המלצה שלילית.

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
ברווז
מנהל אתר
המלצה שלילית.

הודעה על ידי ברווז » 21:22 ,13 דצמבר 2007, ה'

היה לי ניסיון רע מאד עם סכין (ליתר דיוק אולר) של חברת BOKER.
תמונה
קניתי את האולר הנ"ל(גימור פליז במקום כסף)בשעתו למטרה אחת: חיתוך קרטונים, כדי לשמור על הלהב של הסכין העיקרית שלי חד.
אין לי טענות על הביצועים של הנבלה, להיפך. הוא עשה עבודה מעולה, והיה זקוק למעט תחזוקת-חוד באופן יחסי לשימוש בו.
אבל!
הוא סבל קשה מבעיות של חלודה בשני הלהבים שלו, ובתור סכין "ציד" שאמור לבוא במגע עם נוזלים למיניהם(קרי, דם למשל), זו בעייה רצינית בעיצוב ובביצוע שלו. מיותר לציין שהוא עבר אותו משטר תחזוקה אצלי כמו שאר הסכינים שלי, אך ללא הועיל- משום מה רק הוא חטף חלודה.
אולי בהזדמנות אעלה תמונה או 2 של האולר להמחשת מצבו העגום.
זה ביאס אותי- אחרי הכל, זה אולר אלגנטי ומאסיבי, שהיה אמור לשמש אותי זמן רב, אבל...
גם זה קורה.
אם יש שאלות נוספות, אנסה לענות.
מדובר על 2004, כך שאני לא ממש זוכר הכל...
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

קרמיט
אביר האפל

חלודה

הודעה על ידי קרמיט » 16:18 ,14 דצמבר 2007, ו'

אני לא השתמשתי בדגם הספציפי.
באופן כללי, פלדות פחמן מחזיקות חוד טוב יותר מכל פלדת אל חחלד, וניתנות להשחזה ביתר קלות. זה בא על חשבון החלדה. ההחלדה לא תתרחש עם תחזוקה נכונה, קרי: ניגוב הסכין בתום השימוש ושימון כאשר מתאפשר.
אתה תופתע, אבל אכן ציידים ואנשי שטח מעדיפים באופן גורף להבים מפלדות פחמן למרות בעיות החלודה. אילו פשטו להבים טובים יותר.
(וזאת מבלי להעביר חוות דעת על הסכין הספציפי שהצגת, אין לי ניסיון אישי איתו).

רם (קרמיט)

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 16:43 ,14 דצמבר 2007, ו'

פלדות פחמן מחלידות, נקודה. השאלה שלי היא מה אתה עשית כדי למנוע חלודה? מה סוג הפלדה?

כל הפלדות הפחמניות מחלידות אך לא אותו דבר, חלקן יותר חלקן פחות, יכול להיות שצורת התחזוקה לא התאימה לפלדה זו.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 17:06 ,14 דצמבר 2007, ו'

שמן התחלתי לשים רק אחרי שראיתי את החלודה הראשונית, מעבר לכך ניגבתי את הלהב היטב כל פעם שנגע במשהוא רטוב, וזה דיי נדיר אצלי להשתמש בסכין על משהוא רטוב.

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 7:53 ,15 דצמבר 2007, ש'

באיזה שמן השתמשת?

טריק נחמד עם פלדות פחמניות הוא לחתוך לימון או תפוח או לעטוף את הלהב במגבת נייר טבולה בחומץ למשך כמה דקות. הדבר יוצר שכבה דקה מאוד של קורוזיה לא על בסיס חמצן (נותן ללהב מעין צבע כהה). שכבה זה מגינה על הלהב מחלודה בצורה מעולה ונשארת בצורה קבועה (אלא אם תעשה פוליש ללהב).

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 13:06 ,15 דצמבר 2007, ש'

8O טריק נחמד מאד, שווה בדיקה !!!
השתמשתי בשמן WD40 ובשמן רובים.

coldstorm
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי coldstorm » 17:37 ,15 דצמבר 2007, ש'

הטריק נשמע מאד מעניין. יש לי מספר סכינים מפלדת פחמן שהעלו כתמי חלודה למרות כל מאמצי השמירה. שתי שאלות:
1. האם יש מישהו נוסף עם נסיון ביצירת שכבת ההגנה המדוברת?
2. האם היא תעבוד אם מתחתיה יש כבר שכבת חלודה?
יום טוב ותודה

קרמיט
אביר האפל

תחזוקת להבים

הודעה על ידי קרמיט » 18:14 ,15 דצמבר 2007, ש'

יצירת שכבת פטינה על להבי פלדות פחמן:
הפטנט עם הלימון הוא יעיל מאוד. טובלים את הלהב בלימון למספר דקות. לאחר מכן משאירים באוויר לחצי שעה. הלהב מתחיל לקבל דכבת פטינה עדינה. מנגבים הייטב וחוזרים על התהליך מספר פעמים עד שהשכבה עבה דיה.
עובד רק על פלדות פחמן (לא יעבוד במקרה של פלדת אלחלד).
לגבי חלודה קיימת, באופן עקרוני צריך לבצע את התהליך לפני הופעת החלודה. במקרה של חלודה עדינה, בתהליך החימצון הראשון יש לנקות את הלהב כאשר הוא עדין רטוב, סיכוי גבוה שהחלודה תתנקה (כמו כל תהליך של הסרת חלודה).

מצ"ב תמונה של שני סכיני אופינל שעשיתי להם את הפטינה הנ"ל לפני שנתיים ועדין מחזיק (בלהב הגדול עשיתי את הפטינה רק על חצי מאורך הלהב, את החצי השני השארתי כמו שהו).

http://www.silvup.net/up/9h744rntfo0bv6f.jpg

לגבי ה WD-40. כבר רבות דובר בעניין. זהו שמן מסיר חלודה וכמו שהוא תוקף את החלודה הוא תוקף גם את הפלדה. השמן אינו מתאים לשימור ובטווח ארוך הורס את הפלדה (גורם להחלדה).
לשימור צריך להשתמש בשמן ניטרלי שאינו חומצי (כדוגמאת שמן הסיליקון).
או חומר אחר שאני משתמש בו כבר כמה חודשים והוא פשוט מצוין:
ה - TUF-CLOTH של Sentry Solutions. חומר פשוט מצוין, בשימוש ה - Navy Seals, מומלץ ביותר.

רם (קרמיט).

ברווז
מנהל אתר

Re: תחזוקת להבים

הודעה על ידי ברווז » 21:17 ,15 דצמבר 2007, ש'

קרמיט כתב:
לגבי ה WD-40. כבר רבות דובר בעניין. זהו שמן מסיר חלודה וכמו שהוא תוקף את החלודה הוא תוקף גם את הפלדה.
דובר רבות?
כנראה שזיכרוני בוגד בי עם כל הפלוגה, כי אני ממש לא זוכר דבר על כך ש-WD40 פוגע בלהבים פחמניים או בלהבים בכלל. בכל מקרה טוב מאד לדעת! תודה רבה, ואמנע בעתיד משימוש בו על פלדות פחמניות.

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 0:10 ,16 דצמבר 2007, א'

שמנים מינרליים עובדים הכי טוב. למי שמחפש משהו טוב וזמין, שמן תינוקות עובד טוב מאוד למעשה :)

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 8:38 ,16 דצמבר 2007, א'

קודם כל- אני לא מבין למה אתה מתרגז על הסכין- זה לא הוא, זה אתה שקנית להב מפלדת פחמן!
לגבי הפטנט עם הפטינה- מוכר, שימושי מאוד. גם לי יש סכין אחד שמוגן ככה, זרוק מתחת למושב הנהג בלי להחליד.
אגב- את הלהב הזה אני משמן בטיולים ע"י חיתוך נקניק בלי לנגב... שומן חיות עובד יופי (בעיקר עם נקניקים שאינם ממין כשר) הוא מוצק בטמפ' החדר ולא נוטף ונוזל.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 8:41 ,16 דצמבר 2007, א'

וחוץ מזה- אם אתה כל כך צריך אולר פרקטי וזול שיהיה עמיד לגמרי בקורוזיה- בסוף השבוע קניתי ב- amazon את הטאסמן סולט של ספיידרקו
http://www.amazon.com/Spyderco-C106SBK- ... 206&sr=8-1
רק 31$- מחיר מציאה (וגם המשלוח בארה"ב חינם)
יגיע בקרוב עם איזו דודה מאמריקה...

קרמיט
אביר האפל

WD-40

הודעה על ידי קרמיט » 8:59 ,16 דצמבר 2007, א'

ברווז אל תתרגז,
אני רק רוצה לעזור והכוונות טובות. ההערה שלי הייתה תמימה לחלוטין וללא כוונה לפגוע או לתקוף.
בנושא ה WD-40 היה שירשור ארוך באתר במתכונתו הישנה (לפני שעבר שידרוג). חוץ מזה שכאשר ציינתי דובר רבות, לא התכוונתי בהכרח לאתר אלה בין אספנים.

רם (קרמיט).

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 13:58 ,16 דצמבר 2007, א'

חברים, חברים...אני לא מתרגז כלל!!!
סך הכל ניסיתי "להקצין באופן ציני" עד כמה הזיכרון שלי יכול להיות גרוע לפעמים. והוא גרוע, תאמינו לי.
פשוט לא זכרתי שנתקלתי בשירשור על כך שה-WD40 מזיק.
בהחלט ייתכן שבמתכונת הישנה היה משהוא כזה ואני פשוט שכחתי.

קרמיט,ברור לי שאתה רק רוצה לעזור-ובכל מקרה ומצב אם הייתי נפגע או "מתעצבן" הייתי מציין זאת במפורש, אין לי בעייה עם זה...
וחוץ מזה, אני לא מתרגז אף פעם על אנשים שמנסים לעזור לי.ועוד לענות על שאלה שאני שאלתי.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 15:27 ,16 דצמבר 2007, א'

עוד קצת על WD-40: זה תכשיר מצויין למטרות שלשמן נועד - לשחרור מנגנונים מכאניים תפוסים ואיכול חלודה. נוח לשימוש בגלל התרסיס אבל לא להתפתות, הוא מאכל לא רק חלודה אלא גם פלדה - כל פלדה ונדיף. אני מכיר אספן ותיק שלצערי סירב להפנים את העובדה הזו והקפיד להציף את להביו המזרחיים היקרים בשכבה עבה של WD-40 כל פעם שהופתע לראות שהלהב יבש (נדיף, זוכרים?). הוא נמצא עד היום במירוץ חסר תוחלת אחרי הכתמים החומים-כתומים והחורים שנוצרים לו בלהבים.
זה גם לא חומר סיכה, כך שברגע שסיים את המלאכה, יש לייבש ולנגב אותו ולשמן בשמן "אמיתי".

לא לנסות גם עוד אגדה אורבנית: שמן זית. מקומו בסלט ובחומוס, לא על פלדה. הוא מתמצק לשכבה צהובה מגעילה שניתן להסירה רק בקיטור או בכימיקלים חריפים.

Guest

הודעה על ידי Guest » 15:45 ,20 דצמבר 2007, ה'

אני מתמיד עם השמן שקניתי בעמותה, או הסיליקון או השמן הכהה החוםבבקבוקונים השקופים, ושניהם עושים עבודה מצויינת, אני מורח על הסכינים שכבה דקה ולא מנגב ומשאיר אותם ללא הנרתיק (בנפרד) בארון סכינים וזה ממש מצויין.

הייתה תקופה שדהת השתמשתי בתרסיסים של שמן רובים שקניתי בקלווי, 20 ש"ח לתרסיס, גם הם בסדר.

עומר.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 8:04 ,21 דצמבר 2007, ו'

ברווז- נסגר חלון ההזדמנויות. המחיר של הטאסמן סולט באמזון עלה בחזרה לתחום הפחות אטרקטיבי...(סביבות 45$). מזל שהספקתי!

coldstorm
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי coldstorm » 19:29 ,21 דצמבר 2007, ו'

ניסיתי את שיטת הלימון אבל לא ממש עבד. הפאטינה עלתה בצורה בלתי אחידה והשאירה כתמים בגוונים שונים על הסכין. אולי זה יגן מפני החלדה אבל נראה מכוער. יש רעיונות לשיפור המצב?

ברווז
מנהל אתר

Re: תחזוקת להבים

הודעה על ידי ברווז » 20:11 ,21 דצמבר 2007, ו'

קרמיט כתב:יצירת שכבת פטינה על להבי פלדות פחמן:
הפטנט עם הלימון הוא יעיל מאוד. טובלים את הלהב בלימון למספר דקות. לאחר מכן משאירים באוויר לחצי שעה. הלהב מתחיל לקבל דכבת פטינה עדינה. מנגבים הייטב וחוזרים על התהליך מספר פעמים עד שהשכבה עבה דיה.
קולדסטורם- האם עבדת לפי ההוראות? או שנבהלת מהתוצאות אחרי השכבה הראשונה?...

coldstorm
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי coldstorm » 2:34 ,23 דצמבר 2007, א'

עבדתי בדיוק לפי ההוראות. ניסיתי להתמיד ולעבות את שכבת הפאטינה 7-8 פעמים מתוך תקווה שהיא תקבל בסופו של דבר גוון אחיד. היא אכן התעבתה אבל בצורה לא אחידה ויצרה מגוון של גוונים וכתמים על הלהב.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 8:27 ,23 דצמבר 2007, א'

גם אצלי זה לא יפה במיוחד- הגוון אינו אחיד וזה נראה כמו להב מוזנח, אבל מבחינת עמידות לחלודה זה עושה את ההבדל. מה חשוב- היופי או האופי :wink: ?

קרמיט
אביר האפל

יצירת שכבת פטינה בעזרת לימון

הודעה על ידי קרמיט » 19:43 ,23 דצמבר 2007, א'

Coldstorm,
אני יוצר את שכבת הפטינה כך:
סוחט לימונים וממלא כוס בגובה של הלהב (כן, זה הרבה לימונים). מעמיד את הלהב בתוך הכוס (אם צריך תשים ליותר מרבע שעה כול פעם, שים שעה).

והשכבה יוצאת פחות או יותר אחידה (כפי שרואים בתמונות שהעליתי).
בכל מקרה חשוב לזכור שמדובר בשיטה מאולתרת וכך היא תראה. אל תצפה לקבל תוצאות של השחמה מקצועית. זו לא השכמה מקצועית. מדובר באילתור בלבדד שנועד לשמור על הלהב. מיועד ללהבי עבודה בלבד. עם ה - Look מאוד חשוב לך, תעשה בתשלום השכמה מקצועית / ציפוי אפוקסי וכו'.

רם (קרמיט).

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 19:56 ,23 דצמבר 2007, א'

לפי הדוגמה עם האופינל נראה לי שהלימון יוצר ממש השחמה.
אני משתמש ב GUN BLUE - מצויין ולוקח כמה שניות ליצור גוון כחול כהה עד שחור. פלדה לא הומוגנית יוצרת השחמה לא אחידה בכל מקרה.

coldstorm
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי coldstorm » 13:50 ,24 דצמבר 2007, ב'

אוקי. סחטתי הרבה לימונים והשהתי לשעה. הפאטינה אכן יותר אחידה. תודה על העזרה.
מה זה gun blue ואיפה אפשר להשיג בארץ?

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 14:46 ,24 דצמבר 2007, ב'

GUN BLUE כשמו כן הוא - תכשיר כימי להשחמה של רובים (במקור). נחשב לטוב ביותר (של החברה G96), לפחות לדעתי ולדעת מספר פורומים בינ"ל. השפעה חזקה ומהירה אבל חשוב לעבוד לפי ההוראות. זה מין ג'לי בצבע כחול בהיר בקופסה קטנה למדי, עולה סביב 100 ש"ח למיטב זכרוני (מספיק להמון) וניתן להשגה בחנויות נשק חם גדולות.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 23:34 ,24 דצמבר 2007, ב'

בנוגע ללימון- אולי יעזור לעשות שיוף עדין ללהב עם נייר לטש לפני הטבילה לקבלת מראה אחיד יותר? או שזה רק יעשה בעיות?

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד