german naval dagger ww2.

הפורום מיועד לרכז שאלות בעניין מכס, אחזקה כשרה, והתנהלות למול מוסדות במדינה וביחס למה שחוקי ומה שאינו חוקי.
חוקי הפורום
יש להדגיש: אין בעצות או בחומר המפורסם באתר או בפורום כדי להוות בסיס משפטי עובדתי או אחר כלשהו להסתמך עליו כיעוץ משפטי פרטני; הכל בבחינת חומר כללי שאין להשתמש בו כיעוץ משפטי, אלא כבסיס למחשבה על פי בקשת הנמען או הגולש. כל המסתמך על האמור לעיל, בלא שקיבל יעוץ משפטי מעו"ד המומחה בתחום החוק הרלוונטי או מעמיל מכס, נוטל על עצמו את כל האחריות למעשיו ואין עליו להלין אלא על עצמו.
פרסם תגובה
arnold123
חדש בפורום
german naval dagger ww2.

הודעה על ידי arnold123 » 15:32 ,18 אוקטובר 2013, ו'

שלום לחבריי הפורום , רציתי לפתוח ולומר שהפורום שלכם מקצועי למדיי והתשובות מכובדות ו"מבינות".
השאלה שאני הופנתי איתה אליכם היא בנוגע לסכין הבאה :

http://www.quanonline.com/military/mili ... kriegs.php

הבעיה שלי שלא יצא לי להזמין סכינים באינטרנט ותמיד עשיתי את הקנייה בצורה עצמאית בחו"ל.
אם תוכלו לענות לי השאלות הבאות זה יועיל לי מאוד.
1. האם מותר לייבא סכינים עם שיוך נאצי.
2. אורך הסכין הינו מעל 10 סמ,כלומר כנראה שייעצר במכס. איזה טפסים צריך?[פרט לטופס 582]
והאם ישנם טפסים נוספים שאפשר למלא ומראש ולשלם, לפניי שהסכין ייכנס למכס על מנת לקצר תהליכים.
3. עקב מחירו הגבוה של הסכין, הייתי רוצה לדעת אם אפשר איזה מסים יהיו? [מסים ,עמלות, מכס ,מעמ] אם תוכלו לעזור לי האחוזים של כל מס זה יעזור.
4. האם קיימת האפשרות שלא יהיה אפשרי לשחרר את הסכין? כלומר לאחר שאני מביא את כל המסמכים הנדרשים.

תודה גדולה לחבריי הפורום.

niv krimov
תושב קבע בפורום

Re: german naval dagger ww2.

הודעה על ידי niv krimov » 9:54 ,19 אוקטובר 2013, ש'

יש כמה דברים בעייתים דבר ראשון אני חושב שכל יהודי/ישראלי לא צריך להתעסק עם סכינים כאלה אלא אם יש לו מטרה נעלה, דבר שני זה שהתצהיר על הסכין לשימוש אספני לא מספיק אני חושב שיש איסור במכס על יבוא פריטים עם שיוך אנטישמי במיוחד כל כך בולט עם הצלב קרס הענק על זה, אני חושב שהסכין הזו תיתקע במכס, אם זו הייתה סכין רגילה אז זו לא הייתה בעיה להעביר ואתה.

חיימון
אביר האפל

הודעה על ידי חיימון » 10:02 ,19 אוקטובר 2013, ש'

לפי הקו הזה צריך היה לאסור גם יבוא סכינים מאירן (אחמדינג'אד שקורא להכחשת השואה ולהשמדת ישראל, המן הרשע, ועוד), סכינים ושבריות ממצרים (האחים המוסלמים על הכחשת השואה והקריאה להשמדת ישראל, פרעה והיינו עבדים במצרים), ורק התחלנו עם הרשימה.
המציאות היא הזיה שנגרמת בגלל חוסר של אלכוהול בדם

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 11:00 ,19 אוקטובר 2013, ש'

פריטים במחירים האלו נהוג:
1. לשלוח ב FEDEX או UPS.
2. לבטח על כל הסכום
3. הם ידאגו לשחרור וגביית עמלות.

נ.ב. כך בחשבון שעלות השרות יכולה להגיע ל 250-300 דולר, לא כולל מיסים.

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 12:37 ,19 אוקטובר 2013, ש'

arnold123 כתב:שלום לחבריי הפורום , רציתי לפתוח ולומר שהפורום שלכם מקצועי למדיי והתשובות מכובדות ו"מבינות".
השאלה שאני הופנתי איתה אליכם היא בנוגע לסכין הבאה :

http://www.quanonline.com/military/mili ... kriegs.php

הבעיה שלי שלא יצא לי להזמין סכינים באינטרנט ותמיד עשיתי את הקנייה בצורה עצמאית בחו"ל.
אם תוכלו לענות לי השאלות הבאות זה יועיל לי מאוד.
1. האם מותר לייבא סכינים עם שיוך נאצי.
2. אורך הסכין הינו מעל 10 סמ,כלומר כנראה שייעצר במכס. איזה טפסים צריך?[פרט לטופס 582]
והאם ישנם טפסים נוספים שאפשר למלא ומראש ולשלם, לפניי שהסכין ייכנס למכס על מנת לקצר תהליכים.
3. עקב מחירו הגבוה של הסכין, הייתי רוצה לדעת אם אפשר איזה מסים יהיו? [מסים ,עמלות, מכס ,מעמ] אם תוכלו לעזור לי האחוזים של כל מס זה יעזור.
4. האם קיימת האפשרות שלא יהיה אפשרי לשחרר את הסכין? כלומר לאחר שאני מביא את כל המסמכים הנדרשים.

תודה גדולה לחבריי הפורום.
הי,

אני מרגיש צורך לציין שברמה האישית יש לי בעייה עם אספנות של פריטים נאצים.
אני לא מכיר את החוק בנושא.

niv krimov
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי niv krimov » 14:58 ,19 אוקטובר 2013, ש'

חיימון כתב:לפי הקו הזה צריך היה לאסור גם יבוא סכינים מאירן (אחמדינג'אד שקורא להכחשת השואה ולהשמדת ישראל, המן הרשע, ועוד), סכינים ושבריות ממצרים (האחים המוסלמים על הכחשת השואה והקריאה להשמדת ישראל, פרעה והיינו עבדים במצרים), ורק התחלנו עם הרשימה.
חיימון היקר יש חוק בבירור שאוסר על יבוא כל פריט ממדינות ערב כולל סכינים, דבר שני אני ציינתי שכאשר מופיע בבירור סמל אנטישמי אז זו עלולה להיות בעיה אם הוא הייה לוקח סכין בלי הסמל הנאצי כנראה זו לא הייתה בכלל בעיה אפילו אם זאת סכין בעלת שיוך נאצי די להיות ראש קטן אתה יודע בדיוק למה התכוונתי

arnold123
חדש בפורום

הודעה על ידי arnold123 » 19:16 ,19 אוקטובר 2013, ש'

אני מעריך את התגובות שלכם, ואת היחס שלכם כלפיי אותו סכין גם את ההתנגדות.
העניין הוא שמבחינה מוסרית? אני לא רואה בזה שום בעיה בתור יהודי ישראלי לאסוף פריטים ממלחמת העולם ,בין היתר של הנאצים.
יש לי חבר שציטט אספן שאמר:"הנאצים אספו פריטים של יהודים,מה עוצר אותנו מלאסוף פריטים עליהם?".
הכוונה שלי היא שיש לזה חשיבות היסטורית לעם היהודי לשמר את הפריטים של האנשים שניסו לרצוח אותנו, בין אם במוזיאונים ובין אם באוספים פרטיים. הרי אף אחד לא הולך ל"יד ושם" ומנסה להוציא אותם כאנטישמים בגלל שהם אוספים ציוד נאצי.

נחזור לנושא העיקרי, לגביי FEDEX אני חושב שהסכום המדובר גבוה מדי יחסית לעלות הסכין.
הקישור שהבאתי הוא של דגם מאוד ספציפי שיוצר על ידי יצרן בעבודת אומן עם איורים על גבי הלהב.
הסכין עצמו שבכוונתי להזמין יוצר על ידי אומן אחר ללא האיור על גבי הלהב, מה שמנמיך את מחירו לאיזור ה 1000$ במזרח אירופה , או 2000-3000$ בשאר העולם. מכאן אני חושב שעלות משלוח של 300$ בשביל סכין שערכה המינימאלי הוא 1000$ הוא קצת יקר.

עם כל הכבוד, אמתין לעוד תגובות של אנשים שאולי מכירים בצורה יותר אישית את הפריטים האלו והיבוא שלהם לארץ.

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 19:23 ,19 אוקטובר 2013, ש'

תתקשר אליהם ותברר, זה הכי טוב, כי הם כבר עושים את עמילות המכס אז הם ידעו.

דבר נוסף,
יש הבדל תהומי בין יד ושם לבין "פינת האוסף הנאצי" בבית

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 20:23 ,19 אוקטובר 2013, ש'

יש לי מספיק פריטים גרמניים מWW2 ואני עוד לא מתכוון לבנות משרפות ובכייף הייתי תולע את אייכמן פעם נוספת.
חברה, אני מבין שזה תחביב ישראלי ידוע להיכנס לאנשים לכיס ולראש.
אולי הגיע זמן לקחת את הדברים בפרופורציה. אנחנו לא מכירים את האיש, אז מגיע לו להנות מהספק.

arnold123, אתה הולך להזמין פריט ב2000$, אז לא רלוונטי מה ערכו מינימלי או מקסימלי, זה פריט של 2000$.
להוציא 10-15% נוספים כדי לוודא שהוא יגיע בשלום, לפי דעתי זאת הוצאה משתלמת.
סביר להניח, שמוכר לא ירצה לסכן את שמו הטוב בעובדן אונזק בזמן העברה, וידרוש שימוש בשירותי בלדרות מאובטחים (זה מה שאני הייתי עושה).

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 21:31 ,19 אוקטובר 2013, ש'

זה לא עניין של תחביב ישראלי, או נימוס.

זה פורום, כאן מביעים דעות, עמדות ,שיח.

הבעתי את שלי, אני חושב שזה "תחביב מגונה", זו דעתי - ובא לי לכתוב אותה.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 0:31 ,20 אוקטובר 2013, א'

כמה דברים שכדאי לדעת: 1. אין איסור מפורש על ייבוא פריט הנושא צלב קרס, אבל אתה עשוי להתקל בבעיות שיתחילו מהעובדה שבעיני החוק פגיון = נשק. הפקיד החרוץ ייראה את צלב הקרס ויחפש כל תירוץ למנוע ממך מלהכניס את הפריט ארצה.
2. כמות הזיופים שמסתובבת בעולם וברשת גדולה מכמות המקוריים, כולל זיופים ברמה גבוהה מאד שמורכבים מחלקים שנותרו לאחר מלה"ע II .
3. לרכוש פריט כזה ממזרח אירופה = לזרוק את הכסף לפח.

אני מציע לחפש קודם כל בארץ. יש לא מעט, תתפלא. סוחרי המיליטריה בשוק דיזנגוף ובתערוכות הנשק ישמחו לעזור, זה עשוי להיות אפילו זול יותר בגלל מיעוט הקונים בארץ - כשיש פריט שנמצא פה ולא צריך להזמין במיוחד. תעשה שעורי בית לפני, ספרות מקצועית זו לא מילה גסה.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

חיימון
אביר האפל

הודעה על ידי חיימון » 4:34 ,20 אוקטובר 2013, א'

niv krimov כתב:
חיימון כתב:לפי הקו הזה צריך היה לאסור גם יבוא סכינים מאירן (אחמדינג'אד שקורא להכחשת השואה ולהשמדת ישראל, המן הרשע, ועוד), סכינים ושבריות ממצרים (האחים המוסלמים על הכחשת השואה והקריאה להשמדת ישראל, פרעה והיינו עבדים במצרים), ורק התחלנו עם הרשימה.
חיימון היקר יש חוק בבירור שאוסר על יבוא כל פריט ממדינות ערב כולל סכינים, דבר שני אני ציינתי שכאשר מופיע בבירור סמל אנטישמי אז זו עלולה להיות בעיה אם הוא הייה לוקח סכין בלי הסמל הנאצי כנראה זו לא הייתה בכלל בעיה אפילו אם זאת סכין בעלת שיוך נאצי די להיות ראש קטן אתה יודע בדיוק למה התכוונתי
אני חושב שאני יודע בדיוק למה התכוונת, אבל עדיין, לדעתי, מדובר בעוד חוק אידיוטי, שהופך את המדינה שלנו למין גננת, שלוקחת על עצמה לחנך ילדים מפגרים.

לכל בוגר אמור להיות שיקול-דעת כדי להימנע מלפגוע ברגשות של אחרים, אבל זה לא יכול להיות שהמדינה תיקח על עצמה להיות המצפון של כל אחד, כי יש בזה פטרנליזם שמתייחס לאזרחים בזילזול, כאילו הם ילדים מפגרים, שלא יודעים להבחין בין טוב לרע.
המציאות היא הזיה שנגרמת בגלל חוסר של אלכוהול בדם

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 9:38 ,20 אוקטובר 2013, א'

Shrubbery כתב:זה לא עניין של תחביב ישראלי, או נימוס.

זה פורום, כאן מביעים דעות, עמדות ,שיח.

הבעתי את שלי, אני חושב שזה "תחביב מגונה", זו דעתי - ובא לי לכתוב אותה.
תשמע, הבחור ביקש עזרה קונקרטית לגבי מספר עניינים מסוימים. אם אתה יכול לעזור לו - עשה זאת. אם אתה יכול לעזור ולו ומתנגד ערכית לנושא - אל תעזור לו. אבל זה לא המקום להיכנס לשאלה האם זה לגיטימי או לא, למרות שזו שאלה מעניינית.
אתה יכול לפתוח דיון בנושא זה בשירשור אחר ייעודי לשאלה "האם לגיטימי לייבא ו/או לאסוף פריטי נשק בעלי שיוך נאצי או מתקופת WW2.
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 11:24 ,20 אוקטובר 2013, א'

לא מסכים עקרונית עם הטענה,
אני חושב שצריך לשמור על קוים כללים של דיון אך לא להצמד אליהם בקנאות.
אבל מקבל את ההמלצה ואפתח שירשור :!:
זו באמת סוגיה לדיון, במיוחד נוכח המטען ההיסטורי שהפריטים האלה נושאים.

niv krimov
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי niv krimov » 19:06 ,20 אוקטובר 2013, א'

אולי כל התומכים בטענה של איסוף פריטים בעלות שיוך נאצי היו צודקים אלא אם יש על הפריט סמל שהוא לא רק אנטישמי הוא אנטי כולל
סמל שמזכיר לנו תקופה חשוכה בהיסטוריה שהנאורים עיוותו עובדות מדעיות והמציאו כל מיני תורות שכביכול מבוססות על מדענים דגולים ועכשיו לכל המתחכמים הנאצים אספו כל דבר בעל ערך כספי אבל אני מבטיח לכם שדברים כמו פריטי יודיאקה היו מומסים על ידי הנאצים לגבי יצירות אומנות יהודיות כמו מגילות וכו הם נשרפו על ידי הנאצים אז אם אתם רוצים להרוס פריטים נאצים תרבחו ותסעדו

arnold123
חדש בפורום

הודעה על ידי arnold123 » 19:28 ,22 אוקטובר 2013, ג'

תודה על התשובות הקונקרטיות יותר.
לגביי התשובות הקונקרטיות פחות שעוסקות בכל העניין העקרוני של הסכינים הנ"ל, זכותכם..אני באמת שלא באתי לקבל שיעור במוסר, אני את החשבון נפש שלי עשיתי.
אם הנושא כל כך בוער לחבריי הפורום? באמת רצוי שייפתח דיון בנושא, מאשר דיבורים שאין להם הקשר לפוסט עם שאלה מאוד ספציפית.

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 19:44 ,22 אוקטובר 2013, ג'

יש שירשור בנושא הזה של אנשים שמשקיעים את כספם במזכרות נאציות.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד