תוצאות הסקר-איזו סכין אתם מעדיפים לעבודה.

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
ברווז
מנהל אתר
תוצאות הסקר-איזו סכין אתם מעדיפים לעבודה.

הודעה על ידי ברווז » 15:03 ,7 מאי 2008, ד'

ובכן-הנה התוצאות לפניכם:
איזו סכין אתם מעדיפים לעבודה?

מתקפלת. דיסקרטית, נוחה, עובדת יופי. 26.00% (13)
להב קבוע. נשלפת בשניות, בעלת יותר יכולות "שטח". 22.00% (11)
מתקפלת גדולה. מה צריך יותר מזה?... 14.00% (7)
להב קבוע גדולה. לעבודות שדורשות מאמץ ועמידות. 16.00% (8)
הסכין שבמולטיטול\אולר שוויצרי שלי. 10.00% (5)
סכין יפני פשוט. לא צריך טיפולים כל הזמן. 6.00% (3)
לא משנה לי. מה שיש בהישג יד. 6.00% (3)

אלו מכם שמעדיפים להב קבוע-במה לעזאזל אתם עובדים?!... :lol: :wink:
אישית, אני הייתי מאושר לו יכולתי לקחת לעבודה סכין להב קבוע. אבל מאחר ואני עובד במשרד, אין צורך להפחיד את העובדים(ויותר חשוב-את ההנהלה...)יותר מידיי...אני משתמש במתקפלת.
יחסית הרבה ממכם בחרו בלהב קבוע-האם זה באמת נוח לכם לשאת סכין כזו לעבודה? או שמא עניתם ברמה התיאורטית של "מה מעדיפים" ולא "מה משתמשים בפועל"?

סקר חדש כבר עלה. הצביעו והשפיעו!

אגב,
לכל אלו שהצטרפו אלינו "זה עתה":
אם יש לכם רעיון מעניין לסקר, אני אשמח לשמוע. בבקשה שילחו לי אותו במייל או בהודעה פרטית, ואולי הוא ירוץ כסקר הבא שלנו למשך 30 יום או 30 הצבעות(שזה הסטאנדרט שנקבע.ייתכנו יוצאים מהכלל!).
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

אורים
חדש בפורום

הודעה על ידי אורים » 17:13 ,9 מאי 2008, ו'

ברווז וכולם.
אני לא בטוח שהייתי מנסח כך את שאלות הסקר אבל מה שמסתמן בבירור שיש העדפה לסכינים מתקפלות על פני להב קבוע.
מן הסתם הדבר נובע מכך שבימינו ובמקומותינו זה קצת ביזארי לחגור סכין צייד גדולה בכניסה לקניון עזריאלי, או סתם למשרד עירוני.
כשלעצמי אני תמיד נושא רק אולר שכן רוב זמני אני בסביבה עירונית, או כזו שלא מתירה נשיאת סכינים.
מבחר האולרים מייצור Custom בארץ, די מוגבל ולכן הרכישות מופנות לסכינים סדרתיות שלא תמיד מצדיקות את המחיר בהשוואה ל - custom , לו היה זמין.
לצערי, נראה לי שחרשי הסכינים שלנו, בארץ, מציגים בעיקר סכינים בעלי להב קבוע.
הייתי שמח - לו הציגו הנפחים הישראליים סכינים מתקפלות/אולרים מתוצרתם.
אגב, את האולר שרודי הציג כאן בפורום - רכשתי ואני עושה בו שימוש יומיומי.
יכול להיות שמספיק אפילו שיציגו סקיצה - ואם יקבלו הזמנות שייצרו.

אורי

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 17:29 ,9 מאי 2008, ו'

לאורי:
מטבע הדברים יש הבדל משמעותי בין ייצור סכין עם להב קבוע לבין ייצור אולר/סכין מתקפל.
נפח מעצם מקצועו עובד בשיטות LOW TEC. ייצור אולר, גם בסגנון מיושן, נניח באק 110, מצריך הפעלת ציוד ותהליכים שלא כלולים בסקיצה הקלאסית של מקצוע הנפחות.
אם תבדוק את קונפיגורציית המתקפלים של בועז שדמות תמצא שמדובר אמנם על מוצר OLD FASHION לגמרי, אבל כזה שמצריך הרבה מאד נסיון כדי להביאו לכדי רמה גבוה כזו שבועז שהרשה לעצמו רק אז להוציאו למכירה.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 17:47 ,9 מאי 2008, ו'

ובל נשכח את נושא החוק המוזר בארצנו.
סכין מתקפלת ננעלת אסורה לנשיאה, אך מותר לקנות אותה. לעומת זאת, אסור לייצר אותה בארץ.
לך תבין. :?
הדבר נודע לי משיחה עם אחד מיוצרי הסכינים פה בפורום.
אני מצדיק לחלוטין את עמדתך-גם אני הייתי מאד רוצה מתקפלת קוסטום. אבל אי אפשר לייצר פה בארץ אחת כזו.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:06 ,9 מאי 2008, ו'

אם סכין ננעלת מתקפלת אסורה בייצור בארץ איך ייצר זאת בועז שדמות??? אם ראיתי טוב הלהבים שלו ננעלות אם לא סליחה על הטעות, ושאלה- האם מותר לייצר אולר עם להב מתקפל לא ננעל ???

אני אישית מאוד אוהב את האולרים עם הלהבי פריקשן כי לפעמים אולר קטן ופשוט זה הכי נחמד שיש.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 18:11 ,9 מאי 2008, ו'

אני חושש שברווז היקר שלנו טועה ומטעה.
אין מניעה מבחינת החוק לייצר אולר ננעל. על אחת כמה וכמה, מבחינת החוק - אולר ננעל דינו כדין סכין עם להב קבוע, כך שלפי הפרשנות של ברווז כל יצרני הסכינים בארץ, ללא יוצא מן הכלל, כולל דו-סטאר - עבריינים. האם כך הוא? לא ולא.
חובת ההוכחה על היצרן שמטרת הייצור "כשרה".

מותר לשאת אולר ננעל למטרות ספציפיות. במציאות הנוכחית שמרו אותם לטיולים ובילויים בחיק הטבע, רחוק מן ההמון.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

אורים
חדש בפורום

הודעה על ידי אורים » 10:46 ,10 מאי 2008, ש'

אני מתקשה להבין את הרציו שמאחורי הטיעונים שהועלו כאן.
לא סביר שחרשים אמנים - לא ייצרו אולרים - אלא להב קבוע, מחשש שמא דווקא בהם יעשה שימוש מתועב.
במשך השנים רכשתי ללא קושי, כ-30 סכינים מתקפלות - כולן סדרתיות (חוץ מזו שקניתי מרודי), שהיו מוצגות בגלוי ונמכרו לכל דורש. עם קליפס ובלי, עם חור או זיז לפתיחה ביד אחת ועם נעילה בגב או בליינר. הן לא פחות רצחניות (חלקן אפילו מוגדרות כ- טקטיות) מכל סכין שהייתה מיוצרת כ - Custom - ולמרות זאת השימוש העיקרי שאני עושה בהן הוא פתיחת קרטונים, כשצריך.
אני משער, אם כי אין לי מקורות בפרקליטות, שאף אחת מהסכינים שדקרו במעודונים או לידם, לא יוצרה כ- Custom.
אני חושב שההפך הוא הנכון. הסיכוי שאיזה פוחח בן טיפש-עשרה יזמין סכין בעבודת יד - שואף לאפס וגם אם כן, כמו שאמר TC - החרש יכול לסנן את הלקוחות ולסרב למי שלא נראה לו.
הבעיה היא לא בסכין וגם לא באמסטף - אלא במי שמחזיק בהם.

אורי

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 12:02 ,10 מאי 2008, ש'

אורי
דעתי כדעתך.
הרציו שאני התכוונתי אליו, שהרבה יותר מסובך להכין מתקפל מלהב קבוע, מרווח הטעות הרבה פחות סלחני וההשקעה בציוד ובידע הרבה יותר גדולה.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 12:29 ,10 מאי 2008, ש'

נכון. כלי הנשק עצמם לא הורגים, אלא מי שמחזיק אותם הורג. ביטוי אמריקאי ידוע על רובים.
ואני גם משוכנע שהקורבנות נדקרו עם סכין מטבח או יפני פשוט, ולא קוסטום(לפחות ברוב המקרים).
ועדיין החוק בארץ דיי מוזר, ולשוטרים יש יותר מדיי יכולת לפרשנות ומעט מדיי שכל כדי לפרש נכון ברוב המקרים :? ..
עקרונית, סער, דיברתי על מידע מאדם ספציפי שדיברתי עימו פה בפורום. כך הוא טוען ואין לי שום סיבה לפקפק בדבר-הבהירו לו שעדיף לו לייצר להב קבוע בלבד.
TC ידידי, זה אכן ה"יוצא מן הכלל". אבל מה לעשות, ומחרטות הן לא נשק שיכול להרוג בפני עצמו, אך סכינים-כן. כמו שאמרתי- במדינה הזו החוקים מוזרים.
בכל מקרה-טוב לדעת שיש גם יוצאים מן הכלל... :wink:
סער-גם אם מותר לשאת אולר ננעל, ואני לא מכיר את החוק שמאשר זאת, מה יקרה אם יראה אותך שוטר איתו? בעצמך כתבת "להתרחק מקהל" עימו.
אז נכון, החוק מדבר על "חובת ההוכחה של החזקה למטרה כשרה".
לך תוכיח שאין לך אחות.
אני נושא עליי סכין מתקפלת וננעלת לעבודה מדי יום, ונוסע באוטובוס מידי יום. אני לא מנסה להסתיר את הסכין-היא יושבת יפה ונוח בכיס. אני לוקח צ'אנס גדול עם זה. אני מודע לזה, ועדיין אני לוקח את הצ'אנס הזה. אני רק לא יודע מה להגיד לשוטר שיחליט לעשות את העבודה שלו פתאום.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 19:44 ,10 מאי 2008, ש'

שכחת משהו אחד TC כי כל השאר נכון, אבל שכחת לומר - כך שכין פשוט שאם כבר יוחרם אז לא נבכה עליו.

הדרך היחידה לדבר עם שוטרים בארץ לצערנו במצבים כאלה זה רק להיות סופר נחמד ולקוות שלא תהיה בעיה.

סתם סיפור קטן שהיה לי עם הכלבים, טיילתי איתם בלי רצועה וזה 4 כלבים גדולים והחוק אומר שחייב רצועה ואפילו מחסום. אישה נבהלה והכלבים נבחו כי היא צעקה עליי, מהנביחות היא נבהלה עוד יותר וצעקה שוטר שוטר, למזלי הרע היה שם שוטר באיזור שהגיע , ראה אותי עם ארבעה כלבים , שאל אותי למה אני ללא רצועה, תירצתי, דיברתי רגוע הכלבים היו לידינו הוא ליטף אותם , שאל כמה שאלות על הכלבים שלי ללא קשר למקרה, בדק רישום פלילי שלי וראה שאין, ליטף שוב את הכלבים והלך. לא אזהרה לא קנס לא כלום.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

apollo
חדש בפורום

הודעה על ידי apollo » 19:47 ,10 מאי 2008, ש'

סער כותב
נפח מעצם מקצועו עובד בשיטות LOW TEC. ייצור אולר, גם בסגנון מיושן, נניח באק 110, מצריך הפעלת ציוד ותהליכים שלא כלולים בסקיצה הקלאסית של מקצוע הנפחות.
הנפחות היא לא, ומעולם לא הייתה LOW TEC ,יותר מכך בימי הביניים והרנסאנס היא הייתה הכי HI TEC שיכול להיות.

לא ברור למה אתה מתכוון ב "ותהליכים שלא כלולים בסקיצה הקלאסית של מקצוע הנפחות."
כלולים בטח ובטח.
הנפחות בכלל והנפחות הקלאסית בפרט, היא לא רק מישהו מכה על ברזל בפטיש היא הרבה מעבר לזה. ביסודה הנפחות היא הבנת 'המתכת השחורה', הברזל, מטרולוגיה ,עיצוב והרבה מיומנות.
ההבנה הזו, המיומנות וניסיון מאפשרים בניה והרכבה של דברים עשויים מתכת ובעיקרה הברזל.
החל מגשרים ושערים גדולים ועד קפיצים קטנים לשעונים דרך שיריון להבים ואולרים.

הסכינים כמו את האולרים הראשונים הכינו נפחים ואפילו נפחים טובים מאוד.

מצ'ב לינק ל NAVAJA. גם עבודות מימי הביניים.
http://www.couteaux-jfl.com/navajas.htm מדהים !!!

סיפורים מדוע האנושות עברה מן הסכין אל האולר יש רבים.
הסיפור שאני מכיר קשור כנראה לעובדה שהימאים היו פוצעים את עצמם כהוגן מהסכינים הקשורות למותניים כאשר הם היו שיכורים. התגלה הצורך להמציא משהו יותר בטוח למצב של שיכרות מתקדמת.

שבוע טוב,

אפולו
greetings comerade

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 21:42 ,10 מאי 2008, ש'

TC_Blades כתב:"אני רק לא יודע מה להגיד לשוטר שיחליט לעשות את העבודה שלו פתאום."

דבר יפה, היה מנומס, שתף פעולה, תמיד העדף החרמת כלי נשק על פני מעצר (או מכשיר קשר בראש), וזכור, שתמיד כדאי להיות אקסטרה נחמד לכל אדם (בעיקר שוטר) שאתה פוגש- כי בדיוק כמוך, כולם נלחמים מלחמה לא קלה אותה הם מכנים "חייהם" :)
מן הסתם, זה בדיוק מה שאני מתכנן לעשות.
ועדיין, אין הבטחות. עדיין סביר שאני אמצא עצמי במעצר... :roll:

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים