חיסום גרזן

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
gidi34
חדש בפורום
חיסום גרזן

הודעה על ידי gidi34 » 16:26 ,2 דצמבר 2007, א'

שלום לכולם

לאחרונה חיפשתי לקנות גרזן מפלדת פחמן אבל כולם מסטיינלס..
שמעתי שניתן למצוא כאלה בשוק הפשפשים ביפו ואכן מצאתי!
80 ש"ח והגרזן אצלי במוסך בדרך להשחזה..
תוך כדי השחזה בשופין גיליתי שהיא לא חוסמה כראוי, באמצע הגרזן היא יחסית רכה ויורד הרבה חומר ובקצוות אני לא מצליח להשחיז בכלל!

1)האם אכן היא לא חוסמה כראוי או שחיסום כזה הוא בכוונה?

2) אם אני אלך לנפח שיחסם לי אותה כמו שצריך כמה זה יעלה לי בערך?

תודה רבה
הגרזנאי

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 17:25 ,2 דצמבר 2007, א'

נשמע כאילו החיסום לא היה מוצלח- לא נראה לי שמישהו עשה את זה בכוונה...

אם יש לך מבער אתה יכול לחסם בעצמך-
להכין מראש מיכל מים, אבן השחזה או פיסת בד-לטש גס מודבק לקרש, ומוט עם מגנט בקצהו. אחרי השחזה כמעט סופית (גריט 400 בערך, ללא חריצים עמוקים נראים לעין, ולהב מעוגל עם נייר לטש שלא יישרף) חמם לאט את הלהב (אין לך צורך בחיסום החלק האחורי), עד שייקבל גוון אדום -כתום. מגנט מחובר למוט, איתו תוכל לבדוק - המגנט לא יימשך לפלדה אם היא מעל הטמפ' הקריטית. אחרי שהלהב "ספג" את החום כמה דקות, תפוס אותו בחלקו האחורי עם ג'בקה וטבול את 2 הס"מ הקדמיים (הלהב) במים, בתנועות סיבוביות. אחרי 15-20 שניות הוצא את הקצה, ושפשף אותו (בזהירות- זה עוד חם!) עם אבן ההשחזה עד שתראה מתכת מבריקה. החום מהחלק האחורי יתחיל להרפות את הלהב המחוסם- המטרה שלך היא לתת לגוון הזהוב של התחמוצת להתקדם עד קצה הלהב לאט, ברצועה ברוחב 1-1.5 ס"מ. כשהלהב זהוב, זרוק אותו למים שיתקרר לגמרי.
תתחדש- יש לך גרזן עם להב מחוסם ומורפה.
לבדיקה- העבר פצירה בעדינות על הלהב. אם היא מחליקה אתה בסדר.
את ההשחזה הסופית עשה באופן ידני.

אם זה נשמע לך מסובך מדי- אין לי נפחיה, אבל אני מעריך שיסכימו לעזור לך מי שיש להם.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 19:50 ,2 דצמבר 2007, א'

או שהחיסום לא היה מוצלח - או שהגרזן הושחז עד מוות, וזה סביר יותר, נתקלתי בכאלו לא מעט. השחזות לא ממש מוקפדות מורידות בעיקר את המרכז (שגם עובד יותר קשה) ולפעמים כל החלק המחוסם נעלם. אם הגרזן ממש ישן עשויה להיות בעיה נוספת: גרזנים שנעשו בעבודת יד יש להם חורפה מפלדה עתירת פחמן ברוחב 2-1 ס"מ ויתר הגוף נעשה מברזל רך. אם ה"ביט" איננו לא יעזרו שום השחזה וחיסום שבעולם (אבל נשמע לי שזו לא הבעיה כאן).

אגב בשוק הפשפשים של חיפה ניתן למצוא כאלו בשפע, ובמחירים נמוכים יותר.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים