סכין הלוחם של יחידת "דובדבן"

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
golani_2
תושב קבע בפורום
סכין הלוחם של יחידת "דובדבן"

הודעה על ידי golani_2 » 13:48 ,22 מאי 2014, ה'

ארז ריבלין, בעל חברת ISAK, הציג את אב-טיפוס סכין הלוחם. המתכת בסכין היא סגסוגת פלדת אלחלד מתקדמת מסוג N690Co המכילה כ-;18% כרום, ומתכות נוספות כגון קובלט, ונדיום ומוליבדן. עובי הפלדה 6 מ"מ והמשקל הכולל של הסכין הוא כ-330 גרם, כשליש משקל פחות מהסכין הראשונה שפיתחה ISAK ונמצאת כיום בשימוש לוחמי הימ"מ. ידית הסכין עשויה מחומר מיקרטה המיוצר מאפוקסי וקנבס המונע החלקה תוך שימור קלות וחוזק. הסכין מחוסמת לרמה של כ-60 בסולם רווקוול, בה החוזק והקשיות מגיעים לאיזון אולטימטיבי לצרכים של לוחם. שילוב של חוזק כמכשיר בעל יכולת מינוף גבוהה וקושי מספק לשמר את חוד הלהב לחיתוך ללא השחזה לזמן ארוך.
תלחץ כדי לראות תמונה בגודל מלא
http://www.israeldefense.co.il/?Categor ... cleID=6339

יהיה מעניין לשמוע את דעת המומחים כאן...

Shrubbery

Re: סכין הלוחם של יחידת "דובדבן"

הודעה על ידי Shrubbery » 14:09 ,22 מאי 2014, ה'

עחעיחעיחעיחעי
נערך לאחרונה על ידי Shrubbery ב 14:16 ,22 מאי 2014, ה', נערך פעם 1 בסך הכל.

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 14:15 ,22 מאי 2014, ה'

לא מומחה, אבל בכל זאת אגיב.

מנקודת מבט יבשה על הפרטים:
גיאומטריה: נראה כמו כלי שנועד לחדירה, עם גב חזק, עובי מרשים, מתאים לעבודה עם כפפות - מקווה שכף היד לא תחליק אל הלהב בעת ביצוע "דקירה" של חומר קשה.
פלדה: אוסטרית אל חלד, חברות איטלקיות משתמשות בה (די מוכרות), באורך הלהב הזה הפלדה מסוגלת לבצע עבודות קשות רבות; בנוגע להשחזה ושמירת חוד - אין לי מושג - כל מה שציינתי כמובן קשור לפרטמר הבא:
טיפול טרמי: אין לי מושג מהי רמת הטיפול הטרמי שעשו לפלדה הנ"ל, והוא יקבע (כמובן) אם יצליחו לממש את הפוטנציאל של יכולות פלדה.

להב אמריקאן טנטו מרשים ויפה - מזכיר מאוד את הדגם cold fury של fherman; נראה כמו סכין ראויה ולא מצועצעת.

דעתי האישית:
סכין זו כלי עבודה חשוב, וללוחם ב"שטח" זה יכול לעזור, בין אם לפתוח את קופסאות הקרקרים האלו מפח ובין אם לפרק מנעול ממגירת עץ; להערכתי הסיכוי בו הלוחם ישתמש בסכין להגנה עצמית נמוך ביותר - אבל זה לא אומר שהוא לא צריך לקחת אחת.

האם הסכין הזו מיועדת ללחימה? מתאימה ללחימה? לא יודע, אני יודע שהיא תחדור טוב הרבה חומרים, ה-warrior של ספיידרקו היא גם סכין לחימ ה -מוצהרת, בעיצובו של גיא רפאלי, אבל היא שונה לחלוטין מהסכין הזו, כך גם הקרמביט, הבואי למיניהם וכו'.

רוצה לומר, כל הכבוד כעל המיזם הישראלי שלנו, הסכין נראית טוב - הרבה יותר טוב מהסכינים הקודמות והמצועצעות של החברה, הדימוי הצבאי שלה לא מקנה לה יכולות על, ונראה כמה היא תעלה...בכל מקרה שיהיה בהצלחה.

sagiBialik

הודעה על ידי sagiBialik » 8:25 ,23 מאי 2014, ו'

קודם כל, בניגוד לפרסומים קודמים, החברה לפחות יכולה להתהדר בעובדה שמישהו בצה"ל באמת מסתובב עם סכין שלה.
השם "סכין צבאית ישראלית" היה עד עכשיו סוג של "הטעיית הציבור" מאחר שאף גוף בצה"ל לא באמת הסתובב עם סכין של החברה
כברירת מחדל.
הדגם הקודם היה לא נוח, לא מעוצב כראוי, בגימור לא מדהים (לשון המעטה).
לגבי הדגם החדש. אין בו שום עיצוב פורץ גבולות. הצורה בנאלית, יש עוד אלף דגמים של חברות אחרות שנראים בדיוק אותו הדבר,
טנטו אמריקאי זה בסך הכל שם של המצאה הוליוודית ואין בו שום דבר מיוחד או טוב יותר מלהבים אחרים.
חבל שהחברה לא יצאה באיזו שהיא חדשנות אמיתית (כבר שנתיים עובדים על הדגם הזה וזה מה שיצא?).
אבל מבחינת יחסי ציבור - שאפו. בעלי החברה הם אנשי עסקים מעולים ללא ספק, ויודעים כיצד למתג מוצר.

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 8:42 ,23 מאי 2014, ו'

sagiBialik כתב:קודם כל, בניגוד לפרסומים קודמים, החברה לפחות יכולה להתהדר בעובדה שמישהו בצה"ל באמת מסתובב עם סכין שלה.
השם "סכין צבאית ישראלית" היה עד עכשיו סוג של "הטעיית הציבור" מאחר שאף גוף בצה"ל לא באמת הסתובב עם סכין של החברה
כברירת מחדל.
טכנית זה נכון, פרקטית הימ"מ רכש את דגם הBlack.
אבל אין ספק שכאשר הם המציאו את השם הוא היה שקרי.

עכשיו לשאלה- האם נותר מה לחדש בתחום הסכינים (במיוחד כאשר מדובר בייצור סדרתי למחצה ולא קאסטום)?
כמובן שכבכל כתבת יח"צ רבים השקרים וחצי האמיתות על האמת, אבל בהסתכלות אובייקטיבית מעניין יהיה לשמוע דיעות (כמו של שרוברי) ביחס לסכינים טקטיות ותיקות ומבוססות (או בכלל בהשוואה לייעוד שלה).

sagiBialik

הודעה על ידי sagiBialik » 8:59 ,23 מאי 2014, ו'

היו לי את האיזק בלו והאיזק רד, שהתאדרו ביכולות מיסטיות.
בפועל, היו אכזבה נוראית. אחרי עבודה קלה בשישים אחוז ממה שהסכין התיימרה לעשות,
הלך הלהב. לעבודה קשה במיוחד (לחצוב קירות, לפתוח מעליות ולחתוך מכוניות - ראה סרטון התעמולה לסכין) זאת סכין חד פעמית.
חייל שלקח ממני איזק בלו, החזיר אותה אחרי שבועיים של שימוש כי מנגנון הפתיחה לאגודל השתחרר ונעלם
אחרי כמה פתיחות (סכין חדשה בקופסא).
חברים שהם לוחמי ימ"מ, סיפרו שאמנם קיבלו את הסכין, אבל שזאת ממש לא הסכין שהם משתמשים בה.
ואתה העלת בדיוק את הנקודה. האם יש מה לחדש בתחום הסכינים? העיצוב של הסכין החדשה ישן, בנאלי ומוכר. אין כאן חדשנות.
הם יכלו באותה מידה להזמין אלף סכינים אחרות ואני די בטוח.... בפחות מחיר.
כנראה אין לצה"ל על מה לזרוק כסף.
ואולי, הסכין נתנה חינם לטובת העובדה שעכשיו יכולים לפרסם אותה בגירסא אזרחית כסכין "של יחידת דובדבן"... ושוב חזרנו ליחסי ציבור מעולים.

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 9:05 ,23 מאי 2014, ו'

ראיתי עכשיו לראשונה את הסרטון על ה-isak blue וזיהיתי בשנייה צ'יפ מטורף בחוד חחח

sagiBialik

הודעה על ידי sagiBialik » 9:08 ,23 מאי 2014, ו'

sprite2k כתב:ראיתי עכשיו לראשונה את הסרטון על ה-isak blue וזיהיתי בשנייה צ'יפ מטורף בחוד חחח
כפי שאמרתי.
השם של הסכין גבוה בהרבה מהיכולות שלה.
עבדו שנתיים על הסכין החדשה במקום לקחת צללית של איזה קא-באר ולהעתיק אותה.
ואיזה מטעמים עשו מהידית.... סה"כ פלסטיק.

לא יעזור כלום, שום חדשנות ולא יכולות על. יחסי ציבור מ ע ו ל י ם ומיתוג גאוני. זהו.

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 9:32 ,23 מאי 2014, ו'

גם אני לא התלהבתי.
בתור כלי נשק נטו הוא לא עושה רושם מדהים. לא שאני חושב שמבינים משהו בלחימת סכין ביחידת דובדבן, אבל נניח.
הלהב העבה לא מוסיף כלום ליתרונות הלחימה שלו; אם כבר מוסיף עוד משקל (על אף המשקל הנמוך ביחס לעובי) ואין צורך שסכין יהיה כבד, זה נשק שחותך במגע וכל עוד הוא לא דק מאוד ונשבר, אין צורך בעובי. זה לא נשק שפועל על אינרציה, בניגוד למצ'טה או חרב למשל.
זה מה שקורה כשמנסים לשלב הכל ביחד. אבל אני מניח שהם לא ישתמשו בסכין ללחימה לרוב, ככה שזה בטח בסדר.
אני לא מעריץ גדול של הטנטו האמריקאי הזה, אבל זה כבר עניין של טעם אישי.
הגארד נראה מינימלי באופן מוגזם.
לפחות הם שיפרו את עצמם בסוג המתכת...
בקיצור, זה ישב אחלה בוסט ויעלה להם את האגו יופי. וגם זה חשוב.
ו ו ס א ח
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 9:46 ,23 מאי 2014, ו'

sagiBialik כתב: חברים שהם לוחמי ימ"מ, סיפרו שאמנם קיבלו את הסכין, אבל שזאת ממש לא הסכין שהם משתמשים בה.
שים לב שאמרתי רכשו, לא הצטיידו :)
ואתה העלת בדיוק את הנקודה. האם יש מה לחדש בתחום הסכינים? העיצוב של הסכין החדשה ישן, בנאלי ומוכר. אין כאן חדשנות.
הם יכלו באותה מידה להזמין אלף סכינים אחרות ואני די בטוח.... בפחות מחיר.
אז מהסיכום של מה שנאמר עד כאן בידי כולם מדובר בסכין בינונית במקרה הטוב ביחס לייעוד שלה וסכין נחותה ביחס למה שטוענים שהיא יכולה לבצע.

יהיה מעניין להשוות אותה לסכינים אחרות בתחום המחירים שלה ברגע שנדע מה תחום המחירים...

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 11:11 ,23 מאי 2014, ו'

[/quote]
אז מהסיכום של מה שנאמר עד כאן בידי כולם מדובר בסכין בינונית במקרה הטוב ביחס לייעוד שלה וסכין נחותה ביחס למה שטוענים שהיא יכולה לבצע.

יהיה מעניין להשוות אותה לסכינים אחרות בתחום המחירים שלה ברגע שנדע מה תחום המחירים...[/quote]

נראה לי יותר בכיוון של אין חדש תחת השמש, וזה נכון מבחינת עיצוב הדגם - שלהבנתי הוא מאוד פונקציונאלי לכל מיני כיפופים, שבירת מנעולים/בריחים.

אני מתחבר לעיצוב, וחושב שזה כלי עבודה מרשים, לראייה - רכשתי את הCold Fury של פרמן וזו סכין עם ביצועים מרשימים ביותר.
http://store.fehrmanknives.com/coldfury.aspx

אני רוצה להתייחס לסוגיית העובי - היה לי דיון דומה בBlade forum על סכינים שחודרות אפודי מגן.
העיצוב של הטנטו האמריקני מעולה למשימה זו, והעובי תורם לנושא; מקובל לחשוב שעובי מגביל את החיתוך או חדירה, זה נכון בתנאים מסויימים.

מדובר בפונקציה של כוחות נוספים בכל הקשור ליכולת חדירה: מהו החומר אותו אני רוצה לחדור ומה המאפיינים שלו (קשה? רך, קשה וגמיש?), כמה כוח אני מפעיל /ואו יכול להפעיל, כמה חזק החוד.
בכל הקשור לשמירה על שלמות החוד בעת חדירה של אפוד מגן, על ידי בן אדם, ללהב עבה (עד רמה מסויימת) יש ייתרון על פני להב דק.

איתי
אביר האפל

הודעה על ידי איתי » 11:31 ,23 מאי 2014, ו'

Shrubbery כתב:

יהיה מעניין להשוות אותה לסכינים אחרות בתחום המחירים שלה ברגע שנדע מה תחום המחירים...[/quote]

נראה לי יותר בכיוון של אין חדש תחת השמש, וזה נכון מבחינת עיצוב הדגם - שלהבנתי הוא מאוד פונקציונאלי לכל מיני כיפופים, שבירת מנעולים/בריחים.

אני מתחבר לעיצוב, וחושב שזה כלי עבודה מרשים, לראייה - רכשתי את הCold Fury של פרמן וזו סכין עם ביצועים מרשימים ביותר.
http://store.fehrmanknives.com/coldfury.aspx

אני רוצה להתייחס לסוגיית העובי - היה לי דיון דומה בBlade forum על סכינים שחודרות אפודי מגן.
העיצוב של הטנטו האמריקני מעולה למשימה זו, והעובי תורם לנושא; מקובל לחשוב שעובי מגביל את החיתוך או חדירה, זה נכון בתנאים מסויימים.

מדובר בפונקציה של כוחות נוספים בכל הקשור ליכולת חדירה: מהו החומר אותו אני רוצה לחדור ומה המאפיינים שלו (קשה? רך, קשה וגמיש?), כמה כוח אני מפעיל /ואו יכול להפעיל, כמה חזק החוד.
בכל הקשור לשמירה על שלמות החוד בעת חדירה של אפוד מגן, על ידי בן אדם, ללהב עבה (עד רמה מסויימת) יש ייתרון על פני להב דק.
[/quote]
כמה לוחמי דובדבן או כל חי"ר (לא מדבר איתך על מיוחדות כגון שייטת 13 או מדרון מושלג) יודעים באמת איך נלחמים עם סכין,וגם כמה מהאויביים שלנו משתמשים באפוד מגן?
יתרה מכך אחי שמשרת בהנדסה קרבית לקח חלק בשבוע קרב מגע ששם הסבירו להם שהרבה יותר עדיף לדפוק למישהו קת בפנים מאשר לנסות לשלוף סכין ולדקור אותו,לכן לדעתי זה לא פקטור כל כך רציני בישראל.
בחיים תעשה חיים, כי בחיים לא תצא מהחיים בחיים!!!

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 11:34 ,23 מאי 2014, ו'

הדיון הוא תיאורטי ונוגע לעיצוב הסכין, לא האם נכון להצטייד בה - ושים לב שהדגשתי בפוסט הראשון שהסיכוי שהסכין תשמש ללחימה הוא אפסי, עם זאת עדיין מדובר בכלי עבודה חשוב.

בנוגע לאויבנו - בלי קשר לסכין - מצויידים בקבלרים, לוחמי חזבאללה מזוודים מכף רגל ועד ראש בכל טוב; הלוחמים של הפלגים ברצועה קצת פחות.
בנוגע לכוחות המורדים בסוריה - די נדיר להתקל שם בכאלה אבל יש.

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 12:10 ,23 מאי 2014, ו'

איתן - נקודה מעניינת, לא לקחתי בחשבון את האופציה של אפוד מגן. האם אתה מתכוון לשכפ"ץ? קרמי? קרמון?
מבחינה טקטית בקרב סכינים, לטעמי עדיף לחתוך הרבה באזורים פריפריאלים כגון ידיים ורגליים, ולא להסתכן בכוח בדקירה / חיתוך במרכז מסה, במיוחד אם יש שם אפוד. כמובן שאם אפשר ונוח, זה מצוין. וזו גם אחת מהחולשות של תו"ל קרב מגע בענייני סכינים - תפיסה פשטנית של "לא נורא לחטוף שיסוף ליד". כמובן שאני מציג את זה באופן מוגזם, אבל זה הלך הרוח שם פחות או יותר להתרשמותי.
האם שווה להוריד מזריזות הסכין ולעבות אותה, רק לשם יכולת החדירה הזו? אני לא בטוח.
כמובן שכאשר היא אמורה גם להיות כלי פריצה וכו' השאלה הזו לא רלוונטית...

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 14:29 ,23 מאי 2014, ו'

משום מה זה פרסם הודעה שלי...
איתן, אין ייתרון ללהב עבה על שמירת שלמות החוד על פני להב דק. מה שמשפיע על חוזק החוד הוא זווית ההשחזה,עובי המתכת לפני ההשחזה וגאומטריית ההשחזה. אם מדברים על חוזק הלהב לשימושים "מנופיים" אז עובי הלהב בא לידי ביטוי.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 15:02 ,23 מאי 2014, ו'

שלום

העיצוב אכן הוא עיצוב רגיל של טנטו קצר, הסכין עברה מה שמשפיע כמובן על המשקל כפי שציינו חברים אחרים
הפלדה היא פלדה שחברת FOX שאנו מייבאים משתמשת בה והיא פלדה טובה
אכן הידית נראית לא משהו
לדעתי, FOX מציעה סכינים בעיצובים מוצלחים יותר, עם נדנים טובים יותר באותה רמת מחיר
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 15:16 ,23 מאי 2014, ו'

sprite2k כתב:משום מה זה פרסם הודעה שלי...
איתן, אין ייתרון ללהב עבה על שמירת שלמות החוד על פני להב דק. מה שמשפיע על חוזק החוד הוא זווית ההשחזה,עובי המתכת לפני ההשחזה וגאומטריית ההשחזה. אם מדברים על חוזק הלהב לשימושים "מנופיים" אז עובי הלהב בא לידי ביטוי.

אתה אומר את מה שאני אומר רק בפירוט טכני...

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 15:23 ,23 מאי 2014, ו'

Shrubbery כתב:
sprite2k כתב:משום מה זה פרסם הודעה שלי...

אתה אומר את מה שאני אומר רק בפירוט טכני...
אז זה לא משתמע מדבריך :)

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 17:56 ,23 מאי 2014, ו'

omery כתב:שלום

העיצוב אכן הוא עיצוב רגיל של טנטו קצר, הסכין עברה מה שמשפיע כמובן על המשקל כפי שציינו חברים אחרים
אכן הידית נראית לא משהו
לדעתי, FOX מציעה סכינים בעיצובים מוצלחים יותר, עם נדנים טובים יותר באותה רמת מחיר
אנחנו יודעים מה רמת המחיר?
אאז"נ FOX נחשבים מהיקרים יותר...

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 21:38 ,23 מאי 2014, ו'

golani_2 כתב:
omery כתב:שלום

אכן הידית נראית לא משהו
אנחנו יודעים מה רמת המחיר?
אאז"נ FOX נחשבים מהיקרים יותר...
הדגמים הקודמים של חברת איסק היו יקרים מאוד ביחס למוצר המוצע. 700 שקל לסכין עם הלהב הקבוע, אם זכרוני אינו מטעה אותי.
באתר הרשמי של החברה הסכין עם הלהב הקבוע עולה 150$ - ובכזה מחיר אפשר לקנות דברים טובים בהרבה מפלדות הרבה יותר טובות מ440C (שכבודה במקומה מונח, אבל אין סיבה שתהיה יקרה כ"כ, בדיוק רכשתי איזה סכין מגף של סמית' אנד ווסון עם שעשוי מאותה הפלדה ועלה לי 15$).

asaf11331
חדש בפורום

הודעה על ידי asaf11331 » 12:38 ,28 מאי 2014, ד'

נראה סכין ממש טוב לדקירות נראה ממש חזק וטוב (:

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 15:05 ,28 מאי 2014, ד'

asaf11331 כתב:נראה סכין ממש טוב לדקירות נראה ממש חזק וטוב (:

תחזיקו אותי.

sprite2k

הודעה על ידי sprite2k » 16:12 ,28 מאי 2014, ד'

Nik88 כתב:

תחזיקו אותי.
חחח חיכיתי לתגובה שלך או של שיר

חיימון
אביר האפל

הודעה על ידי חיימון » 1:03 ,29 מאי 2014, ה'

Nik88 כתב:

תחזיקו אותי.

עמק האלכוהול.
רק חצי שעה מחיפה, וחצי דקה ממאסר עולם.

תלחץ כדי לראות תמונה בגודל מלא
המציאות היא הזיה שנגרמת בגלל חוסר של אלכוהול בדם

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 14:45 ,29 מאי 2014, ה'

חברים יקרים,
להשמיץ קל, לפרגן כנראה קשה יותר.
מאחר שאני מעט יותר מעורב בנושא מכל הנוכחים אספר את מה שאפשר:
שלושת הדגמים הראשונים יוצרו כידוע בסין ולפי בעל החברה היתה כמות פסילות לא סבירה בעליל, של סכינים שהושמדו בגלל בעיות קשות בגימור או בטיפול התרמי. כנראה שהפיקוח הטכני לא היה מספיק צמוד.
לגבי מיתוג כ"סכין הצבא הישראלי" הכל נכתב ולא אוסיף, זולת העניין שהיה פה צעד שיווקי אגרסיבי.
הדגם החדש באמת תוכנן עם לוחמי דובדבן, לצרכים ספציפיים שלהם.
ללא קשר לנ"ל, ללוחם דובדבן יש סיכויים גבוהים מאד להגיע למצב של לחימת-מגע בתנאים של אוכלוסייה עויינת, בשל אופי הפעילות. להזכירכם, כשהיחידה הוקמה ניפקו להם סכין-מגף גייסלר באורך בינוני, שהוזמנה במיוחד עם להב מושחם וקצה טאנג אחורי בולט מהידית.
יש בסכין החדשה מאפיינים שעברו תכנון ואבולוציה ושאינם נראים לעין בתמונה (למשל מעבר מהולו-גריינד לפלאט-גריינד בדגם הסופי).
יפה שבשוק כ"כ רווי עדיין יש מקום לעיצוב דגמים חדשים וקצת פטריוטיות של תוצרת מקומית לא תזיק. אם היצרן יחליט למתג את העניין באופן מסחרי - שיהיה לו בהצלחה, זכותו.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 20:13 ,29 מאי 2014, ה'

THAT WHAT SHE SAID

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים