לא קשור לסכינים בכלל......

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
tutisdog
הגורו הגדול
לא קשור לסכינים בכלל......

הודעה על ידי tutisdog » 23:54 ,3 יולי 2008, ה'

אבל.....קשור לכל החברים כאן בעלי רכבי הדיזל , היום פגשתי בחור במוסך הוא תיקן בעיה בברקסים, אבל במקרה שמעתי אותו מדבר על ביו דיזל שיש כמה חברה שמפיקים לאחר שאוספים וקונים שמן טיגון שרוף ממסעדות. הם מעבירים אותו איזשהוא תהליך קל של סינון וקצת חימום וקירור , ואז הוא מותאם לתדלוק רכבי דיזל :!: ללא כל שינויים במנוע. שאלתי אותו איך הרכב שלו נוסע, הוא לא מרגיש שינוי במנוע, אולי אפילו צריכת דלק קצת יותר טובה. מבחינת השאר אין הבדל . והמנוע עובד מצויין. שכחתי לשאול את שמם של אלה שמספקים לו דלק לרכב. אבל אני אצליח לאתר אותם אם אחפש טוב. יש כמה שמתעסקים בזה בארץ.
החלק החשוב הוא שהמחיר של הביו דיזל שהם מוכרים הוא כ 6 שקלים לליטר ביחד עם העובדה שדיזל יותר חסכוני מבנזין אז זה יתרון לעבור לביו דיזל. ואולי להתחיל לשמור את השמן שאנחנו מטגנים איתו :roll: :?: :idea: כמובן רק לבעלי הדיזלים.

תחשבו על זה בעלי דיזלים יקרים בפורום שלנו, זה אולי יכול לחסוך כמה שקלים טובים בחודש בהוצאות הדלק שלכם, מה גם שהרבה פחות מזהם ונעים יותר לסביבה. :wink:

סליחה שהכנסתי את זה, לפורום הסכינים אבל פשוט נושא הדלק והעלות של ליטר סולר או בנזין מציק.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

Guest

הודעה על ידי Guest » 9:42 ,4 יולי 2008, ו'

יש בחור בירושלים (כבר לא כל כך בחור, אבל בירושלים) שהקים בחצר ביתו מפעלון סינון קטן, היתה עליו לפני כשנתיים כתבה בערוץ 1. אולי הנתון הזה יעזור לך להתחיל לחפש. מייק

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 13:02 ,4 יולי 2008, ו'

יש בקצרין אחד שמייצר אני יכול לנסות להשיג את הפרטים
אודיע לכם אם אשיג.

ולגבי המזהם פחות אני לא בטוח
אבל אולי

תם

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:57 ,4 יולי 2008, ו'

מי שימצא שייפרסם עבור בעלי הדיזלים כאן בפורום, לי זה לא יעזור , הפורד שלי לא דיזל.

דרך אגב תם זה מזהם הרבה פחות לא רק אולי אלא ידוע ונבדק . אחת הסיבות הראשונות והחשובות שגרמו לאנשים לייצר ביו דיזל או לפנות למחשבה על מכוניות חשמל או מימן הוא הפחתת הזיהום שנוצר מדלקים שהם תזקיקי נפט למיניהם.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים