תוספות לאולרים\סכינים שלנו

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
שלומי
בלייד ראנר
תוספות לאולרים\סכינים שלנו

הודעה על ידי שלומי » 15:13 ,1 אפריל 2009, ד'

זאת שאלה לכולם אני ישמח אם תשתפו תמונות הסברים
וכל מיני רעיונות מעניינים
האם גם אתם מוסיפים כל מיני עבודות שיפצור שעשויים ממיתרים
לסכינים אולרים ואפילו לנרתיקים?

מקווה שיהיה שירשור מעניין
:wink:

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:17 ,1 אפריל 2009, ד'

בימי שרותי הצבאי, לקחתי סכין חיקוי של גרבר מחווה לאפלגייט-פיירברן (מצורפת תמונה של המקור)
תמונה, ושיפצרתי לה ניצרה של משהו-אין לי מושג של מה, לחור הלאניארד. סתם, מהשיעמום, ושיהיה. אה, וגם להוצאה נוחה מפאוץ' ש"ייצרתי" לה מפק"ל כיסים, לוח פלסטיק, קליפ חגורה לשיפצור מחסנית, כמה ברגים ואזיקונים.
תופעת לוואי לא צפוייה שהייתה לזה, כשהייתי מושך את הסכין החוצה מהנצרה(הסכין נחה בתיק כשהחוד כלפי מעלה, והניצרה בולטת החוצה), ה-THUMB-STUD היה נתקע בדופן הפאוץ' והסכין הייתה יוצאת פתוחה... :twisted:

כמובן, כשנשלחתי לתת משהו לאיזה קצין בכיר, והוא ראה שיש לי ניצרה בתוך פאוץ', עברו עליי כמה דקות מתוחות מאד כשהוא שואל אותי מה זה, ואני לא רוצה לענות שיש לי סכין שם, והאווירה נהייתה...מעניינת. :lol:
רק עכשיו אני קולט לעומק את המשמעות של הקטע הזה... :oops: :lol:
אגב- גם הפאוץ' וגם הסכין עוד אצלי.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 21:11 ,1 אפריל 2009, ד'

מצחיק אצלי בשירות הצבאי אם אין לך איזה אולר או סכין
היה קשה לך מאוד להסתדר :lol:

drorhermesh
נושא - כלים

מולטיטול

הודעה על ידי drorhermesh » 0:35 ,2 אפריל 2009, ה'

יש לי את ערכת הסוויסטול של ויקטורינוקס, המכילה בנרתיק את האולר עצמו, חולץ פקקים המתחבר אליו וערכת ביטים (ראשי מברג) עם זרוע/מנוף.
הערכה כוללת 6 ביטים, אך מכילה מקום לעשרה, אותם מיליתי בסוגים נוספים של ביטים.
חולץ הפקקים הוא, כידוע, סליל מתכת, בתא שהוא מאוכסן הכנסתי, בתוך הסליל, מברג הלן קטן בצורת ר המתאים לאופניים שלי.
על דפנות הערכה אני נוהג לתלות מהדקים משרדיים. זו מתכת גמישה, זולה ונוחה לחיתוך ועיצוב. כשחסר לך ציר במטריה, ביט שמחבר תריס אמצעי קשירה היא פתרון נוח. יש הנוהגים גם לחבר עימה דפים.
יש לי גם אולר קטן עם כלים עדינים יותר. יצרתי שני חורים בנתיק העור שלו ובעזרת שרוך שיפצרתי אותו לדופן הערכה ככיס נוסף.

טוב, תפסיקו לנעוץ בי את המבטים המוזרים האלה, אני מסתובב עם הכלי הזה על החגורה כבר 8 שנים. זה פרויקט מתמשך... :oops:

Guest

הודעה על ידי Guest » 9:28 ,2 אפריל 2009, ה'

תמונות יהפכו את השרשור להרבה יותר מרתק

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 12:32 ,2 אפריל 2009, ה'

צודק בהחלט :lol:

תמונה
תמונה
בקרוב יגיעו המיתרים הציבעונים ועוד כמה תליונים ואז נתחיל להכין דברים מעניינים :wink:

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 15:47 ,2 אפריל 2009, ה'

רוב האולרים שלי לא בשימוש ולכן אני לא מוסיף להם "שיפצורים" למיניהם.

אבל ב SwissChamp שאני משתמש כל הזמן יש:
תמונה

ויש לי גם את זה ב Farmer (למרות שבזה אני לא משתמש):
תמונה

את שני אלו לא אני הכנתי. הם היו כלולים בהחלפה שביצעתי עם בחור נחמד מאנגליה.

והינה קישור בנושא:
SOSAK - Lanyards
[url=http://victorinox.saam007.com/gallery.php]תמונות מאוסף ה Victorinox שלי[/url]

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 16:45 ,2 אפריל 2009, ה'

זה מהסיגנון שהזמנתי יש עבודות כאלה ממש יפות ומעניינות

Guest

הודעה על ידי Guest » 17:11 ,2 אפריל 2009, ה'

עבודות יפות, עשיתם לי חשק.
מייק

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:21 ,2 אפריל 2009, ה'

איזה גולגלות חמודות!
נכנסתי ללינק, וקראתי על "צמיד ההישרדות". הרעיון נשמע מעניין.
אנסה את כוחי בו בהזדמנות.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 22:25 ,2 אפריל 2009, ה'

אני מוסיף משהו אם יש בו צורך לטעמי, כמו למשל באולר הימי הזה שאני משתמש בו לפעמים, מתוצרת קאמילוס. המיתר משמש לשליפה מהכיס ולתמיכה באחיזה.
תמונה

בסכין להב קבוע שמשמש אותי הוספתי פאדל של נרתיק אקדח פובוס. הרעיון הוא נרתיק שמאפשר התקנה והסרה מהירה על החגורה, שפת המכנס או הכיס. הסכין נמצא בד"כ בתרמיל ואם אני מעוניין שיהיה זמין במחנה למשל ויהיה עלי, במקום להתעסק עם החגורה כל הזמן.
הקרדיט לרעיון שייך לידידי חיים פרנס, ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל.
תמונה
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 23:03 ,2 אפריל 2009, ה'

סער, אתה יכול להרחיב קצת בבקשה על הפאדל של הנרתיק?
זה יכול לעזור מאד הרעיון הזה 8)

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 23:20 ,2 אפריל 2009, ה'

נרתיק פאדל פותח במקור עבור שוטרים סמויים וסוכני ממשלה לובשי חליפות שאינם יכולים ללבוש חגורת אקדח מסיבית. הוא מאפשר התקנה והסרה מהירות של האקדח בנרתיק, בלי להוציא את החגורה מהלולאות. הפאדל מחובר לנרתיק מאחור באופן קשיח, לפעמים באמצעות ברגים שאפשר לשנות בעזרתם את זווית האקדח. לפאדל יש צורה של משוט, הוא מוכנס למכנסיים כשחלקו התחתון רחב מהעליון ומאובטח בלחץ החגורה, לפעמים יש בו שיניים חד-כיווניות שמתיישבות מתחת לקו החגורה. לנרתיקי איכות יש פאדל שמקבל את צורת הגוף ומצופה בחומר נעים ומפחית הזעה.
http://images.google.com/images?hl=iw&r ... a=N&tab=wi

הפאדל של פובוס (חברה ישראלית ותיקה שהפסיקה לייצר נרתיקי עור ועברה בלעדית לקידקס) צר יחסית וקשיח. הוא מחובר כרגיל עם ניטים ואי אפשר לקבל אותו בנפרד בצורה מסחרית רגילה. אאל"ט יש שני גדלים לשני סוגי נרתיקים. אולי אפשר לפנות לחברה לרכישה מרוכזת, פאדל בלבד אמור לעלות שקלים בודדים.
אני מצרף עוד שתי תמונות, אחת מראה את הנדן והסכין מאחור והשנייה איך זה עובד, תלוי מהכיס.
תמונה

תמונה
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 23:39 ,2 אפריל 2009, ה'

נתת לי פה פיתרון לבעייה מעצבנת בטיולים שלי בשטח. תמיד נופלות לי המכנסיים כשאני מלביש את הסכין\ים\מאצ'טה\כולם ביחד(...) על החגורה, וכשאני צריך להסיר אותם... :lol:
תודה!!!

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 23:40 ,2 אפריל 2009, ה'

ברווז
אילו היית מפתח עניין בכך לפני 24 שעות ,הייתי מציג לך היום PADDLE משובח על נרתיק אקדח של GALCO,והיית רואה באופן בלתי אמצעי איך זה עובד.די אופתע אם הם מוכרים את זה לפרטיים.
אלטרנטיבה מעניינת וזמינה נקראת TEC-LOC-זה תפס חגורה חכם עם פרופיל צר ודיסקרטי ,שאפשר לחברו לנרתיק באמצעות ברגים.המציא את זה יצרן קסטום ששכחתי את שמו,אולם די מהר התחיל למכור את זה גם לאחרים-יצרנים קטנים וגדולים כאחד-לרונין של ספידרקו למשל יש אופציה של נשיאה על החגורה אם מחברים נרתיק הצואר ל-טקלוק.אני מניח שתמצא תמונה באינטרנט (יש גדול וקטן).אם זה יעניין אותך ולא תשיג בעצמך-יש לי אחד שקיבלתי פעם מהיצרן האמור במפגש בלאס וגאס.
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

הריבצן
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי הריבצן » 10:05 ,3 אפריל 2009, ו'

על ערכת הביטים להחלפה של הלדרמן סרג' שעלי תמיד [לפעמים חסר במקלחת :) הוספתי משור של ג'יגסואו [ ג'קסון] ארוך יותר, זה נותן לי מעט יותר אורך למשור וניסור יותר קל, [וגם איבדתי את המשור המקורי והתחליף הרבה יותר זול- המשור בשימוש בערך פעם ביומיים.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 16:28 ,3 אפריל 2009, ו'

מבחינת להב קבוע הוספתי לנרתיק של הריקון סקאוט שלי
מאריך שהנרתיק ישב יותר נמוך על הרגל פאוץ' לכלי עזר קטנים מיתר מלופף
מתחת לפאוץ' ורצועה מתכוננת לרגל עם קליפס כמו של תיקים
תמונה

מאחורי הנרתיק הוספתי חתיכה של עור מסיבי לנשיאה גבוהה של הנרתיק

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 16:52 ,3 אפריל 2009, ו'

עוד כמה תמונות של נשיאה
תמונה
תמונה

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 10:17 ,4 אפריל 2009, ש'

מה זהו ?????????
אין למישהו משהו להוסיף 8)

מוטי לזר
אביר האפל

הודעה על ידי מוטי לזר » 17:04 ,4 אפריל 2009, ש'

ביקשת- קיבלת!
להלן תגובות חברי פורום רבים שפנו אלי במסר אישי וביקשו שאתייחס כי אין להם מקלדת בעברית... :
למה אתה לא מוריד שערות מהרגלים לפני תמונה כזו? :(
מה אין לך סכינים? :cry:
או שמא הסכינים לא מספיק חדות???. :roll: .

ולעיניינו.
ממליץ לצרף לכל ערכה /פאוץ /נרתיק וכו' לשטח מוט פרוצריום. (אני מניח שאצלך קיים בתיק/תרמיל/מחזיק וכו') - כי אין עליו להצתת אש- כמו שסופר.
עוד דבר פשוט וקל-לשיפצור
בכל הסכינים שייש פולס אדג' (להב וחצי)
את הצד השני של החורפה -כלומר החצי אני גם משחיז ומחדד לרמת חוד גבוהה- בד"כ הזוית קטנה מהלהב הרגיל- ואז זה נותן אפקט של גרזן, או להב שעמידה יותר להתעללויות שלא הייתי מעמיד בהם את הלהב הרגילה.
מה גם שאז מקבלים 2 באחד.
עשיתי זאת בדוסטאר, וכן בקא-בר .וזה עובד מצויין.

מוטי לזר
אביר האפל

הודעה על ידי מוטי לזר » 17:21 ,4 אפריל 2009, ש'

ועוד דבר
ואפתח בבדיחה (לשם שינוי) שייש לה שורשים אם לא במציאות לפחות בתפישה.
ולצורך כתיבה בחלל נאסא פנתה למדענים והבטיחה פרס גדול למי שיפתח עט לצורכי שימוש האסטרונאוטים בחלל.
הדרישות- יכתוב בכל מצב- גם הפוך, יכתוב גם מחוץ לחללית בתנאי ריק (וואקום), יכתוב על כל משטח כולל משטחים חלקים ורטובים .
ומדענים אכן פיתחו את הספייס פן, שכותב על הכל בכל מצב וכו'.(ניתן לרכוש בטיסות אל על בעגלת הדיוטי פריי ובחנויות לגבר) .
ואילו הרוסים מה עשו??
לקחו איתם עפרון.
גדול!!!

ולעיניינו שוב -
הרעיון שהצעת - יפה וגדול ונותן אפשרות שליפה נוחה ,
יש לי הצעה פשוטה למי שלא מסתדר עם הטכנולגיות ששלומי יצר-
להוריד פשוט את המכנסיים לקו הבי_ _ _,- או מתחת לכרס -(שלומי חכם כי אין לו..) ואז מתקבל אותו אפקט . :lol: .

סתאאם ,
הרעיון אכן מוצלח, בלי ציניות .
ואגב באייטור בזמנו בג'ונגל קינג היה תפס בחלק התחתון , והמתלה לחגורה גם די נוח.-למרות שגם שם עוד 10 ס"מ עוזרים.(כמו בעוד מקומות..).
ובדו-סטאר בנרתיק יש הרבה תוספות ושיפצורים כגון שרוך תחתון פאוץ גדול וכל מיני אופציות חיבור .(נרתיק העור פשוט וקלאסי)

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 18:23 ,4 אפריל 2009, ש'

מוטי ידידי התכוונתי שאולי יש למישהו להוסיף תמונות משלו והסברים על דברים שיש לו
ולא יוסיף תגובות לתמונות שלי :?
מה שכן אני לא מוריד שערות אני מאריך :twisted:

מה שכן תגיד זה שאתה משחיז את החצי להב לא מפריע שאתה חובט בגב הסכין
בשביל לפרק עצים ?????
נערך לאחרונה על ידי שלומי ב 18:26 ,4 אפריל 2009, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:25 ,4 אפריל 2009, ש'

אחת מהסיבות שאהבתי את הקרשואו military boot knife זה בגלל שיש לו כל מיני אופציות נשיאה, הוא סכין עם פרופיל צר וקומפקטי לא ארוך מדי ולא קצר מדי , בסביבות ה-12 סמ להב.
הנרתיק הוא קיידקס אם אני לא טועה . די נחמד ונוח ולא כבד מידי בשום מצב.
יש לו אופציה של נשיאה על הזרוע , ירך , שוק, חגורה, ואופציה לשאת תלוי כלפי מטה על אפוד או חגור, בנוסף יש לו אופצית נשיאה מתחת לזקט כמו נרתיקי הכתף של האקדחים כאשר במצב זה הוא גם הפוך ותלוי עם הידית כלפי מטה.

לגבי שיפצורי חבל או כל מיני מיתרים אניא שית לא כל כך אוהב לשים על האולרים למיניהם, למרות שאלה שהחרימה המשטרה לפני כשבועיים היו על כולם שיפצורים , ולמרות שתמיד יש לי בנמצא מיתר שעשיתי לו קליעה של 4 גידים או עיקרים כפי שנהוג לומר, לרוב עם ראש טורקי קטן בקצה או פשוט קליעת טבעת שנהפכת לקליעה רצופה , בד"כ אני עושה או משלוש חוטים.גידים שהופכים אח"כ לקליעה של 6 גידים.

אני מנסה לצייר את השיטה של איך לעשות זאת ואני אפרסם על מנת שכולם יוכלו להצטרף , אם לא אצליח עם ציור אני אנסה לצלם ואז אעלה סרטון ליו טיוב.

מוטי לזר
אביר האפל

הודעה על ידי מוטי לזר » 21:28 ,4 אפריל 2009, ש'

לשלומי
מאחר והחוד בפולס אדג' רק ב 1/3 הקידמי של הלהב עדיין יש מספיק מקום ישר בגב בלהב לבכות אם רוצים לעשות זאת לפירוק עצים , או לתמיכה ביד- למרות שצריך להזהר לא להחליק קדימה
לדעתי מצדיק את ההשחזה - לביצוע עבודות גסות כמו חטיבה וגירוד, כי עבודות עדינות לא כל כך ניתן לעשות עקב ריחוק מהידית והזוית.
בכל מקרה לעניות דעתי שווה את ההשקעה ללא שמץ של ספק.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 19:19 ,20 אפריל 2009, ב'

לינק למדריך ליצירת ראש תורכי

והנה חזרתי ל"צמיד ההישרדות" שדיברתי עליו כמה הודעות קודם לכן.
ניסיתי את כוחי בו, ללא הצלחה יתרה. בעסה.
בכל מקרה, נכנס לי לראש שאני חייב לעשות משהו עם הבנצ'מייד שלי, למרות שזה נהיה מאד לא נוח להשתמש בה 8O ...ועם התיק-גב שלי. אז חזרתי למיומנות שרכשתי לפני כמה שנים שלימד אותי אבא שלי, וגם היא מופיעה שם באותו לינק, הנה לינק לתמונות של איך עושים את זה.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 22:40 ,20 אפריל 2009, ב'

הלינק הראשון בסדר - רק לתיקון של אותו בחור , הציור השלישי והאחרון באותו דף נקרא אגרוף קוף ולא ראש תורכי, העליון הוא ראש תורכי של 4 לולאות על 3 העברות , לגבי הראש תורכי השני אני אמצא את השם המדוייק, יש עוד מגוון רחב של ראשים תורכיים שניתן לעשות.
תיקון קל ללינק השני - הקליעה שהוא קורא לה SQUARE KNOT לא נקראת כך השם הנכון הוא - CROWN SENNIT אפשר לעשות את אותו קשר בעצם החל משלושה חוטים ומעלה. העיקרון הוא אותו דבר . כאשר SENNIT = BRAIDING=PLAITING שזה בעצם קליעה של חבל ולא קשירה.
SQUARE KNOT = לקשר שטוח שזה ממש דבר אחר לגמרי.

הנה קישור נחמד לאיך לעשות כל מיני קשרים יש שם מספר רב של קשרים בשמות השונים שלהם .
http://www.marinews.com/nautical/nautic ... knots.html

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 23:03 ,20 אפריל 2009, ב'

אגב קשרים וקליעות ועוד קצת טיפים לעבודות בעור .... למי שאין בעיה עם אנגלית אני ממליץ בחום לרכוש ספר שנקרא leather braiding של ברוס גרנט , ניתן להשיגו דרך אמאזון , ספר מעולה ללמוד ממנו קשרים ושיטות לתפירה בעור כמו כן ספר נוסף שניתן ללמוד ממנו לגבי קשרים ימיים ודקורטיביים the marlinspike sailor ו - the arts of the sailor של הארווי גרט סמית , גם כן באמאזון.
אני שיש לי ידע רב בתחום הימאות וניסיון מגיל 10 ז"א 23 שנים, ולמדתי המון על קליעות וקשרים , היו שם מספר דברים שלא למדתי כאן בארץ כי לא היה ממי ללמוד , הדור הזה של הימאים כבר ברובו לא איתנו . ולכן הספרים האלה ממש מציאה טובה.

הנה כמה דוגמאות שאני עשיתי , בזמן האחרון.

תמונה זו יש חוט אבטחה לאולר, קליעה של 4 עגולה בשני צבעים , על הפנס יש בידית כריכת חצאי מוט , חוט אבטחה של קליעה שטוחה משלושה חוטים כפולים.

תמונה

בתמונה הזו - הכחול הוא קליעה של 4 עגולה מתחילה בסוג של קשר יהלום (או בשמות נוספים זה קשר לאולר ימאים אול קשר למשרוקית בוסן) מסתיימת בקשר כוכב , ולאחריו עוד המשך קצר של קליעה . ** השני זה קליעה של 4 עגולה מרצועות עור בשני צבעים. ** השלישי כבר ראינו בתמונה למעלה (קליעה של 4 עגולה) .

תמונה

התמונה הזו היא דוגמא לראש תורכי של 5 לולאות 4 חלקים ו 2 העברות

URL=http://img412.imageshack.us/my.php?imag ... 9small.jpg]תמונה[/URL]

התמונה הזו היא של ראש תורכי 9 לולאות 7 חלקים ו 3 העברות - זה כיסוי שעשיתי לראש של מקל הליכה שיש לי , בגלל המספר הגדול של הלולאות והחלקים של הראש תורכי זה איפשר בעצם לכסות את כל הכדור של ראש המקל.

תמונה

אחרון חביב - שני BULLWHIPS מחבל ניילון - התחלתי בקליעה של 8 בשניהם , הקליעה הולכת וקטנה לאורך השוט ומסתיימת כקליעה של 4 , בקצה יש cracker או רעשן שגם הוא מקליעה של 4 חוטים של 2 ממ עובי. השוט הלבן גם עשיתי קליעה של 8 על הידית , ראשים תורכיים בהתחלה ובסוף הידית בשחור זה 4 לולאות 3 חלקים , בלבן זה 5 לולאות ו4 חלקים, כל שוט האורך שלו כשני מטרים ללא הידית.

תמונה

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 7:04 ,21 אפריל 2009, ג'

איזה יופי!

את רוב הקליעות הללו (בהחלט לא את כולן, ובוודאי שלא את היפות יותר) למדתי לעשות לבד, פשוט מלפרק ראשים טורקיים, אגרופי קוף וקליעות אחרות שראיתי. כמעט תמיד אני מסתובב עם איזה חבל בכיס, או שרוך, או מיתר, או משהו דק וארוך אחר.
אם אפשר יהיה לשאול ממך את הספרים הללו בהזדמנות- זה יהיה נהדר. רק לשבוע- שבועיים, לקלוט את הפרינציפ.

עבודה נהדרת!

אני, על האולרים מחבר לולאה קצרה (לשתיים-שלוש אצבעות) רק לשליפה מהכיס, או שרוך-נעילה עם ראש טורקי שנכנס ללולאה ומאבטח את האולר למפרק. אחה"צ כשאחזור הביתה אצלם. ללדרמן שזרתי שרוך-הדרכה מחוט אחד, שאורכו השזור 12 ס"מ, אבל הוא נפתח בעת הצורך לחוט 1.5 מ"מ באורך מטר וחצי, על כל צרה.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 17:39 ,21 אפריל 2009, ג'

וואו 8O
טוטיס- כל הכבוד!!!
עבודות מקסימות!
כמה זמן לקח לך לקלוע את ה-BULLWHIP, אם יותר לי לשאול?
לא ידעתי שניתן לייצר כאלה לבד...

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:56 ,21 אפריל 2009, ג'

לגבי הספרים על מנת לחסוך את הדואר אני אעשה מאמץ לסרוק חלקים חלקים ולפרסם הסברים ככה גם עוד אנשים יוכלו ללמוד. אני אסרוק כל פעם חלק ואני אתחיל עם הנושא של כיסוי או כריכה למקל כמו בדוגמא שבתמונה למטה.

ברווז לגבי הזמן שלוקח לי להכין BULLWHIP , היום די מהר , משהו כמו 5-7 שעות , בהתחלה כשרק למדתי להכין אותם היה לוקח לי להכין יום וחצי לפחות, מה שכן כל שוט אחד כזה שאתה רואה עשוי בערך מכ-15 מטר של מיתר ניילון. מוציאים את הליבה של המיתר ועובדים .

הנה דוגמא שכבר פרסמתי בפורום אבל למען מי שלא ראה הנה היא שוב, ידית לסכין שהיא כולה מקליעה סביב הטאנג. כולל שני ראשים תורכיים אחד בסוף הידית והשני כמעיין בולסטר או גארד.
תמונה

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:54 ,21 אפריל 2009, ג'

5-7 שעות?! 8O
מדהים.
חשבתי שמדובר יותר בכיוון של שבוע :oops:
:lol:
אתה מכיר מדריך אינטרנטי שיוכל להסביר איך עושים את זה?
תודה!

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 21:03 ,21 אפריל 2009, ג'

האמת היא שלא , אבל אפשר לחפש אחד כזה, אני אישית למדתי דרך ספר , וניצלתי גם את הידע הקודם שלי בקליעות בחבל שעזרו לי המון בזה, אם תרצה נוכל להיפגש יום אחד ככה שבת , נזמין גם את דימה נארגן כמה בירות , מנגל , וחבל ונעשה שיעור בסיסי .
בינתיים אני אתחיל לסרוק קטעים מענינים בעבודות חבל ואצרף גם כמה דברים לגבי נושא יצירת שוט ואיזה סוגים אפשר לעשות.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 21:05 ,21 אפריל 2009, ג'

שכחתי להוסיף צריך הרבה חבל , עדיף מיתר ניילון ולא של חבל כביסה שהאיכות שלו קצת ירודה יחסית.

בנוסף לגבי המנגל הוא עבורכם אם תחליטו שמתאים לכם מפגש כזה , אני לא אוכל בשר אבל אפשר לעשות כמה שיפודים של פירות ים :wink:

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 22:22 ,21 אפריל 2009, ג'

ברווז מצאתי לך קישור מעניין של בחור אוסטרלי שמייצר BULLWHIPS ו גם STOCKWHIPS שהם די דןמים ההבדל הוא בעצם בידית הסטוק הוא ידית קשיחה וארוכה יותר .
יש שם בצד ימין של הדף קישור נחמד לוידאו על איך להכין את השוט, הוא עושה זאת כמובן מעור , אתה יכול לעשות את אותו דבר בעצם עם חבל ניילון .
יש שם עוד קישור על איך להצליף שיעשה גם צליל טוב. תהנה. :wink:
http://www.aussiewhipmaker.com/WhipMaking.htm

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 9:46 ,22 אפריל 2009, ד'

אל דאגה- לא התכוונתי שתשלח בדואר את הספרים. אני מוכר (בקרב אלו שמכירים אותי) בתור אחד שמגיע עד אליך (רודי ו- TC חוו את זה יותר מפעם אחת).

נראה לי שבתור קולע ותיק אני אצטרך רק לראות כמה שטיקים חדשים בשביל להבין את העקרון.

בכל מקרה- עניין המפגש נשמע לי אחלה.

מוטי לזר
אביר האפל

קשרים וקשירות

הודעה על ידי מוטי לזר » 12:36 ,22 אפריל 2009, ד'

שלום לכולם -ופניה /הצעה לרעי

ברשותי 2 ספרים שנרכשו - הראשון בארהב (תמורת 6.98$) בזמנו, והשני בלונדון ,( תמורת 10.99 פאונד), ושיועדו לבני הצעיר שלמד מהם כמה קשירות וכפיתות בנוסף לאלה שלמד כחבר בתנועת הצופים.
הספרים הם (שם / מחבר/ הוצאה):
pocket guide to knots / maria costantino / barnes & noble

the handbook of knots / des pawson / dorling kidersley .
בכל חנות ספריםמצויה בארהב/אנגליה ניתן למצוא ספרים כאלה ודומיהם, במחירים מגוחכים לעיתים , ושמסבירים את מבנה החבל סוגיו סיגי קשרים וכפיתות ושימושם.
מומלץ לכל .
מציע לך לקפוץ לעיין ואפילו לצלם כמה דפים אם - מענין אותך.
ההסברים ברורים ומאפשרים ביצוע .

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 15:42 ,22 אפריל 2009, ד'

רוב תודות- אני מניח שאקפוץ בהזדמנות.

בדקתי את הספרים שסול המליץ עליהם, ובאמזון הם עולים 9-11$, מחיר שווה לכל נפש. (בעיקר אחרי שקניתי שם את ה- metals handbook , desk edition ב- 260$, מזל שהעבודה שילמה)

אני באמת חייב קצת לחזור לקשירות, וה- bullwhip נשמע אתגר מעניין.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:09 ,22 אפריל 2009, ד'

תודה טוטיסדוג! :D
באשר למנגל, בכיף נקבע מתישהו :D

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 21:25 ,22 אפריל 2009, ד'

היום אני אצור שרשור חדש ברשותו של ברווז לגבי קשרים וקליעות , אני אעלה שם תמונות סרוקות מהספר , חבל פשוט לסרוק את כל הספר כי יש שם גם הרבה הסברים מילולים והתמונות עצמם די ממצות מבחינת הסבר.
לגבי המחירים אני רואה שהם לא השתנו בשלוש שנים האחרונות, זה פחות או יותר המחיר שאני רכשתי אותם באמאזון.

Nik88

תוספת לקרשאו

הודעה על ידי Nik88 » 15:43 ,29 מאי 2009, ו'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 16:24 ,6 פברואר 2012, ב', נערך 2 פעמים בסך הכל.

Guest

הודעה על ידי Guest » 15:49 ,29 מאי 2009, ו'

מאחר ולי יש תיק על הכסא גלגלים עם כיסים חיצוניים לשם אני דוחף את הלי המשחית.

זה כמובן יתרון שלכם אין :lol: :wink:

בכל מקרה אני גם הרי יושב כל הזמן אז אם אני שם נרתיק, אני שם נרתיק רוחבי שלא מפריע.

נחמד הפטנט שסער הציב אהבתי.

השבצורים לסכינים במקרמה ממש יפים, וזה עם הגולגלות האמת חביב.

מייק צודק, זה מביא חשק.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 16:31 ,29 מאי 2009, ו'

הנה האחרונים שעשיתי, ראשים תורכיים בשילוב נוסף , בתוף הראשיים תורכיים גולות מתכת ממיסבים. גם שוקל וגם כואב בראש :wink:

תמונה

תמונה

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים