הישר מהעיתון- חומר למחשבה

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
omri2h2h
תושב קבע בפורום
הישר מהעיתון- חומר למחשבה

הודעה על ידי omri2h2h » 7:34 ,2 יולי 2008, ד'

תמונה

אני מתנצל שזה יצא בגודל הזה אבל לא הצלחתי להעלות את זה לאתר וגם כך ביזבזתי את כל הבוקר על לסרוק את זה.... :oops:

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 11:48 ,2 יולי 2008, ד'

מה שאף פעם איני מבין זה איך ה"שופטים" תמיד מוצעים את הנאשם אשם אבל מחלצים אותו בסיבה מטומטמת.
שהרי כל אדם ברחוב ששותה או כל אדם ברחוב רק ע"פ שפת גוף יכול לעורר חשד.
והרי נמצאה סכין מכאן שהחשד היה במקום הנכון.
ויתרה מכך הטענה המפגרת של הגנה עצמית כבר היה צריך להדליק נורה אדומה.
מילא היה אומר לקלף תפוח (תירוץ דבילי בפני עצמו) אך עדיף מהגנה עצמית.

אני צריך להגיד תודה שעד היום לא הכרתי שום אדם שנפגע כתוצאה מזיכוי ע"י בית המשפט.

מה שכן אני יודע שאם אותו צעיר לצורך העיניין היה דוקר משהוא אזי הייתי משקיע את מה שיש לי ותובע לא את הצעיר אלא את ה"""""""שופט"""""" כביכול על רשלנות פושעת.

וזה קביל לפי מיטב ידיעתי.

תם

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 17:03 ,2 יולי 2008, ד'

מסכים עם זה שצריך למגר תופעה כגון סיכנאות ואנשים פסיכים עם סכינים, אבל שפת גוף ושתייה לא בהכרח מחייבים יסוד סביר להניח שיקרה מעשה פלילי בעקבותיו. הרי ישנו מצב שהוא באמת לא מתכוון לעשות כלום אלא רק לשבת לשתות ולהינות עם החברים, אבל טעות לומר , אולר להגנה עצמית. ואולי לא היה צריך לשבת ברחוב ולשתות אלא בבית, כמובן שהיום עם התרבות ההולכת וגוברת של חברה צעירים שיושבים לשתות , בפארק הקרוב לבית או בחצר הבניין, תמיד יכול לקרות משהו לא טוב, וסכין זה לא יהיה בריא.
הרי באופן טבעי גם אנו שמידי פעם מחזיקים אולר בכיס או בתיק למטרה כשרה אם לקרוא לזה כך, ולא ביצענו פשע כלשהוא, יכולים להיפגע כתוצאה מכך. הרי מספיק שיהיה שוטר שלא תבוא לו טוב בזוית העין ואכלת אותה, גם אם אתה משתמש במולטיטול או באולר שוויצרי וחותך לך חתיכת גבינה לסנדביץ או לקלף תפוח. כמו שאמרנו לרוב זה תרוץ די דבילי.

לדעתי מה שימגר את התופעה חוץ מלהגביל את הגיל שמותר לך להחזיק סכין בכיס הוא קודם כל למגר את תופעת הצעירים שיושבים ושותים בפארקים, לקנוס את בתי העסק שמוכרים לצעירים אלכוהול וסיגריות, ולהעניש בצורה שיבינו את הרמז. הרי לרצוח אפשר גם עם סכין מטבח, מקל , אבן , בקבוק זכוכית , ידיים..........ואפשר להמשיך עוד.

אני יכול לספר , כשגרתי עוד באשדוד, ישבתי עם אשתי בפארק עם הכלבים, לא הפרענו לאיש והכלבים קשורים. ישבו לא רחוק קבוצה של בערך 6 חברה בני 16 בערך, ושותים וודקה ובירות, באמצע הפארק בסביבות השעה 7 בערב, אחד מהם ללא סיבה זרק על הכלבים שלי ועלי בקבוק זכוכית שבמזל לא התנפץ בגלל הדשא. מה הסיבה אלוהים יודע, אבל הערתי לו על זה שלא יעיף לכיווני בקבוק, ותוך דקה הם רצו ללכת מכות, הגיע 4 מהחברה וממש ניסו לגרום לי ללכת איתם מכות. הרגעתי אותם וביקשתי שירגעו כדי לא להפוך את העניין לבלגן , ובכדי לא לתת מכות לילדים וכדי שהכלבים שלי לא ירצו לתת ביס למישהו וכמובן לא לעשות בלגן כדי שלא יפגעו באשתי בלי כוונה.
עכשיו אני חייב לציין שאין לי מה לחפש ללכת מכות לא עם ילדים ולא עם מבוגרים, מה גם שאם הם לא היו שיכורים, הם היו מפעילים את הראש והיו רואים שהם עשו טעות עם הבקבוק שזרקו, דבר שני , למה לא מפריע למשטרת ישראל הילדים שיושבים כך , ולמה אנחנו כאזרחים לא עושים צעקה בגלל זה. הרי זה לא מתחיל רק בגלל שיש לו סכין בכיס, זה מתחיל לפני ובגלל גישה דפוקה וראיית עולם שלילית ומוטעית. במילה אחת חינוך. ולא משנה היכן הוא רוכש אותו. בין אם אצל חברים , או סתם בגלל שיש לו בעיה בראש.

אני ממש לא אוהב לומר את המשפט ספר לי מי חבריך ואומר לך מי אתה. הוא די נכון, וכמעט כל פעם קולע בול. חבל שהחוק בארץ במקרים מסוימים כבר לא מתאים לאיך שהאוכלוסיה מתנהגת.
וחבל שלא עושים מספיק על מנת לשנות זאת.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 17:35 ,2 יולי 2008, ד'

דבר ראשון. ברגע שצעיר שותה ומחזיק על גופו סכין, לך תדע מה יקרה.
אין דרך לחזות מה יקרה שם. טוב עשו השוטרים שעצרו אותו, בייחוד לאור התשובה שלו-"הגנה עצמית".סכין היא לא נשק להגנה עצמית, אלא ברגע שמחזיקים בה כנשק-היא נחשבת לנשק התקפי.נקודה. התירוץ הזה מביא לי את הסעיף.
למה צריך סכין להגנה עצמית, מישהוא מכם עצר לחשוב על זה פעם?
התשובה פשוטה.
"כי לו יש סכין".
ולמה לו יש סכין?
"כי להוא יש סכין גם כן".
אז אם יש לו ולהוא סכין- זה אומר ששניהם יתקפו אותך שאתה צריך אחת?! וחוץ מזה- מה יש קראטה\קונג-פו\טאייקוואנדו לא מספיק טוב? תיקון- לא עדיף?! לפחות מאמנויות הלחימה אתה מרוויח משהוא עבור הנפש.
tutisdog כתב:מסכים עם זה שצריך למגר תופעה כגון סיכנאות ואנשים פסיכים עם סכינים, אבל שפת גוף ושתייה לא בהכרח מחייבים יסוד סביר להניח שיקרה מעשה פלילי בעקבותיו.
גם לא כל מי שיש לו רישיון נהיגה הולך לדרוס מישהוא בטעות או בכוונה. אבל אם הוא שותה...
הרי ישנו מצב שהוא באמת לא מתכוון לעשות כלום אלא רק לשבת לשתות ולהינות עם החברים
אז למה לעזאזל יש עליו סכין? עם כל הפשיעה והמשטרה, היה צריך להיות לו שכל לא להביא סכין לפאב. הרי בשביל לשתות לא צריך סכין. אלא אם כן אתה אוהב לשתות דם, אבל אז יש לך בעיות חמורות בהרבה... :roll:
אבל טעות לומר , אולר להגנה עצמית. ואולי לא היה צריך לשבת ברחוב ולשתות אלא בבית, כמובן שהיום עם התרבות ההולכת וגוברת של חברה צעירים שיושבים לשתות , בפארק הקרוב לבית או בחצר הבניין, תמיד יכול לקרות משהו לא טוב, וסכין זה לא יהיה בריא.
אבל לכולם יש, זו הבעייה בדיוק!
הרי באופן טבעי גם אנו שמידי פעם מחזיקים אולר בכיס או בתיק למטרה כשרה אם לקרוא לזה כך, ולא ביצענו פשע כלשהוא, יכולים להיפגע כתוצאה מכך. הרי מספיק שיהיה שוטר שלא תבוא לו טוב בזוית העין ואכלת אותה, גם אם אתה משתמש במולטיטול או באולר שוויצרי וחותך לך חתיכת גבינה לסנדביץ או לקלף תפוח. כמו שאמרנו לרוב זה תרוץ די דבילי.
נכון. אבל:
1)אנחנו לא קטינים ורובנו לא באזור גיל המטומטם-עשרה כבר מזמן.
2)אנחנו גם לא נראים כמו ה"טיפוס" שיעשה משהוא עם סכין. רובנו, לפחות... :wink: ראית פעם את חתך האוכלוסייה במפגשי העמותה? אנשים משכילים, בעלי תואר, מבוגרים, חלקם אפילו מאד.
חברי אנק"ה גם יכולים להציג תעודת אספן, שזה תמיד יכול רק לעזור.העמותה בררנית מאד בנוגע למי היא מקבלת כחבר, ואני מעריך את זה.
3)רובנו גם לא נושאים סכין כשאנחנו הולכים לשתות.
(לדרמן נחשב?...כי חטאתי בזה פעם אחת, ודווקא לא מזמן...אבל לא שתיתי הרבה 8O ). אני לא ממש מחשיב לדרמן ודומיו או שוויצרי כנשק עקב הזמן הארוך (שמתארך פי 2 כשאתה חצי\לגמרי שיכור) לפתוח אותו. ואישית, אני פשוט לא יוצא מהבית בלעדיו...

לדעתי מה שימגר את התופעה חוץ מלהגביל את הגיל שמותר לך להחזיק סכין בכיס הוא קודם כל למגר את תופעת הצעירים שיושבים ושותים בפארקים, לקנוס את בתי העסק שמוכרים לצעירים אלכוהול וסיגריות, ולהעניש בצורה שיבינו את הרמז. הרי לרצוח אפשר גם עם סכין מטבח, מקל , אבן , בקבוק זכוכית , ידיים..........ואפשר להמשיך עוד.
הדרך הכי טובה למגר את התופעה היא חיפושים סיסטמתיים של המשטרה על הבליינים, נקודה, וצריך לעגן את זה בחוק. רק כך העבריינים בפוטנצייה יחשבו פעמיים אם לקחת סכין או לא, וזה לבדו יוריד את ארועי הדקירה בערך בחמישים אחוז. למה רק 50%? תמיד יהיה את האדיוט שייעלב יותר מדיי וירוץ לקחת סכין מטבח מהבית :evil: .

אני יכול לספר , כשגרתי עוד באשדוד, ישבתי עם אשתי בפארק עם הכלבים, לא הפרענו לאיש והכלבים קשורים. ישבו לא רחוק קבוצה של בערך 6 חברה בני 16 בערך, ושותים וודקה ובירות, באמצע הפארק בסביבות השעה 7 בערב, אחד מהם ללא סיבה זרק על הכלבים שלי ועלי בקבוק זכוכית שבמזל לא התנפץ בגלל הדשא. מה הסיבה אלוהים יודע, אבל הערתי לו על זה שלא יעיף לכיווני בקבוק, ותוך דקה הם רצו ללכת מכות, הגיע 4 מהחברה וממש ניסו לגרום לי ללכת איתם מכות. הרגעתי אותם וביקשתי שירגעו כדי לא להפוך את העניין לבלגן , ובכדי לא לתת מכות לילדים וכדי שהכלבים שלי לא ירצו לתת ביס למישהו וכמובן לא לעשות בלגן כדי שלא יפגעו באשתי בלי כוונה.
עכשיו אני חייב לציין שאין לי מה לחפש ללכת מכות לא עם ילדים ולא עם מבוגרים, מה גם שאם הם לא היו שיכורים, הם היו מפעילים את הראש והיו רואים שהם עשו טעות עם הבקבוק שזרקו, דבר שני , למה לא מפריע למשטרת ישראל הילדים שיושבים כך , ולמה אנחנו כאזרחים לא עושים צעקה בגלל זה. הרי זה לא מתחיל רק בגלל שיש לו סכין בכיס, זה מתחיל לפני ובגלל גישה דפוקה וראיית עולם שלילית ומוטעית. במילה אחת חינוך. ולא משנה היכן הוא רוכש אותו. בין אם אצל חברים , או סתם בגלל שיש לו בעיה בראש.
למשטרה לא מפריע כי לאזרחים לא מפריע. האזרחים לא מקימים קול צעקה, המשטרה מתעלמת. וגם אם מישהוא יגיד משהוא, המשטרה תבוא בריצה אתה חושב?... 8O

אני ממש לא אוהב לומר את המשפט ספר לי מי חבריך ואומר לך מי אתה. הוא די נכון, וכמעט כל פעם קולע בול. חבל שהחוק בארץ במקרים מסוימים כבר לא מתאים לאיך שהאוכלוסיה מתנהגת.
וחבל שלא עושים מספיק על מנת לשנות זאת.
השינוי יכול להתחיל רק במקום אחד. וזה בך, בי ובמי שקורא שורות אלה וחוטף כאב ראש כי זה הרבה מה לקרוא.
תרבות ודרך ארץ זה דבר הנהוג בחברה מודרנית. בכל תחומי החיים. חבל שלא מחנכים את הנוער של היום - האמת אפילו לא מסבירים להם מה פרוש המילים- לפחות לאלה שכן יודעים לקרוא :evil: .
המצב של החינוך אנוש.
לא זוכר מי אמר:"איזה עתיד יש למדינה שמזניחה את צעיריה?" או משהוא כזה לפחות...
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 17:37 ,2 יולי 2008, ד'

צר לי לאכזב אותך אך זו לא המשטרה.

אני מתנדב 5 שנים במשמר האזרחי
ומשרת 3 שנים במשמר הגבול.

לאחרונה העלתי את בעיית הנוער ברחובות ולא בגלל אלכוהול או מכות.
הבעייה היא שהם מתרידים את הציבור כאשר הם מרעישים בלי סוף בשעות לא שעות.
בקשתי הייתה מהקצין שייתן אישור בכל פעם שקבוצת נערים מקימה רעש לתפוס את אחד הילדים להכניסו לניידת ובשעה 3 לפנות בוקר לקחת אותו לבית לדפוק על דלת הבית להעיר את ההורים וכל דיירי הבית ולהסביר להם שבגלל שהילד שלהם הסתובב ברחוב והפריעה לדיירי אותו רחוב אנו מעירים אותם ומביאים את הילד.

נמסר לי מהקצין כי כיוון שהנערים גם בני 16 קטינים יש עם זה בעייה חוקית ואם אבצע זאת אמצע את עצמי עם תיק פלילי.
מכאן שהרשות המחוקקת והרשות השופטט הן הגורם הבעייתי.
ואיני מתכוון לחוות את דעתי לגבי מי הם השופטים הנהדרים של מדינתינו

תם

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:54 ,2 יולי 2008, ד'

בקשר לזה אם המשטרה תבוא מהר או לא, זה תלוי גם בנו וברעש שנעשה על מנת לעודד יותר שוטרים ברחובות, ויותר ניידות מסיירות, ויותר תקנים לשוטרים בתחנות. ובעיקר יותר שוטרים קהילתיים בשכונות.
ככל שירבו שוטרים ולובשי מדים ברחוב לאנשים תהיה גם תחושה של ביטחון וגם למי לפנות באמת.
גם אני התנדבתי במשך 3.5 שנים ואין קשר כי לא כולם הם טלית שכולה תכלת , ולאו דווקא כל לובש מדים הוא טלית תכלת, כולם שווי ערך בפני החוק עד שעושים משהו רע. אבל אתה חייב להוכיח זאת, אתה לא יכול לבוא ולהאשים ללא הוכחה.

שוב אני לא חושב שזה משנה אם יש לך אולר בכיס או לא. מה עם הכוונה לעשות בו שימוש, אין לה משמעות. ?? , הרי אם כך אז תתחיל לעצור כל אחד שיש לו רשיון פרטי לאקדח, ותתחיל לבקש רשיון ממשרד הפנים לרכישת סכין, ואולי גם תעצור אוטומטית כל ערבי בגלל שהוא אוטמטית מחבל או שתעצור כל אדם עם צנום ורזה כי הוא נראה כמו נרקומן. ואין לזה סוף , אם אתה עושה טיול עם חברים ועושים סופשבוע בטבע, הרי סביר להניח שאתה תביא כמה בירות מנגל ובשר ואולר או שניים כי אתה אוהב סכינים ואתה אוסף, עכשיו יגיע שוטר , יראה אותכם שותים בירה, יראה סכין בכלים או בתיק של מישהו, ואז יחליט וואלה הוא עוצר אותכם בחשד כלשהוא בגלל הסכין.
אתם ישבתם ונהינתם ולא הייתה לכם כל כוונה בכלל לבצע פשע חוץ מלחתוך את הסטייק .
הרי יש סכין יש אלכוהול ויכולה גם להיות כוונה. גם אם אתה מבוגר ולא רק קטין.
אי אפשר להשליך באופן גורף על כל מקרה של אדם עם אולר בכיס כי אז אין לזה סוף. כמובן שלא צריך להיות טיפש ולומר שהסכין להגנה עצמית.
מה שכן זה צריך להקפיד להעניש נוער ואת אלה שמוכרים לנוער את כל מה שמוגדר כאסור למכירה לנוער.
אם תבוא ותעודד שצריך להגביל סכינים ואולרים באופן גורף , אז תוכל לנשק לשלום את האוסף שלך לא?? ולא תוכל ללכת ליער בצפון עם קוקרי או מצ'טה כי אתה תיחשב כרוצח או מסוכן לציבור .
כל עוד תקפיד ולחנך את הנוער ולהעניש את הנוער והמבוגרים ותתאים חלק מהחוקים לרוח התקופה, תתן עוד תקנים למשטרה ותקציב גדול יותר לחינוך. אז אולי יהיה שינוי.

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 21:47 ,2 יולי 2008, ד'

אתה צודק בהחלא וזה עיניין מורכב אך בין ללכת אפילו בשדות עם מצ'טה ללשבת בליל שבת בגן הציבורי עם אלכוהות וסכין
ואני נוטה להניח שהיא לא בדיוק אולר שוויצרי אלא משהוא קצת יותר יצירתי אז לפי דעתי זה שונה.

לגבי מה שTC כתב אני פעמיים במסגרת לימודית שלחתי מכתבים לגבי הגבלת תנועת הנוער בתור הצעת חוק ונענו אז בשלילה.
אם זה היה תלוי בי אחרי השעה 2300 באמצע שבוע ו2400 בליל שבת הנוער גם כשאני הייתי כזה (דרך אגב אני בן21) אוסר על שותתות (יש לנסח בצורה ברווה ) של נוער עד גיל 18 והכוונה היא לא הליכה ישירה מבית א' לבית ב' אלא הסתובבות של בין הרחובות וישיבה בגנים.

ואם כל הכבוד לגבי האוסף עד עכשיו בבית מותר להחזיק ואין איסור.
בטבע גם אסור אם קוראים את החוק בצורה יבשה.
אבל החוק גמיש.
וזו בעיה אז כאן צריכים לבדוק את כל העובדות ויש מה לשפר.
כי סכין במרחב העירוני אין צורך בה.
ואם כבר סכין אז לא סכין פרפר שאהוב על הנוער ולא סכין קפיצית וכד'.
ובמיוחד לא סכין טקטית ע"פ הגדרה דהיינו סכין רמבו שראיתי לא מעט ברכים של יוצאים למועדונים.
אהה כן ועוד להגנה עצמית במקרה הטוב כן.
ואם יש איזה ערס מתורבת אז לקילוף תפוח כי השיניים כבר לא משהוא.

תם

omri2h2h
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי omri2h2h » 22:43 ,2 יולי 2008, ד'

אך, הגבלת בני נוער, זה היה יכול להיות נחמד.
אני יכול לתת כמה דוגמעות מהסביבה שלי (ואני לא גר בהרלם). בלילות הם צורחים (בעיקר הבנות) בלי סיבה גם ב4 לפנות בוקר, הם נוסעים על אופנועים (בלי קסדה) קורקינטים עם מנוע (בלי אגזוז), שוברים בקבוקי זכוכית בכביש ובגני שאשועים אפילו באגזי חול, סורפים פחי איכות נמוכה, משמעים מוזיקה מהפלאפון שלהם, נוסעים כמו מטורפים במיולים והגדולים יותר במכוניות ועשים חריקות בכביש, בשתיים לפנות בוקר להתעורר מצלחת שעושה ג'יפ פג'רו ליד הבית זה לא נעים, שוברים ספסלים בפארק, גרפיטי, תחרויות מהירות בין מכוניות, ועוד ועוד...
זה קורה כל לילה, אף הורה לא יודע שהילדים שלו עושים את זה, וזה רק הולך ומחמיר, אני בטוח שזה קורה בכל עיר אני גר בהוד השרון, אני בטח טועה אבל אני לא זוכר שאני הייתי כזה כשהייתי בגיל הזה. (אולי קצת :oops: ).
ילדים כאלו עם סכינים זו בעיה.

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 22:56 ,2 יולי 2008, ד'

אתה לא רחוק אבל אצלנו עדיין אין להם מיולים :D

אבל זה בגדול מה שקורה ואת זה צריך למגר

תם

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 23:04 ,2 יולי 2008, ד'

מסכים איתך, ובגלל זה החינוך הוא חשוב ביותר ולא רק לשון החוק. להגביל זה טוב אבל זה לא הבעיה ולא הפתרון, מכיוון שמי שירצה ללהתקהל ייעשה זאת במקום אחר כגון מקלט של בניין או חצר של מישהו. וגם שם יכול להיות רצח לא??? אז הפתרון הכי חכם הוא בעיקר החינוך והענישה של כל מי שמוכר דברים עם הגבלת גיל המכירה לנוער , וענישה של נוער שקונה דברים אסורים לו.

לגבי האוסף, כן אתה צודק שבבית מותר , אבל מה תרצה שכל אולר או סכין לאוסף שלך תצטרך רשיון ?? במיוחד שאתה טוען שאתה אוהב לדוגמא סכינים שלא רק ישכבו במגירה, אז היכן תשתמש, אם לא תוכל או אם תוגבל בקנייה, מעבר לכך אני חושב שעדיין בחברה עירונית לסכין יש מקום, החל ממעדנייה, מסעדות, עובדי אריזה למיניהם, מובילים למינהם, הסכין לא נעלם הוא פשוט נהיה יותר מותאם לצרכים ספציפיים. ולכן ברווז צדק בזה שאמר שהסכין הוא קודם כלי, אבל בחברה הישראלית הוא נתפס גם ככלי נשק בגלל חוסר הידיעה והחינוך הלקוי בנושא כמו בנושאים רבים אחרים. לדוגמא משחק בנשק חם ופליטות כדור בגלל חוסר זהירות וזלזול בהוראות שימוש זהירות ובדיקה של כלי נשק. כמה אנשים נהרגו ועוד יהרגו בגלל זה. אבל אתה לא מוציא את האקדח מחוץ לחוק. ואתה לא הולך ועוצר כל אדם שני שמחזיק אקדח מחשד שהוא עלול לפלוט כדור . ומשום מה אתה לא מפסיק לגייס צעירם בגיל 18 לצבא ולתת להם נשק חם הביתה עם 2 מחסניות . ומה עוד לקחת אותו הבייתה בשבת.
אני פעם הייתי כמעט רוב הזמן עם אולר בכיס או בתיק, לשימוש בעבודה, פתיחה של אריזות קרטון וכד', ומעולם לא חשבתי ולא השתמשתי בו על מנת לאיים או לבצע פשע או להפחיד או כל דבר בסגנון, היום בגלל כל מה שקורה עם הנוער והסכינים, אני כמעט ולא מסתובב עם אולר בתיק או בפאוץ משתדל אפילו לא לעבודה כי אתה נחשב אוטומטית לעבריין או מועד לפורענות. וזה פשוט השלכה על הכלל בגלל חוסר ידיעה.

אתה לא צריך להגיע למצב שאתה מגביל נוער או מבוגרים, אתה פשוט צריך להגיע למצב שבו פושע שעומד לבצע פשע יחשוב פעמיים לפני כן אם העונש שיקבל כשיתפס יהיה שווה את הפשע שעשה.
הפשע לא אמור להשתלם ולצערנו בארץ הוא די משתלם. ובגלל זה אנחנו היום נראים כך.

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 23:26 ,2 יולי 2008, ד'

נכון שיש לטפל בבעיית האחזקה.
אך עצם זה שההתקהלויות יהיו בבתים פרטיים/מקלטים זה עדיף.
נכון שגם שם יכולות להיות בעיות אך עיקר המריבות מנסיוני היו בין חבורות ולא בתוך החבורות.
מה שכן החבורה בתוכה תנסה לרסן אם יש בעיות.

לגבי סכינים במרחב העירוני נכון שיש להן מקום ונכון שהבסיס הינו כלי עבודה.
אז כאן צריכים לבוא וליצור את ההפרדה.
אם אתה בעל מכולת הגיוני שיהיה אולר בידך.
אם אתה עו"ד אז לא הגיוני.
אם אתה עובד עם קרטונים סכין יפני אמור להספיק או אולר SHEEP FOOT ולא אולר קפיצי או
אולר אחר טנטו.
תסכים איתי.
ואגיד גם שאולר שוויצרי פשוט או מולטיטול גם לא מהווה לרוב בעיה אך אולר פרפר כן.

תם

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 5:25 ,3 יולי 2008, ה'

ומה אם העו"ד אספן ומשתמש באורל כדי לפתוח מכתבים, אתה לא יכול לבוא ולומר אוקי בוא נגביל לזה יהיה מותר טנטו ולאחר לא. זה כלי עבודה ככל סכין יפני או סכין לקרטונים או סכין שף במטבח של מסעדה. האם תעצור שף שלוקח את סט הסכינים שלו לאחר שבסוף יום עבודה ישב עם חברים ושתה בפאב.
שוב לדעתי להגביל את הסכינים זה יותר קשה, כי למה שאתה תחליט בשבילי עם מה נוח לי לפתוח קרטון, שויצרי יותר נוח לי מסכין יפני , סתם לדוגמא, ובעצם איך תאכוף את החוק , תעמיד שוטר בכל פינה באיזור תעשייה ? תקים מחסומי משטרה וחיפשוים בקרב העובדים שמסיימים לעבוד??? הדבר הכי בטוח לעשות הוא לעבוד על החינוך הנכון של מה המשמעות של סכין בידיים לא נכונות ומה משמעות של כבוד לזולת.
הרי לבוא ולומר לך מה טוב יותר בשבילך , אף אחד לא יכול, חוץ מזה שאנו עדיין לא במשטר של סדאם או משהו כזה ולא חיים באירן. אני לא צריך שיגידו לי כמה סכין יכול להיות כלי עבודה או כלי נשק ובמיוחד לא צריך לשמוע זאת מהמדינה. וזאת כי למדתי וקיבלתי את החינוך הזה מהבית ומהסביבה שהייתי חי בה והחברים.
וכאן הפתרון, לא בחוקים שיכולים לפגוע גם בי וגם בך מבחינת האהבה שלנו לתחום הסכינים בצורה כזו או אחרת. אלא חייבים לגרום לשאר האוכלוסייה להבין שיש שני צדדים למטבע הזו.
תלמד אותם שיש עונש ולא פרס למי שעושה עבירה.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 8:20 ,3 יולי 2008, ה'

זה רעיון לא רע בכלל :wink:

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 13:46 ,3 יולי 2008, ה'

ואיך בדיוק עושים דבר כזה??

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 14:14 ,3 יולי 2008, ה'

את הרעיון הזה ספציפי אי אפשר ליישם ללא שינויים בחוק, אני מוכן לחיות בידיעה שיש חוק דרקוני כזה אבל שוב רק אם יש וודאות שזה יעשה את שלו. כי בסופו של יום במדינה שלנו הפושעים הם אלה שהולכים הביתה זכאים. ואם לא תהיה לך מערכת משפט ומערכת אכיפת חוק שאתה יכול לסמוך עליה, זה פשוט לא יילך. אם אתה שומע על מקרים של שוטרים שגובים הודאה על עבירה בכוח או ע"י אילוץ עקיף שגורם לאדם להודות באשמה לא לו. מה יקרה כאשר יהיה חוק דרקוני שלא מאפשר לאזרח התמים לחיות איתו בכלל.

זה סה"כ רעיון לא רע שיכול לעבוד במדינה כמו שלנו אך ורק בתנאים מסויימים, לדעתי לפחות, והתנאי הראשוני לזה הוא בפעם המאה החינוך והמוסר ודרך הארץ שצריך להכניס לראש התושבים אנו לא נראים טוב כלפי חוץ ולמרות שלרובנו לא איכפת , אבל אין כמו מבט חיצוני כדי לגרום לך להבין כיצד אתה באמת נראה, ולצערי אנחנו כישראלים נחשבים לוולגרים לבלגניסטים ולכאלה שאוהבים למצוא את הפרצות בחוק שאפשר לעקוף. ויודע מה אולי לא כולם חושבים כך אבל מספיק שחצי יחשבו כך כדי לגרום לי להבין שאולי יש דברים בגו.
כדי שלא ינסו להפר את החוק צריך לגרום לאנשים להבין שקודם כל כבד את החוקים, אם אין כבוד בסיסי לחוקים ולאנשים מסביבך זה לא יישנה עד כמה תקשיח את החוק, תמיד יהיה מי שיעבור עליו. ותמיד יהיה מי שייתנגד. הבנה בסיסית לעשר הדברות שכולנו גדלנו עליהם. כולה עשר לא יותר ולא פחות, מה גם שמאד פשוטות להבנה, ויכולות לשנות פלאים את פני האנשים במדינה , מספיק שרק ייתחסו לדבר פשוט .

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 17:17 ,3 יולי 2008, ה'

יש לי כל כך הרבה מה להגיד שאני לא יודע מאיפה להתחיל.

מישהוא כאן כתב ש"החוק גמיש".
סליחה מראש.
זו בדיוק הבעייה. החוק לא גמיש, הוא רק לא נאכף כמעט כלל.החוק ברור ביותר ואינו מתיר מקום לספק. שיקול הדעת שייך רק לשוטר שמחליט לעצור אותך או לשחרר אותך כי אתה נראה כמו ילד טוב\ יש לך כסף ואתה מוכן לחלוק אותו\ יש לך 20 חברים מעל 2 מטר גובה ולכולם יש סכינים גם.
והביטוי המטומטם הזה, "החוק גמיש" , הוא שורש הבעייה.
החוק אינו גמיש. רק מה משום מה כל אחד מפרש אותו בצורה הנוחה לו ביותר. החוק לא אוסר על החזקת סכין להגנה עצמית בכיס. החוק אוסר על החזקת סכין בציבור. מועדון זה לא ציבור- זה חבר'ה. השומר לא נותן להיכנס עם סכין?-צריך להחביא אותה, הוא לא יודע מה הוא עושה.

זה שורש הבעייה. זה שורש כל רע הקשור לסכינים. את זה אנחנו צריכים לשנות. את זה אנחנו צריכים לעצור.

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 17:24 ,3 יולי 2008, ה'

8O 8O

בלבלת אותי.
אז מה שאתה אומר שאני בתור אזרח רשאי להסתובב עם סכין.
ודבר נוסף- מועדון אינו מקום ציבורי?????

אם כך כל מסעדה, חנות ואפילו תחנה מרכזית (שהיא דרך אגב מופעלת ע"י חברה פרטית), קניון
וכו אינם גם מקום ציבורי.
אז בעצם המקום הציבורי היחיד הוא הרחוב או מבני הממשל????

תם

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 19:01 ,3 יולי 2008, ה'

הדברים נאמרו בציניות.
כך האזרח המצוי מפרש את החוק:
ברווז כתב: החוק לא אוסר על החזקת סכין להגנה עצמית בכיס. החוק אוסר על החזקת סכין בציבור.
מועדון זה לא ציבור- זה חבר'ה.
מי גאון?! איזה פרוש הבאתי על החוק-צחוק הזה, אה יא אחי? :D
הדברים הנ"ל נאמרו בערסית מדוברת. אבקש להתייחס אליהם ככאלה ולא לקחת אותם ברצינות.
השומר לא נותן להיכנס עם סכין?-צריך להחביא אותה, הוא לא יודע מה הוא עושה.
מה זה לא נותן להיכנס עם סכין?! למה מי מת?! למה מי הוא?!?! מה, אם הוא אומר ש אסור-זה אומר שאני לא אכנס עם אחת על אפו וחמתו?! לכולם שם יש-שאני אהיה היחיד בלי?! הצחקתם את דודה שלי...

הדברים הנ"ל נאמרו בערסית מדוברת. אבקש להתייחס אליהם ככאלה ולא לקחת אותם ברצינות.
זה שורש הבעייה. זה שורש כל רע הקשור לסכינים. את זה אנחנו צריכים לשנות. את זה אנחנו צריכים לעצור.
הפרוש הישראלי לחוק על רגל אחת.
זה מזכיר לי את הסיפור על ההוא שלא עצר בעצור, אלא האט ל-2 קמ"ש. תפס אותו שוטר, אמר לו הבחור-"אבל האטתי!". השוטר רצה להסביר לו את ההבדל.
אז השוטר התחיל לדפוק לו מכות בראש עם האלה, ושואל אותו- "אתה רוצה שאני אאט או שאני אעצור?".
החוק בישראל והפרוש שלו בעיני הבעייתי המצוי:
-אסור להיכנס עם סכין למקומות ציבוריים.
"אסור להיתפס עם סכין במקום ציבורי".
אתם רואים את ההבדל?
תמיד ה"גבר-גבר" הישראלי המצוי חושב שהוא יותר חכם מהחוק.ותמיד מנסה למצוא את הפירצה.
לא שמתם לב לזה במקומות אחרים-פורומים אחרים, טוקבקים וכו-מתפרסם חוק חדש, ומייד יש 5 תגובות של "חכמה גדולה, זה וזה וכך וכך לא נחשב-יש פרצה.כמה אני חכם".
אתם רואים את הבעייה?
בגלל החצי-בורות , חצי חלמאות ושלושת-רבעי הטיפשות הנ"ל, המדינה שלנו נראית ככה.
חינוך, חינוך, חינוך.

TS, החוק כלשונו מופיע בעמוד הראשי. אני מציע שתעיין בכובד ראש בנושא.

biker
חדש בפורום

הודעה על ידי biker » 2:50 ,3 אוגוסט 2008, א'

חח השופט קרוב משפחה שלי..

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים