסטטיסטית הסיכוי לקבל נשיכה מגולדן גבוה יותר.
סכין קפיצית, פרפר וכד' נחשבת התקפית יותר מאולר, למרות שרוב הסיכוי להידקר ע"י סכין מטבח או מברג.

הפרשנות של החוק היא הרבה פעמים - מה שהמחוקקים לא מבינים כנראה לא צריך להיות חוקי
אמר חכם (בתרגום מערבית): מי שלא מכיר משהו, נהיה אויב שלו.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד