החזקת סכין החמרת ניסוח

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
אייל
מבין בסכינים
החזקת סכין החמרת ניסוח

הודעה על ידי אייל » 10:55 ,29 יולי 2007, א'

בעקבות הרצח בראשל"צ הנחה היעה"מ מזוז
את המשטרה שהחזקת סכין גם ללא כוונת זדון הינה עברה פלילית.
משמע שגם באחזקת סכין לצרכי עבודה,קילוף,וסיבות תמימות
קיימת עברה פלילית.
הנושא נוגע לכולנו ועד שיתברר הענין נא להיזהר!

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 13:00 ,29 יולי 2007, א'

אחחח... אני כבר רואה בעיני רוחי איסור גורף טוטאלי.
במקום לעשות חושבים, ולהגיע לחוק יחסית פרטני, הממשלה מתעלמת מההיגיון ומאיתנו, הציבור התמים של האספנים.
מה אם נערוך הצעות חוק הקשורות לסכינאות בעצמנו, ונביא אותם לאישור הממשלה ע"י עצומה\דרך אחרת? אתם חושבים שזה אפשרי?

מי איתי?!
כבר יש לי רעיון לחוק אחד,
מה עם עוד רעיונות ממכם?
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

vgal
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי vgal » 13:38 ,29 יולי 2007, א'

VGAL
נערך לאחרונה על ידי vgal ב 10:23 ,29 נובמבר 2008, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

argentum
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי argentum » 21:11 ,29 יולי 2007, א'

איך תוכיח שאתה אספן או יצרן? מה, כל בן אדם שמכין סכין מפח סתם בשביל הקטע או היופי יצטרך תעודה ממשרד המסחר? אבל רעיון יפה, וכדי לא להיות סתם משבית שמחות, גם אני מציע: תוקם אגודה רחבה של אספני ויוצרי נשק קר, החברות באגודה תעלה סכום כסף סמלי ביותר, אבל תיערך "חקירה" על הרקע של האדם הרוצה להצטרף לאגודה, אולי אפילו תקופתית לכולם, גם לחברים הקיימים.
מה הרעיון שלך, ברווז?

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 23:47 ,29 יולי 2007, א'

עמותת "אנק"ה" מוכרת יפה בעולם וגם בארצנו.כתנאי קבלה לעמותה צריך לעבור בדיקת רקע וביקור בבית המבקש להצטרף.
הרעיון שלי הוא להתיר מכירה וקנייה רק מגיל 21, ובתנאי שהרוכש הוא חייל משוחרר\שוטר\כוחות הביטחון השונים.
מצד שני להחמיר את החוק לגבי נשיאת סכין שאיננה "ייעודית" לתקיפה-אין אדם שפוי שמסתובב עם סכין יפאני או סכין מטבח עליו, מחוץ לשעות העבודה,אלא אם הוא חושב על לדקור מישהוא.
(להבדיל מסכין יפאני בתוך ארגז כלים למשל).
בנוסף לחייב כל אדם שנעצר בגין נשיאת סכין לעבור בדיקה פסיכולוגית שתגדיר האם הוא יכול להחשב למסוכן לציבור או לא.
כמו כן חיוב מקומות ציבוריים(קניונים, מועדונים,פאבים וכו) להחזיק בכניסה מכונת שיקוף, ולהעביר את כל החפצים של מי שנכנס דרכה.לא תאמינו איזה דרכים יצירתיות יש כדי להסתיר סכין :evil: .

ויש עוד עשרות דברים שניתן לעשות בנושא, פשוט לא חושבים עליהם שם בממשלה הנחמדה שלנו.
המנטליות פה בארץ היא שסכין היא כלי נשק.נקודה. אף אחד לא יכול לראות את ההבדלים בנושא, חוץ מאיתנו.
זו כבר הפעם המי-יודע-כמה שאני אומר את זה:
סכין, מעצם הגדרתה, הינה כלי לפני שהיא כלי-נשק.
ואם אנחנו לא נעשה משהוא בנידון, וננסה להסביר את זה, רק נלך ונסתבך.
נערך לאחרונה על ידי ברווז ב 7:36 ,30 יולי 2007, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 4:53 ,30 יולי 2007, ב'

מדינה דפוקה עם חוקים דפוקים! יעשו הכל כדי להרוס את הכיף! ומה עם יצרני קאסטום, כמו רודי או בועז - איך החידוש הזה ישפיע עליהם?
Crocodile Dandy said: That's a knife!

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 9:27 ,30 יולי 2007, ב'

עם כל הכבוד, נראה לי שמישהוא כאן קצת נסחף ולא הבין את הנקודה:

אדוני הנכבד יכול להיות אספן/יצרן/אמן/יבואן/סוחר ומה שירצה. זה עדיין לא מקנה לו את הזכות להסתובב במקום ציבורי עם סכין בחגורה. את האוספים נשאיר בבית כי זה המקום שלהם.

ברחוב לא מסתובבים כמו בג'ונגל עם מצ'טות, סכיני צייד או אקדחים שלופים כמו בהוואי 5-0

בבית? בגינה?במנגל? אפילו בטיול התנועה- זה בסדר. כל היתר זה פסול.

אני ממש לא מקנא במשטרה. יש להם מספיק צרות על הראש
ורק חסר להם להתחיל לבקש תעודות אנק"א מכל פושטק או ילד מופרע בכניסה לדיסקוטק שמצאו אצלו סכין ננעלת. האדון הנכבד הזה לא בא עם הסכין בכיס בשביל לנקות דגים או לחתוך ירקות

אני הייתי בשלב הזה נרתם לעזרתם, משאיר את הסכינים הגזעיות שלנו בבית וסותם את הפה. צריך להראות בגרות, לתת דוגמא ולתמוך באלה שרוצים לעשות סדר: יותר מידי ילדים נרצחים על שטויות. רמיסת כבודם של האספנים זה כלום לאומת אובדן של ילד כתוצאה מקטטה מיותרת

תאמינו לי ששום שוטר לא יחרים לכם את הספיידרקו או את הקא-בר בתוך מכתש רמון. בקניון רמת גן כן. זה כל ההבדל

דוד

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 10:04 ,30 יולי 2007, ב'

אתה צודק 100% דוד.
א ב ל.
החמרה בעניין הנשיאה תוביל להגבלות והחמרות לא רצויות על קניית סכינים, גם בארץ וגם בייבוא מחו"ל.כמו שאמרתי, "מדינת איסור גורף".
לכן צריך לגשת לנושא בשכל.
מה שצריך להיעשות זה לצמצם ככל האפשר את האפשרות שגורם בעייתי יחזיק בסכין.כגון ילדים, אנשים שלא עברו הכשרה מינימלית של טיפול בנשק(לא התגייסו) וכולי.
אני כבר מזמן הפסקתי להסתובב עם סכין בכיס, ואתמול הגיע "סוף העולם לייט"מבחינתי-הוצאתי את 2 הסכינים הקטנות מהארנק.2 הסוויסקארדים נשארו :wink: ...כרגע אין לי צורך בסכינים בארנק.
אה, ומה לגבי סכינים לעבודה?גם זה נחשב ל"בעייתי"?
כמחסנאי מידי יום הייתי נושא עליי סכין במיוחד לפתיחת קרטונים, קריעת ניילון נצמד, בנדים וחבלים.יותר נגיש ונוח מהלדרמן.

בקיצור, ה"עניין" שאנחנו עושים הוא כי דיי ידוע מה הולך לקרות עם החוק.אני סך הכל מנסה להקדים תרופה למכה עם רעיונות והצעות שיקלו את הגזירה על האנשים השפויים במדינה, אלה שדוקרים רק את הבשר שעל המנגל.

yaron_iron
חדש בפורום

אם כבר מדברים על בוני סכינים...

הודעה על ידי yaron_iron » 16:27 ,30 יולי 2007, ב'

רודי החליף טלפון ואני לא מצליח להשיג אותו אם למשהו יש את המס' החדש אודה לו מאוד
המספר הישן קיבלה גברת נחמדה שדוברת רק רוסית וסיפרה לי ששיגעו אותה (גם אני קצת)

סער
הגורו הגדול

Re: אם כבר מדברים על בוני סכינים...

הודעה על ידי סער » 18:06 ,30 יולי 2007, ב'

yaron_iron כתב:רודי החליף טלפון ואני לא מצליח להשיג אותו אם למשהו יש את המס' החדש אודה לו מאוד
המספר הישן קיבלה גברת נחמדה שדוברת רק רוסית וסיפרה לי ששיגעו אותה (גם אני קצת)
שולח מסר...

Tengir
חדש בפורום

הודעה על ידי Tengir » 1:49 ,31 יולי 2007, ג'

לדעתי, יש מקום לשינוי בחוק הדרקוני שקיים. ההגיון בו לא רחוק מחוק הקסדות הפופוליסטי שעבר לאחרונה. אם אנחנו, אלה שזה נוגע להם ישירות, לא נפעל- זה רק יחמיר.
אמנם אני לא רואה עצמי כאספן, אלא כמשתמש- מפריע לי לדעת שלדרמן ה-EDC שלי יכול להפוך למקור צרות עקב גחמת שוטר סיור.

ממש לא חושב שהגנה על הזכויות שלנו = הפרעה לעבודת המשטרה.
להפך- ברגע שיהיו קריטריונים ברורים למי מותר לשאת סכין, ימנעו טרטורים מיותרים של אזרחים נורמטיביים ועומס מיותר על המערכת.
להעמיס על המחוקקים- כמה שיותר. שיתחילו לחשוב לעומק ולעבוד במקום לעבור על החוק ולשחק עם התקשורת והבוחרים.

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 5:25 ,31 יולי 2007, ג'

החזקת סכין הוחמר אבל האם נאמר משהו לגבי אולרים או multitools? עד היום הלכתי עם לדרמן בחגורה, ראו אותי שוטרים, מאבטחים וכדומה, ומעולם לא קרה כלום. האם צפויות בעיות עכשיו?
ומה עם אולרים? עדיין אפשר לשאת אולר שוויצרי?

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 12:55 ,31 יולי 2007, ג'

רק זה חסר, שאי אפשר יהיה ללכת עם אולר.
אני בלי הלדרמן שלי לא יוצא מהבית.ככה זה מאז שנת 2000...
לפני זה הייתי מסתובב עם אולר שוויצרי.
אולרים (שוויצרים) נמצאים במקום קצת שונה על פי החוק, ומותר בנשיאת להב שאורכו מתחת ל-10 ס"מ ושאינו ננעל. הלדרמנים החדשים בבעייה עם החוק הזה, אבל אני מתקשה להאמין שהמשטרה תתחיל עם שטויות כאלה, למרות שהיו מקרים.
כבר נאלצתי לשכנע מאבטח בעברי שזה בסדר ,זה רק לדרמן.
"-אבל יש בו סכין!"
-נכון. וגם פלאייר.
-"אבל גם סכין!"
נכון. ושופין, ומסור, ופלאייר-מה, אני לא יכול לצבוט למישהי בפיטמה עם הפלאייר?!(מצטער על הניסוח, אבל זה מה שאמרתי לו שנייה לפני שהוא הבין :wink: :lol: ...)אז מה אם יש גם סכין?!

yaron_iron
חדש בפורום

אדיר

הודעה על ידי yaron_iron » 13:53 ,31 יולי 2007, ג'

קרעת אותי עם הקטע של הפיטמה...
:lol:

argentum
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי argentum » 16:49 ,31 יולי 2007, ג'

לדעתי החוק מחייב רק לגבי סכינים "אמיתיות" ולא למולטיטולס וכאלה.. לא נראה לי שמזוז הגאון יודע להבדיל בין סכין ללדרמן, אבל אולי המשטרה כן.
וחזרה להצעה של ברווז לבוא עם רעיונות, הנה עוד אחד- יש המון תוכניות רדיו בסגנון "יש עם מי לדבר" (גל"צ, כל יום בשלוש). אולי נציג מטעם א.נ.ק.ה או האתר ישא את דברינו שם.

yaron_iron
חדש בפורום

לגבי שידור ברדיו

הודעה על ידי yaron_iron » 8:22 ,1 אוגוסט 2007, ד'

יש לי דעה אישית שמאוד אנטי תקשורת,
מנסיון ומבדיקות שטח, כל מה שהתקשורת מחפשת זה את ה"סקופ".
אני לא חושב שחברי הפורום וחברים מ א.נ.ק.ה צריכים לתת יד ולהכנס לפולמוס של "דעת הציבור"
ישנם דרכים לגיטמיות ותכתובות שאפשר לנהל מול גורמים במשטרה ובממשלה ולא צריך לתת
כלים ובמיוחד דלק לאמצעי התקשורת.
כל מאמר או ראיון אנו צריכים לשאול מה הוא יתן לנו?
האם בכדי להביא עוד חברים לקהילה ואם כן איזה סוג של חברים (ראה ערך אבן שושן - "המתלהמים"). או בכדי לנסח הגדרות נכונות של נשיאת / החזקת כלי נשק קר - מול הרשויות.
כל פעולה צריכה להיות שקולה ומחושבת על מנת שלא נגרום לעצמנו נזק
מאוד קל לתקשורת ליצור סביב מחזיקים ואוספים כלי נשק קר הילה שלילית.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 11:10 ,1 אוגוסט 2007, ד'

תמיכה בסכינאים על ידי איש ציבור לא מצטלם טוב ככה שקשה לי להאמין שיהיה מי שיסכן את מעמדו בתמיכה בנושא כל כך שנוי במחלוקת.

כפי שאמרתי קודם. נכון שבישבילנו סכינים הם "כלים" וכ"ו וחס וחלילה לא כלי נשק, אבל שום שוטר מקוף ממוצע לא יבזבז את זמנו וסבלנותו בבירור מי זה בכלל אנק"א, שלא שמע עליהם בחיים: יש כאן טיפוס לא מגולח, לבוש ג'ינסים קרועים וטישרט עם תמונה של צ'ה גוורה ויש לו סכין

ישלוף האזיקים, יקרא לתגבורת וזהו. לך אחרי זה תסביר ליומנאי מי אתה ולמה יש עליך סכין. הוא ישכן אותך ללילה בקלבוש עד שיגיע בא הכח שלך, נגיד ציון אמיר האלגנטי והמטופח , ישלם את הערבות, אשר תכלל את הוצאות שכר הטרחה שלו...... וכ"ו

שום רגשות עלבון מצד האספנים המכובדים, האמנים המוכשרים וחובבי קרב המגע למיניהם לא שקול כנגד אובדן של ילד בקטטה טיפשית באיזה דיסקוטק. וזה מה אשר עומד מול עינהם של הממונים על החוק. אם צריך איסור גורף, אז שיהיה.

אנחנו נבלע את הלשון, נסתום את הפה ונדאג שאף אחד לא ידע שאנחנו קיימים.

עקרת בית שיוצאת מהסופר עם סכין מטבח, המאבטח לא ירים גבה אפילו. ככה שגם פרופורציות נכונות משחקות כאן

אתתמול קיבלתי בדאר להב "ענקית" לסכין יפני (למטבח) עבור האישה. המכס פתח בגלל המחיר אבל לא החרימו ולא שאלו ולא הזהירו ולא כלום.

אני בעבודה מחזיק בחגורה סוויסטול וסכין קבוע 70 ממ (פימי) אבל אף אחד לא יעיז לבוא לשאל שאלות- אנכי הרי מנהל האחזקה של כל המפעל ואלה כלי עבודה חשובים מאין כמוהם- בלדיהם שום מכונה לא תזוז

לאומת זאות, מנקה השירותים אשר שייך לחברה חיצונית בא יום אחד עם אקדח 9 ממ בחגורה מייד הורמו כמה גבות והברנש התבקש להשאיר את הצעצוע שלו בבית: אנחנו לא באים לעבודה עם אקדחים. מה עוד שבעצם אף אחד לא בדיוק יודע מי היהודי הזה.

צריך לנהוג כאזרחים הגונים, לא להתגרות באלה שממילא יש להם כבר הרבה עבודה ואין להם סבלנות לאיזה חבורה של "לוניז" ,אספני סכינים אז הכל יעבור בשלום.

הברירה היא שעוד יבואי לערוך חיפושים בבתים.

רוצים ככה?

דוד

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 14:38 ,1 אוגוסט 2007, ד'

אוי, דוד, הכל נכון.
אבל שוב יש פה אבל.
ישנה הפרדה טוטאלית ביננו, האספנים, ל"אשפת הרחוב"-הדוקרים.
כדי לצאת בסדר, כל מה שצריך לעשות זה לא לקחת סכין לקניונים\מועדונים\פאבים\בתי קפה\מקומות בילוי הומי אדם(כולל קונצרטים וכולי).אישית אני נגד נשיאת סכין למקומות כאלה, בייחוד אחת נגישה,שלא נתפתה להשתמש בה.
במקומות האלה אין שום צורך בסכין.
לדרמן הוא מספיק טוב לכל צרכי החיתוך ושיפצור שעשויים להופיע בעת טיול לקניון\בילוי בבית קפה, אבל במועדונים וקונצרטים, אפילו אני משאיר את הכלי האוטו.ואני לא יצאתי מהבית בלעדיו מהיום שקניתי את הראשון שלי בפברואר 2000.
הבעייה מתחילה עם הקלות הבלתי נסבלת של נערים שלא יודעים עדיין מה הם עושים ו\או לא חונכו כלל, להשיג נשק קר(ותאמינו לי, גם אם יקרה נס ונצליח להעלים את הסכינים מהידיים שלהם, הם יתחמשו עם מברגים כדי לדקור).
וזה לא משנה אם מדובר בסכין מטבח או בסכין פילוס,הם עדיין יכולים להשיג אחת.
לגבי סכיני מטבח, אין מה לעשות.אי אפשר לדרוש מכל מי שקונה סכין מטבח להזדהות ולהראות תעודת אספן. אבל אולי אפשר להכניס חוזה מכירה שאומר שאם ייעשה שימוש לא חוקי בסכין, מי שקנה אותה ייקבל עונש זהה לזה שעשה את השימוש הלא חוקי.הרתעה מעניינת. אף אדיוט לא ידקור בידיעה שאם ייתפס אמא שלו תלך לכלא ביחד איתו.כמובן שיש פה הרבה סוגיות חוקיות מעניינות שהופכות את הנושא ללא-ישים :roll: :? .
שורה תחתונה:
אנחנו לוקחים איתנו סכין כדי לשפר את איכות חיינו\כי זה כלי חיוני.
הם לוקחים איתם סכין כדי לדקור "במקרה הצורך".
לשוטר שיעצור אותו ואותך זה לא ישנה- מבחינתו אין הבדל.
זו השורה התחתונה.

תמיכה ע"י איש ציבור:
זה דווקא רעיון מעניין.לדעתי אין פה עניין של "לא מצטלם טוב", הכל תלוי בספין שאפשר לעשות לזה.ואפשר לעשות את זה יפה , טוב ונכון.
תחשבו על זה ככה:
"הסכינים, תופעה שנהפכה בשנים האחרונות למכת מדינה.מידי שבוע אנו שומעים על מספר ארועי דקירה. לעומת זאת, ישנה קבוצה של אספני נשק קר היסטורי ומודרני שמוכיחה שהאלימות היא רק בעייה של חינוך, ולא בעייה של כלי-נשק.
קבוצת אנק"ה מעודדת סבלנות וסובלנות, וסולדת מהרעיון של שימוש בסכין ככלי נשק.רוב חברי העמותה הם אנשים מבוגרים, רציניים, ואפילו אקדמאיים-באופן מפתיע.
באנק"ה בטוחים שאפשר לעשות את זה אחרת, ואולי אפילו להוריד את מפלס האלימות הגואה ע"י הסברה ועידוד הסבלנות.בנוסף עלו מתוך האגודה כמה רעיונות מעניינים להצעות חוק שיגבילו קצת את הקלות הבלתי נסבלת של השגת נשק קר לידיים בלתי רצויות.
נמצא עימנו מר X מהעמותה."
ראיון של 2 דקות, הסבר על המצע שלנו, בלה-בלה-בלה.
"כאן Y, חדשות ערוץ Z,מחזיר את השידור לאולפן".
אחרי השידור הזה, לפחות מתמודד עתידי אחד לרשות הממשלה ינסה ליצור עמנו קשר.
תחשבו על זה.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד