חנות המשומשים ריקה... אולי זה רומז משהו למפעילי האתר?

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
sagiexe
חנות המשומשים ריקה... אולי זה רומז משהו למפעילי האתר?

הודעה על ידי sagiexe » 6:45 ,2 יולי 2010, ו'

מפעילי אתר יקרים שלום,
פעם היה כאן פורום קניה, מכירה והחלפה שוקק חיים.
מהיום שפתחתם את החנות והחלטתם XXXX, הפורום ננעל והמסחר גווע.
סכיני החנות שלכם נמכרים במחירים מופרזים, חנות היד השניה ריקה,
ועורק מרכזי באתר נותק.
סחתיין על החנות, כל הכבוד על הרעיון, אבל שחררו לנו את פורום קניה ומכירה והחלפה.
חבל שכל הפרסום ילך ליד 2 ואיביי.
כל הרעיון במכירה בפורום, היה לאפשר לאספנים לקנות ולהחליף סכינים במחירים נמוכים יותר
מהשחיטה שיש ב"חוץ", ואתם גרמתם לזה שהמכירה תהפוך לפרוצדורה קשה, השתלטתם על
זכותו של המוכר לקבוע מחיר ולשנותו, לקחתם עמלות והסרבול הופך את כל העסק לבלתי משתלם.
חבל....

yaron-farjun
תושב קבע בפורום

Re: חנות המשומשים ריקה... אולי זה רומז משהו למפעילי האתר?

הודעה על ידי yaron-farjun » 11:46 ,2 יולי 2010, ו'

אני מחזק את דברי שגיא..

המהות של האתר הייתה לרכוש ידע ומידע שלא היה ניתן להשיג במקומות אחרים.
גם המסחר של המשומשים היה פלוס נוסף, אשר תרם לחויית הגלישה.

גדי
תושב קבע בפורום

קצת חשבון

הודעה על ידי גדי » 13:18 ,2 יולי 2010, ו'

לדעתי להנהלת האתר זכות להחליט בענייני המכירות - הרעיון של חנות באתר יכול לעזור בתחזוקה השוטפת, רעיון יפה.

אם ניתן - ממליץ לא לקשור את נושא המסחר בחנות לענייני יד שנייה. מסכים לדברי החברים שמעלה.

העובדות : ברשותי אוסף ספיידרקו גדול ,עם הזמן יש בידי כיום 4 סכינים שאני מעוניין למכור ע"מ להשיג דגמים חדשים.
א. לחברי הפורום הייתי מוכר אותם במחיר כדאי של 300 ש"ח ומטה (רבים יודעים).
ב. דרך האתר המחיר יהיה 360 ש"ח.
ג. למבינים ברור שהאתר ירויח יותר ממני.
ד. רבים מחברי הפורום נפגשים קודם כל בזכות המכירות וההחלפות שהתנהלו, וכך פגשו סוף סוף שותפים לתחביב נידח, הוחלף ידע רב, וברור שהיכולת של תחביב להתפתח על בסיס הסיוע ההדדי שהחל בפורום גדולה יותר - היכולת הזו היא חלק מלב העניין.
ה. ייתכן שאפשר למצוא פתרון לתחרות לחנות האתר ע"י הגבלת מס' הפריטים שמשתמש יכול למכור (למשל 12 בשנה).

אישית - המחירים בחנות גבוהים מדי, ספיידרקו ליידיבאג ב200 ש"ח?? - אני אתן ב100-130 למי שמעוניין.
מהחשבון שנוצר ומהפרוצדורה, כרגע לא כדאי למכור יד-שנייה באתר, ובוודאי גם העניין של חלק מהחבר'ה קצת ירד בגלל זה.

Guest

הודעה על ידי Guest » 17:51 ,2 יולי 2010, ו'

להודעות -
עצם היות הקטגורייה ריקה לא מעיד על דבר- אני פשוט בחו"ל כרגע ומספר מוצרים שביקשו פרסום לא עלו.
גדי, עניין מכירת היד השניה הוא בעייתי וברור שהיה נוח לכולם למכור דרך הפורום, לנו זה יצר בעיות שונות חוקיות ואחרות, ופתח פתח לסוחרים שהשתמשו בפורום להנאתם בלי לשלם תמורה - הבעיה לא היתה עם חברים שמכרו מאוספם הפרטי 3 סכינים בשנה. לא מדובר כאן בהפתעה... שהרי חלק מהמבקרים מכרו באופן מסחרי בפורום. לשגיאX שמדבר על ארנקים של אחרים, זה פעם שניה שאתה מתבטא כך - לא ראוי אבקש ממך לחדול מכך.
ביחס לאפשרות המכירה דרך קטגוריית יד שניה, הענין נבחן שוב עקב פניות חברים, אנחנו נבדוק אותה ומאמין שנגיע לפתרון שיקרה אחרי שאשוב לארץ, נחשוב על זה ונראה מה יהיה הוגן וכדאי לכולם.
ביחס למחירים בחנות מבין שיש חברים שקנו ביבוא לא מסודר בזול זה לא המצב כאן - בכל הכבוד אל תכנסו לנו לכיס, לא עניינו של אף אחד, אני לא מבקר מחירים של אחרים וזה לא עניינו של אף אחד - גם הפניה של מכירות מאתר יד 2 מהפורום אינן מקובלות וימחקו. אנחנו עושים מאמצים להוזיל ולייצר רעיונות חדשים, אין מה לעשות - מי שיקר לו - שלא יקנה - אין חובה כזו, החנות לא מכוונת דווקא לחברים הותיקים שקונים בחו"ל אלא לאספנים צעירים ואחרים.
אני מנסה לכבד כל מי שכותב בפורום ולא לצנזר - מציע שכולנו נעשה כך.

benshi1969
חדש בפורום

הודעה על ידי benshi1969 » 18:12 ,2 יולי 2010, ו'

שגיא אקס, מורגש בעליל כי כל קשר בין הידע שלך בסכינים, לבין הידע שלך בהקמת אתרי אינטרנט, בכל הנוגע לתפעול, הקמה, שידרוג, בינוי, שינוי פלטפורמה, הטמעת תכנים, גרפיקות, חוות שרתים ומה שכרוך בתפעול שלהם, אינם דומים, וזאת מאחר ומה שנזכר לעיל הינו חלק קטן מהעלויות העצומות הנדרשות מבעלים של אתר מסוג זה.

מי בדיוק שמך כ'מפקח על מחירי האתר ? לא טוב לך - אל תיקנה! איש לא חייב אותך לעשות כן, זו הגזמה מצידך להתיימר ולהיכנס לכיסם של אחרים הנותנים את נשמתם להפעלת האתר הזה.

"הניחו לנו את הפורום" - לעניות דעתי מפעילי האתר אינם עובדים שלך - תקן אותי אם טעיתי... אתה רשאי לומר את שמעיק עליך בגבולות ההגיון, או לחילופין גש וברר עלויות של מקצת הסעיפים הנחשבים להוצאה באתר מסוג זה, ולאחר שתחכים קמעא, ותהיה מצוי יותר בתמחורים השונים, בטוחני כי תספור עד 2 לפני השימוש בביטויים פוגעניים.

הצוות שאמון על תיפעול האתר ימשיך וייתן ימים כלילות על מה שלתפיסתנו נכון והוגן, כבר הוזכר זה מכבר ע"י עומר, ובמקביל, נוכל להבטיח לך ולאחרים, הערות בונות ייבדקו לעומק, עד למציאת שביל הזהב שיירצה את מירב הגולשים באתר.

ולכן, אנא ממך, עד שלא תחווה בעצמך במה כרוך אתר מסוג זה, אנא המנע מביקורות לא הוגנת, לטובת אלו שבאמת מנסים לתת כאן שירות בעצם תחפעול האתר - ולא, לא בחינם, לכל קטגוריה, שער, פורום ותמונה - לכל אלה יש מחיר וברור שלא אתה הוא זה שעושה - או משלם - את החשבון.

שבת שלום.
אלי בן שימול
מנהל שיווק מקוון
eli@knife.co.il

sagiexe

הודעה על ידי sagiexe » 21:26 ,2 יולי 2010, ו'

זכותו של כל צרכן להשוות מחירים ולהצביע על מחירים גבוהים, וזכותו של משתמש פורום ותיק
להציע הצעת יעול לטובת האתר.

אני האחרון שיפנה ליד-2, ואם תקרא שוב את מה שנכתב, תראה שכתוב שחבל יהיה, שאנשים ימכרו סכין משומשת דרך אתר יד 2 ולא דרך האתר הזה.

וכפי שהגיבו חלק מהגולשים, אכן לחנות זכות לקבוע את מחיריה וזכותו של הגולש להחליט אם לקנות, וזאת בכל הקשור לסכיני החנות מיד ראשונה - אך לא נראה לי שאפשר לכפות על מוכר יד-שניה גם מחירים וגם תקשורת עם קונים.

גם אין לי התנגדות לשלם לאתר סכום סמלי עבור כל מכירת סכין אבל מי שדוחף לי יד לארנק וקובע לי
אם מי אדבר ולמי אמכור ואיזה מחיר אסגור ועם מי אסור לי לדבר וכן לשנות מחיר וכן או לא לדבר בפרטי...
זה כבר נראה לי קצת מוגזם.

אני עדיין חושב שפורום מכירה והחלפה היה עורק ראשי באתר וחיסול שלו יפגע בתעבורת האתר.

זכותי למכור סכין במחיר נמוך משמעותית מהנהוג בשוק, וזכותו של חובב סכינים להנות ממחירים כאלו,
כמו גם זכותי לקנות במחיר נמוך ותחרותי.

תגיד מה שתגיד, אבל מספר הסכינים שמסרתי במתנה יותר גדול מהאוסף של חלק מהמשתתפים כאן...

במטותא ממך, תחשוב חיובי לטובת חבריך האספנים.

אז רק לידיעה...

גם אני עושה את החשבון...

וכמובן,
שבת שלום!

apollo
חדש בפורום

הודעה על ידי apollo » 22:07 ,2 יולי 2010, ו'

sagiexe צודק בכול מילה.

התאור שלו את הבעיות הקיימות באתר מדוייק ומתומצת, וחשוב מכך כתוב בצורה עניינית, לבעלי האתר והעושים במלאכה.
אתה רשאי לומר את שמעיק עליך בגבולות ההגיון
הגיון של מי? שלך? של עומר?

הגיון זה משהו מאוד מורכב, ואני שמח לספר לך שלרוב האנשים יש הגיון שונה זה מזה.

ובפרט לך ולהמון חברים בפורום הזה.

הפורום הפך לפלטפורמה לקידום חנות סכינים. והדבר מפריע לחברים, במיוחד לאלו שתרמו לפורום במשך השנים.

כולי תקווה שאת ההגיון הזה תוכל להבין.

רק טוב,
אפולו
greetings comerade

ROMA
מכור לסכינים

הודעה על ידי ROMA » 22:35 ,2 יולי 2010, ו'

אני פונה למנהלי האתר, כל המטרה של פורום-מכירה היתה שכל בן אדם החפץ בסכין במחיר נמוך, יכול לקנות לו אחת.

ועכשיו כשביטלתם אותו, אנשים לא יקנו יותר דרך האתר (שזאת אחת המטרות שלו), ובמיוחד אנשים שמבינים בסכינים שהם בעצם רוב חברי הפורום.

לדעתי, אף בן אדם נורמלי שרוצה למכור סכין לא יפנה לחנות יד שניה שלכם, ואף בן אדם לא יקנה.

ואני כבר לא מדבר על המחירים המופרזים של החנות כי כבר הכל נאמר לפני.

לא רק שאתם הורסים את האתר בהוספת דברים חדשים, אבל גם את הבאגים למיניהם שיש באתר והוזכרו לא פעם על ידי חברי הפורום לא מתקנים. אתם הבטחתם שתתקנו אותם ושום דבר לא קרה.

ועוד דבר אחד, למה אתם מוחקים הודעות של מוצאות חן בעיניכם? אני זוכר שלפני כמה ימים יובל כתב שמישהו ניכנס לו למערכת ושינה את השם שלו ליובל יוקנעם למרות שהוא בכלל לא מסר אף פעם את מקום מגוריו, ואחרי כמה שעות ההודעה נמחקה. אני שואל את עצמי איפה חופש הדיבור?

איזה מין דבר זה, מה אנחנו באירן?

ואני לא אתפלא אם תמחקו גם את ההודעה שלי, כי אם אין לכם אומץ להסתכל לבעייה בעיניים, אז אתם מוחקים כל זכר שמזכיר לכם אותה.
אם אסור אבל מאוד רוצים אז מותר.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 5:03 ,3 יולי 2010, ש'

חבר'ה, חבר'ה, אנא מכם - להרגיע, ובגדול !

ממש קיויתי ש(במסגרת תפקידי), לא אדרש להתערב בסגנון של חלק מההודעות, וטעיתי. במשך יותר מחודש, ולמרות הקיום של כמה בעיות-תפעול או בעיות-מבנה שאכן עדיין קיימות באתר, מעולם לא חצה אף אחד את הקו האדום של שימוש בביטויים פוגעניים, העלבות, וטון אישי בלתי מכובד, כראוי לכל במה ציבורית.

אתר אינטרנט הוא במה ציבורית, הוא נחשב על פי חוק לרשות הכלל (גם אם הוא אתר פרטי, כמו זה שבו אנחנו משתתפים) וניתן גם ניתן להגיש בגין רשומותיו תביעות-דיבה ותביעות אחרות.

מה כל-כך רע בלהתבטא בצורה מכובדת - שקולה ומושכלת - כזאת שלא תאלץ את הנמענים להחריף יותר ויותר את התשובות ?

יכול להיות צדק-מה, או אפילו צדק-רב בטיעונים של כל אחד, אבל גם באתר שלנו, יש צורך (חוקי) לנקוט בלשון שמכבדת את בעליה - כמו בכל מקום ציבורי אחר.

אנא מכם, קחו זאת בחשבון.

לכן נאלצתי - בניגוד לנטיה הטבעית שלי - להתערב בסגנון של כמה מההודעות שנכתבו כאן, ולמתן את אופי ההתבטאות - מבלי לפגוע בתוכן.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ל ROMA : לאחר שביררתי לעומק, הסתבר לי לשביעות רצוני, שהחלפת שם-המשתמש שלי היתה בטעות ובתום-לב, על ידי מישהו מהמתנדבים בניהול האתר. הדבר תוקן מיד כשהתברר מקור הטעות.

את המחיקה בצעתי אני בעצמי כשהתברר לי שהטעות נעשתה בתום-לב.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ל Sagiexe : כולנו מכירים בזכויות הוותק שלך באתר, אבל גם אם טענותיך צודקות, אנא ממך, חשוב בתגובותיך על כך, שאת האתר מנהלים אנשים, לא רובוטים, וחלקם עושים זאת בהתנדבות (כמוני למשל), ומתוך רצון חופשי, וכפי שנאמר כאן על ידי קולגה, הכוונות ברקע הן לטובה, ונבחנות דרכים לשיפור הקיים, ודרכים הגיוניות לשחזור דברים טובים שהיו באתר הישן, והשתנו עם הפיכת האתר מאתר של Public Domain לאתר מסחרי.

זאת זכותו של מקים האתר להפכו לאתר מסחרי, כי זה קניינו. הוא השקיע בהקמתו ובתחזוקתו שנים רבות מכספו הפרטי, אבל עדיין, לעניות דעתי, זה לא אומר שהוא ויתר על רצונו שהאתר יישאר להיות פורטל מרכזי בארץ לחובבי סכינים, רק בגלל העובדה שנפתחה בו חנות.

אנחנו יחד, עדיין מחפשים את שביל הזהב להחלפות, מכירות יד-שניה וכדומה, ולכן, במקום לשגר עקיצות וביטויי אכזבה, אולי כדאי להציע לבעלים הצעות קונסטרוקטיביות בעניין, כאלה שייספקו את שני הצדדים, שהם אחרי הכל, בעלי עניין פרטי משותף - סכינים.

לא, לא הכל סובב סביב הכסף. יש באתר גם עניין אינטלקטואלי של חידושים בעולם, טכנולוגיות מיוחדות, סגנונות אתניים, תורות לחימה, מטלורגיה, יצירה ואומנות, ועוד.

בזמן הקרוב כך אני מקווה, ולשם כך אנחנו פועלים ברקע, ייפתחו באתר כמה בלוגים אישיים מעוצבים של כמה מומחים בתחומם, שמהם יכולים כולנו להפיק הנאה (ללא שום כוונות רווח - מי היה מאמין...) ואולי אפילו ללמוד דבר או שניים...

זהותו של אתר פורומים, היא לא הפלטפורמה הטכנולוגית שמקיימת אותו, כלומר אותו דומיין שיושב על איזה סרבר אלמוני ברשת.

זהותו ומהותו של אתר, היא קודם-כל קבוצת אנשים בעלי עניין משותף, שמשתמשים באתר להנאתם.

הם אלה שמשתמשים באותה פלטפורמה טכנולוגית, כדי לקדם את עניינם ברשת.

זה לא כאילו "אנחנו נגד איזה רובוט אלמוני" - זה אנחנו - אחד עם השני, על אותה פלטפורמה.

זו זכות קולגיאלית - אבל גם חובה - של ביטוי תרבותי, מושכל, ובעיקר מכובד.

בלי כבוד הדדי, אנחנו סתם אוסף של פלצנים, ואני בטוח שלא זה המצב, וסתם נסחפנו קצת.

האם אני טועה ?
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

smile2life
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי smile2life » 13:34 ,3 יולי 2010, ש'

יובל תוספת קטנה ברשותך:

כתבת (ואני מצטט):" ל Sagiexe : כולנו מכירים בזכויות הוותק שלך באתר, אבל גם אם טענותיך צודקות, אנא ממך, חשוב בתגובותיך על כך, שאת האתר מנהלים אנשים, לא רובוטים, וחלקם עושים זאת בהתנדבות (כמוני למשל), ומתוך רצון חופשי, וכפי שנאמר כאן על ידי קולגה, הכוונות ברקע הן לטובה, ונבחנות דרכים לשיפור הקיים, ודרכים הגיוניות לשחזור דברים טובים שהיו באתר הישן, והשתנו עם הפיכת האתר מאתר של Public Domain לאתר מסחרי."

למעשה רוב האנשים שעובדים על האתר עושים זאת בחלקנו הגדול בהתנדבות.

מקווה שקיבלת את התיקון
ניתן ליצור קשר באמצעות טופס צור קשר: http://knife.co.il/index.php?option=com ... &Itemid=64

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 14:04 ,3 יולי 2010, ש'

קיבלתי את התיקון, ולעצם העניין, בואו ונחשוב ביחד, כאן בפורום הזה, איך נוכל לשפצר את האתר למצבו המיטבי, כך שגם חובבנים ותפרנים (היום זו לא בושה - שני-שליש מאוכלוסיית העולם הם תפרנים) המעוניינים להחליף או למכור פריטי אוסף קיים, רק כדי להשיג עוד פריט נכסף.

אני מזמין את כולם להציע הצעות פרודוקטיביות - כאן ועכשיו - וכך יהיה יותר אקשן זמין ופחות עקיצות הדדיות.

מוסכם ?

הנה, אני מתנדב להיות ראשון להציע:

מה דעתכם להקים באתר גלריה (גלריה זה קודם-כל תמונות, אם צריך להזכיר) למכירות פומביות?

במכירה פומבית - ערכו של פריט נקבע לפי הביקוש שלו, ולפי התחרות בין החברים על השגתו.

לא כל אחד יוכל להשתתף בפורום המכירות הפומביות, אלא רק מי שיירשם לפורום המכירות הפומביות, ויישלם דמי חברות שנתיים בפורום - את המחיר ניתן לקבוע בדיון נפרד - אני בטוח שנוכל להגיע למחיר שכל המעוניינים יסכימו לשלם.

גם על השאלה אם מדובר בחברות שנתית, היא לזכויות קניה בפורום, זכויות מכירה בפורום, ניתן יהיה לפתור בדיון פתוח וגלוי. במה יש לנו להתבייש? זכותנו לעצב את הפורום שבו נרצה להשתתף. בעלי האתר במובן הזה, הם בעלי הפלטפורמה הטכנולוגית שתאפשר לנו את זה, תמורת דמי החברות השנתיים. גם ראוי, וגם מקובל.

בנפרד מהזכות להיות חבר בפורום למכירות פומביות, ניתן יהיה לדון בשאלה האם תצוגת המכירות תהיה גלויה לכל צופה אקראי, או חסויה לכלל, וגלויה רק לחברי הפורום.

כיום, מקובל בבתי מכירה-פומבית לגבות עשרה אחוזים מערך המכירה בפועל.

ניתן במקביל, אם תרצו, לפעול כדוגמת התקנון המקובל באי-ביי - שהוא האתר הגדול בעולם למכירות פומביות. אם הוא מספיק טוב לכולם, אז הוא מספיק טוב כדי לפעול כמוהו, כאן ועכשיו.

האם מישהו מוכן להגיב לרעיון הזה ?

האם יש למישהו הצעות נוספות ?

חבל להיות ביישנים בעניין הזה ואחר-כך לבכות שהאתר לא מתנהל על-פי הציפיות שלכם.

- קחו על עצמכם להציע הצעות, ולשפר את האתר לטובת כולנו

smile2life
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי smile2life » 15:48 ,3 יולי 2010, ש'

ממשיך את הקו של יובל:

בעיקרון מבחינת יד שניה המטרה היא למנוע מסוחרים להשתמש בפלטפורמה של האתר. לכן אני מציע שמי שימכור יותר מ-X פריטים ישלם עמלת מעין מנוי לפי כל מודעה שמתפרסמת. מי שמפרסם מודעה אחת ישלם סכום של כ20-30 ש"ח או אחוז מסויים מהמכירה (נאמר 10%) שבד"כ יוצא בערך 20-30 ש"ח. מתחת למאה ש"ח ניתן להשתמש בפורום החלפות החדש.
ניתן ליצור קשר באמצעות טופס צור קשר: http://knife.co.il/index.php?option=com ... &Itemid=64

apollo
חדש בפורום

הודעה על ידי apollo » 19:47 ,3 יולי 2010, ש'

אני מציע שמי שימכור יותר מ-X פריטים ישלם עמלת מעין מנוי לפי כל מודעה שמתפרסמת
אני חושב שזה רעיון הצויין.
נקודה למחשבה: ישנם חברים בפורום שמכירת הסכין היא הדרך לממן את הפרוייקט הבא, לבניית הסכין הבאה.
ברור שהם "בעלי מלאכה" בבניית סכינים, אבל זה לא עיסוקם העיקרי ומקור פרנסתם.
יש לדעתי לתמוך בחברים אלו ולאפשר להם עמלות נמוכות באופן יחסי.
ונקודה נוספת למחשבה:
המטרה היא למנוע מסוחרים להשתמש בפלטפורמה של האתר
האם הדבר באמת כך?
מה לגבי יצרנים שלהם העיסוק הוא מקור פרנסה?
בגילדות נפחים בהם אני חבר בחו"ל ישנם דמי חבר מדורגים, נפח מתלמד או סטודנט משלם סכום נמוך יותר מנפח מוסמך / בעל
עסק בתחום. סוחרים משלמים סכום אחר.
דעתי היא כי יש מקום לסוחרים ויצרני סכינים מיקצועיים, צריך לסדר להם את העמלה המתאימה.
העובדה כי בפורום קיים קהל יעד איכותי וממוקד, מהווה תמריץ לשלם עבור החשיפה לקהל הזה בדמות "העמלה המתאימה".
רק כמה נקודות למחשבה...
מקווה שזה תורם לפיתרון
רק טוב
אפולו
greetings comerade

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 23:48 ,3 יולי 2010, ש'

נתחיל מכך שדעתי הכנה אומרת להשאיר את הפורום ליד שניה כפי שהיה. לאתר מי סוחר ומי לא , זאת בעיה שאני מניח שמטרידה את מנהלי האתר. אבל למה האספן הפשוט צריך לשבור את הראש?

חוקית גם לפני שנפתחה החנות לא הייתה בעיה באתר לאפשר מכירת פריטי יד שניה, כאשר המוכר הכריז שהוא מודע לחוקי מדינת ישראל בנושא של מכירת סכינים. אז למה היום, יש פתאום בעיה חוקית לאתר? צריכה להיות הפרדה ברורה בין החנות לבין הפורומים.

לפי איך שנראה המצב כל הסיפור הזה החל כאשר בעבר דובר על למצוא פתרונות למימון האתר על מנת שבעליו לא יעשה זאת הכל מכספו הפרטי , דובר רבות על למצוא איזון במחיר לגבי תשלום שנתי סמלי , או למצוא פתרון על כך שכל מוכר בפורום יד השניה יתרום אחוז ממכירתו, לא דובר על כך שהאתר יאלץ אותי לבצע את העסקה הכספית דרכו בלבד.

פתרון של מכירות פומביות ראינו שלא כל כך עובד, לצערנו לא הייתה הענות גדולה בכלל , אם האתר ינהל זאת , מי הוא זה שייקבע את הערך ההתחלתי של פריט , מי הוא זה שיחזיק בפריט עד למכירתו? ראינו ששיטה זו לא נתנה הרבה פתרונות.

אני חושב שקשה לסנן מי סוחר ומי לא, וגם אם תנסה להגביל כמות של מכירות שנתית לאדם בקלות רבה אפשר לפתור את הבעיה, לפתוח משתמש חדש ולעשות זאת כל פעם תחת שם אחר , איך תדע בודאות, כמובן שאם חפירה בתוך כל משתמש יהיה אפשר להעריך אבל לדעתי אף פעם לא בוודאות של 100 אחוז, ולכן אני חושב שעל מנת לפתור את הנושא בצורה הכי קלה היא לגבות סכום סמלי שנתי שבו כל חבר שירצה להיות חבר בפורום זה יהיה חייב לשלם על מנת להיכנס, וכך יהיה גם חופש פעולה למכירה של פריטים יד שניה, ללא עמלת מכירה וללא התערבות של הפורום עצמו בתהליך המכירה. ואני לא מדבר על תשלום בנושא של פורום המכירה בלבד אלא עבור האתר כולו.

כמו שההנהלה אומרת שאין מה להיכנס לכיס של בעלי החנות, בהקשר של כל ההערות לגבי המחירים שחלקם אכן גבוהים, גם אותו מוכר של פריט מהאוסף אינו רוצה שיכנסו לכיסו.

ולכן הרעיון הכי פשוט הוא דמי חבר לאתר (פורומים), להפריד את החנות לגמרי מכך כי סה"כ החנות פונה לא רק לחברי האתר בלבד.
וגם אם זה אומר שיכנסו סוחרים של פריטי יד שניה לתוך המעגל, הרי לדעת בוודאות מי סוחר ומי לא אני מאמין שקשה יהיה לדעת, ולבוא לומר לאדם שיש לו אוסף גדול שהוא סוחר אם יחליט פתאום למכור את החלק הארי מהאוסף זה גם לא נכון. והכי חשוב , לאכול את כל העוגה אי אפשר, לא ההנהלה ולא החברים. אם ההנהלה רוצה להגביל את הסוחרים היא זו שצריכה למצוא את הפתרון , אבל לא על גבו של האספן שבא לפורום זה בשביל תכניו או אפילו בשביל למצוא לעצמו פריט יד שניה. ולכן אני שוב אומר הרעיון הי טוב הוא להפוך את הפורום הזה לפורום בתשלום - שנתי , שיהיה סמלי ולא מוגזם ולא הגיוני, 10-15 דולר שנתי זה, סכום שווה נפש גם לתפרנים שחשוב להם להיות עדיין חברים בפורום, וכך גם ניתן לדעת באמת מי כאן חשוב לו מספיק ולמי לא.

יום נעים לכולם

סול
נערך לאחרונה על ידי tutisdog ב 17:20 ,4 יולי 2010, א', נערך פעם 1 בסך הכל.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

ROMA
מכור לסכינים

הודעה על ידי ROMA » 7:24 ,4 יולי 2010, א'

אני לגמרי עם סול, צריך לפתוח את פורם מכירה ומי שירצה למכור בו יצטרך לשלם תשלום חד פעמי שייקבע על ידי
מנהלי האתר.

התשלום יהיה חד פעמי וסכום לא מוגזם, כי בפורום מכירה כשהוא היה פתוח לא היה חסר מוכרים.
אם אסור אבל מאוד רוצים אז מותר.

גדי
תושב קבע בפורום

תשלום מדורג

הודעה על ידי גדי » 12:28 ,4 יולי 2010, א'

הצעות :
א. האתר יהיה פתוח ללא תשלום לכל אדם סקרן.
ב. פורום קניה ומכירה יהיה פתוח לצפיה ורכישה בחינם.
ג. מוכרים : פעם ראשונה חינם ,מעבר לכך ישלמו עמלה של נגיד 10% .
ד. סוחרים : יוגדרו ע"פ התקנון הנהלת האתר לפי X מכירות בתקופת זמן מסוימת.
את המחיר ניתן לקבוע במס' מדרגות תשלום:לדוג' -מסחר רגיל 12.5% ,בינוני 15% ,גדול 20%.
ה. יוצרים : לדעתי האישית ,בתור מי שאוהב ספיידרקו אך נחשף באתר ליצירות הפאר של החבר'ה - יש לקדם את התחום ולאפשר ליוצרים למכור מעשה ידיהם ללא תשלום .

בגדול בכל כיס שנכניס אליו יד כאן נמצא ,נו אתם יודעים,משהו חד :) אז ההצעות הן כמובן רק רעיונות למחשבה ולא ביקורת.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 12:45 ,4 יולי 2010, א'

tutisdog כתב: פתרון של מכירות פומביות ראינו שלא כל כך עובד, לצערנו לא הייתה הענות גדולה בכלל , אם האתר ינהל זאת , מי הוא זה שייקבע את הערך ההתחלתי של פריט , מי הוא זה שיחזיק בפריט עד למכירתו? ראינו ששיטה זו לא נתנה הרבה פתרונות. סול
ברוב אתרי הנשק הקר בעולם המערבי, פורומי היד השניה וההחלפות פועלים על פי עיקרון של מכירות פומביות, ויש הסכם של כבוד עם בעלי האתר על תשלום של אחוז מסויים, והוא מועבר תחת הכותרת של "תרומה לקידום האתר" - אנא בדקו את הנושא, כי אנחנו יכולים לאמץ מתוך המודלים בחו"ל בדיוק מה שיכול להתאים לנו.

דוגמה:

http://www.bladeforums.com/forums/showt ... p?t=746791

http://www.jerzeedevil.com/forums/showt ... hp?t=48052

באותם פורומים, למרות שהם מוגדרים כביכול ליד שניה והחלפות, ישנם פריטי אספנות שברובם המכריע נמכרים כפריטים במצב חדש לגמרי (Mint++) עם ניירת יצרן, אריזה מקורית וכדומה, ומחירם ההתחלתי נקבע על ידי המוכר, המתמודד עם הצעות גלויות לעין כולם, ומחליט מי מהמתמודדים זכה, לפי שיקול דעתו הבלעדי - ואחרים לא יכולים לערער על בחירתו, כי הוא המחליט הבלעדי למי הוא מוכר ובכמה. כבר נתקלתי בכמה מכירות פומביות, שהבעלים מכר למישהו שהצעתו לא היתה הגבוהה ביותר, וזה למרות שכל ההצעות באותה מכירה היו גלויות.

כמובן, כל עסקה שהושלמה מחייבת את המוכר להכריז בגלוי שהפריט נמכר.

הוא (המוכר) יכול - אבל רק בהסכמת הקונה - להכריז גם מי זכה במכירה.

המוכרים עובדים עם Paypal, שמבטיח למוכר ולקונה באמצעות חוזה מיוחד על חבותם החוקית להגשים את העסקה. ברגע שפרעת את הסכום שנשלח על שמך, הבעלות על הפריט עוברת אוטומטית לקונה, ואתה כמוכר מחוייב לשלוח לו את הפריט תוך X ימים כפי שנקבע.

בחוזים אלו ניתן גם להתקין חבות הדדית לצד שלישי (האתר) כעמלת תיווך.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 13:10 ,4 יולי 2010, א'

אני תומך בהצעותיו של גדי - הן לדעתי, הוגנות ומשתלמות לכל הצדדים, ויש בהן גם בקרה שיכולה לספק את זכויות הקניין של בעלי האתר.

אני תומך גם בהצעתו של סול - לגבות דמי חבר (עדיף שנתיים) לחברות באתר, או לחילופין, אולי דווקא לשלם תמורת מינוי עבור הזכות למכור בפורומים של קניה ומכירה.

כולנו נשמח לשמוע עוד הצעות, או תיקונים להצעות קיימות, הסיר עדיין על הכיריים.

smile2life
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי smile2life » 7:48 ,5 יולי 2010, ב'

ROMA אני לא מכיר את הנפשות הפועלות - אבל יודע בודאות שרובם הגדול של אלו שפירסמו היו סוחרים שניצלו את העובדה שהפרסום בפורום היה חינם.

sektor
נושא - כלים

הודעה על ידי sektor » 8:56 ,5 יולי 2010, ב'

smile2life כתב:ROMA אני לא מכיר את הנפשות הפועלות - אבל יודע בודאות שרובם הגדול של אלו שפירסמו היו סוחרים שניצלו את העובדה שהפרסום בפורום היה חינם.
אני בערך שנה עוקב אחרי פורום קניה ומכירה. כמעט ולא ראיתי הסוחרים המיתולוגיים אלה.
מי הם?

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 11:00 ,5 יולי 2010, ב'

SEKTOR, ששש, הם צופים בנו עכשיו. :D

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים