המלצה לסכין מתקפלת קשוחה

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
DAN
חדש בפורום
המלצה לסכין מתקפלת קשוחה

הודעה על ידי DAN » 22:14 ,16 פברואר 2010, ג'

שלום לכולם!

מחפש המלצות לסכין מתקפלת חזקה מכל הבחינות : , ידית, פלדה, חוד - לא עדינה לכלום, גם אם צריך לדפוק יתד של אוהל עם הקת.
הסכום המקסימלי תלוי באטרקטיביות של הכלי ובשביל התחלה 150-200$.

* אני מודע לזה שסכין מתקפלת חלשה יחסית לסכין לא מתקפלת ושאולי אין דבר כזה בכלל אבל אם מישהו מכיר אשמח לשמוע..

Zoro
תושב קבע בפורום

Re: המלצה לסכין מתקפלת קשוחה

הודעה על ידי Zoro » 23:05 ,16 פברואר 2010, ג'

מתקפלת או בעלת להב קבוע...
כדי לתקוע יתד של אוהל לאדמה.. יש אבנים זרוקות מסביבך בשביל זה.
לא חבל על הסכין?? זה שהיא"סכין עבודה".. לא אומר שצריך או כדאי לתקוע איתה יתדות..:)
יסוד בהישרדות הוא - לנצל את מה שיש לך ואת מה שיש לשטח לתת לך כדי לשרוד.
סכין טובה וקשוחה לשטח (אני מסתובב איתה קבוע בשטח):
cold steel - Ultimate Hunter
http://www.youtube.com/watch?v=DbDYpNpRSiQ
זוהר (Baz)
חמוש תמידית
whatcha gonna do when you play with danger (Alice Cooper)o
zbazkan@gmail.com

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 23:30 ,16 פברואר 2010, ג'

הסכין שישר עולה לי בראש, זו היא SPYDERCO MANIX.
יש אותה בשני גדלים.
כבר 4 שנים אני משתמש בקטנה יותר, להב 83מ"מ, פלדה CPM-S30V, נעילת BACK LOCK.
חוץ מלהרים מחסי ביוב, עשיתי איתה הכל.
במשך התקופה לא הופיע שום חופש, הנעילה איתנה כמו שהייתה.
בזמנו, המחיר היה 110$.
מומלץ בחום.
לגבי לדפוק יתד.... תאמין לי עדיף פטיש או אבן.

sektor
נושא - כלים

הודעה על ידי sektor » 9:17 ,17 פברואר 2010, ד'

בין כל נעילות BACK LOCK הכי פחות מומלץ.

DAN
חדש בפורום

הודעה על ידי DAN » 9:37 ,17 פברואר 2010, ד'

zoro - יש לך היכרות גם עם ה cold steel recon? ולגבי הלדפוק יתד, מסכים איתך ורציתי להבהיר שאני מעונין בסכין שמקצה הקת
ועד סוף הלהב תהיה חזקה לכל מטלה שרלוונטית יותר או פחות לביצוע עם הסכין כשאני מסכים לשלם בנתונים כמו משקל, מחיר
וקושי בליטוש.

המלצות..

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 9:53 ,17 פברואר 2010, ד'

sektor כתב:בין כל נעילות BACK LOCK הכי פחות מומלץ.
ולמה זה?
נסיון שלי אומר בדיוק את ההפך.
DAN כתב: אני מעונין בסכין שמקצה הקת ועד סוף הלהב תהיה חזקה לכל מטלה שרלוונטית יותר או פחות לביצוע עם הסכין כשאני מסכים לשלם בנתונים כמו משקל, מחיר וקושי בליטוש.
המלצות..
ל MANIX יש מסגרת פלדה מלאה שעליה מולבש פלסטיק של ידית.
אם אתה גר באזור חיפה, אתה מוזמן להפגש ולהתרשם.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 16:01 ,17 פברואר 2010, ד'

מסכים עם ההמלצה של Pesel ומה שאמר לגבי LOCKBACK. יש לי נסיון שימוש ארוך מאד עם ננעלי-גב. איכות וחוזק הנעילה היא פונקציה ישירה של איכות הייצור הכללית והתכנון. אגב, נעילת הגב בספיידרקו נקראת FRONT LOCK מאחר שהיא נמצאת במרכז גב הסכין וניתן לשחררה ביד אחת. LOCKBACK מסורתי ממוקם בקצה התחתון של הגב ומצריך בד"כ שימוש בשתי ידיים לשחרור הלהב וקיפולו - תחשבו על BUCK 110 למשל (גם סכין מסיבי ומומלץ לשדה).
עוד דגמים מסיביים ביותר: ספיידרקו צ'יינוק מהדגם הראשון קשה למצוא, אל-מאר SERE הדגם הישן - יקר וקשה השגה עד מאד, באק/סטריידר השונים, באק/טראני.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 16:07 ,17 פברואר 2010, ד'

לגבי, AL-MAR SERE מסכים, סכין מדהימה.
סער, דרך הגב SPYDERCO קוראים לנעילה האת BACK LOCK. :D :D

DAN
חדש בפורום

הודעה על ידי DAN » 22:32 ,17 פברואר 2010, ד'

טוב יש כמה מועמדים והתלבטות עקרונית.
המועמדים לבחירה : buck strider,sog vulcan, cold steel recon\ultimate hunter (לא אהבתי את הצורה החיצונית של ה ..MANIX)

ההתלבטות : אולי שווה בכלל לקנות "סכין ליסינג" בדמות לדרמן K501 זול יחסית, וליהנות מהאחריות ל-25 שנים על כל קשקוש בכלי + השחזות כשצריך חינם?

* מישהו מכיר את ACCESS CARD של סוג (SOG AC76 ) ?

גדי
תושב קבע בפורום

spyderco militery

הודעה על ידי גדי » 0:22 ,18 פברואר 2010, ה'

סכין חזקה..?? יותר חשוב יד מיומנת.לדעתי אם PESEL נותן עצה ,כדאי לשמוע.
אני מציע גם להתייחס לספיידרקו מיליטרי.מתקפלת רצינית שהפלדה שלה אהובה עלי.
http://www.spyderco.com/catalog/details.php?product=19
מניסיון אני יכול להגיד שהספיידרקו אנדורה 4 -עם הלוחיות מתכת בידית(מתחת לFRN ) היא סכין די חזקה.
לא יודע מה קרה ללדרמן (יובל הסביר זאת יפה בסקירה באתר)- השירות אולי נוח אבל הלהבים שלהם דורשים טיפול תדיר ,מדי.

sektor
נושא - כלים

הודעה על ידי sektor » 12:06 ,18 פברואר 2010, ה'

Pesel כתב:
sektor כתב:בין כל נעילות BACK LOCK הכי פחות מומלץ.
ולמה זה?
נסיון שלי אומר בדיוק את ההפך.
איזה נסיון?
לקחת כמה סכינים עם נעילות שונות ועשית איתם טסטים שמטרתם לבדוק עד כמה חזקה נעילה?

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 12:32 ,18 פברואר 2010, ה'

SECTOR, בוא לא נתחיל להשוות את אורכי הבולבולים שלנו, זה לא הפורום המתאים. :D
הבאתה הצהרה, ש BACKLOCK הכי פחות מומלץ.
נשאלת שאלה למה. על איזו נעילה במתקפלת אתה כן ממליץ?
אם יש לך מידה לגבי טסטים של נעילות שונות, בבקשה תפרסם.
לגבי הניסיון של.
אני לא מעביר את הסכינים דרך CRASH TESTS, כי חבל על הכסף(אני קמצן) ועל זמן(אני עצלן) וזה גם לא מעניין אותי במיוחד איזו נעילה תחזיק 150 קילו סטטי ומכות של פטיש (מאמץ דינמי).
היו לי כמה מתקפלות של חברות טובות, לאחר שימוש ממושך של כמה שנים, רק BACK LOCK לא פיתח שום חופש באזור הנעילה או ציר.

sektor
נושא - כלים

הודעה על ידי sektor » 13:05 ,18 פברואר 2010, ה'

ראיתי ניק שלך בגנזה ואני מניח שאתה מבין רוסית
http://www.knifelife.ru/articles_Test_budget_3.htm
ותשים לב אני לא אמרתי ש BACKLOC לא טוב רק אמרתי שהוא פחות מומלץ בין כל נעילות.

DAN
חדש בפורום

הודעה על ידי DAN » 13:22 ,18 פברואר 2010, ה'

גדי - כשאין משיכה אין משיכה :wink:

SEKTOR - אתה יכול לתרגם את טבלת התוצאות שיש ברוסית בלינק שהבאת? אם זה יותר מדי, אז רק את הסכין שניצחה שם?

sektor
נושא - כלים

הודעה על ידי sektor » 13:47 ,18 פברואר 2010, ה'

כתיבה בעברית זה לא צד חזק שלי אבל אני אשתדל.
בטבלה יש כמה טסטים שונים אבל מה שמעניין אותנו זה שני עמודים אחרונים מצד ימין. הראשון זה תוצאה סופית של כל סכין ועמוד שני חוזק נעילה. מאחת עד חמש.
כמו שרואים בתמונות הם עשו מתקן מג'ריקנים שתלו על סקין.
כמה קילוגרם יחזיק כל סקין
Ontario Large Folder ака Heat - 0
BM Pika II -0
Spyderco Endura4 -20
Byrd Cara Cara Zytel - 26
Byrd Cara Cara (G10) - 43
Benchmade Ambush 10200 - 51
Byrd Raven - 68
Benchmade 551 Griptilian - 90

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 22:33 ,18 פברואר 2010, ה'

Sektor, תודה על הלינק. חומר מאוד מעניין.
נראה משכנע, אבל אני לא השתכנתי.
לפי דעתי, מעורבים עוד כמה גורמים שמשפיעים על חוזק מנעול מסוים (חומרים, עיצוב, תכנון נכון...), גם המחיר הוא די קובע.
לפי הבדיקה הזריזה, ותקן אותי אם אני טועה, Griptilian הוא הכי יקר בין הסכינים שנבחנו.

sektor
נושא - כלים

הודעה על ידי sektor » 1:44 ,19 פברואר 2010, ו'

האמת לא רציתי לשכנע אף אחת רק נתתי חומר למחשבה ונתתי דעתי על נושא נעילות. בשביל זה פורום. נכון?
לגבי מחירים של סכינים אני לא בדקתי נושא הזה, אבל בדיקה זריזה ב ebay מביא למסקנה ש Griptilian עולה בערך כמו Endura4
לי גם יש Endura4 עד כמה חזקה נעליה שלה אתה יכול לראות בלינק http://www.youtube.com/watch?v=UtT3G14_2l0
ברור שזה פאק של יצרן אבל זה לא מנחם אותי.
ותשים לב משום מה רוב Knife Maker שעשים סכיני custom כמעט לא משתמשים בנעילה BACKLOC. למה?

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 2:02 ,19 פברואר 2010, ו'

גם AXIS מאטים עושים. :D
יותר קל ליצר LINER LOCK, חיתוך וכיפוף. :D

sektor
נושא - כלים

הודעה על ידי sektor » 7:00 ,19 פברואר 2010, ו'

Pesel כתב:גם AXIS מאטים עושים. :D
יותר קל ליצר LINER LOCK, חיתוך וכיפוף. :D

אם אפשר לפרט מעטים האלה? שירוגורוב?
כן, בטח חשוב מאוד ל Knife Maker עד כמה יותר קל לו לעשות נעילה. שאר ירקות לא איכפת לו. :D

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 7:51 ,21 פברואר 2010, א'

אפשר להבין שLOCKBACK עדיף בעיני אנשים , כאשר מנגד יש כאלה שמעדיפים סוג של נעילה אחר כגון : LINER , AXIS וכדומה, הרעיון של עשיית מבחן לחוזק הנעילה הוא לדעתי לא משמעותי עד כדי כך , כל עוד הנעילה מחזיקה את הלהב שלא ישתחרר ויסגר על האצבע במהלך העבודה היא מספיקה , והסיבה שאני אומר זאת , כי פעולת חיתוך של הלהב היא פעולה של תנועה קדימה ואחורה, ואני לא חושב שעם סכין צריך לנהוג אחרת מאשר פעולת חיתוך , ולכן בעיניי זה לא חשוב אם יש סכין שמסוגל להחזיק 30 ק"ג על הידית , הרי סכין הוא כלי חיתוך , הוא לא מדרגות לדרוך עליהם והוא לא אונקל של מנוף לתלות עליו משקל לביצוע הרמה. בטוח שלא להפוך אותו ללום בשביל לפתוח מסכי ביוב או ארגזים.
רוצה לטפס על עץ יש התקנים לנעליים, רוצה להרים מכסה ביוב אז יש לום. סכין צריך לדעת לחתוך ולכן אני חשב שגם סכין עם נעילה שתחזיק 5 ק"ג יכולה לעשות פעולת חיתוך לא פחות טוב מסכין שהנעילה תחזיק 50 ק"ג.

דבר חשוב לא פחות הוא שהפעלת הלחץ על הלהב בזמן חיתוך היא כלפי מעלה לכיוון גב הלהב ולכן רוב הסיכוי שעם סכין שחוזק נעילתו יעמוד על ק"ג הסיכוי שהוא ייסגר על האצבע נמוך , אלא אם כן מישהו מתכנן לנסות לחתוך עם גב הלהב. ונניח שזה אולר עם להב כמו פיגיון , חד גם בגב הלהב, אז רצוי לדעת מראש לחתוך עם החורפה ולא עם הגב, מה לעשות גם עם אולר או כל סכין אחר צריך לדעת לעבוד נכון מבחינה בטיחותית לעצמך .
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 12:11 ,21 פברואר 2010, א'

רבותיי (וגבירותיי?), יש לזכור שחוזק הנעילה תחת עומס סטטי הינו נתון חסר משמעות. אמינות הנעילה היא המשתנה החשוב ביותר.
דוגמא: נעילה מסויימת עשויה להחזיק אפילו 150 ק"ג בעומס סטטי אבל בעת לפיתה חזקה של הידית, מנגנון הנעילה זז ועלול להחליק ולגרום ללהב להיסגר. לעומת זאת, סכין מסויימת יכולה להחזיק 30 ק"ג בלבד אבל הלהב ייסגר בשני מצבים בלבד, או ששברתי את הנעילה, או שבחרתי לשחררה. עם איזו משתי הסכינים תרצו לעבוד? אני אקח את "החלשה" יותר.

הערה נוספת, נעילות ליינר אולי קלות לבנייה אבל קשות מאוד לבנייה כראוי, זווית ושטח המגע בין הליינר לבין בסיס הלהב מאוד קריטיים לתפקוד תקין של הנעילה, לא רק כשהסכין חדשה אלא גם כאשר הליינר נשחק לאיטו ומתקדם לעבר צידה השני של הידית, נעילה ליינר יכולה לעבוד באופן פנטסטי כחדשה ואז תופתעו לגלות, שלאחר מספר חודשי שימוש ושחיקה הגיונית לכאורה של 0.1 מ"מ בליינר שפתאום מכה קלה בגב הלהב שולחת אותו בטיסה לעבר הידית כאשר הדבר היחידי שעומד בדרכו הוא האצבעות שלכם.

סכין מתקפלת קשוחה היא לטעמי סוג של פרדוקס שכן בסכין קשוחה אנו מצפים לסכין שתעמוד בלחצים שונים וכבדים ללא שבר והרי סכין מתקפלת כבר "שבורה" מעצם הגדרתה. אני ממליץ למי שרוצה סכין קשוחה שיקח סכין בעל להב קבוע. מעבר לזאת אני מאלו התומכים בדיעה שסכין נועדה לחתוך, ולחתוך בלבד. אני לא מצפה מסכין לדפוק יתדות בדיוק כמו שאני לא מצפה מפטיש 5 להכין סלט. אני מאמין שעדיף לקחת לשטח סכין חדה, דקה, קלה, ומצטיינת בחיתוך ולהשתמש בה לחיתוך. למטרות נוספות יש כלים יעודיים: מסור, מאצ'טה, גרזן, פטיש, מברג ולפעמים סתם מקל או אבן.

david448
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי david448 » 19:14 ,21 פברואר 2010, א'

ו מי יסחוב את כל זה ?

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 20:22 ,21 פברואר 2010, א'

זו סתם התחכמות.
תסחוב מה שאתה צריך. אם אתה יוצא לג'ונגלים של האמזונס אתה תיקח מאצ'טה לא משנה כמה כבדה, אם אתה יוצא ליומיים ברמת הגולן, אולר שוויצרי עם מסור יעשה את העבודה. הכלי החשוב ביותר לכל מצב מטיול רגלי של 3 שעות ועד מסע הישרדות הוא המוח שלנו. תלמד לאן אתה הולך, תלמד את השטח, תלמד את התנאים במקום ותצטייד בהתאם.

Guest

הודעה על ידי Guest » 22:30 ,22 פברואר 2010, ב'

תוצאה מעניינת בהתייחס לדגמי בירד
המשמעות איכות של סכין זו אינה נופלת מספיידרקו - כלומר יחס עלות תועלת מצויין
ספיידרקו אגב אומרים כי הן עוברות אותה ביקורת איכות

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 11:23 ,24 פברואר 2010, ד'

לגבי דגמי BYRD - זה נכון. אני לא חושב שספיידרקו - חברה יוקרתית וקפדנית - היתה מעזה למכור תוצרת לא-איכותית תחת שמה. הקו זול יותר וזה בסדר גמור. הסינים מסוגלים לייצר גם דברים איכותיים, אצלנו מוטמע ש MADE IN CHINA = איכות ירודה, אוטומטית.
גם לבאק יש דגמים שמיוצרים בסין והאיכות לא נופלת מהתוצרת האמריקנית. כל הקו של סמית ווסון ושרייד (החדשה) מיוצרים באותו מפעל סיני והתוצאות משביעות רצון בהחלט - מי שזוכר קרמיט פרסם מבחן.
עוד המלצה - אולי לא שגרתית מצדי - למתקפלת קשוחה - יש חברה סינית בשם NAVY (משווקת בארץ) שמייצרת העתקים חסרי בושה של חברות ידועות. המחיר אטרקטיבי מאד, חומרים טובים - ידיות G10 להבי 440C בחיסום גבוה. קרמיט ואנוכי בחנו בשדה העתק של ספיידרקו גונטינג ושל אל-מאר SERE (החדש) ופשוט נדהמנו מהתוצאות. אמנם הגימור פחות טוב מבמקור (לא רע, אין קצוות חדים או משהו דומה) אבל הלהב חותך וחותך, בלי סוף. הנעילה נראתה איתנה למדי ואמינה, לא בדקנו לאורך זמן ובזעזועים.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 17:15 ,25 פברואר 2010, ה'

אם אפשר לתרום את דעתי- לחיזוק הסטטיסטיקה:

סכין בכלל ואולר בפרט נועדו לחיתוך. אפילו הברגת ברגי פיליפס עדינים עם השפיץ היא פעולה לא מועילה (לבורג וללהב) לאורך זמן.
אולר טוב בעיני ייבחן בשימושיות-
-נוחות האחיזה,
-נוחות הפתיחה והסגירה,
-מבנה להב מתאים לשימושים הצפויים,
-פשטות ונוחות ההשחזה

אם רוצים מסכין או אולר שיעשה עוד דברים כדאי להגדיר אותם היטב, ולחפש כלי ייעודי כזה.
למשל- בספיידרקו assist התקינו חותך זכוכית, והוא מותאם גם לחיתוך חבלים במצב סגירה מול הידית.
הכלים היחידים שאני ראיתי שאולי יסבלו בהבנה התעללויות בלתי סבירות הם הסכינים הבינוניים של מאיר עזיז מדו-סטאר, אבל הם לא מתקפלים, ויש סיכוי לפריחת נשמתך בנסיון להשחיז את ה- D2...

בקיצור- רד מהעץ והגדר יותר במדויק מה בדיוק אתה צריך.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 9:23 ,28 פברואר 2010, א'

Pesel כתב:נעילת BACK LOCK. חוץ מלהרים מחסי ביוב, עשיתי איתה הכל.
במשך התקופה לא הופיע שום חופש, הנעילה איתנה כמו שהייתה.
מסכים. Lockback או Backlock או איך שרוצים לקרוא לזה (http://www.knifecenter.com/knifecenter/ ... ssary.html), הוא נעילה חזקה מאד, כי בניגוד ל Liner Lock שהיא הכי נוחה והכי פופולארית, בנעילת-גב, הלשון הנועלת משלימה בכך את מסגרת הידית באופן סימטרי, והתנגדות שהיא יוצרת לסגירת הלהב מגייסת לכך את כל מסגרת הידית.

לעומת זאת, בנעילת Liner Lock, הלשון הנועלת "מזדקפת" כקפיץ, בצורה לא-סימטרית, כדי לעמוד בדרכו של בסיס הלהב בקרבת הציר, מסגירה (קיפול). כאשר מעמידים במבחן-עומס את הסידור הזה, לא פעם ולא פעמיים מגלים, שהלשון הנועלת את בסיס הלהב ב"עקב" שלו, "נכנעה" בכך שהיא נדחקה בכוח מ"עקב" הבסיס, ו"עלתה"על משטח הסיבוב בצידו הנגדי, והשביתה בכך את המנגנון כולו.

הסיבה לכך היא שההתנגדות של לשון הנעילה לעקב הלהב איננה נתמכת במסגרת הידית בצורה סימטרית, וכשההתנגדות בצד אחד של הלשון חלשה יותר, הצד הזה קל יותר לתמרון ולהסטה ממקומו המיועד.

אני אישית חושב שיש נעילה שהיא גם נוחה לתפעול כמו Linerlock וגם יציבה כמו Lockback והיא, כמובן, ה Axislock:

תמונה

אבל צריך להדגיש שעקרון הנעילה הוא לא הגורם היחיד לאיכות הפתרון, כי צריך גם לתכנן ולבנות אותו כמו שצריך. אם נעילה נסמכת על מסגרת שלא מסוגלת לתמוך בה, או אם למשל הפתרון מבוצע בחומרים שלא מסוגלים לעמוד בעומס המתוכנן, הרי זו ברכה לבטלה.

לנקודה שחוזרת על עצמה בדיון הזה - יש אנשים שמעדיפים אוסף של פשרות באריזה נוחה וקומפקטית, ויש אנשים שמעדיפים כלי ייחודי לכל סוג עבודה בנפרד.

avishon
חדש בפורום

הודעה על ידי avishon » 11:54 ,17 מרץ 2010, ד'

סער כתב: ...הסינים מסוגלים לייצר גם דברים איכותיים, אצלנו מוטמע ש MADE IN CHINA = איכות ירודה, אוטומטית...

...יש חברה סינית בשם NAVY (משווקת בארץ) שמייצרת העתקים חסרי בושה של חברות ידועות. המחיר אטרקטיבי מאד, חומרים טובים - ידיות G10 להבי 440C בחיסום גבוה...
"מייד אין צ'יינה" 1 :
תמונה

"מייד אין צ'יינה" 2 :

היכן ניתן לראות/לקנות את התוצרת של החברה הזאת ?

[/b][/color]
A friend in need - is a friend indeed

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 22:12 ,19 מרץ 2010, ו'

אבי, אתה לא חושב שמידע טוב שווה ארוחה בהבאנרה? :wink:
אוצר וחוקר נשק היסטורי

smile2life
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי smile2life » 6:44 ,20 מרץ 2010, ש'

בקרוב מאוד תעלה החנות ותוכל לבחור מבין מגוון הסכינים והאולרים שנציג - יש כמה סכינים מאוד נחמדות ויעילות שיענו על צרכיך במחירים בהחלט סבירים למבינים בסכינים.
ניתן ליצור קשר באמצעות טופס צור קשר: http://knife.co.il/index.php?option=com ... &Itemid=64

avishon
חדש בפורום

הודעה על ידי avishon » 17:58 ,2 אפריל 2010, ו'

סער כתב:אבי, אתה לא חושב שמידע טוב שווה ארוחה בהבאנרה? :wink:
בעיקרון - בהחלט כן... :lol:
הבעייה שאני בתקופת-טירוף (=שיפוץ של הבית , כולל מעבר לדירה שכורה לטובת זה) ,
וכבר מזמן לא הייתי שם... :oops:
יחד עם זאת , בקרוב אני אמור להגיע לכנס השנתי של עמותת חה"י - אז אשתדל לתזמן מפגש... 8)
A friend in need - is a friend indeed

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 0:56 ,3 אפריל 2010, ש'

אבי, עכשיו ברור לי פשר השקט התעשייתי... שלחתי לך ה"פ ב"פורום האחר" ששנינו גולשים בו, אין לי מושג אם ראית.
בכל אופן, מאחר שעברתי אפיזודה דומה לפני מספר חודשים אני מבין לגמרי. דבר איתי בזמנך החופשי.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים