הודעה של אסף בן זיו

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
Guest
הודעה של אסף בן זיו

הודעה על ידי Guest » 21:17 ,31 ינואר 2007, ד'

שם השולח: אסף בן זיו
אימייל השולח: asafbenzeev@walla.com
תוכן ההודעה: שלום,

שמי אסף בן זאב ואני חדש באתר. אני עוסק בנפחות וברצוני לדעת מהם הטמפרטורות הקריטיות של הפלדות: d2 ו o-1?

בנוסף, מהם הזמן והטמפרטורה של שחרור מאמצים?

ברשותי מספר סכינים מענינות מצ\'כיה והונגריה ובקרוב אצרף תמונות שלהן באתר.

אודה מראש על תשובתכם,

אסף בן זאב

yuval
חדש בפורום

חיסום הרפייה

הודעה על ידי yuval » 22:06 ,31 ינואר 2007, ד'

אסף

יש הרבה מאוד חומר באינטרנט אבל ככלל
01 מחוסם ב- 1450 F בשמן ומורפה ב-400F למשך כשעתיים טיפול זה ישיג בערך 60RC
D2 יחוסם ע"י קרור באוויר מ-1850 F ? (מומלץ להשאירכ-20 דקות בטמפרטורה זו)
הרפיה ב-500F למשך כשעה תיתן 58-60 RC

זמן ההרפיה והחימום לפני החיסום תלויים בעובי החומר אבל תמצא "מרשמים שונים"

יובל פלג

Guest

הודעה על ידי Guest » 23:24 ,31 ינואר 2007, ד'

אסף
בגלל המבנה של הלהב שהוא לא אחיד - דהיינו החתך שלו הוא לא מרובע אלא קרוב יותר למשולש ולעיתים גם לא סימטרי, קשה לנפח - ולצורך העניין יצרן הלהבים הוא כזה לעקוב אחרי הוראות הייצרן , מה גם שהרבה יצרנים מתמודדים עם חוסר ציוד מדוייק כמו תנור מבוקר - שהוא בגדר חלום למשל בשבילי,
O1 לצורך העניין היא פלדה פחמנית, D2 היא "כמעט " אל חלד, אבל למרבה השמחה תתנהג ככזו בנושא הטיפול הטרמי,

מקובל לשפוט את הטמפרטורה לפי הצבע שהמתכת מקבלת, הבעייה היא שגם הסיגים שבמתכת וגם התאורה בנפחייה עלולים להטעות, לכן משתמשים בטריק של נפחים שעובד הייטב בשטח, למרות שאולי חלק מהמטלורגים ירים גבה בנוגע לדיוק שבתהליך,
חשוב מאוד שהלהב יחומם באופן אחיד, כלומר, הצבע שלו יהייה אחיד לכל אורך הלהב בלי קטעים כהים או אפלים,, אני משתמש בתנור גז , נדרש קצת נסיון על מנת לקבל צבע אחיד בלהב, את הלהב אנו מחממים עד לצבע כזה שהוא מפסיק להיות מגנטי ואז מקרר אותו באויר עד לצבע שחור, כך 3 פעמים, בעצם השאיפה היא להביא את הלהב למצב "נורמלי", בפעם הרביעית, כאשר הלהב לא מגנטי טובלים בשמן, אני משתמש ב 50% שמן מכונות ו50% סולר לכל סוגי הפלדות שאני מקשה, כולל פלדת שכבות, כאשר הטבילה בשמן היא עם הצד החותך כלפי מטה, כשהשמן מפסיק לבעבע הוצא מהתמיסה את הלהב ובדוק קושי עם פצירה עדינה חדשה, הפצירה צריכה להחליק על הלהב כמו זכוכית!
עוד כשהלהב חם בדוק עוותים, אם נוצרו סימן שהחימום לא היה אחיד, כל עוד הלהב חם את יכול לתקן עוותים קלים, אם אתה לא בטוח חזור על התהליך, הלחצים שנוצרים בתהליך החיסום עלולים לגרום לשבירת הלהב תוך כדי נסיון לישר אותו,
עכשיו צריך לשחרר מאמצים על מנת שהלהב לא יהייה שביר - או הרפייה בשפת המומחים,
השיטה שאני משתמש ללהבים קטנים (עד 20 ס"מ בערך) היא בתנור האפייה של אישתי כשהיא לא רואה - כ200 מעלות צלזיוס לשעתיים לפחות, עדיף כל הלילה, או , מה שאני מעדיף, לעבוד כנפח (אחרי הכל זה מה שאנחנו), טובלים בשמן ושורפים את השמן בברנר עם להבה רכה, או עדיף בתנור גז כשהבפנים שלו צהוב, סוגרים הגז ומכניסים את הלהב, נשרף השמן מוציאים, טובלים ושורפים שוב, כך שלש פעמים, אני משיג תוצאות טובות, לא יודע כמה RC כי פלדת שכבות לא נותנת תוצאה אמיתית(שכבה רכה ושכבה קשה...) אבל ניתן לגלח שיער ,
D2 התהליך דומה, אפשר להקשות באויר או בשמן, גם ההרפייה דומה, מה שחשוב בשתי הפלדות הוא לא לדחות את ההרפייה מעבר לחצי שעה כדי למנוע שבר הלהב ושברון הלב,
אנצל הזדמנות זו להטיף למה שאני מאמין בו - פלדות פשוטות , כולל O1 אפשר לבצע הרפייה גם בעזרת צבעי החימצון של המתכת, בכלל, לדעתי, הנפחים צריכים לעבוד עם הפלדות הפשוטות יותר , מגוון האפשרויות הוא רב יותר והיצירתיות רבה יותר, מחליד ? נכון, אז מה, גם אנחנו,
מקווה שעזרתי

yuval
חדש בפורום

חיסום והרפייה

הודעה על ידי yuval » 11:28 ,1 פברואר 2007, ה'

בועז ואסף שלום!

חיסום D2 בשמן לא מומלץ בוודאי לא מטמפרטורה גבוהה לטמפרטורת חדר

ניתן להשתמש בשמן זית פשוט (המשמש לתאורה) לחיסום 01

חיסום ע"פ צבע או עדיף ע"פ טמפרטורת סף המגנטיות תתן תוצאה טובה בהחלט

הרפיה ע"פ צבעי חימצון הרבה יותר קשה ומומלץ להשתמש בתנורביתי .

רצוי למדוד לפחות פעם אחת קורלציה בין השעון של התנור לטמפרטורה האמיתית שכן אלו לא מכשירים מדויקים.וסטייה של כמה עשרות מעלות תשנה קשיות סופית באופן ניכר.

לא הייתי שם בהרפיה למשך לילה שעתיים מספקות מעל ומעבר לעובי להב של סכין

יובל

Guest

הודעה על ידי Guest » 15:17 ,2 פברואר 2007, ו'

יובל
ההמלצות שאני נותן הן אילו שעובדות טוב בשבילי, בודאי שיש עוד דרכים להגיע לתוצאות טובות, אבל אני לא בקי בכולן ,במשך הזמן מצאתי מה עובד טוב בתנאים בהם אני עובד, לכן אני מתמקד במה שהוכיח את עצמו אצלי, הן בסוג הפלדות שאני משתמש והן בטיפול הטרמי , כך שאני מדגיש שבשבילי זה עובד טוב,
בקשר לD2 , חיסום בשמן עובד, עיין בקטלוג של פלדום , תמצא שהוא מעניין, גם מחדש,
בועז

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד