כידון למסילת פיקטיני

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
golani_2
תושב קבע בפורום
כידון למסילת פיקטיני

הודעה על ידי golani_2 » 7:44 ,27 יולי 2013, ש'

שלום לכולם,
אני אתחיל מהשאלה עצמה ואח"כ אפרט-
האם מישהו מכיר כידון שמיועד להתקנה על מסילת פיקטיני, פרט לKa Bar pistol bayonet?

היום כאשר מגוון כלי הנשק בשימוש רחב מאוד ובחלק מהכלים החדשים מוותרים לחלוטין על התושבת לכידון (או שמשתמשים בה לצרכים אחרים) כמעט כל כלי נשק מערבי מגיע לפחות עם "הכנה" למסילה ובהרבה מקרים (שוב, בכלים ודגמים חדשים יותר) מגיע עם מסילות ישר מהמדף אפשר לייצר דגם של כידון אחיד שיתאים לכלל כלי הנשק (או לפחות לרוס"רים שהם ה"צרכן" העיקרי של כידונים בכל מקרה) פשוט ע"י חיבור למסילה.

כאמור קא-באר הוציאו משהו דומה, כידון שמיועד לחיבור למסילה של אקדח, הבעיה?
1) זה בעיקר מוצר גאג/וואסח/צחוקים. אף אחד לא באמת הולך עם כידון מחובר לאקדח וזה לא נותן שום יתרון יחסי. זה פריט מגניב (עם תג מחיר די נמוך) אבל השימושיות שלו נמוכה במקרה הטוב.

2) אם היה ארוך יותר היה אפשר לעשות לו שימוש כפול, אבל היות והוא "מיועד לאקדחים" בכל מקום עליו יהיה ממוקם על מסילה של נשק ארוך מודרני- הוא לא יעבור את הקנה ויהיה, שוב, לחסר משמעות.

לסיכום- האם מישהו מכיר כידון ייעודי למסילת פיקטיני שיכול להיות שימושי ולא רק "קונספט מגניב"?
לאור כל הנ"ל ואם אינו קיים- האם מישהו יודע להסביר למה? (כי חיבור למסילה לעולם לא יכול להיות חזק מספיק? כל סיבה אחרת...)
ואם אינו קיים סתם, ללא סיבה, האם מישהו מהיוצרים המוכשרים יוכל לתת לי הערכת מחיר על מוצר כזה :D

תודה רבה על העזרה.

Pesel

Re: כידון למסילת פיקטיני

הודעה על ידי Pesel » 9:33 ,27 יולי 2013, ש'

אם אתה מכיר, פעם היה אקדח Webley-and-Scott
תלחץ כדי לראות תמונה בגודל מלא

אני לא מומחה גדול לאקדחים, אבל אשמח לראות תמונה של KABAR

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 10:38 ,27 יולי 2013, ש'

יש שתי סיבות עיקריות למה אין כמעט כאלה:
1. בנשק צבאי המסילות בד"כ נמצאות מאחורי הכוונת הקדמית, מה שמרחיק את הביונט מקצה הקנה והופך אותו לפחות אפקטיבי עד חסר שימוש כלל (תלוי כמובן בסוג הנשק ובאורך הביונט).
2. ביונט שימושי הוא מנוף שמפעיל מומנט גדול על כלי הנשק. המסילה בד"כ מותקנת על המתפס שאיננו חלק אינטגרלי מהנשק ומהווה נקודת חיבור יחידה. רוב הביונטים (קיימים יוצאים מן הכלל) במאה-וכמה השנים האחרונות מותקנים על שתי נקודות שהן חלק מהקנה, החלק היציב ביותר בנשק.

ישנם יצרני קאסטום אמריקנים שיישמחו לספק לך ביונט בהזמנה מיוחדת, במחיר מתאים.

לסבר את העין: http://www.onpointsupply.com/images/las ... onet_1.jpg
יש להשיג גם בארץ. אנקדוטה: חשבתי לרכוש אחד כזה לעצמי, בדיוק לסיבה של "דאחקות". מזל שניסיתי אצל היבואן ולא הזמנתי, מאחר שהוא לא מתאים לאקדח שלי, למרות המסילות (הבלתי שימושיות בעליל).
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 11:00 ,27 יולי 2013, ש'

Pesel כתב: אני לא מומחה גדול לאקדחים, אבל אשמח לראות תמונה של KABAR
בגרסא המקורית:
http://www.amazon.com/LaserLyte-PB-1-Pi ... B001TKG7RA
בגרסאת ה"זומבים":
http://www.midwayusa.com/product/662601 ... mbie-green
סער כתב:יש שתי סיבות עיקריות למה אין כמעט כאלה:
1. בנשק צבאי המסילות בד"כ נמצאות מאחורי הכוונת הקדמית, מה שמרחיק את הביונט מקצה הקנה והופך אותו לפחות אפקטיבי עד חסר שימוש כלל (תלוי כמובן בסוג הנשק ובאורך הביונט).
זה פתיר די בקלות.
בM4/16 למשל, יש מתאם מסילה שנכנס בכוונת הלהבית (בד"כ משומש לפנס, מה שמשאיר את הצד השני פנוי) זה בדיוק אותו מרחק כמו המתאם המקורי.
גם אם מדובר על מסילה על המתפסים זה עסק של עוד סנטימטר-שתיים, כפי שאפשר לראות פה למשל:
http://www.popularmilitary.com/media/m4.jpg
אם מדברים על תבור למשל, אז המרחק זניח באותה מידה, אולי אפילו יותר:
http://2010.uploaded.fresh.co.il/2010/0 ... 233641.jpg
2. ביונט שימושי הוא מנוף שמפעיל מומנט גדול על כלי הנשק. המסילה בד"כ מותקנת על המתפס שאיננו חלק אינטגרלי מהנשק ומהווה נקודת חיבור יחידה. רוב הביונטים (קיימים יוצאים מן הכלל) במאה-וכמה השנים האחרונות מותקנים על שתי נקודות שהן חלק מהקנה, החלק היציב ביותר בנשק.
זה תשובה שאני מוכן לקבל יותר.
אז כמו שאמרתי בהודעה הפותחת- העומס שביונט כזה יכול לעמוד בו הוא פשוט נמוך יותר?
האם ידוע על נסיונות ממשיים בתחום או שזה הכל על בסיס הנחת מוצא תיאורטית?
לסבר את העין: http://www.onpointsupply.com/images/las ... onet_1.jpg
יש להשיג גם בארץ. אנקדוטה: חשבתי לרכוש אחד כזה לעצמי, בדיוק לסיבה של "דאחקות". מזל שניסיתי אצל היבואן ולא הזמנתי, מאחר שהוא לא מתאים לאקדח שלי, למרות המסילות (הבלתי שימושיות בעליל).
זאת הסיבה שבגינה רכשתי אחד גם, אחרי הרבה ייסורים של למצוא מישהו שעוד נשאר לו כזה במלאי ושיסכים לשלוח לארץ.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 11:44 ,27 יולי 2013, ש'

אתה מנסה לפתור בעיה לא קיימת. לM4 יש התקן כידון שהוא חלק מהכוונת הקדמית ואתה בוודאי מכיר אותו. קיימים מספר סוגי כידונים מתאימים, חלק בניפוק רשמי וכולם ניתנים לרכישה, מחיר לכל כיס.
לגבי תבור, שאין לי איתו היכרות אינטימית כלל, התכנון מבית המדרש של צה"ל לא כולל לחימת כידונים כאופציה, למרות שהיה קיים בדור הקודם, בגליל ובחלק מהגלילונים.

בעניין עומס: גם ככה התקנת כידון מוסיפה משקל לא רצוי בקצה הרובה ומשפיעה על התפעול שלו בשוטף. מאחר שמדובר על סוג של פשרה, החיבור זה לא הדבר העמיד ביותר בעולם וצריך לעמוד בעומסים של נעיצה ומנוף. נקודה אחת = עמוס מוגבר. ברור שמסילה מפזרת את העומס, רק שכל בליטה מעבר למסילה עשויה ליצור מומנט אפשרי שיעשה הכל כדי לקרוע את הכידון ממקומו. פסל שהוא מהנדס יכול אולי להסביר את זה טוב יותר. שימוש בשתי נקודות חיבור קטנות יותר מפזר עומס טוב יותר מנקודה אחת, גם רחבה יחסית.
מכיר רובה בשם VZ58? ידוע יותר בתור קלשניקוב צ'כי. דומה ל-AK לסוגיו רק בצורה חיצונית, שונה מבחינה מכאנית. הכידון שלו זו סכין קטנה וחביבה שמתלבשת באמצעות מסילה דמיות פיקטיני שנמצאת בחלק התחתון של הסתרשף, ותומכת בחצי אורך הידית.
http://i262.photobucket.com/albums/ii11 ... dtech1.jpg
אוצר וחוקר נשק היסטורי

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 11:59 ,27 יולי 2013, ש'

סער כתב:אתה מנסה לפתור בעיה לא קיימת. לM4 יש התקן כידון שהוא חלק מהכוונת הקדמית ואתה בוודאי מכיר אותו. קיימים מספר סוגי כידונים מתאימים, חלק בניפוק רשמי וכולם ניתנים לרכישה, מחיר לכל כיס.
כמובן, אבל כידון של M-4 לא יתאים לSA-80, שלא יתאים לFAMAS שלא יתאים לAK.
לעומת זאת לכל הנ"ל יש את אותה מסילה בדיוק, כך שאפשר לייצר כידון אחיד לכל הדגמים. זה יעיל במיוחד כשמדובר על נשקים כמו התבור שלא באים עם שום אפשרות להרכבת כידון, אבל נרכשים גם ע"י מדינות אחרות (ואזרחים) שמעוניינים לשים כידון.
בעניין עומס: גם ככה התקנת כידון מוסיפה משקל לא רצוי בקצה הרובה ומשפיעה על התפעול שלו בשוטף.
התכוונתי מבחינת העמידות של הכידון, לא תפעול של הנשק.
מאחר שמדובר על סוג של פשרה, החיבור זה לא הדבר העמיד ביותר בעולם וצריך לעמוד בעומסים של נעיצה ומנוף. נקודה אחת = עמוס מוגבר. ברור שמסילה מפזרת את העומס, רק שכל בליטה מעבר למסילה עשויה ליצור מומנט אפשרי שיעשה הכל כדי לקרוע את הכידון ממקומו. פסל שהוא מהנדס יכול אולי להסביר את זה טוב יותר. שימוש בשתי נקודות חיבור קטנות יותר מפזר עומס טוב יותר מנקודה אחת, גם רחבה יחסית.
אז למעשה הרכבה על מסילה אמורה להיות יעילה יותר, לא?
בכידון מסורתי (נשתמש בM-4 כי הוא הנגיש, המודרני והנפוץ ביותר מבחינתנו) הכידון יושב על החיבור הקטן הזה ומאובטח עם טבעת סביב הקנה (שרק נועדה למנוע ממנו לפול, לא משמשת נקודת אחיזה נוספת למיטב הבנתי.
בכידון מורכב מסילה אפשר לנעול בעזרת שני (או יותר, למרות שאני לא רואה פואנטה) מנופים.
למעשה הייתי מצפה שנקודת הכשל העיקרית תהיה החיבור מבחינת פלסטיקה, טאנגים או מבחינת זווית (תוך התפשרות על אחד מתוך השניים האחרונים)
מכיר רובה בשם VZ58? ידוע יותר בתור קלשניקוב צ'כי. דומה ל-AK לסוגיו רק בצורה חיצונית, שונה מבחינה מכאנית. הכידון שלו זו סכין קטנה וחביבה שמתלבשת באמצעות מסילה דמיות פיקטיני שנמצאת בחלק התחתון של הסתרשף, ותומכת בחצי אורך הידית.
http://i262.photobucket.com/albums/ii11 ... dtech1.jpg
זה נראה מעניין מאוד...
יש לך במקרה תמונה של החיבורים? (גם על הכידון וגם על הנשק)
אם זה עובד פה, למה שלא יעבוד למסילת פיקטיני סטנדרטית?

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 12:28 ,27 יולי 2013, ש'

חיבורי כידון VZ58:
http://www.varusteleka.com/pictures/10862c.jpg
http://photos.imageevent.com/willyp/rus ... 20mzzl.jpg

אני לא יודע כמה מוצלח הסידור הזה בשימוש מעשי ככידון. עובדה שרוב העולם חושב ונוקט אחרת.

חוסר אחידות באבזרים הוא הרבה פעמים מוכוון. ר"ע שונות בקליברים בין הגושים, הבדלי רוחב של מסילות רכבת...

טבעת הקנה זה בדיוק נקודת החיבור השנייה. בנעילת הכידון יש מעט חופש שמאפשר את התנועה הקלה של הכידון על הקנה ברווח המזערי שבינו לבין הטבעת. יש רובים בהם אין חופש, עניין של טולרנסים וסטנדרטים. שני המנופים זה סידור פחות טוב לדעתי, רוב הנעילות עובדות על מנוף אחד או כפתור לחיצה.
דווקא הקיבוע הבודד על המסילה נראה לי תליש יותר. אני לא מתנגד לזה, פשוט לא ראיתי עדיין פיתוח משביע רצון לכידון מודרני בגודל מלא על רוס"ר.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 13:35 ,27 יולי 2013, ש'

סער כתב:חיבורי כידון VZ58:

אני לא יודע כמה מוצלח הסידור הזה בשימוש מעשי ככידון. עובדה שרוב העולם חושב ונוקט אחרת.
הוא לא נראה שונה במיוחד מהתושבת של כידון AK...
והעובדתיות הזאת לא בהכרח מעידה על משהו, ע"ע מקלדת QWERTY...
חוסר אחידות באבזרים הוא הרבה פעמים מוכוון. ר"ע שונות בקליברים בין הגושים, הבדלי רוחב של מסילות רכבת...
אמת. אבל פיקטיני הוא בגדול משהו של ה"גוש" המערבי. המעט שבו הוא נמצא בשימוש ב"מזרח", זה אצל יחידות מיוחדות שיכולות להרשות לעצמן רכש של מוצרים יקרים יותר-טובים יותר-מערביים. ALFA ושות'.
טבעת הקנה זה בדיוק נקודת החיבור השנייה. בנעילת הכידון יש מעט חופש שמאפשר את התנועה הקלה של הכידון על הקנה ברווח המזערי שבינו לבין הטבעת. יש רובים בהם אין חופש, עניין של טולרנסים וסטנדרטים. שני המנופים זה סידור פחות טוב לדעתי, רוב הנעילות עובדות על מנוף אחד או כפתור לחיצה.
דווקא הקיבוע הבודד על המסילה נראה לי תליש יותר. אני לא מתנגד לזה, פשוט לא ראיתי עדיין פיתוח משביע רצון לכידון מודרני בגודל מלא על רוס"ר.
אז אני מודה שלא כ"כ הבנתי.
מחד אתה אומר ששתי נעילות טובות יותר ואז אתה מדבר על כך שנעילת מסילה פחות טובה כי היא חיבור אחד?

היות ויש בינינו איזה קצר קל בתקשורת (לפחות מהצד שלי) אני אנסה להשתמש בדוגמא הבסיסית ביותר. תחשוב על חיבור של טריג'יקון למסילה (וסליחה אם אני מדבר קצת הדיוטית, אני פשוט מנסה למצוא מכנה משותף נמוך ככל האפשר):
http://www.hitechtactical.com/images/P/p-16391.jpg

שני האומים (שבצה"ל הם בד"כ שני מנופים) מייצגים שני חיבורים שונים למסילה על שתי נקודות שונות. אני חושב שאתה מתבלבל עם מסילה של גלוק, או בדוגמה של הכידון של קא-באר שמגיעים עם חיבור אחד שבאמת מופעל ע"י כפתור ולא מנוף או אום.

האם מוצר כזה יהיה חזק מספיק?

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 14:17 ,27 יולי 2013, ש'

golani_2 כתב:
סער כתב:חיבורי כידון VZ58:

הוא לא נראה שונה במיוחד מהתושבת של כידון AK... רוב סוגי הכידונים של AK מתחברים בשתי נקודותוהעובדתיות הזאת לא בהכרח מעידה על משהו, ע"ע מקלדת QWERTY... לא יודע מה זה
אמת. אבל פיקטיני הוא בגדול משהו של ה"גוש" המערבי. המעט שבו הוא נמצא בשימוש ב"מזרח", זה אצל יחידות מיוחדות שיכולות להרשות לעצמן רכש של מוצרים יקרים יותר-טובים יותר-מערביים. ALFA ושות'.
אז אני מודה שלא כ"כ הבנתי.
מחד אתה אומר ששתי נעילות טובות יותר ואז אתה מדבר על כך שנעילת מסילה פחות טובה כי היא חיבור אחד? אין פה סתירה, זה היקש לוגי פשוט. נעילה אחת = נקודת גזירה. אולי עכשיו אני מובן יותר.
היות ויש בינינו איזה קצר קל בתקשורת (לפחות מהצד שלי) אני אנסה להשתמש בדוגמא הבסיסית ביותר. תחשוב על חיבור של טריג'יקון למסילה (וסליחה אם אני מדבר קצת הדיוטית, אני פשוט מנסה למצוא מכנה משותף נמוך ככל האפשר):
http://www.hitechtactical.com/images/P/p-16391.jpg

שני האומים (שבצה"ל הם בד"כ שני מנופים) מייצגים שני חיבורים שונים למסילה על שתי נקודות שונות. אני חושב שאתה מתבלבל עם מסילה של גלוק, או בדוגמה של הכידון של קא-באר שמגיעים עם חיבור אחד שבאמת מופעל ע"י כפתור ולא מנוף או אום.

האם מוצר כזה יהיה חזק מספיק?
החיבור של הטריגי'קון עתיק יומין ומוכר לי מתחום האופטיקה האזרחית. הוא מצוין וחזק מספיק לשאת משקל של טלסקופ גדול, אבל זה כל מה שהוא צריך להחזיק. מה יקרה בסדרה של נעיצות כשמאחורי הרובה נמצאת מסה נעה של חייל במשקל כולל של למעלה מ-100 ק"ג? מעבר לזה, התפעול של הנעילה מסורבל ומסובך בתנאי קרב (תחת אש, בוץ, שלג, חול וכו'). אני מעדיף חיבור מהיר ופשוט יותר.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 14:26 ,27 יולי 2013, ש'

מקלדת QWERTY זה המקלדת של ימינו. היא מבוססת על המכונת כתיבה המקורית שאז סידרה את האותיות בשביל להיות אופטימליות להקלדה במכונת כתיבה (בהתחשבות בזמן שלוקח למנופים לחזור למקום וכו') ולא בסדר אופטימלי מבחינת מהירות הקלדה (במקלדת שאנחנו משתמשים האותיות הנפוצות ביותר דווקא ממוקמות רחוק אחת מהשניה, בשביל שיקח יותר זמן להקליד). היום זה כאמור כבר לא רלוונטי כי אין שום הגבלה פיזית למהירות הקלדה, אבל עדיין המקלדת הפחות יעילה ופחות מהירה של QWERTY השתמרה בגלל הרגל.
http://he.wikipedia.org/wiki/QWERTY
השורה התחתונה לכל החפירה הזאת- רק בגלל שמשתמשים בזה באופן נפוץ לא אומר שזאת האופציה הטובה ביותר, לפעמים זה סתם הרגל מגונה.

בקשר לחיבורים-
כמו שסייגתי מלכתחילה יש לי 0 הבנה בנושא, בגלל זה באתי מנקודה מאוד צנועה של שאלה.
אחרי שענית לי עדיין לא ברור לי למה חיבור של שתי נקודות למסילת פיקטיני הוא לא טוב. מההודעה האחרונה שלך הסקתי כי נקודת הכשל היחידה היא מהירות ההרכבה והפירוק. אם כן- כאשר מדובר במנופים ולא באומים מהירות ההרכבה והפירוק קרובות מאוד לכידונים רגילים.

ברשותך אסוג לרגע מהדיון התיאורטי חזרה לנקודה המקורית שלי- אני מבין שלא קיימים כידונים כאלה בתפוצה, האם יש מישהו מבין היוצרים המוכשרים בפורום שמבין למה אני מתכוון ויוכל לקחת על עצמו ביצוע של כידון כזה?

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 16:51 ,27 יולי 2013, ש'

golani_2 כתב:מקלדת QWERTY זה המקלדת של ימינו. היא מבוססת על המכונת כתיבה המקורית שאז סידרה את האותיות בשביל להיות אופטימליות להקלדה במכונת כתיבה (בהתחשבות בזמן שלוקח למנופים לחזור למקום וכו') ולא בסדר אופטימלי מבחינת מהירות הקלדה (במקלדת שאנחנו משתמשים האותיות הנפוצות ביותר דווקא ממוקמות רחוק אחת מהשניה, בשביל שיקח יותר זמן להקליד). היום זה כאמור כבר לא רלוונטי כי אין שום הגבלה פיזית למהירות הקלדה, אבל עדיין המקלדת הפחות יעילה ופחות מהירה של QWERTY השתמרה בגלל הרגל.
השורה התחתונה לכל החפירה הזאת- רק בגלל שמשתמשים בזה באופן נפוץ לא אומר שזאת האופציה הטובה ביותר, לפעמים זה סתם הרגל מגונה.
אהה, נכון. למדתי בחטיבת-הביניים הקלדה על מכונת כתיבה עם סידור שונה, אוליבטי, ואז סיפרו לנו שקיימים שני סידורי מקלדת, אחד של אוליבטי והשני מן הסתם קוורתי, רק שאז סידור אוליבטי היה נפוץ יותר במכונות עבריות. בגלל זה עד היום יש לי בעיות בהקלדה במחשב...
בקשר לחיבורים-
כמו שסייגתי מלכתחילה יש לי 0 הבנה בנושא, בגלל זה באתי מנקודה מאוד צנועה של שאלה.
אחרי שענית לי עדיין לא ברור לי למה חיבור של שתי נקודות למסילת פיקטיני הוא לא טוב. מההודעה האחרונה שלך הסקתי כי נקודת הכשל היחידה היא מהירות ההרכבה והפירוק. אם כן- כאשר מדובר במנופים ולא באומים מהירות ההרכבה והפירוק קרובות מאוד לכידונים רגילים.
ואני טוען, מנקודת מבט אישית לגמרי, שסידור כפי שאתה רוצה הוא מגושם ולא נוח, בייחוד בכידון שאמור לתפקד גם כסכין ביום-יום.

ברשותך אסוג לרגע מהדיון התיאורטי חזרה לנקודה המקורית שלי- אני מבין שלא קיימים כידונים כאלה בתפוצה, האם יש מישהו מבין היוצרים המוכשרים בפורום שמבין למה אני מתכוון ויוכל לקחת על עצמו ביצוע של כידון כזה?
עקרונית זה צריך להיות פשוט (וזול) יותר מתכנון וביצוע של כידון בהתקנה קלאסית, אפשר לקחת סכין קיימת ולחבר לה את התושבת.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 17:49 ,27 יולי 2013, ש'

אני צעיר מדי כדי לזכור מקלדת שהיא לא קוורטי :)

אז יש לנו ויכוח בקשר לפונקציונליות, זה לגיטימי. האם לפחות מבחינת האמינות הרעיון שלי פונקציונלי?

ולאור ההערה שזה אמור להיות פשוט, אני שב ומבקש- אם יש יוצר שחש בטוח לקחת את זה על עצמו- אני יותר מאשמח :)

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 18:33 ,27 יולי 2013, ש'

golani_2 כתב:אני צעיר מדי כדי לזכור מקלדת שהיא לא קוורטי :) מקלדות האוליבטי נעלמו ברגע שהמחשבים חדרו לבתים הפרטיים.

אז יש לנו ויכוח בקשר לפונקציונליות, זה לגיטימי. האם לפחות מבחינת האמינות הרעיון שלי פונקציונלי? למעט ההסתייגות שלי - אין סיבה שלא. תצטרך לשמור את המסילות נקיות אבל זה נכון לגבי כל פרט ציוד.
ולאור ההערה שזה אמור להיות פשוט, אני שב ומבקש- אם יש יוצר שחש בטוח לקחת את זה על עצמו- אני יותר מאשמח :)
אם תשיג מסילה ותחליט לגבי סוג הסכין זה יקצר את התהליך, ואם תצטרך עזרה במימון מכור לי את ה-RMJ שרייק שלך (אאל"ט) :wink: . בהצלחה, נהניתי מהדיון.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 19:28 ,27 יולי 2013, ש'

נהנתי גם אני ושמחתי על הסיעור מוחות, למרות שתמיד אשמח לשמוע דעות נוספות.

להשיג מסילה או מתאם? אני לא חושב שצריכה להיות בעיה...רק צריך לדעת מה הגודל הנדרש....
בקשר לסוג סכין- בשביל זה אני פה. אני מניח שהידע הקולקטיבי פה מספיק משמעותי כדי לדעת מה סוג הלהב האידיאלי לכידון כזה...

את הS13 אני יכול מקסימום להשאיר לך בירושה, אני אמכור כליה לפניו :P

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 19:40 ,28 יולי 2013, א'

מאוד נהנתי מהדיון, אחד הטובים שהיה בפורום זמן רב.
לגבי סוג חיבור.
בנושא הזה אין להתעלם ממגבלות היצור. חיבור מסילה דורש דיוק רב יותר בין חלקים מחיבור עגינה.
אפילו היום בעידן CNC הבדל במחיר יהיה בעשרות אחוזים. לפני כמה עשרות שנים בלבד או ביצור המוני בזמן המלחמה הדבר היה קריטי בהחלט.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 21:27 ,28 יולי 2013, א'

אני מסכים עם פסל - יש צורך בדייקנות בנושא התקנת התושבת. אולי יש פה מקום לקואופרציה - אחד ייצור את הסכין והשני (בעל נסיון במכאניקה עדינה/זעירה) יחבר את התושבת. אפשר להמשיך לפתח את הדיון קודם כל בנושא של עיצוב הכלי - אורך רצוי, פרופיל להב, צורת ידית, חומרים. אני ממליץ, אחרי שתגובש דעה לגבי פורמט ראשוני, לייצר גולם עץ בצורה הכללית הרצויה איתו אפשר יהיה "לשחק" בכל האמור למיקום ההתקנה.
אני מעלה כאן איזשהו רעיון ישן שלי, כידון קאסטום לM16 לדורותיו שהורכב מחלקי ידית של כידון M9 ולהב שנלקח מסכין לחימה Ontario SP6. החלק האחרון שמתוכן זו קשת-מגן משוננת שניתן להתקין ולפרק אותה בקלות באמצעות התושבת לרובה. כדי לחסוך עלויות ולקצר דרך אני מחפש את תושבת הכידון עצמה שמהווה חלק מהכוונת הקדמית. אז אם זרוקה כוונת בלאי אצל מישהו - אני מעוניין.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 21:58 ,1 אוגוסט 2013, ה'

אני שמח שהצלחתי לעורר לפחות קצת עניין בדיון.

אין טעם שאצוץ ואגיד שוב שיותר מאשמח לראות סכין כזאת מיוצרת ע"י מי מהיוצרים שירצה לקחת על עצמו משימה שכזו- אם זה יעזור איכשהו לכשיגיע ה"צעצוע" של קא-באר אשמח לשתף באיזה מידע שידרש וכמובן להעלות תמונות.

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 10:13 ,19 ספטמבר 2013, ה'

אז הכידון(ון) הגיע וחשבתי שזאת הזדמנות טובה להקפצה ואולי מישהו ירים את הכפפה.

אני מזכיר שזה סתם פריט בשביל הכיף ואין לו שום מטרה מבצעית/יומיומית.
הוא קטנצ'יק אבל הוא בהחלט יכול לשמש כדגם מוקטן של הרעיון בסייג אחד גדול וכמה סייגים קטנים.

סייג גדול-
התושבת שלו מתאימה למסילת גלוק (שהיא צרה יותר מתוקף היותה על אקדח) ולא למסילת פיקטיני שהיא הסטנדרט לכלים ארוכים.

סייגים קטנים-
הנעילה היא לא ARMS (מנופים) אלא נעילת לחיצה כמקובל באביזרים שמורכבים על אקדחים, היא יותר מהירה לשימוש אבל אני מניח שהיא פחות מאובטחת.
כמו כן סייגים של צורה, שינון וכד' שפחות רלוונטים.

להלן מספר תמונות, אם מישהו ידלק על הרעיון אין לי בעיה להעלות תמונות נוספות ע"פ בקשה וכו'...
תמונה
תמונה
תמונה

חיימון
אביר האפל

הודעה על ידי חיימון » 10:41 ,19 ספטמבר 2013, ה'

בזמנו הוצע כאן ללי לרמן, שהוא היחיד כאן עם כרסומת (לא זוכר כבר באיזה פורום זה היה), לבצע אבטיפוס של אולר (שזה בערך באותו סדר-גודל של מאמץ), והוא לא כל-כך התלהב אם אני זוכר נכון, לגבי הסיבות תשאלו אותו.
golani_2 כתב:מקלדת QWERTY זה המקלדת של ימינו. היא מבוססת על המכונת כתיבה המקורית שאז סידרה את האותיות בשביל להיות אופטימליות להקלדה במכונת כתיבה (בהתחשבות בזמן שלוקח למנופים לחזור למקום וכו') ולא בסדר אופטימלי מבחינת מהירות הקלדה (במקלדת שאנחנו משתמשים האותיות הנפוצות ביותר דווקא ממוקמות רחוק אחת מהשניה, בשביל שיקח יותר זמן להקליד). היום זה כאמור כבר לא רלוונטי כי אין שום הגבלה פיזית למהירות הקלדה, אבל עדיין המקלדת הפחות יעילה ופחות מהירה של QWERTY השתמרה בגלל הרגל.
מסכים עם המסקנה הזאת. קונפורמה יכולה להיות גם תוצאה של הסתיידות, לא בהכרח הוכחה לפיתרון מוצלח או פיתרון שהוכיח את עצמו.

לפעמים סתם מתרגלים לפיתרון מחורבן, בגלל שאף אחד לא הציג לו אלטרנטיבה.

כולנו בוודאי זוכרים את הסיפור על הניסיון שעשו עם קופים בברקלי, על חישמול של פירות מהתקרה.

נ.ב: אתה בוודאי התכוונת ל QWERTY (הבינלאומי) מול AZERTY (הצרפתי - הם תמיד רצו להיות מיוחדים - אגב זה עד היום נפוץ שם)

תמונה
המציאות היא הזיה שנגרמת בגלל חוסר של אלכוהול בדם

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 19:02 ,28 אוקטובר 2013, ב'

חשבתי שכדאי להחיות את השרשור בגלל כידון חדש שהופיע בשוק, אח לכידון שרכש גולני2.
מעבר לאפקט המגניבות/וואסח של הכידון ההוא, בזה אני בהחלט רואה אופציה לשמישות מסויימת.
http://www.ebay.com/itm/Laserlyte-Pisto ... 460wt_1328
אוצר וחוקר נשק היסטורי

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 10:17 ,29 אוקטובר 2013, ג'

סער כתב:חשבתי שכדאי להחיות את השרשור בגלל כידון חדש שהופיע בשוק, אח לכידון שרכש גולני2.
מעבר לאפקט המגניבות/וואסח של הכידון ההוא, בזה אני בהחלט רואה אופציה לשמישות מסויימת.
http://www.ebay.com/itm/Laserlyte-Pisto ... 460wt_1328
האמת שראיתי אותו עוד "אז" (כשפתחתי את השרשור).
אשמח לראות איזה שמישות אתה רואה בו- נשגב מבינתי.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 12:09 ,29 אוקטובר 2013, ג'

סוג של לום קטן - האמריקנים מאד אוהבים אותם. כלי פריצה למטרות "רכות" כמו חלון פשוט לדוגמה. החריץ נועד לחיתוך מיתרים וחגורות בטיחות. שוב, כמה זה שימושי? לדעתי האישית מעט מאד. אם כבר כלי פריצה אישי אז בגודל מלא, לא חסרים בשוק.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 2 אורחים