שאלה היפוטתית

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
charnibog
חדש בפורום
שאלה היפוטתית

הודעה על ידי charnibog » 11:43 ,15 מרץ 2007, ה'

נגיד ואתם ניצבים עכשיו במצב של חיים ומוות מול יריב החמוש בסכין איזה סכין היתם מעדיפים שיהיה לכם ביד? :twisted:

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 14:36 ,15 מרץ 2007, ה'

מי שיודע מה לעשות עם סכין בכלל לא איכפת לו איזה יש.

אפשר להרוג מישהו גם עם סכין פלסטיק, עם קוצץ ציפורניים , עם קומפקט דיסק ועם פילטר של סיגרה
.
ובודאי שגם עם מיתר של פסנתר.

OK?

:roll:

דוד

coldstorm
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי coldstorm » 18:16 ,15 מרץ 2007, ה'

הכי ארוכה שאפשר, כדי להרחיק אותו ממך ולהרתיע. הבעיה היא שצריך להתפשר על האורך בשל משקל וסרבול. חייל קרבי לא יסחב ציוד לחימה מלא ובנוסף חרב לגיבוי, אלא יבחר בסכין לחימה באורך סביר.

charnibog
חדש בפורום

ומי שיש לו אקדח

הודעה על ידי charnibog » 20:34 ,16 מרץ 2007, ו'

לא צריך בכלל סכין...
מה קשור מיתר פסנתר? נהיית לי לאון?
אני אישית הייתי אומר סכין בואי להב גדול יחסית מתאים לדקירה ושיסוף וגם יש ידית שמגינה על היד. (אגב יש בארה"ב מקום שמלמד שיטה מיוחדת ללחימה בסכין בואי במיוחד).

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 23:04 ,16 מרץ 2007, ו'

אתה יודע מה? באווי שמהבאווי

חפש בגוגל על סכיני הקורוו הצ'יליאנים ותלמד איזה נזקים דבר כזה מסוגל לעשות בידיים של אחד שלא הלך לשום בית ספר מיוחד באמריקה ואפילו לא בטוח שגמר בית ספר יסודי.

שני חתכים ב"X" וכל הקישקעס של היריב בחוץ.

מגעיל, אה? ותאר לך שהם נופלים על הארץ, והרגליים של הנפגע מסתבכים בהם והוא נופל, ואם היום חם אז יש גם הרבה זבובים, והאדמה חלקלקה מהדם שנשפך.אבל ככה זה כשדנים בקרבות סכינים על החיים ועל המוות.

על אמת ולא מתוך חוברות קומיקס או סרטים "family safe"

על מיתר של פסנתר אתה שואל? זה הורג בלי רעש וכמעט בלי דם. הכלי החביב על אנשי קומנדו מסויימים.

וכשהולכים על החיים ועל המוות, פוזות עם סכיני הי טק עם להבי קרמיקה וידיות טיטניום לא עוזרות הרבה אם היריב מאומן כמו שצריך

אני אוהב סכינים אבל מעדיף להתייחס אליהם כאל כלי עבודה ולא ככלי משחיט.

אין שום סיבה ליהודי שומר חוק ואוהב אדם באשר הוא, להקלע לסיטאוציה כפי שאתה מתאר

רובנו כאן, אני חושב, שירתנו בצבא. נלחמנו גם על חיינו ,ראינו מה זה סבל גם שלנו וגם של אויבנו.

סכינים הם בשביל לקלף תפוזים ולעבודות ליד המנגל, כמו שגברים אמיתים עושים.

קרבות סכינים ודברים דומים הם ממש לא לעיניין. מתאים לפושטקים שיכורים בדיסקוטקים.

חיילים נלחמים ברובים.
.
.
דוד.

ברווז
מנהל אתר

Re: שאלה היפוטתית

הודעה על ידי ברווז » 1:14 ,17 מרץ 2007, ש'

charnibog כתב:נגיד ואתם ניצבים עכשיו במצב של חיים ומוות מול יריב החמוש בסכין איזה סכין היתם מעדיפים שיהיה לכם ביד? :twisted:
מן הסתם, את הסכין של היריב :twisted:
וזה ניתן להשיג בקלות בלמידת אמנויות לחימה.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

lerman
אגדת הפורום

הודעה על ידי lerman » 18:51 ,17 מרץ 2007, ש'

"סכינים הם בשביל לקלף תפוזים ולעבודות ליד המנגל, כמו שגברים אמיתים עושים.
קרבות סכינים ודברים דומים הם ממש לא לעיניין. מתאים לפושטקים שיכורים בדיסקוטקים.
חיילים נלחמים ברובים.
דוד"

well said

charnibog
חדש בפורום

ואני חשבתי שהכותרת שאלה היפותטית מספיקה...

הודעה על ידי charnibog » 9:03 ,18 מרץ 2007, א'

מדובר בדמיון ולא במציאות ומן הסתם שלא מדובר בשאלה המבוססת במציאות.
דוד אתה לא היחידי ששירת את ארצו במסגרת קרבית ותאמין לי שלמרות שגם אני ראיתי/עשיתי דברים אני לא רואה סיבה להתרברב בזה כולם עושים צבא במדינה הזאת אם במקרה שכחת.
אז שוב להבהיר מדובר בשאלה לא רצינית המוגבלת לתחום המחשבה בלבד.

קני
חדש בפורום

הודעה על ידי קני » 18:02 ,18 מרץ 2007, א'

את הביונט שנמצה בקצה הרובה ואז חיים ומוות של מי אתה שואל ? :D

dBu24
בלייד ראנר

Re: ואני חשבתי שהכותרת שאלה היפותטית מספיקה...

הודעה על ידי dBu24 » 18:57 ,18 מרץ 2007, א'

charnibog כתב:מדובר בדמיון ולא במציאות ומן הסתם שלא מדובר בשאלה המבוססת במציאות.
דוד אתה לא היחידי ששירת את ארצו במסגרת קרבית ותאמין לי שלמרות שגם אני ראיתי/עשיתי דברים אני לא רואה סיבה להתרברב בזה כולם עושים צבא במדינה הזאת אם במקרה שכחת.
אז שוב להבהיר מדובר בשאלה לא רצינית המוגבלת לתחום המחשבה בלבד.
לא עלה בדעתי להתרברב על כלום וצר לי שדברי כך הובנו.

הכוונה שלי הייתה לא פחות ולא יותר מאשר לציין שמי אשר ראה סבל ומה שנקרא היום "תמונות קשות" והתבגר מספיק לא יעז להעלות שאלה שכזאות,

. אנחנו די מגחכים על הקרבות הדבילים שמראים בטלוויזיה או בסרטים כי מי שהתנסה בזה יודע שהמציאות שונה בהרבה ועם הדברים האלה לא משחקים . .

כאן פורום די מקצועי של חובבי סכינים, אספנים ובונים בעצמם, למען היופי שבעיצוב, והערכה ליצירתיות והאמנות של בוני הסכינים למיניהם.

יש אכן, לצערנו הרב, את הצד המכוער של סכינים כנשק , בעיקר בידים הלא נכונות ואי אפשר להתעלם מזה. אבל, אפשר דרך הפורום הזה, לבקר ולהוקיע את התופעה, שבסופו של דבר פוגעת בנו, אנשים שקטים והגונים אשר לנו ולקרבות סכינן אין לנו ולא כלום

דוד.

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 5:51 ,19 מרץ 2007, ב'

דוד, אני מסכים עם כל מילה שאמרת. אם כי יש עוד סיבה לאסוף סכינים - הכוונה לפריטים הסטוריים. לדעתי, זה ממש לאסוף את ההסטוריה. הרי ההמצאה העתיקה ביותר של האנושות - זה דווקא להב. בשבילי, סכינים הם פריטי אספנות או כלי עבודה בלבד, ולא שום דבר אחר.
Crocodile Dandy said: That's a knife!

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 12:21 ,19 מרץ 2007, ב'

יש אשר טוענים כי קיסם השיניים קדם לסכין והוא בעצם הכלי העתיק ביותר.

בכל מקרה אני לא מתכוון להתחיל לאסןף קסמי שיניים משומשים, אפילו לא את אלה של טוט אנך אמון או חמורבי

דוד

:roll:

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 14:14 ,19 מרץ 2007, ב'

ההמצאה העתיקה ביותר היא דווקא לא להב, אלא אלה.

Guest

Re: שאלה היפוטתית

הודעה על ידי Guest » 22:57 ,19 מרץ 2007, ב'

charnibog כתב:נגיד ואתם ניצבים עכשיו במצב של חיים ומוות מול יריב החמוש בסכין איזה סכין היתם מעדיפים שיהיה לכם ביד? :twisted:
מתחילים בסכין בואי גמבלר

תמונה

אם הוא לא נבהל, עוברים לרובה צייד 12 גייג', טעון במלואו..

תמונה

או נשר המדבר...

תמונה

או מקל"ר

תמונה

לא הולך, מסובב את הכסא ובורח לכיוון השני חה חה חה :wink: :!:

Battousai
חדש בפורום

חחחחחחחחח הרגת אותי

הודעה על ידי Battousai » 23:18 ,3 נובמבר 2007, ש'

מה שלב הבא ? מרכבה V4 ? :P

Guest

הודעה על ידי Guest » 23:23 ,3 נובמבר 2007, ש'

בבדאי :lol:

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 16:42 ,4 נובמבר 2007, א'

בצורה ריאלית, אם נשלפת עלי סכין אני מעדיף שיהיה עלי כל דבר עם יותר טווח ולהיות כמה שיותר רחוק. כסא, מקל ביליארד, כוס בירה כבדה (להשלכה) וכל היוצא בזה.. באם אין אז אעבור לקרב קרוב ואקווה לטוב... בכל מקרה סכין לא אשלוף גם אם יש מהסיבה הפשוטה שסכין הוא נשק מאוד קטלני אך לא יעיל לעצירת אנשים מה שאומר שאני יכול לדקור ולחתוך כרצוני אבל בתוצאה הסופית זה לא בהכרח ימנע ממני למות בעצמי ואם כן אז זה יכניס אותי לכלא להרבה מאוד זמן....

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 17:59 ,4 נובמבר 2007, א'

אני מעדיף סכין-שף. להזמין את היריב לאסאדו עגל באל-גאוצ'ו... :lol: :P
Crocodile Dandy said: That's a knife!

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 8:36 ,11 מרץ 2008, ג'

iv כתב:בצורה ריאלית, אם נשלפת עלי סכין אני מעדיף שיהיה עלי כל דבר עם יותר טווח ולהיות כמה שיותר רחוק. כסא, מקל ביליארד, כוס בירה כבדה (להשלכה) וכל היוצא בזה.. באם אין אז אעבור לקרב קרוב ואקווה לטוב... בכל מקרה סכין לא אשלוף גם אם יש מהסיבה הפשוטה שסכין הוא נשק מאוד קטלני אך לא יעיל לעצירת אנשים מה שאומר שאני יכול לדקור ולחתוך כרצוני אבל בתוצאה הסופית זה לא בהכרח ימנע ממני למות בעצמי ואם כן אז זה יכניס אותי לכלא להרבה מאוד זמן....
צודק בהחלט ועדיף מקל ארוך שיכול לעשות את העבודה לא פחות מסכין בשביל להגן על חייך
יש עוד פטנט והוא לתת גז ולברוח ברגע ששולפים נשק קר או חם, כי את ההתחלה כולם יודעים אבל את הסוף אף אחד לא יכול לצפות.

פעם נקלעתי לוויכוח בכביש בגלל אדם שחתך אותי ברמזור, אני יצאתי מהרכב וגם הוא יצא אבל עם מברג של 15 ס"מ אני נכנסתי חזרה לרכב והוצאתי משם את המפתח ברגים של הגלגל .
ושנינו נעמדנו אחד מול השני , מחכים לראות מי יעיז לעשות משהו. חבר שלי שעבר במקרה עצר והפריד בינינו.
מוסר השכל אין טעם להיכנס לעימות מיותר אם אתה לא יודע איך הוא ייסתיים. הסיפור שלי יכל להיגמר בשני אנשים בבית חולים בגלל אגו ובגלל שאחד העז להוציא מברג ולאיים.
כשנסעתי הבייתה עוד קצת נסער רק אז נפל האסימון שלולא ההמתנה הקצרה והחבר שפתאום הגיח משום מקום והפריד זה יכל להיגמר ברע וללא כל טעם בגלל שטות של נהג ועצבים.

חברה ההגנה הכי טובה היא לא ההתקפה אלא ההמנעות מהמצב מלכתחילה.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 13:03 ,11 מרץ 2008, ג'

ככה,
אדם שלא יודע להשתמש במקל סתם יגרום לעצמו נזק בכך שהוא יסתבך איתו, באמת כל דבר מספיק כבד ,ראיתי גם כוס בירה אז אלא אם אתם שותים פחות מפיינט היא כלי נשק שימושי לזריקה, כיסא ברים עושה את העבודה גם לא רע, אבל באופן כללי אני מניח שאין פה מישהו שהוא שיפו או סנסאי ככה שלנסות להלחם בכלי נשק עם כלי נשק מאולתר לא רעיון טוב כל כך , לזרוק כן, להחזיק לאורך הלחימה לא.

בנוגע לתגובה של ברווז, כן אפשרי לפרוק אדם מסכין אבל אפילו למאמנים הגדולים זה יבוא כמוצא אחרון, התמקדות בסכין משכיחה ממך את שאר הגוף דבר שעלול לכאוב יותר מחתך .(למי שלא מאמין לי מוזמן לקפוץ לזירה של המאמן הקודם שלי רני קאושינסקי)

באופן כללי אם מישהו שולף עליי סכין, דבר שלצערי קרה לי כבר כמה פעמים בגלל סוג העבודה שבחרתי לעצמי בעבר, הייתי מעדיף להחזיק את אקדח נחמד ביד, וגם זה רק כדי לאזן את שטח הלחימה . בהנחה שלא אז פשוט ידיים חשופות ומשהו כמו מגבת חולצה עבה או אפילו מעיל עור כדי לרכך את החתכים והדקירות בזמן שאני מטפל בשאר הגוף.

מוטי לזר
אביר האפל

דעתי- סתם דיון מתלהם בעקבות שאלה שדורשת זאת

הודעה על ידי מוטי לזר » 20:18 ,11 מרץ 2008, ג'

אני - הייתי מזמין רבעיית פאנטומים (כי אני מהתקופה של "אז" ,ואחרי שרות ב2 טיסות כאלה ) עם פצצת טונה וחצי כל אחד.
או הרבה(3+6+3 כלומר טר+מר+טר למי שמכיר) פצצות 360 ק"ג כ"א.

נו באמת.

סכינים הם כלי עבודה, מולטידיסיפלינרי -שאמנם ניתן לעשות איתן גם דברים אחרים, כגון בשאלה,
אבל אני לא חושב שזה מתאים לדיון בפורום, בטח לא בתקופה הזאת שאנשים נדקרים על מקום חניה.
כי זה סתםעלול להוציא שם "שלא מריח טוב" לתחום אספנות מרתק ומעניין זה שאנו עוסקים בו.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:20 ,11 מרץ 2008, ג'

הדיון הזה מתחיל לחרוג מכללי הפורום.
הדבר הכי חכם לעשות הוא לוותר על האגו וה"כבוד", ולא להיכנס למצב של עימות כלל.
tutisdog, אז מה אם "חתכו" אותך בכביש? שווה לך שיחתכו אותך בגוף על זה?
אותי חותכים בכביש כל הזמן,גם בצורה של "כמעט תאונה".לא צריך לצאת מפרופורציות.
את אלה גם אי אפשר "לחנך", כך שגם התירוץ הזה לא תקף.
לבלוע את הצפרדע ולהמשיך הלאה.בחייכם, אתם לא ילדים קטנים.
אלימות היא לא הפיתרון. תמיד אפשר להימנע מעימות.

אמיר, למען הסדר הטוב והגילוי הנאות, אני חושב שכדאי שתחשוף מה היה סוג העבודה ומה הרקע שלך באמנויות הלחימה. גם אם אנשים ישמעו באיזה גודל אתה, זה לא יזיק...

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 20:55 ,11 מרץ 2008, ג'

דבר ראשון כתגובה להתנהגות מרגיזה של אנשים על הכביש שמסכנים את חיי, כן אני מעיר או צועק אבל לא יוצא החוצה עם מברג, אני מאמין שרוב הסיכויי שכל אדם שייתקל במצב הזה ייעשה שני דברים או כמוני יחפש משהו להגן על עצמו או שייברח, אין לי מושג מה באותו יום בחרתי לעמוד ולא לברוח אבל זה היה המצב. אני אפילו לא מסתובב עם אולר בכיס או בתיק או ברכב
.
לדעתי הדיון לא חרג מפרופורציה כי דברים שנוגעים לכל נשק חם או קר אספנות או לא , זה די לגיטימי שדווקא באתר כזה אתה כן תדבר על התנהגות רצויה ולא רצויה ברגע שאתה מחזיק בידיים כלי נשק. ורצוי שרבים אחרים אם יכנסו ויקראו חלק לפחות שיראו שלא תומכים כאן בשום סוג של אלימות.
כמו שיש כאן שרשור לגבי חוקיות של אחזקת סכין אולר או להב. אני חושב שכבני אדם בוגרים ואחראים דווקא נסיון החיים , והמוסר שעוד יש לחברי הפורום הם אלה שיכלים להשפיע למען שינוי לטובה.

נכון עדיף לא להגיע למצב של קרב סכינים אנחנו אוספים בשביל ההנאה ולא למריבה ועדיף להמנע מאלימות בכלל כלפי כלל החיים.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים