עזרה לגבי קניית סכין ואיך להשחיז אותו (בגלל צורתו המוזרה)

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
נאפסו
חדש בפורום
עזרה לגבי קניית סכין ואיך להשחיז אותו (בגלל צורתו המוזרה)

הודעה על ידי נאפסו » 10:31 ,18 מאי 2013, ש'

התאהבתי בסכין הזאת:
http://www.ebay.com/itm/Spyderco-LadyBu ... 33673556f6

בגלל צורתו היפה וכמה הוא קטן וקומפקתי ויש לו הרבה כוח חיתוך
עכשיו השאלה שלי היא איך משחיזים דבר כזה? לא רק שיש לו שיני מסור הוא גם לא ישר הוא עקום כזה אז בבקשה תפרטו לי איך משחיזים דבר כזה.

סמל אישי של המשתמש
nikrex16
אביר האפל

Re: עזרה לגבי קניית סכין ואיך להשחיז אותו (בגלל צורתו המוזרה

הודעה על ידי nikrex16 » 11:44 ,18 מאי 2013, ש'

לפי מה שאני הבנתי פלדת H1 מגיע ל65HRC ובתוספת של השינון עובר הרבה מאוד זמן עד שהיא צריך השחזה .
בשביל להשחיז להב משונן יש מוטות השחזה מיוחדים ,הצורה המעוקלת לא מפריע כי להב משונן משחיזים שינון אחד כל פעם ולא כמו להב רגיל .
"!I got a Kershaw neatly tucked inside my waist"

נאפסו
חדש בפורום

הודעה על ידי נאפסו » 12:21 ,18 מאי 2013, ש'

nikrex16 כתב:לפי מה שאני הבנתי פלדת H1 מגיע ל65HRC ובתוספת של השינון עובר הרבה מאוד זמן עד שהיא צריך השחזה .
בשביל להשחיז להב משונן יש מוטות השחזה מיוחדים ,הצורה המעוקלת לא מפריע כי להב משונן משחיזים שינון אחד כל פעם ולא כמו להב רגיל .
תודה רבה, סה''כ מה אתה אומר על הסכין?

סמל אישי של המשתמש
nikrex16
אביר האפל

הודעה על ידי nikrex16 » 13:00 ,18 מאי 2013, ש'

אני לא מכיר את הסכין אישית אני מכיר את החברה ,החברה מאוד טובה ואיכותית בגללם יש לנו את האולרים המודרניים.
מה שאני יודע מקריא זה שהפלדה לא מחלידה בכלל כי אין בה פחמן ,הצורה של הסכין עצמה תיהיה מאוד טובה כסכין צלילה במיוחד עם הH1 והידיות הצהובות והשינון יעזור מאוד עם חבלים בים .
החיסרון שאני יודע שיש לקאראמביטים זה שהקצה להב שלהם חלש.

נאפסו
חדש בפורום

הודעה על ידי נאפסו » 13:06 ,18 מאי 2013, ש'

nikrex16 כתב:אני לא מכיר את הסכין אישית אני מכיר את החברה ,החברה מאוד טובה ואיכותית בגללם יש לנו את האולרים המודרניים.
מה שאני יודע מקריא זה שהפלדה לא מחלידה בכלל כי אין בה פחמן ,הצורה של הסכין עצמה תיהיה מאוד טובה כסכין צלילה במיוחד עם הH1 והידיות הצהובות והשינון יעזור מאוד עם חבלים בים .
החיסרון שאני יודע שיש לקאראמביטים זה שהקצה להב שלהם חלש.
כסכין edc אתה ממליץ עליה או שאתה מכיר סכין יותר טובה באיזור ה50 דולר?

סמל אישי של המשתמש
nikrex16
אביר האפל

הודעה על ידי nikrex16 » 14:52 ,18 מאי 2013, ש'

היא ננעלת מה שהופך אותה לבעיה כEDC בארץ ,הEDC שלי הוא VICTORINOX CLIMBER וBERD TERN ,את הTERN אני לוקח רק כשאני לא מתכוון ללכת למוסד ממשלתי או בית ספר כי היא תמיד מפחידה את השומרים.
אישית אני ממליץ לך על אולר שוויצרי כEDC, אני קניתי את הTERN בשביל הפתיחה ביד אחת .
אם אתה מחפש סכין חוקית לארץ ועם פתיחה ביד אחת תבדוק את אלה :
SPYDERCO UKPK
BYRD TERN
BOKER PLUS XS
BOKER PLUS TRANCE 42
זה מה שאני מכיר

סמל אישי של המשתמש
EitamSil
מכור לסכינים

הודעה על ידי EitamSil » 16:16 ,18 מאי 2013, ש'

היי ,
הפלדה מצוינת , חזקה מאוד והיא גם משוננת . לכן , השחזה תהיה דרושה לעיתים מאוד רחוקות ורק נחוץ מוט השחזה דק בשביל זה .
הסכין לדעתי סבבה ליומיום אבל תזכור שהיא קטנה למדי [בסביבות ה4 וחצי אינצ' ] .
סכינים מהסדרה של פלדת הH1 טובות בגלל שהן לא יחלידו ולכן דרושה כמות נמוכה מאוד של תחזוקה .

ותיקון קל לניקיטה - צורת הלהב לא נחשבת ממש לקרמביט כי זה עיקול מאוד מאוד קטן .. לכן אין בעיית חוזק בקצה .

נאפסו
חדש בפורום

הודעה על ידי נאפסו » 19:11 ,18 מאי 2013, ש'

EitamSil כתב:היי ,
הפלדה מצוינת , חזקה מאוד והיא גם משוננת . לכן , השחזה תהיה דרושה לעיתים מאוד רחוקות ורק נחוץ מוט השחזה דק בשביל זה .
הסכין לדעתי סבבה ליומיום אבל תזכור שהיא קטנה למדי [בסביבות ה4 וחצי אינצ' ] .
סכינים מהסדרה של פלדת הH1 טובות בגלל שהן לא יחלידו ולכן דרושה כמות נמוכה מאוד של תחזוקה .

ותיקון קל לניקיטה - צורת הלהב לא נחשבת ממש לקרמביט כי זה עיקול מאוד מאוד קטן .. לכן אין בעיית חוזק בקצה .
nikrex16 כתב:היא ננעלת מה שהופך אותה לבעיה כEDC בארץ ,הEDC שלי הוא VICTORINOX CLIMBER וBERD TERN ,את הTERN אני לוקח רק כשאני לא מתכוון ללכת למוסד ממשלתי או בית ספר כי היא תמיד מפחידה את השומרים.
אישית אני ממליץ לך על אולר שוויצרי כEDC, אני קניתי את הTERN בשביל הפתיחה ביד אחת .
אם אתה מחפש סכין חוקית לארץ ועם פתיחה ביד אחת תבדוק את אלה :
SPYDERCO UKPK
BYRD TERN
BOKER PLUS XS
BOKER PLUS TRANCE 42
זה מה שאני מכיר

תודה רבה חברה אני גר בכפר קטן שאף פעם אין שם משטרה אז אין לי בעיה להסתובב עם הspyderco והחלטתי שאני אקנה גם עוד סכין שהיא תהיה סכין שלא ננעלת כמו שnikrex אמר ותגידו איך קוראים לסכינים שלא ננעלים? slimjoint?

עריכה: הסכין השניה תהיה אם נגיד אני ארצה ללכת לאנשהו מחוץ לכפר שיהיה בכיס שלי במקום הspyderco

סמל אישי של המשתמש
nikrex16
אביר האפל

הודעה על ידי nikrex16 » 19:48 ,18 מאי 2013, ש'

אחלה בחירה אני אישית תמיד מעדיף סכין ננעלת הרבה יותר בטיחותי, למרות שאין שום סיבה הגיונית שאולר יסגר עליך .
SLIPJOINT זה המנגנון נעילה של רובן יש גם FRICTION FOLDERS ולBOKER PLUS TRANCE 42 יש ליינר שננעל לא עד הסוף.
אני ממליץ לך לקנות אולר שוויצרי בשביל התפקיד של הסכין החוקית ובשביל האפשרויות שיש בו .

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 21:29 ,21 מאי 2013, ג'

היה לי פעם ספיידרקו הארפי, שזה בעצם דגם זהה עם להב מפלדה שונה וידית פלדה. די מפתיע, להב הטופר התגלה כשימושי למדי, אבל יש משימות יומיומיות שהוא פשוט לא מסוגל לבצע, אז בסופו של דבר נמכר. השחזתי אותו (ואת הלהבים המשוננים האחרים שהיו לי) בעזרת מוט יהלום צורתי של EZ-LAP ושטול שטוח.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

נאפסו
חדש בפורום

הודעה על ידי נאפסו » 17:02 ,24 מאי 2013, ו'

nikrex16 כתב:אחלה בחירה אני אישית תמיד מעדיף סכין ננעלת הרבה יותר בטיחותי, למרות שאין שום סיבה הגיונית שאולר יסגר עליך .
SLIPJOINT זה המנגנון נעילה של רובן יש גם FRICTION FOLDERS ולBOKER PLUS TRANCE 42 יש ליינר שננעל לא עד הסוף.
אני ממליץ לך לקנות אולר שוויצרי בשביל התפקיד של הסכין החוקית ובשביל האפשרויות שיש בו .

הסכין ה'לא ננעלת' שהחלטתי בסוף לקנות זה סכין מהצורה הזאת:
http://www.ebay.com/itm/Case-Lightweigh ... 589dc2e76e

אני לא כל כך אוהב את האולר השוויצרי בגלל שאין לי שימוש בכלים שיש בו רק בסכין וגם אני לא כל כך אוהב את הסכין שלה אבל יכול להיות שאקנה אולר שוויצרי יום אחד בגלל האוסף

סמל אישי של המשתמש
nikrex16
אביר האפל

הודעה על ידי nikrex16 » 11:00 ,26 מאי 2013, א'

נאפסו כתב:
nikrex16 כתב:אחלה בחירה אני אישית תמיד מעדיף סכין ננעלת הרבה יותר בטיחותי, למרות שאין שום סיבה הגיונית שאולר יסגר עליך .

הסכין ה'לא ננעלת' שהחלטתי בסוף לקנות זה סכין מהצורה הזאת:
http://www.ebay.com/itm/Case-Lightweigh ... 589dc2e76e

אני לא כל כך אוהב את האולר השוויצרי בגלל שאין לי שימוש בכלים שיש בו רק בסכין וגם אני לא כל כך אוהב את הסכין שלה אבל יכול להיות שאקנה אולר שוויצרי יום אחד בגלל האוסף
אם אתה מתחבר לזה אז בכיף ,כי אתה תמיד חייב לאהוב אותה אחרת אתה לא תמשמש בה

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים