סכינים והגנה עצמית-קצת אחרת

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
דובון
אביר האפל
סכינים והגנה עצמית-קצת אחרת

הודעה על ידי דובון » 22:23 ,4 פברואר 2009, ד'

השתעשעו כאן בנושא הזה לא מעט-כשלא הייתי בסביבה-אבל חלק מהדיון עסק בסיטואציות שהן לא בליבה של הדיון החל מזכרים צעירים ,הלוקחים סכין לוחמני לכל מקום ,ועד להתקלות בטרוריסטים בעת טיול בנגב.ברשותכם אציג לכם סיטואציה דמיונית ,שאתם יכולים לשנות אם אתם רואים בזה צורך-משהו בנוסח טור שהיה פעם ב-TACTICAL KNIVES.כמובן שאפשר להפוך את זה לסמינריון משפטי על דיני הגנה עצמית ,אבל ממש לא לזה אני חותר,אלא לתובנות שימושיות.

אתה חוזר/את חוזרת לביתך בשעת לילה מאוחרת לאחר ביקור בבית חברים.אתה מחליט לקצר את הדרך ע"י חציית חורשה קטנה אך חשוכה.בסה"כ צריך לעבור מרחק של 200 מטר בשביל בחורשה-כמה דקות וזה ייגמר! באמצע הדרך אתה מבחין בדמות גדולה רצה לעברך במהירות ובאופן מאיים.תוך שניות ייסגור עליך.שודד?אנס?מחבל?רוצח פסיכופאט? בכיסך DELICA ישנה המשמשת אותך ביום יום.
אתה סתם "יוסף ממחלקת המים":לא גדול וחזק,לא זריז,לא מיומן באומנויות לחימה-איש קטן ולא צעיר,מושך רגל בעקבות פציעה במלחמה ישנה.
מה תעשה? ושאלה שניה-מה תעשה אם אתה יודע באופן פלאי שזה בדיוק הולך לקרות לך עוד שנה.איך תתכונן?
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 23:50 ,4 פברואר 2009, ד'

אני אישית רואה את זה כך,

מקרב את עצמי לפינה עם יותר צללים, מכין את היד קרובה לסכין לשליפה , ומוודא מה יש לאיש הזה לרוץ לכיווני , אולי הוא שודד אולי הוא רוצח סדרתי ואולי הוא בעצמו בורח ממישהו.
אם הוא שודד שרוצה את הארנק, אז שייקח גם ככה הוא ריק :cry: אם זה סתם אחד מטורף שרוצה להרוג , אז יהיה פייט קשה , אותי לא יהרגו מהר גם אם רגל שנגררת :wink:
למה לא לברוח? כי דובון ציין שאני גורר רגל בגלל מלחמה ישנה, למה הולך לצללים? כי אולי אני אצליח להיעלם בתוך צללים ויהיה למשוגע קשה יותר לאתר אותי, ומשאיר לי אופציה להכין את הסכין לשליפה, אולי אצטרך ואולי לא. אבל בצללים יהיה גם לרודף קשה להבחין שאתה מוכן בצורה כזו או אחרת.

אם אדע שדבר כזה יקרה עוד שנה כיצד אתכונן? אלך ללמוד קרב מגע בינתיים או כל סוג של הגנה עצמית שימושית למצבים כאלה, בכל מקרה תמיד הייתה לי תוכנית לרכוש שוקר חשמלי :wink: שימושי ביותר היה לי אחד בעבר , נתתי לאחותי , ואולי ארכוש לי שוב אחד כחלק מההכנה.
תרסיס פלפל אני מוותר מראש לא נעים אם יש קצת רוח , ובמצב לחץ אין לך זמן לבדוק אם אתה מעל או מתחת לרוח :wink:
דרך אגב ניסיתי על עצמי את השוקר החשמלי שהיה לי , היה דווקא כיף לקבל איזה שוק כזה , מריץ את הדם כל עוד לא מתלהבים מידי :lol:

KD2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי KD2 » 8:54 ,5 פברואר 2009, ה'

שאלה מעניינת.
מאוד תלוי בהרבה משתנים...
תלוי בחוסנו הגופני של התוקף, גילו המשוער, מהירות הריצה שלו ובמרחק שלו ממך ומקצוות החורשה.
תלוי בכוונה הנראת לעין של אותו איש, תלוי בלבוש שלו, תלוי במוצא.
תלוי בהיכרות שלך עם הסביבה והמרחק מהעזרה הקרובה ביותר.
תלוי בסוג הסכין שיש בידך - בין אוטומטית לסכין במולטיטול יש הבדל גדול מאוד, לאו דווקא מבחינת יכולת אלא מבחינת זמן שליפה ( שווה להשקיע זמן בפתיחה של סכין בעלת פתיחה איטית מאשר לנצל את הזמן לברוח? ) והמסורבלות והאיטיות שפתיחת הסכין מוסיפה לתנועת ההתחמקות שלך.

המקרה שלי קצת שונה כי אני ברוך השם בכושר ריצה מעולה, צעיר ובעל יכולת" TO OUTRUN" את רוב התוקפים הפוטנציאלים(אפשר לבדוק את העניין, את רוב נעורי ביליתי בספרינטים מול טובי החלוצים בגילי ) אז כמובן שהייתי מנסה להתחמק ממגע עם אותו אדם כאפשרות ראשונה.
כתלות במרחק ובסכין הייתי שוקל לשלוף אותה.
אם אני עם מולטיטול (שרוב הזמן הוא הסכין שאיתי ולכן זה הכי ריאלי) והמרחק גבולי - בורח ומוציא אותו מנרתיק העור שלו, אם לא יהיה זמן לפתוח סכין הוא מספיק קטלני גם כ"פלייר".

במקרה שהוצג האפשרות הטובה ביותר לדעתי היא לנסות לזוז מנתיב הריצה של אותו אדם בחיתוך הכי אגרסיבי שניתן, תוך כדי פתיחת/שליפת הסכין.
פעולה זו תגלה האם התוקף מעוניין בכלל בך או שהוא עצמו בורח ממשהו או שבמידה והוא זקוק לעזרה - לקריאה להבהרת המצב ברגע שהוא רואה את התחמקותך.
אם הוא אכן מעוניין בך ומשנה את מסלולו...לפחות אתה בטוח בזה ועם סכין שלוף, בעמדת יתרון.
כמובן שבמידה ויש מכשולים שיכולים לבלום את ריצת התוקף...לנסות למצוא עמדה מאחוריהם - זהו היתרון הגדול ביותר שלו.
חשוב לזכור במצב כזה את הכלל הראשון בלחימה "לא מנוסה" עם סכין ( חידה? - רמז...קרמביט כמעט מבטל את החיסרון הזה ולכן הוא סכין ההגנה עצמית הטוב ביותר לדעתי ).

אסיים בברכת "שלעולם לא נזדקק"...
ים

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 10:09 ,5 פברואר 2009, ה'

למה שמתי בכיסו של יוסף ממחלקת המים ספידרקו דליקה ישן דווקא?זה סכין שמעולם לא היה לי אבל הוא נפוץ מאד,נפתח ביד אחת,קטן יחסית ולא מאיים.אם איני טועה יש לו גם גרסת תרגול לא מושחזת וללא חוד.האם הוא מתאים לתפקיד סכין של מוצא אחרון?(בידיים מיומנות או ביד מי שאינו כזה?)
קראתי פעם כתבה על מדריך קרב מגע ששמו TARANI המעביר בארה"ב סמינרים פופולריים-במיוחד בקרב נשים- על הגנה עצמית עם דליקה.
כבר עכשו הופיעו בשתי התגובות שניתנו אבחנות מעניינות לגבי זיהוי הכוונה של "התוקף"-אולי הוא בורח בעצמו?אולי הוא רץ להנאתו?מצד שני אי אפשר להמתין עד שתריח את הזיעה שלו לפני שתשקול צעדיך.האם מישהו היה אי פעם במצב דומה?

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 14:26 ,5 פברואר 2009, ה'

מעולם לא הייתי במצב כזה ספציפי , אבל הייתי בכמה מצבים ששלפו עלי מברג ולי לא היה שום דרך להגן על עצמי חוץ ממפתח של גלגל רזרבי של הרכב, בסופו של יום בשתי הפעמים שזה קרה לי , לא תקפתי ואלה שאיימו עם המברג גם הם לא תקפו, וזה הסתיים כך כי תמיד הגיעו אנשים להפריד את הבלגן (טוב כשחוסמים כביש באמצע העיר תמיד יהיה מי שיבוא :wink: )

בפעם האחרונה שמישהו איים בצורה מסויימת עלי זה קרה לפני כשלושה שבועות, האדון ה"נחמד" עשה כמה סימני ידיים לכיווני ביחד עם כמה קללות עסיסיות מתוך רכבו, וכאשר קיבל תשובה של אצבע משולשת הוא התעצבן והחל לרדוף אחרי בשלושה כפרים באיזור מגוריי במשך כ 25 דקות ארוכות :? (טוב זה יהיה ארוך כי נסעתי 25 קמ"ש ברגע שגיליתי שהוא בחר לרדוף אחרי).

בסוף לאחר 25 דקות שהאיש לא מתייאש נכנסתי לרחוב קטן וצר בתרשיחא, עשיתי סיבוב שמאלה ועצרתי בכניסה לחנייה . חיכיתי לראות מה הוא יעשה, הוא עצר את הרכב ניסה לחסום אותי מה שלא הצליח לו , יצא אלי עם מבט של רצח בעיניים , ראיתי שהוא לא יוצא אלי עם מקל או סכין , עשיתי רוורס ונסעתי משם משאיר אותו עומד מבולבל וכועס :wink:

שני דברים אני אציין, היה איתי אולר של CRKT ברכב, המחשבה שעלתה לי בראש היא בכלל לא להתעמת איתו , אבל......אם הייתי רואה שהוא יוצא אלי עם מקל או אולר ולי אין אפשרות לצאת משם עם הרכב, אני חושב שכן הייתי יוצא אליו עם האולר או לפחות עם המקל הליכה שיש לי תמיד ברכב. על מנת להפחיד אותו , אולי הוא יירתע ויחשוב שיש משוגע מולו.

בגלל שהוא לא היה מאיים במיוחד ולי היה עוד מספיק מה לעשות העדפתי לתת גז.
אני מעדיף תמיד לוותר על עימות אם אפשר, כי אתה תמיד יודע איך הוא מתחיל לעולם לא תדע איך הוא ייסתיים.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 12:56 ,6 פברואר 2009, ו'

אני הייתי "שם לו רגל" כשהיה מתקרב אליי מספיק, או מרים מקל\אבן\משהו-שאפשר-להשתמש-בו מהרצפה.
הסכין הייתה נשארת בכיס.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

drorhermesh
נושא - כלים

מיומנות

הודעה על ידי drorhermesh » 17:40 ,6 פברואר 2009, ו'

נשק קר באופן כללי דורש מיומנות שימוש. לא מספיק לכוון וללחוץ, צריך לדעת איפה לדקור ומה להכות. לדוגמה על מנת להרוג אדם באופן מיידי ובדקירה אחת יש לפגוע בלב או מוח. הטבע חשב על זה ולכן יש לנו גולגולת וצלעות. עכשיו עליך לדקור בערובת העין או בין הצלעות (עובד רק בסרטים) ולחילופין לדקור כלפי מעלה מתחת לצלעות והתחיל לגשש...
גם אם מטרתך איננה הריגה זהו עדיין קרב קשה. בקרב סכינים, בגלל הטווחים הנמוכים וההגנה האפסית (כל מגע בין עור ולהב הוא פציעה, אןי אפשרות לחסום כמו בחרב) יש צורך בתחמקויות רבות ותנועה זריזה. יד ארוכה ורגליים קלות הן יתרון, כמו גם להב חד וכבד.

הסיכום הוא שבמצב המתואר הייתי ממליץ לנסות וצאת מדרכו של האצן הלילי (זו בכל זאת חורשה נחמדה בעיר). אם הוא מעוניין בך אך לא נראה מטורף, ניתן להפחיד אותו ע"י חשיפת הסכין, יש גם מטרות בלי שיניים בסביבה. אם הוא מטורף, הסכין צריך להיות גורם ההפתעה, הופך מכה רגילה שלך לחתך כואב.

אם יש לך שנה להתכונן? יש אומניות לחימה כמו קונגפו המשלבות נשקים קלאסיים, וזה מקום נחמד ללמוד את הבסיס. יש את חרב הפרפר המתקפלת שהוצגה בפורומים לא מזמן ויכולה לתת יתרון נחמד. וכמובן יש עבודות אבטחה רבות שנותנות לך אקדח תוך שבועות ספורים (רישיון רגיל יכול לקחת שנתיים).

במקרים שאני נתקלתי חשיפה של האולר הספיקה כדי להרגיע את הרוחות.

ברווז
מנהל אתר

Re: מיומנות

הודעה על ידי ברווז » 13:50 ,7 פברואר 2009, ש'

drorhermesh כתב:נשק קר באופן כללי דורש מיומנות שימוש. לא מספיק לכוון וללחוץ, צריך לדעת איפה לדקור ומה להכות.
הלוואי.
הבעייה היא שזה לא כך. ניתן להרוג אדם בדקירה, רק מאיבוד הדם.
כמו כן לא חייבים לדקור כדי לגרום למוות מאבדן דם.

השאלה הייתה היפוטתית, אני מקווה, ולא "מדריך לשימוש בסכין ככלי-נשק".
אנא היצמדו לתוואי הנ"ל של השירשור.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 14:17 ,7 פברואר 2009, ש'

ברווז
תנוח דעתך-לא ביקשתי הנחיות איך להרוג בסכין.
ראשית:כי אני חושש שאני יודע,ואכן המנגנון הנפוץ הוא של אובדן דם,אולם זה מנגנון לא מיידי-אנשים מצאו את מותם גם מדקירה אחת בסכין עם להב של 7-8 ס"מ (ליוויתי תיקים כאלה)ומצד שני אנשים נדקרו עשרות פעמים ,ועוד הלכו כמה מטרים,ולפעמים עוד העיפו סטירה אחרונה לרוצח.
את האירוע הדמיוני שבפתח השרשור ניסחתי בקפידה כדי שיאפשר מגוון של התייחסויות.יחד עם זאת הקייס מעורר את השאלה של אי שוויון בכוח בין תוקף לנתקף,ועד כמה סכין קטן וצנוע עשוי להשיב את השוויון במצבי קיצון,וכמובן אם יש אמצעים מוצלחים יותר.
למותר לציין שאם יוסף היה נושא בכל עת ספרינגפילד קומנדר טעון בכדורי 0.40 אינטש מסוג SXT RANGER הכל היה שונה אבל זה סיפור אחר לפורום אחר!

drorhermesh
נושא - כלים

התנצלות

הודעה על ידי drorhermesh » 14:45 ,7 פברואר 2009, ש'

ברווז ודובון, נסחפתי מאט ועל זאת אתנצל. הכוונה לא הייתה לתת מדריך שימושי אלה להבהיר את הסכנות בשימוש בסכין כנשק. היילין אמר שאם סכין בחגורה אתה מרגיש כאילו הגובה שלך 3 מטרים ואתה יכול להרים מכונית בכל יד, בשעה שכל מה שיש לך זה קצת פלדה מחודדת. לכמובן שניתן להרוג בסכין, אלה שכמתגונן מטרתך היא למנוע פגיעה בך ולא לחסל את היריב. מאיבוד דם עלול להשפיע מאוחר מדי.
הדבר דומה לאותם מדריכי הגנה עצמית חובבנים המייעצים לאישה לבעוט בתכשיטי המשפחה של גבר תוקף. זוהי פגיעה מכאיבה, אך בשניות הראשות היא רק מעלה את חמתו של התוקף ותגרום לו לתקוף בפראות רבה יותר. גם בסכין יתכן והוא ירתיע את התוקף, אך אם התוקף נושא להב בעצמו או אם אתה אינך מיומן, הנשק הקר מגביר את הסיכון במקום לאזן את המשוואה.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 17:06 ,8 פברואר 2009, א'

בשרשור קודם בנושא עלו גם רעיונות של גז מדמיע/תרסיס פלפל,אלה מתקפלת או שוקר ודומיו.אם הרץ האלמוני אכן עומד לתקוף ,והוא 25/1.88 וחזק או "מתודלק" ,ואילו יוסף ידידנו הוא 59/1.70 ממושקף וצולע האם אין הוא זקוק למשהו שיאזן את אי השוויון מלבד נסיון חיים?!

KD2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי KD2 » 17:39 ,8 פברואר 2009, א'

דרור , אני לא חושב שאף אחד מהמגיבים חשב להרוג תוקף בדקירת סכין בודדת.
ניטרול של יד או רגל הוא בהחלט בר השגה ונותן יתרון עצום למתגונן.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:08 ,8 פברואר 2009, א'

KD2 כתב:דרור , אני לא חושב שאף אחד מהמגיבים חשב להרוג תוקף בדקירת סכין בודדת.
ניטרול של יד או רגל הוא בהחלט בר השגה ונותן יתרון עצום למתגונן.
צודק ובהחלט כך, אני חושב שהמטרה הראשונית היא לגרום לעיכוב של אותו תוקף מה שישאיר לך זמן לברוח או לפחות לקרוא לעזרה :!: ומחשבה זו באה בידיעה שלא כל התוקפים הם מומחי לחימה ומומחים באומנות לחימה. הרי כמו שאדם ממוצע הוא לא מומחה כך גם יכול להיות התוקף שלך. ולכן כל יתרון שתוכל לקבל עליו אפילו לשבריר שניה יכול לעזור . אחד הדברים שלימדו אותי בעבר בקרב מגע (וזה היה בימי בית הספר ושם זה גם נגמר) הוא לנצל כל יתרון שיש לי זמין וקרוב, החל ממקל , כסא, אבן , וכל דבר אחר שיכול להיות זמין בטווח היד הרגע של סכנה.

EliranD
אביר האפל

הודעה על ידי EliranD » 1:42 ,9 פברואר 2009, ב'

האמתי שדיברנו על זה אני ורוחו של TC היום,
והגענו למסקנה שהפיתרון הטוב ביותר? לזרוק לבנאדם חול לעניים :lol:
יותר זמין מסכין, פחות מסוכן, פחות בירוקרטיה מישפטית.
מצטער אלישע אלו הדברים הכי טובים שהצלחתי להגיד, אני באמת שלא יודע להגיד מה שהיתי עושה.
אני אישית, לא מהיר ובעל יכולות ניווט בחושך מרשימות כמו של ים שאני יכול לטפס ולרוץ ביער, או בעל האומץ של טוטסי, או הידע לדעת איפה לדקור כמו דרור.
אבל אני בחור לא קטן. ולא נראה לי ששודדים מנסים לרוץ אחרי האנשים בגודל שלי (כמו שאלישע, רם, שלומי, וצליל ראו)

ועם נגיד שקרה מקרה? חול לעניים יעזור 8)

(אבל אל תשכחו שהמנטליות שלי לגביי סכינים היא אינה כלי לוחמה אלה ככלי עבודה, אקדח עובד לדעתי יותר טוב ככלי לוחמה או אפילו מוט ברזל)

מצטער על האופי "הרכרוכי" שהכנסתי לאשכול אלישע :cry:
בתודה,
אלירן דהן.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 2:49 ,9 פברואר 2009, ב'

תודה אלירן אבל אני לא כזה אמיץ , אני אישית מעדיף לנתק מגע אבל אם לא תהיה ברירה והסכין זה המוצא האחרון, so be it . וסתם בשביל הדעה הרעיון של החול הוא רעיון מצוין

דרך אגב השם זה טוטיס ולא טוטסי , טוטסי זו דמות של טרנסוסטייט שגילם דסטין הופמן בסרט בשם טוטסי, ואני ממש ממש ממש לא דומה לזה :lol:
טוטיס זה השם של הכלב שלי שהלך לעולמו בראש השנה

drorhermesh
נושא - כלים

אוסיף ואחדד

הודעה על ידי drorhermesh » 11:57 ,9 פברואר 2009, ב'

חתך ביד או רגל הוא מכאיב, אבל בסכין שדובון בחר לסיפור שלנו עליך לחתוך גיד כדי לנטרל תוקף. הגידים נמצאים עמוק מאוד. פגיעה בעור ופגיעה שטחית בשריר יכולים להרגיז מאוד את התוקף המתודלק. כמובן שסכין, תיק או סיכת ראש הם עדיפים על שום דבר בלבד, רק לשים לב איפה נגמר הלהב ומתחיל האגו. ושמרו על גורם ההפתעה. 8O

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 23:29 ,9 פברואר 2009, ב'

עברה בי התלבטות בדבר המתח שבין ההיבט הטקטי לבין התבונה המשפטית:נניח שידידנו אכן מותקף והוא משתמש בדליקה הקטנה שלו (וכרגע אנו פטורים מן השאלה אם עדיף לו להב חלק או משונן,ואם ייבחר בדקירה או בתנועת חיתוך/שיסוף) כדי לגרום מידה של כאב או אי נוחות לתוקף הצעיר והחזק ממנו.
מנקודת מבט אופרטיבית זו הזדמנות "לנתק מגע"-אין לו הרי עניין להוסיף ולגרום חבלות,וגם לא להשאר במקום ולתת לתוקף הזדמנות להתאושש ולחדש התקיפה.
מצד שני בריחה מהמקום נוטה להצביע על רגשות אשם ומצפון לא נקי.אז מה עושים?יוצאים מהחורשה ומצלצלים למשטרה?! מה הייתם מייעצים לו?

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 6:31 ,10 פברואר 2009, ג'

שאלה טובה, כי שני דברים עולים לי בראש עם שאלה זו, אחד , זה מה יקרה במדינה כמו שלנו מבחינת החוק, הרי מותר לך להגן על עצמך בסה"כ אבל אם האם החוק מאפשר לך להגן על עצמך ע"י הפעלת כוח שהוא שקול לכוח שהפעילו נגדך ? אזי התגובה שלך במקרה ופצעת את אותו תוקף עם סכין היא לא שקולה, ולכן העדיפות תהיה לברוח ולא לדווח למשטרה כי רוב הסיכוי שהתוקף יצא מחייך ואתה תשב במעצר,המחשבה השנייה היא, אם החוק כן מאפשר לך להגן על עצמך גם במחיר של פציעת התוקף ע"י השימוש באולר בכיס אזי הייתי בורח ומתקשר למשטרה.
בכל מקרה אני לא חושב שהמצפון ירגיש אשם ברגע שאתה תהדוף מי שתוקף אותך במטרה לגרום לך נזק. בכל מקרה בריחה מהמקום תהיה דבר חכם בכדי לא לתת לתוקף שלך הזדמנות להתאושש ולשים עלייך יד . הרי המטרה שלמה הגנת על עצמך היא בכדי לא להיפגע.

לאור העובדה שהייתי מאבטח זמן מה , והיה לי נשק וגם אולר בכיס (הוא היה בשביל התפוזים שהייתי לוקח למשמרת) , תמיד לימדו אותי להגיב בהתאם לכוח שמופעל נגדי ולא לשלוף נשק לעולם אלא במקרה של סכנת חיים מיידית לי או לאלה שאני מופקד עליהם וגם בהתאם למצב אם הוא מצריך את השימוש בנשק או שאפשר להדוף את התוקף בכוח סביר, אני חושב שמכיוון שמאבטח במדינת ישראל אינו נחשב לאיש חוק לכן גם במקרה של איש תמים שחוזר לביתו דרך חורש ומותקף , אותו חוק יהיה זהה לגביו.

עכשיו בוא ניתן לסיטואציה כיוון קצת יותר ריאלי מהדרך שהוצגה בהתחלת השרשור.

אם זר גדול ומפחיד רץ לכיוונך, באמצע הלילה בחורשה , כמו שאמרתי , אין לך דרך וודאית לדעת שהוא באמת מתכוון לתקוף אותך, עד הרגע שבו אתה מותקף באמת, הרי כמו שאמרנו יכול להיות שהוא בורח ממישהו, יכול להיות שהוא סתם רץ לחפש את הכלב שלו שברח לו מהרצועה בטיול הלילי, ויכול להיות עוד המון סיבות לאדם לרוץ בחורשה ולך כאדם שזה יראה כאילו הוא בא לתקוף.
עכשיו כך, אם הוא בא אלייך ורצה את הארנק , אני חושב שעדיף לתת, ובדרך לשים לב לכל פרט שיכול לזהות אותו עבור המשטרה ואז לאחר שהוא השיג מבוקשו והלך , עלייך לפנות למשטרה עם התיאור ולקוות שהם יעשו את העבודה .
אם אותו אדם בחר לתקוף אותך גם אם רק רצה לשדוד את ארנקך והוא ממשיך לתקוף ומנסה להורגך על הדרך, אז אני הייתי בוחר בחיים מנסה לשלוף את הסכין וכן לפגוע בו בכל דרך אפשרית כולל הסכין כולל חול כולל מקל מהסביבה כולל לברוח כולל הכל :!:
כמו שאמרתי מקודם אם אני צריך במצב של חיים ומוות לבחור מעשה אני בוחר בחיים בכל מחיר.
אם הוא רק רוצה את הארנק שלי, אז שייקח. להרויח מזה הוא לא ירוויח :P כי הוא לרוב ריק.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 15:03 ,10 פברואר 2009, ג'

משום מה אני נזכר בדיון שהיה בנושא לא מזמן וצונזר בגין דברים זהים לדברים שנאמרים פה.

סול, אם אדם גדול רץ לכיוונך, עשה את מה שאתה ואני דוגלים בו, ברח. אם הוא אחרי הארנק שלך זרוק אותו רחוק ממך ונסה לעזוב את המקום כמה שיותר מהר.
אם הוא מגיע על מנת לגרום לכם נזק שכחו את החוק וזכרו את החיים אם אתם לא מסוגלים להלחם בו כשווים הלחמו בו כאנדרדוג. מצבים שכבר הייתי נוח בהם למרות גודלי (תמיד יש אנשים גדולים יותר). לחימה כאנדרדוג, בכל הבא ליד. חול אבנים מקלות כל דבר שניתן להניס אותו מכם. סמכו עליי בנאדם ולא משנה עד כמה מטורף ובעל סף כאב, כל עוד שלא בא במטרה של להרוג או לההרג יעזוב את המקום לאחר כמה מכות כואבות. אבל סכין, סכין לא... סכין היא כלי תקיפה מובהק. זאת למדתי במהלך החודשים האחרונים תחת הדרכה מקצועית. ככל שאני לומד יותר על השימוש בהם ככה אני מבין את חשיבותם ככלי תקיפה ולא כהגנה עצמית וככה גם החוק נראה בעיני הגיוני.
להגנה יש מגוון כלים כמו שוקר חשמלי( שאגב הכרתי בזמן האחרון אדם שזה לא ממש מזיז לו) וגז מדמיע. אני אישית מעדיף להכות ולברוח בדיוק כמו שאני לומד ולמדתי. להכות מספיק כדי להדוף ולעכב ואז פשוט לקחת את עצמי ולברוח. .

drorhermesh
נושא - כלים

אכן כך

הודעה על ידי drorhermesh » 16:23 ,10 פברואר 2009, ג'

מילים כדורבנות אמיר. המטרה היא להגן על עצמך ולא לפגוע בו. במיוחד לאור המצב הפסיקה בישראל. לאחר 3 שעות בהן תמתין למשטרה ישימו אותך במעצר וחקירה, אותם לעולם לא תצליח להסביר למעסיק שלך. לכשתחרר תתבע אותך קופת חולים על מחיר התפרים והאשפוז שקיבל התוקף המסכן (וחסר האמצעים). לבסוף הוא יתבע אותך על עוגמת נפש כי הארנק שזרקת לו היה ריק...

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 17:54 ,10 פברואר 2009, ג'

אמיר
איזה סוגי תכנים נחשבו כאן בעבר כפסולים?!אני מנסה לעורר עניין וחילופי דעות גם במחיר של מיני-פרובוקציה,אבל לא לשים אף אחד כאן בצד הלא נכון של החוק,ומה שלא פחות חשוב-לתת כבוד לשכל הישר.כמו שהבחנת וודאי באירוע שהתחיל את השרשור שאלתי גם מה כדאי לו לעשות אם הוא יודע שמקרה מעין זה צפוי להתרחש,ובפירוש הזמנתי התייחסויות ספציפיות לחלופות לא קטלניות כמו שוקר,תרסיס פלפל או אלה-עד כמה שנשיאתם מותרת.אגב-האם דעתך היתה שונה אם ליוסף היה ביד מפתח צינורות או פנס מגלייט גדול?גם אלה יכולים לגרום לזעזוע מוח לפחות.
וחומר נוסףלמחשבה-יש בדין "חובת נסיגה"מפני תקיפה שלא כדין,והיא טבעית ומתבקשת למי שצעיר,בריא ואתלטי.איך היית מיישם את הכלל בסיפור שאנו מנתחים-שאם החשוד בתקיפה הוא באמת כזה הוא ישיג את קורבנו ללא מאמץ?
אם תרצו אני מסוגל להמציא גם סיפורים אחרים,אבל לדעתי האירוע הנוכחי די מעניין כפי שהוא

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 18:02 ,10 פברואר 2009, ג'

דובון, אל תבין לא נכון, אני לא תוקף פה אף אחד להפך בדיוק, הדיון הזה מתנהל בצורה הכי חיובית עד היום. אני שמח לראות שניתן לדבר על זה בלי בעיות כשמילת המפתח זה דיון.
צר לי אם זה הובן לא כהלכה

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 18:06 ,10 פברואר 2009, ג'

אגב בנוגע לשאלה שלך, בפארק חשוך עם פנס מגנולייט, ואני מדבר על הסוג הגדול כאלו שהיו לנו בצבא :) אף אחד לא היה חושד כי עצם נשיאתו היא לא בתום לב (מושג לא רק מהצד המשפטי) כמובן שמפתח צינורות או צינור 3/4 צול קצת מוזר לשאת אותו בעוד שאם תגן על עצמך בשוקר לא תעלינה שום שאלות לגבי טוהר ההגנה העצמית מבחינת כלי נשק אלא רק בנסיבות השימוש משמע קורבן/תוקף

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 18:12 ,10 פברואר 2009, ג'

הדברים מרתקים,וגם "פתרון בית הספר" משתנה ממקום למקום.חקרתי את זה קצת לפני כמה שנים לצורך חיבור שכתבתי.יש מקומות בעולם שיש בהם דוקטרינה של DISPARITY OF FORCE שאומרת פחות או יותר שבמצב של פערי כוח קיצוניים מותר לנתקף לדלג על כללי הפרופורציונאליות (ז"א שאם מייק טייסון מכניס מכות קשות לזקנה היא יכולה לירות בו אם אין לה אלטרנטיבה).בארץ זה לא חלק מההגנה הפלילית

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 18:19 ,10 פברואר 2009, ג'

בארץ מבחינת חוק ישנם מלא חוקים החופפים החל בחוק מקרקעין שנוגע למה קורה אם מישהו נפגע באיזור פרטי השייך לך והלאה לעניין שימוש בנשק קר/חם אני שמח על הבלמים שנוצרים , זה רק גורם לעניין נשיאת הנשק קשה יותר ומונע מהאנשים הלא נכונים לחשוב פעמיים במקרים מסויימים. אגב אם אתה מחפש מידע על כל התחום של הזה בנוגע להגנה מפני תקיפה כדאי שתדע על זה , מורה שלי לשעבר מתחום המואי תאי מלמד סוג של אומנות הגנה עצמית כמעט ללא מגע, למורה קוראים רן קאושינסקי ולאמנות קאושין או משהו בסגנון זה משהו חדש שלמעשה מנסה לגרום לתוקף להוריד את האגרסיות ע"י התחמקות הן בדיבור והן פיזית, כל הקטע שזה מתאים לכל אדם, ללא קשר למצב גופני.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 9:43 ,11 פברואר 2009, ד'

בחזרה למקרה שלנו, אם היה לי מגלייט מהגדולים כן אולי הוא היה מקבל מכה לפרצוף בכדי לעכבו ואז הייתי מפרפר משם כמו טיל , ואם אני צולע וגורר רגל כמו יוסף אז אולי הוא היה יכול להביק אותי ולכן יכול להיות שגם היה מקבל מלכתחילה שתיים או שלוש מכות לפרצוף על מנת שהעיכוב שלו יהיה יותר גדול.
שוב פעם אני מציין שלמרות גודלו של תוקף לא כל התוקפים הם חזקים מאדם ממוצע אחר ולא כולם מתמחים באומנות לחימה . כך שלך יש את האופציה לבחור , לברוח או לעשות הכל על מנת לעצור את התוקף, ולנו כאן לפחות לרובנו יש גם את הידע של החוק שאינו מגן עלייך כנתקף באופן מוחלט. לצערי הרב החוק במדינה שלנו במקרים כאלה הוא בדיחה שמגנה על העבריינים ועל התוקפים לרוב .

לי יש 4 כלבים בבית , ולאחר שפרצו לביתי מספר פעמים בחיי (וזה לפני שהיו הכלבים), אני יודע שאם יגע היום לביתי פורץ ו"חס וחלילה" יינשך ע"י אחד הכלבים שחיים בבית רוב הסיכוי שלי תהיה בעיה בגלל החוק. למרות שהוא כאדם פרץ על מנת לגנוב רכוש לא שלו.

לעניות דעתי החוק בארץ צריך להשתנות מבחינת הגנה על חייך ועל רכושך , נכון להיום החוק לא מפחיד אף גנב , פורץ או כל תוקף אחר.
אני מחזיק בדעה שכמו בארה"ב אדם שבוחר לפלוש לשטחו של אדם אחר ללא סיבה מוצדקת צריך לדעת לשלם את המחיר :wink:

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 11:39 ,11 פברואר 2009, ד'

טוטיס
הדוקטרינה שהזכרתי נוהגת בחלק ממדינות הדרום בארה"ב.שם לא מצפים מהזקנה שתברח מטייסון,תזרוק עליו חול,או תנסה לבעוט לו בעיגולים.מצד השני הסיפור שלנו לא כל כך מוקצן.כאמור-אם רק תבקש-אני מוכן לתפור סיפור אחר :roll:

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 17:14 ,11 פברואר 2009, ד'

הסיפור שלנו לא כל כך מוקצן אתה צודק , אבל......אתה בסיפור השארת אותנו עם סוף פתוח.....כפי שציינתי כבר בתגובה הראשונה שלי, האיש יכול סתם לרוץ בפארק ומצד שני הוא גם יכול לתקוף באמת.

דעתי האישית היא שלא משנה איזה סיפור תמציא , מוקצן או לא, זכותו הבסיסית של אדם היא להתגונן מפני תוקף.
האם אני מצדיק שימוש בסכין למטרת הגנה , לעולם לא , כל עוד הנסיבות מאפשרות לך להתגונן אחרת, האם אני מצדיק שימוש בכלי נשק חם להגנה , גם לא, ושוב כל עוד הנסיבות מאפשרות לך לבחור בדרך פעולה שתציל את חייך ולאו דווקא תחסל או תיפצע את התוקף.
אני בשביל ארנק לא אריב עם אדם , אבל אם אני ארגיש מאוים על חיי, אז אני אעשה מקסימום להצילם (וארנק לדעתי זה לא איום על חיים, זה איום על הארנק :wink: )
אני אמרתי שאני תמיד אעדיף לנתק מגע , אבל אם לא תהיה ברירה SO BE IT , ובזה כוונתי שאם אין ברירה אלא להגן על חייך מבלי אופציה אחרת אלא להגיב לתוקף באגרסיביות בחזרה אז זה המצב. אדם באשר הוא צריך לדעת שלחיים יש ערך עליון , וזה לא אומר במחיר של ארנק או כסף.
וכמו שאמרתי אני חושב שהחוק בארץ עלוב ומזעזע בכל הנושא הזה של הנה עצמית והגנה על רכושך. במיוחד בביתך.

הרי כמו שאלירן אמר הוא בחור גדול ולאו דווקא שייטפלו אליו או למי שנראה שמסוגל להגיב. לרוב אותם תוקפים , שודדים , ושאר עלובי הנפש האלה, תוקפים את אלה שנראים להם חלשים מספיק על מנת שיבצעו את ההתקפה בקלות וישיגו את מבוקשם.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים