שוקר חשמלי | אקדח הלם - סכינים למבינים

logo wide

×
 x 

0
סל הקניות
0

שוקר חשמלי | אקדח הלם - סכינים למבינים

שוקר חשמלי אקדח הלם

אנו חיים בעולם לא כל כך בטוח. בכל יום אנו שומעים בחדשות על מקרה זה או אחר של תקיפה או שוד, וכאשר אנו הולכים ברחוב אנו מקווים שהגרוע מכל לא יתרחש. ישנם כלי נשק להגנה עצמית כמו שוקר חשמלי או בשמו האחר אקדח הלם נועד לסייע לנו להחזיר את הביטחון, גם כשאנחנו חוזרים בשעת לילה מאוחרת מאירוע. שוקר חשמלי הוא לא נשק קטלני, אך הוא שולח פולסים חשמליים לתוקף ומצליח לעכב אותו מספיק זמן כדי שתוכלו לברוח. אקדח הלם פועל בדרך כלל על סוללה שיש להטעין מראש. ולכן, לפני שאתם יוצאים מהבית, דאגו לוודא שהסוללה טעונה במלואה. בכל מקרה, תמיד ניתן להניח את השוקר בתיק בתקווה שלא נצטרך להשתמש בו.

יצרן:
יונייטד קטלרי - United Cutlery
תוצאות 1 - 2 מתוך 2

שוקר חשמלי / אקדח הלם הוא סוג של נשק אזרחי, אשר השימוש בו אינו גורם לתוצאות בלתי הפיכות עבור התוקף ובוודאי לא מוביל למוות.

שוקר חשמלי

היום, כאשר ישנן תקיפות של עבריינים או אנשים מפוקפקים למיניהם, רובנו מחפשים אמצעי הגנה. אחד מהאמצעים המוכרים הוא שוקר חשמלי. בישראל החוק מתיר החזקה של שוקר להגנה עצמית אשר פועל על חשמל. לצערנו הפשיעה גוברת, אך כאשר אדם מותקף והוא מגן על עצמו באמצעי הגנה כגון שוקר, תידרש חובת הוכחה בבית המשפט כמו סכנה על שלימות הגוף של המותקף. כוחות הביטחון יכולים לדעת, אם התקיפה הייתה מכוונת ואם ההגנה היא מוצדקת.

על גורם ההתרעה של שוקר חשמלי ועל הגדלים השונים

אנשים פוחדים מחשמל, גם אם לעולם לא התחשמלו. זה ידוע כי חשמל בעוצמות גבוהות יכול להרוג ולהכאיב. כאשר מדובר על הגנה באמצעות שוקר חשמלי, עוצמת המתח אינה פוגעת קשה באדם. ההחלטה היא איזה דגם לבחור, ובמיוחד הדגש הוא על הגודל של שוקרים חשמליים. ישנם כאלה שהם קטנים מאוד, נוחים  לנשיאה ומתאימה לידיים קטנות. יש לבחור את הדגם שיתאים לכם במיוחד. יש לציין, כי כל גודל של שוקר יכול להתאים, במידה ויודעים כיצד להפעיל אותו.

שוקר חשמלי שאלות ותשובות

כיצד פועל שוקר חשמלי?

מה שמפעיל שוקר חשמלי הוא הסוללה. לרוב מדובר בסוללה של 9 וולט והיא זו המעניקה את המתח החשמלי אבל לא את העוצמה של הזרם החשמלי. כאשר ישנה סגירה של מעגל אלקטרוני, כוחה של הסוללה מומר לעוצמה של זרם חשמלי בגובה של 2-3 מיליאמפר. מדובר על רמה שהיא בטיחותית לחלוטין ואינה מזיקה לגוף האדם, כך שהיא מותרת לשימוש. למעשה שוקר להגנה עצמית, מנטרל את התוקף לזמן מסוים, עד שהמותקף יוכל להסתלק מאזור הסכנה. השוקר, פולט פולסים גבוהים מה שמנטרל את התוקף. ניתן למצוא בין 5-6 דגמים של שוקרים חשמליים, כאשר הם מעבירים עוצמת חשמל בין 200,000-50,000 וולט. יש להיות בקרבה מספקת לתוקף, בכדי להפעיל את השוקר.

כיצד להפעיל נכון שוקר חשמלי?

במידה והותקפתם ואתם מחזיקים שוקר חשמלי שהוא נגיש לשימוש, יש לתקוף באזור החזה, הבטן או המפשעות. כמו כן, מקומות נוספים בגופו של התוקף שעשויים לנטרל אותו, הם הגב והירכיים. באזורים אלה, ישנם שרירים גדולים אשר בהחלט יכולים לגרום לתוקף ליפול לרצפה. ככל שתשאירו את השוקר מופעל, כך ההלם יהיה הרבה יותר יעיל. הזמן היעיל להפעלת השוקר על התוקף הוא בין 3-5 שניות, מה שישאיר את התוקף מבולבל. יש לציין, כי קיימים שוקרים חשמליים עם פנס, מה שהופך את השוקר ליעיל יותר,היות ואם מסתובבים בלילה או יורדים לחניון שהוא חשוך, שוקר שיש בו פנס עוצמתי יכול להאיר לכם היטב את האזור. יש לרכוש שוקר להגנה עצמית הפועל על חשמל, בחנויות של מוצרים להגנה עצמית, כאלה שהן מוכרות וותיקות או גם באתר מקוון של חנויות בעלות שם ומוניטין. תוכלו למצוא ברשת חנות למוצרי הגנה עצמית הקרובה לאזור מגוריכם או לאזור עבודתכם.

האם כל אחד יכול להחזיק שוקר חשמלי?

באופן כללי, לא קיים איסור להחזיק שוקר חשמלי בבית, אך חשוב להבין שלרבים מבין המקומות הציבוריים נאסר להיכנס עם שוקר. כמו כן, השימוש בשוקר מותר רק לצורך הגנה עצמית ולא לשום צורך אחר. על כן, רק כשחשים בסכנה אמיתית יש להשתמש בשוקר חשמלי. אלה כמה מבין המקרים שבהם ניתן להשתמש בשוקר חשמלי:

  • כשיש צורך בהתגוננות מיידית מפני תקיפה פיזית.
  • עומדת להתרחש פגיעה צפויה.
  • האדם שהשתמש בשוקר חש שמאיימים עליו או על אחד מקרוביו.
  • השוקר מותר לשימוש לכל אדם מגיל 18.

מה כדאי לבדוק כאשר בוחרים שוקר חשמלי?

אם החלטתם לרכוש שוקר, ישנם כמה דברים שכדאי לבדוק תחילה. דבר ראשון, גובה הוולט של השוקר. ככל שהוולט יהיה גבוה יותר, כן השוקר יפעל ביעילות רבה יותר נגד התוקף. כדאי להביא בחשבון את העניין כי כאשר נמצאים במצב של סכנה ונאלצים להשתמש בשוקר, פעמים רבות מפעילים אותו על בגדים ולא על עור חשוף. ולכן, כדאי לרכוש שוקר בעוצמה גבוהה יחסית, על מנת שיפעל את פעולתו במקרה של סכנה חלילה. שנית, הכירו את צליל הפעולה של השוקר, שכן ייתכן בהחלט שלא תצטרכו להפעיל את השוקר עצמו. לפעמים די בכך שהתוקף שומע את צליל הפעולה של השוקר כדי להרים רגליים ולברוח. נוסף על כך, כדאי לקנות שוקר מותאם. לדוגמה, אם מדובר באישה שמחפשת שוקר חשמלי להגנה עצמית, מומלץ לרכוש שוקר קטן יחסית שניתן יהיה להכניס לתיק ולהוציא בשעת סכנה.

האם השימוש בשוקר חשמלי מוגבל רק לאזרחים?

לא. שוקר חשמלי הוא כלי נשק לכל דבר ועניין, ולכן הוא משתמש גם את המשטרה ואת צה"ל. במשטרה משתמשים בשוקר על מנת לפז הפגנות או לנטרול עבריינים שמתפרעים. בצה"ל משתמשים בשוקר לצורך תפיסת מחבלים, במקרה שבו נגמרים הכדורים במחסנית.

האם השוקר החשמלי הוא המצאה חדשה?

אולי תופתעו לגלות, אך יסודות של השוקר החשמלי כפי שאנו מכירים אותו היום התגלו כבר ב-1,700. באותה תקופה השתמשו בצנצנת ליידן ובה הוחזק מתח חשמלי. מתח זה נוצר כתוצאה מהצטברות סטטית. השוקר החשמלי הראשון שימש במקורו בתור מקל לזירוז בקר והוא כלל מתח חשמלי בלתי קטלני, אך כזה שיהיה מורגש וישפיע על בעלי חיים גדולים. אקדח ההלם הראשון הומצא ב-1,930 אך רק בשנות ה-60 של המאה ה-20 הוא הלך וצבר תאוצה. בתחילה שימש השוקר בתור מכשיר אבטחה במהלך טיסות. מאז ועד היום השוקר החשמלי רק הולך וצובר תאוצה, עד שהוא הפך לנשק הפופולרי להגנה עצמית שאנו מכירים היום.

האם אפשר לרכוש שוקר חשמלי בכל מקום?

מכיוון שמודבר בנשק לכל דבר ועניין, לא מומלץ לרכוש את השוקר החשמלי אצל כל אחד. חשוב לבדוק את החברה המציעה לכם את השוקר ולוודא שמדובר בחברה בעלת רישיון למכירת נשקים להגנה עצמית.