בקרוב: נשלם הרבה יותר על חבילות מחו"ל

הפורום מיועד לרכז שאלות בעניין מכס, אחזקה כשרה, והתנהלות למול מוסדות במדינה וביחס למה שחוקי ומה שאינו חוקי.
חוקי הפורום
יש להדגיש: אין בעצות או בחומר המפורסם באתר או בפורום כדי להוות בסיס משפטי עובדתי או אחר כלשהו להסתמך עליו כיעוץ משפטי פרטני; הכל בבחינת חומר כללי שאין להשתמש בו כיעוץ משפטי, אלא כבסיס למחשבה על פי בקשת הנמען או הגולש. כל המסתמך על האמור לעיל, בלא שקיבל יעוץ משפטי מעו"ד המומחה בתחום החוק הרלוונטי או מעמיל מכס, נוטל על עצמו את כל האחריות למעשיו ואין עליו להלין אלא על עצמו.
פרסם תגובה

הפטיש
אביר האפל

Re: בקרוב: נשלם הרבה יותר על חבילות מחו"ל

הודעה על ידי הפטיש » 14:30 ,8 נובמבר 2010, ב'

מדינת ישראל תעשה הכל כדי לדפוק אזרחים. כאלה משכורות - ועוד חסר להם כסף, אז מחפשים מאיפה אפשר לחלוב עוד. צריך להפעיל אלץ שזה לא יעבור - הפגנות, חרם צרכנים וכו'.
Crocodile Dandy said: That's a knife!

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 16:31 ,8 נובמבר 2010, ב'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 13:27 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

drorhermesh
נושא - כלים

הודעה על ידי drorhermesh » 17:04 ,8 נובמבר 2010, ב'

כלומר אני חייב להשתמש בשירות עמיל המכס של הדואר, אין לי ברירה לגשת לשם בעצמי?!

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 17:19 ,8 נובמבר 2010, ב'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 13:27 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 21:43 ,8 נובמבר 2010, ב'

העובדה שדואר ישראל כופה את עצמו כשירות לעמילות מכס ודורש עמלה בהתאם - מצויה כבר יותר משנתיים בדיון ציבורי (מאז 2008 כשהוחלט להעניק להם רישוי ממשלתי לעסוק בעמילות מכס - ראה למטה לינק מצורף), ואף הוגש נגדם בג"צ בנושא, ובגץ דחה את העתירה והורה לממשלה להחליט בנידון.

בעיקרון ברור שזה לא בסדר וזה נוגד גם את חוק ההגבלים העסקיים וגם את עקרון חופש העיסוק, - כי לא ייתכן שהדואר יחליט בשבילי את מי אני רוצה להעסיק כעמיל מכס שלי, ובנוסף, מדוע אני צריך בכלל שירותים ועלות של עמיל-מכס, על חבילה שהזמנתי באינטרנט מחו"ל - לא נדרש עבורה שום מכס - ואני רק ניגש לסניף הדואר המקומי כדי לקבלה ? - מה בדיוק עושה כאן הדואר בתור עמיל-מכס - חוץ מלדרוש כסף עבור עבודה שהוא בכלל לא עשה ?

נהוג לקרוא לזה בשם ידוע ומוכר - פרוטקשן.

ניגש אליך גנגסטר ומודיע לך שמהיום אתה משלם לו סכום חודשי כדי שהוא ישמור לך על החנות ממי שרוצה לשרוף לך אותה. אם אתה אומר לו "לא תודה - אין מי שרוצה לשרוף לי את החנות" - אז הוא חוזר תוך כמה ימים ושורף לך את החנות, ואז הוא אומר לך "אני יכול להגן עליך ממי שרוצה לפוצץ לך את החנות" - וכך עוד ועוד, עד שאתה משלם לו, או עד שלא נשאר מהחנות כלום, אפילו לא מגרש ריק, כי במקומו נשאר רק בור גדול שמעלה עשן...

כולנו יודעים מסקרים בינלאומיים שמדינת ישראל נחשבת כיום בעולם לאחת המדינות המושחתות ביותר שיש - מקום שני או שלישי, כבר אינני זוכר - אבל למה להשתין לנו דרך חור המנעול, ואחרי זה לדפוק לנו בדלת ולשאול אותנו אם זה הצליח להרטיב את השטיח ?

http://www.carsforum.co.il/vb/archive/i ... 96192.html
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 4:16 ,9 נובמבר 2010, ג'

תודה דימה,

אכן הלכתי וחתמתי.

יש גבול לכל תעלול

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 10:54 ,9 נובמבר 2010, ג'

אני חייב לומר שיש לשים לב שהם מדברים על כל פריט דואר (צרור או חבילה) שערכו עד 1000 דולר, חבילות דואר שהיו פחות מ-50 דולר לא היו חייבות בתשלום מכס וחלקם אף היה פטור ממע"מ, אבל פריטי דואר שערכם היה בין 50-1000 דולר היו חייבים עפ"י המוצר שיש בפנים תשלום מכס ומע"מ עפי החוק, מי שהיה מבצע את הבדיקות ואת הערכה של שווי הפריט ואת רשימון היבוא לאותם פריטים זה היו עובדי מכס שהיו יושבים בדואר ישראל .
היום מה שקורה זה שהמכס אינו רוצה לגעת בזה , הדואר רוצה לגבות עמלת שחרור מכיוון שהוא הפך לעוד חברה פרטית (בבעלות המדינה) וכמו כל חברה פרטית הוא מנסה לגבות עמלה כלשהיא עבור שירות שהוא נותן, כמו שאם תפנה לעמיל מכס על מנת לשחרר פריט ששוה 500 דולר הוא יפיק רשימון , אם יש מכס על אותו מוצר, הוא ייחשב לך אותו ייגבה ממך עמלה על השירות , וישלח זאת לביתך, על כך אתה בעצם משלם, השאיפות של הדואר הם להיות כמו כל חברת בלדרות פרטית.
עד היום EMS היה שירות הדואר שהוא כמו בלדרות פרטית, עכשיו הם רוצים להפוך את כל דואר ישראל לכך, מעבר לזה כל פריט דואר שהיה נשלח בדואר רגיל, אם היה מוצהר שהחבילה היא יקרת ערך ומכילה פריט שיש לשלם עליו מיסים אכן היית משלם מיסים ולשם כך ישבו אנשי המכס, עכשיו שהם רוצים להוציא את אנשיהם משם , דואר ישראל קופץ על המציאה ומחליט לזמבר את הלקוחות שלו. מעבר לכך שלפחות אם הם כבר טורחים לתקוע עמלה כזו גבוהה, לפחות שישלחו את החבילה עם שליח עד הבית.
כל אדם באשר הוא כל עוד הוא מייבא יבוא אישי , בין אם הוא שולח את חבילתו באויר או בים יכול לוותר על שירות עמיל המכס, לפנות ישירות למכס בעצמו , המכס ייחשב לו את הרשימון ואת המיסים שעליו לשלם, הוא ישלם זאת בקופה שיש בכל בית מכס, משם הוא ירוץ לאותו מחסם ערובה או לממן שיושבים בנתב"ג ושם הוא יכול לשחרר את סחורתו בעצמו , השירות שלקוח משלם בשביל עמיל מכס הוא בדיוק עבור החיסכון של כל הריצות הללו, ועל כך עמיל המכס גובה עמלה.
דואר ישראל רוצה להריץ אותנו לסניפים , להמתין בתור ונשלם עמלה על כך שהחבילה ישבה אצלם במחסן עד שטרחנו להגיע לסניף.
פשוט ביזיון וזלזול בלקוחות הדואר, גם כל היום אתה נכנס לסניף דואר בשביל משהו פשוט ואתה ממתין בשביל לקבל שירות גרוע במקרה הטוב.

חבל רק שדואר ישראל לא מבין שמי שיגרום לו להרויח בסופו של יום זה לקוחות מרוצים, חבל שבמדינה שלנו מחפשים דרך להפריט כל שירות בסיסי שהמדינה צריכה לספק לתושביה , אם לא בחינם אז לפחות במחיר נמוך , וזאת לאור כל המסים שאדם טורח ומתאמץ לשלם למדינה שלו במהלך חייו

חבל שבמדינה שלנו לכל חברה שעברה הפרטה , כביכול במטרה להעצים את התחרותיות בשוק מה שקורה לרוב זה שהם דופקים את הצרכן.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 11:43 ,9 נובמבר 2010, ג'

סתם רעיון מטורף:
האם יכול להיות, שהאוצר ומשרד התעשיה מנסים בשיטת הסלאמי, שלב אחרי שלב, להגיע לאיסור כולל של ייבוא אישי?

אל תענו לי. רק תחשבו בעצמכם מי ירויח מכך.

הרי מי יפסיד מכך - זה לא מעניין אף אחד.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 12:18 ,9 נובמבר 2010, ג'

לא הייתי מרחיק לכת עד כדי כך שאולי מנסים לאסור את היבוא האישי, הרי כוונת הדואר לגבות את העמלה גם על דואר פרטי.
כי גם דואר פרטי שנשלח אליך מחו"ל ע"י מכר יכול להכיל פריט שהוא לאו דווקא מתנה או מכתב, ואלה פריטים שנבדקים מעת לעת, ואם זה פריט שהוא חייב במכס , לדוגמה אם יש לך אח בחו"ל והוא ישלח לך אייפון או מחשב נייד, מן הסתם אתה תשלם מיסים כחוק גם אין בחבילה מניפסט (מצהר) או קבלה שמעידה על שוויו של הפריט מה שיקרה זה שיבקשו ממך או מהשולח להצהיר על ערך הפריט לחישוב המס זה הכל, אני פשוט חושב שזה ניסיון להכניס כסף למדינה בצורה נוספת ללא שום תועלת אמיתית , כי בסופו של יום דואר ישראל כבר לא רשות אלא חברה אבל היא בבעלות המדינה, ההכנסה עדיין זורמת לאותו כיס. אז מה יותר פשוט מלהמציא אגרה/עמלה חדשה .
נערך לאחרונה על ידי tutisdog ב 21:16 ,9 נובמבר 2010, ג', נערך פעם 1 בסך הכל.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 13:33 ,9 נובמבר 2010, ג'

סול, בוא נרחיק-לכת לרגע, ונלך הלאה עם הרעיון המטורף הזה - רק כדי לראות מי יכול להרויח כאן:

1. אם אוסרים את היבוא האישי לחלוטין אז אפשר לקנות מוצר מיובא רק מסוחר מקומי.

2. בגלל שמאותו רגע אין לו תחרות מחו"ל הוא יכול להרביץ מחירים - כמה שמתחשק לו - בדיוק כמו שהיה בארץ עד שנות השמונים.

3. כמה שהוא מוכר יותר ביוקר (כי אין לך יותר את הברירה לקנות יותר בזול מחו"ל), הממשלה יכולה להרויח עליו יותר מס - שהסוחר חוזר ומגלגל עליך הקונה.

4. כך הממשלה נהנית ממסים גדלים והולכים, שהיא גובה מסוחרים שמוכרים מוצרי-יבוא במחירים מופקעים - כבר היינו בסרט הזה מאז קום המדינה ועד 1980 בערך - זוכרים מה היה הסוף? - נכון - אינפלציה משתוללת !

אינפלציה היא סימפטום של חוסר תחרות

אז, באותם ימים חשוכים, זה היה איסור על יבוא אישי וקרטליזציה של חברות שירותים - והיום זה יכול להיות בגלל מונופול של כמה יבואנים מקורבים לשלטון

מי מרויח מזה, אנחנו כבר מבינים.

מי מפסיד מזה - נו - את מי זה באמת מעניין, כאילו - מה החידוש?

למי שחזק דווקא די קל לדפוק חלשים - וזה אפילו משתלם לו מבחינה כלכלית

זה לא חדש - החזקים מתחזקים על ידי כך שהם מחלישים עוד יותר, את אלה שהם חלשים ממילא. דוגמה?

- האוצר מבקש עכשיו להטיל מס על מילגות שמקבלים סטודנטים שהם מצטיינים, אבל הם גם מיעוטי-יכולת ואין להם כסף לממן לעצמם את הלימודים - אחרת הרי הם לא היו מקבלים את המילגה מלכתחילה.

- הכנסת דחתה בהצבעה, להוסיף 200 שקל לשכר המינימום (פחות מארבעת אלפים), ומיד אחר-כך אישרה בהצבעה להוסיף למשכורת של עצמם (יותר משלושים אלף) תוספת של עוד כמה אלפי שקלים.

- שליש מהמשפחות שבהן שני ההורים עובדים - נמצאות מתחת לקו העוני. ועוד אומרים שישראלים פשוט לא אוהבים לעבוד.

אני לא המצאתי את זה - היה כתוב בעיתון.

http://www.calcalist.co.il/local/articl ... 87,00.html

sab13
חדש בפורום

הודעה על ידי sab13 » 18:57 ,9 נובמבר 2010, ג'

הדבר היחיד שניתן לעשות כדי שנפסיד פחות הוא תחרות ביבוא הסכינים לארץ.
אני מבין שהיבואנים צריכים גם להרוויח, אבל אין סיבה שסכין Spyderco Tenacious תעלה בארץ 410 ש"ח ב"מבצע", שבאמזון היא עולה פחות מ-120 ש"ח ואני בטוח שגם אמזון מרוויחים.

לדעתי יש שני פתרונות יעילים:
1. שמישהו ירים את הכפפה ויתחיל יבוא מקביל של חלק מהסכינים. זה פתרון די בעייתי ולכן הפתרון הבא אולי עדיף.
2. דווקא הפורום הזה שנועד לחובבי סכינים יכול לעזור, לבצע מכירות מרוכזות דרך הפורום לטובת החברים בפורום. היישום יכול להיות פשוט, פעם בכמה זמן תוצע סכין בהנחה אמיתית ומחירים תחרותיים גם ביחס לרכישה באתרים בחו"ל. לחברי הפורום יינתן פרק זמן של שבועיים להירשם להזמנה והיבואן הרישמי של אותה סכין יהיה אחראי על היבוא וההפצה בארץ של הסכין המוזלת.
ככה כולנו נרוויח סכינים במחיר טוב, היבואן ירוויח פחות על כל סכין אבל על יותר סכינים וחנות הפורום תגזור לעצמה עמלה.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 21:09 ,9 נובמבר 2010, ג'

זה רעיון בכלל לא רע. להפוך את הקהילה שלנו לקבוצת-רכישה לכל דבר ועניין.

חצי מעמך ישרואל בכר מתאגד כך ממילא, באלף ואחת דרכים.

ניתן לממן את זה בדמי-מינוי, ואז בהצטרפות לרשימות-רכישה מרוכזות.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 21:25 ,9 נובמבר 2010, ג'

למזלי הרב יובל, אני לא רוצה לקחת את הדברים הללו רחוק מדי כי זה רק מייאש אותי יותר, ככה שללא משהו בראש שיגרום לי להתבאס החיים שלי יהיו מאושרים יותר :lol:

גם כך אני כבר מתחיל לשים כסף בצד לכרטיס טיסה שלי החוצה מכאן, כמו שאומרים עוד מעט כל הדרעק במדינה הזו יהיה רחוק מהעין ורחוק מהלב. לי ולאשתי נמאס כבר מהמקום הזה, והחלטנו שאת חיינו אנו רוצים להמשיך במקום אחר בעולם.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 23:59 ,9 נובמבר 2010, ג'

כל אחד עושה את הבחירות שהכי נכונות וטובות לחיים שלו. אף אחד מאיתנו לא קיבל את החיים שלו מהמדינה אלא מהוריו, שהשקיעו בו את כל מה שהיה להם לתת, וקיוו שמשם והלאה הוא יעשה את מה שהוא יכול בשביל עצמו ובשביל המשפחה שלו.

אני החלטתי שאני נשאר כאן לא חשוב מה יהיה, כי זאת הארץ שבה אני נולדתי ואותה אני הכי אוהב, עם כל הקושי והשחיתות שיש בה.

חייתי בעבר שנים ארוכות בחו"ל, ותמיד התגעגעתי לחזור ארצה. אני זוכר למשל כשחזרתי ארצה אחרי חמש שנים שחייתי באירופה, ורק ירדתי מהמטוס והרחתי את ריח המקום של נפט מעורב בזיעה ופיח של מכוניות, ועל המדרגות של המטוס כבר רציתי להסתובב בחזרה למטוס ולחזור לאירופה, אבל אז נזכרתי כמה געגוע הרגשתי למקום הזה כשהייתי שם, ואז לקחתי נשימה עמוקה ואמרתי לעצמי: זה המקום היחיד שמדבר בשפה שבה אני חולם, ובה אני מדבר לעצמי במקלחת, ומבחינתי אין מקום אחר כזה, אפילו אם הוא מלא בצרות, קשיים ושחיתות.

חיים רק פעם אחת, והזמן הזה עובר מאד מהר. אני מעדיף לדעת לפני מותי, שעשיתי כל מה שאני יכול כדי לנצל את החיים האלה עד תום, ולא להתבזבז על רדיפה של חלומות שלא אוכל להגשים, אלא במקום זה לעשות מאמץ כדי לחיות נכון לפי העקרונות שהצלחתי (די בקושי) להבין מהנסיון שעברתי בחיים. עדיף לי להסתכן בנסיון להשיג קצת יופי וקצת צדק בעולם מחורבן, מאשר להעביר את ימיי בהמתנה לעולם אידאלי שהוא בעיניי סתם משאלת-לב שאדם בודד לא יספיק לבנות בתוך 80 שנה במקרה הטוב.

אני מקווה שלא הרדמתי אף אחד משיעמום.

ROMA
מכור לסכינים

הודעה על ידי ROMA » 20:02 ,10 נובמבר 2010, ד'

ואם אני מזמין דרך חברות שליחויות כמו פדקס\יופיאס אני גם משלם את העמלה?
אם אסור אבל מאוד רוצים אז מותר.

GOREN55
אביר האפל

הודעה על ידי GOREN55 » 20:11 ,10 נובמבר 2010, ד'

תמונה

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 21:04 ,10 נובמבר 2010, ד'

ROMA בחברות כמו פדאקס DHL או UPS אתה משלם את המחיר הגבוה של משלוח עד הבית ולא פחות חשוב מכך אתה משלם על שירות דואר מהיר. חלק מהמחיר זה כמובן עמלת ה"שחרור" של הפריט מהמכס, כמובן שאם הפריט שלך יהיה חייב במס גם על זה תשלם בנפרד . אבל אם תיכנס לתוקף העמלה של הדואר אולי אפילו כבר ישתלם לשלם לחברה כמו פדאקס, כי לפחות אתה יודע שהמשלוח שלך יגיע תוך ימים בודדים ועד הבית , שלא כמו בדואר ישראל גם תשלם עמלה, גם תרוץ לסניף, תחכה כמו מסכן אם זה בתור ארוך ואל תשכח את הזמן הארוך של ההמתנה עד שהחבילה שלך תגיע בכלל.
נערך לאחרונה על ידי tutisdog ב 2:11 ,11 נובמבר 2010, ה', נערך פעם 1 בסך הכל.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 23:56 ,10 נובמבר 2010, ד'

MUSTOP היא אופציה נוספת.
* מסטופ אינה מחייבת בדמי עמילות מכס על חבילות הפטורות ממיסים.
* חבילות החייבות במס שערכן נמוך מ-1000$ מחויבות בדמי עמילות בסיסים לחבילה – 3.5$ בלבד.
* רק במקרים חריגים בהם הליך שחרור החבילה הינו פרטני או שערכה גבוה מ-1000$ יתווספו עלויות שחרור נוספות המגיעות עד 50$.
אני משתמש בשרות שלהם, כאשר המוכר לא שולח לישראל.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 6:43 ,11 נובמבר 2010, ה'

זה נשמע כמו אופציה טובה. אני אנסה אותה בהזמנה הבאה שלי.

יש לינק או הוראות נוספות ?

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 10:15 ,11 נובמבר 2010, ה'

mustop.co.il
השרות עובד בשיטה הבאה:
- אתה מקבל מחברה כתובת בארה"ב, שזה כתובת של MUSTOP עם תוספת יחודית לכל לקוח.
- המוכר שולח את החבילה לארה"ב.
- MUSTOP מקשר את המשלוח לכתובת בישראל, דואג למיסים והובלות, חבילה מגיע עד הבית עם DHL, תשלום דרך כרטיס אשראי.

כביכול אתה משלם פעמיים משלוח: בתוך ארה"ב + לארץ, בפועל זה יוצא כמעת אותו דבר.
איתרון נוסף, ישנם מוכרים ב EBAY ששולחים USA ONLY, מספיק להודיע שיש לך כתובת משלוח בארה"ב והדברים מסתדרים. :D

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 14:12 ,11 נובמבר 2010, ה'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 13:26 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 16:25 ,11 נובמבר 2010, ה'

ארכיאולוגי

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 13:46 ,12 נובמבר 2010, ו'

שוב אנחנו מגלים שהפרטות לא תמיד עושות לנו טוב!כמו בתאגידי המים ועוד כמה שירותים שבעבר סיפקה המדינה.האשליה שגוף פרטי יעיל יותר, ולכן טוב יותר, מתנגשת עם העובדה שמטרת התאגיד קודם כל להשיא רווח לבעלי המניות,ושביעות הרצון של הלקוחות חשובה בעיקר אם היא תורמת ל"שורה התחתונה" .אוי לה למדינה שמתפרקת מחובותיה כלפי אזרחיה ומנסה לשחק במגרש המסחרי.

וטוטיס-הצטערתי מאד לשמוע.מתי אתה עוזב אותנו ולאן?
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 18:34 ,12 נובמבר 2010, ו'

אמנם הפרטת צה"ל דווקא יכולה להביא הרבה רווח לטייקונים שירכשו אותו (דנקנר שטראוס או עופר? - אולי כולם יחד), אבל הפרטת המשטרה יכולה לזמן רק קושי כלכלי - בעיקר אם לרוכשים לא תהיה ברירה אלא לשלם לשוטרים משכורת - דבר שלא לגמרי מובן מאליו בימינו.

לעומת זאת הפרטת ביטוח לאומי ומס הכנסה יכולה לפתח מאד מבחינה כלכלית את ההוצאה לפועל, כי אז הם רוכשים בעלויות-צולבות על בתי המשפט והמשטרה...

אז גם לא תהיה ברירה אלא למכור את הפרקליטות ואת בית המשפט העליון - אולי לאחד הבנקים בחו"ל - כדי להבטיח את עצמאותם מול האינטרסים הכלכליים של המשטרה ובתי המשפט.

כבר היום חלק מהמיסים שאנחנו משלמים למדינה נכנסים לכיס של הטייקונים כי הם הרי מקבלים הקלות מס מיוחדות מהמדינה - הקלות שכולנו מממנים מדי חודש בחודשו.

הרעיון של הכלכלה החדשה הוא לצ'פר את העשירים ולהטיל את המימון של הצ'ופר הזה בהגדלת עול המס על העניים, אמנם לא בצורה ישירה אלא ע"י מה שנקרא "גזירות כלכליות". התירוץ הידוע להקלות המס על עשירים הוא שהם כביכול מייצרים מקומות עבודה חדשים - היום כבר כולם יודעים שזה לא אמיתי אלא רק למראית עין, כלומר רק כתירוץ לתקשורת - להרגיע את זעם ההמונים על החיבור של הון-שלטון.

קוראים לזה אבולוציה כלכלית: איך כל השחיתות הזאת תעזור לכלכלת ישראל? - פשוט מאד - אם כל העניים ימותו מרעב וממחלות - מחוסר יכולת לממן ביטוח רפואי - ישרדו רק העשירים. תוך דור אחד או שניים, כל אזרחי המדינה (שיצליחו לשרוד) יהיו עשירים. וזה למה שצריך לצ'פר את העשירים ולהטיל את המימון של הצ'ופר הזה על העניים. יש כאן מישהו שלא הבין את ההגיון הפשוט הזה ?

מה שמדהים אותי כל פעם מחדש הוא, שכולנו יודעים שדופקים אותנו עד העצם ועוד מבקשים עודף, אבל כל בחירות מחדש, אנחנו ממשיכים לתת קרדיט לאותם נוכלים כדי שימשיכו לדפוק אותנו עוד ארבע שנים נוספות. בגלל שהם לא מאמינים למזלם הטוב, ובניגוד לכל הגיון שוב בחרו בהם - למרות שגם הם וגם אנחנו יודעים שהם דופקים אותנו, הם מנסים הפעם דווקא לחדש, להיות עוד יותר יצירתיים, ולהמציא עוד דפיקה ועוד דפיקה, כיד הדמיון הטובה עליהם - גם של הפוליטיקאים, וגם של הטייקונים שמרפדים אותם בהבטחות וצ'ופרים שאסור לנו אפילו לחשוב עליהם - מחמת לשון הרע כמובן.

למי ששואל את עצמו מה לכל זה ולסכינים - כדאי לו לזכור שעל כל סכין שהוא קונה בחנות ועל כל חומרי הגלם שהוא קונה כדי לבנות סכין, יש בסוף מי שגוזר ממנו קופון בשווי של שני סכינים - ועוד נשאר לו קצת עודף בשביל שוחד עתידי

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 13:04 ,15 נובמבר 2010, ב'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 13:26 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 14:01 ,15 נובמבר 2010, ב'

על פי הודעת החברה, לפי שעה לא תוטל עמלה גורפת על צרורות ששוויין נמוך מ-50 דולרים, אלא רק על חבילות בדואר רגיל. רוב ההזמנות שנעשות באמצעות האינטרנט מועברות בשירות הצרורות.
מצטער TC, אבל אלו שטויות במיץ עגבניות.
ואסביר למה.
1. משלוח הכי בסיסי של צרור מארה"ב (ללא ביטוח ומספר מעקב) עולה 16.90 דולר. זאת אומרת, שערך הטובין לא יכול לחרוג מ 33.10 דולר, שזה סכום מצחיק. דרך הגב, משקל של צרור מוגבל ל 4 פאונד, בערך 1.5 ק"ג.
2. רוב המוכרים ב E-BAY מתעקשים ובצדק לשלוח PRIORITY MAIL. שזה כבר חבילה, והיא חייבת בעמלה בסך 38 שקל ללא שום קשר לעלות שלה.
מסכנה: בוא נקרא לילד בשמו, כשמרגישים לחץ בתחת, אל תאמינו שעושים לכם עיסוי ערמונית, תבדקו שזה שמאחורה לובש מכנסיים.

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 15:52 ,15 נובמבר 2010, ב'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 13:25 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:58 ,15 נובמבר 2010, ב'

אולי האזרחים צריכים הפניה לרופא מומחה :) :?: :lol:

דובון - לשאלתך? אני מתכנן זאת בטווח של החודשים הקרובים עד שנה לא יותר, לאן שאלת , לברזיל.
מכיוון שאני ואשתי נפרדנו לתקופה וחזרנו , ולה יש אזרחות שם וגם לבת שלי , החלטנו לנסות את מזלנו במקום אחר היכן שלא יהיה לנו בעיה חוקית לגור ולעבוד. מכאן והלאה רק הזמן יגיד את שלו , אם אכן זה שווה את הניסיון , אבל היי , מי שלא מנסה לא ידע לעולם כמו שמי שלא מסתכן לא מרויח.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 21:25 ,15 נובמבר 2010, ב'

רק ברוח טובה אבל בכל זאת - גם ברזיל נחשבת למדינה מהמושחתות ביותר בעולם.

אבל עדיין אל תקפוץ מהגשר - לא הכל שחור ומסתמן שם שינוי כיוון:

ואכן לאחר הרפורמות ושינוי העדיפויות שעשה הנשיא היוצא (לולה דה סילבה) המצב שם קצת יותר הוגן בשנים האחרונות עבור האזרח הפשוט, ובגלל שהנשיאה הנכנסת (דילמה רוסף) נחשבת לממשיכת-דרכו, יש סיכוי נוסף להמשך השינוי החיובי שם.

אמנם הנשיא לולה התפאר שהאיזור שלו נקי מנשק גרעיני, אבל זה סותר אנליסטים מערביים שטוענים שערב הסעודית רכשה בשנים האחרונות נשק גרעיני טקטי מברזיל, כמוצר מוכן - מן המדף. הנחה דומה הם משמיעים ברשת FOX לגבי אירן שרכשה כבר נשק גרעיני טקטי מוכן מצפון קוריאה ומפקיסטן.

אין הוכחות לכך, וממילא נשק גרעיני מוכן מן המדף הוא פרקטי בערך כמו שק תפוחי אדמה, כי הוא דורש תחזוקה, ותחזוקה דורשת ידע שיש רק ליצרן, וממילא צריך לנסות אותו בתנאים מבוקרים, כדי שלא יפתיע אותך לרעה ביום מבחן. זו הסיבה שגם המעצמות המתקדמות ביותר ביצעו ניסויים מבוקרים לפני שכל טכנולוגיה חדשה הוכנסה לארסנל.

מה לעשות, אנחנו חיים בעולם לא ודאי, שבו השינויים הטכנולוגיים והכלכליים נעשים מהירים ואגרסיביים יותר משנה לשנה. יחד עם אלה גדלה גם אי-הודאות. אין ברירה אלא להסתגל לחוקים החדשים האלה ולנסות לזרום איתם כמיטב יכולתנו.

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 22:18 ,15 נובמבר 2010, ב'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 13:25 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

ROMA
מכור לסכינים

הודעה על ידי ROMA » 22:46 ,15 נובמבר 2010, ב'

חדשות חמות-חברת דואר ישראל ביטלה את ההחלטה לגבות את העמלה המדוברת!!!
אם אסור אבל מאוד רוצים אז מותר.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 5:30 ,16 נובמבר 2010, ג'

נכון, וזה יפה ומעודד, אבל:
אמנם בוטלה עמלת הטיפול בחבילות מהאינטרנט - אבל לא בוטלה האפשרות שהדואר כופה עליך את שירותי עמילות המכס שלו, ושם העמלה ממשיכה להיגזר, גם כשגובה המכס המבוקש הוא אפס

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 8:29 ,16 נובמבר 2010, ג'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 13:24 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 9:31 ,16 נובמבר 2010, ג'

TC כתב:הדואר לא יכול להכריח אותך להשתמש ב"געש". כיש דרישה לשחרר דבר מהמכס היא מגיעה מהמכס - לא מהדואר. אם אתה רוצה אתה יכול לעבוד עם החברה של הדואר (געש) אבל אתה לא חייב.
100%.
רק שהחבילה שלך פתאום נמצאת בת"א בסניף המרכזי, במקום מכס חיפה, עיר שהיא הייתה צריכה להגיע אליה.
אין צורך להכריח, אפשר ליצור תנאים שתתחנן לשירות.

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 10:13 ,16 נובמבר 2010, ג'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 13:21 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 12:48 ,16 נובמבר 2010, ג'

TC, יש לי רקורד לא מבוטל בקניות בחו"ל (קרוב ל 200 חבילות ב 3 שנים האחרונות).
לאחר ההפרטה של דואר, הפסקתי להשתמש ב EMS בדיוק מסיבה המתוארת למעלה.
ותאמין לי' ניסיתי את כל הדרכים להימנע מנסיעה לת"א או מתשלום כ140 ש"ח תמורת שרות של געש (לא כולל מיסים ומע"מ).
כל שאר השירותים, שדואר אמור לספק, גם מאוד התייקרו ויעילותם ירדה.

תסלח לי על הסקפטיות, אך אני לא מאמין להם.

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 13:53 ,16 נובמבר 2010, ג'

...

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד