Spyderco Tenaccious

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
Brool
אביר האפל
Spyderco Tenaccious

הודעה על ידי Brool » 22:37 ,13 נובמבר 2013, ד'

חברים,

הזמנתי לאחר קצת חקירה והתלבטות את Spyderco Tenacious (ההתלבטות הייתה אל מול Ontario RAT 1 או Kershaw Chill)
חיפשתי משהו בתקציב נמוך ל-EDC שתהיה קלה ועם להב יחסית רחב

תלחץ כדי לראות תמונה בגודל מלא

כל הביקורות בחו"ל משבחות את ה- Value for Money
למישהו יש ניסיון איתה?
If you can't see the bright side of life, polish the dull side

Shrubbery

Re: Spyderco Tenaccious

הודעה על ידי Shrubbery » 23:19 ,13 נובמבר 2013, ד'

כמו סוברו 88, עובדת, עובדת, עובדת, עובדת - קצת השחזה, עובדת, עובדת, עובדת, עובדת וחוזר חלילה.

תיקח אותך לאן שצריך בלי בעיה.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 23:59 ,13 נובמבר 2013, ד'

קניה מצוינת - חמישה בעלים מאושרים של טניישס יעידו.
ה RAT 1 לדעתי לא מעוצבת נאה ולא מושכת.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

סמל אישי של המשתמש
sharp
חדש בפורום

הודעה על ידי sharp » 9:23 ,14 נובמבר 2013, ה'

קניה חכמה edc מעולה חדה מאוד ootb
המציאות היא מורה אכזרית
מתחילה בניסיון ואז מעבירה שיעור

rgrifat
אביר האפל

הודעה על ידי rgrifat » 10:44 ,14 נובמבר 2013, ה'

תתחדש.
מאיפה הזמנת וכמה עלתה?
תודה

R.G

הודעה על ידי R.G » 10:54 ,14 נובמבר 2013, ה'

קניה סבירה
האולר לכשעצמו בסדר גמור ויחזיק חוד בצורה סבירה
מנגנון הנעילה חלש וקורס תחת לחץ / עיוות - תיזהר בשימוש אגרסיבי בשטח
הלהב מרגיש גמיש ורך יחסית בעבודת שטח ( מול האנלאן ובטח מול הנייבי ב 440C )
שלושתן מיוצרות באותו מפעל
אצלי ( האח הגדול - רסיליאנס ) התפתח חופש קל בפיווט
האנלאן והנייבי עדיפות גם בפלדה וגם במנגנון הנעילה ועולות חצי מחיר
יום טוב

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 11:08 ,14 נובמבר 2013, ה'

לכל הצרכים של הEDC היא מעולה. מחזיקה חוד יפה וכו'.
לצרכים מעבר לEDC? לא הייתי לוקח אותה לשטח...
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

סמל אישי של המשתמש
sharp
חדש בפורום

הודעה על ידי sharp » 18:53 ,14 נובמבר 2013, ה'

היא לא מיועדת ליותר משימוש יומיומי,ועושה את זה כמו גדולה.

חיתוך סלט פה ושם באמצע העבודה פתיחת אריזות וחבלים
(דברים שאני עושה איתה)
לשטח יש כלים שמיועדים לבושקראפט בטח לא פולדרים
המציאות היא מורה אכזרית

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 19:08 ,14 נובמבר 2013, ה'

תלוי מה אתה עושה בשטח...לקמפינג משפחתי/זוגי ממוצע פולדר טוב מספיק.

R.G

הודעה על ידי R.G » 19:19 ,14 נובמבר 2013, ה'

שארפ , זה חשוב לנו לשמוע
תספר לנו קצת על הנסיון האישי שלך עם בושקראפת בשטח

סמל אישי של המשתמש
sharp
חדש בפורום

הודעה על ידי sharp » 19:43 ,14 נובמבר 2013, ה'

Rg אתה באמת רוצה לרדת לרמה הזו?
תהיה בטוח שאני לא סתם כותב על בושקראפט, אים לא היה לי רקורד של כמה לילות בשטח.
המציאות היא מורה אכזרית

R.G

הודעה על ידי R.G » 20:59 ,14 נובמבר 2013, ה'

נהפוך הוא
לא היתה בי טיפה של ציניות
אני עושה שימוש בסכינים בשטח כמעט פעמיים בשבוע ( משתדל ) ואשמח לשמוע מנסיונם של אחרים לא פחות משאחרים ישמעו מנסיוני
כל הודעה בפורום פה נהפכת למיליטאנטית , אם היתי מחפש לתקוף אותך לא היתי משתמש בציניות
עד לפני שנה שימשה אותי סכין פלסים צבאית במשך 15 שנים של טיולי שטח וסכיני בשר ושף לצידה בפן המקצועי והסתדרתי לא רע בכלל
היום אני יודע שאפשר להנות במקום להסתדר לא רע
בדיוק בעוד שעה למשל אצא לטיולון לילה במסגרתו נעבור שטח מאתגר ולאחריו נשב לקפה בשטח
אני די בטוח שהנסיון שלך שונה מהנסיון שלי ולכן כנראה גם השימוש
אז מה נסיונך ?
ולגופו של ענין מישעושה שימוש בסכין לפתיחת מכתבים ולפתיחת קופסאות קרטון יכול להשתמש במפתח מצרור במפתחות של הרכב :-)
הרבה יותר חוקי ויעשה את אותה עבודה בלי סכנה להיפצע
לאומת זאת לסחוב פיקסבלייד שיעשה הכל ברכיבת אופניים ארוכה בשטח קצת מחטיא את המטרה ולכן hd folder הינו כלי בסיסי ביותר בכל עצירה טובה במצב כזה

סמל אישי של המשתמש
sharp
חדש בפורום

הודעה על ידי sharp » 1:14 ,15 נובמבר 2013, ו'

R.G כתב:נהפוך הוא
לא היתה בי טיפה של ציניות אז נשמע ככה
אני עושה שימוש בסכינים בשטח כמעט פעמיים בשבוע ( משתדל ) ואשמח לשמוע מנסיונם של אחרים לא פחות משאחרים ישמעו מנסיוני זה לא נושא השרשור אלה בחור שחיפש חיזוק לקניה שלו .אבל גם אני לרוב יותר מפעמיים בשבוע ברכיבות שאני עושה ביער בן שמן כרמי יוסף או בסופש יומיים טהורים של בושקראפט גולמי אמיתי ועדיין אים אני צריך לעבד עצים או לגלף אני לא אשתמש בפולדר בשביל זה יש לי פול טאנג שאין בה מנגנון שיקרוס
כל הודעה בפורום פה נהפכת למיליטאנטית , אם היתי מחפש לתקוף אותך לא היתי משתמש בציניות ראה תגובתי הראשונה
עד לפני שנה שימשה אותי סכין פלסים צבאית במשך 15 שנים של טיולי שטח וסכיני בשר ושף לצידה בפן המקצועי והסתדרתי לא רע בכלל
היום אני יודע שאפשר להנות במקום להסתדר לא רע ואותי סכין בת 40 של באק שהוריש לי סבא צייד בשביל ההארד קור של העבודות ועוד אופינל 8 אולר שויצרי ובאק 110 שהיו מופקדות מאז 89 הנפלאה כשגיליתי כילד את עולם השטח האינסופי על עבודות יותר עדינות של עיבוד מזון ומטלות מחנה קטנות
בדיוק בעוד שעה למשל אצא לטיולון לילה במסגרתו נעבור שטח מאתגר ולאחריו נשב לקפה בשטח סבבה זה קפה בשטח אבל זו מטלת אידיסי יומיומית
אני די בטוח שהנסיון שלך שונה מהנסיון שלי ולכן כנראה גם השימוש
אז מה נסיונך ? ניסיוני אומר שסכין תעשה מגוון עבודות שנדרוש ממנה
אבל היא תעשה הכי טוב את העבודה שלשמה היא נוצרה
אז לכתוב על טניישס שמנגנון הנעילה שלה לא עומד וקורס בלחץ נשמע שביקשו ממנה קצת יותר מידי
כי לשימוש אגרסיבי בשטח יש full tang וזו הכוונה שלי

ולגופו של ענין מישעושה שימוש בסכין לפתיחת מכתבים ולפתיחת קופסאות קרטון יכול להשתמש במפתח מצרור במפתחות של הרכב :-)
הרבה יותר חוקי ויעשה את אותה עבודה בלי סכנה להיפצע ומה עם החבלים והסלט גם אותם הזכרתי
לאומת זאת לסחוב פיקסבלייד שיעשה הכל ברכיבת אופניים ארוכה בשטח קצת מחטיא את המטרה ולכן hd folder הינו כלי בסיסי ביותר בכל עצירה טובה במצב כזה סבבה אים להכין קפה זו המטרה אבל אים קצת לגלף או סתם מגרד לי ביד וחייב להתעסק במשהו בשביל זה יש לי זרוקה בתיק או על הצואר פינית קטנה או איזה מורה
ואחרי שהיתעיפו לי האצבעות מלכתוב היא אחלה edc כשדורשים ממנה לתת מענה לבלת"מים יומים ולא לגלף איתה או לחלוץ צמיג בשטח
המציאות היא מורה אכזרית

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 7:16 ,15 נובמבר 2013, ו'

תתפלאו לדעת שיש אדון שלוקח סכינים כאלה ועושה להן הארד-יוז טסט. כולל ביקוע בלוקים, נעיצה בלוחות נירוסטה, והשד יודע מה.
לטעמי סכין לא צריכה לעשות שום דבר חוץ מלחתוך. אולי לקצוץ ענף קטן, אבל לא מעבר לזה. לכל השאר- יש כלי ייעודי. מדגיש שוב, זאת דעתי האישית.
פשוט קשה לי להבין מדוע אנשים מצפים מסכין קטנה לעשות עבודה של גרזן, מצ׳טה, סכין ציד, סקינר, מסור, תער, וכל זה בו זמנית.

R.G

הודעה על ידי R.G » 8:38 ,15 נובמבר 2013, ו'

הי ניק
פשוט כי את כל הכילים שמניתה לא תיקח איתך לטיול רגלי או לרכיבת אופנים ארוכה , לאומת זאת בגיפ קימים כל הכילים שמניתה ואף חלקם בכמות כפולה למטרות שונות
אם מבחינת משקל תאלץ לצאת עם כלי אחד בלבד במה תבחר ?

סמל אישי של המשתמש
sharp
חדש בפורום

הודעה על ידי sharp » 11:48 ,15 נובמבר 2013, ו'

R.G כתב:הי ניק
פשוט כי את כל הכילים שמניתה לא תיקח איתך לטיול רגלי או לרכיבת אופנים ארוכה , לאומת זאת בגיפ קימים כל הכילים שמניתה ואף חלקם בכמות כפולה למטרות שונות
אם מבחינת משקל תאלץ לצאת עם כלי אחד בלבד במה תבחר ?

שלא תבין לא נכון ,מסכים על ההתפשרות בנשיאה .
וגם אני ביומיום ולפעמים ברכיבה רק עים פולדר
אבל מצמצם פעילות בהתאם
המציאות היא מורה אכזרית

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 18:04 ,15 נובמבר 2013, ו'

R.G כתב: אם מבחינת משקל תאלץ לצאת עם כלי אחד בלבד במה תבחר ?
תלוי לאן, ותלוי בשאר הציוד שלי. לרוב אני מעדיף את השילוב של פולטאנג על החגורה ואופינל בכיס הקטן. עזוב אותך משקל, זה אופינל, כן? :)
בכן אופן, אני מאוד חובב פיניות. סכינים, הכוונה. פואוקו טוב יכול להיות פתרון לבעייה משקל. כלי נוח, עובד, וחזק.

כמו שכבר אמרתי, אני מעדיף שני כלים שעושים היטב את העבודה שהם נועדו לעשות (למשל סכין ומסור מתקפל), מאשר כלי אחד שמנסה לעשות עבודה של שני כלים, ולא תמיד מצליח.

צריך להמשיך את השיחה הזאת על בירה.

lerman
אגדת הפורום

הודעה על ידי lerman » 21:00 ,15 נובמבר 2013, ו'

אני חייב להודות שאני מסכים עם ניק כאן, הנסיון ליצור כלי אחד אולטימטיבי תמיד נראה תמוהה בעיניי, לדעתי אופינל 10 בכיס (או כל סכין מתקפלת אחרת בסדר גודל הזה), פולטאנג 25-30סמ על החגורה וגרזן קטן בתיק, אם יש בעיה של משקל אז מסור מתקפל, וזה בטבע ישראלי כמובן.

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 22:02 ,15 נובמבר 2013, ו'

lerman כתב:אני חייב להודות שאני מסכים עם ניק כאן, הנסיון ליצור כלי אחד אולטימטיבי תמיד נראה תמוהה בעיניי, לדעתי אופינל 10 בכיס (או כל סכין מתקפלת אחרת בסדר גודל הזה), פולטאנג 25-30סמ על החגורה וגרזן קטן בתיק, אם יש בעיה של משקל אז מסור מתקפל, וזה בטבע ישראלי כמובן.
וגם זה... מעל לדרוש בטבע ישראלי. כמה עצים אתה כבר הולך לכרות?

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 0:15 ,16 נובמבר 2013, ש'

Nik88 כתב:
R.G כתב: אם מבחינת משקל תאלץ לצאת עם כלי אחד בלבד במה תבחר ?
תלוי לאן, ותלוי בשאר הציוד שלי. לרוב אני מעדיף את השילוב של פולטאנג על החגורה ואופינל בכיס הקטן. עזוב אותך משקל, זה אופינל, כן? :)
בכן אופן, אני מאוד חובב פיניות. סכינים, הכוונה. פואוקו טוב יכול להיות פתרון לבעייה משקל. כלי נוח, עובד, וחזק.

כמו שכבר אמרתי, אני מעדיף שני כלים שעושים היטב את העבודה שהם נועדו לעשות (למשל סכין ומסור מתקפל), מאשר כלי אחד שמנסה לעשות עבודה של שני כלים, ולא תמיד מצליח.

צריך להמשיך את השיחה הזאת על בירה.
השילוב הטוב ביותר לדעתי הוא אולר רב תכליתי (רב להב כמו אולר שווצרי) או מולטיטול גדול
סכין בגודל 10-12 ס"מ/ רצוי משהו חזק ואמין שאתה מכיר ועבדת איתו ויושב לך טוב ביד ותצורת להב סטנדטית כמו פוקו, לדעתי עדיף לא משונן.
כלי לחיטוב - לפי עדיפותו של האדם, גרזן קטן/מחטב/ בואי גדולה/מסור מתקפל, למהדרים - גם וגם.... בכל מקרה הכי חשוב שהמשקל הכולל לא יהיה כבד מידי, אחרת יהיה לא נוח.
זה יתן כיסוי לכל הצרכים בקלות.
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

חיימון
אביר האפל

הודעה על ידי חיימון » 1:23 ,16 נובמבר 2013, ש'

רגע של עברית.

תמוה - בלשון זכר.

תמוהה - בלשון נקבה.
המציאות היא הזיה שנגרמת בגלל חוסר של אלכוהול בדם

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 2:01 ,16 נובמבר 2013, ש'

חיימון כתב:רגע של עברית.

תמוה - בלשון זכר.

תמוהה - בלשון נקבה.

תמונה

R.G

הודעה על ידי R.G » 7:42 ,16 נובמבר 2013, ש'

lerman כתב:אני חייב להודות שאני מסכים עם ניק כאן, הנסיון ליצור כלי אחד אולטימטיבי תמיד נראה תמוהה בעיניי, לדעתי אופינל 10 בכיס (או כל סכין מתקפלת אחרת בסדר גודל הזה), פולטאנג 25-30סמ על החגורה וגרזן קטן בתיק, אם יש בעיה של משקל אז מסור מתקפל, וזה בטבע ישראלי כמובן.
וואו יפה לרמן עם כל זה אתה יוצא לרכיבה של 50 קמ בשטח
שאפו !!!
אני ברכיבה האחרונה לקחתי את הספידרקו סופרליף כדי לחסוך משקל בחולצה בכיס האחורי על פני הזד טי 0200
גרזן בטח היה עושה לי נעים בגב ברכיבה :-)

חברים ברצינות , ברור שכשהמצב מאפשר אני לוקח הכל חוץ מהדבר המתנדנד הזה שאתם קוראים לו אופינל
יש מסור
יש גרזן טוב
יש 2 פיקסבלייד שונות
יש מולטיטול איכותי
יש מאצטה טובה ( נקנתה בסכינים למבינים )
ומכיוון שאני לא עוצר להכין את פסל דוד באמצע השטח אין לי סכין גילוף יעודית לשטח הישראלי זה הספיק לי במשך 20 שנות פעילות בשטח
ויצאתי מלא מעט מצבי תקיעה מביכים בחיי
א ב ל
כשאני יוצא לרכיבת שטח לבד של למעלה מ 30 קמ אני לא חושב שהגזן תתאים פה והאופינל די יתקע לי בגב
עד היום האולטימטיבית שלי לסיטואציה הזו היא הספידרקו אנדורה הרגילה שמשלבת משקל קל מאד עם עמידות סבירה ויכולת חיתוך גבוה
הרסיליאנס היתה סבירה אבל לא בהשוואה לאנדורה ופה זה מחזיר אותי לביקורת שהשמעתי על הטאנצס
בתור edc לפתוח מעטפות במשרד וקופסת קרטון מהדאר אני משתמש בכלי משרד - מספריים וסכין יפנית ולא מסתובב כל היום כמו רמבו עם סכין בכיס בסביבת משרדים :-)
מיותר לציין שבסביבת העבודה שבה היתי היו כמה מאות סכיני מטבח מגוונות
מקופיצים ועד סכיני אכילה , שם בטח שלא הסתובבתי עם edc , היו מסביבי הרבה edwk - every day working knife :-)
אחלה סופש

סמל אישי של המשתמש
sharp
חדש בפורום

הודעה על ידי sharp » 9:40 ,16 נובמבר 2013, ש'

R.G כתב:
שאפו !!!
אני ברכיבה האחרונה לקחתי את הספידרקו סופרליף כדי לחסוך משקל בחולצה בכיס האחורי על פני הזד טי 0200

חברים ברצינות , ברור שכשהמצב מאפשר אני לוקח הכל חוץ מהדבר המתנדנד הזה שאתם קוראים לו אופינל
יש מסור
יש גרזן טוב
יש 2 פיקסבלייד שונות
יש מולטיטול איכותי
ומכיוון שאני לא עוצר להכין את פסל דוד באמצע השטח אין לי סכין גילוף יעודית לשטח הישראלי זה הספיק לי במשך 20 שנות פעילות בשטח
א ב ל
כשאני יוצא לרכיבת שטח לבד של למעלה מ 30 קמ אני לא חושב שהגזן תתאים פה והאופינל די יתקע לי בגב
עד היום האולטימטיבית שלי לסיטואציה הזו היא הספידרקו אנדורה הרגילה שמשלבת משקל קל מאד עם עמידות סבירה ויכולת חיתוך גבוה
הרסיליאנס היתה סבירה אבל לא בהשוואה לאנדורה ופה זה מחזיר אותי לביקורת שהשמעתי על הטאנצס
בתור edc לפתוח מעטפות במשרד וקופסת קרטון מהדאר אני משתמש בכלי משרד - מספריים וסכין יפנית ולא מסתובב כל היום כמו רמבו עם סכין בכיס בסביבת משרדים :-)
מקופיצים ועד סכיני אכילה , שם בטח שלא הסתובבתי עם edc , היו מסביבי הרבה edwk - every day working knife :-)
אחלה סופש
אצלי הטניישס חותכת ביום חבילות קרטון בעובי של ס"מ וחבלי ניילון שסכין יפנית לוקחת בפעם שניה רק.
אה וגם סלט כי אין בסביבת העבודה שלי מטבח או כלי עזר אחרים אני עובד בשטח לא רמבו.
אז באמת מעניין אותי איך גרמתה למנגנון שלה לקרוס?
שזו אגב מהות הדיון מלכתחילה.
המציאות היא מורה אכזרית

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 14:15 ,16 נובמבר 2013, ש'

R.G כתב:
שאפו !!!

יש מסור
יש גרזן טוב
יש 2 פיקסבלייד שונות
יש מולטיטול איכותי
א ב ל
אחלה סופש
לי יש אנדורה משוננת, לא חלקה והייתה תקופה שהלכתי איתה עד שהרגשתי שהיא גדולה מידי, עברתי לדליקה והיום יש לי ליידי בג במפתחות ופותחן בקבוקים.
מניח שאתה מתייחס לחלקה כי משוננת היא פתרון טוב לרצועות לא בהכרח לעבודה
אני בכלל מעדיף להבים חלקים, יעשו כל מה שיעשה משונן ועוד
ה-EDC שלי הוא אולר שווצרי (מהעבים יותר - 12 פונקציות - החלפתי עם מוטי לזר על משהו אחר - יש לי 10 כאלה אני אוהב את כולם), הוא עושה 90% מהדברים, הוא לא כבד ונוח ולא ננעל, לא כולל הליידי בג על המפתחות, שמשמשת פתרון מיידי לחיתוך עדין, יש לי כמה כאלה והן כפית, לא מוותר עליהן.
יש לי כמובן לדרמן TTI, שהוא הפתרון הטכני שלי, יש שם פלייר וביטיים והוא הציל אותי לא מעט פעמים בחו"ל ובטיולים
סכין זה משהו שמתאים רק למי שבטיול, או למי שעובד בחוץ בשטח או למי שהולך עם אפוד, קשה להסביר שימוש בסכין פיקס לעובדים "עירוניים" לדעתי.
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

lerman
אגדת הפורום

הודעה על ידי lerman » 15:25 ,16 נובמבר 2013, ש'

תמוה - בלשון זכר.

תמוהה - בלשון נקבה.
תודה על התיקון, אני מודע להבדל, זאת הייתה החלקת מקלדת :P

R.G
כמובן שלרכיבות הציוד הזה לא יתאים, לרכיבות ארוכות הייתי לוקח swisstool ואופינל או איזו ספידרקו עם FRN
, הציוד שתיארתי מיועד לטיול של יומיים שלושה בשטח, ליום אין סיבה לסחוב גרזן לדעתי.

R.G

הודעה על ידי R.G » 20:14 ,16 נובמבר 2013, ש'

lerman כתב:

תמוה - בלשון זכר.

תמוהה - בלשון נקבה.
תודה על התיקון, אני מודע להבדל, זאת הייתה החלקת מקלדת :P

R.G
כמובן שלרכיבות הציוד הזה לא יתאים, לרכיבות ארוכות הייתי לוקח swisstool ואופינל או איזו ספידרקו עם FRN
, הציוד שתיארתי מיועד לטיול של יומיים שלושה בשטח, ליום אין סיבה לסחוב גרזן לדעתי.

R.G

הודעה על ידי R.G » 20:16 ,16 נובמבר 2013, ש'

R.G
, הציוד שתיארתי מיועד לטיול של יומיים שלושה בשטח, ליום אין סיבה לסחוב גרזן לדעתי.[/quote][/quote]

לרכיבה הבאה נצא עם הסטרידר , נראה לי שיחס החוזק משקל שלה יהיה הכי טוב וקרוב לאנדורה הקלה
הסוויסטול כבד מדי בדיוק כמו הלדרמן , ואופינל אני לא סובל
אני כנראה אביא דליקה zdp שהיא לא פול פלאט שנראת לי הכי מתאימה , כולל למצבי חירום

לגבי הטאנאצס אני לא הראשון שאומר שמנגנון הנעילה שלה לא להיט

עומר גם לי היה אנדורה משוננת , בין הראשונות שלי , אין לי מושג איך להשחיז אותה אז מכרתי , אבל מבחינת חיתוך בשטח היא פנומנאלית !!! חתכתי איתה צינורות קוולאר באחת הירידות למספר ימים לדרום פשוט אחלה סכין אבל זה לא הגיוני להשחיז אותה
נערך לאחרונה על ידי R.G ב 20:29 ,16 נובמבר 2013, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
EitamSil
מכור לסכינים

הודעה על ידי EitamSil » 20:23 ,16 נובמבר 2013, ש'

אני אגיד לכם בכנות , הסכין הראשונה שלי הייתה מתקפלת והייתה איתי בשטח המון . היא הייתה היחידה שלי .
תחילה זאת הייתה ויקטורינוקס בת 20 ואחרכך , ONTARIO RAT 1 [סכין מדהימה שמומלצת באותה רמה כמו הטניישס ].
אני שומע המון על שבירות של סכינים ודברים הזויים שרק האל יודע מה אבל בכנות - אם חתכתם את מה שאתם באמת צריכים ופעלתם בצורה הגיונית , זה לא יקרה .
שום מנגנון נעילה לא יקרוס עליכם מלפרוס תפוח , לגלף קצת וכל דבר הגיוני אחר .
גם להב קבוע יכול להשבר כמו מתקפלת . הכל תלוי לדעתי ברמת ההגיון שבשימוש , עבודה יעילה וגם רמת הסכין .
וקרה והחלטתם שעליכם לקצוץ ולבקע כמה עצים , גרזן יעשה את העבודה ויכול גם לשמור על אחלה משקל .
ערב טוב כולם ,
איתם.

Brool
אביר האפל

הודעה על ידי Brool » 23:34 ,17 נובמבר 2013, א'

טוב חברים, אני שמח שהדיון נלקח למחוזות מעניינים ומפותחים על אף השאלה המאוד בסיסית שלי (או שהיא לא הייתה בסיסית)

משתמע מכל הדיון שבכלל נדרש קודם להגדיר מה זה EDC - אצלי זה די פשוט מאחר ואני לא איש של שטח על בסיס קבוע אז מדובר על כל השאר (ואל תקפצו לאתגר מה זה כל השאר - ניתנו פה המון דוגמאות)

קראתי מעט מאוד ביקורות לא טובות על מנגנון הנעילה אך בהחלט צוין שנבע כתוצאה מ-ABUSE
מאידך, קראתי גם על כאלו ש"קרעו" את הסכין ביחס ל-EDC רגיל של אדם פשוט ויצאו מרוצים עד הגג

בסך הכל התחושה היא של קנייה מאוד טובה עם יחס מדהים בין עלות לתועלת
מתחת לפני הדברים למעשה הסתתרה השאלה האם ניתן היום להשיג איכות סבירה (אפילו סבירה ++/טובה) בעלות סבירה ושווה לכל כיס - התשובה היא כנראה שכן.

בנוסף, בהחלט מתחבר למה שניק אמר שעדיף לכל מטרה את הכלי הייעודי שלה, אבל בהינתן אילוצים אל תוך המשוואה - אזי הגישה של מולטיטול טוב בתוספת מתקפלת טובה מאוד עושים שכל (באחד הביקורים אצל עומר גרטי, ראיתי מה הבנאדם מסוגל לעשות עם אופינל 8 לענף בקוטר 5 ס"מ ועם קצת עזרה מחתיכת ענף זרוק אחר... 8O ... שיכנע אותי שלא צריך יותר)

Brool
אביר האפל

הודעה על ידי Brool » 9:50 ,18 נובמבר 2013, ב'

ראמי, פיספסתי את השאלה שלך
הנה הקישור:
http://www.aliexpress.com/item/NEW-Spyd ... 05534.html

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 19:18 ,18 נובמבר 2013, ב'

http://www.youtube.com/watch?v=pKol-A0fX7E

הנה דוגמה לעוד אידיוט שלוקח סכין קטן ויפה והורס אותו בלי סיבה.

rgrifat
אביר האפל

הודעה על ידי rgrifat » 21:42 ,19 נובמבר 2013, ג'

Brool כתב:ראמי, פיספסתי את השאלה שלך
הנה הקישור:
http://www.aliexpress.com/item/NEW-Spyd ... 05534.html
תודה על הקישור.
נראה לי מוזר שסכין אמריקאית נמכרת ע"י סיני (גם אם היא מיוצרת בסין). איך ניתן לוודא שהיא מקורית?
מאחל לך שתהנה ממנה. תמיד רציתי ספיידרקו אבל טרם החלטתי איזה דגם.
ראמי

Brool
אביר האפל

הודעה על ידי Brool » 14:03 ,20 נובמבר 2013, ד'

ראמי, זה לא יותר מוזר מאשר ספיידרקו שנמכרת ע"י ישראלי :D
הסכין הספציפית הזו מיוצרת בסין ולכן אני יותר רגוע - לא הייתי קונה את אחד הדגמים שאני יודע שמיוצרים בארה"ב או יפן בסין

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד