מה צריך כדי לפתוח מפעל ייצור סכינים סדרתיות?

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
ברווז
מנהל אתר
מה צריך כדי לפתוח מפעל ייצור סכינים סדרתיות?

הודעה על ידי ברווז » 13:51 ,24 דצמבר 2007, ב'

איזה כלים? כמה עובדים בערך? כמה שטח למפעל?
כמובן שבשלב הזה אני לא מדבר על תבניות יציקה, זה כבר להבנתי מתקדם ויקר מדיי בשביל עסק "קטן".
כל מחשבה תתקבל בברכה, וגם כל יידע בנוגע לעלויות הצפויות.
תודה!
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 14:49 ,24 דצמבר 2007, ב'

להערכתי אתה צריך בית מלאכה, לא מפעל.
כדאי להגדיר כמה אתה רוצה לייצר- לצורך הבדיקה אני מפרט עבור עשרות בודדות של פריטים בחודש.
כדי לייצר להבים תצטרך בטח כרסומת, משחזת כלים (מין כרסומת שמבקום ראש יש לה ציר לאבן השחזה)- אם תמצא CNC מה טוב, אבל גם ידניות בסדר. מחרטה קטנה (לא חובה), מלטשת סרט, תנור מבוקר לטמפ' גבוהות לביצוע טיפולים תרמיים. חוץ מהתנור לכל שאר המכונות צריך גם את ערכות הכלים המתאימות (סכינים, כרסומים, אבנים, סרטי-ליטוש, ציוד עגינה ומדידה- לא עסק זול).
מכונות משומשות אפשר למצוא באלפי שקלים- גם לזה יש שוק, ויש למיטב זכרוני שני בתי מסחר למכונות משומשות במפרץ. תנור- הם כבר יגידו לך אצל מי אפשר למצוא, המחיר בטח דומה.
למה אתה קורא "תבניות יציקה"- להזרקת ידיות מפלסטיק או לגופי מתכת (אלומיניום)? תבנית הזרקה יכולה להגיע לעשרות-אלפים ליח', ואת ההזרקה אפשר לעשות אצל קבלני משנה. לגבי אלומיניום- אין לי מושג, מניח שזה לפחות אותו המחיר, אולי יותר יקר.
החדשות הטובות הן לגבי השטח- לא צריך יותר מדי שטח. בית מלאכה קטן או בינוני ( גג 30 מ"ר) יספיק למכונות, לשולחן עבודה נוח להרכבה, לארונות כלים ולשולחן מחשב בפינה.
כדי לייצר כמה עשרות פריטים (בסדרות קטנות- 20-50 פריטים בסדרה) בחודש יספיק עובד אחד, רצוי מאוד שיהיה מיומן בהפעלת המיכון הנ"ל.
ככל שתתכנן מדיוק יותר, ותעבוד עם רכיבים ושיטות סטנדרטיים יותר- תוכל לייצר יותר חלקים בקבלנות משנה אצל מי שמתמחים בייצור חלקים אלו. יכול להיות שאפילו את הלהבים תוכל לייצר ע"פ מפרט שלך אצל מישהו, ואז רק ההרכבה, ההשחזה הסופית ובקרת האיכות יישארו אצלך. במקרה כזה תצטרך רק שולחן וכמה כלים.

dBu24
בלייד ראנר

מפעל לסכינים

הודעה על ידי dBu24 » 19:00 ,24 דצמבר 2007, ב'

טוב, אז ככה: יש ויש.

אני דוקא הייתי במפעלון לסכינים בשוודיה, קארסואנדו, שם עושים סכינים חצי קאסטום ויש מפעלים כמו שצריך לסכינים וסכו"ם בכלל, כמו "מכסף" לדוגמא.

להוציא כמה יצרנים בודדים, כמעט אף אחד לא עושה להבי סכינים בעיבוד שבבי. להבים עושים בכבישה, חמה או קרה, לפי כישורי וצרכי היצרן. סכיני שולחן מאל חלד, אני לא חושב שעוברים טיפול טרמי כלשהו אלא רק גימור לצורה הסופית.

באשר לגימור הלהבים, הרבה יצרנים מלטשים בעזרת וויברטורים להשחזה עם מדיה קרמיט וווברטורים להברקה עם גולות אל חלד.

באשר לידיות, אלה מעץ עושים במכונות העתקה ואלה מפלסטיק במכונות הזרקה. ניתן להזריק את הפלסטיק ישר על הידית, כמו ש"מורה" עושים או להרכיב בפעולה נפרדת.

אם יש קומפוננטים ממתכת בידית, את אלה עושים באחת מהשיטות הרגילות לעיבוד מתכת, יהיה זה עיבוד שבבי, כבישה או לחצנות. ידיות של סכינים מקצועים עם להבים מתחלפים, עושים מזמק ביציקת לחץ.

עכשיו, באשר לתכל'ס, לא חייבים לייצר הכל בבית אלא ללכת על OUTSOURCING" ולהסתפק בהרכבה.

זה הליך בהחלט לגיטימי כי יש עליך את כל התכנון וההנדסה, שזה לא עיניין של מה בכך. כאילו אתה עושה הכל בעצמך רק עם הידיים והכלים של מישהו אחר.

הרבה יצרני סכינים קונים את הלהבים אצל ספקים שהתמחו בתהליך ועדיין השם שלך יהיה מוטבע על הלהב.

לכל דבר יש כמובן מחיר ולא נראה לי שמישהו יטריח את עצמו בבניית תבנית הזרקה בשביל 250 חתיכות בשנה: בחייםלא תשלם על זה.

מצד שני, ישנם ספקים שישמחו למכור לך קומפומננטים מוכנים מהמדף, ואתה רק תעשה את ההרכבה ותחתום על הלהב והנרתיק.

גם לגיטימי וגם מהנה.

או שתפתח סדנא מצויידת בכלי עיבוד לעץ ומתכת ותעסיק שם כמה אמנים, תשלם להם כמה גרושים והם יעשו מה שתרצה.

בהצלחה

דוד

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 23:24 ,24 דצמבר 2007, ב'

אני כבר לא מדבר על מהנדס מכונות לפיתוח הדגמים, מטלורג שאני מניח שצריך,ועוד אי אילו בעלי מקצוע שלא חשבתי עליהם עדיין.
כדי לדעת מה הכמויות הדרושות לייצור ולריווחיות צריך לעשות סקר שווקים בחו"ל.
צריך קשרים עם ספקים של חומרי גלם(פלדה,פלסטיק...).
עדיין לא הכנסתי לחישובים נרתיקים אגב. עוד OUTSORSING...
צריך להחזיק אתר חברה רשמי+מתכנת מחשבים צמוד.
צריך לדאוג למערכת אספקה והיכרות עם חוקי מדינה ספציפיים בארה"ב ובעולם(בארה"ב אסור למכור סכין קפיצית למשל בקליפורנייה).
פירסום.
בניית שם למותג.
יצירת קהל מעריצים(בערך כמו שעשו בלדרמן וגרבר-לקוחות נאמנים למותג).
לפי איך שאני רואה את זה מדובר על השקעה ראשונית של קרוב למיליון ש"ח, בהנחה שאני רוצה לעשות הכל IN-HOUSE.

תבניות יציקה-הכוונה היא ללהבים עצמם, בדומה אני מאמין למה שעושים בקולד-סטיל ותהליך הכבישה בטמפ' מתחת לאפס שלהם(SUB-ZERO QUENCHING).בהנחה שהבנתי נכון את ההליך.

איך אפשר לגייס משקיעים במדינה שבה למוצר אין שום סיכוי אמיתי להצלחה? איך אפשר בכלל לגייס משקיעים, אם אין לך הון ראשוני בכלל?!

כל מה שאני צריך זה הזדמנות.וכאלה אין פה בארץ.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 8:37 ,25 דצמבר 2007, ג'

אם ככה, יש לך את הדוד סאם - ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, תוכל שמה לפתוח מפעל חלומותיך... בארץ הביקוש לזה באמת קטן מאוד בהשוואה לארה"ב, אירופה, רוסיה, אפריקה ואוסטרליה.
Crocodile Dandy said: That's a knife!

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 9:25 ,25 דצמבר 2007, ג'

אוהו- חביבי, אתה מכוון מאוד גבוה!

פרה פרה-
ההצעה שאני מדבר עליה היא לבית מלאכה שמייצר סדרות קטנות בפורמט של חצי קאסטום.
להבים, כמו שדוד אמר, לא יוצקים אלא מחשלים או טובעים בטביעה קרה. בכלל לא נכנסתי לזה- מכבש הידראולי, טבעים (=תבניות למכבש) וכל הג'אז הזה....
אני שוב חייב להסכים עם דוד- לפחות בשלב הראשון (וכנראה שגם רוב הזמן אחר כך) רוב העבודה, לפחות הכנה של תת-מכללים וחלקים תהיה בחוץ. פשוט אין הגיון כלכלי לעשות הכל אצלך. אפילו בתעשיות הבטחוניות בארץ, עם כל הסודיות וחבורתה, הרבה מהדברים הפשוטים פשוט מיוצרים לפי הדמנה בחוץ ע"י מומחים ומפעלים שעושים בדיוק את זה.
לגבי פרסום ושיווק- ממש לא מבין בזה, אבל היום בעולם האינטרנט מספיק לקבל כמה ביקורות טובות באתרים נחשבים כדי שיסתכלו עליך. לגבי מתכנת במשרה מלאה לאתר- נשמע לי מופרך, בטח אם זה סה"כ אתר שמציג את החברה, המוצרים ותפיסת העולם הברווזית שמאחוריה. יש חברות שבונות אתרים ומתחזקות אותם בעבור סכומים צנועים.
גם המהנדס והמטלורג- הם לא צריכים לעבוד אצלך. אתה קונה את שירותיהם כיועצים. השכר השעתי של יועץ הוא גבוה אולי, אבל אתה לא באמת צריך אותו במשרה מלאה. יותר בהתחלה, פחות בהמשך, וגם אז לרוב מדובר בחקר כשלונות או בוריאציות על דברים שאתה כבר מכיר.
גם "קשרים עם ספקים"- זה הרבה יותר פשוט ממה שאתה מתאר. צריך לאתר את הספק, וליצור איתו קשר. במסגרת עבודתי יצרתי קשר עם לא מעט ספקים, ורובם מעוניינים למכור...
לפחות לתקופת נסיון השקעה ראשונית תהיה הרבה הרבה פחות ממליון שקל. כמובן שתנאי הכרחי הוא באמת סקר שיבדוק מה הפוטנציאל של המוצרים שלך, ואיזו דרך שיווק היא המתאימה לך ביותר.
סתם לידע כללי- איך זה עובד בדו-סטאר?

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים