Boker Rescom - חוקי?

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
חגי
חדש בפורום
Boker Rescom - חוקי?

הודעה על ידי חגי » 15:22 ,8 יוני 2012, ו'

הודעה ראשונה בפורום וכבר אני דורך על קן של נחשים... ;)

לאחר חיפושים רבים אחר סכין לשימוש יומיומי, הגעתי למסקנה שאני מעדיף להב מעוקל - אני צריך סכין בעיקר כדי לפתוח מכתבים וחבילות, לחשוף חוטים, לחתוך חוטים וכד', ואני מעדיף סכין שתהיה בטוחה יותר לשימוש וגם תהווה סכין ביטחון למקרה של תאונה (חיתוך חגורת בטיחות, חיתוך בגדים ללא סיכון מי שלובש אותם).

מצאתי הרבה כאלו, אבל ה-Boker Rescom נראית לי הכי מתאימה והכי מרשימה מבחינת ביצועים.
העניין הוא שהיא ננעלת (frame lock אם זה משנה).
האם גם סכין כזו נחשבת לחפץ אסור בגלל שהיא חותכת ויש לה להב ננעל? או שמפני שהמטרה שלה היא הצלה/ביטחון ומפני שיש לה להב מוגן היא לא נחשבת לחפץ אסור?

אם היא לא חוקית, מה דעתכם על חוקיות ה-Tat Cutter?
זה להב קטנצ'יק, מוגן גם הוא (המסגרת שלו אפילו חלקה יותר מזו של ה-Rescom), אבל לא מתקפל ולכן יכול להיחשב לסכין שלהבה קבוע ולכן היא חפץ אסור...

תודה מראש על התשובות ואני שוב מתנצל על זה שההודעה הראשונה שלי בפורום היא לגבי חוקיות סכינים.

Nik88

Re: Boker Rescom - חוקי?

הודעה על ידי Nik88 » 16:12 ,8 יוני 2012, ו'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 1:05 ,24 אוגוסט 2014, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

חגי
חדש בפורום

הודעה על ידי חגי » 16:23 ,8 יוני 2012, ו'

את המטריה? זו הייתה כזו עם "ראש חנית"?

ולגבי סכין יפנית - היא לא הרבה יותר מסוכנת מהכלים שהצגתי?

דרור סטולרסקי
נושא - כלים

הודעה על ידי דרור סטולרסקי » 16:26 ,8 יוני 2012, ו'

יש סכינים יפניות בטוחות שהלהב לא יוצא הרבה

גדי
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי גדי » 13:37 ,9 יוני 2012, ש'

חגי,יש לי rescom ,הייתה על מחזיק המפתחות כמה שנים וטסה מס' פעמים עלי ללא בעיה,ועברה שומרים אינספור - מאחר ומטרתה חילוץ וקשה מאד להזיק איתה וזה ניכר לכל רואה.
יש לי אחת כזו חדשה בקופסא,אם אתה מעוניין,תשאיר מס' נייד בהודעה או במסר פרטי ונתאם.גדי

חגי
חדש בפורום

הודעה על ידי חגי » 13:53 ,9 יוני 2012, ש'

גדי, האם היא באמת טובה עבור המשימות שפירטתי בהודעה הראשונה שלי לעיל? השתמשת בה הרבה?

ושאלה נוספת - אני מניח שאני לא אכנס איתה למוסדות ממשלתיים/בתי ספר וכד', וכנראה גם לא לקניונים סגורים, אבל מכיוון שהיא תהיה עלי כל היום אני מניח שאכנס איתה לקניונים פתוחים שברבים מהם יש שומרים בכניסה לחנויות, לסופרמרקט וכו' - אתה אומר שלא עשו לך בעיות במקומות כאלה גם כשראו את הסכין? האם אתה עובד בתחום בטחון כלשהו ולכן לא עשו לך בעיות או שהשומרים/שוטרים בארץ באמת מבינים את אופן הפעולה שלה (להב ננעל עבור חילוץ והצלה) ומסכימים שהיא לא מסוכנת או שמטרתה חוקית? היית צריך לתת הסברים?

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 11:44 ,10 יוני 2012, א'

שמע-

כבר כמה שנים שאני מסתובב עם אולר של גרבר על מחזיק המפתחות. ממדים דומים- וצורה יותר ברורה של סכין. לרוב הפריט הזה גם חד מאוד.
חוץ מנתב"ג אני חושב שבדקתי את העניין בהרבה מוסדות ציבור ובתי מסחר (ענייני בניה גוררים אותך לטאבו, מועצה אזורית, וכו' וכו'...) ולא נתקלתי אפילו בהערה אחת, שלא לדבר על החרמות וכו'.
אולי זה הפרצוף המטופש שלי שלא מעורר חשד, אבל אני מעריך שגם לך לא תהיה בעיה עם הפריט הזה.

גדי
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי גדי » 8:11 ,13 יוני 2012, ד'

לא עושים בעיות לRESCOM כי הוא לא נראה כלי מסוכן,אני טכנאי ולא קשור לבטחון ופשוט הסתובבתי איתה בשנים ששומרים יותר הקפידו לבדוק מהיום ועדיין היא לא הפריעה לאיש,מדובר בסה"כ על להב באורך 4 ס"מ.כמי שהולך שנים עם סכינים גדולות נראה לי שאם אתה אדם מהישוב ולא נראה מחשיד במיוחד אז אין לך מה לחשוש.
סה"כ אנחנו מדברים על מכשיר לחילוץ ואפילו הנינג'ות של הפורום יתקשו להזיק איתו.
http://www.boker.de/us/pocket-knife/bok ... BO583.html

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים