סוגי פלדות

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
Levko
חדש בפורום
סוגי פלדות

הודעה על ידי Levko » 1:50 ,7 פברואר 2007, ד'

אני ממש חדש בתחום והתעניינתי בסכיני הטלה. מצאתי 2 אופציות מעניינות
גם ה- sog fusion וגם ה- cold steel true flight thrower שתיהן נראו אחלה אופציות מכיוון ששתיהן יכולות לשמש גם כסכין רגילה ועבורי זה אחלה בונוס בייחוד לטיולים שגם אוכל להטיל וגם שימושי.

ברור לי שהן לא יהיו סכינים מדהימות אבל אני מעוניין יותר בהטלה.

בכל מקרה ה- sog עשויה מפלדת 420
וה cold steel מפלדת 1055 carbon steel
רציתי לדעת מה ההבדל בין השתיים ובכלל אם יש איזה מדריך או מקום ללמוד יותר על סוגי פלדות.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 14:56 ,7 פברואר 2007, ד'

מדריך מפורסם פה בפורום, חפש תחת הכותרת "W2".
לדעתי האישית הקולד-סטיל תהיה נוחה יותר להטלה והסוג נוחה יותר לעבודה(הגארד עושה את ההבדל).כבעלים גאה של הקולד-סטיל, אני יכול לציין שהיא אחלה סכין הטלה.
הערת אגב-סכינים "משולבות" נוטות לאבד את החוד שלהם מהר בגלל פגיעות לא טובות במטרה\נחיתה על אבנים ושאר צרות.
האקסיומה אומרת ש"תמיד שילוב של כמה תכונות הוא פשרה על האיכות של התכונות"-סכין הטלה צריכה להיות קצת גמישה או מאד עבה. בכל מצב זה משפיע(לרעה מן הסתם)על איכות החוד.
המלצה אישית, קנה לך סכין ייעודית להטלה וסכין ייעודית לעבודה.ככה כשתיצטרך סכין בטיולים תמיד תהיה לך סכין שעובדת ולא תצטרך לשבור את הראש איך להשחיז אותה באמצע שומקום עם אבן גיר. :?
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Levko
חדש בפורום

הודעה על ידי Levko » 16:07 ,7 פברואר 2007, ד'

והקולד סטיל true flight היא מה שיש לך והיא באמת ייעודית להטלה או שאתה מתכוון לשלושת הדגמים שנראים אותו הדבר רק בגדלים שונים הקטן נקרא mini flight thrower
הנה לינקים לשני הדגמים
true flight
http://www.coldsteel.com/80tft.html

mini flight
http://www.coldsteel.com/80tkseries.html

בכל מקרה תודה רבה[/url]

Guest

Re: סוגי פלדות

הודעה על ידי Guest » 19:24 ,7 פברואר 2007, ד'

Levko כתב:אני ממש חדש בתחום והתעניינתי בסכיני הטלה. מצאתי 2 אופציות מעניינות
גם ה- sog fusion וגם ה- cold steel true flight thrower שתיהן נראו אחלה אופציות מכיוון ששתיהן יכולות לשמש גם כסכין רגילה ועבורי זה אחלה בונוס בייחוד לטיולים שגם אוכל להטיל וגם שימושי.

ברור לי שהן לא יהיו סכינים מדהימות אבל אני מעוניין יותר בהטלה.

בכל מקרה ה- sog עשויה מפלדת 420
וה cold steel מפלדת 1055 carbon steel
רציתי לדעת מה ההבדל בין השתיים ובכלל אם יש איזה מדריך או מקום ללמוד יותר על סוגי פלדות.
הדיון הזה מיועד עקרונית לפורום מומחים, אבל שאלת כאן אז נענה.

ה-1055 היא פלדה פחמנית ובסיסית, מחזיקה חוד לא רע וגמישה (פלדת כלים) מה שנותן לה יתרון בחבטות חוזרות, כמו כל הפלדות הפחמניות הפשוטות, אבל לעומת הפחמניות האחרות ה-O1,W1,W2,A2,D2,M2 אינה מכילה מרכיבים כמו ונדיום, ניקל, כרומיום, מוליבנדיום המסייעים לקושיה של הפלדה ועמידותה כנגד החלדה. אם היא מצופה, היא לא תנטה להחליד.

ה-420 הפשוטה הינה פלדת אל חלד ולא משהו מבחינת אחזקת חוד, נחשבת פלדה רכה, עם זאת די קל להשחיז. יש דגם של 420 שהוא איכותי יותר HC, אבל גם הוא אינו מגיע ל-RC יותר מ-53.

עומר

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 19:59 ,7 פברואר 2007, ד'

הסכין שלי היא ה-TRUE FLIGHT.
מה שכן-הסכין באתר היא דגם חדש להבנתי, לי יש דור אחד אחורה.ההבדל הוא בסוג החוט בידית,צורת הקשירה שלו והעובדה שהחדשה מגיעה עם נרתיק 8O .
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Levko
חדש בפורום

הודעה על ידי Levko » 23:45 ,7 פברואר 2007, ד'

צלצלתי אליהם- שיחת חינם בסקייפ לקולד סטיל בארהב :)
והם אמרו שהדגם החדש פשוט עשוי מפלדה עם פחות פחמן- קצת יותר חלשה אבל פחות נוטה להחליד.

הפלדה החדשה היא 1050 carbon steel
והישנה 1050 carbon five steel
האם ההבדל בשמירת החוד ובנטייה להחליד בין הפלדות גדול?
ואם הסכין נשמרת טוב ומנוקה על ידי ומצופה (על ידם) ב- baked-on protective coat האם יש סיבה להחלדה?
או שזה זניך וללכת על החזק והישן? או שכדאי על החדש?

ותודה לכל מי שענה בכל מקרה

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים