יש לי שאלה, לאנשים שבאמת מבינים...

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
dark_wolf
חדש בפורום
יש לי שאלה, לאנשים שבאמת מבינים...

הודעה על ידי dark_wolf » 10:02 ,13 פברואר 2011, א'

שלום,
כל פעם עולה בראשי השאלה, אם אני יוצא לטיול עם חברים בשמורות טבע, אגמים וכו', מותר לי לקחת סכין חוקית? (ז"א לא פרפר, לא מעל 10 ס"מ, ולהב רק מכיוון אחד)
אני אוהב לדוג, ולהתאמן בכללי על השרדות.. כל מה שקשור בבניית מלכודות (לכיף כמובן), או מקומות הסוואה וכו'.. סכין מטבח לא ממש עוזרת לי כאן... אני יודע שיש לי את האפשרות לסחוב סכין בתוך התיק עם הציוד דייג בלי גישה ישירה אליה.. אבל השאלה מה קורה אם שוטר שנפל עליו יום רע תופס אותי.. יש לו אפשרות לעשות עם זה משהו?

מיש
חדש בפורום

Re: יש לי שאלה, לאנשים שבאמת מבינים...

הודעה על ידי מיש » 23:39 ,17 פברואר 2011, ה'

שלום לך dark_wollf
החוק כיום אוסר על נשיאת כל כלי פוגעני ובתוך זה סכינים,אולרים כולל לדרמן וכו דוקרנים ועוד שלא למטרה כשרה בלי קשר לגודל הלהב הדין על להב בגודל 20 ס"מ הוא אותו דין ללהב 5 ס"מ.
בתשובה לשאלתך שוטר שתופס אותך יכול לעקב אותך לחקירה ואף למעצר אם הוא באמת עובר יום רע עלייך להוכיח שהשימוש בסכין הוא למטרה תמימה הגנה עצמית היא לא מטרה תמימה המשטרה יכולה לבקש צו השמדה לסכין אתה יכול לדחות את הצו והיא יכולה להחרים את הסכין עד שתמציא צו מבית משפט שמורה לשחרר אותה מחזקתם.
הידע שלי מתבסס על שנים של עבודה בבית משפט שאלות על החוק לתובעי משטרה,חוקרים ועורכי דין ושנים של התנדבות במשטרה
לשאלות נוספות אתה מוזמן לפנןת אלי דרך האתר

sektor
נושא - כלים

הודעה על ידי sektor » 5:49 ,18 פברואר 2011, ו'

מיש, אתה בטוח לגבי לדרמן?

מיש
חדש בפורום

הודעה על ידי מיש » 11:34 ,18 פברואר 2011, ו'

בקשר ללדרמן, ויקטורינוקס, גרבר, אולרים וכו אני לא בטוח לגמרי זה משהו די חדש צריך לבדוק אותו יותר לעומק

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 18:47 ,18 פברואר 2011, ו'

מה יש לשוטר ישראלי לחפש במקום לא נגיש למכונית ו/או מסעדת מזון מהיר ?

ועכשיו ברצינות, כבר דיברו על זה כל כך הרבה, שוטר שיראה אותך באמצע ניווט בגולן עם סכין ו/או מצ'טה,זה די כוונה כשרה אלא אם את מגואל בדם ...

מיש
חדש בפורום

הודעה על ידי מיש » 17:32 ,19 פברואר 2011, ש'

תראה אמיר אני לא כתבתי את החוקים אני רק עניתי לשאלה של מישהו כדי שהוא לא יסתבך אני נושא סכינים למטרות מסויימות צלילה, טיולים, אימונים,הדגמות וכו'
לפי החוק שוטר יכול לעקב אותך אם נמצא ברשותך סכין ואף לעצור ל24 שעות[ו48 שעות בסופ''ש] עד שתשכנע אותו או את החוקר או את השופט
אני מאחל לך שתוכל להנות מהסכינים שלך ושלא תצטרך לתת הסברים

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 2:43 ,21 פברואר 2011, ב'

אתה צודק לחלוטין בנוגע לחוק והשלכותיו , שלא תבין אותי לא נכון
פשוט גם לשוטרים יש אפשרות הסקת מסקנות הגיונית מפעם לפעם, ולמשל כשהייתי בניווט ליד שאר ישוב לפני כשנתיים, עצר אותי שוטר בכניסה לישוב כשעליי חגור סקינר די גדול , הוא שאל אותי מאיפה הגעתי ולאן אני הולך, ומיד לאחר הסבר פשוט הוא פשוט שיחרר אותי לדרכי

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 0:12 ,23 פברואר 2011, ד'

מזמן לא כתבתי תגובה בפורום -

אמיר - יפה רשמת שמפעם לפעם שוטרים יודעים להסיק מסקנות - הייתי "משפר" את דברייך במשפט - לעתים רחוקות שוטרים יודעים להסיק מסקנות.
וזאת לאור כל הכתבות האחרונות שאני נתקל בעיתונות - כמו שוטרים שיורים לגלגלי רכב ומסכנים אחרים בכביש בגרימת תאונה, כמו פליטות כדור לכיוון הראש של פורץ ויש עוד הרבה דוגמאות.

מאז שאני גר בצפון - הפסקתי אפילו להסתובב עם אולר שויצרי פשוט, והסיבה היא שכל שבועיים בערך עוצר לידי שוטר עם השאלה הטפשית מה יש לך לעשות כאן , וזה ברחוב שאני גר, ואני אלך על דוגמא יותר הזויה שקרתה לי כבר פעמיים לפחות , אני מטייל עם שלושת הכלבים שלי, ועוצר לידי שוטר ושואל : מה יש לך לחפש כאן מה אתה עושה ברחוב? כאילו דא :o אני שואל את עצמי , אם אדם נורמלי רואה אדם אחר מטייל עם הכלב שלו , מה בדיוק הוא עושה ברחוב , מן הסתם הגיון בריא - מטייל עם הכלב , מחפש אקשן ? מה לעזאזל עולה בראש של שוטר כזה. ולכן כבר אין לי ציפיות להגיון בריא מהמשט-רע במדינה שלנו.

כפי שידוע לנו במדינה שלנו , חוקים יש , אבל הפרשנות היא דפוקה ואכיפת החוק דפוקה עוד יותר, ומכאן להגיון הבריא יש מסתבר גם חוקים משלו למרות החוק.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 22:48 ,23 פברואר 2011, ד'

אכן בישראל יש יופי של חוקים, ממש לתפארת, הגונים, ליברליים, מתקדמים.
הבעיה שכולם מצפצפים כאן על החוק, וזה כולל גם את השוטרים.
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

Guest

הודעה על ידי Guest » 20:21 ,25 פברואר 2011, ו'

הבעיה הזו של התייחסות לנושאי סכין לצרכי הישרדות, עבודה וצרכים חוקיים כסכינאים צמאי דם הינה בעייתית ומטופשת סכין או לדרמן זהים מבחינתי, בשניהם יש להב לשימוש. העניין מטריד אותי כבר שנים. בזמנו הצעתי לא.נ.ק.ה (שרגא) להגיש הצעת חוק לכנסת שתאפשר נשיאה כשרה של סכינים לחברי א.נ.ק.ה או עמותות אשר יחייבו חבריהם בבדיקות שא.נ.ק.ה מבצעת (חובה בתעודת יושר ותנאים נילווים). את ההצעה כתבתי והיו לי חברי כנסת שהיו מוכנים לחתום עליה. העמותה לא רצתה במחשבה שזה ירכז את המבטים בחברי העמותה שיראו כמטורפים או סכינאים או שיגרור תשומת לב לא רצוייה.
בכל מקרה הייתי שמח לייצר תהליך כלשהו שבו תהיה לגיטימציה לשימוש חוקי בסכינים לצרכים הגיוניים, הסכין הינה האמצעי החשוב ביותר להישרדות ומחנאות וכן בעבודה (טכנאים, גגנים, חשמלאים) והדבר מקובל בכל מקום הן באירופה והן בארה"ב, ישנן סכינים יעודיות לחשמלאים.
כיום יש תהליך של דה-לגיטימציה של כלים קרים, כך למשל בצופים אסור בתכלית האיסור להביא סכינים ואולרים (אני הלכתי עם סכין לכל טיולי בי"ס מעולם לא הייתה בעיה), והתוצאה שהם עובדים בטיולי צופים עם סכיני מטבח שנישברות ומתעקמות (הבן שלי בשכבת ח' בצופים). לאחרונה לפני מספר ימים היה יום שבט ואנשים עבדו שם עם סכיני מטבח (הפשוטות המשוננות) לחתוך חבלים, פשוט מטורף ומסוכן מבחינה בטיחותית. בקשה מסודרת לשימוש בסכין לראשי השבט נענתה בשלילה.
היום בגלל הסיפור של דקירות במועדונים או רצח הבחור ברהט מרכזים בסכינים תשומת לב שלילית ובעייתית.
אין לי פתרון בעניין מלבד חינוך וקידום של העניין מבחינה חינוכית תוך לימוד נוער לשימוש בסכינים למטרות כשרות באופן בטוח.

מיש
חדש בפורום

הודעה על ידי מיש » 20:12 ,1 מרץ 2011, ג'

עומר למיטב ידיעתי סכין במחנאות זה לא דבר אסור כי יש סיבה לנשיאה אך בצופים או בתנועות דומות יש עניין של אחריות למדריכים ועם כל המצב היום הם לא רוצים בעיות

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד