סכין שהתחילה לחרוק אחרי השימון.

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
ברווז
מנהל אתר
סכין שהתחילה לחרוק אחרי השימון.

הודעה על ידי ברווז » 17:33 ,30 דצמבר 2007, א'

פעם ראשונה שזה קורה לי...
שימנתי את הווירלווינד עקב פתיחה מעפנה קצת,והתוצאה היא חריקות בזמן הפתיחה והרגשה של חיכוך גדול יותר.
מישהוא יכול להסביר לי את זה בבקשה?...
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

קרמיט
אביר האפל

חריקות

הודעה על ידי קרמיט » 17:59 ,30 דצמבר 2007, א'

זו תופעה שמקורה בשמן אשר סופח אליו גרגרי אבק וסוכנים אחרים יוצרי חיכוך.
באיזה שמן השתמשת?

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:19 ,30 דצמבר 2007, א'

קצת לא נעים לי לענות...
בשמן סיליקון שאתה הבאת לי :oops: ...שוב תודה עליו אגב.למעט במקרה הזה הוא עובד נהדר.
מה שאני חושב זה שנוצרה איזו תגובה לא טובה בין השמן לגריז שהגיע (אני מאמין) עם הסכין בחיבורים.
למרות שזה לא כל כך הגיוני.

אוקיי- החריקה נובעת מהליינר. גיליתי את זה הרגע. כשפותחים או סוגרים הלהב משתפשף על הליינר וחורק.
גם מקודם היה חיכוך - למה דווקא אחרי השימון זה חורק?!
זה לא פעם ראשונה שאני משמן סכין...
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

shmit
מבין בסכינים

הודעה על ידי shmit » 19:13 ,30 דצמבר 2007, א'

מוכר
היתה אותה בעיה בלדרמן שלי... שמן סיליקון לא מתאים לכל מנגנון.
אתה צריך לשטוף את הסכין ולשמן מחדש בשמן פחות צמיגי

קרמיט
אביר האפל

שימון מנגנונים

הודעה על ידי קרמיט » 0:38 ,31 דצמבר 2007, ב'

אין מה להתבייש לענות ברווז.
שמן הסיליקון אכן אינו אידיאלי למטרת שימון המנגנונים. הוא אידיאלי לשימור מפני החלודה. במכונות צילום השתמשו בשמן הזה גם לשימון מייסבים מכוון שהוא עמיד בחום ואינו נשרף בקלות. אלה ששם רמת אי החיכוך הנדרשת היא שונה בהרבה.
לשימון מנגנונים של סכינים על מנת שיעבדו יפה מבלי שיספחו ליכלוך ניתן להשתמש בשמן שחולק בעמותה לפני שנתים (אנני יודע את שמו) או לחלופין ב - TUF GLIDE, שניהם מצויינים ויעשו פלאים.
עם שמן הסיליקון תשתמש לשימור והגנה מפני חלודה. הוא מצוין לשימור: מתכת, פלסטיק, קידקס, עור, עץ וכמעט כל חומר.

רם (קרמיט).

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 5:52 ,31 דצמבר 2007, ב'

לשימור מפני חלודה גם מצויין ה - RENNAICCANSE WAX, אשר ניתן לרכוש באיביי, או בבריסה. החומר הזה גם שומר על הפלדה וכן גם על חומרים אורגניים (עץ, קרן, עור, עצם וכו'), ומתכות אחרות. הוא לא מתאים לסכין שמיועדת לשימוש לעיתים תכופות, אך נהדר ללהבים המיועדים לאיחסון ממושך. זה מנסיון אישי - להבים שלפני זה כל הזמן היו מחלידים ודרשו ניקוי מחדש, לאחר שימון בחומר הנ"ל הפסיקו להחליד.
Crocodile Dandy said: That's a knife!

קרמיט
אביר האפל

RENNAICCANSE WAX

הודעה על ידי קרמיט » 19:54 ,31 דצמבר 2007, ב'

אני משתמש ב RENNAICCANSE WAX וזה אכן חומר מצוין. משתמשים בו לשימור במוזיאונים ויש לכך סיבה (חומר טוב). יחד עם זאת יש לו (כמו לכל חומר) מספר מגבלות. בתנאי אקלים כמו של ת"א (מישור החוף) עם לחות גבוהה מאוד, לעיטים הוא לא מצליח למנוע את הופעת החלודה. לי זה לא קרה ואין לי ניסיון ממקור ראשון במקרה הנ"ל, אבל לאחד האספנים הרציניים שיש לנו בעמותה זה קרה. הוא מעיד שמאז שהחל להשתמש בשמן שחולק בא.נ.ק.ה לפני שנתיים, התופעה לא חזרה על עצמה.
מגבלה נוספת ל - RENNAICCANSE WAX, לא ניתן להשתמש איתו כאשר מדובר בפריטים לשימוש (וזה למיטב ידיעתי רוב / כל הפריטים של ברווז). ה - RENNAICCANSE WAX משאיר שכבת שעווה דקה אשר יורדת מהסכין ברגע שישתמשו בו (לגבי מגע יד אין בעיה, אבל חיתוך וחיכוך מקלף אותו). ובוודאי שאינו פותר את בעיית החלקים הפנימיים (צירים וכו').

בסה"כ אבל, חומר מצוין ולי עדין לא היו כשלים איתו בכל הקשור לשימור. ממליץ בחום.

רם (קרמיט).

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 2 אורחים