גימור פלדת דמשק

פורום זה הינו עבורכם- היוצרים הישראליים.
פרסם תגובה
yuvlyuv
חדש בפורום
גימור פלדת דמשק

הודעה על ידי yuvlyuv » 10:38 ,7 פברואר 2012, ג'

שלום לכולם,

מצאתי כלי ישן מפלדת דמשק שהחליד מאוד, והיה צריך לשפשף באגרסיביות כדי להסיר את החלודה. למרבה הצער, השיפשוף גרם לכל הפלדה להבריק, כך שהאפקט של פלדת דמשק (ההבדל בין סוג המתכת) נעלם.
כיצד ניתן להחזיר עטרה ליושנה?

Pesel

Re: גימור פלדת דמשק

הודעה על ידי Pesel » 14:05 ,7 פברואר 2012, ג'

תמונות לפני ואחרי ברזולוציה טובה יעזרו מאוד.

yontam
אגדת הפורום

הודעה על ידי yontam » 17:51 ,7 פברואר 2012, ג'

אולי לשים בחומץ יעזור
הפלדה הפחמנית תקבל פטינה
ופלדת האל חלד תישאר מבריקה

stifa
מבין בסכינים

הודעה על ידי stifa » 17:12 ,8 פברואר 2012, ד'

"לכל אחד יש מנייה" - מיילו מיינדרביינדר

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 19:24 ,8 פברואר 2012, ד'

Pesel כתב:תמונות לפני ואחרי ברזולוציה טובה יעזרו מאוד.
2X
אתה בטוח שמדובר על פלדת שכבות? איזה כלי?
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

yuvlyuv
חדש בפורום

הודעה על ידי yuvlyuv » 21:32 ,10 פברואר 2012, ו'

תודה לכולם,
הכלי לא בידי כרגע, כך שאני לא יכול לצלם. אבל מדובר בודאות בפלדת דמשק. לפי מקור יודע דבר (יודע הרבה יותר ממני), כנראה מדובר בכלי מהמאה ה-19. לכן אני מניח שלא מדובר בפלדת אל חלד המעורבת בפחמנית.

למרות גילו ה-"מתקדם", כנראה אין לו ערך כספי/אספני ממשי, אלא ערך אסטטי וסנטימנטלי בלבד לבעליו.

בלינק שSTIFA נתן היה מי שהציע להשתמש בתמיסת פריק כלוריד (חומצה). זו ההצעה המעשית היחידה שמצאתי עד עכשיו. אם אין למישהו רעיון אחר (או משהו להגיד בנוגע לחומר הזה), אני לא רואה אלטרנטיבה אלא לנסות את זה, בתקווה שלא אגרום נזק בלתי הפיך.

stifa
מבין בסכינים

הודעה על ידי stifa » 23:15 ,10 פברואר 2012, ו'

yuvlyuv כתב: אני לא רואה אלטרנטיבה אלא לנסות את זה, בתקווה שלא אגרום נזק בלתי הפיך.
רק בזהירות... יש שם גם כמה הערות בנוגע לעבודה זהירה עם החומר .
(אני כשלעצמי לא מתקרב לחומרים מסוכנים יותר מחומץ בלסמי מטעמי פחדנות , אז אין לי יותר מדי נסיון בנושא הספציפי הזה)
"לכל אחד יש מנייה" - מיילו מיינדרביינדר

yontam
אגדת הפורום

הודעה על ידי yontam » 1:42 ,11 פברואר 2012, ש'

איך אפשר לייצר פלדת דמשק ללא פלדת אל חלד ?
אני מניח שאפשר להשתמש במתכת אחרת שלא מחלידה או משנה צבע אבל אז הלהב מאבד מערכו לא?
stifa צודק בדרך כלל משתמשים בחומצה יותר חזקה מחומץ אבל אם תיקח חומץ ותחמם בסיר תכניס את הלהב בערך ל5 דקות אמור לעבוד יופי
על o1 קיבלתי פטינה יפה מאוד אחרי אפילו פחות זמן אז אין צורך להשתמש בחומרים מסוכנים ויקרים חומץ לבן מהסופר עושה את העבודה
בהצלחה
אני אשמח לתמונה

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 9:41 ,11 פברואר 2012, ש'

מי שלא יודע - עדיף שישאל קודם (אלא אם חסמו אותו בגוגל) לפני שיתחיל לשווק עצות אחיתופל.

אין קשר בין פלדת אלחלד לפלדת שכבות; השילוב ביניהן הוא מודרני ובעל ערך ויזואלי בלבד. בזמנים שהטכניקה נועדה לפתור בעיה מכאנית לתכונה הוויזואלית היה ערך משני בלבד.

את הצריבה ניתן לבצע עם כל חומצה שהיא, בעלי מקצוע עושים את זה עם חומצה חנקתית, אני ביצעתי עם חומצת מלח מדוללת וראיתי גם צריבה עם פרוזין. בעבר הרחוק צרבו עם חומצת נמלים. אחרי הצריבה יש לבצע מירוק מסויים. עדיף שאת הכל יעשה בעל נסיון ובטח לא מומלץ לשחק עם חומצות בלי להכיר את הנושא.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

yontam
אגדת הפורום

הודעה על ידי yontam » 12:18 ,11 פברואר 2012, ש'

אז איך משיגים את הדוגמא על הפלדה אם לא על ידי שימוש בשתי מתכות שיוצרות ניגוד בצבע (אל חלד ופלדה פחמנית עם פטינה)?

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 14:15 ,11 פברואר 2012, ש'

yontam כתב:אז איך משיגים את הדוגמא על הפלדה אם לא על ידי שימוש בשתי מתכות שיוצרות ניגוד בצבע (אל חלד ופלדה פחמנית עם פטינה)?
ע"י שימוש בשתי סגסוגות פלדה עם תכולת יסודות שונה ואחוז פחמן שונה. הגוון הוא טבעי ולאו דווקא של פטינה.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

yontam
אגדת הפורום

הודעה על ידי yontam » 14:17 ,11 פברואר 2012, ש'

הבנתי
תודה על ההסבר

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 14:25 ,11 פברואר 2012, ש'

yuvlyuv כתב:תודה לכולם,
הכלי לא בידי כרגע, כך שאני לא יכול לצלם. אבל מדובר בודאות בפלדת דמשק. לפי מקור יודע דבר (יודע הרבה יותר ממני), כנראה מדובר בכלי מהמאה ה-19. לכן אני מניח שלא מדובר בפלדת אל חלד המעורבת בפחמנית.
למרות גילו ה-"מתקדם", כנראה אין לו ערך כספי/אספני ממשי, אלא ערך אסטטי וסנטימנטלי בלבד לבעליו.
בלינק שSTIFA נתן היה מי שהציע להשתמש בתמיסת פריק כלוריד (חומצה). זו ההצעה המעשית היחידה שמצאתי עד עכשיו. אם אין למישהו רעיון אחר (או משהו להגיד בנוגע לחומר הזה), אני לא רואה אלטרנטיבה אלא לנסות את זה, בתקווה שלא אגרום נזק בלתי הפיך.
היניי, הלך הכלי. :(
יש לי הרבה רעיונות, אבל בלי לראות במה מדובר לא אתן עצות כי הן חסרות תועלת ועלולות להיות מזיקות.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים