תופעת הסכינאות

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
Shrubbery
תופעת הסכינאות

הודעה על ידי Shrubbery » 15:04 ,31 ינואר 2014, ו'

שלום לכולם, חברים ואורחים,

בימים האחרונים אנו עדים להצפה מחודשת (ולא אחרונה) של הפרסומים בתקשורת בנוגע לתופעת הסכינאות בקרב בני הנוער וצעירים.
מדובר בתופעה ישנה, אך מידי כמה זמן היא עולה מחדש לכותרות, גל הסכינאות של השנים האחרונות החל במקרה שנקרא בפי המשטרה "תסמונת מיטשל", על שם גיל מיטשל אשר נרצח ב-1999 ביפו כתוצאה מדקירת סכין, אחרי שהעיר לצעיר אשר החנה את רכבו.

לתקשורת, ולאנשי התקשורת, יש מוטיבציה רבה ונטיה להציג דברים "בשחור" ו"לבן", ב"טובים" ו"רעים", הכללות וסיסמאות הן חלק ממאפייניה של התקשורת בימינו.

אני לא רוצה לפתוח דיון אם זה טוב או לא וכו', אני כן רוצה לבקש שכולנו נגלה אחריות ומשנה זהירות בכל הקשור למכירת סכינים, בתערוכות, בפורומים וכו'. האחריות היא עלינו ואנו צריכים לשדר אחריות, במיוחד בימים אלה.

אני לא בא לחנך אף אחד אבל לראות ילד, בסביבות גיל 6, רץ בתערוכה מנופנף עם כידון באויר - זה מסוכן ותקרית בטיחותית - עזבו פלילית, עלולה להכפיש קהילה שלמה.

כולנו עוסקים בסכינים (ושאר כלי משחית) אוהבים אותן, אוספים אותן, רוב האנשים לא מבינים את זה ומקשרים סכינים לרצח ואלימות.

שיהיה סוף שבוע נעים.

סמל אישי של המשתמש
EitamSil
מכור לסכינים

Re: תופעת הסכינאות

הודעה על ידי EitamSil » 18:32 ,31 ינואר 2014, ו'

מסכים מאוד איתן , בתור בן נוער - אני שם לב באופן קבוע לכך שאין מודעות לסכינים היום חוץ מרצח ודקירות .
זה עצוב .

rgrifat
אביר האפל

Re: תופעת הסכינאות

הודעה על ידי rgrifat » 22:00 ,31 ינואר 2014, ו'

תודה שרוברי שפתחת את הנושא.
בני יוסף בן 4, והוא כמוני אוהב סכינים. קניתי לו דגם אולר לוקבאק מפלסטיק. לימדתי אותו שזהו כלי עבודה (הוא רואה אותי עובד עם סכינים) אבל כלי מסוכן שיש להיזהר עמו. אנשים חושבים שאני מקלקל אותו. לדעתי דווקא החשיפה הזו עשויה למנוע ממנו להשתמש בסכין למטרות "לא כשרות".

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים