מצטער שאני מעלה את הנושא הזה בפעם המיליון אבל...

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
shmit
מבין בסכינים
מצטער שאני מעלה את הנושא הזה בפעם המיליון אבל...

הודעה על ידי shmit » 11:51 ,24 אוגוסט 2008, א'

סכין הישרדות

מי שרואה דיסקברי ודאי מכיר את התוכנית "השורד האולטימטיבי" שכל פרק נשלח הלוחם קומנדו לשעבר בר גרייל לשרוד לבד במקומות נידחים בעולם (לא משנה שהתוכנית הואשמה ברמאות ושכנראה הם ישנו בבתי מלון בלילה)

דוגמה לפרק:
http://www.youtube.com/watch?v=KwrkrjFZtnQ

בכל מקרה כל כמה פרקים הוא היה מחליף סכין ומתעלל בה כמו לקצוץ במבוק לפשוט עור של חיה לדליק איתה מדורה וכ'ו

לאחורנה יצאה סכין הישרדות תחת עיצובו

http://www.bayleyknife.com/bear.htm
מה דעתכם עליה?
כי לפי התוכנית זאת באמת אמורה להיות סכין ההישרדות האולטימטיבית

Alchemist
חדש בפורום

הודעה על ידי Alchemist » 12:08 ,24 אוגוסט 2008, א'

מצאתי כאן המון אינפורמציה
http://www.sakin.co.il/modules.php?name ... pic&t=1193

shmit
מבין בסכינים

הודעה על ידי shmit » 12:24 ,24 אוגוסט 2008, א'

לא לא לזה

אני מתכוון אם יצא לך להשתמש או להכי ר את הסכין הזאת ספציפית

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 14:25 ,24 אוגוסט 2008, א'

לפי דעתי בתור סכין השרדות אז 10 סמ' לסכין כזאת זה לא די קצר? 8O
הייתי מצפה שתהייה לפחות 20 סמ'

תם

Alchemist
חדש בפורום

הודעה על ידי Alchemist » 14:38 ,24 אוגוסט 2008, א'

אה נו טוב אם בר גרייל הראה אותה בתוכנית שלו אז בטוח שהיא הכי אחי.

Guest

הודעה על ידי Guest » 14:44 ,24 אוגוסט 2008, א'

כמו שכתבת בכל פרק הוא משתמש בסכין אחרת, כי בכל פרק הוא שורד בתנאים שונים ולכן השאיפה לסכין השרדות אולטימטיבית היא לא רלוונטית. מייק

vgal
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי vgal » 14:54 ,24 אוגוסט 2008, א'

)..
נערך לאחרונה על ידי vgal ב 10:10 ,29 נובמבר 2008, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

Alchemist
חדש בפורום

הודעה על ידי Alchemist » 14:57 ,24 אוגוסט 2008, א'

מייק כתב:כמו שכתבת בכל פרק הוא משתמש בסכין אחרת, כי בכל פרק הוא שורד בתנאים שונים ולכן השאיפה לסכין השרדות אולטימטיבית היא לא רלוונטית. מייק
או שבכל פרק הוא נותן חסות ליצרן אחר ומקדם מכירות לסכין של היצרן הזה (זה עוד דרך להכניס קצת כסף לקופת ההפקה).

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 15:29 ,24 אוגוסט 2008, א'

הסכין נראה נחמד אבל לא כל כך שונה בגדול מכל מיני הצעות שהועלו בשרשור השני של סכין השרדות אולטימטיבי.

אני בטוח שלא הייתי לוקח איתי סכין של 350 יורו. זה מחיר למוצג מוזיאון ולא לסכין , זו דעתי לפחות.
מעבר לזה שהוא בעצמו לוקח בכל פרק או בכל כמה פרקים סכין חדש רק מוכיח שאין דבר כזה משהו שיתאים להכל. ובגלל שיש מבחר די גדול עבור סכיני צייד והשרדות שיכולים להתאים , כמו שאמרתי בשרשור השני, כל דבר שנוח לך ביד לעבוד איתו יתאים למשימה וכל סכין של יצרן שלא מייצר אך ורק סכינים להישרדות גם יכול להוציא תחת ידיו סכין איכותי שיתאים למשימה של השרדות.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 17:35 ,24 אוגוסט 2008, א'

סבבא מקבל את מה שאתה אומר, אבל לגבי שוני מהותי מסכיני השרדות אחרים או מסכינים כמו הבושמן של קולד סטיל אין המון הבדל , לא בצורת הלהבים שרובם הם קליפ או דרופ , ולא מבחינת נוחיות, אני אישית מאמין שגם סכין דומה בצורה ובאיכות יתאים למשימת הישרדות , תלוי בגורמים נוספים כמובן.
זה שזה מקדם מכירות מצויין כאשר מציגים סכינים שונים בתוכניות טלויזיה אני מסכים במאת האחוזים. אבל אם תעיף מבט באתר של הגריל תראה שסכינים די דומים בעיצוב, לאותה מטרה, אבל פער רציני בין הדגם הזה שדובר לבין דגם אחר שלו , פער של בערך 100 יורו, ובגלל זה הייתה לי טענה שהמחיר לדעתי יקר, הרי זה לא שאתה בזמננו היום לא יכול להסתדר עם סכין זול יותר לאותה מטרה. בלבד שיהיה איכותי מספיק.
מה שיותר מטריד אותי אישית בקטע הזה של המחיר , זה לקחת סכין יקר איכותי לשטח וחס וחלילה לאבד אותו, יכאב לי כפול מאשר לאבד או להרוס ללא כוונה סכין זול יותר. אני הייתי מעדיף לשים סכין במחיר כזה בארון תצוגה כאשר יהיה לי אחד :wink:

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 20:51 ,24 אוגוסט 2008, א'

כן בהחלט עניין של גישה, אני הייתי מסתדר גם עם סכין פחות טוב , מהכי טוב שיש :wink: ולגבי וסת צלילה גם אני קניתי את הטופ כאשר הייתי צולל, והוספתי אוקטופוס עוד לפני שהיה חובה לזה, אבל היום אם אתה לא איזה מטייל מושבע שחצי מחייו נמצא בטבע, אז דעתי אומרת שאפשר להוזיל חלק מהעלויות :wink:
יש כל כך הרבה אופציות לבחור מתוכן וחלקן לא יקרות מידי. אני רואה את ה350 יורו בשקלים וזה לא קצת, לא כל מטייל יכול להרשות לעצמו לרכוש סכין יקר ולא כל אחד שרוכש סכין יקר גם הולך לנסות אותו בהישרדות, או בצורות אחרות, כמו שאני רואה זאת, יש לי מספר סכינים שיכולים להתאים למטלות שונות אבל לא בכולם אני משתמש ורוב הסכוי שגם לא אשתמש בכולם. כמו שאני בטוח שתשעים אחוז מאיתנו עדיין לא נתקלו במצב שרק הסכין הוא מה שהציל אותם בגוב האריות. ולכן אני מאמין שגם לצד הכספי יש שיקול לא קטן.

בגדול יש הרבה אופציות טובות יותר וטובות פחות מהסכין של גרייל מבחינת איכות ומבחינת מחיר ההשקעה.

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 21:04 ,24 אוגוסט 2008, א'

tc אתה אומר שזה מחיר סביר
האם אתה מדבר בתור סכין קסטום או סידרתי?
כי הרי רוב הסכינים הסדרתיות שאני ראיתי (בטוח שיש יקרות)
אך עדיין רובן לא עבר את ה250$ הרוב הוא בין ה150$ ל250$
וסכין ב350 יורו זו כבר קפיצה די משמעותית.
וזו סכין סדרתית או שאני טועה.
וכמו שאמרת שבעיניין הכלי עבודה בו חייך תלויים כמו ווסט אצל צולל או מצנח אצל צנחן.
אך אין זה אומר שההכי יקר דווקא הכי טוב או שדווקא אותו צריכים.
כמו שtutsi אמר יש מגוון רחב של סכינים שלדעתי לפחות באותה רמה כמו זו אם לא יותר.
ובעיניין האורך בתור סכין לשטח אני אישית הייתי הולך על סכין קצת יותר ארוכה.
ולגבי קידום מכירות זו הרי גם חלק מהמטרה של התכנית לא??

תם

קרמיט
אביר האפל

סכין השרדות

הודעה על ידי קרמיט » 22:53 ,24 אוגוסט 2008, א'

דובר רבות בנושא ולכן לא האריך בדיבור.
לגבי המחיר גם לא אתייחס שכן השיקול הוא אישי בלבד ואיש כישר בעניו יעשה.
לגבי התפקוד: אנני יודע מי מהכותבים מבלה זמן בשטח וכמה. בכל מקרה אם בכוונתכם לשרוד בשטח כלשהו ואין ברשותכם כלים נוספים, הסכין הנ"ל לחלוטין לא תעשה את העבודה. אני אומר את זה בכל הצניעות ואם כל הכבוד לאומן ההשרדות מהטלוויזיה. להמליץ מבחינת מכירות זה דבר אחד, ללכת לשרוד בשטח זה דבר אחר. 10 ס"מ זהו להב קצר מידי עבור סכין השרדות נקודה.

רם (קרמיט).

Alchemist
חדש בפורום

Re: סכין השרדות

הודעה על ידי Alchemist » 9:08 ,25 אוגוסט 2008, ב'

קרמיט כתב: לגבי התפקוד: אנני יודע מי מהכותבים מבלה זמן בשטח וכמה. בכל מקרה אם בכוונתכם לשרוד בשטח כלשהו ואין ברשותכם כלים נוספים, הסכין הנ"ל לחלוטין לא תעשה את העבודה. אני אומר את זה בכל הצניעות ואם כל הכבוד לאומן ההשרדות מהטלוויזיה. להמליץ מבחינת מכירות זה דבר אחד, ללכת לשרוד בשטח זה דבר אחר. 10 ס"מ זהו להב קצר מידי עבור סכין השרדות נקודה.

רם (קרמיט).
לפעמים גם 10 ס"מ של סכין זה תמיד יותר טוב מאשר סתם לעמוד עם ה 3===C ביד ולהמתין לכוחות ההצלה שיגיעו.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 12:21 ,25 אוגוסט 2008, ב'

אם מישהו קרא מה כתוב שם בקישור- הוא חיפש משהו שלא יהיה בוטה מדי לנשיאה, ועם זאת יתפקד היטב בתנאי השטח.
לצורך הזה חבר הגריל הנ"ל ליצרן הסכינים, ונולד הדגם הקצר הנדון.
אני מסכים עם קרמיט שזה כנראה קצר מדי, ובוודאי עם מייק שסביבות שונות דורשות כלים שונים.

ברווז
מנהל אתר

Re: סכין השרדות

הודעה על ידי ברווז » 17:10 ,25 אוגוסט 2008, ב'

קרמיט כתב: 10 ס"מ זהו להב קצר מידי עבור סכין השרדות נקודה. רם (קרמיט).
אני לא חושב שזה קצר מדיי.
בל נישכח, בעזרת סכין ניתן לייצר חניתות ארוכות לציד מענפים.
ניתן לעצב חומרים בטבע לכלים שונים, אם כבר מדברים.
והסכין עצמה פחות פגיעה לכיפוף, עיוות או שבר עקב זה שהיא קצרה.
הסכין לא חייבת להיות הכלי היחיד שיציל אתכם-היא (וקצת כושר אילתור) יכולה לעזור לכם לבנות כלים נוספים.
כך ש-10 ס"מ נשמע מעט, אבל לא הגודל קובע- אלא מה שעושים איתו :lol:
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

shmit
מבין בסכינים

הודעה על ידי shmit » 20:13 ,25 אוגוסט 2008, ב'

אגב גם לס סטראוד זה שיוצא לבד לשטח ומציב את המצלמות לבד ומראה איך יוצאים ממצב השרדות שנקלעת אליו תמיד לוקח רק לדרמן

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 23:10 ,25 אוגוסט 2008, ב'

רבותי, צר לי לאכזב אתכם. לא שמתם לב, מחיר הסכין 350 פאונד. :twisted:
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 0:12 ,26 אוגוסט 2008, ג'

עוד יותר גרוע מ-350 יורו, לא יודע למה לרגע חשבתי שזה היורו . :?

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 12:21 ,26 אוגוסט 2008, ג'

לא בטוח שאתה היית קונה , סבבא שלך כמו שאומרים , אישית אני לא הייתי קונה, אני עושה חשבון בשקלים 350 פאונד כפול 6.5 שקל זה שווה 2275 ש"ח ללא מיסים וללא משלוח ועכשיו תוסיף את זה ואתה מגיע לשכירות דירה , נכון שאם יש כסף אז קונים אבל גם אם היה לי כסף לא הייתי רוכש, המחיר לא מצדיק כל דבר 8O במיוחד לא כאשר אתה בעצמך אומר TC שלא בטוח שאתה היית מוציא כזה סכום. לסכין הזה ספציפי אין שום דבר מיוחד מידי ששונה מהרבה סכינים אחרים סדרתיים או לא סדרתיים שמצדיק מחיר כזה. עם כל הכבוד ליצרן ולברי גריל הזה.
הוא לא נראה כזה מושקע יותר וסה"כ זו דעתי האישית.

אני מוכן לשלם אולי מחיר כזה על סכין שלפחות ייראה מושקע קצת ומיוחד קצת. כך לדוגמא את הסכין שהצעת במכירה פומבית או דגמים אחרים שאתה מייצר בעצמך. הידיות נראות מושקעות הנרתיקים נראים מצויין וזה מה שעושה את כל ההבדל.

לא כל סכין מצדיק את מחירו.

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 15:23 ,26 אוגוסט 2008, ג'

אתה צודק במה שאתה אומר
אך העיניין של הרווח פחות בכעיניין של סכינים ויותר באוכל אז עיניין הרווח כן משמעותי.
לדוגמא אם ייבואן מוכר לחנות סכין ב400 שח והיא מוכרת אותו ב800 אז כן לטעמי זה מחיר מפקע.
ולכן רבים מזמינים מחו"ל.
דבר נוסף בעיניין האוכל אתה שואל את עצמך כמה בעצם מרוויח המוכר על הסנדוויץ שאתה קונה.
כי הרי הלחמנייה עולה רק 2 שקלים והעגבניה 50 אגורות והחסה 50 אגורות והגבינה 4 שקלים
אז למה לעזעזל הוא לוקח 20 שקלים.
גם לגבי סכין זה כך אז לגביי יצרן כמוך נכון זה עסק שונה
אבל סכין סידרתית בייצור המוני זה מגוכך
בדיוק כמו טלפון סלולארי שנמכר בשביל 1000 שקלים ומיוצר בשביל 50 שקלים.
לכן אני לא קונה
לא את הכריך
לא את הטלפון
ולא את הסכין הזאת- שזה מחיר מופקע ולא הגיוני.
לפחות לא לדעתי.

תם

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 17:28 ,26 אוגוסט 2008, ג'

מסכים אם חלק מדברייך , אני אישית לא נכנס לכיס הסוכנים היצרנים או כל מי שמעורב בתהליך, אני אוהב לרכוש דברים שמוצאים חן בעיני ולא קשור רק לטווח המחירים , ויעידו על כך שלמרות שאין לי עודף בשנים האחרונות אבל רכשתי מספיק אביזרי מותרות שבסופו של דבר לא כל כך הצדיקו את מחירם הגבוה. ויושבים במגירה או בארון ללא שימוש, חלק מהמחיר נובע גם מהיצע וביקוש , סכין סדרתי או לא , אם הוא לא נראה מיוחד במינו אין הצדקה לשלם עוד כמה מאות שקלים רק בגלל שהוא חדש בשוק או בגלל שמשווק אותו מישהו מפורסם בצורה כזו או אחרת.

זה כמו שאמרתי על הסכינים שלך למשל, כאשר אתה מסתכל על סכין ממוצע שלך רואים את ההבדל בהשקעה ובייחוד של הסכין, ועבורי זה מה שעושה את ההבדל .

זה שהישראלי הממוצע לא אוהב להרגיש שהוא "נדפק" זה בעיה של הישראלים ובעיה שנובעת בחלקה ממיסים מוגזמים על חלק מהדברים שמיובאים לארץ. האם יש הצדקה לשלם בין 125 ל148 אחוז מיסים על רכב??? לא אין אבל בכל זאת קונים, לי אין רכב חדש וגם אם יהיה כסף לקנות פורש , לא תראה אותי קונה , כי רכב שעולה בסביבות המאה אלף דולר בחול , לא מצדיק שיעלה כאן מיליון ואפילו מליון פלוס. חלק מזה זה מיסים גבוהים וחלק מזה זה יבואן שרוצה למצוץ כל שקל שהוא יכול עבור רווח כמה שיותר גבוה. האם זה מוצדק , אולי בעיני היבואן אבל לא עבור הלקוח. זה שיש עשירים מופלגים, יש , אבל זה לא אומר עדיין שהמחיר מצדיק.

הנה דוגמה - עשיתי מנוי לידיעות אחרונות, על המנוי הם רוצים 121 ש"ח לחודש עבור עיתון יום יום כולל שישי, כשנמאס לי מלקרוא עיתון ביקשתי לבטל את המנוי, איש המכירות של ידיעות הגיע איתי עד לתשלום של 60 ש"ח על מנת שאני לא אפסיק את המנוי, ותהיה בטוח שגם עם 60 ש"ח האלה הוא לא מפסיד כי אחרת הוא לא היה מציע. למרות המחיר הנמוך ביטלתי את המנוי כי לא הייתי מעוניין יותר . אחרי רבע שעה מהשיחה עם איש המכירות קיבלתי טלפון נוסף ממנו שהפעם יש לו הצעה נמוכה בעוד כמה שקלים אבל זה ההצעה האחרונה, עניתי לו שאינני מעוניין יותר במנוי וכאשר ארצה שוב אשלם מחיר כמו כולם, אני לא מבקש נדבות ולא מבקש הנחות פשוט לא מעוניין כרגע.

אני בטוח שאף יצרן מקומי או זר לא מפסיד כאשר הוא מציע את מוצריו במחירים שהוא מציע. ולרוב הרווחים שרובם שואפים להגיע הם 100% ומעלה עבור פריט. ולא קשור לצד הסוציואקונומי של הלקוח כי כאשר הם רוצים אותך כלקוח אז הם יודעים יופי להרויח קצת פחות ממה שציפו.

אני ניהלתי חנות של המשפחה לפני כ-9 שנים , מכרנו הכל, מעיין חנות מתנות והחלטנו שהתמחור של המוצרים לא יעבור את ה-50% לפריט כי כמונו יש עוד ורובם מכרו ביותר יקר, הרווח שלנו היה בזה שבאו יותר אנשים לרכוש אלנו אבל נאלצנו לעבוד קצת יותר קשה בלמכור קצת יותר פריטים בכדי להרוויח כסף גדול. אבל פרצוף של לקוח שמקבל את מה שהוא רוצה או מקבל הנחה או מגיע מרחוק ואומר שהוא בא אלייך לקנות כי אצלך יותר זול , הרווחתי אותם כלקוחות כמעט קבועים. היינו עושים בחגים צנצנות מתנה עם ממתקים וכל מיני שטויות כאלה ואני מכרתי כמעט כפול בכמות יותר מהחנויות שעשו כמוני . כי פשוט באו אליי יותר בגלל המחיר . ותאמין לי שלא הפסדתי ועדיין הייתי נמוך ב30 עד 40 אחוז יותר מהאחרים אבל עדיין הרווחתי בערך 40- 50 אחוז רווח על המוצר.. גם לי עלה כסף לרכוש את הפריטים וגם לי עלה כסף מיסים , אבל מי שרוצה לשמור על עצמו בשוק של תחרות צריך לדעת גם לחיות ממתח רווחים נמוך יותר.

בארץ יש דעה כללית שחייבים להרוויח 100 אחוז וזה פשוט לא נכון, אין הצדקה ורווח יש גם כאשר אתה מרוויח 10 אחוז. פשוט צריך לעבוד קצת יותר קשה. וזה בארץ לא אוהבים, לעבוד קשה.

ועכשיו חזרה לסכין המדובר המחיר פשוט מוגזם אני מאמין שמחיר של סכין כזה שדומה לדגם השני שהוא מוכר עם פער של 100 פאונד שזה 600 ש"ח עכשיו תרצה לקנות סכין כזה בארץ אם איזה יבואן יחליט לייבאו אז בחנות לא תראה אותו בפחות מ 3000 ש"ח שזה מוגזם ומפוצץ לסכין שלא עשוי מזהב או לא עשוי אפילו בצורה מיוחדת מדי או שנראה כמו סכים קסטום אלא נראה ככל סכין השרדות שעולה אפילו 100 דולר במקומות אחרים.

הבעיה שבארץ לא מבינים רוב בעלי העסקים שאפשר גם קצת אחרת הוא מעדיף להפסיד לקוח מאשר להפסיד קצת מהרווח. הרי אף אחד לא יימכור משהו ללא רווח מאותם בעלי העסקים ולא ייתן בחינם. אבל כמו שציינתי יש להרוויח ויש להרוויח.

מוטי לזר
אביר האפל

הגודל כן קובע

הודעה על ידי מוטי לזר » 21:36 ,26 אוגוסט 2008, ג'

מצטרף לדעתו של רם (קרמיט), במקרה זה הגודל כן קובע, ו - 10 ס"מ זה ק ט ן !

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 23:51 ,26 אוגוסט 2008, ג'

tutisdog
כל מילה מילה
מסכים לחלוטין.

תם

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 2:24 ,27 אוגוסט 2008, ד'

צודק לגבי מתח הרווחים המקובל לפחות לגבי המותרות, אבל יש גם מחיר שוק לדברים ויש מחיר סביר ויש גם מחיר לא סביר .
המילה מותרות היא דבר מאד מאד נתון לויכוח, כי מותרות בעיניי או בעינייך הם לאו דווקא מותרות אצל מישהו אחר. וזה דבר שיכולים לדון בו הרבה ולא להסכים . הרבה דברים בכלל נחשבים כמותרות, גם מחשב זה מותרות גם חיבור לאינטרנט וגם טלויזיה , דיוידי , ואפילו רכב, ועל זה כבר היה לי ויכוח בבית משפט השלום בת"א פעמיים. הדבר היחיד שלא מחשיבים כמותרות זה אוכל וקורת גג לישון מתחתיה בין אם בשכירות או נכס שלך. לפחות כך בעיני ומניסיוני האישי בלבד.
אולי אם יהיה לי מיליון או יותר בבנק אני אגדיר אחרת את המותרות.
אבל נסחפנו המון בשרשור על מנת להבהיר פואנטות ונקודות השקפה שונות על החיים ועל פרנסה בכלל. כאשר תכלס סה"כ אמרתי שאינני חושב שהמחיר מוצדק כמו שאני בטוח שאם תשב על שפת הים ותקנה בירה אצל הקיוסק בחוף והוא יאמר לך 25 שקל בבקשה, אז אולי גם אתה תסכים שהמחיר לא מוצדק , אבל את זה אפשר להשליך על הרבה מוצרים. ולדעתי האישית בלבד המחיר של הסכין המדובר בשרשור יקר מידי בשביל המוצר המוגמר שאתה מקבל . לעומת מוצרים דומים שקיימים בשוק. עם כל הכבוד גם סכין של ספידרקו שעולה 400 דולר אני לא מצדיק את המחיר .
sorry אבל ככה אני רואה את הדברים , אני מעולם לא חשבתי שצריך להרויח משכורת חודשית על מוצר ואני מקצין בכוונה. ואת הדברים האלה אתה רואה במיוחד במדינות כמו שלנו, שאין להם יותר מידי תוצרת מקומית והרבה מהדברים שיש לנו הם בעצם יבוא.

Alchemist
חדש בפורום

הודעה על ידי Alchemist » 9:51 ,27 אוגוסט 2008, ד'

400% ????? 8O

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 10:03 ,27 אוגוסט 2008, ד'

tc
עכשיו פגעת בי
אני כן מבין שלאיכות משלמים
ואני נוכן לשלם כאשר יש לי האפשרות.
כל סכין שקניתי עד היום סיימה את התקופה שלה אחרי עבודה.
בעבר לא הייתימשתמש בדברים לא רק סכינים כי בתור ילד שלא היה לו הרבה
היה חבל לי להרוס.
אתן דוגמא- בגיל 13 בערך קיבלתי מסבתא וסבא שלי ויקטורינוקס.
שמרתי עליו בבית עד הגיוס, ואז נפל לי האסימון מה הטעם לקנות אם לא משתמשים.
נכון שיש לי מספר פריטים לקיר כמו סכין מקניה שאני לא מתכוון להשתמש בה אך זה
כבר עיניין אחר.
על הסכינים שלך עם הייתה לי האפשרות הכלכלית הייתי משקיע בכיף.
אני מבין טוב מאוד שאיכות=כסף
אך כאשר אני מקבל איכות ברמה X במחיר מסוים
אין סיבה שאני אשלם מחיר כפול על אותה איכות
ותסכים איתי שאיכול כמו של הסכין המדובר קיים בסכינים דומים
שלפעמים אף באיכות גבוהה יותר במחיר שלדעתי הוא הגיוני.
שהרי לפי הנראה אז רוב המחיר כאן הוא על השם.
ואגיד זאת שוב
אינני מתבכיין על המחיר אני קונה את מה שאני יכול מבלי להכנס לחובות.
אני לרוב קונה את מה שצריך להספיק לביצוע העבודה.
נכון יש יוצאים מהכלל אך אני מוכן לשלם על זה.
וכאשר מוצר נראה לי לא מצדיק את המחיר אני אומר למה ומדוע אני לא קונה.
ומה שTUTISDOG אמר מאמת את הכל.
במקרים רבים יותר כאשר בעל החנות/דוכן וכיו"ב נמצא במקום
מחירים צונחים פתאום כאשר אתה מראה נכונות לקנות אך לא מסכים לשלם את המחיר.
והמחירים לעיתים יורדים כלכך שאתה לא מבין איך המוכר הגיע למחיר כזה.
נכון אצל הישראלים זה פחות אבל עדיין קיים.
וזה בכל מקום
כמו ש TUTISDOG ציין לגבי העיתון קיים בכלכך הרבה תחומים
טלפונים, מוצרי חשמל, בגדים וכד'.
הרי פתאום בסוף עונה המחירים צונחים ב70% ואני בתור שוטר מגב
הייתי מקבל בH&O עוד הנחה אחרי ה70%
אז כן יש מוצרים שהמחיר לפי דעתי מופקע.
כמו הסכין המדוברת שאין בה שום ייחוד או איכות ברמה מטורפת

תם

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 12:02 ,27 אוגוסט 2008, ד'

אני לא חושב אפילו על זה שהיצרן צריך לפרט עלויות , אין לי שום זכות להיכנס לנעליו או לכיסו, אבל מה שכן אנשים בעולם לא כאלה עיוורים, וכן אתה צודק כל מוכר רוצה בסוף להרוויח כמה שיותר, אבל אני חושב שיש גם מקום להתאים מחירים לשוק.
(סליחה תיקון) מחירים למוצר ללא הפסד עדיין אבל אולי רווח נמוך קצת פחות.

אני בחיים לא אטען שלא מגיע לאלה שיש להם יד בדבר להרוויח , ונכון תמיד יבוא קונה אחר, ובגלל זה כמו שציינת אני הרבה פעמים כן מצביע ברגליים ולא תראה אותי קונה או חוזר למקומות שהמחירים של מוצריהם לא נראים לי מצדיקים את הקנייה שם. כולל הזמנת סכין מסוים .

עכשיו לגבי סכין סדרתי או לפחות שנראה סדרתי לעומת סכין עבודת יד שלך למשל שנראה פי אלף יותר יפה ומושקע יש הבדל, שם אני גם אצביע ברגליים ואעדיף לרכוש סכין שלך מאשר סידרתי באותו מחיר. גם אתה מציע סכינים במחירים שיכולים להיראות יקרים בעיני אנשים, אבל לפחות בעיניי אני מוכן לשלם אצלך כי אני מעריך השקעה של עבודה ושל האומנות עצמה לא רק הסכין כסכין , ולכן הייתי משלם בכיף , זה כמו שהייתי משלם עבור פסל או ציור שמושך את עיניי ללא ויכוח על מחיר. גם אצל יצרן סידרתי אם יוציא דגם ממוספר בסדרה מוגבלת גם לא הייתי מתווכח על המחיר או מרגיש שהמחיר יקר מידי או לא מצדיק.

אבל יש יצרנים ויש יצרנים. ואני חושב עדיין שתמיד יבוא מי שיקנה השאלה עד כמה הסוכן היבואן החנות מוכנים להתגמש מבחינת מחיר או רווח.
הייתי באיזו חנות בר"ג שמוכר כל מיני דברים למטבח וגם סכינים, של ויקטורינוקס, ולאחר סקר שוק קצר בכמה חניות גיליתי פער מחירים שיכול להיות עד מאה שקלים הבדל, מה זה אומר לי , פשוט לא לחזור אליו ולרכוש במקום אחר את אותו סכין כי אולי בשבילו לא משנה ההבדל של המאה , אבל בשבילי כן, ואם יש מקום שמסוגל לתת לי בפחות את אותו מוצר אז אלך לשם.
תם- באמת שאין לך מה להיפגע TC בחור מדליק שאוהב לתת דעתו ויש הרבה שהוא צודק ויש דברים שאנו אולי לא מסכימים איתו , אבל אף פעם אסור לקחת ללב כי ויכוח או יותר נכון דיון יוצר הבנות ותובנות חדשות לגבי דברים רבים. וזה חלק מהכיף לא?? דיונים תמיד מביאים לדברים גם אם לא מסכימים אבל תמיד יש לכבד את האחרים ודעותיהם כי כל אחד צודק בעיניו.

אני באמת אוהב את הדיונים האלה :wink: :D

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 15:38 ,27 אוגוסט 2008, ד'

TC
על תבין אני לא אומר שלא מגיע רווח ואני בוודאי שלא דוחף את אפי לתוך הכיס של המוכר.
אך אני כן אעשה חושבים אם המוצר מצדיק.
וכן אני כן אברר כמה יכול לעלות מוצר.
אז נכון אם זה מוצר יחיד בשוק אני אומר מילא אין ברירה.
אך כאשר יש תחרות על מוצרים אני אבחר ברגליים ולא אקנה ולכן איני קונה.
וכן אני אגיד את דעתי אם המחיר יקר מדיי
וגם הייתה פעם או פעמיים ששאלתי מוכר איך הוא כלכך זול.
והוא ענה לי (אני לא זוכר מה המוצר) כי ככה אני מוכר יותר.
מקום נוסף שאני זוכר הייתה פעם חנות פלאפל בצומת מסמייה
דוכן קטן אחלה בן אדם (המאפייה שרפה לו את המקום לכן הוא כבר לא קיים)
היה מוכר מנה לחיילים ב6 שקלים ומנה רגילה 9 שקלים
הכי זול באזור, שאלתי אותו איך היא כזה זול והוא הראה לי פעם את העלויות וענה
אם אני לוקח 9 שקלים אני מוכר פי 3-4 מכל מקום אחר ובסופו של דבר מרוויח יותר.
וכן כשאני הולך לאכול דברים כמו כריך אני כן עושה חושבים של כמה זה באמת אמור לעלות +/-
אז נכון שבתור יצרן סכינים או חנות יש הוצאות.
אבל טעמי אומר זאת שוב יש גבול למחיר.
אני לא אומר לאף אחד כמה להרוויח או בכמה למכור.
ולגבי הנסיון אז כן יש קצת
אמנם לא בייבוא אבל כן במכירות.
בעיקר פירות.
לחבר טוב היה משק קצת דבש קצת פירות נעמדנו לנו באחת הצמתים באחד החופשים ומכרנו.
היינו הכי זולים באזות ולכן הרווחנו הכי יפה דרך אגב.
מעולם לא דרשנו רווח של 100% ולא 50%.
אז אל תבין לא נכון אני לא מתלונן על ההנחה אך כשרר מוכרים מוצר ואתה אומר זה יקר המוכר מתחיל לפרט המוצא עולה ליX השכירותY וכו'
ופתאום בסוף עונה הוא מוכר במחירי רצפה
אני יודע שהוא לא מפסיד ואפילו מרוויח לעיתים יותר בסוף עונה מאשר באמצע.
ונחזור לעיניין הסכין
אתה יודע שהשוק מציע סכינים זהות לחלוטין בביצועים במחיר חצי
וכן אני מסתכל על עלויות נראות לעיין ומוסיף עוד
אז למה לי לשלם מחיר כזה
תן סיבה מוצדקת פרט לאיכות כי איכות יש לי.
ובכין סידרתית כאשר רובה מיוצר ע"י מכונות אז לפי דעתי אין סיבה למחיר כזה
בפרט לא כאשר יש תחרות.

תם

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 17:06 ,27 אוגוסט 2008, ד'

הנושא גלש לוויכוח פילוסופי עמוק ועתיק יומין כמו החידה על התרנגולת והביצה.
לכל אחד מאיתנו יש גבול מסויים שאותו הוא לא יעבור מבחינת מחיר עבור משהוא. אישית הגבול שלי הוא רף 800 השקלים- זה המקסימום שאני מוכן להוציא על סכין וגם אז היא תצטרך להיות מיוחדת מאד. כמובן מדובר על סדרתיות בלבד, לא פריטי אספנות ולא קוסטום.
מנגד, על סכין הטלה אני לא מוכן לעבור סכום נמוך בהרבה-150 ש"ח זה בגדול הגג של מה שאני מוכן להשקיע. יש לי את סיבותיי, אפרט אם תרצו.
אני לא מליונר, אני לא עשיר, לא עמיד ולא מבוסס.
הגבולות שלי מגיעות משיקול הגיוני של עלות תועלת, כמו גם סקר שוק.
כמובן, אני כבר לא מוכן לשלם 600 ש"ח על סכין של 50 דולר, אבל אם לא הייתי מכיר כמה אנשים -איך נומר- "מהבראנג'ה" פה, סביר להניח שלא הייתה לי ברירה והייתי משלם את זה כי זה בתוך הטווח שלי.
עם תפיסות עסקיות של היבואנים\מוכרים\סוחרים אני לא מתעסק.
זכותו של כל אחד מהנ"ל לקבוע מחיר כראות עיניו לסחורה שהוא מוכר.
כמו שזכותו של כל אדם לסרב לקנות במחיר הנ"ל.
אין הרבה טעם ותועלת בלהתרגז, דבר לא ייעשה כך, והמרוגזים יפסידו קצת בריאות.
והסכין שעולה 350 פאונד? -אחרי מכירות מאכזבות של אני מעריך כ-2 יחידות בכל השנה הראשונה להשקה, המחיר כבר יצנח באורך פלא לכיוון גבול ה-200 פאונד "בלבד" ויהיה "מחיר מציאה".
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 18:18 ,27 אוגוסט 2008, ד'

TC_Blades כתב:
ts כתב:TC
תן סיבה מוצדקת פרט לאיכות כי איכות יש לי.

תם
אני לא בטוח שכשאני ואתה אומרים "איכות" אנחנו מדברים על אותו הדבר. אבל זה כבר ענין של הגדרה פרטית.
אם כן הסבר את ה"איכות" שלך ואשמח להחכים.
כוונתי הייתה שאם יש איכות X במחיר נגיד 100 שקלים
אז למה לי לשלם לאיכות במחיר X אבל תחת הם חנניה 400 שקלים.

ועדיין אשמח לקבל הסבר לגבי איכות לפי דעתך

תם

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 19:45 ,27 אוגוסט 2008, ד'

זכותם של היבואנים / סוכנים / חנויות, לקבוע איזה מחיר שהם רוצים עבור פריט, זכותם של הקונים לא לרכוש במחיר הנ"ל , אבל יש כאן משהו אחר , הטרנד של לרכוש בחול ביותר זול כי לרוב אין מה לעשות כאשר אתה מדלג על שלב או שניים חסכת כמה שקלים. נכון שגם צריך לשלם מיסים אבל תגידו מה שתגידו עדיין יוצא יותר זול להזמין דרך הרשת. חבל לי על זה שיבואן לא רואה את ההפסד הזה וכנ"ל גם על החנות. כי הם מפסידים את אותו קונה כלקוח שלהם לטובת קניה דרך הרשת.

אולי לוקח יותר זמן אולי יחרימו לך אם תזמין משהו שאסור להביא, אבל שוב הלקוחות מצביעים ברגלים , והרגלי הקניה משתנים לאט אבל משתנים. אין תירוץ לשחיטה. וזה נאמר בהקצנה.

TC- לגבי סכין מסדרה מוגבל אני כן מוכן לשלם מחיר כי למרות שזה עדיין סדרתי אבל הוא מוגבל. גם אם הוא מוגבל ל-100,000 יחידות זה עדיין עולם עצום של כמה מיליארד בני אדם אז ככה שזה עדיין מייחד. כמו שמחיר של סכין סדרתי שהופסק ייצורו עדיין שומר על ערכו אם הוא איכותי ושל יצרן מוכר.

ברווז כתב:
והסכין שעולה 350 פאונד? -אחרי מכירות מאכזבות של אני מעריך כ-2 יחידות בכל השנה הראשונה להשקה, המחיר כבר יצנח באורך פלא לכיוון גבול ה-200 פאונד "בלבד" ויהיה "מחיר מציאה".
צודק במאה אחוז , אחרי שהוא יראה שמכר מעט המחיר ירד למשהו יותר מוצדק או כמו שמרת מחיר מציאה :wink:

כאשר אתה מייצר משהו בכמות מסחרית ומוצר זהה, אז כן יש מקום להוזיל גם ללקוח, כי בסוף נכון שזה שוק של מוכרים אבל ללא קונים....... מה יהיה עתידו של השוק.
כאשר אתה דבר מיוחד ושונה וייחודי שאין לאחרים ושרוב הסיכוי שלא יהיה לאחרים כמו סכין קסטום לפי דרישתך ולפי רצונותייך אז כן, שלם, ושלם כמה שייבקשו, כי מה לעשות רצית משהו מיוחד. כמו שאמרתי תרצה ציור של אומן הרי אתה לא תתוכח על המחיר של היצירה אבל אם תרכוש תמונה העתק של ואן גוך אתה לא תצפה לשלם מחיר כמו של ואן גוך אמיתי נכון??

בבזאר היה מישהו שמכר סכינים סדרתיות במחיר יותר יקר מהממוצע שנמכר בחנויות , אז מה, ואת זה יאמר מי שמוכר, אבל הלקוח הלך לרכוש במקום אחר. והאמת שראיתי שם כמה סכינים שחבל לשלם אצלו כאשר אני יכול לרכוש בחצי מחיר. דרך הרשת , ולהינות מהמוצר והמחיר. עכשיו , לא אומר תוריד בחצי אבל אני אומר למה אני צריך לשלם בין פי2 ל-3 , אותי הוא הפסיד כלקוח. ולפי מה ראיתי בבזאר הוא הפסיד עוד לפחות 5 לקוחות שרצו לרכוש אצלו סכין.
היה עוד מישהו שמכר להבים מוכנים ללא ידית במחיר של סכין שלם , לא התפלאתי כאשר בסוף הבזאר הוא הלך עם הלהבים שלו הביתה ולא מכר מהם כלום. ההפסד הוא שלו ולא של הלקוח בטווח הקרוב ובטווח הרחוק.

אני אישית לא אפנה אליהם ולא אקנה מהם לאחר מה שראיתי.

אבל לסכין של TC אני חוסך וממנו אני ארכוש בגלל הסיבה של היחס ושל צורת העבודה מול הלקוח שלא רואים אצל רבים. אז אצלו אני מוכן לשלם , וגם אצל תומר מור, כי אלה אנשים שיודעים להעריך לקוח ולגרום להיות לקוח מרוצה, אבל כמה מעטים יש כמוכם וחבל. כי ההפסד כמו שציינתי הוא יותר של המוכר מאשר של הקונה.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 0:54 ,28 אוגוסט 2008, ה'

TC_Blades כתב: טוטיס:

לגבי יבוא אישי, אתה בעצמך אומר שזה כרוך ברמה מסוימת של סיכון (החרמות, עלויות משלוח ומכס לא סבירות, שלא לדבר על סתם גנבים ורמאים שיש באינטרנט בלי סוף) אתה לא חושב שהביטחון היחסי של קניה בחנות כאן בארץ תוך מעקף של הסיכונים הכרוחים ביבוא אישי שווה תוספת במחיר? אחרי הכל - זה חלק מהשירות שמציעה מערכת היבוא והשיווק ללקוח לא? אז למה שזה לא יכנס לתחשיב?

לגבי סדרתיות: לא השתכנעתי. מה שהכי גרוע זה שישנם יצרני קאסטום בעלי שם שעברו לייצור סדרתי ועדיין מציגים את הסחורה כ"עבודת יד" - זה בכלל מחדד את הנקודה של "סדרות גדולות אך עדיין מוגבלות" - איפה מותחים את הקו ??
לא אמרתי עלויות משלוח ומכס לא סבירות, כי מי שלא בודק מה העלויות ומה החוקים לפני שהוא מזמין , אולי מזמין צרה ולא הנאה. מאד קל להתקשר למכס או לעמיל מכס ולשאול מה תשלום המס על סכין. ולקחת את זה בחשבון שלך שאתה עושה אם כדאי להזמין דרך הרשת או. לפחות ככה אני עושה. לגבי משלוח , לא חייבים תמיד לשלוח עם האופציה הכי יקרה מה שכן תמיד צריך לדאוג לביטוח, לא תמיד צריך DHL או FEDEX אפשר גם בדואר רגיל .
לגבי זה שצריך לקחת בחשבון את זה שהיבואן משלם מיסי ומשלם לעמיל מכס ומשלם לסוכן אוניה על המשלוח של קונטיינר ומשלם על ההובלה זה ברור לי , אבל קונטיינר אווירי או ימי אפשר למלא בהרבה פריטים ולא בפריט אחד. והעלות הזאת מתחלקת יפה בין כל הפריטים, כי עלות של מכולה משלמים פר מכולה ולא פר פריט , ויבואן שמביא כמות של מוצרים באופן קבוע בטוח שלא מקבל את המחיר שאדם פרטי רואה באתר אינטרנט. ומכאן נובע שעדיין גם היה מוזיל לך את המוצר הוא לא ילך יחף בסוף החודש, וגם העמיל מכס שלו וגם סוכן האוניה והמוביל לא הולכים יחפים. הם אולי מרויחים מעט ממנו אבל עדיין בשרשרת הזו אף אחד לא ייצא מופסד כי אחרת אף אחד מהם לא יישאר בביזנס הזה אלא יעשה משהו אחר. ואני לא מדבר עוד על איזה קומבינה יכול לעשות עמיל מכס לפעמים על מנת להוזיל גם את תשלום המס ויש קומבינות שניתן לעשות צריך רק ללמוד פקיד רשוי ולא להבין לא נכון זה קומבינה חוקית לגמרי.
לרוב מי שמפסיד ולא מודע לכך זה הלקוח או הקונה התמים שלא תמיד מקבל במחיר הוגן (סביר) או מקבל מוצר לא בדיוק מה שחשב . ראה מה שציינת לתם לגבי איזה "רמאויות" עושים יצרנים בשביל לחסוך בכדי להרויח יותר על חשבון הלקוח התמים.

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 1:45 ,28 אוגוסט 2008, ה'

TC
אני שמח שלמדתי ממך עוד כמה דברים חשובים ומודה לך על כך.

אך לגבי ייבוא אישי
תלוי היכן קונים בדיוק כמו בחנויות רגילות
ולרוב 99% מהפעמים לא עושים בעיות במכס
וקונה חכם מחשב את כל העלויות
(בדיוק כמו בארץ-אם יש חנות שמוכרת מוצר במחיר זול אבל צריך אוטו כדי להגיע אז המחיר הזול
כבר לא כלכך זול)
אתן דוגמא למחיר מופקע
ה-LMF של גרבר הכי זול שמצאתי בחנויות היה 999 שקלים.
היבואן מוכר אותה לחנות ב600 שקלים
אני קניתי אותה ועוד אולר קטן ברשת ושניהם עלו לי כולל נסיעות 607.98 שקלים
כאשר אני ספציפית לא שילמתי נסיעות אך העלות מופיעה בחישוב.
יצאתי בזול מאוד לאומת מחיר ייבואן.
אז נכון שהקנייה הייתה חלק מניסוי ראשון שלי בקנייה ברשת אך תהייה בטוח שאם
החנות הייתה לוקחת פחות רווח ומוכרת בנגיד 750 שקלים
אני ולפחות עוד 2 חברים היינו קונים אך בגלל המחיר הגבוהה לדעתינו לא קנינו
ומכאן שבגלל המחיר הגבוהה המוכר הפסיד 3 קונים
שזה 450 שקלים אם היה מוכר ב750
לאומת רווח של 399 במחיר הנוכחי.

לגבי קסטום כמו שטוטסי ציין ליצירת אמנות אין מחיר

ולגבי סכינים סדרתיות שיניתה את שיטת ההסתכלות והבחירה
אך הדעה נשארה בעינה.
בשביל איכות זהה צריכים מחיר זהה אחרת לא תמכור.

תם

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 2:55 ,29 אוגוסט 2008, ו'

אם כך אז זה בסדר
יותר קסטום פחות סידרתי :D

תם

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 12:43 ,29 אוגוסט 2008, ו'

אתה צודק שזה מה שיכול לקרות. אבל לדעתי גם אם זה יקרה, זה יהיה מוגבל לטווח מסוים של זמן עד שהקונים ישנו שוב את הרגלם כי בשוק של מוכרים אם אין קונים.... למוכרים אין שוק.

השוק הוא לא רק של מוכרים השוק הוא שוק של היצע וביקוש , ולשוק הזה יש הרבה גורמים שמשפפיעים על הקנייה , מכירה והייצור. אבל קונה הוא תמים עד גבול, היום מחר מחרתיים ויום בהיר אחד הוא מתעורר ודופק על השולחן ומחליט שהוא לא רוכש משהו בגלל שהוא מבין שדפקו אותו בצורה כזו או אחרת ולכן הוא מצביע ברגליים.

בשוק של היצע וביקוש יש מקום גם לשמור על איכות במחיר סביר ויש גם מקום עדיין להרוויח . מי שיפספס את הנקודה החשובה הזו סופו יהיה שהמוצר שלא יעלם לאט לאט.
נערך לאחרונה על ידי tutisdog ב 13:05 ,29 אוגוסט 2008, ו', נערך פעם 1 בסך הכל.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 2 אורחים