החרימו לי את הקוקרי והספיידרקו :(

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
Derango
חדש בפורום
החרימו לי את הקוקרי והספיידרקו :(

הודעה על ידי Derango » 15:06 ,20 נובמבר 2009, ו'

לפני יומיים יצאתי מקריית שמונה לכוון אילת אם האוטו ובדרך על כביש 90 עצרתי לתדלק. סיימתי לתדלק, החנתי את האוטו בצד וקפצתי לקיוסק לקנות סגריות. כשאני חוזר אני רואה ניידת ושני שוטרים ליד האוטו. שאלו אם האוטו שלי ואם יש לי משהו לא חוקי באוטו. אמרתי שהכל חוקי. התחילו להפוך לי את האוטו אם התיקים ולפזר את הגרביים שלי על כביש. שברו לי את המאפרה (ליצנים :roll: ) ואז אחד מהם מסתכל על הMaxpedition Condor II שלי ושואל אותי מזה האפוד הזה?? אני אומר לאדון שוטר הנכבד שזה לא אפוד אלא תיק גב. אז הוא אומר לי "לפני שאני ממשיך בחיפוש האם יש לך סמים או סכין באוטו?" אז אמרתי לו שיש לי סכין. פתחתי את אחד הפאוצ'ים והראתי לו את ה לדרמן Skeletool CX וה Victorinox Swisstool. אז הוא אומר לי "לא, איפה הסכין??!!" הראתי לו את ה Spyderco Persistence. הוא אמר לי שהיא לא חוקית ולקח אותה.
בינתים הוא ממשיך בחיפוש ואני מתפלל שהוא לא ימצא את את ה Ka Bar Kukri... כמובן שתוך מספר שניות כשהוא כבר בשוונג הוא שולף את הקוקרי וקורן מאושר כשהוא צועק "סכין קומנדו!!1!" אני ממלמל משהוא בקשר ל"קוקרי נפאלית" אבל הו לא מקשיב, הוא באקסטזה.

בתחקיר הוא שואל אותי מה פשר הסכינים באוטו, אז הסברתי להם שאני מתכון להישאר באילת מספר חודשים ולקחתי את כל הציוד היקר מאחר ואני גר בקומת קרקע.
לקחו טביעות אצבע ושחררו אותי בערבות עצמית של 5000שח.

מה שמבאס אותי זה שעד ששחררתי את הקוקרי (בפוקס) מהמכס תוך פחות משבוע עושים לי את החיפוש.

יש סיכוי לקבל את הסכינים בחזרה? או לפחות החזר כספי.. למישהו היה נסיון דומה?

drorhermesh
נושא - כלים

סכנות העישון

הודעה על ידי drorhermesh » 16:58 ,20 נובמבר 2009, ו'

החזר כספי? המשטרה לא קונה נשק לא חוקי מפושעים (כן, גם לי קשה לכתוב את זה בלי לצחוק). לא הבנתי אם מבקשים להאשים אותך בנשיאת נשק או משהו דומה, אך בכל מקרה הייתי מתייעץ עם עו"ד.
לגבי החזרת הסכינים יש לנסח מכתב יפה לתחנה האומר שהיית במעבר דירה לאילת לכמה חודשים (אם אתה יכול לתת סימוכים כמו חוזה עבודה שם, זה צעד בכיוון הנכון) ובמסגרת זו העברת את האוסף שלך. זו בחזקת נשיאה חוקית בדיוק כמו לקחת את הסכין מהחנות הביתה.

לעתיד הייתי ממליץ לעטוף את הסכינים בזהירות ולארוז בקופסה יפה כדי להציג חזות של אוסף, וכמובן להפסיק לעשן...

sektor
נושא - כלים

Re: החרימו לי את הקוקרי והספיידרקו :(

הודעה על ידי sektor » 17:47 ,20 נובמבר 2009, ו'

Derango כתב: שאלו אם האוטו שלי ואם יש לי משהו לא חוקי באוטו. אמרתי שהכל חוקי. התחילו להפוך לי את האוטו אם התיקים ולפזר את הגרביים שלי על כביש.

הם שאלו אותך אם אתה מסכים שהם יערכו חיפוש?
כי אם לא כדי שתקרא http://legal.goleshet.com/home/1108301147

guss1
חדש בפורום

הודעה על ידי guss1 » 19:33 ,20 נובמבר 2009, ו'

לפי זיכרוני, היה פסק דין או לפחות דיון בעניין- החזקה של סכין ברכב , כשהרכב נחשב ל"חצרו"
הינו מותרלאדם להחזיק סכין בביתו ובחצרו,
עורך דין יוכל לפתור את הסוגיה.

Guest

הודעה על ידי Guest » 20:30 ,20 נובמבר 2009, ו'

הי לגולשים,

ביחס לסכין ש"אינה חוקית"
עצם היותה של הסכין מעל 10 ס"מ וננעלת לא הופך אותה ללא חוקית, אלא שאז יש חזקה לכאורה שאינה מוחזקת לצרכים חוקיים.

רענון ל"מותר ואסור באחזקת סכין"

מהם סכין ואולר?
סכין
אולר שננעל או מעל 10 ס"מ.
"סכין" - כלי בעל להב או כלי אחר שסוגל לדקור או לחתוך;
אולר
"אולר" - סכין מתקפלת שאורך להבה אינו עולה על עשרה סנטימטרים ושלא ניתן להפכה, בעזרת קפיץ או באמצעי אחר, לסכין שלהבה קבוע;

האם סכין הינה חפץ אסור?
בעקרון כן.

11.א1. (א) בסעיף זה –
"חפץ אסור" – כל אחד מאלה:
(1) כלי יריה – כהגדרתו בחוק כלי היריה, התש"ט-1949;
(2) חומר נפץ – כהגדרתו בחוק חומרי נפץ, התשי"ד-1954;
(3) סכין ואולר – כהגדרתם בסעיף 184 לחוק העונשין, התשל"ז-1977, וכל נשק קר אחר;(4) חומר מסוכן – כהגדרתו בחוק החומרים המסוכנים, התשנ"ג-1993;
(5) מכלול האמצעים הכימיים שהפעלתם גורמת לקולות נפץ, עשן או אור, לרבות חזיזים;
(6) חפץ שהחזקתו או השימוש בו מהווה עבירה;

סכין היא נשק:
"נשק" – כל אחד מאלה:
(1) כלי שסוגל לירות כדור, קלע, פגז, פצצה או כיוצא באלה, שבכוחם להמית אדם, וכולל חלק, אבזר ותחמושת של כלי כזה;
(2) כלי שסוגל לפלוט חומר הנועד להזיק לאדם, לרבות חלק, אבזר ותחמושת לכלי כאמור ולרבות מכל המכיל או שסוגל להכיל חומר כאמור ולמעט מכל גז מדמיע כהגדרתו בחוק כלי היריה;
(3) תחמושת, פצצה, רימון או כל חפץ נפיץ אחר שבכוחם להמית אדם או להזיק לו, לרבות חלק של אחד מאלה;
(4) סכין או אולר כהגדרתם בסעיף 184 לחוק העונשין, התשל"ז-1977;(5) כלי נשק, חפץ או חומר אחר שיש בו או בשימוש בו כדי לפגוע בביטחון הציבור;

איפה מותר להחזיק סכין?
אחזקת סכין בבית
מותר להחזיק סכין בבית ללא הגבלה, גודל, סוג.

המגבלות מוטלות על אחזקת סכין מחוץ לבית.
אחזקת סכין מחוץ לבית
אסור להחזיק סכין במקום ציבורי הואיל והיא מהווה "חפץ אסור".
מותר להחזיק סכין ברחוב במגבלות:
186. (א) המחזיק אגרופן או סכין מחוץ לתחום ביתו או חצריו ולא הוכיח כי החזיקם למטרה כשרה, דינו - מאסר חמש שנים.
(ב) לענין סעיף זה, חזקה היא כי החזקת אולר הנה למטרה כשרה. החזקה לפי סעיף קטן זה לא תחול על החזקת אולר במוסדות חינוך או במקומות אחרים, הכל כמפורט בתוספת השניה, או בסמוך אליהם.
כלומר מי שמחזיק סכין (מעל 10 ס"מ או שיש לו להב ננעל (כמעט כל האולרים היום)) חייב להוכיח כי החזיקם למטרה כשרה.אולריש חזקה שהוא למטרה כשרה.
אסור להחזיק סכין בכלל במוסדות חינוך (בתי ספר וכדומה).

חיפוש תפישה ומעצר
חיפוש
מותר לשומרים במקומות ציבוריים לחפש:
6א. (א) בסעיף זה -
"חיפוש על גוף האדם" - כהגדרתו בפקודת החיפוש;
"כלי נשק" - כלי יריה כמשמעותו בחוק כלי היריה, תש"ט- 1949, חומר נפץ כמשמעותו בחוק חומרי נפץ, תשי"ד- 1954, וסכין כהגדרתו בסעיף 184 לחוק העונשין, תשל"ז- 1977, או נשק אחר;

מותר לשוטר, מאבטח, חייל מוסמך לחפש אם "יש לו חשד סביר" שאדם "נושא עימו":
(ב) היה לשוטר, לחייל מוסמך או למאבטח חשד סביר שאדם נושא עמו שלא כדין נשק, או עומד לעשות שימוש שלא כדין בנשק, או שנשק המוחזק שלא כדין נמצא בכלי תחבורה, רשאי הוא לערוך חיפוש על גופו של האדם או בכלי התחבורה.

חיפוש ותפיסה
מותר לתפוס לשוטר איש מכס ושומר ולהחרים:
(2) (א) נמצא אדם במקום ציבורי כשהוא מחזיק ברשותו סכין, מקל, אלה, מוט ברזל, אבן, או נשק מכל מין או הגדר, ולדעת שוטר הוא נושאם כדי לסייע בהפרעת הסדר או קרוב הדבר שישתמש בהם במקרה של הפרעת הסדר מותר מיד להחרימם או לתפסם;
כלומר התפיסה שוב הינה על בסיס טענתו שיש לו חשד סביר, על כן אין להתיר חיפוש, רוצה שיכתוב מה עורר את חשדו ויוכיח שהיה סביר.

עיכוב ומעצר
מותר לעכב:
6. (א) בסעיף זה "עיכוב" – הגבלת חירותו של אדם לנוע באופן חופשי.
(ב) היה לחייל מוסמך או למאבטח חשד סביר שאדם נושא שלא כדין נשק, או עומד לעשות שימוש שלא כדין בנשק רשאי הוא לעכב את האדם עד לבואו של שוטר.
(ג) היה לחייל מוסמך חשד סביר שאדם עומד לבצע עבירה העלולה לסכן את ביטחונו של אדם, את ביטחון הציבור או את ביטחון המדינה, רשאי הוא לעכב את האדם עד לבואו של שוטר.
(ד) על עיכוב לפי סעיף זה יחולו הוראות סעיפים 72 עד 74 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996, בשינויים המחויבים וכן סעיף 44 לפקודת החיפוש.
(ה) סירב אדם כאמור לעיכוב, רשאי מבצע העיכוב להשתמש בכוח סביר כדי לעכבו.
(ו) אין בהוראות סעיף זה וסעיפים 4 ו-5 כדי לגרוע מסמכויות שוטר לפי כל דין.
מותר לעצור:
(ב) אדם כאמור בפסקת-משנה (א), וכן מי שמסית אחרים להתקהל, אם בעל פה ואם בכתב ואם בדרך אחרת, ומי ששר שיר או משתמש במלים או בתנועות, שלדעת שוטר קרוב הדבר שיביאו לידי הפרעת השלום, יכול שייעצר בלא פקודת מעצר ודינו כאמור בפסקה (1)(ב).
וגם בתחנת גבול:
184. (א) היה לשוטר או לפקיד-מכס יסוד סביר לחשוד שאדם נושא שלא כדין טובין הנתונים לפיקוח רשות המכס, או טובין שיבואם או יצואם אסור, מוגבל או מוסדר בדרך אחרת, רשאים הם לעכב את החשוד ולחפש על גופו כאמור בסעיף 22 לפקודת סדר הדין הפלילי (מעצר וחיפוש) [נוסח חדש], תשכ"ט–1969; חיפוש על גופו של חשוד ייעשה בידי בן מינו.

מכירה ויצור של סכינים שימו לב, מותרת רק למטרת כשרות:
185. הסוחר, מייצר או מייבא סכין שלא נועדה לשמש במקצוע, במלאכה, בעסק, לצרכי בית או למטרה כשרה אחרת, דינו - מאסר שבע שנים.

אסורה של מכירת סכין לקטינים תחת גיל 18 וניתן לדרוש תעודת זיהוי:185
א. (א) בעל עסק או מי שעובד בעסק לא ימכור אגרופן או סכין, למעט סכין לצורכי בית, לקטין; העובר על הוראה זו, דינו - מאסר שבע שנים.
(ב) לענין סעיף קטן (א), רשאי בעל עסק או מי שעובד בעסק לדרוש מאדם המבקש שימכרו לו אגרופן או סכין, למעט סכין לצורכי בית, תעודה שבה ניתן לוודא את גילו; לא הציג האדם תעודה כאמור, לא יימכרו לו האגרופן או הסכין.
(ג) בעל עסק המוכר אגרופנים או סכינים, יציג במקום בולט בעסקו הודעה, בצורה שיקבע השר לביטחון הפנים, המפרטת את הוראות סעיף זה; הוראה זו לא תחול על עסק המוכר סכינים לצורכי בית בלבד.
(ד) מי שלא קיים את הוראות סעיפים קטנים (א) או (ג), רואים אותו כמי שלא קיים תנאי מתנאי הרשיון שניתן לו לפי חוק רישוי עסקים, תשכ"ח–1968, והוראות החוק האמור יחולו עליו.
יש חובה להחזיק שלט במקום:
1. בהודעה כאמור בסעיף 185א(ג) לחוק, יתקיימו כל אלה:
(1) היא תהיה בשלט שמידותיו 50X 40 ס"מ (להלן — השלט);
(2) השלט יהיה עשוי חומר קשיח, למעט קרטון;
(3) רקע השלט יהיה לבן והאותיות בצבע שחור;
(4) נוסח ההודעה יהיה כמפורט בתוספת וגודל האותיות בכותרת ההודעה ובשורה הראשונה בה יהיה 2.5 X2.5 ס"מ וביתר ההודעה 1 X1 ס"מ;
(5) השלט ייקבע בגובה שלא יפחת מ-1.90 מטרים ולא יעלה על 2.20 מטרים מן הרצפה;
(6) סמוך לשלט יותקן אמצעי תאורה שיאיר את תוכן ההודעה שבשלט.

מסקנות
אם תחזיקו ברחוב סכין כהגדרתה בחוק (להב ננעל או מעל 10 ס"מ), תהיו חשופים לחיפוש, תפיסה, עיכוב או מעצר.
אם תחזיקו אולר, להב ללא ננעל ועד 10 ס"מ, פוטנציאל הסכנה כי יקרו להם דברים לא נעימים יורד מאוד.
אחזקת סכין במקומות ציבור ואחזקת אולר במוסדות חינוך אסורות לחלוטין.

המידע הנמסר במסמך זה הינו מידע כללי ואינפורמטיבי בלבד. זכויות היוצרים שמורה לעו"ד יעבץ, או לאתר "סכינים למבינים" (לפי העניין), ואין לעשות שימוש בחוקים ובתקנות אלה אלא לשימוש אישי ולצפייה בלבד. הגלישה באתר האינטרנט מהווה הסכמה לאמור בתנאי השימוש באתר כפי שהם וכפי שיעודכנו מעת לעת. המידע והייעוץ הניתנים באתר ובמסמך זה, ככל שניתנים, נועדו לשם הרחבת הידע של המשתמשים, ביחס לזכויותיהם, ואינם יכולים לשמש כבסיס לקבלת החלטות בעניינים פרטניים או אישיים ו/או כבסיס לקבלת החלטות אופרטיביות או ניהול כל הליך משפטי או אחר. נקיטת החלטות ללא יעוץ משפטי פרטני והולם, אינה אחראית, וכל הפועל כך אין לו להלין אלא על עצמו. אין להציג מידע זה ו/או תשובות הניתנות במסגרת אתר אינטרנט זה, בפני כל גוף חיצוני ואין להסתמך עליהם לכל צורך אחר החורג ממטרת המסמך כאמור.

חקיקה רלוונטית מצורפת:
שימו לב יש חקיקה חדשה משנת 2005.

חוק העונשין, תשל"ז-1977
סימן ט.
. לענין סימן זה -
"סכין" - כלי בעל להב או כלי אחר שסוגל לדקור או לחתוך;
"אולר" - סכין מתקפלת שאורך להבה אינו עולה על עשרה סנטימטרים ושלא ניתן להפכה, בעזרת קפיץ או באמצעי אחר, לסכין שלהבה קבוע;

"משקה משכר" - כמשמעותו בסעיף 2 לחוק רישוי עסקים, תשכ"ח–1968.
185. הסוחר, מייצר או מייבא סכין שלא נועדה לשמש במקצוע, במלאכה, בעסק, לצרכי בית או למטרה כשרה אחרת, דינו - מאסר שבע שנים.
185א. (א) בעל עסק או מי שעובד בעסק לא ימכור אגרופן או סכין, למעט סכין לצורכי בית, לקטין; העובר על הוראה זו, דינו - מאסר שבע שנים.
(ב) לענין סעיף קטן (א), רשאי בעל עסק או מי שעובד בעסק לדרוש מאדם המבקש שימכרו לו אגרופן או סכין, למעט סכין לצורכי בית, תעודה שבה ניתן לוודא את גילו; לא הציג האדם תעודה כאמור, לא יימכרו לו האגרופן או הסכין.
(ג) בעל עסק המוכר אגרופנים או סכינים, יציג במקום בולט בעסקו הודעה, בצורה שיקבע השר לביטחון הפנים, המפרטת את הוראות סעיף זה; הוראה זו לא תחול על עסק המוכר סכינים לצורכי בית בלבד.
(ד) מי שלא קיים את הוראות סעיפים קטנים (א) או (ג), רואים אותו כמי שלא קיים תנאי מתנאי הרשיון שניתן לו לפי חוק רישוי עסקים, תשכ"ח–1968, והוראות החוק האמור יחולו עליו.
186. (א) המחזיק אגרופן או סכין מחוץ לתחום ביתו או חצריו ולא הוכיח כי החזיקם למטרה כשרה, דינו - מאסר חמש שנים.
(ב) לענין סעיף זה, חזקה היא כי החזקת אולר הנה למטרה כשרה. החזקה לפי סעיף קטן זה לא תחול על החזקת אולר במוסדות חינוך או במקומות אחרים, הכל כמפורט בתוספת השניה, או בסמוך אליהם.
(ג) השר לביטחון הפנים רשאי בצו, מטעמים של שמירה על ביטחון הציבור ובאישור ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת, לשנות את התוספת השניה לענין סעיף קטן (ב).

187. ו-188. (בוטלו).

תקנות העונשין (הצגת הודעה על איסור מכירת אגרופן או סכין לקטין), תש"ס–2000
בתוקף סמכותי לפי סעיף 185א(ג) לחוק העונשין, תשל"ז–1977 (להלן — החוק), אני מתקין תקנות אלה:
1. בהודעה כאמור בסעיף 185א(ג) לחוק, יתקיימו כל אלה:
(1) היא תהיה בשלט שמידותיו 50X 40 ס"מ (להלן — השלט);
(2) השלט יהיה עשוי חומר קשיח, למעט קרטון;
(3) רקע השלט יהיה לבן והאותיות בצבע שחור;
(4) נוסח ההודעה יהיה כמפורט בתוספת וגודל האותיות בכותרת ההודעה ובשורה הראשונה בה יהיה 2.5 X2.5 ס"מ וביתר ההודעה 1 X1 ס"מ;
(5) השלט ייקבע בגובה שלא יפחת מ-1.90 מטרים ולא יעלה על 2.20 מטרים מן הרצפה;
(6) סמוך לשלט יותקן אמצעי תאורה שיאיר את תוכן ההודעה שבשלט.

תוספת
(תקנה 1(4))
"הודעה
מכירה של אגרופן או סכין למי שטרם שמלאו לו 18 שנים — אסורה.
א. לפי סעיף 185א לחוק העונשין, תשל"ז–1977, אסורה בבית עסק מכירה לקטין של אגרופן או סכין, למעט סכין לצורכי בית.
ב. בעל עסק או מי שעובד בעסק רשאי לדרוש מאדם המבקש שימכרו לו אגרופן או סכין, למעט סכין לצורכי בית, תעודה שבה אפשר לוודא את גילו; לא הציג האדם תעודה כאמור, לא יימכרו לו האגרופן או הסכין."

כ"ד באייר תש"ס (29 במאי 2000) שלמה בן עמי

השר לביטחון הפנים

חוק הבטיחות במקומות ציבוריים, תשכ"ג-1962

11.א1. (א) בסעיף זה –
"חפץ אסור" – כל אחד מאלה:
(1) כלי יריה – כהגדרתו בחוק כלי היריה, התש"ט-1949;
(2) חומר נפץ – כהגדרתו בחוק חומרי נפץ, התשי"ד-1954;
(3) סכין ואולר – כהגדרתם בסעיף 184 לחוק העונשין, התשל"ז-1977, וכל נשק קר אחר;
(4) חומר מסוכן – כהגדרתו בחוק החומרים המסוכנים, התשנ"ג-1993;
(5) מכלול האמצעים הכימיים שהפעלתם גורמת לקולות נפץ, עשן או אור, לרבות חזיזים;
(6) חפץ שהחזקתו או השימוש בו מהווה עבירה;
(7) חפץ שקבע השר לביטחון הפנים בתוספת השניה;
(8) כל חפץ, לרבות בעל חיים, שלדעת קצין משטרה שהוסמך לכך על ידי המפקח הכללי של המשטרה (בסעיף זה – הקצין המוסמך), יש בו או בשימוש בו כדי לפגוע בשלום הציבור, בבטיחות או בסדר במקום שבו מתקיים אירוע ספורט, והודעה על כך הוצגה באופן נראה לעין במקום הכניסה לאירוע או שהודע על כך בדרך סבירה אחרת במקום האירוע (בסעיף זה – חפץ אסור מוכרז).
(ב) השר לביטחון הפנים רשאי, בצו, לקבוע בתוספת השניה חפץ אסור נוסף על רשימת החפצים האסורים המוגדרים בסעיף קטן (א)(1) עד (6).
(ג) המכניס למקום שבו מתקיים אירוע ספורט חפץ אסור כהגדרתו בסעיף קטן (א)(1) עד (6), דינו – מאסר חמש שנים.
(ד) המכניס למקום שבו מתקיים אירוע ספורט חפץ המפורט בתוספת השניה או חפץ אסור מוכרז, דינו – מאסר שנתיים.
(ה) הקצין המוסמך רשאי להתיר את הכנסתו של חפץ אסור למקום שבו מתקיים אירוע ספורט; התיר כאמור, והוצגה הודעה על התרת החפץ האסור באופן נראה לעין במקום הכניסה לאירוע, או הודע על כך בדרך סבירה אחרת במקום האירוע, לא יחולו לגבי אותו חפת אסור הוראות סעיפים קטנים (ג) או (ד), לפי הענין.

חוק הרשויות המקומיות (הסדרת השמירה), תשכ"א-1961
6א. (א) בסעיף זה -
"חיפוש על גוף האדם" - כהגדרתו בפקודת החיפוש;
"כלי נשק" - כלי יריה כמשמעותו בחוק כלי היריה, תש"ט- 1949, חומר נפץ כמשמעותו בחוק חומרי נפץ, תשי"ד- 1954, וסכין כהגדרתו בסעיף 184 לחוק העונשין, תשל"ז- 1977, או נשק אחר;

"פקודת החיפוש" - פקודת סדר הדין הפלילי (מעצר וחיפוש) [נוסח חדש], תשכ"ט- 1969;
"קצין מוסמך" - קצין משטרה שהסמיך לכך המפקח הכללי של המשטרה או קצין צבא הגנה לישראל שהסמיך לכך ראש המטה הכללי של צבא הגנה לישראל;
"שומר" - מי שמבצע שמירה על היישוב שלגביו נתן השר לביטחון הפנים צו כאמור בסעיף קטן (ב)(1), כשהוא מבצע אחד מאלה:
(1) מבצע חובת שמירה לפי חוק זה;
(2) מבצע שמירה על היישוב על פי חוק עזר של רשות מקומית המסדיר שירותי שמירה שלא על פי חוק זה.
(ב) (1) השר לביטחון הפנים לאחר התייעצות עם שר הביטחון, רשאי לקבוע בצו כי לשם שמירה על ביטחון הציבור מפני פעולות איבה ברשות מקומית שעליה הוטל צו שמירה יהיו לשומר הסמכויות המפורטות לפי סעיף זה;
(2) קבע השר לביטחון הפנים צו כאמור בפסקה (1) לענין רשות מקומית מסוימת ואישר קצין מוסמך כי התקיימו בשומר שבאותה רשות מקומית התנאים שלהלן, יהיו נתונות לשומר הסמכויות המפורטות בסעיפים קטנים (ג) עד (ה):
(א) הוא בעל רישיון לנשיאת כלי יריה לפי חוק כלי היריה, תש"ט- 1949, או בעל תעודת הרשאה לפי החוק האמור;
(ב) הוא קיבל הכשרה מתאימה בתחום הסמכויות הנתונות לשומר לפי חוק זה, על פי אמות המידה שנקבעו על ידי קצין מוסמך.
(ג) לשם שמירה על ביטחון הציבור מפני פעולות איבה, רשאי השומר:
(1) לדרוש מאדם הנכנס לתחומה של רשות מקומית, למסור לו את שמו ומענו ולהציג בפניו תעודת זהות או תעודה רשמית אחרת המעידה על זהותו, שהוא חייב בהחזקתה לפי כל דין;
(2) לערוך חיפוש בכליו של אדם וברכבו בעת כניסתם לתחומה של הרשות המקומית;
(3) להשתמש בסמכויות האמורות בפסקאות (1) ו- (2) וכן לערוך חיפוש על פני גופו של אדם, בעת הימצאותו בתחומה של הרשות המקומית, אם היה לשומר חשד שהאדם נושא עמו שלא כדין כלי נשק;

(4) לתפוס חפץ העלול לפגוע בביטחון הציבור שהתגלה אגב החיפוש; חפץ שנתפס לפי פסקה זו יימסר בהקדם למשטרה ויחולו עליו הוראות הפרק הרביעי לפקודת החיפוש.
(ד) חיפוש על פני גופו של אדם הכרוך במגע גופני, ייערך על ידי בן מינו של האדם, אלא אם כן לא ניתן לעשות כן בנסיבות הענין ויש בדחיית החיפוש סיכון בלתי סביר לביטחון הציבור.
(ה) (1) סירב אדם לדרישת הזדהות או לעריכת חיפוש לפי סעיף זה, רשאי שומר למנוע מאדם או מרכב את הכניסה לתחומה של הרשות המקומית, ואם היה לו חשד כי האדם נושא שלא כדין כלי נשק, רשאי הוא לעכב את האדם עד לבואו של שוטר וכן לערוך את החיפוש על אף הסירוב;
(2) על עיכוב לפי סעיף קטן זה יחולו, בשינויים המחויבים, הוראות סעיפים 72 עד 74 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים), תשנ"ו- 1996, והוראות סעיף 44 לפקודת החיפוש;
(3) סירב החשוד לעיכוב, רשאי השומר להשתמש בכוח סביר לצורך העיכוב עד לבואו של שוטר.
(ו) שומר לא יעשה שימוש בסמכויות הנתונות לו לפי סעיף זה, אלא בעת מילוי תפקידו ואם הוא עונד, באופן גלוי לעין, תג המזהה אותו ואת תפקידו והוא נושא עמו תעודה חתומה בידי קצין מוסמך המעידה על תפקידו ועל סמכויותיו שאותה יראה על פי דרישה.
(ז) מצא קצין מוסמך כי שומר עשה שימוש שלא כדין בסמכויותיו או מצא שלא התקיים בו עוד תנאי מהתנאים האמורים בסעיף קטן (ב)(2), רשאי הוא, לאחר שנתן לשומר הזדמנות להשמיע את טענותיו בפניו, לבטל או להתלות את השימוש בסמכויות כאמור בסעיף זה וליטול ממנו את תעודתו.
5

חוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), תשנ"ו-1996
(2) אחרי סעיף 2(ב) יבוא:
"(ג) לצורך הפעלת סמכויותיו לפי סעיף זה, רשאי בעל סמכות לפי סעיף קטן (ב) לעכב אדם כאמור בסעיפים 67 ו-71 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996; סירב האדם לעיכוב או לחיפוש ויש חשד שאותו אדם נושא אתו שלא כדין סכין, כלי יריה או חומר נפץ, רשאי הוא לעצרו ויחולו החובות החלות על שוטר המבצע מעצר לפי חוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996, וכן סעיף 44 לפקודה."

פקודת המשטרה [נוסח חדש], תשל"א-1971
79. כל אימת שיש התקהלות בלתי חוקית, התפרעות או הפרעת השלום, או שיש יסוד סביר לחשוש לה , רשאי הממונה, בצו שיפורסם במקום, ליתן תוקף להוראות המנויות להלן, כולן או מקצתן, לתקופה שתפורש בצו ושלא תעלה על שלושה חדשים, ואלה ההוראות:
(1) (א) כל שוטר רשאי לפזר כל התקהלות במקום ציבורי ולעצור בלא פקודת מעצר כל המצוי בהתקהלות ומסרב להתפזר או מתמהמה בכך או חוזר ומתקהל לאחר שהתפזר;
(ב) מי שמסרב להתפזר או מתמהמה או חוזר ומתקהל כאמור, דינו – מאסר שלושה חדשים או קנס 375 לירות;
(2) (א) נמצא אדם במקום ציבורי כשהוא מחזיק ברשותו סכין, מקל, אלה, מוט ברזל, אבן, או נשק מכל מין או הגדר, ולדעת שוטר הוא נושאם כדי לסייע בהפרעת הסדר או קרוב הדבר שישתמש בהם במקרה של הפרעת הסדר מותר מיד להחרימם או לתפסם;
(ב) אדם כאמור בפסקת-משנה (א), וכן מי שמסית אחרים להתקהל, אם בעל פה ואם בכתב ואם בדרך אחרת, ומי ששר שיר או משתמש במלים או בתנועות, שלדעת שוטר קרוב הדבר שיביאו לידי הפרעת השלום, יכול שייעצר בלא פקודת מעצר ודינו כאמור בפסקה (1)(ב).

חוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – חיפוש בגוף ונטילת אמצעי זיהוי), תשנ"ו-1996
....
18. בפקודת המכס [נוסח חדש] —
(1) במקום סעיף 184 יבוא:
"עיכוב חשוד וחיפוש על גופו
184. (א) היה לשוטר או לפקיד-מכס יסוד סביר לחשוד שאדם נושא שלא כדין טובין הנתונים לפיקוח רשות המכס, או טובין שיבואם או יצואם אסור, מוגבל או מוסדר בדרך אחרת, רשאים הם לעכב את החשוד ולחפש על גופו כאמור בסעיף 22 לפקודת סדר הדין הפלילי (מעצר וחיפוש) [נוסח חדש], תשכ"ט–1969; חיפוש על גופו של חשוד ייעשה בידי בן מינו.
(ב) היה לפקיד-מכס, הנמנה עם היחידה ללוחמה בסמים ברשות המכס, יסוד סביר לחשוד כי אדם עבר עבירה על פקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג–1973, רשאי הוא, לאחר שביקש את הסכמתו לכך, לערוך בגופו של החשוד חיפוש חיצוני, אולם לא ייערך חיפוש חיצוני כהגדרתו בפסקאות (2) עד (5) בגופו של מי שלא נתן את הסכמתו לכך בכתב.
(ג) חיפוש לפי סעיף קטן (ב) ייעשה רק אגב כניסתו של אדם לתחנת גבול, שהייתו בה או יציאתו ממנה; בכפוף להוראות סעיף זה יחולו על חיפוש כאמור הוראות חוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה — חיפוש בגוף החשוד), תשנ"ו– 1996.
20. בחוק סמכויות חיפוש בשעת חירום (הוראת שעה), תשכ"ט–1969, בסעיף 2(א)(1) ו-(4), במקום "בכליו או בגופו של אדם" יבוא "על גופו של אדם כאמור בסעיף 22 לפקודת סדר הדין הפלילי (מעצר וחיפוש) [נוסח חדש], תשכ"ט–1969".
....
חוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור, תשס"ה-2005
נוסח מלא, מחליף את חוק סמכויות שעת חירום

1. שימוש בסמכויות לפי חוק זה, יהא לשם שמירה על ביטחון הציבור מפני פעילות חבלנית עוינת ומפני אלימות, וזאת במקום ובדרך שיבטיחו שמירה מרבית על כבוד האדם, פרטיותו וזכויותיו.
2. בחוק זה –
"חוק כלי היריה" – חוק כלי היריה, התש"ט-1949;
"חייל" – כהגדרתו בחוק השיפוט הצבאי, התשט"ו-1955;
"חייל מוסמך" – חייל שהוסמך לפי סעיף 9 לשם ביצוע פעולות אבטחה ושמירה על ביטחון הציבור לפי חוק זה;
"כלי שיט" – כל כלי או מיתקן העשוי לשוט;
"כלי תחבורה" – רכב, רכב ציבורי וכלי שיט;
"מאבטח" – מי שהוסמך לפי סעיף 7 לשם ביצוע פעולות אבטחה ושמירה על ביטחון הציבור לפי חוק זה;
"נקודת בדיקה" – כמשמעותה בסעיף 10 לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (סמכויות שיפוט והוראות אחרות) (תיקוני חקיקה), התשנ"ו-1996;
"נמל" – כהגדרתו בסעיף 1 לפקודת הנמלים [נוסח חדש], התשל"א-1971, וכן כל מקום המשמש לטעינה של טובין על כלי שיט, לפריקתם ממנו, להעלאת נוסעים על כלי שיט או להורדתם ממנו;
"נשק" – כל אחד מאלה:
(1) כלי שסוגל לירות כדור, קלע, פגז, פצצה או כיוצא באלה, שבכוחם להמית אדם, וכולל חלק, אבזר ותחמושת של כלי כזה;
(2) כלי שסוגל לפלוט חומר הנועד להזיק לאדם, לרבות חלק, אבזר ותחמושת לכלי כאמור ולרבות מכל המכיל או שסוגל להכיל חומר כאמור ולמעט מכל גז מדמיע כהגדרתו בחוק כלי היריה;
(3) תחמושת, פצצה, רימון או כל חפץ נפיץ אחר שבכוחם להמית אדם או להזיק לו, לרבות חלק של אחד מאלה;
(4) סכין או אולר כהגדרתם בסעיף 184 לחוק העונשין, התשל"ז-1977;
(5) כלי נשק, חפץ או חומר אחר שיש בו או בשימוש בו כדי לפגוע בביטחון הציבור;
"עובד ציבור" – עובד מדינה כמשמעותו בחוק שירות המדינה (מינויים), התשי"ט-1959, וכן עובד רשות סטטוטורית שחל עליו דין משמעתי, על פי דין;
"פקודת החיפוש" – פקודת סדר הדין הפלילי (מעצר וחיפוש) [נוסח חדש], התשכ"ט-1969;
"קצין מוסמך" – קצין משטרה בדרגת סגן ניצב ומעלה, שמינה המפקח הכללי של המשטרה לענין חוק זה, ולענין נקודת בדיקה – יכול שיהא גם עובד ציבור בכיר שהסמיך לענין זה שר הביטחון או קצין בצבא הגנה לישראל בדרגת סגן אלוף ומעלה שהסמיך ראש המטה הכללי;
"רכב", "רכב ציבורי" – כהגדרתם בפקודת התעבורה;
"השר" – השר לביטחון הפנים.
3. (א) לשם שמירה על ביטחון הציבור רשאי שוטר, חייל מוסמך או מאבטח, לערוך חיפוש בלא צו של שופט כמפורט להלן:
(1) על גופו של אדם, בכלי תחבורה, במטען, בטובין אחרים – בעת כניסה לנמל, לבנין או למרום מגודר;
(2) על גופו של אדם, בכלי תחבורה, במטען ובטובין אחרים – בעת כניסה לאחד מהמקומות המפורטים בפסקה זו או בעת הימצאותם בהם:
(א) תחנת הסעה לרכב ציבורי;
(ב) תחנת הסעה לחיילים;
(ג) מקום לצורך הסעת חיילים – שקבע ראש אגף מבצעים של צה"ל ושתוחם על ידי סימון או שילוט;
(ד) נקודת בדיקה;
(ה) סביבתם הקרובה של כל אחד מהמקומות המפורטים בפסקה זו;
(3) על גופו של אדם, במטען ובטובין אחרים – בעת כניסה לרכב ציבורי, בעת הימצאות בו או בעת יציאה ממנו.
(ב) היה לשוטר, לחייל מוסמך או למאבטח חשד סביר שאדם נושא עמו שלא כדין נשק, או עומד לעשות שימוש שלא כדין בנשק, או שנשק המוחזק שלא כדין נמצא בכלי תחבורה, רשאי הוא לערוך חיפוש על גופו של האדם או בכלי התחבורה.
(ג) (1) חיפוש על גופו של אדם לפי סעיף זה הכרוך במגע גופני ייערך על ידי בן מינו של האדם, אלא אם כן בנסיבות הענין לא ינתן לעשות כן ויש בדחיית החיפוש סיכון בלתי סביר לשלום הציבור, לרבות שלומו של אדם.
(2) אין לדרוש מאדם לחשוף בפרהסיה חלקי גוף שבדרך כלל הם מוסתרים אלא כדי למנוע סכנה קרובה לוודאי לשלום הציבור.
(ד) בסעיף זה, "חיפוש על גופו של אדם" – חיפוש על פני גופו של אדם, בבגדיו או בכליו שאינו חיפוש חיצוני או פנימי כהגדרתם בחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אגיפה – חיפוש בגוף החשוד), התשנ"ו-1996.
4. מי שהוסמך לערוך חיפוש לפי חוק זה רשאי, לשם שמירה על ביטחון הציבור –
(1) לדרוש מאדם, שיש לו סמכות חיפוש לגביו, למסור לו את שמו ומענו ולהציג לפניו תעודת זהות או תעודה רשמית אחרת המעידה על זהותו שהוא חייב בהחזקתה על פי כל דין;
(2) לתפוס חפץ העלול לפגוע בביטחון הציבור, שהתגלה אגב החיפוש; חפץ שנתפס לפי פסקה זו יימסר בהקדם האפשרי למשטרת ישראל ויחולו עליו הוראות הפרק הרביעי של פקודת החיפוש, בשינויים המחויבים.
5. (א) סירב אדם לדרישת הזדהות, לחיפוש או לתפיסה לפי הוראות חוק זה, רשאי מי שמוסמך לערוך חיפוש כאמור לפעול בדרכים אלה, ואף להשתמש בכוח סביר לשם כך:
(1) למנוע מאותו אדם כניסה למקום או לרכב הציבורי, למנוע הכנסה של מטען או של טובין אחרים למקום או לרכב הציבורי או למנוע כניסה של כלי תחבורה למקום, הכל לפי הענין;
(2) להוציא מהמקום את האדם, את המטען או את הטובין האחרים, או להוציא את כלי התחבורה מהמקום – הכל לפי הענין.
(ב) סירב אדם לחיפוש, והיה חשד סביר שהוא נושא שלא כדין נשק או עומד לעשות שימוש שלא כדין בנשק, רשאי מי שמוסמך לערוך את החיפוש, לערוך את החיפוש, על אף הסירוב, ואף להשתמש בכוח סביר לשם כך.
6. (א) בסעיף זה "עיכוב" – הגבלת חירותו של אדם לנוע באופן חופשי.
(ב) היה לחייל מוסמך או למאבטח חשד סביר שאדם נושא שלא כדין נשק, או עומד לעשות שימוש שלא כדין בנשק רשאי הוא לעכב את האדם עד לבואו של שוטר.
(ג) היה לחייל מוסמך חשד סביר שאדם עומד לבצע עבירה העלולה לסכן את ביטחונו של אדם, את ביטחון הציבור או את ביטחון המדינה, רשאי הוא לעכב את האדם עד לבואו של שוטר.
(ד) על עיכוב לפי סעיף זה יחולו הוראות סעיפים 72 עד 74 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996, בשינויים המחויבים וכן סעיף 44 לפקודת החיפוש.
(ה) סירב אדם כאמור לעיכוב, רשאי מבצע העיכוב להשתמש בכוח סביר כדי לעכבו.
(ו) אין בהוראות סעיף זה וסעיפים 4 ו-5 כדי לגרוע מסמכויות שוטר לפי כל דין.
7. (א) (1) השר רשאי להסמיך אדם בסמכויות הקבועות בחוק זה, אם שוכנע כי הסמכות נחוצה לשם ביצוע פעולות אבטחה ושמירה על ביטחון הציבור במקום מהמקומות המפורטים בסעיף 3(א) שיש לציבור גישה אליהם או שלגביהם יש רגישות מבחינת ביטחון הציבור או ביטחון המדינה; לצורך כך רשאי השר להסמיך אף מי שאינו עובד ציבור; בהסמכה לפי סעיף קטן זה יקבע השר את סוג המקום שבו ניתן למי שהוסמך לפי סעיף זה להפעיל סמכות לפי הוראות סעיף 3.
(2) לגבי נקודת בדיקה, יהיו הסמכויות הנתונות לשר, נתונות גם לשר הביטחון, לפי הענין.
(ב) לא תוענק סמכות לפי סעיף קטן (א) אלא למי שקצין מוסמך אישר את כשירותו לשמש כמאבטח כאמור בסעיף 8.
(ג) מאבטח לא יעשה שימוש בסמכויות הנתונות לו לפי חוק זה, אלא בעת מילוי תפקידו כשהוא עונד באופן גלוי לעין תג המזהה אותו ואת תפקידו, ויש בידו תעודה חתומה על ידי קצין מוסמך המעידה על תפקידו ועל סמכויותיו, אותה יראה לפי דרישה (בחוק זה – תעודת מאבטח); תוקפה של תעודת מאבטח יהיה לשנה אחת מיום הינתנה, ובלבד שמקבל התעודה משמש בתפקיד מאבטח במקום שנקבע בכתב הסמכתו; השר רשאי להאריך את תוקפה של תעודת מאבטח לתקופה נוספת שלא תעלה על שנה, וזאת כל עוד משמש המאבטח בתפקידו.
8. הקצין המוסמך יאשר את כשירותו של מועמד לשמש כמאבטח אם התקיימו בו כל אלה:
(1) הוא אזרח ישראלי או תושב קבע בישראל;
(2) הוא המציא אישור מאת רופא מורשה בדבר כשירותו הרפואית כפי שיקבע השר בתקנות, בהתייעצות עם שר הבריאות;
(3) נקבעה התאמתו הביטחונית מקום שלמשרתו נקבע סיווג ביטחוני;
(4) הוא בעל רישיון לפי סעיף 18(ב) לחוק חוקרים פרטיים ושירותי שמירה, התשל"ב-1972, או בעל אישור לפי סעיף 19(ב) לחוק האמור או שהוא בעל רישיון או תעודת הרשאה לנשיאת כלי יריה כאמור בסעיף 4 לחוק כלי היריה;
(5) אין מניעה, לדעת הקצין המוסמך, להסמיכו כאמור בטעמים של שלום הציבור או ביטחון הציבור, לרבות מפאת עברו הפלילי;
(6) לענין מאבטח שאינו עובד ציבור בנקודת בדיקה, אם התקיימו בו גם אלה:
(1) הוא סיים 12 שנות לימוד במוסד חינוך מוכר כמשמעותו בחוק לימוד חובה, התש"ט-1949, או המציא אישור ממשרד החינוך התרבות והספורט על השכלה כללית שוות ערך לכך;
(2) הוא עומד בתנאים נוספים באשר לשירותו הצבאי ובאשר להתאמתו לשמש כמאבטח בנקודת בדיקה;
(7) (א) הוא קיבל הכשרה מתאימה בתחום האבטחה ובתחום הסמכויות המסורות לו לפי חוק זה, בשים לב לסוג המקום שבו יעשה שימוש בסמכויותיו בהתאם להסמכתו, ולרבות לענין השימוש בסמכויות אלה; ולענין מאבטח שאינו עובד ציבור בנקודת בדיקה – הוא קיבל הכשרה מתאימה גם לסוג התפקיד שאותו ימלא בנקודת הבדיקה.
(ב) לענין פסקה זו, אישור הקצין המוסמך, לרבות לגבי:
(1) כשירות הגוף נותן ההכשרה ובעלי השליטה ונותני ההכשרה בו, אם נמצא כי אין מניעה לכך מטעמים של שלום הציבור או ביטחון המדינה, לרבות לענין עברם הפלילי;
(2) כשירות מקצועית מתאימה של נותני ההכשרה;
(3) אופן מתן ההכשרה, היקפה ומקום נתינתה.
9. (א) קצין בצבא הגנה לישראל בדרגת סגן אלוף ומעלה, שקבע ראש המטה הכללי (בסעיף זה – הקצין המסמיך), רשאי להסמיך חייל בסמכויות לפי חוק זה, למקום מהמקומות המפורטים בסעיף 3(א)(2), וכן למרום אחר שיפורט בהסמכה אם שוכנע כי ההסמכה נחוצה לשם מילוי תפקידו הצבאי של החייל.
(ב) לא תוענק סמכות לפי סעיף קטן (א), אלא לחייל שמפקד משימה בדרגת קצונה, האחראי על הפעלת חיילים במשימות אבטחה ושמירה על ביטחון הציבור, אישר בפני הקצין המסמיך כי הוא קיבל הכשרה מתאימה בתחום האבטחה ובתחום הסמכויות המסורות לו לפי חוק זה, לרבות לענין השימוש בסמכויות אלה.
(ג) חייל מוסמך לא יעשה שימוש בסמכויות לפי חוק זה אלא בעת מילוי תפקידו, ואם הוא עונד תג או סימן המעיד על הסמכתו, ושמו מופיע ברשימת חיילים שהוסמכו שתימצא בידי מפקד המשימה, אותה יראה על פי דרישה.
10. (א) לשם שמירה על ביטחון הציבור רשאי השר לקבוע בצו מקומות שבהם יהיה אסור להכניס נשק או לשאתו.
(ב) במקום שנקבע בצו לפי סעיף קטן (א), רשאי מי שמוסמך לערוך חיפוש לפי הוראות חוק זה, לדרוש מאדם הנכנס לאותו מקום, כי יפקיד בעת שהייתו במקום את הנשק שהוא נושא עמו, או למנוע ממנו את הכניסה עם נשק כאמור, אף תוך שימוש בכוח סביר – אם סירב להישמע להוראותיו.
(ג) הפקדת נשק לפי סעיף זה תהיה בדרך שתיקבע בתקנות שיתקין השר בהתייעצות עם שר הפנים; תקנות ראשונות לענין זה יובאו לאישור ועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת בתוך 90 ימים מיום תחילתו של חוק זה.
(ד) אין בהוראות סעיף זה כדי לגרוע מסמכות לאסור הכנסת נשק למקום, על פי כל דין.
11. השר ממונה על ביצוע חוק זה והוא רשאי, באישור ועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת, להתקין תקנות בכל ענין הנוגע לביצועו.
12. חוק סמכויות חיפוש בשעת חירום (הוראת שעה), התשכ"ט-1969 – בטל.
13. בחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (סמכויות שיפוט והוראות אחרות) (תיקוני חקיקה), התשנ"ו-1996 –
(1) בסעיף 9, במקום ההגדרה "בודק" יבוא:
""בודק" – כל אחד מאלה:
(1) שוטר;
(2) חייל שהוסמך לפי חוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור לעשות שימוש בסמכויות כאמור באותו חוק בנקודת בדיקה (בפרק זה – חייל מוסמך);
(3) עובד ציבור כהגדרתו בחוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור, שהוסמך לשמש כמאבטח בנקודת בדיקה לפי החוק האמור (בפרק זה – עובד ציבור);
(4) אדם שאינו עובד ציבור שהוסמך לשמש כמאבטח בנקודת בדיקה לפי חוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור (בפרק זה – מאבטח);
"חוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור" – חוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור, התשס"ה-2005;
"נקודת בדיקה" – מקום שנקבע בצו לפי סעיף 10(א).";
(2) בסעיף 10, אחרי סעיף קטן (ג) יבוא:
"(ד) השר הממונה על נקודת בדיקה או מי שהוא הסמיך לכך, יקבע בנהלים אחראי על נקודת הבדיקה שהוא עובד ציבור, שוטר או חייל מוסמך וכן הסדרים לענין שימוש בסמכויות לפי חוק זה.";
(3) בסעיף 11 –
(א) אחרי סעיף קטן (א) יבוא:
"(א1) השר לביטחון פנים או שר הביטחון, לפי הענין, רשאי לקבוע סוגי פעולות המנויות בפסקאות (4) ו-(5) של סעיף קטן (א), שאותם לא יהיה מוסמך מאבטח לבצע, או שלא יהיה מוסמך לבצעם אלא בפיקוח ובקרה של שוטר, חייל מוסמך או עובד ציבור, המצוי בנקודת הבדיקה.";
(ב) במקום סעיף קטן (ג) יבוא:
"(ג) בודק שהוא שוטר, חייל מוסמך או עובד ציבור רשאי, לשם שמירה על ביטחון הציבור או לשם גילוי עבירות, לערוך חיפוש על גופו של אדם הנכנס לישראל מאזור או היוצר מישראל לאזור; על חיפוש לפי סעיף קטן זה יחול הוראות סעיף 3 לחוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור; מאבטח לא יהיה מוסמך לעשות שימוש בסמכויות לפי סעיף קטן זה אלא בפיקוח ובקרה של שוטר, חייל מוסמך או עובד ציבור, המצוי בנקודת הבדיקה.";
(ג) בסעיף קטן (ד), בסופו יבוא "היה הבודק מאבטח, יהיה רשאי למנוע מעברו של אותו אדם בנקודת הבדיקה רק באישור בודק שהוא שוטר, חייל מוסמך או עובד ציבור; לשם קבלת אישור כאמור יקרא המאבטח בלא דיחוי לבודק המוסמך להחליט בדבר מניעת המעבר, אשר יחליט בענין בהקדם האפשרי.";
(ד) בסעיף קטן (ה), במקום "לחייל שהוענקה לו סמכות שוטר לפי סעיף 4 לפקודה" יבוא "לבודק שהוא חייל מוסמך או עובד ציבור".
14. בחוק להסדרת הביטחון בגופים ציבוריים, התשנ"ח-1998 –
(1) במקום סעיף 3 יבוא:
"סמכויות ממונה ביטחון
3. (א) לשם ביצוע פעולות אבטחה יהיו לממונה ביטחון בגוף ציבורי הסמכויות המפורטות בפסקאות (1) עד (5) –
(1) לערוך חיפוש ולתפוס חפץ לפי הוראות סעיפים 3 ו-4(2) לחוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור, התשס"ה-2005 (בחוק זה – חוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור);
(2) לדרוש מאדם הנכנס למקום שבו פועל הגוף הציבורי, או מאדם הנמצא בו או בסביבתו הקרובה, למסור לו את שמו ומענו ולהציג לפניו תעודת זהות או תעודה רשמית אחרת המעידה על זהותו, שהוא חייב בהחזקתה על פי כל דין;
(3) סירב אדם לדרישת הזדהות, לחיפוש או לתפיסה, יהיו לממונה ביטחון הסמכויות המפורטות בסעיף 5 לחוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור;
(4) היה לממונה על ביטחון חשד סביר שאדם נושא שלא כדין נשק או עומד לעשות שימוש שלא כדין בנשק, או שהוא עומד לבצע עבירה העלולה לסכן את ביטחונו של אדם, את ביטחון הציבור או את ביטחון המדינה, יהיו לו סמכויות עיכוב כנגד אותו אדם לפי הוראות סעיף 6 לחוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור;
(5) (א) נאסרה לפי כל דין הכנסת נשק או נשיאתו במקום שבו פועל גוף ציבורי, רשאי ממונה ביטחון לדרוש מאדם הנכנס לאותו מקום כי יפקיד בעת שהייתו במקום את הנשק שהוא נושא, או למנוע ממנו את הכניסה עם נשק כאמור, אף תוך שימוש בכוח סביר – אם סירב להישמע להוראותיו;
(ב) הפקדת נשק לפי סעיף זה תהיה בדרך שנקבעה לפי סעיף 10(ג) לחוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור;
(6) בסעיף קטן זה, "נשק" – כהגדרתו בסעיף 2 לחוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור.
(ב) בגופים ציבוריים שיקבע השר בצו, יהיו לממונה ביטחון הסמכויות האמורות בסעיף זה בשינויים המחויבים גם כשהוא מבצע פעולות אבטחה בעת ליווי כלי רכב או אנשים מחוץ למקום שבו פועל הגוף הציבורי.";
(2) בסעיף 5(ב), במקום פסקה (2) יבוא:
"(2) על אישור הכשרה מקצועית כאמור בסעיף קטן זה יחולו הוראות סעיף 8(7)(ב) לחוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור."
15. תחילתו של חוק זה 45 ימים מיום פרסומו.
16. מי שהוסמך בסמכויות לפי חוק סמכויות חיפוש בשעת חירום (הוראת שעה), התשכ"ט-1969, ערב תחילתו של חוק זה, יראו אותו כאילו הוסמך לפי חוק זה לתקופה שלא תעלה על שנה או עד לקבלת תעודת מאבטח לפי הוראות סעיף 7, לפי המוקדם.

אריאל שרון גדעון עזרא
ראש הממשלה השר לביטחון פנים

משה קצב ראובן ריבלין
נשיא המדינה יושב ראש הכנסת

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 23:42 ,20 נובמבר 2009, ו'

משתתף בצערך :?

החרימו לך את סכין ולא לקחו אותך לתחנה? אם כן לקחו אותך לתחנת משטרה, גש לשם ותבקש מספר תיק, תכין הצהרה שאתה אספן , תוסיף כמה דברים שיכולים להעיד על כך שאתה אספן ומשהו שיעיד על המעבר דירה כמו חוזה שכירות או חוזה עבודה, אולי תוסיף הצהרה , אם אתה לא בעל עבר בעייתי , יש סיכוי שתקבל אותם בחזרה , זה יכול לקחת זמן , תעקוב התיק דרך תחנת המשטרה שבו הוא נפתח וברגע שימסרו לך שהוא הועבר לפרקליטות , תשאל לאיזה מחוז ותעקוב גם שם אחרי מה שקורה עם התיק, אם יסגרו אותו הם ישלחו אישור לתחנה שבה נפתח התיק ושם תוכל לפנות לאותו שוטר שאחראי על תיקים לפרקליטות ואצלו תוכל לקבל אישור שהתיק נסגר ותוכל בעיקרון לקבל את הפריטים בחזרה , במידה ולא תבדוק את הדברים הנ"ל וכן יסגר התיק ואתה לא תקבל מאיזו שהיא סיבה את האישור הכתוב בדואר , יש תקופה שהפריטים יארו בתחנה ואז ישלחו להשמדה.
אם תרצה אתה תמיד יכול להיעזר בעו"ד על מנת למסור תצהיר שתוכל אפילו לשלוח לפרקליטות.

לי קרה משהו דומה , נסגר לטובה וקיבלתי את הפריטים , לקח בערך 4 חודשים אבל לפריטים שלום.

Guest

הודעה על ידי Guest » 0:57 ,21 נובמבר 2009, ש'

ביקשתי מחבר עו"ד פלילי שיכנס ויחווה דעתו, מקווה שיעשה זאת

Derango
חדש בפורום

הודעה על ידי Derango » 13:33 ,21 נובמבר 2009, ש'

תודה אנשים. ניראה מה יהיה. מקסימום... רק תארו לכם שבמקום ה Spyderco היה לכם Sebenza ב 2000 שקל. הזוי...

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 15:10 ,21 נובמבר 2009, ש'

אני לא מבין איך זה קורה פה לכל כך הרבה אספנים, אני לא מנסה לפתוח פה ויכוח או להאשים מישהו במשהו אבל איך זה שאני יושב בזמן עבודה (אני עובד בביטחון של מסילות ברכבת ישראל) עם סכין של רודי, שדומה לסקינר רק גדולה פי 2 בערך מול שוטרים ופשוט מגלף והשאלה היחידה שלהם היא איך ליפפתי את החוט מסביב לידית, הם אפילו לא ביקשו ממני תעודת זהות, כמובן שלא חשבתי לפתוח דיון איתם על זה והייתי אסיר תודה שלא עלה לדיון כזה דבר.

כמו גם משהו שהיה לי לפני חודשיים בערך בתחנת רכבת בתל אביב ההגנה אם מישהו מכיר יש להם מדמה ומגנומטר בכניסה ככה שקשה מאוד לעבור שם עם משהו חשוד בכל מקרה היו שם עם שוטרי סיור בכניסה לתחנה, אני לתומי נכנס, מניח את התיק שלי במדמה. משהו כמו שתי שניות אחרי השומר קורא לי ושואל אותי אם יש לי סכין בתיק או לדרמן. אני ששכחתי לחלוטין מאולר שהיה לי בתיק כמובן שאמרתי לא. מפה לשם השוטרים הצטרפו לשיחה, שאלו למה אני נושא אולר עליי, הסברתי להם שבתיק הזה אני משתמש גם לטיולים בטבע. זה נגמר בזה שהם אמרו לי לא להוציא את הסכין מהתיק בנסיעה ונזיפה על להיות יותר מסודר אחרי טיול...

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 15:32 ,21 נובמבר 2009, ש'

מצטרף להמלצות של טוטיס ודרור-לרבות ההמלצה לארוז יפה את הסכינים בפעם הבאה שאתה מחליט" להעביר את האוסף ",ולא להפקיד אותו אצל מישהו עד שתשוב הביתה מאילת.גם להפסיק לעשן זה רעיון משובח!
לגוף העניין-יש לך מושג למה חיפשו אצלך בכלל?צריך הרי חשד סביר ועילת חיפוש.יש משהו מחשיד בך,במכונית שלך או בתכולתה?!שעמום אצל שוטרים זו לא סיבה מספיקה להפוך לך את האוטו!
וכדאי גם שתהיה אקטיבי כבר עכשו ולא תמתין בחיבוק ידיים.פנה במכתב לתביעה המשטרתית של האיזור ב"בקשה ל-החזרת המוצג"(ככה קוראים לזה)ולסגירת התיק.אתה יכול כמובן להעזר בעו"ד מן התחום הפלילי,אבל אם השירותים האלה עולים לך כסף-אולי מוטב להמתין להחלטת המשטרה תחילה.שירותים מקצועיים איכותיים עולים בד"כ יותר מסכין מייצור סדרתי!

וחוץ מזה-מזל שלא היו לך סמים באוטו-בניגוד למה שבני 35 ומטה נוטים לך לחשוב גם חשיש/מריחואנה/גראס/ קנביס הם סמים,ולעיתים לא נדירות הם נתפסים ברכב בבקורות שגרתיות של המשטרה.תחשוב שיכול היה להיות יותר גרוע!
נערך לאחרונה על ידי דובון ב 22:43 ,21 נובמבר 2009, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:16 ,21 נובמבר 2009, ש'

אמיר יש לי הרגשה שכל עוד אתה יושב עם מדים של מאבטח ואקדח של חברת האבטחה בחגורה יש נטיה למשטרה פחות להטריד גם אן יראו עליך אולר. גם אני כאשר הייתי עובד כמאבטח לפני כ-6 שנים למרות שתמיד היה עלי ספידרקו מעולם לא דיברו איתי . כנראה החזות של המדים עם נשק כמאבטח נותנת להם סיבה מספיק טובה לא להטריד.

זה תמיד מזכיר לי את המשפט המפורסם של הקצין בחקירה שעשו לי לגבי האולרים......שאלתי אותו למה אדם ישר והגון אינו יכול לקחת את הפריטים שלו בתיק ? התשובה : כי אי אפשר לסמוך עליך כאזרח שלא תעשה בו שימוש ברגע לא מתאים , אם תרגיש מאויים.
שאלתי שוב: אז למה לשוטר נותנים נשק ? התשובה: אנחנו עוברים אימון ואנחנו יודעים כיצד לתפעל נשק ולנו יש את הכלים להתמודד, עניתי לו שוב - ולא קראת לפני כמה זמן ששוטר רצח את אשתו ? ולפני כן ל קראת ששוטר רצח את אשתו והילדים עם הנשק המשטרתי.
זה לא תירוץ לומר שבגלל שאני אזרח אני אוטומטית חשוד בלבצע משהו פלילי רק בגלל שאני נושא בתיק שלי אולר. מה קורה עם שוטר שמחזיק עליו אולר על החגורה .....לא היתה לו תשובה על זה.

כנראה אנחנו חיים במדינה שבא כל פרצוף כבר נהיה חשוד במשהו לא משנה אם כן יש סיבה או אין סיבה, וכנראה מעבר לכך השוטרים מתחילים לנצל את סמכות החיפוש תחת חשד סביר שהנ"ל מחזיק נשק או סמים על סמך זה שבמידה ומצא משהו ז זה כבר לא משנה, או על שמך זה שאם לא נמצא כלום , גם כך ה"חשוד" לא יעשה כלום עם זה אח"כ אלא ישאר עם הבלגן שהם עשו.
הם כנראה מסתמכים הכי הרבה על הפחד וחוסר הידיעה של אדם רגיל לגבי חיפושים.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 22:54 ,21 נובמבר 2009, ש'

האם זה רק מדגם מקרי או שהשוטרים המחוז הצפון יותר קפדניים בנושא?!
הסיפור של טוטיס,המקרה הנוכחי,הצעירה שהחרימו לה בכנרת את המאשטה של אביה...כל סיפורי ההחרמות וההתקלויות עם המשטרה שאני מצליח להזכר בהם קרו בצפון.

יש כאן איזו שיטתיות? :?

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 9:52 ,22 נובמבר 2009, א'

tutisdog כתב:הם כנראה מסתמכים הכי הרבה על הפחד וחוסר הידיעה של אדם רגיל לגבי חיפושים.
הנקודה הזו נכונה לגבי כל סוג של בירוקרטיה, בכל "ארץ קטנה עם שפם"

הבירוקרטיה מגדירה את האזרח בתור נתין של הפקיד, ולא את הפקיד כמשרת של האזרח.

- לכן האזרח תמיד חשוד מראש בנסיון להסתיר מידע מהרשויות (מה שהופך במשך הזמן לשמועה שמגשימה את עצמה).

- לכן הבירוקרטיה מרגילה את הנתין שלה לחשוב, שהנוהל הטבעי הוא, שנטל ההוכחה נופל עליו להוכיח שהוא בסדר, ולא נופל עליה, להוכיח שהוא לא בסדר.

- לכן מטרטרים את האזרח בלך-ושוב עם טפסים ונוהלים, כלומר, הופכים את האזרח לשליח / פקיד-דואר במקום הרשויות, בעניינו.

- לכן מסתירים מהאזרח מידע על חוקים, נוהלים ותהליכים, ולמעשה סומכים על בורותו בנוהלים בירוקרטיים, כדי לטרטר אותו. כך הוא תמיד ירגיש שהטיפול בו הוא מין טובה שעשו לו, מלפנים משורת הדין, מין חסד שהמדינה עושה לו, בכך שהיא ממלאת כלפיו את תפקידה, כפי שהגדיר אותו החוק.

- לכן אזרח שמרגיש מטורטר בדרך כלל, ירגיש גם אסיר-תודה, אם לפעמים קורה, שבמקרה לא טירטרו אותו.

כמה מהדברים האלה נכונים במדינת ישראל, יחליט כל אחד לעצמו.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 10:37 ,22 נובמבר 2009, א'

ומה שכתב סול מביא אותי הלאה למה שרציתי לכתוב.
מצד אחד אם הייתי אזרח שומר חוק שמסתובב עם סכין עליי (אולר/סכין הרי עפ"י החוק אין הבדל) היו קופצים עליי כמה שוטרים שרק מחכים למכסה היומית שלהם של מעצרים או לחליפין "ככה מדינת ישראל מטפלת בבעיית הסכינאות" ולעומת זאת אם אני עובר קורס של 9 שעות - אלו היום הדרישות לקבלת רשיון נשק לשמירה- ומקבל כלי נשק חם אני נחשב לאדם יציב שלא ישתמש באותה סכין אלא רק יגלף בה עוד חסידה
חרשנו את הנושא הלוך ושוב, התווכחנו על הנושא ועדיין ישנם מקרים רבים של משוא פנים, כי בשורה התחתונה אנחנו נראים בעיני החוק בדיוק כמו אותו ילד בן 17 חוצפן שטען כי הוא הביא סכין מהבית ודקר אחר בגלל הגנה עצמית.
האם אנחנו בפורום הזה יכולים לעשות עם זה משהו?

154cm
חדש בפורום

הודעה על ידי 154cm » 21:19 ,22 נובמבר 2009, א'

האם חוקים בארץ יותר נוקשים בהשואה לאנגליה ?
האם אוספני סכינים בארץ הם הכי רדופים בעולם ?

האם הכחולים יחרימו ספידרקות הבאות :

(סכיני-צעצוע עם נעילה):
Ladybug
Dragonfly

(מיני סכינים בלי נעילה):
Urban
UKPK

אני נושא Ladybug באופן קבוע עם מפתחות.
אך בזמן אחרון הוספתי אליה Dragonfly
שתיהן עם נעילה - אני עבריין ?
אם שתי הקטנות האלו אסורות - מה תמליצו מבין slipjoint קטנים ואיכותיים ?

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 22:25 ,22 נובמבר 2009, א'

אתה רוצה את התשובה הפורמלית או הפרקטית?!
פורמלית כל סכין ננעל או אוטומטי או שאורך להבו מעל 10 ס"מ מחייב שתוכיח כי אתה נושא אותו למטרה כשרה-כלומר אתה בסיכון כלשהו של אי נעימות עם השלטונות.

בפועל-סכינים קטנים וחמודים שנראים כמו צעצוע לא צפויים להטריד את השוטר הסביר.לא תוכל להכנס איתם לבתי משפט וכדומה,אבל הסיכון המעשי כמעט זניח.

ומי שרוצה להיות לגמרי לגמרי בטוח מצטייד באולר קטן ולא ננעל כמו דגמי הצבא השוויצרי או אולרים מסורתיים לא ננעלים.היה על כך שרשור לפני כמה חדשים שפתחתי בנסיון די כושל לעורר דיון מתמשך בנושא.בכל מקרה כאלה יש סדרתיים שהם די זולים (פחות מ-100 דולר לאולר מבית טוב אמריקאי או אירופי) והמהדרים יירכשו אולר בעבודת יד.

154cm
חדש בפורום

הודעה על ידי 154cm » 23:10 ,22 נובמבר 2009, א'

מה עם סכיני הצלה למיניהן?
עם שיניים ושובר זכוכית.
בתאונה הן יכולות להציל חיים.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 23:31 ,22 נובמבר 2009, א'

רוב סכיני ההצלה למיניהם יש להם להב אחד ננעל, ככה שזו שוב בעיה , לגבי התירוץ של למקרה חירום , אני מדמיין לעצמי את התשובה של השוטר והיא תמתין לשרותי הצלה.

לגבי אולרים לא ננעלים למיניהם, עדיין מהווים בעיה בעיני שוטר ממוצע. לי החרימו את השויצרי שיש לו להב אחד ופותחן.
לגבי ליידיבאג או דומיהם , אני משער שזה הכי פחות סיכון מבחינת נשיאה עלייך , אבל קח בחשבון שאתה מתעסק עם שוטרי מדינת ישראל, שכל ישר זה לא הצד החזק.

154cm
חדש בפורום

הודעה על ידי 154cm » 23:53 ,22 נובמבר 2009, א'

לגבי אולרים לא ננעלים למיניהם, עדיין מהווים בעיה בעיני שוטר ממוצע. לי החרימו את השויצרי שיש לו להב אחד ופותחן.
אין לי מילים. למשטרה כנראה אין מספיק עבודה.
במטרה להוריד כמות דקירות לבוא נגיד 10%
פחות היא מוכנה להרוס את החיים לכל חובבי סכינים.

יש מדינות שבהן נדפקים יותר ?
נערך לאחרונה על ידי 154cm ב 0:32 ,23 נובמבר 2009, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 0:15 ,23 נובמבר 2009, ב'

על אף מה שקרה לסול (המכונה טוטיס) אל תמהר להבהל ולהרים ידיים.מסתובבים כאן מאות אנשים הגונים ושומרי חוק ,שלא יוצאים מהבית בלי סכין כזה או אחר ,ולא נקלעו עד היום לאי נעימות קיצונית.באופן כללי מי שיש לו חזות מסודרת, נקיה ומכובדת בד"כ לא מושך תשומת לב מיותרת של המשטרה אם אינו מתאמץ לבלוט.
אם אתה חסר בית לבוש סחבות ונודף ריח רע,אופנוען מקועקע ומצולק או צעיר עם לוק ערסי מוקצן-מוטב שתשאיר את הסכין מאחור.אחרת-שמירה על פרופיל נמוך,טאקט וסכין סולידי הם בד"כ נוסחה מנצחת.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 1:00 ,23 נובמבר 2009, ב'

ותוסיף על זה גר בצפון , בסביבה של כפר ערבי כזה או אחר. לא שיש לי משהו נגדם , פשוט כל מי שאינו נראה לבן מדי יש לו סיכוי לקבל חיפוש באיזור של מקו עכו מזרחה וצפונה :roll:

לי זה לא קרה כל חיי עד שהגעתי לצפון בשנה וחצי חיפשו עלי כבר 4 פעמים. בפעם הראשונה מצאו את האולרים, ובאחרות כבר לא לקחתי איתי אולר ככה שלא היתה להם שום סיבה לעכב אותי .

ואני לא אופנוען מצולק, רק מקועקע , והקעקועים ב90 אחוז מהמקרים הם מכוסים ככה שאין לי לוק של ערס או של אחד בעייתי , להיפך אני נראה אשכנזי לבן וילד טוב. (טוב חוץ מבקיץ - שיזוף :wink: )

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 9:45 ,23 נובמבר 2009, ב'

דובון כתב:מי שיש לו חזות מסודרת, נקיה ומכובדת בד"כ לא מושך תשומת לב מיותרת של המשטרה אם אינו מתאמץ לבלוט.
שמירה על פרופיל נמוך,טאקט וסכין סולידי הם בד"כ נוסחה מנצחת.
אמן
כל מילה נוספת מיותרת.:!:
tutisdog כתב:] להיפך אני נראה אשכנזי לבן וילד טוב..
רק צריך להסתפר. :D

Derango
חדש בפורום

הודעה על ידי Derango » 10:59 ,23 נובמבר 2009, ב'

יש החמרות היום בנושא הסכינים או לפחות זה מה שהפקיד במכס אמר לי לפני שבועיים.

בנוגע למה יכול לעורר חשד, זה יכול להיות אלף ואחד דברים או לא כלום. זה לא צריך להיות משהו "ממשי". אתה גם לא צריך להיראות כמו ערס. האקסית שלי עשו לה חיפוש באוטו (יש מלא סטודנטים באזור קרית שמונה)והיא נראת תמימה.

בנוגע לסכינים קטנות, ענין של מזל. תמיד יכולים לעכב אותך בכניסה לקניון בלי קשר לחזות "מכובדת" או לא. יש לי SOG twitch (הקטנה) בדרך ואני מתכוון להישתמש בה בתור כליפס לשטרות :)

גם כשאתה מחזיק סכין באוטו רוב הסיכויים שיעשו בלגן. יש ברדק במדינה וים של אלימות בכבישים.

אבל אתם לא צריכים אותי כדי להבין את זה. מה שסיקרן אותי זה מה קורה אם הסכינים אחרי שמחרימים אותן. טוב לשמוע tutisdog קיבל את שלו בחזרה.
למרות שקשה לי להאמין שיחזירו לי את הקוקרי. היא פשוט נראת אכזרית. בכל אופן אני יעמוד על שלי שיחזירו לי אותן.
הרי אתה יכול להחזיק סכינים בבית אבל אתה לא יכול להעביר אותן דירה?

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 11:35 ,23 נובמבר 2009, ב'

דרנגו
יעצנו לך כמיטב יכולתנו ואנו מקווים שתקבל חזרה את יקיריך.אולי כדאי גם שתרשם כחבר בעמותה כדי להוכיח את נטיית האספנות שלך.אילו הייתי תובע משטרתי (ואני לא...) שמבין בסכינים ומכיר את הרקע של לוחמי הגורקה וסכיניהם,אני מניח שהייתי שואל למה לכל הרוחות אתה צריך קוקרי בצ'ימידאן.אז כדאי שתנסח מראש את תשובתך.
עדיין אני סקרן לדעת-אם יש לך איזה ניחוש-למה המשטרה נטפלה אליך?!
טוטיס
להסרת ספק-לא התכוונתי להטיל בך ספק ולצייר אותך כאופנוען מצולק או כבעל חזות ערסית.ברור לי שאתה לא,וכל שהתכוונתי להגיד שביום נאחס אתה עלול להתקל במשאית הלא נכונה,בפסיכופאט הלא נכון או בשטפון הראשון מזה דור-וכמובן יכול לפגוש בשוטרים חשדניים וקטנוניים מעל הממוצע.זה לא מלמד על הכלל.
ודרך אגב-אחרי שהחלפנו דעות כל כך הרבה פעמים בכל כך הרבה נושאים-מן הראוי שניפגש גם בהזדמנות!

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:20 ,23 נובמבר 2009, ב'

דובון
אני כבר חודשיים מנסה להגיע למרכז ופשוט לא יוצא לי למצוא יום חופש מהעבודה.
אני מקווה שאכן יצא לי להגיע בזמן הקרוב למרכז. יש לי כל כך הרבה דברים שאני רוצה לעשות באזור ת"א ( מסז' , סיבוב אצל סגלוביץ', פגישה עם חברים מבי"ס יסודי שלא ראיתי 20 שנה, וכמובן לפגוש כמה חברה מהפורום) , ואני לא מתכוון לקחת איתי אולר באוטו :D :D :lol: :lol:

Big_White
חדש בפורום

הודעה על ידי Big_White » 1:23 ,10 ינואר 2010, א'

אם כבר מדברים על נושא ההחרמות וההחזרות

בשנת 2007 הוחאם לי צעצוע שניראה כמו נשק.

בהיותי בן 17-18 לא הייתי מבין הרב השוטר אמר לי שהוא ישלח לבדיקה למעבדה

ויחזור תוך שבועיים חודש

מאז שזה קרה התיק הספיק להיסגר וכולם הספיקו לשכוח...

אך אני מעוניין לקבל את הצעצוע שלי בחזרה ( בכל זאת מחירו בערך 3-4 אלף שקל וזה כבר נחשב פריט נדיר עד כמעט בלתי אפשרי להשגה בימינו)

איך אני מברר אם הם באמת שלחו את הפריט למעבדה והוא אכן קיבל אישור שהוא לא הורג והוחזר לתחנה? (אם הרי התיק נסגר אז הכל תקין וחוקי)

עיבדתי את המכתב ששלחו לי שהתיק נסגר איך אפשר לקבל עותק שלו?
היית גם רוצה לעיין ולקבל עותק של תוצאות המעבדה זה אפשרי?

יש לי נייר( שרשום מהיד) על החרמת הצעצוע לצורך בדיקת מעבדה יש גם מספר מוצג.

יש משהו לעשות בנידון? :lol: מי שיעזור לי אני יודה לו מאוד.

הבנתי שיש חוק שאומר שהם מחוייבים להחזיר לי את הרכוש שלי במידה והוא לא פלילי או אסור על פי החוק
אם אפשר אז קישור או מספר של החוק שאומר את זה על מנת להציג אותו בתחנה?

תודה ענקית למי שיעזור להחזיר את הפריט הזה עלי.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 11:50 ,10 ינואר 2010, א'

תפנה לתחנה שבה הוחרם הפריט ומשם קיבלת את המכתב. גש עם ת.ז. ותנסה לאתר את מס התיק בתחנה.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים