חברים, שלום לכולם. מחפש מודלים מוצקים:

פורום ייעודי לקנייה ומכירה של סכינים בין חברי הפורום.
חוקי הפורום
ההודעות בפורם הינן חינם.
השימוש לסוחרים בפורום אסור והוא מיועד לאספנים המעוניינים למכור סכינים במסגרת תחביב ולא יותר מ-6 פריטים בשנה.
האחריות במסגרת מכירה הינה על המוכר. מוכר שמוכר סכינים או ציוד אחר בפורום ימכור רק לבגירים מעל גיל 18, המוכר מתחייב כי יבדוק באמצעות סריקת ת.ז של המוכר או צילום מסמך מזהה רשמי, קודם למסירת הממכר לקונה או לשליחתו.
תהנו, מקווה כי תרוו נחת מהמערכת. הנהלת האתר.
פרסם תגובה
Pasha
חדש בפורום
חברים, שלום לכולם. מחפש מודלים מוצקים:

הודעה על ידי Pasha » 2:09 ,10 מאי 2007, ה'

אשמח להצטרף לפורום, בעיקרון אני דיי מתלמד אך סבי, ז"ל, השאיר לי הרבה מן הידע שלו, והחלטתי שזה הזמן המתאים, לרכוש סכין אמיתית!

אז שמעו נא, חברים. אני מעוניין בסכין, עם עובי להב של לפחות 55 HRS. על סכינים אמיתיות (ולאחרונה גם על הלא אמיתיות) ישנו מיספור, ותוים מורים על העובי הנכון. רק אחדד את הנקודה, ואבקש אך ורק ע"פ הסטנדרטים המערביים, ויותר ספציפית - רק אירופה!

סטנדרטים אחרים, בסיגנון 9*60 וכו' היינם נועדו לכישלון. אני מעוניין בסכין אשר תחתוך מתכת, תחתוך ברגים. כן, ברגים. שאוכל לחדד אותו לא רק דרך אבנים גופרתיים מיוחדים אלא דרך כל אבן!

אורך להב: לפחות ארבע אצבעות... חשיבות מועטה יש גם לסטייל. נעבור לחברות:

אני לא מעוניין בסכינים חברת Ka Bar אשר מייצאת סכינים לצבא ישראל וארה"ב, לא, אני מעוניין באחד הבאים:

סקנדינבי ("marttini" הפינית, "helle" הנורווגית, "elka" השוודית). על אלה מוכן אני לשלם עד 100 שקלים.

אם יש למישהו סכינים מחברת Puma, מודלים "coguar", "wildoter", "white hunter", "Trail guide" פתוח להצעות. מין הסתם על סכינים אלה אהיה מוכן לשלם יותר.

כמו כן אשמע הצעות על "nieto" הספרדית, או על "buck" האמריקאית (עד 30 אירו מוכן לשלם).

מחכה להצעות, ואם יש הצעה נגדית, כלומר ספק או חנות שמוכרת את החברות האלה - הבן אדם יבורך.

קרמיט
אביר האפל

מודלים מוצקים

הודעה על ידי קרמיט » 7:37 ,10 מאי 2007, ה'

שלום Pasha,
יש לך קצת בלבול במושגים. ה - 55 HRS מתייחס לקשיות הפלדה עפ"י סולם רוקוול (ולא עובי כפי שציינת).
פלדה בעלת דרגת קשיות 55 HRS לא תחתוך ברגים. ופלדה בדרגת קשיות גבוה מספיק בשביל לחתוך ברגים, קשה להשחזה ולא תושחז באבנים רגילות.
לגבי סכיני j.marttiini או Helle. אלו סכינים מצוינות, אבל לא חותכות ברגים. בכלל, סכין לא נועד לחתוך ברגים. אם את צריך לחתוך ברגים תרכוש משור מתכת פשוט.
ודבר אחרון, מחירים. אם תמצא את הסכינים שציינת במחירים שציינת, תיידע אותנו. אני אישית אשמח לרכוש גם......

בהצלחה.
נערך לאחרונה על ידי קרמיט ב 12:38 ,10 מאי 2007, ה', נערך פעם 1 בסך הכל.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 10:36 ,10 מאי 2007, ה'

HRC 55 זה לא מציאה גדולה בשביל להבים לסכינים וזה יותר אופייני לסכינים סינים או פקיסטנים

מצטרף לדעתו של קרמיט, , סכינים של מרטיני ושל הללא לוקחים בנשלחות מדעיות לקוטב.

בשביל לחתוך ברגים, חוטי ברזל ומסמרים יש כלים מיוחדים מותאמים במיוחד. עם סכינים חותכים חבלים, פורסים לחם, חותכים ענפים ירוקים קטנים ומקלפים תפוזים.

הייתי מציע שתארגן לך סכין טוב,נגיד כמו הקא בר, ובשביל הג'ובים של חוטי ברזל וברגים קטנים, איזה מולטיטול , נגיד של ויקטורינוקס

ומשחזת זוית לברגים הגדולים.

מכל אלה תהנה ותלמד המון.

השלב הבא, יהיה רק סכין כמו זה של אלוהים

דוד

http://www.britishblades.com/forums/sho ... hp?t=35922

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 18:59 ,11 מאי 2007, ו'

היי וברוך הבא לפורום,

אני מבין שאתה מתעניין בעיקר בסכיני צייד, וע"י חיפוש פשוט בגוגל תוכל למצוא כמה סכינים יפות במחיר סביר אבל...

אקא, הל או מרטיני אולי תוכל למצוא במחיר המבוקש וגם זה לדעתי יהיה קשה, לפחות לסכינים כאלו שלא עברו התעללות

בנוגע לבאק אלא אם מישהו ממש שונא את הבאק שלו (דבר שלא יכול אפילו לעלות על דעתי למה?? 8O ) יש לי כיום כשלוש סכינים או ליתר דיוק סכין ושני אולרים ובסכום כזה אני אפילו לא אחשוב לוותר עליהם כנ"ל לגבי פומה ... ישל י אולר אחד שלהם דגם יחסית חדש של הפומה פוליס (חייב לציין יותר טוב מגרבר ... באמת, יש לי אפילו נשיקה ממנו על האגודל שלי ) וגם עליו אני אישית לא אוותר כל כך מהר

אגב יש נקרא לזה המשכיות לסכיני גרקו ואני חושב שהן תענינה לך על רוב הדרישות , המחיר שלהן לא כל כך גבוה (בסביבות ה70 -100+ דולר) אבל בהחלט אחת הסכינים הנוחות שששמתי את ידיי עליהן

אגב מישהו פה אמר משהו כזה מזמן פה דבר שנכון ברוב המוחץ אפשר להשיג סכינים איכותיות יותר אבל המחיר יהיה גם בהתאם

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 4:59 ,13 מאי 2007, א'

המשכיות לסכיני גרקו?! אבל הבנתי שהוא כבר אינו מייצר סכינים... אמיר, למה בדיוק כוונתך?
Crocodile Dandy said: That's a knife!

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 10:36 ,14 מאי 2007, ב'

היו שמועות שהוא מת, אין לי מושג אם זה נכון או לא , ויש שמועות עכשיו שהוא אמנם הפסיק לייצר אבל עדיין מייצרים את הדגמים הקיימים בידיעתו, אני מברר בדיוק על דגם מסוים באתר שלו וגם שאלתי בנוגע לזה, מחכה עדיין לתשובה אם זה נכון או לא

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 9:47 ,15 מאי 2007, ג'

ג'והן גרקו היה חולה מאד והפסיק לייצר.
נכון לעכשיו הוא פעיל, אין לי מושג אם מה שנמצא למכירה זה מייצור ישן או שהוא חזר לעבודה מלאה. הוא מוכר באופן ישיר גם באי-ביי.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים