ציוד קמפינג לעיבוד עץ, סכין או גרזן?

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
גדעון
חדש בפורום
ציוד קמפינג לעיבוד עץ, סכין או גרזן?

הודעה על ידי גדעון » 18:19 ,19 מרץ 2013, ג'

שלום,
אני חדש בתחום בושקרפט ומתכן לצאת לקמפינג,
בגדול אני רוצה להכין לפיד שבדי לבישול, ומדורונת קטנטנה ומתוחמת.
יש לי כמה שאלות, אולי תוכלו לעזור.

יש חורשה או יער עם גישת רכב שאפשר וחוקי לעשות מדורה בשימוש העצים הנפולים/המתים שבמקום?
ובמה אתם משתמשים לBatoning, סכין או גרזן קטן?
(אין לי נסיון קודם עם גרזן, ואני מבין שזה כלי בעל פוטנציאל סכנה גדול מסכין שדורש עירנות)

תודה.

איתי
אביר האפל

Re: ציוד קמפינג לעיבוד עץ, סכין או גרזן?

הודעה על ידי איתי » 18:30 ,19 מרץ 2013, ג'

בעברית batoning זה ביקוע,גרזן קטן זה התפקיד שלו עם סכין אפשר אבל זה ממש קשה,יש הרבה בושקראפטרים שלוקחים סכין ממוצעת וגרזן ואז לא צריך סכין לביקוע.
בחיים תעשה חיים, כי בחיים לא תצא מהחיים בחיים!!!

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 18:30 ,19 מרץ 2013, ג'

גרזן כמובן, סכינים נועדו לחיתוך.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 19:27 ,19 מרץ 2013, ג'

גדעון כתב:שלום,
אני חדש בתחום בושקרפט ומתכן לצאת לקמפינג,
בגדול אני רוצה להכין לפיד שבדי לבישול, ומדורונת קטנטנה ומתוחמת.
יש לי כמה שאלות, אולי תוכלו לעזור.

יש חורשה או יער עם גישת רכב שאפשר וחוקי לעשות מדורה בשימוש העצים הנפולים/המתים שבמקום?
ובמה אתם משתמשים לBatoning, סכין או גרזן קטן?
(אין לי נסיון קודם עם גרזן, ואני מבין שזה כלי בעל פוטנציאל סכנה גדול מסכין שדורש עירנות)

תודה.
הי
לשטח לדעתי תתאים היטב ערכת "BEAVER CUT" של MORA הנמצאת כרגע במבצע
http://www.knife.co.il/index.php/%D7%97 ... D7%94-MORA
הערכה מכילה גרזן, סכין שטח ומסור
מתאימה היטב לעבודה עם עץ וגם היא שוודית כמו שלפיד שתכין :lol:
שתהיה אחלה שהייה :D
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 10:44 ,21 מרץ 2013, ה'

רק לידיעה, batoning = הכאה עם baton כלומר מקל או אלה. טכניקה לביקוע ופיצול עץ עם סכין, תוך הכאת גב הסכין בעזרת המקל. כשיש גרזן זה בד"כ מיותר.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

גדעון
חדש בפורום

הודעה על ידי גדעון » 2:55 ,27 מרץ 2013, ד'

תודה לכם על התשובות.
איך המבקע של פיסקרס לעומת המורה,

ושאלה יותר חשובה, איפו באזור מרכז הארץ יש יער, או חורשה שאפשר לנסות אותו?

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 13:13 ,27 מרץ 2013, ד'

יש מספר רב של גרזנים שמתאימים
כרגע הגיעו גם גרזנים של קונדור למלאי
יעלו לאתר בימים הקרובים
גרזני ביקוע זה קונדור ואמקסה
מורה הוא גרזן קל לנשיאה וביקוע עדין
מיועד לבושקרפט לא ממש לעבודת ביקוע מסיבית וכבדה
בפארק הירקון יש גזעים ישנים ליד יער בראשית
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

bushcraft
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי bushcraft » 7:33 ,28 מרץ 2013, ה'

שלום

אני חדש מאוד בתגובות אבל קורא ותיק בפורום :wink:
אם ברצונך לתרגל עיבוד עצים למדורות או כלי עץ אני ממליץ מאוד להצטייד במסור וכלי להב (גרזן, סכין ואם אפשר שניהם).
מסור- אפשר לקנות בכל חנות גינון מסור מתקפל באיכות סבירה שישמש אותך לזמן רב ויעלה 40-60 ש"ח.
גרזן- הגרזן של מורה לא נראה לי מספיק חזק (מיששתי ובדקתי בחנות) לעצים ישראלים יבשים וכך גם זה של פיסקארס(רק מתמונות) -בגלל מזג האוויר ומיעוט העצים אנו משתמשים בעץ יבש בלבד. עץ יבש הינו קשה מאוד לעיבוד.
אם בעלי האתר החזירו את הCondor Scout Hatchet כדאי, לדעתי, לרכוש אותו-יש עליו חוות דעת טובות. (stifa רכש אותו ולפי מה שהוא פרסם כאן הבנתי שהוא מאוד מרוצה)
סכין- באתר זה מוכרים סכינים של מורה, סכינים מצוינות במחיר סביר. אני מעדיף להב פלדת פחמן
אם אתה רוצה להתאמן פשוט תצא לחורש ותתנסה, אני במשך רוב חיי טיילתי והסתדרתי בהבערת אש עם אולר פשוט או לדרמן
בהצלחה :mrgreen:

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 16:19 ,28 מרץ 2013, ה'

bushcraft כתב:שלום

אני חדש מאוד בתגובות אבל קורא ותיק בפורום :wink:
אם ברצונך לתרגל עיבוד עצים למדורות או כלי עץ אני ממליץ מאוד להצטייד במסור וכלי להב (גרזן, סכין ואם אפשר שניהם).
מסור- אפשר לקנות בכל חנות גינון מסור מתקפל באיכות סבירה שישמש אותך לזמן רב ויעלה 40-60 ש"ח.
גרזן- הגרזן של מורה לא נראה לי מספיק חזק (מיששתי ובדקתי בחנות) לעצים ישראלים יבשים וכך גם זה של פיסקארס(רק מתמונות) -בגלל מזג האוויר ומיעוט העצים אנו משתמשים בעץ יבש בלבד. עץ יבש הינו קשה מאוד לעיבוד.
אם בעלי האתר החזירו את הCondor Scout Hatchet כדאי, לדעתי, לרכוש אותו-יש עליו חוות דעת טובות. (stifa רכש אותו ולפי מה שהוא פרסם כאן הבנתי שהוא מאוד מרוצה)
סכין- באתר זה מוכרים סכינים של מורה, סכינים מצוינות במחיר סביר. אני מעדיף להב פלדת פחמן
אם אתה רוצה להתאמן פשוט תצא לחורש ותתנסה, אני במשך רוב חיי טיילתי והסתדרתי בהבערת אש עם אולר פשוט או לדרמן
בהצלחה :mrgreen:
תגובה יפה.
לגבי הגרזן של MORA אני מעוניין להוסיף ולחזק את הנ"ל. לפני שנים היה לי גרזן זהה, דאז מתוצרת NORMARK עם ידית שחורה. היצרן הגדיר אותו ככלי לפשיטת עורות ולביתור בשר, עבור ציידים, והדגיש כי לא מומלץ לנסות לשבור עצמות בעזרתו. לדעתי זה מסכם את העניין.
עומר - כדאי שתבדקו את זה כדי לא להטעות את הקהל (יש לכם כלים אחרים מסיביים בהרבה).
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

bushcraft
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי bushcraft » 20:09 ,28 מרץ 2013, ה'

תודה סער.
סט בושקרפט.
מסור שמשמש אותי ארבע שנים ועלה כ-40 ש"ח, סכין שכמותה ניתן לרכוש באתר זה וגרזן שלמרבה הצער לא ניתן לרכוש בישראל אבל, כפי שכתבתי, לקונדור יש חלופה טובה.
תמונה

גדעון
חדש בפורום

הודעה על ידי גדעון » 6:41 ,21 אפריל 2013, א'

bushcraft תודה על התגובות והעצות.
אני מתלבט ארוכות משני סיבות בעיקר
1. ברוב (אם לא כל) הסרטונים ביוטיוב מופיעים עצים מאד קלים לביקוע שבטוח לא אתקל בהם בארץ.
2. אני רואה אנשים בד"כ די חסונים שמבצעים ביקועים, ואני לא בקטגוריה, כך שאני לא יודע
אם עבורי זה יעבוד, לכן שקלתי סכין לפיצול.
מה דעתכם לאור האמור?

תודה על ההמלצות גרזנים.

bushcraft
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי bushcraft » 7:50 ,21 אפריל 2013, א'

שלום גדעון
1. במשך יותר משלושה עשורים הדלקתי מדורות בישראל ללא כל צורך בביקוע כלל. העצים בישראל מאוד יבשים, אנו משתמשים למדורות בעץ יבש שברוב השנה פשוט נאסף מהקרקע וניתן להדלקה, ובשיא החורף נאסץ מהעצים עצמם על ידי חיתוך במסור יד. זה לא כך במדינות גשומות, שם לא ניתן להדליק עץ ששוכב על הקרקע היער כי הוא ספוג מים. ולכן במקומות אלו חייבים למצוא עץ שלא שוכב - חי או מת וגם אותו נדרש לפצל על מנת להצליח להדליק אותו.
:wink: אבל פיצול היא תכניקה מהנה ושימושית ביערות במדינות אחרות ואצלנו בגליל בשבועות של שיא החורף, שכדאי ללמוד אותה.
לא צריך שום כוח פיזי בפיצול עץ, זו פעולה שילדים בני עשר יכולים לבצע.
2.אם אתה רוצה להכין לפיד שבדי דע שהעץ אצלנו ממש שונה. (יש לנו קרינת שמש גדולה במאות אחוזים מבשבדיה ושמש זו מוציאה את המיץ מהעץ :mrgreen: ) על מנת להצליח בכך תנסה להשיג בול עץ שנכרת מעץ חיי עלידי בעלי רישיונות כריתה, אין לזה שום צורך בישראל אבל מילא. (אפשר לבקש מאנשים שיש להם קמין עצים)
את בול העץ תוכל לבקע בגרזן קטן. אין יותר גרזנים (קטנים)של קונדור באתר זה. שמעתי שאנשים דיי מרוצים מהפיסקרס, עומר (של אופינל) מוכר אותו.
3.אני מאוד ממליץ על מסור קטן, מחנות כלי עבודה ליד ביתך, מחיר נוח לכלי שימושי מאוד. ו..סכין קטנה חדה מפלדת פחמן, יש כאן באתר כאלה של מורה שלא מאכזבות.
4. צא לחורש ותהנה לא צריך הרבה :)

bushcraft
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי bushcraft » 8:37 ,21 אפריל 2013, א'

אה...
תחפש ביוטיוב תכניקות לעבודה עם גרזן. ביקוע עדיף בגרזן, ביקוע בסכין הוא אילוץ למי שאין איתו גרזן.
יש סרטונים שמסבירים איך להשתמש בגרזן לכל משימה

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 8:49 ,21 אפריל 2013, א'

חברים, אני קורא ולא מפסיק לחשוב ״מה לאזעזל״..
סכין נועדה לחיתוך, קילוף, גילוף, דקירה (לא של בני אדם, חפצים). יש לאחרונה איזו אופנה מעוותת של ביקוע וחיטוב יערות עם סכין.
ואני שואל: התחרפנתם?
במקרה הטוב דופקים את ההשחזה למוות.
במקרה הפחות טוב יש מוכשרים שמבקעים קרשים עם אנזו, והתוצאה היא צ׳יפים של חצי ס״מ. עד עכשיו אני נזכר וכואב לי.
במקרה עוד פחות טוב הסכין נשברת לכמה חלקים, גם את זה ראיתי.

אתם מזכירים לי את הסיפור ההוא על עט שכותב בחלל.

אל תשברו את הראש (ואת הסכינים), כדי לחטוב- יש גרזן, לנסר- יש מסור, לחתוך- סכין, למדוד בולבולים- קונדור וואראן.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 15:02 ,21 אפריל 2013, א'

חברים

בקונדור חזרו גרזנים קטנים למלאי, כל הגרזנים הקטנים של קונדור WOOD WORKER נגמרו בשבוע הראשון
יש באוויר משלוח חדש של קונדור (משלוח עצום שכולל עשרות גרזנים מסוגים שונים)
נעדכן שיגיע, כרגע יש גרזני ספייק שהם די קטנים, סקאוט יהיה במשלוח החדש וגם WOOD WORKER.
עומר יעבץ
מנהל האתר

bushcraft
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי bushcraft » 16:04 ,21 אפריל 2013, א'

סליחה עמר אבל אני חייב לסתור אותך.
גרזני ספייק לא מתאימים ליציאה לטבע. אנחנו זקוקים לראש השטוח על מנת להלום בו עם עץ אחר, להפוך את הגרזן עם העץ שהוא מבקע ולהלום את שניהם מטה בעץ אחר(מומלץ) או להשתמש בו כפתיש.

מדוע אתם לא משאירים את המוצרים שאזלו וההסבר עליהם עם כיתוב ברור שאזל מהמלאי? :wink:

גדעון
אל תתפתה לקנות גרזן באייס או חניות כלי בניין, להבדיל מהמסורים שנמכרים שם, הגרזנים שיש להם הם לא לשימוש בחורש (אני לא יודע איפה הם כן לשימוש).
תמיד כדאי לברר אצל סבים, שכנים קשישים ושאר משפחה אוליי למישהו יש גרזן ישן מאוד שהוא כבר לא משתמש.
אני קיבלתי משכן קשיש גרזן חביבה מאוד 8)

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 16:14 ,21 אפריל 2013, א'

bushcraft כתב:סליחה עמר אבל אני חייב לסתור אותך.
גרזני ספייק לא מתאימים ליציאה לטבע. אנחנו זקוקים לראש השטוח על מנת להלום בו עם עץ אחר, להפוך את הגרזן עם העץ שהוא מבקע ולהלום את שניהם מטה בעץ אחר(מומלץ) או להשתמש בו כפתיש.

מדוע אתם לא משאירים את המוצרים שאזלו וההסבר עליהם עם כיתוב ברור שאזל מהמלאי? :wink:

גדעון
אל תתפתה לקנות גרזן באייס או חניות כלי בניין, להבדיל מהמסורים שנמכרים שם, הגרזנים שיש להם הם לא לשימוש בחורש (אני לא יודע איפה הם כן לשימוש).
תמיד כדאי לברר אצל סבים, שכנים קשישים ושאר משפחה אוליי למישהו יש גרזן ישן מאוד שהוא כבר לא משתמש.
אני קיבלתי משכן קשיש גרזן חביבה מאוד 8)
כי אחרת אנשים לא קוראים ומזמינים מוצר שאין וכועסים שלא אמרו להם..... 8O
ניסינו בעבר ולכן החלטנו להוריד
שרק מה שיש במלאי בפועל יש באוויר
עומר יעבץ
מנהל האתר

גדעון
חדש בפורום

הודעה על ידי גדעון » 4:39 ,22 אפריל 2013, ב'

אז לא רק סוגי העצים וקושיים שונה מאלו שבצפון אמריקה
אני מבן שגם שיטות העבודה שונות בגלל מז"ה השונה.

אני חושב שעם הידע שליקטתי מפה
אני יקנה לי מסור עץ מתקפל, ביציאה ראשוניות אשתמש
בZT 200, ובהמשך אצטייד בסכין מורה.

תודה רבה למגיבים, תודה עומר.
ותודה רבה לך bushcraft השכלתי, חן חן.
יופי של פורום, תשובות מעולות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 14:49 ,22 אפריל 2013, ב'

בכיף :P
עומר יעבץ
מנהל האתר

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 14:49 ,22 אפריל 2013, ב'

בכיף :P
עומר יעבץ
מנהל האתר

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד